Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84101) evitiguF


evitiguF
senior tag

Én meg kintre keresek valami hatásos szúnyogírtót.
Eddig a Thermacell mt-100-at néztem ki. Ezzel kapcsolatban itt tapasztalat?
Vagy ajánlás, ami tényleg beválik?
Este teraszon üldögéléshez. De ha tizedeli az állományt, az még jobb.
Ez az MT-100-as 1500nm2-es hatótávja elég kecsegtető, de félek, hogy csak reklám...
Itt már most megjelentek az első példányok.

(#84102) BBéci válasza evitiguF (#84101) üzenetére


BBéci
titán

Tévhit, hogy a szúnyogok a fényre mennek. Ellentétben számtalan másfajta repülő lénnyel, amiket kivégez az imént linkelt eszköz. Ülhetsz alatta, mellette, a szúnyogok téged fognak kóstolgatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84103) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, a Ferrex cuccokat ki gyártja?

-

(#84104) arcsin válasza 7Sony7 (#84103) üzenetére


arcsin
senior tag

Einhell elvileg

(#84105) 7Sony7 válasza arcsin (#84104) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi!

-

(#84106) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok!

Porszívó vásárlásban szeretnék segítséget kérni. Igyekeztem visszaolvasni, de nem találtam hasonló paraméterekre megoldást (vagy rosszul olvastam).
Szóval úgy 150nm-re kellene porszívó, úgy max 50nm szőnyeg, azok se perzsa szőnyeg típusúak.

Ami fontos jó lenne, ha autót is tudnék vele porszívózni, tehát szűkös helyekre is be szeretnék férni, amennyire csak lehet és jobb szeretem a porzsákosakat, mint az anélkülieket.

Árkategória nincs, ha lehet ésszerű határok közt maradnék, bár nem tudom milyen áron mennek porszívók.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#84107) BBéci válasza CharlieDrop (#84106) üzenetére


BBéci
titán

Miele C3.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84108) ribarszki válasza CharlieDrop (#84106) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha a kemény felület összefüggő, nagyobb részek akkor mehet a Miele C2 Parquett XL. (Ez most akciós is) ParkettTwister fejhez mindenképpen ragaszkodnék a sok kemény felület miatt. Kb harmad annyi idő a porszívózás ezzel a fejjel. Ha keskenyebb parketta fej kell, akkor C3 Parquett.
Ha a szőnyeghez makacsul ragaszkodnak cérnaszálak, szöszök, akkor érdemes később egy Miele turbókefét beszerezni hozzá.
Csak és kizárólag saját Miele zsákkal szabad használni! 1 doboz zsák (kb 6.000Ft) 1 évre elég.

[ Szerkesztve ]

(#84109) CharlieDrop válasza ribarszki (#84108) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi. Mi a helyzet a vékony fejjel? Van benne, vagy kapható külön?

illetve hol akciós?

MM-ben valami 80 körül van C2, ja látom az XL az 93

mi a különbség a c1-c2-c3 közt (mert árban jelentős)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#84110) ribarszki válasza CharlieDrop (#84109) üzenetére


ribarszki
őstag

Euronics-ban volt 83k-ért, de nem elérhető. Most ott 90k az Xl-es. Há az XL parketta fej elég széles. Amivel baromi gyors a takarítás, ha van egybefüggő nagy kemény felületed. Viszont a mérete miatt nehezebb vele apróbb helyekre beférni. Nekem a keskenyebb fej van, azt jobban szeretem, szüleimnek az XL.
C1 elég fapados sok tekintetben. A C2 Complete már korrekt ajánlat. Beépített fejtároló, jobb minőségű gégecső, stb..
A C3 automata kábelcsévélés (ami 5-6 év után tönkremegy), gombos funkcióváltás, van ergonmóius markolat némelyikhez (amúgy az baromi jó, de kevés modellhez van) A kereke alatt van lengéscsillapító. Hát inkább ilyen felhasználói extrák.

