Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84301) ribarszki válasza TechN7ne (#84300) üzenetére


ribarszki
őstag

LG gépeket dicsérik.

(#84302) Reynaldo válasza TechN7ne (#84300) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Bármelyikre, amelyik tetszik, csak ne tapogatással döntsd el, hanem inkább a kinézetre és a tudásra, szolgáltatásokra, stb. Amúgy 60 fokos pamut mosást használtok a Bosch-nál? Mert nem az Eco-t kellene, ami sokáig és takarékosan mos. Max 3/4-ig töltve ruhákkal kellene használni egyelőre.
WP-t kevesen javasolnák, több okból is,(attól inkább csak mikrót), bár nekem is szimpi néhány magasabb kategóriás mosógépük, de nem merném, és a márkaszervíze se túl egyszerű eset.
A Samsung a hiányosságai miatt akkor ejtve, és még az Addwash ajtó se egy biztos pont rajta, ahogy én hallottam. Viszont, ha Samsung mosógép érdekelne, akkor nem az alapot nézném, hanem a magasabb kategóriát, pl: WW90CGC04DAELE, ennél van 20-30-40-60-90 fok is, ha a képek nem hazudnak, és még Addwash ajtó sincs.

A plusz garanciát szerintem vissza kellene adják, ha elállsz a vételtől, de nem tudom biztosra. Az LG-nél is a magasabb vízhasználót nézd mindenesetre,(max ettől is elállsz ha nem jön be :DDD ) Aztán harmadiknak majd megnézhetnéd az AEG gépeket, és honlapot is, láttam, ott is bevezették az 5 éves garanciát, + ingyen szállítás, és vissza is, ha netán....

(#84303) Nagya21 válasza simico (#84222) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Na azé 100nm takarítani nem kevés heti 3x, kutya-matka mellett......, 2 akkus kivitelü dyson v11, és az elmondások szerint, volt hogy épp elég volt a 2 akku.....
Meg kitudja milyen üzemóra számlálót, és egyéb funkciókat rejt az az elektronyika.......

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#84304) BigBear


BigBear
senior tag

Sziasztok,
visszaolvasgattam, látom, hogy az Ikea 365+ edények ajánlottak, de nem tudja valami, hogy ezek - főleg a nyeles holmik - mennyire lesznek forrók fogantyú környékén? Azaz meg lehet fogni (gáztűzhely) használat közben, vagy csak mint a csillió éves szocreál dolgokat, vastag kesztyűben vagy ronggyal?
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az asszonynak valami nem letapadós kis / közepes edény kellene elsősorban, pl. rizs / tarhonya / szószok stb. főzéséhez, ezért a MIDDAGSMAT vagy a HEMLAGAD edényeket néztem amik műanyag nyelűek, de ahogy látom, itt a 365+ van leginkább említve. Milyen lehet ezeknek az edényeknek a vastagsága? Túl vékony se jó...

(#84305) BB9000 válasza BigBear (#84304) üzenetére


BB9000
senior tag

Az IKEA-s 365+ edények jók, de a fém nyelük át tud forrósodni a gázon. Jogos az ettől való félelmed.
Nekem ez a Tefal készlet van: Ingenio 6. Ez három kicsi lábas + egy levehető nyél. Gázon, nagy lángon használva arra kell figyelni, hogy a levehető nyelet mindig vegye le!!! Levéve nem melegszik fel. :)
Kis lángon -amikor nem nyúlik túl a láng az edény szélén- akkor nem melegíti a nyelet közvetlenül, akkor nem kell levenni a nyelet se.

[ Szerkesztve ]

(#84306) BigBear válasza BB9000 (#84305) üzenetére


BigBear
senior tag

Hááát, ezzel már megleptem az asszonyt valamikor, de nem jött be neki a levehető nyél :(.
Nőből van, vagy mi...

[ Szerkesztve ]

(#84307) Einsti


Einsti
friss újonc

Sziasztok, új konyhába keresem a megfelelő gépeket. Innen a fórumból próbáltam összeállítani. Segítségeteket kérném, hogy megfelelőek-e vagy javasoltok helyettük mást.
Páraelszívó: https://www.electrolux.hu/kitchen/cooking/cooker-hoods/90-cm-cooker-hood/lft769x/ fontos, hogy megfelelően szívjon mert konyha a nappalival egybe van.
Főzőlap: https://www.electrolux.hu/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/y82is443/ Bridge funkció, Hob2hood ami lényeges legyen.
Sütő: https://www.electrolux.hu/kitchen/cooking/ovens/pyrolytic-oven/y6poc77x/ pirolitikus tisztítás legyen bene, illetve húsok, sütik sütésére, néha pék árura volna használva.
Válaszokat előre is köszönöm

(#84308) Einsti


Einsti
friss újonc

Sziasztok, új mosógép és szárítógép vásárlása előtt állunk. Aszony a Bosch és Electrolux felé húz, én inkább az Lg-t próbálnám ki. Melyiket márkát ajánlanátok, esetleg konkrét darab. Két naponta biztos volna használva mivel van egy 2,5 éves gyerek aki szereti koszolni a ruháit. Ár amit belőttünk kb. 200ezer/gép, de szükség esetén 250ezer/gép eltudunk menni.
Válaszotokat, tanácsotokat előre is köszönöm.

