Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84551) balojazz válasza BBéci (#84545) üzenetére


balojazz
aktív tag

:) A Szarvasinak van. Dizájnra olyan, mint egy kisebb öltözőszekrény (fémlemez doboz). Qrva ronda, imádom. Piros lámpás billenőkapcsoló van rajta, amit szerintem 60-80 éve már gyártanak. Fehér, mert az volt a leggázabb (halványkék vagy zöld metálban nincs). Szarvasi SZV-618 espresso max. Utálom a fancy, űrhajónak kinéző, hangos és ultradrága szarokat. Az adagok száma alapján kerestem rá, azonnal feldobta, szerelem első látásra.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#84552) raziel01


raziel01
veterán

Sharp YC-PS204AE-S mikrót vettem a Samsung helyett. [link]
28 ezer Ft volt de itt is vannak bőven hülyeségek.
Ha beraksz valamit és 1 percig nem nyomsz semmit akkor automatikusan kikapcsolhatatlanul bekapcsol a biztonsági zár. Nem reagál semmilyen gombra, ki kell nyitni az ajtót, hogy feloldódjon. Ezt írja is a kézikönyv.
Ha el van indítva akkor már nem lehet időt állítani a tekerővel még úgy se ha megállítod a mikrot. Csak és kizárólag akkor lehet a tekerővel időt állítani ha meg van állítva és nullázva van az idő. Gratulálok annak aki ezt így kitalálta.
A gombok megoldása ultra gagyi. Mivel nem emelkedik ki a gépből hanem vele egy síkban van kb nem is érzi az ember pontosan, hogy hol kell megnyomni és milyen erővel, hogy érzékeljen.
Egyelőre meglátjuk, hogy marad vagy 14 napos elállás lesz.

(#84553) Phobion válasza leweegee (#80097) üzenetére


Phobion
őstag

3 evőkanál trisótól annyi habmennyiség keletkezett ~20 perc alatt, hogy le kellett kapcsolnom a gépet, mert már a mosószer betöltő nyílásnál jött ki hab/víz :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#84554) erhas01 válasza BBéci (#84547) üzenetére


erhas01
tag

Generics tippeket kért. Felhasznaloi szemmel irtam.

a -2 eliras :R az kotojel ketto. +2
Az ajtoba pakolas =>> Inkabb a nagyobb belso polc.

#84549
A mikrot en ugy ertettem a leirasbol csak melegitesre venne, oda jo az olcso is.
popkorn ... csak egyszer nincs rajt a tanyerfedo ...

A 9kg os mosogepben a vastag pled kimoshato, a gyapju dupla takaro nehezen. probaltam.

A kombi - 3-4 polcos - beepitheto, fix helyre kerulo hutobe - 5 emberes csalad - havi bevasarlasa,napi fozessel,mindenkinek mas kaja . :U
pl: edenyekben leves, rizs, salata, hus, krumpli, martas, sutemeny, zoldseg, fagyi, nasi, botott tej, befott lekvar, uborka, mustar,majonez, felvagott reggeli szendvics, egyeb elokeszites ....
- talan egy hutove atallithato plusz fagyasztoladaval esetleg. -

Edenyem van ketto teljesen egyforma méret márka rozsdamentes azonos sulyu az egyik mukodik indukciossal a masik nem. a egyikben nincs vasmag.
az indukcios tuzhely hasznalatakor derult ki.
:R

(#84555) pjen válasza erhas01 (#84554) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk 6 kilós Lg van és a paplant is ki szoktuk benne mosni.
Az edények aljára legtöbbször rá van írva ha alkalmas indukciósra.

(#84556) Sinesol válasza erhas01 (#84554) üzenetére


Sinesol
veterán

Tessék, amerikai stilusu, félprofi felültöltős 15kg-os Whirlpool, van szaritoja is nagy meretben, de az legkivezeteses, kell neki egy lyuk a falra, akarcsak a paraelszivoknak.

Ha elöltöltős kell, akkor van felprofi 11kg-s Whirlpool, ennek is van hozzá illő szaritoja, az normal hőszivattyus.

