Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83851) mcwizard


mcwizard
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni egy Electrolux EWT1062TDW mosógéppel kapcsolatban. Jelenség annyi, hogy program kiválasztás után villog a "start/szünet" gomb. Elindítva átvált folyamatos világításba, majd lezár a fedél. Zárás után még hallani egy relét, hogy meghúz, ezután viszont visszavált villogásba a "start/szünet" gomb és ismét egy kattanás(gondolom az a relé ejt el, ami előtte meghúzott).
Pirosan nem villog, hogy hibája lenne. Beléptem a szervíz/teszt üzemmódba. azt végigpróbálgatva úgy tűnik a víz beeresztés, leszívás, szivattyúzás működik, de a motor nem indul egyik tesztnél sem.
9 év után, tavaly nyáron koptak el a szénkefék, azokat cseréltem univerzális szénkefére, mert mást nem kaptam hozzá, azóta ment eddig. Most megint szétszedtem kitakarítottam a motort, ránézésre semmi szembetűnőt nem látni rajta.
Előre is köszönöm, ha lenne valakinek esetleg tanácsa :R

(#83852) BBéci válasza j.bravo (#83838) üzenetére


BBéci
titán

+BFGX
Éppen egy perce mértem meg, konyhámban 87,5 cm a távolság a padló és a pult alja között. Ha nem különösen kistermetű emberek tevékenykednek ott, több okból jobb, ha magasabban van, mint 82-83 cm, feltételezve 3 centis vastagságot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83853) Dorian válasza BBéci (#83852) üzenetére


Dorian
félisten

Nálunk 90 cm az alja és 4 cm a munkalap vtg-a. Még éppen nem túl magas, de így tudtuk befuttatni az ablakok aljához.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83854) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv. Lenne az egyik alsó szekrényrészemben hely egy mosogatógépnek,de meglehetősen szűkös. Nem tudom,hogy van e ilyen méretben. Egy hordozhatót találtam csak eddig. De hátha van ötletetek milyen férne be. 60 cm magas és 50-50 cm széles és mély. Ezek a full határok.
Mivel panelről van szó,így máshol nincs lehetőségem tárolni.

[ Szerkesztve ]

(#83855) Nagya21 válasza Remekelek28 (#83854) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Na most figyelj.....

Ez egy 8 terítékes Candy mosogatógép.

Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#83856) Remekelek28 válasza Nagya21 (#83855) üzenetére


Remekelek28
őstag

Milyenek a méretei?

(#83857) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Az ilyen mosogatógépnek milyen kivezetései vannak,hogy kell elképzelni a működését,vízfelvételét?
Arra gondoltam,h egy kissebbet vennék a hűtő tetejére,a hűtőm úgyis csak 145 cm magas.Vagy a mikro menne fel a hűtő tetejére,annak helyére meg egy ilyen gép,ahogy a képen is van. Attól függ hány kivezető cső kell hozzá
[link]

[ Szerkesztve ]

(#83858) pjen válasza Remekelek28 (#83857) üzenetére


pjen
félisten

Egy be a víznek és egy ki a szenyvíznek.

(#83859) Remekelek28 válasza pjen (#83858) üzenetére


Remekelek28
őstag

akkor gyakorlatilag mint a mosógépnél. Csak nekem kell ugy 1,5 m hosszu csövezés,illetve elosztó is vízfelvevőnél,meg a szennyviznél is.

(#83860) arcsin válasza Remekelek28 (#83857) üzenetére


arcsin
senior tag

Arra figyelnék hogy hogy írja az útmutató. Max hossz, alacsonyabban/ magasabbak kell lennie mint a fali kivezetés/bevezetés.

(#83861) adam0913


adam0913
tag

Sziasztok,

A kommenteket visszaolvasva (és az eddigi rúdporszívós tapasztalataimat figyelembe véve) a következő porszívó választásom mindenképp porzsákos kivitelű lenne.

Ezek a low budget kategóriások jók lehetnek, ha nem akarok nagyon a pénztárcámba nyúlni?
50nm lakás, 70% padló - 30% csempe +1 szőnyeg.

[Electrolux EasyGo]
[Philips PowerGo]

Vagy kicsivel drágábban:
[Philips Performer Active]

(#83862) arcsin válasza adam0913 (#83861) üzenetére


arcsin
senior tag

Jok. Esetleg menj el boltba megtaperolni öket. Súly, kézreállás, minöség szempontbol.

