Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104651) HSM válasza Frawly (#104650) üzenetére


HSM
félisten

Én inkább a RAM-használatban látok lehetséges különbségeket. A Win7 is már sok ramot evett relatív, a win10 mégtöbbet kér, a CPU-t egyik sem eszi jobban a másiknál (kivétel az NTFS kezelés, de azért azzal egy C2D gépnek is illene könnyedén boldogulnia). És bizony kegyetlen mód belassul, ha nem kap eleget memóriából. Ebben a tekintetben egy "fapad" saját igényekre faragott Linux valóban óriási előny lehet, ami töredék ram használattal elketyeg. :K Nálam mindkét gépben minimum 8GB ram volt a próba idején, ami átlagosabb dolgokra win10 alatt is untig elég, így nem került elő, mint szempont.
Én mondjuk 4GB-ot ma már legfeljebb telefonban használnék szívesen, de ott is azért jobb már a 6.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104652) Tikakukac válasza Vegha (#104637) üzenetére


Tikakukac
titán

Sorold fel a bármelyik sarkokat kérlek :B

Egy patent palmrestet akartam, mert volt kis darab ledarálva... ja. Minden sarok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104653) sh4d0w válasza FoxiestFox (#104646) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Alighanem ezt kihagyom :)

https://www.coreinfinity.tech

(#104654) FoxiestFox válasza Frawly (#104648) üzenetére


FoxiestFox
félisten

HD videókat letöltve lehet nézni, jap. Weben már kevés a CPU.
Vagy az utube appal, én legalábbis azzal nézem a FHD Tecsőt T60-on. Csak hát ugye butácska, mert keresni és nézni és letölteni lehet, de bejelentkezni, listákat csinálni, kedvencelni nem.

Illetve a sima 720p még sima ügy weben is (nem is húzza 100-ra a T7200-t, ami most benne van), de a 720p 60fps (amit még nem jöttem rá, hogy lehet kikapcsolni), már nem megy neki.

Szerk.
Más.
Az milyen már, hogy a 380ED-m 800x600-as kijelzőnek jobb betekintési szögei vannak (NEM IS KEVÉSSEL :D ) mint csajom T430s-ének? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104656) Frawly válasza HSM (#104651) üzenetére


Frawly
veterán

Alap dolgokra a 4 giga is elég. A Win10-nek is. Abban igazad van, hogy a Win7 kevesebbel is beéri, a Linux meg még kevesebbel, bár ez disztrótól és grafikus felülettől is függ.

A Win10-nél inkább arra kell figyelni, hogy SSD legyen alatta, HDD-ről használhatatlanul lassú. A Win7, Linux használható HDD-ről is, bár azért az SSD-t meghálálják ők is.

A 4 GB RAM ma már hiperminimum. A 8 GB az ajánlott. A 16 GB attól függ, hogy ki mire használja a gépet, meg mi az OS, hány alkalmazást és/vagy fület tart egyszerre nyitva.

(#104657) fattyu válasza Frawly (#104656) üzenetére


fattyu
veterán

nem értek egyet. elfogadom user idegrendszer függő a dolog de 4 giga ramos géppel kellene dolgoznom rage quit lenne 20 percen belül és ebbe a cigi kv benne van.

8gb a létminimum szerintem. 4gbt csak a chrome megeszik w10en úgy hogy azért nem a teljes history van megnyitva :D

Amugy költségmegszorítás és válság mellett is a központi beszerzésünk már 8gb ramos gépet sem certifikál le. 16gb alatt nem veszünk már gépet. azért szerintem ( azon túl hogy remek dolog ) mutatja hogy ma már azért ténylegesen használni akarod a gépet akkor 8 a minimum ( a 16 logikája meg a 4 éves életciklus, nyilván nem árt ha 4 év múlva is élhető az eszköz ) Meglepő az előrálátás :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#104658) darvinya válasza fattyu (#104657) üzenetére


darvinya
titán

Nem kell Chrome-ozni, s nincs indokolatlan RAM felzabálás.
T410 van 4GB RAM-al, T61-hez képest hasít a gép.
Opera eddig mindig bevált.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104659) vicze válasza fattyu (#104657) üzenetére


vicze
félisten

Ezt már lezongoráztuk egyszer felesleges még egyszer nekifutni. :)
Én még a i7-4700MQ-t is lassúnak érzem néha, van aki meg elvan a Core2-vel, ez van...
Az asztali 3gen i7-em meg tényleg mocsok lassú hiába megy 4GHz-n. :(