Vagy van professzionalis gép, ami 23kg-s, az kb örök élet +1 nap haztartasi hasznalat mellett. Igaz elég draga.

Körbe is jartuk ezzel a nagy kapacitas temakörét, mar csak valasztani kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#84557) PuffyDog


PuffyDog
junior tag

Sziasztok!
Robotporszívót és felmosórobotot tudtok ajánlani?
A kettőre maximum 150e Ft lenne a keret.
Van kutya, van macska és hosszú hajú lányos lakás.
Az S5 Max meghalt, az volt használva pár évig.

=>> MyGuava-val most 5,81 euró üti a markod! K&H vagy Gránit Bank számlát nyitsz? Mindkettőnél 50 000 Ft bónusz jár! Írj még ma, és segítek! <<=

(#84558) Sinesol válasza Sinesol (#84556) üzenetére


Sinesol
veterán

Ugy latom a 11kiloshoz rossz volt a link, itt a helyesbités. [link]

(#84559) OPiiPO válasza PuffyDog (#84557) üzenetére


OPiiPO
addikt

Robotporszívókkal kapcsolatban itt érdeklődj szerintem :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84560) PuffyDog válasza OPiiPO (#84559) üzenetére


PuffyDog
junior tag

Uh, köszönöm. Nem tudtam, hogy van külön topik.

=>> MyGuava-val most 5,81 euró üti a markod! K&H vagy Gránit Bank számlát nyitsz? Mindkettőnél 50 000 Ft bónusz jár! Írj még ma, és segítek! <<=

(#84561) OPiiPO válasza PuffyDog (#84560) üzenetére


OPiiPO
addikt

A PH-n? Mindenre van külön topic :D

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84562) F-ECT$ válasza PuffyDog (#84560) üzenetére


F-ECT$
titán

A PH-n mindenre is van külön topic :K

Dive ever, work never.

(#84563) Drótszamár válasza Drótszamár (#84541) üzenetére


Drótszamár
őstag

Rájöttem.

A "csapolási profil" különbözik a 100 és 120 literes között. E miatt szalad meg az energiaszükséglet a címkén.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#84564) F-ECT$ válasza Drótszamár (#84563) üzenetére


F-ECT$
titán

És az mi? :B

Dive ever, work never.

(#84565) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Sziasztok! Ha nem jó helyen járok, irányítsatok el! :R

Áramfejlesztőt keresek max 3000W-ig. Sok az áramkimaradás a szar hálózat miatt, plusz az autók is döntögetik derekasan az oszlopokat. Egy hete is például. Nyáron a viharok miatt is jól jön. Ahogy használnám: Garázsban (szellőztetve van) elindul. Hosszabító a lakásba, hűtő (lényeg) ráköt. Egy két ledes lámpa, töltők. Egy TV a gyerekeknek. Tv egy nagyon max két óra. TV nem élet halál, hála istennek elvannak sokáig nélküle. Tavaly a biztosító fizetett egy három napos kimaradás miatt (Cegléden még ekkor vihar nem volt), élelmiszer romlás volt, de ezzel nem nyűglődnék megint. Később szeretnék fix bekötést, de ez még terv csak. Árban 150e lenne a lélektan.
Két géppel szemezek: (egyik inverteres)
[link] [link]

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#84566) Drótszamár válasza F-ECT$ (#84564) üzenetére


Drótszamár
őstag

[link] 16. oldal

Mérési ciklus leírás. Mikor mennyi és hány fokos vizet folyatsz ki belőle.
Az L profilban több vizet pacsálnak ki.

Mivel a 100-as és 120-as bojlert különböző profillal mérték, így a két mérés nem összehasonlítható. így ebben a formában félrevezető szerintem az energiacímke.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#84567) erhas01 válasza pjen (#84555) üzenetére


erhas01
tag

#84555
A gyapjutakaronkat csak nagy melegben merem kimosni.
fogalmam sincs hany kilo vizesen, a gep " felborul " ugy kell kitepni belole.
a dobmeret: gorneje wine 94bs
#84556
ok. elismerem.
ez messze a sajat arszintem felett van es nem olvastam el.

