Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) alázógyík válasza Dolphine (#13699) üzenetére


alázógyík
őstag

"U.i.: Egy kicsit az AEG felé hajlunk, mivel a mosógép, a mikró és a konyhai rádió is az és semmi gondunk vele!"

Már meg is válaszoltad. :K
Nekünk a mosógépünk az, és valami eszméletlen jó gép. :))

Dave: A mi hűtőnk is Bosch, és tökéletes. :K

[ Szerkesztve ]

(#13702) Dolphine válasza Dave™ (#13700) üzenetére


Dolphine
addikt

Először is köszönöm a választ! :R
Másodszor, nem zárkózunk el más lehetőségtől sem. Eddig ezeket a márkákat vettük számításba (mert ezeket ismertük). Az AEG is csak azért volt/van a favorit, mert a mosógép az, azt nagyon szeretjük.
Más alternatíva is jöhet!

A vásárlás helye hol legyen?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13703) Dave™ válasza Dolphine (#13702) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nagyon erősen tudom javasolni a MediaMarktot, egyrészt árban is a legjobbak között vannak, másrészt rendeszeresen van hétvégente márkaakció, Bosch is szokott lenni. Ha teheted, mindenképpen nézd meg élőben is a hűtőket, nekem így lett Bosch, pedig előtte nem is gondoltam rá, élőben viszont abszolút meggyőzött. A Bosch/Siemens ugyanaz, egy konzorcium, a Zanussi/Electrolux/AEG szintén, de ott kicsit diverzifikálva is vannak minőségben és funkcionalitásban. Érdemes még a Gorenje-t is megnézned, arra is van 3 év garancia és dizájn alapján Bosch licencesek a nagyobb hűtőik, de érezhetően olcsóbbak.

(#13704) Dolphine válasza Dave™ (#13703) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyon köszönöm a választ! :R
Neked is alázógyík! :R

Azt tudtuk, hogy az AEG, a Zanussi és az Electrolux ugyanaz, Bosch/Siemens új információ! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13705) koxx válasza Dolphine (#13704) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kukkants rá a Liebherr hűtőkre is, 160-ba talán még belefér vagy ha szerencséd van kifogsz egy jó akciót. De a Siemens/Bosch is nyerő. MM-ben alaposan szemügyrevettem őket és a logótól eltekintve ugyanazok voltak csak az egyik 10k-val drágábban.

(#13706) Dolphine válasza koxx (#13705) üzenetére


Dolphine
addikt

Vannak ajánlatok köszönjük! :R :DDD
Azt hiszem nem árt, majd élőben is megtekinteni ezeket a hűtőket! :D

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13707) dik válasza macilaci78 (#13698) üzenetére


dik
őstag

Nagyon túl lóg a kereten, de persze köszönöm a javaslatot!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#13708) macilaci78 válasza dik (#13707) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én nem javasoltam a típust, csak a márkát. A márkán belül már lehet találni butábbat a megjelölt keretösszegen belül.
A típus tökéletesen teszi a dolgát mert nekem x ideje szolgál tökéletesen engem. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13709) dik válasza macilaci78 (#13708) üzenetére


dik
őstag

Jó akkor nem javasoltál. Ámen! :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#13710) Melack


Melack
veterán

Van vmi speckó feltétele, hogy egy főzőlap ne csak vezetékes, hanem PB gázról is mehessen?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13711) TRob1 válasza Melack (#13710) üzenetére


TRob1
veterán

Fúvóka csere és nyomáscsökkentő.

¤ R'n'R ¤

(#13712) Agyasima


Agyasima
senior tag

Segítsetek, mert az interweb cserben hagyott. Mikrohullámú sütőt keresek. Ilyet:
- digitális
- lefelé nyitható ajtó (jobbra nyíló kéne, de azt égen-földön nem találtam)
- grill funkció jó ha van, de nem feltétel
- űrtartalommal kapcsolatban kicsit bizonytalan vagyok, de talán 20 literes kéne
- minél több gyári gari

Ki milyet ajánlana?

