Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84451) ribarszki válasza 6030D (#84450) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, a szintetikusat.

(#84452) zsero válasza arcsin (#84427) üzenetére


zsero
aktív tag

Ááá, ezen a weblapon voltam nem tudom hányszor. Ez komoly hogy az összes mérőpont között ezzel kell egyenként lépegetni?

[ Szerkesztve ]

(#84453) zsero válasza zsero (#84452) üzenetére


zsero
aktív tag

Tehát ha nekem 130mg/l CaO, az 13 német keménységi fok, ami H04 beállítás a Bosch gépen (egyébként pont ez a gyári).
Magyarul nem árt ha használok sót, de nem kötelező?

[ Szerkesztve ]

(#84454) 6030D válasza ribarszki (#84451) üzenetére


6030D
Ármester

:R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#84455) balojazz válasza zsero (#84453) üzenetére


balojazz
aktív tag

Hát, ha nem használsz, a tablettában legyen. De én mindig használok. Kolléga meg sosem. Döntsd el. Nálam 16-os nk van, de az is közepes.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#84456) arcsin válasza zsero (#84452) üzenetére


arcsin
senior tag

Komoly. Szerintem használj sót, mert ártani nem árt, de mint írtam speckóbb jaros tabletta kell akkor, illetve próbálj ki sokféle tabelttat, gélt, port hogy melyik szimpi.

[ Szerkesztve ]

(#84457) zsero


zsero
aktív tag

Köszi mindenkinek a választ!

[ Szerkesztve ]

(#84458) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Lehetséges, hogy béna kérdés, de a hűtők fagyasztójának és a normál, különálló fagyasztóknak eltér a hőmérséklete? Akarunk venni egy második hűtőt, de kellene egy normális fagyasztó is, és nem tudjuk, hogy érdemes lenne-e esetleg venni egy külön hűtőt és külön fagyasztót, vagy mondjuk egy side-by-side csodával megoldhatjuk a problémánkat?

Vagyis sok fagyasztott terméken az áll, hogy -18 fok kell nekik, és nem tudom, hogy egy hűtő fagyasztója vajon ezt tudja-e hozni?

[ Szerkesztve ]

(#84459) Frod


Frod
addikt

Van bármi infó arról, hogy a korábban már többször említett Electrolux kuponok meddig érvényesek?

Do you see the white shadow?

(#84460) raziel01 válasza balojazz (#84387) üzenetére


raziel01
veterán

Biztosíték tényleg nem volt jó a mikróban. Kimértem multiméterrel. Vettem bele újat de konkrétan már a konnektorba bedugva leverte rögtön a konyhában is meg a lépcsőházban a biztosítékot. Elengedem a dolgot. 10 ezer alatt rá se néz senki.
28-ért rendeltem most egy Sharpot. 2 év gari. Úgyis csak heti párszor van használva kaja melegítésre. :R

[ Szerkesztve ]

(#84461) zstsz válasza laci06 (#84458) üzenetére


zstsz
újonc

Szia!

Attól függ milyen a hűtő vagy a fagyasztó, de ha nem a legfapadosabb verzió akkor lehet a fagyós részt is külön szabályozni valamennyire. A mai fagyós hűtők azért általában 3-4 csillagosak, tehát a -18at tudniuk kell.

Nekem pl egy LG alulfagyasztós hűtőm van, ott -15 és -23 között lehet állítani a fagyasztó rész hőmérsékletét (wifin keresztül appon is :) )

(#84462) Reynaldo válasza Frod (#84459) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Még működik, most megnéztem a sütőt, amiről nemrég beszéltetek: Y6POC77X
Kuponokkal 164.000Ft.
Kuponok: ELXKOMPENZACIO20, 0330EQX, EXTRA5
Ezt vettem, de még nincs beépítve, nekem szimpatikus volt.

Vagy azt kérdezed, hogy még meddig tart, vagyis meddig akarnak egy elárazási hibát kompenzálni? Ezt már nehéz lenne megjósolni. Ameddig akarnak ott termékeket eladni, mert úgy néz ki, hogy kuponok nélkül már drágábbak, mint máshol, és úgy már az 5 év gari se annyira vonzó.