(#104660) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Honnan tudnék recovery imaget szerezni 380ED-hez?
Megnézném, milyen volt a gyári rendszer. :D

(#104661) HSM válasza fattyu (#104657) üzenetére


HSM
félisten

Én amúgy úgy tapasztalom, "általános" irodai/otthoni használatra szépen el lehet lenni 8GB-al ma is, win10-el is, 16GB nagyon sok, ilyen célra csak állna üresen állandóan 8-10GB. Mondjuk aki ram-intenzívebb feladatokat csinál, annak pillanatok alatt elfogy a 16 is, ez is tény. :K

Engem a HDD tud(na) fél óra alatt kikergetni a világból, de morgolódni a lassú SSD-k miatt is hajlamos vagyok, mikor nem saját gépen dolgozom. :D

(#104659) vicze1: Nekem érzésre még az asztali hatmagos is néha lassú, de mégis elvagyok egy gyors kétmagos notebookon is (T420 i7-2620M, T460s i7-6600U). SSD persze mindkettőben igen gyors, és ram is van elég.

(#104662) fattyu válasza darvinya (#104658) üzenetére


fattyu
veterán

céges környezetről beszélünk ám ahol nem azt használsz amit akarsz. van chrome meg IE9....

na ebből a kettőből aki nem chromot választ

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#104663) SteveAd


SteveAd
tag

Allitolag eredeti es uj, soha nem hasznalt (DE "open box") Lenovo akksit mennyire erdemes jo aron (kb. 35-40 euro) megvenni ha 2014-es gyartasu?
2 ok szol mellette:
1. Panasonic az FRU alapjan (direkt rakerdeztem, tehat nem a szokasos FRU-kompatbilis atveres)
2. Ebay bolt arulja, szoval ha nagy gaz van, akkor meg mindig ott a PayPal dispute lehetosege.

Amitol tartok:
1. Megiscsak egy 5+ eves akksi (shelf life, romlas stb.), bar elvileg a Panasonic ezt valamivel jobban birja.
2. Elofordulhat, hogy egy ilyen open box akksinal mokoltak es csereltek benne cellakat? Nemet bolt arulja, eleg jo ratinggel. A Lenovo Vantage kimutatja, ha nem eredeti cellak vannak benne vagy ezt meg tudjak hekkelni az ilyennel ugyeskedo "utangyartok"?

(#104664) vicze válasza SteveAd (#104663) üzenetére


vicze
félisten

A Sanyo felvásárlása után minden Sanyo termékből Pana lett.
Itt van előttem a Pana FRU aksi (2013) és Sanyo gyártmány a cella, ahogy Sanyo-t is írnak a programok. Nem létezik olyan modern aksi, ami Panasonic azonosítóval rendelkezik. Akár még Tocad(Sanyo-nak van riportolva) is lehet ami Pana bérgyártó.
Csak azért írom, hogy nehogy meglepődj és azt gondold hogy átvertek mert Sanyo-t ír.

[ Szerkesztve ]

(#104665) Ganz-[HUN] válasza HSM (#104661) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Latitude E6400 nekem bőven elég netezni is. Csak lenne benne 4gb ram és egy ssd. Ennyi.
Sőt, league of legends is turhetoen fut.
Valojaban teljesen el vagyok ájulva hogy egy komolyabb c2 mennyire használható a mai napig. Bár.. C2Q 6600 3,5-en hajtva értelem szeruen nem rossz :DDD

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104666) Frawly válasza fattyu (#104657) üzenetére


Frawly
veterán

Azért mert céges felhasználást vetítesz ki midenkire. Azért mondom, hogy felhasználásfüggő. 4 gigát már én sem szívesen használnék, beleférnék, de épp hogy csak, és csak Linuxon. A 8 szerintem az ajánlható. A 4 az az ultraminimum, ami alatt a gép elektronikai hulladék, abban az esetben, ha nem bővíthető ennyire, akkor maximum retrózáshoz használható.

