Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84251) Reynaldo válasza koxx (#84249) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Lehet azért, mert ügynökök értékesítik, vagy nem tudom. Dupla Hepa, dupla kefés motoros kefe..., azért vannak érdekes dolgok, legalábbis jól hangzik, hogy értelme van-e, azt nem tudom.

(#84252) pjen válasza koxx (#84249) üzenetére


pjen
félisten

Ha megnézed a tudatos vásárlok tesztjét, több mint 300 gép. Lett kiváló 85K és 300K porszívó is. Lehet a speedylux nem is indul ilyen teszteken. Megvan a saját exkluzív vevő köre. Ferrarit se vehetsz csak úgy az utcáról betérve. :)

(#84253) koxx válasza pjen (#84252) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze ez a marketing bullshit, 0 embert ismerek akinek van ilyen. Dehogynem vehetsz, manapsag mar nem igy mukodik. 1-2 exkluziv modell van aminek szigorubbak a feltetelei.
Tudatos vasarlok teszt :DDD hat azt hagyjuk

[ Szerkesztve ]

(#84254) pjen válasza koxx (#84253) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos az összes többi teszt is ilyen, attól függ ki rendeli, ki fizeti a tesztet.

(#84255) Sinkapeter


Sinkapeter
tag

Sziasztok!
Most fogunk átállni a teljesen gázos tűzhelyről indukciós főzőlapra és elektromos sütőre ,köszönet az eluxos kuponok említéséért. Ha meglesz minden (egyelőre még az EON ül a hálózatfejlesztési kérelmen), akkor mindenképpen meg szeretném emeltetni a havi általányt villanyból, hogy ne elszámoláskor érjen majd meglepetés. Amit a nyári gázszámla alapján tudok, az az, hogy havi 10-12 köbméter gáz fogyott el főzésre és sütésre. Mennyi lehet az ennek megfelelő mennyiségű áram? Valahol láttam egy számítást, hogy 1 m³ kb. 10 kWh-nak felel meg, de ebbe azt hiszem, hogy nincs beleszámolva a gáz- és elektromos tűzhely közti hatásfok-különbség.

(#84256) pjen válasza Sinkapeter (#84255) üzenetére


pjen
félisten

Lányomék átálltak gáz főző lapról indukciósra, azt mondja árban kb ugyanaz. Sütőben nincs indukciós, tehát az lényegesen drágább lesz.

(#84257) csabi324 válasza Reynaldo (#84247) üzenetére


csabi324
tag

Inverter garancia van a Bekora és a Gorenjére is.
Ezért is gondolkodok a BEKO márkában.
Az LG mindegyik mosógépbe DirectDrive motort használ?
Arra is van 10 év nem?

(#84258) csabi324 válasza E.Kaufmann (#84237) üzenetére


csabi324
tag

A Candy-ről én sem hallottam sok jót.
Parasztvakítás igen mert lehet a motor ami utoljára meghibásodik.
Csak működik a marketing mert az embernek ad egyféle megnyugvást.

(#84259) csabi324 válasza Dorian (#84238) üzenetére


csabi324
tag

A BEKO márkát szerintem nem sokan ismerik mert nem annyira elterjedt de ez a gyártó is már sok évtizede gyártja a mosógépeket.
Csak már annyira elvannak szállva az árak hogy alsó középkategóriás gépeket kell nézni.

(#84260) csabi324 válasza Szibilla (#84241) üzenetére


csabi324
tag

Remélem beválik nektek.
Igen sajnos oda vagyunk kötve.

(#84261) Reynaldo válasza csabi324 (#84257) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Igen-igen.[link]

(#84262) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Most futó Lidl Philips porszívó mennyire használható?

(#84263) daver88 válasza csabi324 (#84257) üzenetére


daver88
aktív tag

Nem, nem mindegyik LG mosógép DirectDrive-os.

(#84264) mulatosdj


mulatosdj
tag

Sziasztok! Érdeklődni, hogy a kinézett Gorenje tűzhelyt merre érdemes megvenni? Illetve valahová nem-e tudtok kupont, hogy lentebb vigyem az árát?! 5év garancia jó lenne.

