Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) Zeki válasza mr.tamasbiro (#37150) üzenetére


Zeki
nagyúr

Árukeresőn körbenézel.
Azt veszed amelyik neked bejön és van rá több év garancia.

(#37152) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok!

Porszívó vásárlás előtt állunk, mert a mostani tartályos Zanussi egy kalap kaka, kb a felsöprés hatékonyabb mint ha nekiállna az ember ezzel szenvedni.

Ami lényeges:
- 56nm a lakás, sok szőnyeg(padlószűnyeg kb mindenhol)!
- párom allergiás, így jó szűrés szükséges
- tartozékok az alaposabb tisztítás végett

Megbízható, jó szervízhátterű, és alkatrész(porzsák, fejek/csövek) ellátottság (ne kelljen üzbegisztán alsóról rendelni pl porzsákokat, szűrőket).

A keret max kb 40-50k (utóbbi a felső határ).

Amint láttam sokan jó véleménnyel vannak a : HOOVER TE70-ről. Első ránézésre jónak tűnik, de inkább megkérdezem a tapasztaltabbakat.

Jöhet pro-kontra ;) Várom a válaszokat és előre is köszi :D

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#37153) blattida válasza mr.tamasbiro (#37147) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez motor forgás érzékelési hibát jelent. Mikor jelent meg a kód? Felpörgette a dobot a motor és utána vagy felpörgetés nélkül? Előbbinél a tacho tekercs vagy annak a kábele szakadhatott meg, ami nem sok pénzből orvosolható hiba. Utóbbinál már más a helyzet...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37154) Voice24 válasza Zedroxine (#37152) üzenetére


Voice24
őstag

Mi ezt vettük 3 hete, lehetséges alternatívaként szerintem szóba jöhet.

(#37155) mr.tamasbiro válasza blattida (#37153) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Szerintem felpörgetés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#37156) blattida válasza mr.tamasbiro (#37155) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezt ellenőrizni kell egy teljes áramtalanítást (konnektorból kihúzás) követően, centrifuga programon.

Amúgy, az egyik alkalommal fura volt kijelentésed mit jelent, mit tett vagy nem tett a gép?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37157) mr.tamasbiro válasza blattida (#37156) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Nem centrifugal egyáltalán.
Ki próbáltam.
A fura azt jelenti hogy a héten egyszer állt és utána be ki kapcs és jó lett.
Ez most már nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#37158) #94529552 válasza mr.tamasbiro (#37157) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet találni leírást, mint például Mosógépek hibadiagnosztizálása. Hibák és azok megoldásai![link], és hibakód táblázatokat vagy videót, stb. de előbb-utóbb szerelő kell hozzá. Ha más gondja nincs és nem túl régi a gép, akkor lehet, hogy még érdemes megjavítani, bár ez függ annak a költségétől is.
Ha mégis csere, a tapasztalatok alapján felültöltősből az Elux márka a nyerő, a 7 kg-os kapacitásúból pl. a - Time Manager-es EWT1274. Drágább ugyan az olasz vonalnál(Candí, Indesit, WP), főleg a + 3 vagy 5évre kiterjesztett garival, de szerintem megbízhatóbb és tartósabb, pl nem rozsdásodik a tető, mint nemrég írta valaki a 2 éves mosógépéről.

[ Szerkesztve ]

(#37159) #40553216 válasza Zedroxine (#37152) üzenetére


#40553216
törölt tag

Merre laksz? Tegnap voltam Budapesten a WestEnd Madiamarkt-ban, a Miele C1 Classic 43900 Ft helyett ~35000 Ft volt. Ehhez veszel egy turbófejet és a padlószőnyegen már rendben vagy és csak 55000 Ft, azaz majdnem belül vagy.

(#37160) blattida válasza mr.tamasbiro (#37157) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor szerviz, mert elektronikai hibának tűnik. Ha menthetetlen vagy túl nagy áron javítható, akkor csere.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37161) Digitalpimp válasza #94529552 (#37158) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Annyit az Electroluxról meg a kiterjesztett gariról, hogy a kollégámnak megállt a gépe mosás közben. Kihívta a szerelőt (ha már vett plusz garit) aki tett-vett, aztán gondolt egyet és megmérte a konnektorban a feszkót, ami csak 216 V volt. Ezzel le is pattintotta, hogy alacsony a feszkó, menjen az áramszolgáltatóhoz. :Y
Gondolom valamelyik kondi kezd elfáradni a tápkörben, és új panelt már nem akart rakni a közel 5 éves gépbe, ez volt az egyszerűbb. Van alacsony fesz. hibaüzenet, de az talán csak 180 V alatt jelez. Azért a kiszállást persze ki kellett csengetni. Szánalom az egész.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#37162) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Szóval vettünk az elromlott mosógép helyett egy ilyet mint feljebb is valaki írta.
Megvolt az első mosás. Tényleg jó gép.
Halk is meg minden. Ajánlom én is.
https://euronics.hu/termekek/lg-f4j5tn4w-eloltoltos-mosogep/p/214932