Van, akinek a 128 giga is kevés. Igaz ők nem notit használnak erre a felhasználásra.

Firefox egyébként sokkal kevésbé eszi a memóriát, mint a Chrome. Nem is tudok elképzelni így 2020-ra olyan céget, ami IE9-et meg Chrome-ot írna csak elő. Egyrészt még Windows-fan helyeken is min. Edge-et használnak már Win10-ne, másrészt ha engedélyezett a Chome, nem látom be, hogy a FF miért ne lenne az. Eleve böngészési szokástól is függ, hogy hány fül/lap van megnyitva egyszerre, azokban milyen mély a history, mennyire bloat/scriptes weboldalak futnak rajta, mekkora méretben.

(#104667) darvinya válasza fattyu (#104662) üzenetére


darvinya
titán

És Frawly

IE és Chrome használata cégben a teljes felügyeletet jelent.
Azaz web kamera és mikrofon is él és fevételeket csinál.
Nem elég, hogy mindent tudnak amit gépen csinálsz, ráadásul még úgy nevezett szabad időben is kémkedik.

Ilyen cégnél biztosan nem dolgoznék, ha nem kém hivatal paranória felsőfokon.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104668) magyarzoltan válasza darvinya (#104658) üzenetére


magyarzoltan
tag

Hátööö W541 W10 2db Onedrive Kliensel meg egy Cisco Immunettel indul el 7.1GB ram foglalással a 32-ből. Asztaliban van 64 ott olyan 10.5 -11 GB szokott lenni ugyan ezzekkel. céges T470 6-6.5GB W10 egy Symantech endpoint encriptionnel a 16GB-ból. Mindegyik W10 PRO, szal maradjunk annyiban hogy az elérhető ram függvényében azért szépen kitalálja magának :) Sebességről nem tudok írni mivel mindegyik rohadt pörgős de anno emlékeim szerint X220-nál a 4-ről 8-ra upgrade-nél megvadult a gép :D

Mondjuk az biztos hogy én 16 alatt ma már fejbelőném magam, jellemzően 70-90 Chrome ablak, pár tíz pdf, 3D modellek meg ez az meg van nyitva és nagyon utálom újra indítgatni a gépet és megnyitogatni mindent újra, egy szaros Outlook elkér ma már 4-600MB-ot...

[ Szerkesztve ]

(#104669) Vegha válasza SteveAd (#104663) üzenetére


Vegha
senior tag

Mekkora kapacitást tartasz reálisnak ? Ne a reményeidhez igazítsd az árát !
30-50 perc nagyon nagy jóindulattal kijöhet belőle. Ezért 10€-nál többet én nem adnék. Ha többet tud, akkor szerencséd volt/lesz egy darabig.

(#104670) darvinya válasza magyarzoltan (#104668) üzenetére


darvinya
titán

Win10-be alapból van OneDrive, amit használok rendesen.
Cisco-t nem használok.
Outlook csak Office-al használom, de inkább mail kliens-t.
Mondjuk sok web lapot nem tartok nyitva, mivel vagy könyvjelzőzök vagy akkor használok.
Könyvjelző nem használ feleslegesen erőforrást, mint a nyitott web lap.
Ráadásul nyitott web lapok is csak akkor frissülnek, mikor előtérbe kerülnek, mert elsődlegesen másnak van kiadva a hálózat.
3D-s modell az más, ahhoz már inkább valami gamer gépet néznék, mivel eleve arra lett készítve.