(#84463) aliali


aliali
csendes tag

Sziasztok

Rég jártam a topikban, de most javaslatokat kérnék.
Új konyha gépek szeretnék vásárolni.
Hűtőszekrény
Mosógép
Mosogatógép 40-es
Vezeték nélküli porszívó.
Mikor
Egyik se be épített
Mosógép mehet egyben szárító funkció val, vagy nem ajánlatos?
Utólag 12 éve az előt vettem konyha gépek, gondolom azóta sok változás volt technikában.
More kell figyelni, mondjuk hűtő, mosógép, mosogatógép szempontból?

Előre és köszönöm

Nem magyar bocsánat az esetleges írási hibáimért

(#84464) BB9000 válasza aliali (#84463) üzenetére


BB9000
senior tag

" . . . most javaslatokat kérnék. . ."
Javaslom olvass vissza.

(#84465) poli27


poli27
veterán

Kaptam egy Samu mosógéphez egy Samu vezetéknélküli porszívót. SAMSUNG JET 65 PET 150 W. A Dyson v11 mellett szerintem ez sokkal jobban erőssebben szív... komolyabban kitakarítja a szőnyeget.. ami hianyzik hozza a fluffy vagy mi a neve a dyson fejnek... jha és nem kell folyamatosan nyomni a gombot.... sztem egész jó :)

[ Szerkesztve ]

(#84466) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
nem tudom jó topikban vagyok-e.
Nemrégiben beszereztünk egy indukciós főzőlapot és szeretnék hozzá edényeket, edénykészletet venni. Van erre ajánlott (nem a kompatibilitásra gondolok) típus? Esetleg jó ár / érték arányú cucc? Vagy tanács, hogy merrefelé nézelődjek ezzel kapcsolatban?

(#84467) féldekás


féldekás
senior tag

Üdv!
Korábban fel lett újítva a konyha és a sütő nem lett rögzítve a bútorlaphoz. Ez nem mindenhol okoz gondot, de nálam a fogantyúval jött a sütő is, emiatt mindig fogni kellett a tetejét. Ritkán van használva, ezért nem volt fontos.
Tegnap befúrtam, viszont a 4 csavarhelyen lepattant a zománc, ez mennyire jelent problémát? Egyik csavar alatt jobban, a többinél minimálisan.
A sütő pereméről van csak szó, a belső tér makulátlan.
Utána jutott eszembe, hogy vannak félrerakott alkatrészeim a felújításból, és megtaláltam 4db műanyag "adaptert"/alátétet, amit a csavarok alá kellett volna rakni. :W Ezeket betettem, viszont a zománc ettől függetlenül sérült marad.
Gondolhattam volna rá, hogy a zománc elég rideg anyag és le fog pattanni a legkisebb feszülés esetén is, de mostmár sajnos mindegy.
Nem csináltam nagy gondot ezzel?

(#84468) Frod válasza Reynaldo (#84462) üzenetére


Frod
addikt

Ja, hogy alapvetően ez most azért van, mert kötelezte őket a GVH, vagy ilyesmi?
Amúgy igen, a kérdés erre irányult hogy időben meddig, mert innen vennénk a mosogatógépet viszont még jó lenne min. 2 hét, mert csak addigra tudjuk az új lakásba kérni.
Csak én azt hittem ez valami sima promóció, mondjuk április végéig.

Do you see the white shadow?

(#84469) arcsin válasza AndrewTdi (#84466) üzenetére


arcsin
senior tag

Ikea 365+, HEMKOMST sorozat tagjai ajanlottak.