(#37163) #94529552 válasza Digitalpimp (#37161) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak szerinted ennyi. Nem okos dolog egy ilyen után általánosítani. Szerencséra a pozitív tapasztal sokkal több és fontosabb egy ilyen egyedi dolognál, aminek nem is tudjuk a részleteit.

(#37164) BB9000 válasza Digitalpimp (#37161) üzenetére


BB9000
senior tag

Nem vagyok mosógépszerelő, és semmi érdekeltségem nincs az Elektrolux-nál. Nem is kedvelem a márkát.

A tápfeszültség megmérése a szerelő részéről normális lépés volt. Megállapította, hogy mi okozta a mosógép leállását. Az alacsony mért feszültségérték jelezheti a mosógéphez menő fázis vezetéken lévő kötések oxidációját is, valamint földelési hiba is lehet. Ha az áramszolgáltatót javasolta, akkor valszleg előtte megmérte az épületbe bejövő vezetéken is a feszültséget és már ott is alacsony értéket mért. 230 V helyett 216 V az 6% eltérés. Ezt már észre tudja venni egy érzékenyebb készülék és a saját védelmében hibakódot dob és leáll.

A szerelőt tehát egy olyan hiba miatt hívták ki, ami nem a garanciális eszköz hibája, ezért kellett kifizetni a kiszállást. Ez sajnos mindenhol így van.

(#37165) blattida válasza BB9000 (#37164) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha már korábban megkérte volna a házban, akkor kapásból a szolgáltatóhoz küldi.
A mosógépnek meg taj mindegy, hogy 230 vagy 216 Volt a hálózati feszültség, mivel kapcsolóüzeműek a mostani mosógéptápok is, csak kellett egy kibúvó a garanciális javítás alól. Mire a felhasználó lejátsza a szolgáltatóval, addigra lejár az öt év és ugrik a garancia.
Sajnos gyakran előfordul az ilyesmi.

mr tamasbiro
Gyors volt a csere.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37166) BB9000


BB9000
senior tag

Olyan darálót keresek, amivel diót, mákot, cukrot és minden ilyesmit le tudok darálni. Korábban Bosch MKM 6003- akat használtam, de a garidőn túl nem bírta sokáig egyik se. Hármat is kinyírt a cukor. Szerviz szerint cukor darálásra nem alkalmas. Tudnátok ajánlani egy jobbat? Nem baj, ha nem drágább. :)

[ Szerkesztve ]

(#37167) pjen válasza BB9000 (#37166) üzenetére


pjen
félisten

Cukorból vegyél KV darálót.

(#37168) Dluinet válasza BB9000 (#37166) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a cukor minden darálót megöl, nem véletlenül drága a porcukor

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37169) blattida válasza Dluinet (#37168) üzenetére


blattida
nagyúr

Anyámnak van egy harminc éves philips darálója, azzal rendszeresen darál cukrot is, semmi baja a gépnek. De írhatnám a több, mint tíz éves bosch-t is, az is bírja a cukoraprítást. Nincs varázslat, csak normális csapágyak és tömítések kellenek és némi karamellizálódott cukor takarítása. Persze, a mai olcsó darálók erre már nem alkalmasak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37170) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!
Van itt esetleg valaki aki IKEA konyhabútorba épített be más (BOSCH) gyártótól származó mosogatógépet? Hogy oldottátok meg?
Tudok a BEHJALPLIG csúszózsanérról, de eddig kétszer megkérdezve a vevőszolgálatot mailben, minden esetben azt a választ kaptuk, hogy jelenleg nem elérhető. Négy hónap elteltével már jó lenne, ha végre a helyére kerülne az ajtólap, úgyhogy tartok tőle, hogy kénytelen leszek más alternatíva után nézni :)
Ja és az a verzió nem játszik amelyiknél vizszíntesen el kell vágni a lapot.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#37171) Digitalpimp válasza BB9000 (#37164) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ma megkérdeztem, hogy mi van a géppel. Most megy rendesen, pedig kolléga minden mosás előtt megméri a feszkót, és mindig 216 V van. Azért érdekes és kijelenthetjük, hogy a szerelő megállapította a nagy semmit.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#37172) mzso válasza BB9000 (#37166) üzenetére


mzso
veterán

Nekem ilyen Scarlett daráló van.
Volt már vele darálva minden hülyeség. Mák sokat, de cukor sem ártott meg neki.