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#13713) snipy válasza Agyasima (#13712) üzenetére


snipy
tag

Jobbra nyíló ajtót csak ipari gépeken láttam.
A lenyíló ajtóval viszont belenyúltál a sűrűjébe, 60K alatt nem nagyon fogsz találni. Amúgy a lenyíló ajtó praktikus dolog, nekem Whirlpool van kb15-17 éve és köszöni jól van. Anno 55K volt. Igaz ez svéd gyártmány.

[ Szerkesztve ]

(#13714) Agyasima válasza snipy (#13713) üzenetére


Agyasima
senior tag

Elugrottam a MediaMarktba. Eléggé elkeseredtem. Volt 1 db szabadonálló, az is vagy 3x akkora, mint kéne. És 107 ezer forint. :O

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#13715) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Pénteken megvettem az új, NoFrostos fagyasztómat, de nem úgy működik, mint ahogy elképzeltem, ahogy azt én egy NoFrost-os üveges hűtőnél megszoktam.
Van egy Frigomax (CocaCola) vitrines hűtő a munkahelyemen ami NoFrost-os, olyan ventillátorral van szerelve, ami majdnem hajszárítónak is elmegy; minden ajtónyitáskor érezni, hogy jár benne a levegő…
Annak, és az új fagyasztómnak is vagy egy közös tulajdonsága, minden ajtónyitás után pár másodperccel vastagon áll a pára az üvegen; a fagyasztónál a fiókok elején, és az ajtón belülről; de ezen kívül van egy hatalmas különbség is. Az a hűtő az ajtó becsukása után 1-2 perccel már csont száraz belűről, a fagyasztó nem. A fagyasztóban hallani, hogy megy valami, de nincs benne olyan huzat, mint a vitrines hűtőben, és a száradása sem 1-2 perc, hanem több óra…
Ez normális? Egy háztartási NoFrost ennyivel gyengébb, másabb, mint egy ipari, vagy csak én fogtam ki egy selejt példányt?
Igaz, hangosságban a munkahelyi egy Trabant, az otthoni pedig egy Merci, de páramentesítésben az N°1, az otthoni pedig egy szemfényvesztés (mit ér a csend, ha nem működik úgy, ahogy kell?!) :W

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13716) cekkk válasza klepto (#13715) üzenetére


cekkk
veterán

Jég van benne ?

[ Szerkesztve ]

(#13717) Acef válasza klepto (#13715) üzenetére


Acef
addikt

Ez természetes.
-18 fokon nem tűnik el olyan gyorsan a pára, mint egy hűtőben +4-8 fokon.

[ Szerkesztve ]

(#13718) klepto válasza cekkk (#13716) üzenetére


klepto
addikt

Minimális volt az ajtó belsején, de inkább ráfagyott párakicsapódás, mint rendellenes jégképződés.
Viszont pár óra leteltével nem nőtt, hanem csökkent a vastagsága.
Ami még nem tetszik, tegnap estétől ma reggelig üresen, a legkisebb fokozaton -12°C-ra hűlt csak le; középértékre beállítva, ahogy a használati javasolta -22°C-ra hűlt le, egy hajszállal visszább véve visszamelegedett -14°C-ra (egy cirka 30 éves LEHEL fagyasztó, a legkisebb fokozaton is tudja a -20°C-ot)...
Ez azért zavar, mert előírás szerint a fagyasztott élelmiszerek tárolására -18°C az optimális, ennél kevesebb hőfok fölösleges, több (melegebb) viszont csökkenti az eltarthatóságot.
Ami még nem tetszik (igaz eddig erre nem figyeltem a régi fagyasztómnál), hogy +25°C-ról cirka 8 óra alatt érte el az üzemi hőmérsékletet, míg a munkahelyemen egy régi, 20 éves mirelittárolónak 10 perc ugyanez a művelet...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13719) cekkk válasza klepto (#13718) üzenetére


cekkk
veterán

Milyen márkájú fagyasztó ez?