(#84568) pjen válasza erhas01 (#84567) üzenetére


pjen
félisten

A súly határ száraz ruhára vonatkozik.+ van gyapjú program, aztán megy a szárító gépbe.

(#84569) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!
Mosó és számítógép választás előtt állok. 250-300k/készülék körüli áron vennék gépeket.

Jelenleg az alábbi kombinációk között vacillálok:

AEG
Mosógép: LFR83966OE
Szárítógép: TR839P4CE

Samsung:
Mosógép: WW90T954ASH
Szárítógép: DV90T7240BH

Szerintetek melyik a jobb vétel?

Köszönöm!

(#84570) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Még mindig a hűtőn vacilálok. A jégkockakészítőknek van értelme? Nyár előtt egy elég szimpatikus feature-nek tűnik.

(#84571) emvy válasza laci06 (#84570) üzenetére


emvy
nagyúr

En direkt olyan high-end hutot keresek, amiben nincs vizbevezetes. Plusz dolog, ami elromolhat. A mechanikus az oke.

while (!sleep) sheep++;

(#84572) Silent77 válasza laci06 (#84570) üzenetére


Silent77
veterán

Szia!

Nem vennék már nélküle, kirívó eset vagyok, imádom a jéghideg italokat. :B
Télen is jegesen iszok mindent.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#84573) F-ECT$ válasza laci06 (#84570) üzenetére


F-ECT$
titán

Én amit hidegen innék, azt beteszem a hűtőbe. Ettől persze még lehet jégkockakészítős hűtőt is venni (koktélokhoz, jeges kávéhoz, stb), de ha ezeket nem túl gyakran iszod, akkor szerintem bőven elég a mélyhűtőbe tehető műanyag jégkockakészítő is, az biztos nem romlik el soha :)

Dive ever, work never.

(#84574) laci06 válasza emvy (#84571) üzenetére


laci06
senior tag

Mechanikus? Tudsz egy példát mutatni?

(#84575) BB9000 válasza tajati (#84569) üzenetére


BB9000
senior tag

Az általad megadott ársávban az AEG (és Electrolux), Bosch, LG mosó és szárítógépek közt nézelődnék. A Samu szerintem nem a legjobb vétel. A felvázolt két lehetőség közül az AEG magasan jobb választás.

(#84576) BB9000 válasza laci06 (#84574) üzenetére


BB9000
senior tag

A mechanikus jégkockakészítő ilyen: Kép
Van a fagyasztótérben egy kialakított helye. Oda becsúszik az egész komplexum. Nincs vízbevezetés a hűtőbe, ezért a jégkocka tálcák kihúzhatók. A csap alá tartva kell feltölteni és visszatenni a helyükre. Amikor megfagyott a víz, a két csavaró erőteljes elfordítása megfeszíti a tartót és ennek hatására kipottyannak a kész kockák az alul lévő tartályba. Ez is el tud romlani! Főként a törés okozhatja a meghibásodásokat. Egyes gyártók rideg anyagból csinálják, hogy jó hamar eltörjön. Nekem volt szerencsém egy Whirlpool hűtőben használni egy ilyet, kb 10 évig. Sose volt vele gond, mert az még jó anyagból készült. Sajnos másik hűtőbe átszerelése nem volt lehetséges, pedig szerettem használni.
Itt egy másik kép, ezen talán jobban látszik. Ebben a hűtőben egyből kettő van!

[ Szerkesztve ]

(#84577) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Ez jó deal (és térnek) lesz?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#84578) Lavar


Lavar
aktív tag

Sziasztok,
kezd szarakodni a mosógép, egyelőre még működik, de gondoltam ránézek miket lehet kapni. Sajnos a kicsi fürdőszoba miatt, max. 40 centi mély jöhet szóba, árukeresőn ezeket találtam:
Samsung
Midea
Tesla 1
Tesla 2

Nekem ez a Tesla elég noname-nek tűnik, a Midea meg nem tudom milyen mosógépekben, így jól gondolom, hogy megérné a plusz pénzt a Samsung?