Off end.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104671) SteveAd válasza vicze (#104664) üzenetére


SteveAd
tag

Hu, ezt nem is tudtam (pedig hasznalok pl. Pana Eneloop AA akksikat, ami ugye szinten a Sanyos fuziobol lett). Csak egy 2012-es Pana Thinkpad akksim van, az meg nagyon jol birja.
Szoval akkor egy 2014-es Panasonic zsakbamacska? Nezzek inkabb LG-t? Sanyot nem szeretnek annyira (2018-as Sanyo, 2017-es gyartas) 1 eve utan mar 20%-os romlast produkalt, pedig nem sokat hasznalom (leginkabb taprol megy, de be volt kapcsolva a Lenovo Power Manageren a Battery Optimization).

(#104672) cellpeti válasza zsolti75 (#104640) üzenetére


cellpeti
veterán

a "P" szériá nekem már sok. T540P-ről vélemény?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#104673) FoxiestFox válasza magyarzoltan (#104668) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Win addig nyújtózkodik, amíg a takaró ér a gépben.
Meglepően kevés rammal is meglepően jól és gyorsan fut, HA van alatta SSD.
Így van megírva a sok olcsó 2-4GB memóriás tablet miatt, amikre az MS áldását adta.
Ha látja, hogy van mit belakni, belakja, hogy még gyorsabb legyen.

(#104674) magyarzoltan válasza FoxiestFox (#104673) üzenetére


magyarzoltan
tag

igen, de ha nagy takarót adsz neki akkor nagyon durván megváltozik a júzer ikszpíriensz. Amúgy anno konkrétan azért cseréltem le a tabletemet mert SZAR volt rajta az élet a 4GB ram miatt, jó nyilván benne volt az is hogy 4G core I-ről felment mellé 6-ra, de egy Surface 2 és 4 között zongorázni lehetett a különbséget :)

[ Szerkesztve ]

(#104675) FoxiestFox válasza magyarzoltan (#104674) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Persze. Csak azért említettem meg, mert nem igazán célszerű már a boot utáni memóriahasználatból következtetéseket levonni, amiket le lehetett az XP érában a fos memóriakezelés miatt.

(#104676) magyarzoltan válasza darvinya (#104670) üzenetére


magyarzoltan
tag

Arra a 3D feladatra amire én használom a w541 bőven elég "mezei" felhasználáshoz indokolatlan (32 GB ) mennyiségű rammal, csak annyi miatt bátorkodtam közbe szólni hogy nem beszélhetünk indokolatlan mennyiségű ramról hiszen a felhasználói élmény a végtelenségig növelhető :)

(#104677) Ganz-[HUN] válasza cellpeti (#104672) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nem rossz, 440p elég közkedvelt. Csak a touch padet b*szd ki a picsába ha gyökérkedik a driver telepítés, vagy nem szimpi az erintozonas kialakitas. De előtte Lenovo gyári driver telepítő appját (talán Lenovo system update, fejből nem tudom) futtasd. 730M lehet kevés lesz neked.

[ Szerkesztve ]

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104678) Wolfskin


Wolfskin
őstag

cserélt már valaki ventilátort t420s-ben? teljesen ki kell venni az alaplapot? és ha minden csavar kint van, mi tartja még...? :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#104679) Tim82 válasza Wolfskin (#104678) üzenetére


Tim82
nagyúr

A VGA kimenet két rögzítőcsavarját próbáltad már kitekerni? Mini imbusz vagy erős csipesz kell hozzá.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104680) Tikakukac válasza Ganz-[HUN] (#104677) üzenetére


Tikakukac
titán

Ok és okozat. Nem azért közkedvelt, mert annyira megváltja a világot, hanem, mert olyan irgalmatlan sokat szórtak ki aprókra olcsón :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104681) vicze válasza Tikakukac (#104680) üzenetére


vicze
félisten

Mint kb. mindegyik Thinkpad...

(#104682) Tim82 válasza Tikakukac (#104680) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem azért közkedvelt, mert annyira megváltja a világot

Vagy mert az utolsó értelmesen bővíthető T szériás modell cserélhető CPU-val és 2 db memóriafoglalattal, ami ráadásul már bármiféle adapterezés nélkül fogad IPS panelt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104683) fattyu válasza darvinya (#104667) üzenetére


fattyu
veterán

:D értem. hidd el tudom mit követnek mit nem lévén az itn dolgozom.

egyrészt iszonyuan nem érdekel mert dolgozni járok be az meg hogy közben amikor lehet szól a zene a fejembe akár ytről a kutyát nem érdekli.