[ Szerkesztve ]

(#13720) klepto válasza cekkk (#13719) üzenetére


klepto
addikt

Zanussi

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13721) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Turmixgépet szeretnék vásárolni, elsősorban 6 hónapos kisfiamnak szeretnénk pépeket illetve püréket készíteni. Én erre gondoltam: Heinner HBL-1000XMC. Mi a véleményetek? Esetleg valami jobb hasonló áron? (14k körül).
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13722) vinpilu válasza Csaby25 (#13721) üzenetére


vinpilu
senior tag

Nekünk egy Solac van hasonló paraméterekkel, mint amilyet kinéztél. Ezzel az a baj, hogy a kések viszonylag magasan vannak az üvegkehelyben. Felnőtt adagnál ez nem probléma, de a 8 hónapos fiunk adagját el sem kezdi keverni, a kések nem érik el a cuccot. Így vagy mindig 3 gyereknek turmixolunk vagy mi is eszünk belőle. Szóval az asszony lecserélte egy Babymoov Nutribaby gépre, ami turmix meg valami pároló is egyben. Boltot nem találtam hozzá, de így néz ki. Ebben kisebb adag is megkeverhető.

Szerk.: megvan a bolt, Babadiszkont a Lehel téren, de a honlap gyalázatos. Azt hiszem csak írunk egy levelet, hogy be tudjak-e szerezni, aztán mentünk átvenni. Nem volt olcsó, 35990 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#13723) cekkk válasza klepto (#13720) üzenetére


cekkk
veterán

Egy pontos típust is kérhetek? :R

(#13724) vinpilu válasza vinpilu (#13722) üzenetére


vinpilu
senior tag

Erről volna szó. Szekszárdon és Dombóváron van boltjuk. Itt találtuk és fordultunk a Babadiszkonthoz.

(#13725) Csaby25 válasza vinpilu (#13724) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi. Nálunk (Erdélyben), 29k-ért találtam. Ez mondjuk több, mint amennyit szántam volna rá.
Ti megvagytok elégedve vele?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13726) vinpilu válasza Csaby25 (#13725) üzenetére


vinpilu
senior tag

Még csak két hónapos, de eddig elégedettek vagyunk vele. Remélem lesz kistestvér is és hogy még őt is kiszolgálja.

(#13727) klepto válasza cekkk (#13723) üzenetére


klepto
addikt

Parancsolj: [link]
Ez egy kifejezetten Svájcnak gyártott típus, idehaza hivatalosan nem is került forgalomba (a dugvillát is le kellett cserélni, mert az is Svájci szabványos volt :) )

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13728) cekkk válasza klepto (#13727) üzenetére


cekkk
veterán

Megszabad kérdezni, hogy mennyi volt? Ha jól sejtem másodosztályúként vetted.

Nézem, hogy A++-os a gép, gondolom így kapta meg a 2 plusz,m hogy bizonyos tartományban energia takarékos azt meg úgy tudja, ha kisebb hőmérsékletet tart, mert ahhoz kevesebb energia kell.

Már megtaláltam.
Ha ők onnan veszik akitől én is ezeket a dolgokat, akkor ezek másodosztályú termékeket amikre hivatalosan 1 év garit vállal az elextrolux. Persze ehhez kell a magyar garancia jegy.

[ Szerkesztve ]

(#13729) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Párommal most készülünk mosógépet és hűtőszekrényt venni. 100ezer Ft-os árkategória alatt mely márkákat érdemes nézegetni, illetve mire figyeljünk oda? (most költözünk el otthonról, úgyhogy nem sok tapasztalatunk van e téren :) ) Mosógépben semmi kritérium nincs, talán annyi, hogy legyen benne gyors mosás program, Hűtőszekrényben pedig, hogy alul fagyasztós legyen és valami közepes méretet keresünk.
Előre is köszi a tanácsot! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#13730) Melack válasza csiben1 (#13729) üzenetére


Melack
veterán

A kettő együtt 100.000 Ft, vagy eszközönként? Én Whirlpool/Zanussi vonalat javaslom, azokkal van tapasztalat otthon is, és nagyon beváltak. Minden mosógépben van gyorsprogram.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13731) csiben1 válasza Melack (#13730) üzenetére


csiben1
tag

Természetesen külön 100-100ezer ft.