[ Szerkesztve ]

(#83863) mcwizard válasza mcwizard (#83851) üzenetére


mcwizard
tag

Na csak meglett a hiba, megint a szénkefe volt a ludas. Az egyik vége mintha meg lett volna égve, legalábbis foltos volt. Megcsiszoltam, összeraktam, rendben működik a sokadik mosás után is.

(#83864) mastodon


mastodon
aktív tag

Milyen 1,5-2 literes vizforralot érdemes venni, ha viszonylag gyors és tartós darabot szeretnék, semmi meglepetéssel és extra funkcióval?

(#83865) Sinesol válasza mastodon (#83864) üzenetére


Sinesol
veterán

Sage vízforralóval biztosan nem lősz mellé.

(#83866) BB9000 válasza mastodon (#83864) üzenetére


BB9000
senior tag

A Bosch TWK 7601 és a Bosch TWK7L467 -val jó tapasztalataim vannak. Megvételre ajánlott mindkettő.
Napi 4-5 használat mellett kb 8-10 évet bírnak. A legolcsóbb kategóriából választott darabokat 1-2 évente cseréni kellett.

[ Szerkesztve ]

(#83867) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Én ezt a külön vízforraló dolgot sose értettem. Ott a mikró, a tűzhely, még egy lom minek? :F Ráadásul nem győzni vízkőmentesíteni, rengeteg plusz kiadás.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#83868) Dorian válasza Digitalpimp (#83867) üzenetére


Dorian
félisten

A leggyorsabb ha egy kis forró vizet akarsz.
Nem kell gyakran vízkőmentesíteni és amúgy is 1 deci ecet megoldja, ami filléres tétel

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83869) OPiiPO válasza Digitalpimp (#83867) üzenetére


OPiiPO
addikt

Egy pohár teának való forró vízre ez a leggyorsabb megoldás - a jobb minőségűek vannak 20eFt körül, szóval nem látom a rengeteg plusz kiadást :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83870) Dorian válasza BB9000 (#83866) üzenetére


Dorian
félisten

Nálunk a noname vízforraló is kibírt 10 évet, a másik noname 6. éve bírja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83871) Digitalpimp válasza Dorian (#83868) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A kicsihez ott a mikró, a sokhoz a tűzhely. Kicsi ecet, oszt büdös tőle az egész lakás.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#83872) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Sziasztok! Ha emagról/alzáról rendelek mosógépet, van olyan opció, hogy a régit vigyék is el? Vagy ez csak a helyi multiknál opció (MM, Euronics)? 150 ezerig mi számít BB mosógépnek?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#83873) Dorian válasza Digitalpimp (#83871) üzenetére


Dorian
félisten

Ha büdös van, mi ki szoktuk nyitni az ablakot, bekapcsolni az elszívót és ez megoldja. Javaslom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83874) arcitec válasza Digitalpimp (#83867) üzenetére


arcitec
addikt

+1 Ott az indukciós, nehogy már 2-5 dl vizet ne tudjon felmelegíteni secc perc alatt.
Évek óta ott a vízforraló a sarokban valahol .. ;]
Egyébiránt attól az ecettől ami egy akár vízforraló, akár erre a célra kis lábas tisztításához kell az lepkefing mennyiségben és szagban is.
Azon túl létezik ez is ami totál szagtalan : [link]

[ Szerkesztve ]

(#83875) pjen válasza arcitec (#83874) üzenetére


pjen
félisten

+1 az indukciósnak.

(#83877) Reynaldo válasza Digitalpimp (#83867) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Vagy még ott a kávéfőző, teafőző, ha van. Teázni sokkal praktikusabb egy filteres Kávé és Teafőző szerintem, mint egy készülék, ami csak vízforraló.

[ Szerkesztve ]

(#83878) Sinesol válasza Reynaldo (#83877) üzenetére


Sinesol
veterán

A filteres kávéfőző azért eléggé alja kategóriája a teázásnak, a praktikum részt meg nem értem, mivel egyrészt nem értem miért jó kávéfőzőn lefőzött mosogatólevet inni tea helyett, másrészt akkor már a legpraktikusabb ennyi erővel inni egy pohár vizet. :D

[ Szerkesztve ]

(#83879) pjen válasza Sinesol (#83878) üzenetére


pjen
félisten

Mért mosogatólé? Csak megmelegíti benne a vizet.