(#84470) AndrewTdi válasza arcsin (#84469) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm! :R

(#84471) balojazz válasza féldekás (#84467) üzenetére


balojazz
aktív tag

A levegő páratartalma, a gőz és a nedves törölgetés előbb-utóbb biztosan kikezdik. Ha viszonylag új, és ragaszkodsz hozzá, valamilyen korrózió- és hőálló festékkel rámehetsz a lyukakra, utána visszarakod.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#84472) balojazz válasza AndrewTdi (#84466) üzenetére


balojazz
aktív tag

Lesd az esény alján/leírásban az indukciós ikont. Amúgy azt vedd, amit nem drágállsz. Nálam szempont még a nem túl nagy, lehetőleg fém fogantyú, hogy a mosogatógépet is szeresse.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#84473) BBéci válasza AndrewTdi (#84466) üzenetére


BBéci
titán

Ajánlom a Silit gyártmányokat Müllerben kedvező áron adják, feléért, mint Németországban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84474) féldekás válasza balojazz (#84471) üzenetére


féldekás
senior tag

Köszönöm! :R
Nézek valami grafit színű festéket, ami megfelel a felhasználásnak, az színben sem üt el nagyon.
Szép állapotú darab, úgyhogy valszeg megérné akkor.

[ Szerkesztve ]

(#84475) féldekás válasza balojazz (#84471) üzenetére


féldekás
senior tag

Esetleg valami festéket tudsz ajánlani fekete/grafit színben lenne a legmegfelelőbb.
A hibákat elnézve valami kis kiszerelésű zománcjavító kellene, mivel lakáson belül csinálnám a spray sztem rossz döntés, ecsetes használattal meg csak lemaszkolom a hiba körül és nem kell mindent letakarnom.
Ezt találtam: [link] Annyi, hogy a lepattant részt nem mondanám előkezelt felületnek, nem tudom ideális lenne-e.

[ Szerkesztve ]

(#84476) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

Ez a karpittisztito mennyire jo vetel?

(#84477) balojazz válasza féldekás (#84475) üzenetére


balojazz
aktív tag

Ez jó. Lehet, hogy a lepattogzás szélén egy kis csiszolás nem árt, hogy megálljanak a repedések, utána rámenni, akár 2 rétegben. Körömmel vagy csipesz hegyével előtte próbálnám finoman kaparni/pattintani, hogy lejönne-e, aztán csisza és festés.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#84478) féldekás válasza balojazz (#84477) üzenetére


féldekás
senior tag

Köszi a tanácsokat! :R

(#84479) #46453760


#46453760
törölt tag

Sziasztok!

Electrolux Ultaone EUOC94DB porszívó, 2017-es vásárlás. Megbízhatóan teszi dolgát, de a legutóbbi porzsákcsere után/óta nem lehet visszacsukni a fedelét.....Már mindent próbáltam, semmi. Így viszont nem lehet használni, mert falsot szív. Elég bosszantó lenne, ha emiatt kellene új porszívót vennem.

Találkozott már valaki az alábbi problémával?

(#84480) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Hello!

0-24mosogatogep.hu-val kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

(#84481) laci06


laci06
senior tag

Melyek a megbízható hűtőmárkák?

Most, hogy van az Electrolux kuponhalmozás elkezdtem nézni őket, de aztán láttam, hogy mostmár van "C"-s energiahatékonyságú Samsung alul fagyasztós hűtő is 210k körül, D-s meg 180-ért, és ha jól láttam a kompresszorukra most 20 év garancia van? E-s Gorenje meg 110 körül...

(#84482) koxx válasza laci06 (#84481) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Liebherr

(#84483) laci06 válasza koxx (#84482) üzenetére


laci06
senior tag

Hmm... én csak eddig hallottam róla, de ez is egy olyan márka amit ha nem mondanak, hogy az a legjobb biztos hogy le is húzom a listáról... tényleg ennyire evidens, hogy a liebherr ennyire jó?

(#84484) koxx válasza laci06 (#84483) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Premium szegmens, a Mielenek a Lh gyartja a hutoket. Persze ez nem jelenti azt, hogy egy LG vagy Bosch huto ne lenne jo.

