Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) Corsa02 válasza spidersoft (#37297) üzenetére


Corsa02
őstag

Hali! Ez tuti nem normális, nekem GV64160 van, program végén kinyitja az ajtaját és már akkor cseppmentes szinte az összes edény, talán a műanyagokon látszik valami. Egy üveg poharat simán ki lehet belőle venni és rögtön használni mert száraz, csak annyi, hogy meleg :D

The Truth Is Out There --->

(#37302) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hali
Botmixert kellene venni, mert az előző (sencor) megadta magát. A forgató tengelynél a műanyag része "ledarálta" magát, most csak forog, de nincs meghajtás. remélem érthető :DDD
Most valami 'komolyabb' cucc kellene. (Már ha van olyan ami annak nevezhető, vagy ez ilyen 2évente újat veszünk termék?)

(#37303) e=mc² válasza Brave_86 (#37302) üzenetére


e=mc²
őstag

Nalunk is ugyanez tortent, csak az 20 eves volt. Bementem az Euronicsba, de egyik sem volt szimpatikus. Megneztuk Tescoba is, hatha, ott is volt tobbfele, de nem alltak kezre. Tok veletlenul Aldiban talaltunk Bosch-t 7e Ft-ert. Majus ota hasznaljuk es teljesen jo 3 ev garral.

Mondjuk nekunk aznap kellett is, sok ido nem volt nezelodni es valogatni.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#37304) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Electrolux ZSPPARKETT porszívóhoz hol találok stabilabb kefét? :R
Mert a gyárinak leesett a görgője:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#37305) Libidec


Libidec
csendes tag

Sziasztok!

30+ éves Foron megadta magát, nem fagyasztott, csak enyhén hűtött, mára a motorja is leégett.

Fagyasztószekrényből a Német márkákon kívül érdemes eltérni? Mik még azok, amiknek élettartama lehetőleg túlnyúlik a garanciális időszakon? Illetve általánosságban, mi a mai fagyók gyengéje?

(#37306) Cyrin válasza makoss (#37304) üzenetére


Cyrin
addikt

(#37307) makoss válasza Cyrin (#37306) üzenetére


makoss
addikt

:R Oké oké, eddig jó, de honnan fogom tudni melyik jó az enyémhez? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#37308) Cyrin válasza makoss (#37307) üzenetére


Cyrin
addikt

ki kell sakkozni, csőforma, csőátmérő stb.

(#37309) makoss válasza Cyrin (#37308) üzenetére


makoss
addikt

úgy nézem PNC számot kell nézni az meg ez: 900274337

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#37310) havri1 válasza Digitalpimp (#37121) üzenetére


havri1
félisten

Megérkezett tegnap, a zsákok is ebayről. Baromi jó porszívó!
HEPA szűrő van hozzá ebayen, de 10eur a szállítás :O
Vajon megéri, vagy máshol is kapható lesz? Nem találtam..

havri

(#37311) Otisz


Otisz
őstag

Sziasztok!

Side by side, azaz xside (az alsó, és felső rész külön-külön nyitható) hűtőt keresek, amely vizadagolós, de nem kell a vízvezetékre kötni, hanem saját víztartálya van.
Van valakinek ilyen, vagy tud ilyenről?
Én nem találok....

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37312) Sefter válasza Otisz (#37311) üzenetére


Sefter
veterán

szia!

Ilyenre gondoltál..?

ITT mazsolázhatsz még, látni melyik belső tartályos..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#37313) BadPitt


BadPitt
csendes tag

Sziasztok!

Sütő, mosogatógép, mosógép, és hűtő vásárlás előtt állunk.
Már egy kicsit olvasgattam a neten,fórumban, de nem vagyok képben a háztartási gépek terén.
Milyen márkát ajánlanátok általánosságban? Egyáltalán okos döntés-e egy márkából megvenni mindent, vagy inkább különböző márkák best buy modelljeit nézzem? Kérdés, hogy van-e akkora különbség, hogy megérje a sok utánajárást?
Én a Bosch-okat néztem, ismerős az Electroluxot ajánlotta még ebben az árkategóriában.

Köszönöttel,
Márk

(#37314) estikornel válasza BadPitt (#37313) üzenetére


estikornel
tag

Mosógépből én LG-t tudom ajánlani. Csendes és a garanciális ügyintézéssel én meg vagyok elégedve. Ez a típusú gépem szivattyúja meghibásodott (igazából csak hangos volt és berezonált tőle az oldallap, nem áztatott el szerencsére), nem volt már készleten az adott alkatrész, ezért kaptam egy tök új gépet, ennek az újabbik modelljét. A garancia természetesen újraindult és az egész 2 hét alatt leforgott az ünnepek környékén.