(#83880) soldi3r


soldi3r
veterán

Akkor en most elmegyek es kidobom a vizforralot, de akkor az olajsutot is ki kell, mert ott a fozolap. Sot, lehet a grillt is melle teszem, mert van sutom.
En nem szeretem a mikroban melegiteni a teavizet, mert a csengo, az ajtonyitas, na meg a gep is hangosabb, mint a vizforralo, en meg nem 11-kor kelek.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#83881) Dorian válasza Digitalpimp (#83876) üzenetére


Dorian
félisten

Nemtom hogy jön ide a családom, de csak a te kifogásod cáfoltam.
A személyeskedés pedig csupán az ész(érvek) hiányát jelzi. :))

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83882) F-ECT$


F-ECT$
titán

Szerintem is fölösleges egy külön vízforralót venni, de a legtöbb konyhai műveletre több gép is használható, szóval igazából szinte mindre rá lehet fogni hogy fölösleges. De ha valakinek van elég helye, pénze és szeretne vízforralót, akkor hagy vegyen. Max megbánja. Vagy nem és az lesz a kedvence.
Ezen fölösleges összeveszni, ha te nem vennél, akkor simán ne kommentelj ;)

Dive ever, work never.

(#83883) zozy84


zozy84
senior tag

Segítséget kérnék.

SZÁRÍTÓGÉP.

Electrolux gépet néztem ki.
Tavaszi akció van de nem akarok addig agyalni, hogy vége legyen az akciónak.
[link] Ezt néztem ki. Nem variáltam túl. Erre van a legnagyobb kedvezmény és 8kg-os. :D

Ha ott az oldalon lenne jobb hasonló árban akkor mondjátok. :)

Szóval a kérdés az az lenne, hogy jó választás lenne-e.
Mert pl erre a gépre nem írják, hogy Swissatest tanusítványos. Nem tudom mennyit számít.

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#83884) zozy84


zozy84
senior tag

Megrendeltem. :D

[EW8H368BE PerfectCare 800 Szárítógép]

Plusz kettő kupon.
Így 199'447Ft lett.

Tudom, hogy kamu, hogy 340 volt eredetileg. De most ennyiért jó vételnek gondolom.

(#83885) mzso


mzso
veterán

Helló!
Vízvetőből vannak ennél elegánsabb megoldások?

Állítólag a szilikon nem valami jó, mert beszíneződik, meg bepenészedik. Egy ilyen meg elég bumfordi a szegélyekhez.

(#83886) mzso


mzso
veterán

A Mömaxnak van valami PDF katalógusa vagy valami?

Pl ahol a Sygma családnak az összes elemét és méretét meg lehetne nézni.

[ Szerkesztve ]

(#83887) Sinesol válasza mzso (#83885) üzenetére


Sinesol
veterán

Semmi gond nincs a szilikonnal, nagyon tartós, plusz egyáltalán nem is látod, ha mondjuk a képen látható jellegű hátfallal van megoldva a konyha, mivel csak az illesztésnél van vékony, szintelen szilikonréteg viz elleni védelem miatt, az is minimális vastagságra van lehuzva. Manapság egyre ritkábban használnak az asztalosok vízvetőt, idejétmult, bumfordi megoldás, manapság már talán csak csempe esetén van létjogosultsága, mert ott egyenetlen a felület.

[ Szerkesztve ]

(#83888) Reynaldo válasza Sinesol (#83878) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Miért lenne mosogatólé!
Teafőzőként vagy csak víz melegítésre használva semmi gond egy ilyennel. Amit a vízforralóval csinálunk az se különb, csak még egy + eszköz a konyhában.

(#83889) pjen válasza Sinesol (#83887) üzenetére


pjen
félisten

Hát ha eltekintünk a képtől amit beramtam valóban semmi gond. A világos márvány csempe és a fehér mosdó között kifejezetten szép a 2 év alatt megsárgult Mapei szilikon.

(#83890) Dorian válasza pjen (#83889) üzenetére


Dorian
félisten

Érdekes, nekem a konyhában a vízvető helyetti fekete szilikon nem sargult meg.
Elég valószínűtlen, h a konyhában vki fehér szaniterszilót akarna használni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83891) pjen válasza Dorian (#83890) üzenetére


pjen
félisten

Miért? Nekem a konyhában fehér márvány csempe és fekete márvány munkalap van. Egyébként nem tudom milyen idős az a szilikon, de zsugorodni , penészedni és gombásodni is valószínűleg fog majd. A feketen majd csak évek múlva veszed észre. A fűrdő kád és a.csepe közé amármilyen szilikont tettem egy idő után ronda lett. Lehetett kapargatni.