Most egy 5+ éve 50k-ért vett Beko EV 5800+Y van, nem volt vele semmi probléma, de most már szinte minden mosás után folyton pause-ra teszi magát, (többször is) és újra startolni kell, különben úgy marad. Nem találtam a kézikönyvében, hogy mi lehet ez. (Régen akkor csinált ilyet mikor sok volt a mosószer a ruhához és felhabosodott, de most nem ez a gond.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#84579) nVIPER válasza tajati (#84569) üzenetére


nVIPER
senior tag

Mindkettőt gyorsan felejtsd el! AEG is már csak a nevéből él. Bosch serie 6 egy jóval stabilabb gép. Pl: [link]
Vagy egy LG, ha már a Kóreai vonalat említetted, ezek is elég jók és javíthatóak.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#84580) BBéci válasza BB9000 (#84576) üzenetére


BBéci
titán

Pont olyan a miénk, négyajtós Sharp. :K
Csak az egyiket használjuk, a másikat kivettem és a helyére pakolunk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84581) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Mosogatógép vásárlás előtt állok.
Elvárás: 60 cm széles, különálló legyen lehetőleg.
Összefoglaló elolvasása után minél hosszabb idejű garanciával szeretném.
Márkafüggőség nem igen van. Egy valami: Samsungot nem veszek. :D

Ha valaki látott mostanában valami jó ajánlatot, lenne kedves, és megosztaná velem? :)
Illetve bármilyen más tippet elfogadok.

Köszönöm előre is. :R

(#84582) tobias88888


tobias88888
őstag

Adott egy AEG BP 9314001m, viszonylag régebbi. A sütő alsó felső része gagyi műanyag, vékony is, persze el is törött. Rendeltem cserealkatrészt az electrolux.hu-ról, mellesleg nevetségesen drágán szerintem, egy sima műanyag darabról beszélünk aminek persze bírnia kell a hőt.

Nah, ez utóbbi nem sikerült. Körülbelül 150 fokon elolvadt első használatkor.
A sütő bír 300 fokot is, nem tudom hogy ott mi lett volna vele. Ügyfélszolgálat lerendezett annyival hogy írjak emailt, majd valamikor válaszolnak.

(#84583) rcow


rcow
újonc

hello, tudtok valakit, aki foglalkozik régebbi háztartási gépek javításával is?

hónap dolgozója a MÁVAG-ban

(#84584) BB9000 válasza rcow (#84583) üzenetére


BB9000
senior tag

Konkrétumokat tudnál írni?
Milyen típusú eszköz?
Milyen gyártmány?
Hol kellene megjavítani?
Ha ezeket megírnád, akkor talán könnyebben kapnál segítséget.

(#84585) Geresics válasza Geresics (#84540) üzenetére


Geresics
addikt

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, vagy válaszolni fog! :R
Jelenleg picit elúsztam a dolgaimmal, így alaposabban majd csak a jövő hét során fogom megnézni, és válaszolni, de tényleg nagyon köszönöm a különböző nézőpontokat azoknak, akik már reagáltak!
Idő közben egy kör-e-maillel megbombáztam 10+ kereskedőt, és szinte biztosan közülük fogok választani, de jelenleg még mindenki ajánlatát sem sikerült megnéznem, pláne nem feldolgoznom. Az már biztos, hogy egy bitang-nagy Excel táblát kell készítenem árakkal, tudással, és képekkel, hogy alaposan túlgondolt döntést hozhassak! :D

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#84586) balojazz válasza Geresics (#84585) üzenetére


balojazz
aktív tag

Ennyire nem kell ráfeszüln szerintem, ezek csak gépek. Ismerős hónapokat rugózott a legjobb használtautó vételén: tesztek, próbavezetések, levelezések, szakik, végül megvette, de 2 év után motorhiba, gtk. Kocsit és lakást is első megnézésre vettük. Nincs olyan, hogy legjobb vétel. Ha mégis, akkor a leggyorsabb a legjobb, azzal nincs sok macera. Csak az igényeidnek kell világosnak lennie.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#84587) Gömbike válasza Geresics (#84585) üzenetére


Gömbike
senior tag

A gyakorlat szerint a piac/ kereslet önmagában beárazza a terméket.