Mondjuk szerintem diót ilyenekben nem jó darálni. Csak feltapad az oldalára és tele lesz nagy darabokkal.

(#37173) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok,

Jövőhét környékén esedékes lenne egy porszívó vásárlás. 20k körül gondoltam, porzsákos egyszerűbb darab, egyelőre 26+20 nm szőnyegre, heti 1-2 alkalommal. Nem tudom mennyire lehet komolyan venni az adott osztályokat, B-C gondolom legalább kéne legyen turbókefe nélkül. Allergiás vagyok, de nem porra szóval egy átlagos hepa kell csak bele.

BOSCH BSG6A212 23e
Electrolux EEG41CB EasyGo 19e

Ez a kettő ami így első ránézésre oké, meg itt fórmon is többen jelezték, hogy megelégedéssel használják. Az electrolux csak 1 év garanciás, és olvastam, hogy a fej valamiért gyakran tönkremegy (nem tudom elképzelni mi baja lehet?). Boschból viszont annyi féle van hogy nem tudok eligazodni rajtuk, az áruk növekszik, tök ugyanúgy néz ki mind csak más a színe jóformán és sok helyen az adatok se vannak jól megadva. Ezekre 2 (márkabolt.hu-n 5) év garancia van.

Jó lenne, ha S-bag kompatibilis lenne, úgy tudom az olcsóbb.

(#37174) #94529552 válasza estikornel (#37173) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán egy esetről olvastam, hogy eltörött a szívófej. Én mondjuk inkább olyat vennék bármelyikből, amihez adnak kemény padlóhoz való szívófejet is[link]. Ezekhez például jár.

(#37175) BagyiAti


BagyiAti
tag

Sziasztok,

Mosógép (WP felültöltős) szivattyú vezérlési hiba-t jelez a kódtáblázat alapján és nem indul (piros szervíz kulcs). Szivattyút megnéztem, szerintem az rendben van (kiszedtem, forgórészt megnéztem), a panelt meg átnézettem egy kollégámmal (kiszedtem és műszerrel megmértek amit tudtak), nincs rajta hibás alkatrész.
Van valakinek ötlete mi lehet a baj még?

Ha nem itt a helye akkor kérlek irányítsatok át ahova kell :)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#37176) Dluinet válasza BagyiAti (#37175) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az üst oldalán van egy 2 deciliteres műanyag tartály, amibe egy cső csatlakozik,
tartályt tisztítsad ki, ha látod ,hogy a cső is el van dugulva, akkor azt is

ebben a tartályban az érzékelő, ami a szívatyaút kapcsolja

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37177) Habsteve válasza #94529552 (#37174) üzenetére


Habsteve
tag

Nekem a Electrolux EEG41CB ami ilyen parkettafej nélküli, mivel jobb ilyen fej mint az alap?

(#37178) estikornel válasza #94529552 (#37174) üzenetére


estikornel
tag

És ha nincsen szükségem a parkettafejre akkor is érdemesebb ezek közül választani? Az olcsóbbik Electroluxnak is elvileg ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, csak azért kérdem.
Ahol nincs szőnyeg ott járólap van de ott általában csak felsöprök aztán felmosok. Mire egyébként odajutok, hogy na most lecserélem a szőnyeges területeket parkettára addigra már valószínűleg nem fog okozni egy parkettafej vásárlása, külön valami 7 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#37179) #94529552 válasza Habsteve (#37177) üzenetére


#94529552
törölt tag

Például én csak a parkettafejet használom, keménypadlóra és rövidszálű szőnyeghez nagyon jó, bár ez egy még olcsóbb Rowenta, és mégis járt hozzá. Már nem kapható, de ezeknél látszik is[link]. Az extra parkettafejről még lepattintható a kefés rész róla, és vannak görgők is, ha valaki úgy akarja használni, így extra alacsony lesz és szűk helyekre is befér. Tehát könnyebb kezelni és praktikusabb is, és hatékonyan eltávolítja a haj- és szövetszálakat, és állati szőröket is.
De ha már megszoktad a kombit, akkor gondolom nem akarsz beruházni egy 3-4k-s másik fejre.
estikornel: szintén ugyanezek miatt. Most látom, hogy a kinézett Bosch már nem akciós az MM-ben. :(
Ha nem érdekel, akkor van még olcsóbb Bosch és más is, a BGL3A117-hez még porzsákokat is adnak ajándékba.