(#84265) mulatosdj válasza mulatosdj (#84264) üzenetére


mulatosdj
tag

(#84266) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!

Mosogatógép vásárlás előtt állunk (a mostani beépített Beko marad a helyén), viszont azóta eltelt jópár év, így nemtudom mi most az ajánlott/kerülendő márka/típus?!
Igazából azon kívül, hogy beépíthetőt keresek nincs más szempont.
(Gondolom mindegyik halk, van eco program, min 8 teríték, stb)
Javaslatokért köszi! :R

Do you see the white shadow?

(#84267) Silent77


Silent77
veterán

Ismét a segítségetek kérném.

Törölközőszárító radiátort néznék.
Árban a nagy a szórás, ami feltűnt a súly a különbség egy olcsó, és drágább között.
Amiket nézegetünk Betatherm radiátorotok, picit soknak találom az árát. pl: [link] 135k+ posta fekete színben. 500*1625mm.
Érdemes ebből is a drágábbat megvásárolni? Agyalok még, hogy lemondok a fekete színről, de az illene a majdani fürdőbe.

:R

ui: kondenzációs kazán is listán van, abból a szerelő a Bosch-t ajánlotta. jelenleg kéményes Saunier Duval van.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#84268) TechN7ne válasza TechN7ne (#84159) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Tegnap már megkaptuk a WAN28270BY típusú mosógépet.
Konkrétan az a bajom vele ,hogy nem most tisztán (ez az első Bosch mosógép nálunk).
Ariel Color mosószer + Coccolino Sensitive kombó ,ruhák nem maradnak teljesen tiszták és illatuk sincs.
60 fok /1200 fordulat sem képes a csillogásra.
7 éves Electrolux vagy a 10+ éves Indesit / Whirlpool gépezetek is sokkal tisztábban mostak.
Két kupakkal is rakok öblítőt sem érezni ,más gépben elég volt max. egy kupak is.
1000 fordulat és a felett nagyon gyűröttek maradnak a ruhák.
Így összeségében nem vagyok elégedett ezzel a géppel.

Minden másban jól teljesít ,max. fordulaton sem hangos és nem rázkódik ,de így kb. ennyi a pozitívuma.
Vloszinűleg elállok a vásárlástól.

Kérdésem a következő:
Van olyan mosógép ami tisztán is képes mosni max. 230/240k körül?

[ Szerkesztve ]

(#84269) Met válasza TechN7ne (#84268) üzenetére


Met
nagyúr

ruhák nem maradnak teljesen tiszták
Ti azért mossátok ki a ruhát hogy koszos legyen? ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84270) ribarszki válasza TechN7ne (#84268) üzenetére


ribarszki
őstag

A mosáshoz víz kell. Az A++++ gépek pedig ezen spórolnak a legtöbbet. Olyat keress amihez lehet több lépcsőben pótvizet adni. A Miele biztosan ilyen. Mondjuk pótvíz nélkül is tökéletesen mos.

(#84271) BB9000 válasza TechN7ne (#84268) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha a mosógéped nem mossa ki a ruhákat, annak egyetlen oka a túlzásba vitt takarékosság. Nem te tehetsz róla! Az EU életképtelen ötlete, hogy a mosógépeknek szinte víz nélkül és minimális áramfogyasztással kell működniük.
Van megoldás, de elég kényelmetlen. Írtam erről itt és itt.

(#84272) Csabroncka válasza ribarszki (#84270) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

47 liter víz/ciklus, az elég kell legyen, de nem 8 kiló ruhához, inkább 5-6 hoz.
TechN7ne: mennyire pakolod meg a gépet (?), az is tudja ezeket a problémákat okozni!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#84273) TechN7ne válasza BB9000 (#84271) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hoppá….
Az A kategória tehet róla ,ezzel meg is lett magyarázva! :K

Köszönom a hasznos infót!

Csabroncka
Nem nagyon pakolom meg ,max. felig szoktam kb.
De rengeteg féltve őrzött kedvenc drágább ruháimat meg egyenként szoktam kifordítva alacsony fordulaton 30fok.