(#84111) CharlieDrop válasza ribarszki (#84110) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi (mondjuk a mostani Bosch-on jó az automata kébelcsévélés, csak már baromira nem szív)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#84112) ribarszki válasza CharlieDrop (#84111) üzenetére


ribarszki
őstag

Félreérthető voltam. Comfort kábel ami itt van. Megnyokod 1x a gombot és mindent felteker. Eltörik egy laprugó x év után. Azt kb 10perc kiszedni, utána is automata a csévélés, csak nem komfort. Tehát amíg nem tekeri fel az összes kábelt, a lábammal nyomni lell a feltekerő.gombot. így a pontos.

(#84113) CharlieDrop válasza ribarszki (#84112) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, ja.

Electrolux sokkal rosszabb?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#84114) ribarszki válasza CharlieDrop (#84113) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem egy kategória a Mielevel. A kasztni is sokkal gyengébb műanyag. Jellemzően a fej szokta megadni magát 2-3 év alatt. Az S-bag porzsák sincs a Miele porzsák szintjén. Nem rossz gépek, de a helyén kezelendők. Sajna a Miele Parquett Twister fejének manőverezhetőségét, gyorsaságát nem sok gyártó tudta utolérni.

Érdemes egy MM-ban megtapogatni a Miele és Elux gépeket, majd a két típus gyári porzsákjait kézbe fogni. Az többet el fog mondani, mint amit én leírok.

[ Szerkesztve ]

(#84115) CharlieDrop válasza ribarszki (#84114) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Elmentem, megvette, azta :Y :Y :Y :Y

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#84116) ribarszki válasza CharlieDrop (#84115) üzenetére


ribarszki
őstag

Gratula! :C Melyiket választottad végül?

[ Szerkesztve ]

(#84117) CharlieDrop válasza ribarszki (#84116) üzenetére


CharlieDrop
veterán

C2 Complete Power
Dupla akkora zsák van benne, mint az előzőbe. Kb. Negyed annyi idő volt felporszívózni is.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#84118) ribarszki válasza CharlieDrop (#84117) üzenetére


ribarszki
őstag

Tök jó! Majd tapasztalod, de a zsákot tényleg bucira lehet szívni. Alig fog csökkenni a szívóerő. 3-4 hónapot simán jó egy zsák. Én volt, hogy 1.2kg-osan dobtam ki...

(#84119) CharlieDrop válasza ribarszki (#84118) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az igen. Na de majd beszámolok :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#84120) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Ikea Knoxhult elembe KNOXHULT alsószekrény ajtókkal és fiókkal, fehér, 180 cm - IKEA szeretnek mosogatogepet rakni.

Kiveve a fiokot, elvileg

Szelesseg: 56.5 cm
Magassag 72 cm
Melyseg: 57.5 cm

mereteim vannak. Ebbe tudnatok ajanlani valami jofajtat ami elfer?

Klarstein Amazonia 6 Mosogatógép

Ezt talaltam. Nem valami nagy marka... :)

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#84121) E.Kaufmann válasza Neil Watts (#84120) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ugyanezt megkapod Amica, Godess és Candy néven is, kevesebbért. Láttam pár ilyet, belül tök egyformák, de gyakran kívül is. Azt hiszem mind Midea.
Nekünk Amica nevű van, a forgófejet kellett már cserélni mert deformálódott, de az nem nagy költség, meg lassan szigetelést is kellene cserélnem.
Olyat vegyél, aminek van sótartálya, mert vannak olyanok amikből ezt is kispórolják, mert a mosogatószer meg az öblítő megoldja (vagy nem)
Amúgy van 8 terítékes is, mind a Klarstein-nek, mind a Candy-nek (vagy legalább is régebben volt) és még talán az is beférne. Nekünk pont nem fért volna 5 centi híján :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#84122) szimcsi


szimcsi
senior tag

Hello,

Bocsánat, ha rossz topikba írok.

Kádtöltő csaptelepet szeretnék venni.
Érdeklődni szeretnék melyek a strapabírók? Obi-t nézegettem. kb 10 és 100ezer ft között mozognak az árak.
Az alsó árkategória gondolom kerülendő?!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

XP

(#84123) PociAti


PociAti
senior tag

Sziasztok!
Új vagyok itt, összefoglaló alapján akár jó helyen is járhatok.
Van egy közel 10 éves alul fagyasztós Samsung RB31FDRNDSA hűtőszekrényünk, és az utóbbi 2-3 hónapban a mélyhűtő, annak is elsősorban az alsó fiókjában elkezdett minden erősen zúzmarásodni.
Kihúztam a fiókot, látom fél centis jégréteg jött össze az alján (és egy kevéske a hátoldalán).