4k user biztos téved és szörnyű munkahely. én is azért vagyok itt rekord ideje mert nincs más lehetőségem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#104684) Ganz-[HUN] válasza Tim82 (#104682) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ott a pont. Bővíthetőség miatt imádom.

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104685) HSM válasza Ganz-[HUN] (#104684) üzenetére


HSM
félisten

Miért jobb, ha bővíthető, mint ha alapból erős CPU van benne? Ram terén meg minden mai komolyabb gép is bővíthető

(#104686) vicze válasza HSM (#104685) üzenetére


vicze
félisten

T490s? ;] T490-nél is ugye 1 slot maradt már csak.

Nyilván azért jobb, mert olcsón megveszed a gyenge procist és olcsón cseréled erősre, ezek mind after market kritériumok nyilván. A valós célpiacnak érdektelenek, most is meg korábban is.

Az speciális eset, hogy a T440p-nél lehet 2magról 4-re ugrani, így pl. nekem céges szinten is megérte a csere, hogy tovább használjam, és csak a 8-as U hagyta le teljesítményben. A 3 meghajtó akár 6TB hellyel se utolsó dolog, de ez nyilván nagyon réteg igény.

Mivel nekem kell a sok sok tárhely, így elég rég vakarom a fejem, hogy a T470p-t bevállaljam-e, nyilván HQ-val. Csak épp fehér holló szinten létezik és irdatlan az ára, és a 2. a kisebb probléma.

(#104687) Tikakukac válasza vicze (#104681) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezzel durván vitatkoznék, de időm nincs rá.

Tim82: Mindenképpen pozitívum, csak... cserélhető proci kegyetlen réteg cucc a többi meg lófütty, akkor T450 és csókolom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104688) Tim82 válasza Tikakukac (#104687) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, bizonyos rétegnél népszerű, a felsorolt okok miatt. Néha nem árthat pl. a Reddit Thinkpad subredditjét nézegetni, pontosan ezért imádják ott a T440p-t.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104689) vicze válasza Tikakukac (#104687) üzenetére


vicze
félisten

Tehát azt mondod, hogy üzleti gépet full áron vesznek magánemberek, mert tökre megéri nekik, és semmi köze annak hozzá, hogy a cégek 4év után selejtezik őket mikor gépcsere van messze piaci ár alatt kiárusítják.
Nyilván 300$-os dokkolót is azért veszek 15$-ért, mert szar és nem azért, mert 0$-ért vágják hozzá a géphez selejtezéskor.

[ Szerkesztve ]

(#104690) Tikakukac válasza vicze (#104689) üzenetére


Tikakukac
titán

Tehát azt mondod, hogy alfánál mikor a T440-ek árát és eladási számait ecseteltük a minőségi gondokkal fűszerezve még a boltban, akkor véletlenül jutott csak eszünkbe a T400 emléke vagy mégis van itt valami párhuzam? Vagy mind a ketten totál hülyék vagyunk és voltunk is a témához ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104691) HSM válasza vicze (#104686) üzenetére


HSM
félisten

Már írtam, hogy szerintem a ram bővíthetetlen gépek zsákutca. Egy X1-nél még értem, és látom létjogosultságát, de egy általánosabb célközönségű gépbe elfogadhatatlannak tartom. Gondolok itt elsősorban X280-ra, T490s-re, X390-re.

"mert olcsón megveszed a gyenge procist és olcsón cseréled erősre"
Az első dolog pipa, olcsón megveszed a fapad gépet, értéktelen procival, kuka kijelzővel, közepesen leharcolt állapotban, majd kezdődik a szívás. Normális panelt lőni bele, kicserélni a semmire való gombtalan touchpadet, hogy legalább a pöcök használható legyen, majd megvenni az erős CPU-t, amit vélhetőleg nem csak te fogsz olcsón keresni, és máris egy csinos összeg és rengeteg elpazarolt idő a végeredmény. Persze, ha már meglévő gépet tudsz fejleszteni az nagyon jó, de ha nulláról kell indulni már nem olyan rózsás a kép szvsz.