(#84485) arcitec válasza laci06 (#84481) üzenetére


arcitec
addikt

Veheted a Samsungot is, 7 éves és tökéletes. Anno 4 év garancia volt rá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#84486) Sinesol válasza koxx (#84484) üzenetére


Sinesol
veterán

A Bosch is begyárt a Miele-nek hűtő fronton, amennyire tudom a felsőbb kategóriás Miele amit biztosan a Liebherr gyárt, alatta Bosch / Liebherr vegyesen, gondolom amelyik jobb árat ad. Bár ettől függetlenül is köztudottan erős márka a Bosch, az LG-t én azért nem tenném egy polcra vele, egy fél szinttel alatta van legalább.

laci06: A Liebherr kb. az egyik top gyártó hűtő fronton, azért nem találkoztál annyira a nevével, mert egyrészt nem gyárt mindenféle háztartási gépet, csak hűtésben utaznak, másrészt prémium márka lévén magasabb az ára is, nem annyira elterjedt, kevésbé ismerik, igaz az utóbbi időben azért már relative olcsóbb cuccaik is vannak.

Mondok neked még egy nevet, az pedig a Hitachi, ez hasonlóan top szint hűtőben, mint a Liebherr. Ebből viszont EU-ban nincs olyan óriási választék, mint a Liebherr-nél és olcsóbb kategória sincs még. Viszont a legfullosabb hűtő, amit eddig láttam, az Hitachi volt, arról nekem az volt a véleményem, hogy mintha az lenne a hűtők közt az iPhone. Látványos, igényes anyagok, patika összerakás, érzed, hogy prémium. Miközben egy millás Liebherrnél meg nyekeg a műanyag fagyasztókosár...elhiszem, hogy elég az is, attól még jó a technika mögötte, de akkor is, ott azért ne legyen már spórolgatás....

[ Szerkesztve ]

(#84487) laci06


laci06
senior tag

Rendben, köszönöm a tippeket.

Esetleg valaki tudna ajánlani egy konkrét tipust? Tudom, sokezer van, pont ez a bajom nekem is. Árban nem húznék meg vonalat, ha nagyon muszáj elmehetünk 300-400k-ig, de alapvetően egy második hűtő lenne amiben valszeg söröket, zöldségeket, gyümölcsöket tartanánk, aminek nem árt ha hidegen vannak, és a beépitettbe nem férnek be, illetve a jelenlegi hűtőnkben csak két rekesz (sőt, igazából másfél) fagyasztó van, vagyis azt szeretnénk jobban megtoldani, vagyis az, hogy jól fagyasszon elég fontos lenne (ezért is kérdeztem a múltkor a -18 fokot, de mostmár látom, hogy ezt alap hűtők is hozzák, csak én nem tudtam). Ha kivülről "szürke" az előny, mert a garázsban jobban passzolna úgy.

(#84488) Sinesol válasza laci06 (#84487) üzenetére


Sinesol
veterán

Erre most promóció keretében 10 év garanciát adnak.
206centis, de legyen minél nagyobb, gondolom garázsban van hely, a nemesacél meg nagyjából szürke. Az átlagnál nagyobb a fagyasztója, nem a hűtőtér méretét növelték a magassággal, hanem belekerült egy negyedik fagyasztós fiók.

[ Szerkesztve ]

(#84489) daver88 válasza Sinesol (#84488) üzenetére


daver88
aktív tag

Csak én érzem overkillnek a garázsba egy ~400e Ft-os Liebherr hűtőt? :F Persze mindenki arra költi a pénzét, amire akarja...De azért van ennek az összegnek nagyjából a feléből a Samsung/LG/Bosch vonalon is alternatíva. (Pl: LG GBP52PZNCN1, Samsung RB38C603DSA/EF, BOSCH KGN39VLEB

(#84490) pjen válasza laci06 (#84487) üzenetére


pjen
félisten

Fűtött a garázs?