[ Szerkesztve ]

(#84274) TechN7ne válasza TechN7ne (#84273) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Am mekkora félrevezetés ez a A kategória...
Mondván kevesebb fogyasztás ,kevesebb villany számla de sokkal erősebb /jobb mosószert igényel a tisztább mosáshoz ami valljuk be kicsit sem olcsó..
Így összeségében az A kategóriával nem ,hogy sporol az ember ,hanem többet költ rá.

Kellett nekem is az asszonyra és az anyósra hallgatni.
Ezért is van az ,hogy a régebbi kevésbé energiatakarékos készülékek tisztábban mosnak.

(#84275) HdRew


HdRew
őstag

Porszívó hsz

Sziasztok!

Jelenleg van egy Philips PowerPro Aqua a lakásunkhoz, 3-an vagyunk, a feleségem, én, és a mopsz kutyánk. Finoman szólva sem vagyok/vagyunk megelégedve a mostani porszívóval, így az utóbbi időben nézelődtem a piacon. Illetve mopszunk az év 365 napjában vedlik, most különösen, szóval mikor alkalomadtán a kocsiban visszük a kutyát, akkor hagy bent némi szőrt, így a kocsit is szívesen porszívóznám az új kiszemelt termékkel. A lakásunk 80 nm. Jelenleg nincs szőnyegünk, sokat nem is tervezünk a lakásba.

Láttam korábbi hsz-ekben, hogy a Dyson csendben kivette az absolute termékéből a tartozékokat és cserébe lett egy absolute gold és egy total clean variáns is mellé. Azért remélem az absolute-ban még van pótakkumulátor, vagy már azt is kivették? A többiben nem ír róla, hogy lenne. Az absolute-ban a hair screw motorizált tisztítófej már nincs benne, csak a totálban, érdemes lenne akkor azt beszereznem egy mopszhoz, vagy elég kicsi a szőre ahhoz, hogy ne legyen rá pluszban szükségem?

Mindenesetre 99%-ban a Dyson V15 detect absolute lenne a választásom, kérlek erősítsetek meg benne. :)

Köszi szépen a segítségeteket!

(#84276) ribarszki válasza HdRew (#84275) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! Ne a V15-öt nézd, hanem az utódját a Gen5-öt. (Valójában hajszálnyi a különbség) Viszont a Gen5 absolute géphez minden jár ami régen a V15 absolute géphez. Benne van a mini motoros fej is. Pl [itt . De nézz utána, nem akarok hülyeséget írni.
Extra akkumulátor soha nem járt hozzá. Régen volt egy spéci csomag, ahol kaptál 2db akkuit a géphez, de totál felesleges. A mini motoros matrac fej annál fontosabb.
Fontos, egy ne max módban járasd a gépet, hanem auto módban. Úgy simán elég lesz a 80nm-es lakásra.

(#84277) pjen válasza ribarszki (#84276) üzenetére


pjen
félisten

Milyen jó ár. Azt hiszem hasonló áron vettem a V12 őt. :)

[ Szerkesztve ]

(#84278) BB9000 válasza HdRew (#84275) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekünk is van Philips PowerPro Aqua készülékünk. Ha csak az az egy porszívónk lenne, akkor szinte biztos, hogy mi sem lennénk vele megelégedve. Kiegészítő készüléknek, alkalmi használatra jó, de önállóan nem teljes értékű. Nekünk van mellette egy Karcher K 55 Pet Plus, egy robotporszi (iLife) és két vezetékes porszívó is, amelyből az egyik egy Miele C3.
A kinézett Dyson mindenképpen jobb készülék, mint a mostani Powerpro Aqua, de szerintem amellé is kell egy veztékes.

[ Szerkesztve ]

(#84279) pjen válasza BB9000 (#84278) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk is van Dyson v12+philips Fc 6723, de nagytakarításnál előkerül az elux super silencer és esetleg a Thomas takarító gép is. :)

(#84280) F-ECT$ válasza HdRew (#84275) üzenetére


F-ECT$
titán

Ahogy BB9000 is írta: a vezetéknélküli kevés az alapos takarításhoz, főleg ha kutya is van. Nekünk 8000-es sorozatú Philips vezetéknélküli van, anyukámnak Dyson V12, egyik sem tudja 100%-ban azt, amit egy vezetékes. (Szerintem ha nem írják, akkor nincs tartalék akku a Dyson mellé sem.)