Ha nem jön be akkor próbálj más inverteres gépet keresni, mert azok jobban bírják, nincsen ékszíjcsere mert a motor közvetlen a dobon van, de olvass utána és magad is rájössz, hogy mennyi előnnyel jár. :)

Írj a többi géphez egyébként felhasználási igényt, hogy milyen és mekkora kell. Mosógépből is nagyobb kapacitásút keress ha többen vagytok.

(#37315) mzso


mzso
veterán

Helló!

A Candy milyen minőségi szintet képvisel mikrohullámú sütők kapcsán?

Úgy néz ki, hogy jóformán már csak ők gyártanak mikrót aminek fehér a sütőtere. Mindenki másnak elment az esze.

A Smartshop-ról rendelt rozsdamentes Tekából meg úgy néz ki nem lesz semmi... Gány egy bolt. Az alternatíva meg valami Szlovák bolt. De külföldi garanciával nem akarom magam szopatni.

(#37316) Otisz válasza Sefter (#37312) üzenetére


Otisz
őstag

Hali!

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de az MM-nél sem találtam.
4 ajtós kellene (esetleg 3), és ne keljen a vízvezetékre kötni.
Értelmes áron nem találok ilyet...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37317) blattida válasza estikornel (#37314) üzenetére


blattida
nagyúr

Ékszíjcsere általában 10+ éves gépeknél fordulhat elő, de nagyon nem általános, ráadásul, jóval előbb meghibásodik egy inverteres motorú mosógép inverter elektronikája, aminek a javítási költsége többszöröse egy szíjcserének, aminek meg amúgy is kicsi a valószínűsége, lévén a mai gépek jó, ha három-négy évig elmennek hiba nélkül. Csapágycserések lesznek, elszáll a tápjuk, az inverterük.
A legtöbb inverteres motorú mosógép szíjhajtású, nem az általad említett közvetlen hajtással rendelkezik. Abban csak az lg nyomul, a többieknél kisebbségben vannak a dd gépek, egyáltalán nem véletlenül.
Az inverteresek baromira nem bírják jobban, mint a kefések, csak el kell adni őket valamivel, erre valók a marketingesek, akiknek a hülyeségeit osztják meg a gyártók a leendő vevőikkel. A gyakorlat meg az élet viszont nem az ő állításaikat igazolja, sajnos.
Egyetlen valós előnye az invertereseknek a halkság, mert valóban csöndesebbek.

mzso
Mint a többiek, néhány év és kakukk.
Ha még jobbat szeretnél, akkor valamelyik noname márkát kéne választanod.
Fehér sütőterűek meg vannak, csak nem a trendi gépek között kell keresni őket.
Én nyugodtan megvenném a szlovákoktól, sokkal inkább, mint a csak eladással foglalkozó kismillió magyar webshop egyikéből.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37318) mzso válasza blattida (#37317) üzenetére


mzso
veterán

"Abban csak az lg nyomul, a többieknél kisebbségben vannak a dd gépek, egyáltalán nem véletlenül."

Éspedig?

(#37319) veze válasza mzso (#37318) üzenetére


veze
őstag

ha jó gép kell venni kell egy hajdu energomat 20 éves gépet 10ezerért és még 15 évig mosni fog ;]
esetleg 1x javítattni is kell majd ez idő alatt, 8ezerért :D

(#37320) SirRasor


SirRasor
őstag

Kop-kop.

Szárítógépet vennénk. Sose volt, nem tudom milyen elvárásnak kéne megfelelni, de olyan 140k a limit.
Kettőt nézegettem:

Beko DPY7405XHW3
Gorenje DE72/G

Kb. ugyanazt tudják. Más márka. Gorenje 3 év gari a Beko 5 évével szemben. Vagy úgy általában a Gorenje jobb márka? Esetleg valami más?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#37321) #40553216 válasza Libidec (#37305) üzenetére


#40553216
törölt tag

Bakker, pár hete írsz, akkor még megvolt.

(#37322) blattida válasza mzso (#37318) üzenetére


blattida
nagyúr

Elöltöltős gépeknél, megbízhatóság és élettartam szempontjából, nagyon negatív hatású a dd hajtás. A csapágyak hamarabb tönkremennek, a motorok áznak, az inverterek elszállnak.
A felültöltős, függőleges dobú mosógépekre ez nem igaz, de azok meg európában nem fordulnak elő, inkább észak amerikában, meg valamennyire ausztráliában.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37323) mzso válasza blattida (#37322) üzenetére


mzso
veterán

"A felültöltős, függőleges dobú mosógépekre ez nem igaz, de azok meg európában nem fordulnak elő, inkább észak amerikában, meg valamennyire ausztráliában."