[ Szerkesztve ]

(#83892) arcitec válasza pjen (#83891) üzenetére


arcitec
addikt

A nem megfelelő szilikon használatára utal, amit írsz. Mert nálunk igaz csak a fürdőben,
több mint 10 éves és mint újkorában. Azon túl mára már elég sok féle szilikon létezik, még kültérre is, no meg fürdőbe ecetsavas. Kapargatni meg nem kell ezt nem is értem. :U

(#83893) pjen válasza arcitec (#83892) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom, itt van a mapei a szomszedban, direkt náluk vettem szaniter szilikont. De olvass vissza ott kép. Átlatszó mapei szaniter szilikon, milyen szép sárga. Kapargatni akkor kell, mikor szeded ki. De neked lehet olyan ami bevállt.

[ Szerkesztve ]

(#83894) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Költözés miatt főzőlap és sütő vásárlás előtt állunk.
Eddig egy hibrid (2 normál-2 indukciós zóna) Ariston főzőlapot és egy Samsung alap sütőt használtunk- az extra a 3 réteg üveg volt.
Elvesztem a termék kínálatban teljesen.
Főzőlapnál a fontos a bridge funkció lenne, a sütőnél pedig hogy könnyen legyen takarítható. És hogy fehér legyen.
Eddig ezeket a termékeket néztem ki:
Beko főzőlap
Gorenje főzőlap
Gorenje sütő
Ha más gyártó termékeit tudnátok még ajánlani hasonló árban, szívesen fogadnám.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#83895) arcsin válasza Lovi24 (#83894) üzenetére


arcsin
senior tag

Szerintem fehér főzőlapot csak azok vesznek akik sosem főznek, illetve csak a vendégeket akarják lenyűgözni milyen fancy konyhájuk van:D Szerintem nálunk nem bírná a kiképzést , ahol sokszor van curry(indiai, thai, japán) és egy mikrokarcból az életbe nem szedném ki a sárgát, illetve minden nap, akár többször lenne használva. :D Sütő nem rossz, de a pirolitikus tisztítás egy fokkal jobb lenne mint az aquaclean (nem jó semmire, tapasztalat)

(#83896) Lovi24 válasza arcsin (#83895) üzenetére


Lovi24
senior tag

Sokat főzök viszonylag, így valóban elgondolkodtató a fehér. De olvasgattam a témában és bíztató dolgokat írtak a takarításával kapcsolatban. Habár még fekete is lehet belőle, de egyelőre fehér irányába gondolkodom.
A sütő egyébként pirolítikus, amit linkeltem.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#83897) arcsin válasza Lovi24 (#83896) üzenetére


arcsin
senior tag

Sütő funkcióAquaClean hidrolitikus öntisztítás,
de a tisztításnál pirolitikus van, ennek utánajárok, de funkció szerint csak aquaclean van benne.

[ Szerkesztve ]

(#83898) arcitec válasza Lovi24 (#83894) üzenetére


arcitec
addikt

Ezekből egyiket sem. Feketét, AEG, Electrolux, Bosch. Sütőben pirolitikus, vagy katalitikus
az Electrolux/AEG oldalán akciók vannak 5 év garanciával, nem utolsó szempontból. ;)

[ Szerkesztve ]

(#83899) Met válasza mzso (#83885) üzenetére


Met
nagyúr

meg bepenészedik
felejtsétek már el ezt az ordas nagy baromságot :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#83900) pjen válasza Met (#83899) üzenetére


pjen
félisten

"Ugyanígy kamu a Ceresit renew "fugafelújító" is. Gyakorlatilag ugyanolyan penészgátló adalékot tartalmazó szilikon, mint bármelyik másik szaniter szilikon, csak ez tubusos kiszerelésű, és van egy lehúzófeje, amivel az szépen elsimítható. De a meglévő penészt nem szünteti meg, csak elfedi! És ha szellőzetlen helyen van kihúzva (tipikus eset például az épített zuhanyzók padló-fal csatlakozása), idővel ugyanúgy elkezd penészedni ez is. Hiába mondom a vásárlóknak, csak nem hallgatnak rám. :) ...mer' ugye ott van a termékfotón, meg a videókon is, hogy milyen tuti. :N"
Peppe79. Remélem nem gond, hogy bemásoltam. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.