"Teljes No Frost (jegesedésmentes) technológia"
Leírás szerint nem szabadna jegesednie, és 9 éven át nem is volt vele probléma.

Kitakarítottuk, hibára utaló jeleket kerestem, a gumiperem jónak tűnik, de az egyik alsó fiók pereménél a szekrény műanyag burkolata enyhén sérült.
Egy hét alatt ismét fél centis jégréteg jön össze a szekrény aljában.

A panelen beállítható 3 középértéken is végigteszteltem (-17, -19, -21˚C), jegesedésben nem találtam nagy különbséget.

Mik lehetnek a jegesedés főbb okai?

Ti mit tennétek a helyemben?

Rákötöttem egy fogyasztásmérőt, 35 nap alatt 35,2 kWh fogyasztást írt ki, ez napi 1 kW fogyasztást jelent. Leírása szerint 290 körül van az éves fogyasztása, ez 0,8 kW napi fogyasztást jelent 25% többlet. (Éves szinten + 3000 Ft nem zavar, csak hogy jegesedik, és ez a túlfogyasztás lehet jelent valamit.)

(#84124) mastodon válasza szimcsi (#84122) üzenetére


mastodon
aktív tag

Nálunk Hansgrohe Focus csaptelep van, majdnem 20 éve, semmi baja. Csendes, jól működik. Ugyanazt lehet még kapni. Nem valami szép.

(#84125) Sinesol válasza szimcsi (#84122) üzenetére


Sinesol
veterán

Nálunk Kludi csapok vannak 20+ éve, nagyon megbizhatóak, a Blanco-t is ajánlani tudom, azt konyhai csapban ismerem, nagyon megbizható német márka az is.

(#84126) MM válasza szimcsi (#84122) üzenetére


MM
őstag

2017-ben építkeztünk, nekem a gépész ezt a kettőt ajánlotta:
- Mofém Mambo
- Hansgrohe Focus

Mindkettő 5 év gar, a Mofém olcsóbb és természetesen minden cserélhető alkatrésszel rendelkezik mint Magyar termék.

A Mambo lett mindenütt, eddig semmi gond nem volt vele, sehol semmit nem kellett cserélni / javítani garanciában sem.

(#84127) BigBear válasza MM (#84126) üzenetére


BigBear
senior tag

Akkor itt egy ellenvélemény. A mambo egy határ .... A családban az elmúlt 5 évben hármat dobtunk ki, mindegyikben széthullott a zuhanyváltó rész. Cserealkatrész ugyan van, de azzal se jobb, nekem senki nem mondja, hogy normális az, hogy fél év után az asszony kezében marad a pöcök, mert atomjaira hullik rugóstól mindenestől. Őszintén, szinte mindenen érezni az erős avultatást. Fogyasztói társadalom van, nemigen tudok mondani olyat, ami biztosan jó. Talán a Hansgrohe, de az meg kb. megfizethetetlen.
Ja, meg az x éve vett Alis mosogató csaptelep, amiben több az anyag mint az itthoni holmik legnagyobb részében. Vicces módon az köszöni, felrakása óta tökéletes. Biztos csak belenyúltam pozitív értelemben, de na... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84128) soldi3r válasza szimcsi (#84122) üzenetére


soldi3r
veterán

Mofemet inkabb ne. Jellemzoen a Grohe, Hansgrohe, Kludi a jobb minoseg, de azok kozott sem erdemes az olcsobbakat keresni. A most epulo furdoszobaba en Vigourt rakok.

E30 (oo=[][]=oo)

(#84129) arcitec válasza soldi3r (#84128) üzenetére


arcitec
addikt

Nálunk is Mofém van és tökéletes ... :D és nem arany áron van ... ;]

(#84130) j.bravo válasza MM (#84126) üzenetére


j.bravo
addikt

Nálunk sincs gond a Mofém Junior Evo csaptelepekkel; bár simán el tudom képzelni hogy lehetne mondjuk áramlási zajban csendesebb egy prémium márka. Úgy vagyok vele hogy a dél-pesti brutálkemény vízben rövid idő alatt megvízkövesíteni felesleges 3-5-szörös árat adni érte.
Az egyik, a kerületben kedvelt kvázi-családi épületgépészeti üzletben a lengyel Ferro (nem azonos a magyar import, de amúgy kínai Feromix-szal) csaptelepeket ajánlották még, az egyik mosdócsaptelepünk olyan, azzal sem észleltem bajt eddig.