Ha már 300k körül szeretnél költeni, akkor vegyél egy Miele C2/C3-at 100k körül, és 200k körül egy Dyson V10-et.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#84281) HdRew válasza ribarszki (#84276) üzenetére


HdRew
őstag

Nagyon szépen köszönöm az ajánlást, 300-ért megfontolandó, de nem probléma, hogy nem hivatalos Dyson partnertől veszem? (Eredetileg az Euronics-tól vásároltam volna 270-ért a V15-öt.)

#84278BB9000

Ez az egy van sajnos. :) Úgyhogy mellé előkerül a seprű meg miegymás, elég macerás. Ha esetleg nem lennénk megelégedve, akkor lehet lesz mellé egy vezetékes készülékünk is, de most egyelőre a Dysonnal tervezünk, jó lenne, ha beválna. :)

#84280F-ECT$

Köszi szépen a tanácsot, rá fogok nézni a Miele gépekre is, ha esetleg a Dyson nem váltaná be a hozzá fűzött reményeket maradéktalanul. :)

(#84282) ribarszki válasza HdRew (#84281) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem hinném. Nagyon segítőkészek a Dysonnál, kérdezd meg.
V10-re ne költs.

[ Szerkesztve ]

(#84283) ribarszki válasza F-ECT$ (#84280) üzenetére


ribarszki
őstag

De miben nem tudja? Simán kiváltom a Miele C3at a V15 Dysonnal.

(#84284) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv! Mosó szárító szeretnenek a szülők . 150k kerettel van valami ajánlható?
Heinner HWDM-H9614A pl kicsit több mint a keret de tetszetős. Mit lehet tudni róla? Valakinek tapasztalat?
Amit ők néztek eddig.
candy-rpw4856bwmr-1-s
hoover-hdp-696ambc1-s
whirlpool ffwdb-864369-sv-ee

(#84285) OPiiPO válasza phoenix1989 (#84284) üzenetére


OPiiPO
addikt

Röviden: nincs.
Bővebben: "A kombinált gépekben a ruhákat meleg térben "szikkasztjuk", ezzel is megszárad a ruha, de a műszaki megoldások miatt a tisztítási feladatokat nem látják el. Ennek az az oka, hogy a gép kivitelezésekor nem biztosítottak kellő keresztmetszetű és a szabadba nyitott csövet a meleg levegő eltávolítására."

Illetve könnyebben kapnál tanácsokat, ha belinkelted volna a gépeket és nem nekünk kellene kimásolni és betolni a keresőbe. Én pl. egyikre sem fogok rákeresni :(

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84286) phoenix1989 válasza OPiiPO (#84285) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nekem Samu WD 70 van tökéletesen mos és szárít.

[link] heiner
[link] hoover
[link] candy
[link] Whirlpool

Ha csak mosás akkor én ezt néztem nekik.
[link] AEG

(#84287) OPiiPO válasza phoenix1989 (#84286) üzenetére


OPiiPO
addikt

Csak mosásra az AEG megfelel. Külön szárítógép nem is fér be a keretbe, vagy helyhiány az oka?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84288) phoenix1989 válasza OPiiPO (#84287) üzenetére


phoenix1989
őstag

Mind2

(#84289) Nagya21 válasza BB9000 (#84278) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Dyson V11 em van, évente 1x előveszem a Thomas takarítógépet, oszt jónapot 55nm panel szobák padlószőnyegesek.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#84290) F-ECT$ válasza ribarszki (#84283) üzenetére


F-ECT$
titán

Hosszú szálú szőnyegünk is van, onnan nem tudja olyan jól kiszívni a cuccot, mint egy vezetékes. Rövid szálú szőnyeg / laminált / járólap esetén nem sok különbség van, de nekünk nincs benn kutya.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#84291) Reynaldo válasza TechN7ne (#84274) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Nem egészen úgy van. A kategória jelölés inkább csak az áramfogyasztásra vonatkozik, pl. a tiéd az A kategóriás, Súlyozott energiafogyasztás 100 ciklusonként:
46kWh
, míg egy C-s kb. 65kWh-t fogyaszt.
Talán ő a felelős:
Active Water Plus
A rendkívül hatékony vízgazdálkodási technológiának köszönhetően automatikusan megméri a töltetet, majd beállítja a vízfogyasztást.