(#84309) w.miki


w.miki
veterán

Xiaomi Soocas W3 Pro szájzuhany-t használok néhány éve.
Most vettem észre, hogy hiába öntök bele friss vizet, van egy kis penész mellékíze.
Mit tegyek?
Próbáltam kimosni ecettel, átmosni szappanos vízzel, de még mindig érződik.
Mit kellene még megtisztaítani benne?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#84310) Met válasza w.miki (#84309) üzenetére


Met
nagyúr

A fúvókát is beáztattad?
Miután állt egy ideig a tartályban a tisztítófolyadék, indítsd el kicsit hogy a belső vezetékekben is tudjon állni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84311) Csabroncka válasza w.miki (#84309) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

10%-os hidrogénperoxidos oldattal áztasd.

"in medias res"

(#84312) BBéci válasza Reynaldo (#84302) üzenetére


BBéci
titán

60 fokon mosva a pamut ruhák összemennek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84313) w.miki válasza Csabroncka (#84311) üzenetére


w.miki
veterán

Az hol kapható? Gyógyszertárban?

#84310Met: Igen, kifúvattam, az ecetes, meg a szappanos vízzel is, a fúvókát.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#84314) pjen válasza BBéci (#84312) üzenetére


pjen
félisten

Szinte mindent 60 fokon mosunk, minimum. :) A pamutot is.

[ Szerkesztve ]

(#84315) arcitec válasza pjen (#84314) üzenetére


arcitec
addikt

A gyapjú az amivel vigyázni kell, azon túl meg minden összeugrik kicsit, de azért az nem jelentős .. :K

(#84316) pjen válasza arcitec (#84315) üzenetére


pjen
félisten

Gyapjúra van külön progi a mosó és a szárító gépen is.

(#84317) j.bravo válasza w.miki (#84313) üzenetére


j.bravo
addikt

Az első ötletem a fodrász szaküzlet volt, de elbizonytalanodtam, hogy a hajfestéshez használt termékben van-e más is a H2O2 mellett.
Gugli kiadott egy ilyen találatot, eszerint (gondolom) festékboltban, háztartási vegyiáru boltban is érdemes lehet próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#84318) ribarszki válasza j.bravo (#84317) üzenetére


ribarszki
őstag

Gyógyszertár?

(#84319) Csabroncka válasza w.miki (#84313) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Aha, a gyógyszertári 3%-os is jó! Feltöltöd, átszipákolod vele, benne hagyod egy éjszakára...

"in medias res"

(#84320) j.bravo válasza ribarszki (#84318) üzenetére


j.bravo
addikt

Ezt pont nem próbálkoztam még venni gyógyszertárban, de több ízben lyukra futottam olyan dolgokkal amik korábban általánosan, majd’ minden patikában kaphatók voltak (sebbenzin, 96% alkohol - ehelyett már 70% a max, az is mennyiségi korláttal, aszkorbinsav, ilyesmi), ezért kerestem alternatív beszerzési forrást. :R
Lehet hogy túlgondoltam, megesik :) illetve az is sanszos hogy patikája is válogatja.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#84321) pjen válasza j.bravo (#84320) üzenetére


pjen
félisten

Jozsef krt 65 ben van egy vegyszer bolt, esetleg?

(#84322) Sinkapeter válasza w.miki (#84313) üzenetére


Sinkapeter
tag

Vegyél Hyperolt, abból annyi tabletta kell egy deci vízbe, ahány százalékos oldatot szeretnél.