You can walk straight through hell with a smile

(#13732) koxx válasza csiben1 (#13729) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

MM-ban a whirlpoolok (elöl v felültöltős kell?) most 4 év prémium garival mennek 85-100k között. Hűtőből electroluxot néznék, abból láttam egész normálisakat 100k+- pár ezer környékén.

(#13733) Dave™ válasza csiben1 (#13731) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hűtőből ennyiért szerintem Gorenje, 3 év garancia és normális anyaghasználat, illetve helykihasználás.

(#13734) csiben1


csiben1
tag

Mosógépből elöltöltőset szeretnénk. Akkor összegezve a Whirlpool, Zanussi, Gorenje, Electrolux márkákat nyugodtan nézegethetjük ebben az árkategóriában és törekedjünk a minél nagyobb garira.
Köszönöm még egyszer a hozzászólásotokat! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#13735) endruboy1


endruboy1
senior tag

Hello!

Szerintetek melyik a legolcsóbb, de már jól használható robot porszívó?

Többet megnéztem, de sajnos teszteket nagyjából csak a drágábbakról találtam, a 20-30 ezer forintosak így nem tudom milyenek. Nem kell, hogy extra halk legyen meg űber okos. Működjön szőnyegen, ki tudjon takarítani 30-50 m2-en.

(és tudom, hogy nem tökéletesek, azt tervezem hogy néha majd kézzel is porszívózok azért csak sokkal ritkábban kell majd azt remélem)

[ Szerkesztve ]

(#13736) koxx válasza endruboy1 (#13735) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem semmire nem valók (a drágábbak se) pénzkidobás. Heti 1 alkalommal nem bírsz ki 15 percet? :)

(#13737) macilaci78 válasza koxx (#13736) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez is egy vélemény.
A másik, hogy akkor zajongjak, hajolgassak, amikor végre csendben otthon lehetek és pihenhetek? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13738) endruboy1 válasza koxx (#13736) üzenetére


endruboy1
senior tag

Hát direkt ezért írtam a zárójeles részt mert nem hitvitát szeretnék :) . Ha 15 percet porszívózol akkor az nem ér többet mint amit a robot tud. Egy rendes porszívózás fél óra körül van és közben körbe szívom a lakásból a port ami rend szerint nem használ az allergiámnak sem. Plusz a robot 2 naponta takarítana akkor mikor nem vagyok otthon, ami valszeg csökkentené vagy legalább szinten tartaná a por mennyiséget ami megint csak jó az allergiámnak.

(#13739) pjen válasza endruboy1 (#13738) üzenetére


pjen
félisten

Ha veszel,írd meg milyen engem is érdekel.

(#13740) macilaci78 válasza endruboy1 (#13738) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Légmosóban gondolkodtál már?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13741) endruboy1 válasza macilaci78 (#13740) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nem de úgy látom az sem olcsóbb...

(#13742) fi:zi'k válasza koxx (#13736) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

20-30 m^2-es garzonod van, hogy 15 perc? :)
Nekem átlagos porszívózás, amikor kvázi csak átszaladok a lakáson (55 m^2), az nettó 20-25 perc. Ebben nincs benne a pakolás és csak ~2 m^2 szőnyeg van. Tehát kényelmesen 30-35 percet simán rá lehet számolni.

(#13741) endruboy1
Cserébe jelentősen redukálja a port.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13743) koxx válasza fi:zi'k (#13742) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

54m2 :) de nincs szőnyeg. Jó, nem 15 hanem 20, de akkor lassú voltam.
Nyilván mindenki arra költi a pénzét amire akarja, bár sztem nem véletlen, hogy nem terjedtek el ezek a masinák.

[ Szerkesztve ]

(#13744) fi:zi'k válasza koxx (#13743) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor vagy:
- nagyon gyors vagy,
- nagyon szerencsés az elrendezés,
- nagyon trehányul csinálod. :DDD

Itthon szerintem azért nem terjedtek el, mint minden hasonló luxus cikk: drága a bérezésekhez képest. