Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) pjen válasza mzso (#37399) üzenetére


pjen
félisten

Biztos lehet,de se nekem se egyetlen ismerősömnek nem sikerült még tartósan.Szerintem ne az legyen a vásárlás fő szempontja,hogy 2-3 ezer forintal többet vagy kevesebbet fogyaszt évente.

[ Szerkesztve ]

(#37402) Corsa02 válasza spidersoft (#37398) üzenetére


Corsa02
őstag

Ezek amiket írsz nem normális dolgok, soha semmilyen hab nincs sehol, egy rendes programon(auto állás) simán vár kb 20 percet még kinyitja magát és nyitáskor még 20 percet visszaszámol, addig rendesen meleg van benne, szinte még forró.
Szerintem szerviz.

The Truth Is Out There --->

(#37403) canniball válasza spidersoft (#37398) üzenetére


canniball
nagyúr

A hab egyáltalán nem normális, nálunk sosem volt hab a mosogatógépben.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37404) veze válasza Ance (#37396) üzenetére


veze
őstag

az ipari hűtőben is lefelé húzodik a hideg pontosan ugyanugy ..
kifejtsem ezt is két oldalban csak Neked, mert ugy látom nehezen megy az értelmezés.. :D
Egyébként meg a hűtőládában sem kell keresgélni csak rendet kell benne tartani és tudja az ember mi hol van. Persze aki csak ugy behányja a dolgokat, annak mindig meglepi lesz a főzés, ami épp a tetején van :D

[ Szerkesztve ]

(#37405) pjen válasza veze (#37404) üzenetére


pjen
félisten

Hát,sok sikert.Egy fagyi szekrény ezerszer komfortosabb.

(#37406) Lauda válasza veze (#37404) üzenetére


Lauda
félisten

Egyébként meg a hűtőládában sem kell keresgélni csak rendet kell benne tartani és tudja az ember mi hol van. Persze aki csak ugy behányja a dolgokat, annak mindig meglepi lesz a főzés, ami épp a tetején van :D

Így van. A hűtőládában is lehet rendet tartani és a fagyasztószekrényben is lehet akkora disznóól, hogy semmit sem találsz meg.

(#37407) veze válasza pjen (#37405) üzenetére


veze
őstag

én láda párti vagyok, és mindig tudom mi hol van benne, honnan kell elővenni
valószínűleg nem egyedül vagyok így. különben már csak szekrény formában gyártanák, ha senki más nem vásárolná, bedőlne a fagyiládagyár

(#37408) pjen válasza veze (#37407) üzenetére


pjen
félisten

Nincs is ezzel gond.Azért van láda és szekrény is,hogy lehessen választani.Nekem is volt két ládám,de most,hogy van szekrény soha nem vennék ládát.Tény,hogy melyik mennyit fogyaszt,abszolút nem érdekel.

(#37409) HKorn


HKorn
addikt

Szokásos téma, porszívót kellene vennem.

80% járólap / laminált padló, 20% szőnyegre kellene valami 40 ezer Ft-ig, ami szív mint a barom, nem túl nehéz/nagy.

Olvastam, hogy zsákosak jobbak, tudnátok ajánlani valamit?

Run&Ride

(#37410) #94529552 válasza mzso (#37400) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Gorenje kicsit pazarlóbb, de még ez se mondható soknak.

(#37411) Jaime


Jaime
újonc

Sziasztok!

Új porszívó vásárlása előtt állok a
SEBO Felix 1 Prémium és a Miele Complete C3 TotalCare EcoLine - SGJP3 között vacillálok.
100 nm-re kellene, és 4 lányra. 3-nak már rengeteg haja van:) szeretnék beférni mindenhová és a miele erre jobbnak tűnik...
Melyiket ajánlanátok?

(#37412) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Robotporszívó kérdésben tudtok segíteni? Vannak itt olyanok akiknek van konkrét tapasztalata?

www.smart-bus.hu

(#37413) #40553216 válasza mzso (#37392) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én is gondolkodtam A+++-os ládában, de inkább egy A++-os Zanussit vettem. Mai áron kb. 15 év, mire a A+++ kitermelné az árát, ráadásul hangyányit nagyobb is a beltér.