(#84323) ^Boss


^Boss
őstag

sziasztok!

az új konyhába ezeket a gépeket néztem ki:
hűtő: https://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/liebherr/cbnbdc-573i-p1047056155/
főzőlap: https://www.arukereso.hu/fozolap-c4172/neff/t69yyv4c0-p1005414940/
sütő: https://beepitheto-suto.arukereso.hu/neff/b69vy7my0-p1004260411/
mikró: https://www.arukereso.hu/mikrohullamu-suto-c3179/whirlpool/amw-730-nb-p266800033/
mosogató: https://www.arukereso.hu/mosogatogep-c3171/bosch/smv8ycx02e-p1005207961/

illetve mosáshoz:
mosógép: https://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/lg/f4wr909p3w-p1006394968/
szárítógép: https://szaritogep.arukereso.hu/lg/rh90v9av3n-p961666509/

illetve láttam hogy a Bosch-nál feltűntek made in germany termékek a felsőbb kategóriában, viszont itthon pl mosogatógépet nem találtam, ami olyan lenne, és még kapható is...

a kérdésem: bármelyikkel kapcsolatban bármi red flag akad? van jobb választás nagyjából hasonló áron?

köszi szépen előre is! :R

(#84324) koxx válasza ^Boss (#84323) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A neff es liebherr cuccok nagyon top, de 500ezres indukcios lap? :) Persze ha van ra guba akkor jo, csak kicsit overkillnek erzem.
Lh hutot a premiumshop24-en vegyed.
Mondjuk en mar mosogatogepbol is inkabb neffet vennek.

[ Szerkesztve ]

(#84325) ^Boss válasza koxx (#84324) üzenetére


^Boss
őstag

elképesztően sokat használjuk a főzőlapot, és a design is így kerek. nem mondom hogy nincs egy pici rossz érzés, végülis nem vagyunk séfek, de remélhetőleg hosszú évekre velünk lesz, az előző hotpoint ariston ( :Y ) 15 évet szolgált :)
Ott tervezem venni a hűtőt, de egyébként mi a pozitiv tapasztalat mellettük?

Illetve, hasonló kategóriás neff mosogatógépből mit ajánlanál? (fontos a külön szint az evőeszközöknek)

(#84326) koxx válasza ^Boss (#84325) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dyson porszivot es Lh hutot vettem naluk.
Iszonyat profi ugyfelszolgalatuk van, mindent le lehet beszelni veluk es kozvetlen kapcsolatuk van a gyarral. Szallitasban is nagyon rugalmasak.
Nem nagyon vagyok most kepben a neff gepekkel, csak tudom, hogy anno mi is nagyon sokat nezegettuk. Vegul csak a fozolap lett az, a slide&hide sutot elengedtuk pedig az tenyleg nagyon fancy :)

(#84327) Gömbike válasza Einsti (#84308) üzenetére


Gömbike
senior tag

Számomra komolyabb az Elux, mert az már a 32 éves házasságom alatt bizonyított.

Mosógép: AEG 74850a 2011. január, Elux ESF 66030X 2008. február, Elux 3686 gde 2016 december vége ( egy 870 ft-os kondi csere), a mesterségesen generált áram hiszti miatt eladott Elux két kompresszoros hűtőm a mai napig hibátlanul üzemel a baráti körben.

Lg tv-ben viszont köröket ver a samura.

Bosch akkor van tervben, ha valamelyik gép feladja, kipróbálás miatt, mert csak jókat hallani róluk.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84328) ribarszki válasza Gömbike (#84327) üzenetére


ribarszki
őstag

A köröket erős túlzás. De ebbe itt ne menjünk bele.

(#84329) Sinesol válasza Einsti (#84307) üzenetére


Sinesol
veterán

Elszivót rendes, elszivóra szakosodott cégtől vegyél, ne egy Electroluxtól, akinek kb. csak azért van, hogy kerek legyen a portfólió. Falmec, Sirius, Faber, Elica..ezeket nézegesd, vagy ha szűkebb a keret, akkor Cata-t. Ezekben lesznek bőven csendes modellek, van a Falmec-nek NRS modellje is, ami extra csendes. Ha viszont tutira akarsz menni, akkor külső motoros elszívót kell venni, a fent emlitett márkáknál lehet is ilyen opciót választani sok modellnél, egyre inkább lecsorog olcsóbb kategóriába is, pl CATA-nál is van már ilyen egtész jó áron. Ez esetben már eleve motor nélkül jön az elszivó és máshogy van megoldva a kábelezés is. Motorból többféle megoldás van, szerelheted külsö falra is, de mehet padlásra is, azt hiszem annyi a lényeg, hogy 3 vagy talán 5 méternek lennie kell a cső és a motor közt. A gyengébb megoldások is verik légszállítási adatok terén gyakorlatilag az összes hagyományos megoldás max teljesitményét, miközben a zaj kb 0, nem zúg, nem búg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#84330) Sinesol válasza Sinesol (#84329) üzenetére


Sinesol
veterán

*elszivó és motor közt kell lennie 3-5 méternek legalább

kicsusztam a szerkesztési időből előzőnél.

[ Szerkesztve ]

(#84331) F-ECT$ válasza ^Boss (#84323) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy sütőn mi kerül 700e Ft-ba és miért ezt nézed ki?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#84332) BBéci válasza F-ECT$ (#84331) üzenetére


BBéci
titán

Ezek alapján igencsak csábító: [link]
Elfogadnám! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84333) BB9000 válasza ^Boss (#84323) üzenetére


BB9000
senior tag

Annyit tennék hozzá, hogy mosogatógépből Miele-t vennék. A Bosch-ok nálam csak akkor jönnének szóba, ha nem lenne pénzem Miele-re.
Nálad nem erről van szó, tehát egy Miele mindenképpen jobb választás lenne.
Az indukciós főzőlap témában én a Bosch-okat tartom nagyon jónak, azzal együtt, hogy nekem is volt már bajom egy Bosch főzőlap vezérlésével. (az még nem indukciós volt)
A 90 centi széles Bosch lapok is szóba jöhetnek választáskor, de a Neff-nél nem biztos, hogy jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#84334) weiss válasza BB9000 (#84305) üzenetére


weiss
addikt

Jó ez a levehető cucc, de csak pár évig bírja.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#84335) BB9000 válasza weiss (#84334) üzenetére


BB9000
senior tag

Az első Ingenio-s levehető nyél már kb 5-6 éve napi használatban van nálunk. Jól bírja, pedig mosogatógépben is mossuk, ha kell. Tavaly novemberben vettem a korábban is linkelt készletet. Abban is volt nyél, ez volt az egyik indok a beszerzésre, nomeg az Emag akciója. 12 000 ft volt a három lábos + a nyél. Így most kettő nyél van, 8 edényre. Szerintem a nyél is megfelelő minőségű, nem vacak. Az új nyél nem teljesen azonos a régivel, az igaz.

(#84336) ^Boss válasza F-ECT$ (#84331) üzenetére


^Boss
őstag

A neff felar eleg nagy.. :)

(#84337) ^Boss válasza BB9000 (#84333) üzenetére


^Boss
őstag

Koszi, megnezem a mieleket is. :R

(#84338) F-ECT$ válasza BBéci (#84332) üzenetére


F-ECT$
titán

Annyira nem vagyok benne a témában, de specifikációk alapján egy 200-300k közötti sütő is tudja ezeket más márkában. Értem én, hogy a márkát meg kell fizetni, csak ez a 3x-os ár sokkoló picit.

Dive ever, work never.

(#84339) Sinesol válasza F-ECT$ (#84338) üzenetére


Sinesol
veterán

Nagyon mas azert az anyag es epitesi minősege is, egyedi ajto twistpad, nagy szines LCD kijelző stb. Az, hogy mas marka olcsobban tudja ugyanazt, az kb ugyanaz, mintha azt mondanad, hogy a dzsunka telo is ugyanazt tudja, mert abba is beleteszik mondjuk az aktualis uj chipet..

[ Szerkesztve ]

(#84340) beni18 válasza ^Boss (#84323) üzenetére


beni18
tag

Szia!

Nekünk jövő héten építik a konyhát, nekünk full NEFF lett az összes gép, még borhűtő lett benne pluszban. Ha gondolod majd tudok küldeni róla képet, de hosszútávú tapasztalatot csak később tudok majd mondani.

(#84341) weiss válasza BB9000 (#84335) üzenetére


weiss
addikt

Akkor csak kifogtunk 2 gagyit.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#84342) Batib


Batib
őstag

Sziasztok! Bosch előltöltős mg-re tudtok valami jó akciót?
Eluxot nem akarnak, Mielére nem futja. A lányoméknak lenne.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#84343) Sinesol válasza Batib (#84342) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez most elég jo arban van, alig dragabb a serie 4 gépeknél. [link]

[ Szerkesztve ]

(#84344) Frod válasza Frod (#84266) üzenetére


Frod
addikt

Erre valaki :F

(Igen olvastam fentebb, hogy Neff meg Miele, de átlagos halandó számára nincs opció!?)

Do you see the white shadow?

(#84345) Batib válasza Sinesol (#84343) üzenetére


Batib
őstag

Kábé ugyanezt néztem egy másik boltban. Nem tudom mi lehet a különbség.
Ez közöttük a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#84346) BB9000 válasza Batib (#84342) üzenetére


BB9000
senior tag

(#84347) koxx válasza Frod (#84344) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elux, Bosch, Aeg.

(#84348) Batib válasza BB9000 (#84346) üzenetére


Batib
őstag

Mindenképp uj kell.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#84349) arpivw81


arpivw81
tag

Sziasztok! Ajánlanátok egy megbízható,tartós LG mosógépet? Köszönöm!

(#84350) ^Boss válasza beni18 (#84340) üzenetére


^Boss
őstag

Kepet es elso tapasztalatokat is nagyon szivesen vennek, nekunk ez juniusban lesz aktualis :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.