Sajnos előre senki nem lát semmi biztosat, de a személyes megélt és átélt tapasztalatom szerint az AEG- Elux gépek tizenéve hibátlanul kiszolgálnak a saját háztartásomban.

Bosch vonalon nincs tapasztalatom, elfogadom mások pozitív véleményét.

Viszont mikróban eddig a több mint 31 éves házasságom alatt elhasznált mikró tapasztalataim alapján a WH a nyerő, de csak és kizárólag abban.

A ferdeszemű gyártóktól csak gépkocsit vásárolok, azok minőségben es tartósságában nagyon ott vannak.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#84588) Geresics


Geresics
addikt

Nem tudja véletlenül, hogy a Bosch Serie 6-nak mi az AEG megfelelője? :F

A Bosch-ba elég jól beleástam magam már, és ott az igényeim közelebb vannak a Serie 4-hez, de sokszor annyira kicsi az árkülönbség, hogy ha ennél a gyártónál maradok, akkor 6-lesz belőle...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#84589) Reynaldo válasza Geresics (#84588) üzenetére


Reynaldo
junior tag

6000-es vagy inkább 7000-es? Nekem gőzöm sincs. Az egyedi tulajdonságok alapján válaszd ki esetleg itt: AEG Aztán, ha sikerült, akkor elvileg az Electrolux oldalán is megtalálható a 600-700-as szériából, ami ugyanazt tudja más néven, és az ismert kuponokkal 30%-al olcsóbban rendelhető. Mindkettő 5 év garanciával adja, és díjmentes szállítással, stb. Csomagajánlat nem mindig előnyös! Ez például önmagában van jobb árban, 171k. Csomagban drágább. Egy Bosch 4-essel itt nemrég probléma volt, nemtom megoldódott-e már, de 6-os szériást találtam helyette jó áron, Bosch WGG14204BY ami 5 évre kitolt garival, szállítással kb.195k.

[ Szerkesztve ]

(#84590) fap333


fap333
aktív tag

Szervusztok!
A szárítógépem az örök vadászmezőkre távozott, és elkezdtem új után nézelődni, de elvesztem a millió lehetőség között. Kérlek segítsetek!
Igényem extra funkcióra, különleges programra nincs, viszont az átlagnál talán nagyobb igénybevételre lenne (akár heti 5-7 szárítás).
Elég lehet nekem egy "olcsóbb" kategóriás gép, vagy a sűrű használat miatt "drágább" gép et kellene választanom? Az tovább bírná? :F

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#84591) nVIPER válasza fap333 (#84590) üzenetére


nVIPER
senior tag

Egy Bosch Serie 6-al nem jársz rosszul, ennek a lábazatszűrőjét te magad tudod takarítani, nem zárt, mint a legújabb modelleken (ami idővel sajnos annyira eltömődik, hogy teljes szétszereléssel lehet csak takarítani, autoclean és társai). Ez elég korrekt modell, sajnos kifutó széria. A Miele is takarítható lábazatszűrővel rendelkezik, de az 2x enyibe kerül.
[link]

(#84592) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Hűtő vásárlás előtt állunk, 186 cm magasságú férne el kényelmesen. Ezt a modellt néztük ki energiahatékonyság, méret, szín, és a két zöldséges/húsos rekesz megléte miatt. 200 ezerért jó választás lehet?

https://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/lg/gbv3100cpy-p982532472/

Sokat olvasgattam mostanság, látom hogy a Liebherr és Bosch márkák a legkedveltebbek, de az LG is a megbízhatóbbak között van.