(#37400) mzso
Azért messze nem ugyanaz a méret.
A+++ 916x1405x698 mm, 278 l
A+ 110×85×70 cm, 240 l
Ha már valami, akkor ez az azonos méretű:
GORENJE FHE 301 W
A+ 130×85×70 cm 300 l

(#37414) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes 5 év garos Beko hűtőt venni? Mennyire időtálló termékeke ezek? Ugyanez a kérdésem a 3 év garis Gorenje hűtőkkel kapcsolatban.
Ami fontos:
- Alul fagyasztós
- No frost-os
- A++-os (érdemes ilyet venni? vagy elég egy A+ os készülék?)
- Szabadon álló

Ti egyébként mit javasolnátok?
Köszönöm a válaszokat! :)

Papa

(#37415) ribarszki válasza Jaime (#37411) üzenetére


ribarszki
őstag

Mennyi szőnyeg van? Ez a döntő a Sebo esetében. Nekem C3 Totalcare van, de ha tele lennék szőnyeggel, elgondolkodnék a Sebon. Pláne, hogy a Totalcare géphez nem jár turbókefe. A hajat pedig azzal lehet igazán felszedni.. Illetve a Sebo elektromos fejével.

[ Szerkesztve ]

(#37416) ribarszki válasza -Solt- (#37412) üzenetére


ribarszki
őstag

Kérdezz bátran, párat már elfogyasztottam. 😉 De van robotporszívó topik is. Illetve jobbra felül cikket is találsz a témában.

[ Szerkesztve ]

(#37417) -Solt- válasza ribarszki (#37416) üzenetére


-Solt-
veterán

Basszus, csak a szemem szúrta ki... írok oda, köszi! ;)

www.smart-bus.hu

(#37418) mzso válasza #40553216 (#37413) üzenetére


mzso
veterán

"Azért messze nem ugyanaz a méret."

Dehogynem. 223l a 230 ellenében (Electrolux EC 2233 AOW-hoz képest), de a 215l-es WHM 22113 is fele annyit fogyaszt. (Te nem tudom mit néztél)

(#37419) Jaime válasza ribarszki (#37415) üzenetére


Jaime
újonc

kb a lakás fele szőnyeggel fedett, és ez még kicsit nőni fog. Turbókefével már túl drága Miele és nem éri meg? Miele-t talán jobban el tudom pakolni. Seboról eddig nem sokat hallottam. Neked a Totalcare bevált?

(#37420) ribarszki válasza Jaime (#37419) üzenetére


ribarszki
őstag

Én a helyedben Complete C2 Parquett gépet vennék, és hozzá egy Miele turbókefét.

(#37421) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sencor SVC 8YL porszívóhoz hol, milyen porzsák az ajánlott? Gondolom a "levegőszűrőt" is illene cserélnem :) :R

(#37422) HKorn


HKorn
addikt

Erre valamilyen tipp?

Run&Ride

(#37423) Flashback


Flashback
addikt

2 versenyző maradt a mosógép választó versenyünkben

AEG L6FBI48S, 8kg, 4év gar +10év motorra / 124e szállítással

LG F2J5WN4W , 6.5kg, 2év gar +10év a motorra / 98,5e szállítással

Amiben jobb az AEG az LG hez képest:

- +1,5kg-al több ruha
- +2év garancia
- Nagyobbra nyitható az ajtaja
- Mosás közben egy hajszányival halkabb

Amiben az LG jobb az AEGhez képest:

- 12.5cm-el keskenyebb !
- Letölthetőek plusz mosási programok
- Menet közben hozzá lehet adni ruhát
- Olcsóbb 25e forintal

Mondjuk nem hiszem hogy a program letöltést gyakran fogjuk használni de egyszer biztos megnézzük. 8kgnyi ruhát se fogunk sűrűn mosni de jó ha van.
Valaki vélemény? Megéri a +25e-t az AEG?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37424) henyelp


henyelp
csendes tag

Sziasztok! Van egy Fagor márkájú mosogatógépem. Az lenne s problémám hogy a vizlágyitó só kb 2.mosogatás utánra telhesen eltűnik. Az edényekre,poharakra teljesen rárakódik. Telefonon a szerelő azt mondta,hogy a benne lévő műgyantának annyi,azért van ez. Műgyanta tartáj csere nem javasolt,mert nagyon drága.
Cserélte már valaki magát a műgyantát a tartályban? Milyet kell bele venni,és csere után mivel ragasszam össze a tartályt? Érdemes vele egyáltalán foglalkozni?