Whatever.

(#84131) E.Kaufmann válasza j.bravo (#84130) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mi is Ferro-t vettünk vagy három éve a konyhába (Mofém helyett. de az is bírt 10 évet, csak ennek meg flexibilis a nyaka)
Eddig kopp-kopp vízkövön kívül nincs baja.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#84132) BB9000 válasza szimcsi (#84122) üzenetére


BB9000
senior tag

A Mofém nekem nem jött be, nagyon hamar tönkrement. A Kludi elég sokáig bírta. Cseréltem kerámiabetétet is benne és utána is évekig jó volt. Az ár/tartósság szempontból szerintem a Grohe a legjobb!
EuroEco, EuroSmart, Bauedge. 25K körül szerintem ezek verhetetlenek. Különösen bírom az EuroEco-ban azt, hogy a vízsugár befelé van irányítva, nem függőleges, mint a többi, emiatt nem a kád szélén csorog le a víz. Nálam most mindkét kádon az van.

(#84133) BBéci válasza mastodon (#84124) üzenetére


BBéci
titán

Szintén 20 éve Hansgrohe Talis S; mosdó, kád és zuhany, utóbbi kettő termosztátos, olyanok, mint új korukban. Durván kemény a víz, mégsem okozott problémát. Használat után porszárazra töröljük őket, ezt mindenkinek ajánlom. Konyhai Alibaba 11 évet bírt, a helyére Teka-t tettem, 9 éve használjuk, hibátlan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84134) szimcsi


szimcsi
senior tag

Köszönöm a válaszokat a kádtöltő csaptelep kérdésemre.
Baliv lett belőle. Gyorsan kellett reagálnom a hirtelen tönkrement csaptelep miatt.
Obiba gyors ezt vettem, elég sok féle volt ott ebből, grohe-t láttam csak talán az itt említettek közül.
Még egy kérdés.
Ehhez adtak ilyen z-idomot. De én a régire tettem fel, mert siettem. (ránézésre nem láttam különbséget)
Lehet, hogy azért fityeg a takarórózsa?
Amúgy minden jól működik, azért nem szedném szét megint, ha nem lenne jobb az ehhez kapott idommal se.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

XP

(#84135) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Használ valaki rekeszes/fiókos evőeszköztartóval rendelkező mosogatógépet? Ez egy mókusvakító extra vagy szeretitek? Még sosem láttam ilyet. Most ömlesztve szoktuk bedobni a kosár 1-1 zsebébe a villát, kanalat stb. A tetején lévő szűkítő bizbaszt leszedtük. Nem tudom a fiókosnál mennyire kell egyesével bepattintani, meg ránézésre mintha kevesebb férne bele. Az jónak tűnik, hogy nem vesz el helyet az alsó részből a kosár.

Kb. egy huszassal lenne drágább Eluxnál ez a rekeszes az elérhető legolcsóbb versenyzőnél. Energiaosztályban és terítékben 1-et ver olcsóbb társára.

(#84136) Dorian válasza albiosz (#84135) üzenetére


Dorian
félisten

Mi pont így leszedtük a kosaras tetejét és úgy hasznaljuk, egy zsebbe egyfajta dolgot. Nagy előnye a kosarasnak, egyben kiveszed, odaviszed az evőeszközös fiókhoz es par markolassal minden a helyen van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84137) Silent77 válasza albiosz (#84135) üzenetére


Silent77
veterán

Mi szeretjük, szerintem hasznos, hogy nem vesz el helyet lentről. Miénk nem pattintós, simán beleteszed. Én is van, hogy mellé rakom. jóvanazúgy :)
Szinte mindig teli van a mosogató, hétvégén 2x is megy naponta. Nem vennék már nélküle.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#84138) ribarszki válasza albiosz (#84135) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, sokan. Nagyon szeretjük. Alaposabb mint a kosár. Bepakolni talán kicsit lassabb, kipakolni gyorsabb. Viszont alaposabban mosogag el, nincs összeborulás. Nem is vennék evőeszköz fiók nélküli gépet.