De nem biztos, és ha lehet extra víz hozzádást beállítani rajta, hátha jobb lenne. Vagy még az is lehet, hogy bejáratós, és néhány mosás után jobban teljesít, bár lehet, hogy most hülyeséget beszélek.
A 47 literes átlagos víz használattal illene, hogy szépen mosson. Láttam egyik 9kg-os LG-re például csak 36 litert írnak,(lehet elírás?) de ilyesmi panaszt nem olvastam azokról.
Bár egy másiknál meg 48 litert írnak, egy 8kg-os LG-re, na, ez inkább hihető.

[ Szerkesztve ]

(#84292) BBéci válasza phoenix1989 (#84286) üzenetére


BBéci
titán

Mind a négy kimondottan gagyi. Sajnos 150000 forintért egy mosógép is kompromisszumos, pláne a szárítóval kombináltak. Zanussi Turbodry van itthon, eleinte párszor szárítottunk vele, aztán leszoktunk róla.
Amelyik kombigép elfogadható, az közel 300000 Ft, de magamnak nem venném meg. Már a dob mérete miatt sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84293) phoenix1989 válasza BBéci (#84292) üzenetére


phoenix1989
őstag

Miért gagyi nem mos? :Y

(#84294) OPiiPO válasza phoenix1989 (#84288) üzenetére


OPiiPO
addikt

Akkor passz, nem tudok segíteni.
Helyhiány: kerettel egymásra pakolva sem? Akkor két középkategóriás mosó+szárítóval egész elfogadható kombót lehetne kialakítani.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84295) phoenix1989 válasza OPiiPO (#84294) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nem fér el , és nincs rá pénz. Szárító funkcióra kíváncsiak , nem a legfontosabb.

(#84296) OPiiPO válasza phoenix1989 (#84295) üzenetére


OPiiPO
addikt

Akkor emelni kell a kereten, 300eFt fölött van ami ajánlható kombigép (szerintem).

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84297) phoenix1989 válasza OPiiPO (#84296) üzenetére


phoenix1989
őstag

Sokadjára írom nincs több. Na mindegy hagyjuk. Látom minden fórum már csak arról szól vegyen mindenki többszáz ezres cuccokat, de nem mindenki tud ennyit költeni, és nem is szükséges , ennyivel nem tudnak többet.. köszöntem a rám szánt időt

(#84298) OPiiPO válasza phoenix1989 (#84297) üzenetére


OPiiPO
addikt

Bocs, hiányosan fogalmaztam: én nem fogok ajánlani olyan gépet, amelyik szerintem nem fog legalább alapvető szinten az elvártak szerint működni. Sajnos a kombi szárító+mosó az egy ilyen műfaj, ahol kifejezetten drága a minimálisan is jól működő konstrukció.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84299) gyulazsolti válasza phoenix1989 (#84297) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Mi ilyet vettünk 2,5 éve. Nincs vele gond, szépen mos, száritás is rendben volt.
De mivel közben lett macskánk, így venni kellett egy szárítógépet külön, mert ez nem szösztelenít.
Szárításnál is vizet fogyaszt így azt mindenképp figyelembe kell venni.
Amit linkeltem már kifutott, de a Tesla oldalán most van 2 típus.
Az egyikre van is ár. Tesla WW86491M

(#84300) TechN7ne válasza Reynaldo (#84291) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha már kifizetem a plusz garanciát (5 év biztosítva) ,melyik gépre lenne még érdemes rápróbálnom?
Ez a Samsung eléggé szimpatikus de nincs rajta 30 fok (csak 20 majd utána 40-től) avagy nincs rajta 1000/1200-as fordulat (800 után rögtön 1400-ra kapcsolható).
6-os szériás Whirlpool ok is szimpik de szívesen kiprobálnék egy LG gépezetet is.

Szerk.
Mostani Electrolux gépeket élőben megtapogattam de nagyon silány minőségűek lettek sajnos.

Fontos még ,hogy melyiknek a "legbiztonságosabb" a dobja ,ami még véletlen sem sérti meg a ruhákat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.