(#84593) balojazz válasza AeSDé Team (#84592) üzenetére


balojazz
aktív tag

Szerintem jó lehet. Gyors megnéztem a spanyol, olasz, francia véleményeket. Amikor negatívum van, az mindig szállítási sérülés. Többen kiemelik, hogy csendes. Még 5-10 perc keresést megér, hátha van valami rejtett gebasz, de nem hinném, hogy találsz.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#84594) PuffyDog


PuffyDog
junior tag

Sziasztok!
SodaStream géphez milyen tippek, praktikák vannak?
Hol érdemes patront venni bele, hol érdemes leadni a gyárit, ha kifogy? Olvastam, hogy lehet venni valami átalakítót és működik Aldis patronnal is. Ezekről bővebben tudna valaki írni, mert fogalmam nincs, hogy milyen átalakító kell pl.
Köszönöm

=>> MyGuava-val most 5,81 euró üti a markod! K&H vagy Gránit Bank számlát nyitsz? Mindkettőnél 50 000 Ft bónusz jár! Írj még ma, és segítek! <<=

(#84595) Met válasza PuffyDog (#84594) üzenetére


Met
nagyúr

Milyen patronos a géped?
Ha kék, akkor nincs átalakítós lehetőséged (azt hiszem).
Ha rózsaszín patronos akkor ilyen átalakítóval tudod használni a kék patron-t.
Kék patron csere a legolcsóbb az Aldi-s, ha "hivatalos kell" én rendeltem egy patront a SodaShark-tól.
Már van nála mindkét fajta patron.
Hogy meddig elég nem tudom, de lemértem a gyári majdnem üres patront, 7xx gramm.
Lemértem a gyárit tele patront 1xxx gramm és lemértem a SodaShark töltött patronját és az is 1xxx gramm volt (valamennyivel több mint a gyári patron súlya).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84596) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen mikrohullámú sütőt érdemes venni?
Eddig ez volt,de most nagyon zajos hangokat ad ki,ahogy forog a forgótányér.
[link]

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#84597) Reynaldo válasza fap333 (#84590) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Az előttem nemrég linkelt Bosch szárító, az ott opciós 5 év garival és kiszállítással kb 300k lenne, de attól jobb árban is található ugyanez vagy másik 6-os szériás Bosch gép. Az extra opciók(+gari és fuvardíj) persze eltérhetnek.
Viszont az Ellux online választékból ez 163k-ért rendelhető, 8kg-ot tud szárítani, és tartalmazza a fenti opciókat is. Ha pedig inkább egy 9 kg-os kellene,(bár sztem elvileg ugyanakkora dobmérete lehet, és akkor nincs jelentősége)), akkor ott az EW8H359S, ami 196k-ra jön ki. Itt még a gépeket egyenként bemutató videók is vannak ezekről.

(#84598) PuffyDog válasza Met (#84595) üzenetére


PuffyDog
junior tag

Rózsaszín.
Nagyon szépen köszönöm a leírást, ez alapján menni fog. :R
Csak valaki okoskodott, hogy 11-15e egy patron és megéri e 180 Ft/l áron minimum ez az egész. De lehet ezt tölteni is, az meg jóval olcsóbb.

=>> MyGuava-val most 5,81 euró üti a markod! K&H vagy Gránit Bank számlát nyitsz? Mindkettőnél 50 000 Ft bónusz jár! Írj még ma, és segítek! <<=

(#84599) Met válasza PuffyDog (#84598) üzenetére


Met
nagyúr

Az új patron annyi, ha cserélsz az olyan 4k attól függ hova viszed.
A hivatalos patroncserés helyen.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84600) Gömbike válasza Kezdő vagyok (#84596) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sokat segítene a válaszadásban, ha leírnád az igényeid.
pl.
1./ csak melegítés, esetleg sütés-főzés
2./ mekkora létszámot kell kiszolgálnia.
3./ oldalra nyíló, vagy lefelé nyíló nyitás. / nálam pl. csak lefelé nyíló lehet a konyhába a praktikum miatt./
4./ inverteresre gondolsz, vagy nem
5./ egyéb szempontok, mint pl. a szín, a kezelő felület, stb.
6./ a leglényegesebb: a rászánt keret.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.