(#104692) vicze válasza HSM (#104691) üzenetére


vicze
félisten

A célközönség a vállalati IT, ők pedig nem bohóckodnak bővítéssel, azaz most már nagyon ritka hogy szükséges egyáltalán. 4év után tá-tá úgy is. Így a célközönség számára mindegy. Szerviz idővel annyiból fog állni, hogy hoznak egy új gépet és az SSD-t átrakják és jó napot, 5perc alatt javítva van minden.

A tákolás pont úgy van ahogy írod, nem is kötök bele. Egyrészt valakinek a szerelgetés örömet okoz, én speciel szeretem csinálni, másrészt fejben az marad meg, hogy jó ára volt.

@Tikakukac: T440p-ről volt szó, ami egy teljesen más modell, drasztikusan más felépítéssel. Az hogy te mindent egybe mosol egy dolog. Az meg egy másik, hogy a touchpad miatt így is úgy is köpködni fogja mindenki a gen4-et ha kell ha nem. Amúgy pl. a T440s is teljesen más minőség kategória mint a T440, épp itt van az asztalon mind a 3.
T450 a +RAM slotot és nyilván valóan a használható touchpad, de minden másban kb. azonos.

Gen4 esetében azt kell eldönteni, hogy valaki bevállalja-e a touchpadet vagy kell-e neki egyáltalán, ha nem felesleges rá gondolatot fecsérelni.

(#104693) Ganz-[HUN] válasza HSM (#104685) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Jobban szeretem ha megvan az opció, és nem kell kapásből egy alaplap csere ha kevés lenne a 4200u pl az x240-ben. És nem tudom hogy 3 év múlva milyen igényeim lesznek. Most pont elég. De ha komolyabbat akarok akkor alaplap csere.

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#104694) magyarzoltan


magyarzoltan
tag

Már bocs, DE veszel egy T440-et mondjuk 80-90k között, emlékeim szerint I5-4300M \ U -val szerelték a nagyrészét ami kb ebben az érában tömegtermék volt, ergo eladhatatlan ( értéktelen, mindenben ez van, mindenki erősebbre cserélne aki cserélne ) tegyük fel hogy meg tudsz érte szabadulni 10k-ért ha kva nagy mázlid van. Vennél valami értelmezhetően erősebbet. I7 4800 \ 10 4900 \ ha mákod van 30k-ért megkapod, de inkább 40-45 az pont a gép árának a FELE :D Ha össze adod meg bele raksz + 20k-t akkor vettél egy 7th gen t470-et ami még egy 7300U-val is kb 15%-al erősebb mint a ki indulási alapod és 4 évvel fiatalabb :D

(#104695) donjohnson válasza magyarzoltan (#104694) üzenetére


donjohnson
addikt

a t440 nem egyenlő a t440p-vel. a t440-ben u-s proci van, a t440p-ben pedig m-es proci. az m-es végződésű proci erősebb mint az u.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#104696) Tim82 válasza magyarzoltan (#104694) üzenetére


Tim82
nagyúr

T440p és M-es procival (a sima T440-et szerelték, akarom mondani forrasztották U-s procival).

47W TDP-s négymagos i7 helyett van 37W TDP-s négymagos i7, inkább azt érdemes keresni.

Az i5-4300M egyébként nem annyira gáz proci, konkrétan van olyan erős, mint az előző generáció kétmagos i7-jei (elviekben kb. az i7-3520M-mel van pariban).

Egy négymagosított T440p kb. veri procierőben a következő 3 generáció T szériás gépeit, köszönhetően annak, hogy az Intel jó pár évre volt szíves megpihenni a babérjain - amíg meg nem jött a Ryzen és a Spectre/Meltdown/egyéb sebezhetőségek miatti balhésorozat. Fogyasztásban, IGP-ben persze az új generációk jobbak, mert azokon folyamatosan reszeltek.