(#37425) ribarszki válasza henyelp (#37424) üzenetére


ribarszki
őstag

Vagy hagyd a fenébe a sót meg az öblítőt. Ürüljön ki teljesen, és használj All in 1 tablettát amiben van só és öblítő. Akár a Lidl ilyen tablettája is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#37426) batagy válasza CoolBoy323 (#37421) üzenetére


batagy
őstag

Sencor SVC 8, én ezeket írtam fel magamnak:
Aspico 701M
Menalux 1900

Én az utóbbit szoktam venni, mert Eur*nicsban kapható a közelemben.

A levegőszűrőre én is kíváncsi vagyok, hogy mit és hol érdemes.

(#37427) henyelp válasza ribarszki (#37425) üzenetére


henyelp
csendes tag

Az a baj, hogy csúnyán mosogat igy. Foltosak,madzatosak a cuccok

(#37428) pjen válasza henyelp (#37427) üzenetére


pjen
félisten

Ne tegyél bele semmit csak somat goldot,vagy Jár platinumot.A só és öblítő adagolót vedd nullára.

[ Szerkesztve ]

(#37429) estikornel válasza Flashback (#37423) üzenetére


estikornel
tag

LG-nél az Add wash az nálam úgy működik, hogy csak addig engedi kinyitni az ajtót ha bizonyos hőmérséklet alatt van benne a víz biztonsági okokból. Ez pl az első 20 percben működik tapasztalataim alapján (általában 60 fokon mosok), ha 20-30 talán még 40 fokos a víz akkor engedi bármikor de nézz utána pontosabban.

[ Szerkesztve ]

(#37430) henyelp válasza pjen (#37428) üzenetére


henyelp
csendes tag

Oké kipróbálom. Köszi

(#37431) pjen válasza henyelp (#37430) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom merre laksz, de ha nagyon kemény a víz, esetleg nem lesz teljes siker. Pesten elég a tabletta.

(#37432) Met válasza Flashback (#37423) üzenetére


Met
nagyúr

Ha nem találod nyomát hogy az AEG-nek lenne valami típushibája akkor azt venném.
Mondom ezt úgy hogy LG-m van és nem bántam meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37433) blattida válasza Flashback (#37423) üzenetére


blattida
nagyúr

E kettőből sokkal inkább az lg, de miért maradt egy 6,5 kg kapacitású modell, amikor nekik is van több 8 kg-os.? A kinézett bolt miatt?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37434) Flashback válasza blattida (#37433) üzenetére


Flashback
addikt

Ezt találtam, de ha tudsz jobbat akkor linkeld be kérlek :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37435) HKorn válasza HKorn (#37422) üzenetére


HKorn
addikt

Oké, feladom, majd nézek valamit.

Run&Ride

(#37436) andrasferenc válasza Flashback (#37423) üzenetére


andrasferenc
tag

Az AEG mosógépnél menet közben is ki lehet nyitni a mosógépet, ha nem ér el egy bizonyos hőmérsékletet.

(#37437) Zeki válasza Flashback (#37423) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mosógép: a mosógépszerelők szerint azt KELL venni, amire hosszabb a gyári garancia. Amúgy a nagyobb kapacitás valszeg nagyobb belsőt is takar, tehát nagyobb dolgok is jobban beférnek.

----

Mosogatógép: Az Aldiban kapható TANDIL All in 1 Power tabletta teljesen jó eredményt hoz. (Kecskeméten)

(#37438) #94529552 válasza HKorn (#37435) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ilyenre extra parkettafejes porzsákost mondanék, mint a PowerForce és a
SilentPerformer
, vagy még ezeket is megnézhetnéd.