(#37180) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Elektromos beépíthetőt sütőt szeretnék vásárolni.
Ezekre szűkitettem a listát, ki melyiket választaná és miért:
HANSA BOEI69475
Hansa BOEI67250055
Hansa BOEI68162
BEKO BIM25300XM
Electrolux EOA3400AOX
Zanussi ZOB442X
Zanussi ZOB35702BV
Arctic AROIM24500BC

?

Esetleg ajánl valaki jobbat hasonló árban?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#37181) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Ha esetleg valakit érintene, ma vettem BEHJALPLIG csúszózsanért. Ki kellett menni érte a külső raktárba, de legalább volt. Remélem, hogy jó is lesz arra, amire nekem kell és nem kell hozzá túl sokat barkácsolni majd.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#37182) Zeki válasza Csaby25 (#37180) üzenetére


Zeki
nagyúr

Húdegyanúsvolt hogy te az emagon nézelődtél!

SZERINTEM
hanyagold.
Nem hiszem hogy lenne hazai országos szervizhálózat, ha elromlana az a Hansa.

Zanussi, Electrolux, Bosch.
Hazai garis legyen, azaz amit amúgy itthon is árulnak rendesen más boltok is.
pl: markabolt.hu , mediamarkt.hu

(#37183) spidersoft


spidersoft
senior tag

Mosogatógép: ez az első gépem, és kicsit megszívatott a kézikönyv. Azt írja, hogy a sóadagolóba tegyek először egy liter vizet, majd másfél kiló sót, vagy amennyivel tele nem lesz. Nos, kb. 7 deci vízzel tele lett :D belenyúltam a lyukba és kilögyböltem annyi vizet, amennyit tudtam, így belefért kb. 10 deka só... Jól van ez így, majd szól, ha kifogy, és akkor majd fér bele, vagy szívjam le belőle a vizet vagy mi történjen? Köszönöm az infót!

(#37184) ribarszki


ribarszki
őstag

A BestBuy topikból átemelve. Aki hűtőt keres, neki egy vissza nem térő lehetőség. Liebherr 59k-ért :Y

(#37185) canniball válasza spidersoft (#37183) üzenetére


canniball
nagyúr

Töltsd a sót míg tele nem lesz az adagoló! Hogy közben a vizet kiszorítja az rendeltetésszerű működés.:)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37186) F-ECT$ válasza ribarszki (#37184) üzenetére


F-ECT$
titán

Hűtőből mi (még) az ajánlott márka?

Dive ever, work never.

(#37187) #94529552 válasza ribarszki (#37184) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már csak az nem világos, hogy a többi üzlet hogy adhatja 120-130k-ért, míg az MM-ben is csak 89k volt eddig az akcióig.

F-ECT$ Szerintem Samsung-LG(ezek asszem mind NoFrost), Electrolux-AEG, Bosch-Siemens. Ismerősnek pl. van Gorenje alulfagyis, és bevált neki, tehát akkor az is.

[ Szerkesztve ]

(#37188) Csaby25 válasza Zeki (#37182) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi! Romániában vagyok, itt van hivatalos Hansa szervíz. A felsoroltak közül van olyan modell amit ajánlanál?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#37189) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Sziasztok!
Bosch KGN39VI45 zakatol videó
A hűtő belsejéből időnként zörgő, zakatoló hang hallatszik. Olyan mint amikor egy tengelyen amit megforgatnak nincs megfelelően rögzítve a lapátkerék és kotyog, rázkódik amíg fel nem veszi a fordulatot.
Szerintetek ez mennyire általános probléma? Bejelentettem a szerviznek, kíváncsi vagyok mi lesz a reakció.

Ilyen ventilátor van benne:

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#37190) pjen válasza spidersoft (#37183) üzenetére


pjen
félisten

Nézd meg milyen kemény Nálatok a víz.Lehet nem is kell a sóval foglalkozni,elég a három az egyben tablette.Pl Somat gold.Én Budapesten sosem teszek sót.Az előző Bosch 9 évig ment.