Felültöltőseket itt is lehet kapni elég nagy választékban, vagy mire gondolsz?

(#37324) estikornel válasza blattida (#37317) üzenetére


estikornel
tag

Elnézést, ha nem naprakész a tudásom, én amikor tanácsot kértem akkor többen LG-t ajánlottak így én efelé mozdultam meg. Természetesen nem akarok félrevezetni senkit, egyébként sem szabad egy ember véleményére hagyatkozni, tőled így legalább megtudtuk, hogy milyen hátrányai lehetnek és egyes szervizi cserék mennyibe kerülnek.

(#37325) veze válasza mzso (#37323) üzenetére


veze
őstag

arra amikor egy elöltöltöset hanyatt dobsz a hátára :D
felül töltős és függőleges tengelyű dob
vagy itt a "b változat ismajdnem az csak dob helyett üstnek mondjuk:D

[ Szerkesztve ]

(#37327) blattida válasza estikornel (#37324) üzenetére


blattida
nagyúr

Az lg a jobb mosógépmárkák közé tartozik, így nem kaptál rossz tanácsot, csak csodát nem szabad várni egy százezres új mosógéptől.
Kinek, mi a fontos. Ha extra csöndesség kell meg wifi és okostelefon app, akkor lg, ha költséghatékonyság, akkor egy még olcsóbb beko vagy használt miele.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37328) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Robbantott rajzot, alkatrészlistát keresek szeletelőgépeimhez, lehetőleg pdf-ben .

Típusok :

BOSCH MAS 4201N/02 FD 9312
BOSCH MAS 9100/03 AS9ST
BOSCH MAS 9101/02 FD 9102

Tud valaki segíteni ebben ?

Üdv.

Astra

(#37329) Libidec válasza #40553216 (#37321) üzenetére


Libidec
csendes tag

Mi lett volna? :)
Bár tanácsot most is elfogadok, mert helyben csak tucatmárkákból lehet válogatni: Beko, Gorenje, Zanussi, Indesit, Whirlpool, ezekre 2-3 év gari van, hosszabbítás vásárlása lehetetlen, további márkákért be kell menni a nagyvárosba.

(#37330) estikornel válasza blattida (#37327) üzenetére


estikornel
tag

Előtte pont egy Beko-m volt amit black friday alkalmával vettem aztán első mosás után jól maga alá is vizelt. Természetesen rendesen rögzítve volt a be és kimeneti vízvezeték, de pont kifogtam egy rosszat, aztán gondoltam feljebb lépek kicsit árban.
De sajnos ezek a gépek már nem úgy vannak kitalálva, hogy 5-10 évet legalább kibírjanak hanem amíg jobb esetben a gari tart. Kivéve persze a Miele az porszívók terén is etalon úgy tudom, de nem is egy árkategória a kettő, esetleg használtan lehet kedvezőbben megúszni.

(#37331) Bacusuz válasza BadPitt (#37313) üzenetére


Bacusuz
őstag

Gorenje inverteres szíjas gépünknél már 3x volt szerelő, szijat kent, motort cserélt stb.

Electrolux mosogatógépünknél is kb 3x volt szerelő, konstrukcióhiba miatt elf@sta magát jónéhányszor, valami alkatrészt kellett bent cserélni, pedig direkt nem amlegolcsóbbat vettem.

Elux hőszivattyús szárítógépem van a felső kategóriából, bolti új ára 240e ft, azt is kellett javítani ajtó, és gumicsere szintén típushiba

Elux sütőm van, indukciós tűzhelyem ezekkel nincs bajom.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37332) #94529552 válasza estikornel (#37324) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem muszáj ám mindent elhinni egy fórumon. Jobban járunk mindig, ha a tapasztalatoknak és a felhasználók véleményének hiszünk, vagy van a yt-os szerelő, az legalább ért rendesen ezekhez, és bemutatja amiről beszél a valóságban is, és nemcsak általánosít.