[ Szerkesztve ]

(#37439) #94529552 válasza Zeki (#37437) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát ilyet szerelőtől még nem hallottam. :N

Inkább mindenből azt KELL venni, ami tetszik, és a legmegfelelőbb az adott célra, mindenféle szempontból, a külső méretektől kezdve az összes tulajdonságot beleértve, és az ár/érték se mindegy.

(#37440) HKorn válasza #94529552 (#37438) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi.

Akkus álló porszívó jó lehet? Dirt Devil Cavaliert nézegettem, konyha meg étkező gyors összeszippantására praktikusabb lenne szerintem.

Run&Ride

(#37441) pjen válasza #94529552 (#37439) üzenetére


pjen
félisten

Pedig van,ha vissza keresel,Nővéremnek és nekem is azt ajánlotta a szerelő.A legolcsobbat a legtöbb garival.

(#37442) Zeki válasza #94529552 (#37439) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a te bajod. Azokból amikre hosszú gari van, azt kell venni amelyik bejön az igényeknek.

(#37443) Laox


Laox
aktív tag

Sziasztok, amerikai stílusú agitátoros mosógépet szeretnék venni, forgalmaznak itthon ilyet? Ha igen, akkor van valami ajánlott?

(#37444) taylorp


taylorp
senior tag

Sziasztok!
Még mindíg hűtővásárlás.
Találtam egy ilyen Samsung hűtőt ami az elvárásaimnak megfelelne. Viszont ahogy látom, itthon senki nem árulja. Miért lehet ez? Még új tipus?
Esetleg valami hasonlót tudnátok ajánlani? Alulfagysztós, No Frost, 60 cm széles, INOX, legyen benne palacktartó, A++, minimum 24 hó gari.
:R

[ Szerkesztve ]

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#37445) blattida válasza Laox (#37443) üzenetére


blattida
nagyúr

A maytag-et forgalmazták anno, mióta az is a whirlpoolhoz tartozik, azóta csak ipari felültöltősök fordulnak elő belőle nálunk, mondhatni nem olcsón. Keress rá.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37446) BB9000 válasza taylorp (#37444) üzenetére


BB9000
senior tag

Hasonló típus az LG-től: GBB59PZDZS
Vagy az egy mérettel nagyobb: GBB60NSFZB

[ Szerkesztve ]

(#37447) #94529552 válasza Zeki (#37442) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tebajod tebajod, na végre! :K , az igényeket eddig nem mondtad. Fejlődik az a szerelő. :R

[ Szerkesztve ]

(#37448) blattida válasza #94529552 (#37447) üzenetére


blattida
nagyúr

Értelemszerűen, az igényeidnek leginkább megfelelő legolcsóbb, leghosszabb gyártói garanciával rendelkezőt kell megvenni, minden normális szerelő ezt ajánlja vagy tanácsolja, ebből következik az is, hogyha nincsenek igények a szimpla mosáson, centrifugázáson kívül, akkor ez, természetesen és megint csak értelemszerűen, a legolcsóbb -leghosszabb garanciás mosógépet jelenti.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37449) #94529552 válasza blattida (#37448) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem igaz, a szerelő egyszerűen megmondja, hogy ezt vagy azt a márkát válasszuk, mert stabil, megbízható minőség, és normális az alkatrészellátottsága. Nem mond ilyen hülyeséget, hogy a legolcsóbbat, meg mennyi garancia, ne vicceljünk már, hol érdekli őt a te garanciád?! Ne tereljünk már, úgy látom megint csak a felesleges vitakeltés megy itt.

[ Szerkesztve ]

(#37450) pomk válasza pomk (#37266) üzenetére


pomk
őstag

Sziasztok!

Még mindig mosogatógép a téma...
Esetleg ezt ismeri valaki? BOSCH SMV25EX00E
Leírás alapján minden megvan benne ami nekünk kell, max annyi hogy nem A+++, "csak" A+. Véleményt nem sokat találtam róla, 6-10 db, de mindenki jó véleménnyel van róla.

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.