A gazdaságosság megint más kérdés, nyilván ezt a szempontot nézve nálunk nem igazán éri meg a T440p kimaxolás. A hanyatló nyugaton (copyright by Virág elvtárs) viszont nem ez a helyzet, tekintve, hogy sokkal olcsóbban beszerezhető ott egy leselejtezett T440p példány.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#104697) magyarzoltan válasza Tim82 (#104696) üzenetére


magyarzoltan
tag

jogos, de ezért írtam M \ U-t vagy, vagy. Én amúgy napi felhasználásban eddig semmilyen érezhető különbséget nem vélek sebességben felfedezni a privát W541 ( 4810MQ ) és a céges t470 ( 7200U ) között. Nyilván ha arra feladatra használnám a 470-et mint amirre a másikat tartom nagyon gyorsan elfeküdne, de Matlab, National Instruments szarjai végtelenül rommá bonyolított VBA-s excelek, mdb-k meg úgy a szokásos office cuccok rohadt pörgősen mennek rajta. Szvsz aki akar egy kimaxolt 4th gen thinkpadet szerintem vegyen W54X-et, emlékeim szerint t440p-t GT730-al hozták csak ebbe meg legalább van még egy egész használható k2100-as quadro. Nyilván egy kicsivel nagyobb. Én megmondom őszintén féltem tőle, de baromira nem bántam meg és nagyon vágytam a 3K kijezőre is valamint az döntöt hogy az adatbevitel nálam jellemzően 90%-ban numerikus, a 470-en pl utálom hogy kell hozzá a külső bill ezért választottam W541-et vagy T540p-t, mivel előbbit kaptam meg jobb áron ez lett. És tuti hogy bentre is köv gépnek valami T5xx-et kérek, bár nyilván szarabb lesz jobbra balra hurcolni de ez van, nincs tökéletes. Komolyan valami olyan kellene hogy 15.6-os Yoga ami 1 kg és P1 teljesítményét hozza, elmegy 3 órát akkuról de az ebédszünetben 80%-ra tölt :D Na az lenne a Productivty non plus ultra :D :D

(#104698) HSM válasza vicze (#104692) üzenetére


HSM
félisten

"ők pedig nem bohóckodnak bővítéssel"
Én pedig nem egyszer hallottam olyat vállalti IT-n is nagyvállalatnál, hogy bizony ha idővel szükséged lett több ramra, akkor belerakták neked, ha technikailag lehetséges volt, ez ugyanúgy 5 perces művelet. Szóval szerintem egyáltalán nem mindegy nekik.

Bár gondolom, nem nagyon volt erre figyelve management oldalról sok cégnél, mert halomban vannak néha aprón is a kb. új X280-ak, X390-ek, főleg 8GB-osak, ami amúgy szívszorító látvány, hogy az amúgy tök jó gép ki van nyírva a nevetséges (és fix) ram mennyiséggel, főleg gondolok a négymagos CPU-s verziókra.

(#104693) Ganz-[HUN]: Pedig ez többnyire így van... Ha érdemben feljebb akarsz lépni, akkor a legtöbbször az új gép vásárlást jelentette. Ok, van pár kivétel, a négymagosított T430, vagy a kétmagos T440p-k. De az X240-be alapból nem tudnál jobb CPU-t tenni, mert abból a generációból nem volt két magosnál erősebb U verzió, a 15W-os CPU helyére meg nem rakhatod be a normál 37W-os négymagost, mert kijönne a füst hamar, ha egyáltalán belemenne a foglalatba, ha lenne.

[ Szerkesztve ]

(#104699) tothjozsi96 válasza HSM (#104698) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez is érdekes mert én a T560-ba nézegettem kíváncsiságképp i7-6600u-t és egyáltalán nem kapni. Szóval elméletileg lehet benne cserélni, de a gyakorlat nem ezt mutatja.

Abból gondoltam hogy már kapni bontott gépből i7-6600u-t, mivel 2016-os gép.

(#104700) Tikakukac válasza vicze (#104692) üzenetére


Tikakukac
titán

Elhullási statban is? Nem tudok róla, hogy molnárkocsi hegyeket toltak volna be ezekből is a smartba mondjuk, de hallgatom akkor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.