[ Szerkesztve ]

(#84139) Dorian válasza ribarszki (#84138) üzenetére


Dorian
félisten

hogy lenne gyorsabb a kipakolás?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84140) adam3 válasza Dorian (#84139) üzenetére


adam3
aktív tag

Mi egymás mellé pakoljuk az egyforma típusokat így csak kiemeljük őket egyben és megy is a helyére. Ha össze vissza vannak akkor már lassabb a kosárnál

(#84141) Dorian válasza adam3 (#84140) üzenetére


Dorian
félisten

Mi kosárban ugyanígy: 1 rekeszben egyfajta dolog.
Arra viszont kosárnál vigyázni kell, hogy a kanalak ne "egymás seggébe" legyenek bepakolva.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84142) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok!

Van egy Electrolux Beépíthető mosogatógépem. Nem tudom milyen típus, házban volt már. Kb 5 éves lehet. Ilyen kívülről: [kép] [kép]
Egyik nap levágta valami az ÁVK-t. Nem foglalkoztam vele, ment vagy 4 gép egyszerre. Másnap feltűnt, hogy ugyan bár hiba nélkül dolgozik a gép, de minden vizes marad. Nyomtam egy xtradry programot, de nem volt semmi melege. Gondolom a fűtőszál ment tönkre benne és az vághatta le a évé relét is. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond, találkoztatok már ilyennel?
Semmi hibakódot nem dob a gép, dolgozik ahogy eddig, csak rossz lesz az eredmény.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#84143) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Van egy Mi Air Purifier 2S légtisztítóm, ami időnként furcsa, sercegő hangot ad ki pár másodpercig, mintha egy vízforralót hallanánk. Tudtok szervizt, aki ezzel foglalkozik? Hegedűs Gyula utcában nem javítanak semmi ilyet már.

(#84144) Nagya21 válasza Doki16 (#84142) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Valszeg a fütőszál adta meg magát(csőfűtés van benne) szivattyuval egybeépítve, hogy kurv@ drága legyen cserélni......
Üdv Nagya
Ui: tipusszámot az ajtó oldalán is nézd meg!!

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#84145) Doki16 válasza Nagya21 (#84144) üzenetére


Doki16
addikt

Lehet érdemes lenne a középső fix árast kihívni? [link] Gondolom az az alkatrész úgysem lehet ettől olcsóbb. Gyanítom egy maszek sem csinálná meg olcsóbban utángyártottal sem.

Ismeri valaki ezt az Electrolux fix áras szervizt? Tényleg akármi van a géppel ennyit kell fizetni? (120k hibáig)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#84146) capaszaju


capaszaju
tag

Sziasztok!

Mosogató alatti szekrénybe keresek szemetest, ami azért elfogadható méretű.
2 db kb. 40-45cm-es ajtók vannak, szifon kb. középen van.

Ötleteket, konkrét javaslatot szívesen fogadok. Köszi! :R

(#84147) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék, picit elvesztem. :)
Grohe Grohtherm 800
Grohe Precision Start

A másodikat rendeltem meg, de nem vagyok benne biztos, megéri a felárat az elsőhöz képest?
Nem igazán látok érdemi különbséget a kinézet, és a hozzáadott szerszámok között precisions tart-nál.

Módosítani tudom a rendelést, ezért kérdezem. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#84148) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Vetten egy csapot, adtak hozzá egy click clack lefolyót. Hogy kell ezt beszerelni? A szilikon tömítés felett van egy polifoam szerű valami is. Az is kell bele, ha igen, hova? Pontosan mi kerül a porcelán alá, és fölé?

[ Szerkesztve ]

-

(#84149) Ryan1318 válasza 7Sony7 (#84148) üzenetére


Ryan1318
csendes tag

Szia! Én nem vagyok vízszerelő, de szerintem adja magát. A szilikon meg a szivacs közé kerül a porcelán.

(#84150) 7Sony7 válasza Ryan1318 (#84149) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok, de nem fog kilátszani az a vastag szivacs?

-

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.