(#37191) Dluinet válasza F-ECT$ (#37186) üzenetére


Dluinet
nagyúr

liebherr

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37192) Zolás válasza ribarszki (#37184) üzenetére


Zolás
addikt

Kínai kompresszorral szerelve. Persze így is jó az ára, csak jobb lenne ha nem kurvulnának el a nagyobb márkák is.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37193) ribarszki válasza Zolás (#37192) üzenetére


ribarszki
őstag

Hogy jó az ára? Szerényen fogalmaztál. Kínai kompresszor, ez van. Ennyiért el lehet nézni :U

(#37194) F-ECT$ válasza ribarszki (#37193) üzenetére


F-ECT$
titán

Erősen gondolkozok egy ilyenen, vajon meddig akciós?

Alapvetően alulfagyasztósat keresnék, de ezért az árért ez tényleg "ajándék".

Dive ever, work never.

(#37195) ZnVjaw0K válasza F-ECT$ (#37194) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Egyébként tudja valaki, hogy miért létezik egyáltalán felülfagyasztós hűtő?
Milyen okból lehet szükség rá? Milyen esetben lehet praktikusabb?

Szerintem szimpla kib@szás, hogy hajolgatni kelljen a hűtőhöz, amit naponta többször használsz, miközben a ritkábban használt fagyaszó mindig kéznél van. Létezik olyan, aki többet használja a fagyasztót, mint a hűtőt? Vagy ennyi a törpe? Tényleg nem értem.

(#37196) spidersoft válasza pjen (#37190) üzenetére


spidersoft
senior tag

Legutóbb 8-asnak mértem, asszem, szóval minimálisan, de elvileg kell... ok, akkor rátöltök, amíg tele nem lesz :) Utána állítólag kell egy edény nélküli mosás, hogy a sós víz kimenjen belőle.

hogy is van ez a száradásos dolog? tegnap végeztem egy próbamosást, este 11-kor végzett. Az élére állítva betett kanalakon (ebbe elvileg úgy kell), fazék hátán, meg úgy mindenen még mindig kövér vízcseppek vannak. Valami két és fél órás automata program futott le. Azt mondta ismerős, hogy nem szabad egy óráig kinyitni az ajtaját, oszt megszárad benne minden... mondjuk ez egy vízzáró tartály, ezt nehezen tudom elképzelni... a mosás végén kinyitja az ajtót egy kicsit. Másik ismerősöm azt mondta, hogy az kevés, amit ő kinyit, ki kell tárni és kihúzgálni a fiókokat, amíg meg nem szárad minden. Megint más azt mondta, hogy nem törölgetőgép, hanem mosogatógép, utána el kell törölgetni...

Somat Gold folyékony mosogatószerrel próbáltam az első mosást, de van itthon Jar Platinum tabletta is (vettem egy jó drágát, hogy majd meglássam, mi a különbség).

(#37197) canniball válasza spidersoft (#37196) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezügyben mindenki mást fog mondani. :D
Próbáltam én is hogy bezárva hagyom, nekem sem jött be. Úgyhogy amikor végez kitárom teljesen az ajtaját, majd amikor a pára kiszállt belőle visszacsukom úgy, hogy résnyire maradjon nyitva. Így pl. az evőeszközök, tányérok gyorsan megszáradnak, a műanyag dobozok és társaik pedig ráérnek szép lassan száradni. Aminek pereme van/amiben megáll a víz, azt viszont érdemes megfordítani vagy kitenni a "kézi" szárogatóba.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37198) #94529552 válasza ZnVjaw0K (#37195) üzenetére


#94529552
törölt tag

Biztos először ezt fejlesztették ki, aztán csak az alulfagyóst, aztán maradt mind2.
De szerintem olyan szempontból meg jó, hogy úgyis el vannak tunyulva az emberek, hogy néha lehajolnak kivenni valamit, vagy odaguggolnak melléje. ;]
Másik:, aki naponta többször is megmászik mondjuk 40-50 lépcsőfokot, az egészségesebb marad, mint aki a földszinten lakva egy lépcsőfokot se kényszerül használni.

(#37199) Voice24


Voice24
őstag

A porszívó szakiktól kérdezem, hogy a hagyományos fej parketta állásához képest miben nyújt többet egy parkettafej? Electrolux esetében a fejek hosszúsága nagyjából megegyezik, a parkettafej valamivel keskenyebb (ja, és nyilván könnyebb is a felépítése miatt), a "szőrözés" kb. egyforma. Tehát van valami gyakorlati előnye a parkettafejnek, amiért érdemes cserélgetni őket?

(#37200) Zeki válasza Voice24 (#37199) üzenetére


Zeki
nagyúr

Puhábbak a sörték. Nincsenek görgők. (Miele biztosan ilyen).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.