(#37333) blattida válasza #94529552 (#37332) üzenetére


blattida
nagyúr

Jó, hogy Te írod ezt, hiszen eklatáns példája vagy az átlagos felhasználónak, aki csak a saját néhány gépét ismeri és mások várlás utáni azonnali visszajelzései alapján alkot általános véleményt valamiről, amiről lényegében, műszakilag nincs ismerete. Vilányi Viktorral semmi gond nincs, szakember, aki rengeteget segít az sk javításokban, viszont Brisbane messze van, nálunk ismeretlen típusokkal és Viktor dd fan, ergo lg fan is, aki a szakmában etalonnak számító német márkát rossznak és túlértékeltnek tart. Éppen ezért a helyén kell kezelni a véleményét.
Nálatok is csak akkor jön Ő elő, amikor titeket erősít, máskor nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37334) Lauda válasza #94529552 (#37332) üzenetére


Lauda
félisten

Mindegy mit ír az ember. A saját tapasztalataink is csak víziók, téveszmék.

(#37335) Digitalpimp válasza havri1 (#37310) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Örülök, hogy tetszik. Én se nagyon találtam szűrőt olcsón, nálunk 8.200.-Ft + szállítás. Mivel mosható, a gyári is elég egy darabig, aztán hátha lesz valahol olcsóbb alternatíva.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#37336) VIPowER válasza blattida (#37322) üzenetére


VIPowER
senior tag

Az érdekelne hogy a csapágyak miért mennek hamarabb tönkre DD-nél?

(#37337) pjen válasza VIPowER (#37336) üzenetére


pjen
félisten

Mert a simmering után mindjárt a csapágy van,végül is a nem dd nél is meghal a csapágy,ha szétmegy a simmering,csak a DD nél a következő dolog a motor.Sajnos a 10 éves motor gari nem is él,ha víz folyik bele.

[ Szerkesztve ]

(#37338) #94529552 válasza VIPowER (#37336) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem ez egyszerűen nem igaz, de az a javaslatom, hogyha valami érdekel ezekkel vagy más gépekkel kapcsolatban, őt kérdezd, neki ez a szakmája. Pár videóját már láttam, de ilyeneket sose mondott, és az én mosógépszerelő ismerősöm se, padig ő se ma kezdte az ipart.
pjen: tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#37339) pjen válasza #94529552 (#37338) üzenetére


pjen
félisten

Nincs tapasztalat,hiszen elég új technológia kis hazánban.Viszont a hagyományos gépben is a simmering után hal meg a csapágy,csak ott a motor nincs veszélyben.Az pedig,hogy a csapágy morog ,a DDben épp úgy morog ha hibás.Írom ezt úgy,hogy egy LG DD mosógépem van.A DD leginkább a gyártónak előnyös,egy csomó alkatrészt és kézi munkát megspórolnak.

(#37340) #94529552 válasza pjen (#37339) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs tapasztalat? Akkor köszi a választ, sajnos nem segítettél egyikünknek se. Mindenesetre nem új tech. A motor gari nem élne, ezt megint nem tudnád alátámasztani. Spórolnak, vagy drágább mint a többi, ezt kb. soha nem tudjuk meg.

[ Szerkesztve ]

(#37341) pjen válasza #94529552 (#37340) üzenetére


pjen
félisten

Neked van tapasztalatod ? Hány mosógéped van,nekem legalább van egy Dd.Előtte volt vagy öt különböző nem DD-s.A motor gariról igaz nem személyes,van tapasztalat.Simmering szétment,motor meghalt.A simmeringet cserélték gariban,a motort nem.

[ Szerkesztve ]

(#37342) #94529552 válasza pjen (#37341) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha megállapításokat és következtetéseket teszel, akkor azt neked illene bizonyítani, és attól még hogy neked van dd-s géped, még nem hiteles, ha olyanokat mondasz, amit nem éltél meg vele, csak találgatsz, következtetgetsz, és más tulajokkal se tudod alátámasztani.

[ Szerkesztve ]

(#37348) Libidec


Libidec
csendes tag

Fagyóknál csak NoFrost-osat érdemes venni? SmartFrost esetleg?
Liebherr gépeket nézegetek, bár azt mondták, a Német minőségről ne is álmodjak.

(#37349) Elemental


Elemental
addikt

A párátlanító által összegyűjtött vizet fel lehet valahol használni, pl vasaló, gőztisztító?

(#37350) Csabroncka válasza Libidec (#37348) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az NF kevésbé jegesedik, de évente 1 alkalommal úgyis le kell olvasztani a hűtőt takarítás miatt.

Fagyónál ara kell törekedni, üveg polcok, lekerekített műanyag élek és falba épített hőcserélő legyen.

Egyébként az új hűtők már közel sem jegesednek annyira mert rendkívül jól zárnak és szigetelnek részben az energiahatékonyságnak köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.