(#84491) laci06 válasza pjen (#84490) üzenetére


laci06
senior tag

Igen, fűtött, vagyis ha a 10 fok esetleg nincsen meg, akkor is 8-10 között szokott lenni. Nyilván ha éppen kinyitjuk, majd zárjuk akkor lehet, hogy picit átmenetileg beesik, de a hűtő a garázs hátsó sarkában lesz kb 2 méterre a radiátortól.

(#84492) OPiiPO válasza Sinesol (#84486) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 a Hitachi-ra, hűtőben nagyon ott vannak (klímában is, de ez itt offtopic)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84493) laci06 válasza Sinesol (#84488) üzenetére


laci06
senior tag

A garanciát máshol is odaadják (ha jól látom nem bolthoz kötöttÖ? Csak mert van egy bolt ahogy egy ezressel kerül többe, de ingyen kihozzák, és tudom használni azt a fura onlinepénztárcát vagy mit, amiben most van 10-11k-m, vagyis a végén kb 15-el olcsóbb lenne a vége.

Amúgy egyetértek a többiekkel, hogy huge overkill, de az a jékockakészítő dolog benne nagyon szimpi (ha tényleg jól működik), és az, hogy 4 rekeszes a fagyasztó az is plusz pont. 10 év garancia is persze, és ha jól látom jobban is fagyaszt (10kg/nap), mint a többi, vagyis sok plusz pontot tudnék ennek adni, és ha tényleg ezért minőséget kapunk, akkor az ár nem feltétlen riaszt el.

(#84494) breezer88


breezer88
tag

Total No frost hűtők terén van ajánlott vagy kifejezetten kerülendő márka? LG kizárva, ennyi a preferenciám, mivel ezek már mind alul-fagyasztósak azt gondolom azt külön nem kell figyelni. Köszönöm!!

(#84495) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok,

Van most valami Best Buy fűnyíró? Parkside elektromosat akartam venni, de láttam, hogy tele megy a motortér fűvel. Annyira nem faja.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#84496) breezer88 válasza breezer88 (#84494) üzenetére


breezer88
tag

ja az lemaradt, hogy olyan max 250-ig keresnék, amit itt linkelt valaki samsung az eléggé tetszetős volt RB38C603DSA/EF és csak 200, amit én találtam LIEBHERR KGNsff 57Z03 a kereten belül van még, de semmivel nem jobb, mint a samu, és annak van ez a frissentartó rekesze, ami ha nem egy marketing humbug, akkor jó volna, mert sok zöldséget tárolok, erről van valami tapasztalat? jobb, mint egy sima rekesz? vagy csak egy plusz ami el tud romlani :P

[ Szerkesztve ]

(#84497) arcitec válasza breezer88 (#84496) üzenetére


arcitec
addikt

Az még érdekes lehet, hogy mennyi a visszamelegedési idő. A 7 évvel ezelőtt vásárolt 24 óra. Amit meg most látok úgy 250ft-ig 9 óra. Ki érti ezt? Mi változott? Vagy ezek még annyire alsó kategória? Samsung termékről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#84498) arcitec


arcitec
addikt

No azért ezt sem értem : [link] Samsung RB33B610ESA erre írja, hogy nagyon jó 80%-os
eredményt ért el, amikor E energia besorolású és 254 kWh éves fogyasztás,
amikor a miénk 7 éves igaz extra akcióban volt 150eft. A+++ és 172 kWh/év. :U
Az A+++ mára megszűnt, de az éves fogyasztás meg nőt, szóval ..... :U
Ürtartalma 35l-el több , de akkor is több a fogyasztása ...

[ Szerkesztve ]

(#84499) Nagya21 válasza Aaron14 (#84495) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Rakjá oda szivacsot ahol bemenne a fü, kevesebb megy be, de akkor is bemegy......
Nekem az mtd-n van szivacs, mégis bemegy a fü, évente 1x ki kell takarítani(mondjuk azon csak 3 csavar)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#84500) OPiiPO válasza breezer88 (#84496) üzenetére


OPiiPO
addikt

Azért az egy eléggé sarkos megállapitás hogy egy Liebherr semmiben sem jobb mint egy hasonló kategóriájú Samsung ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.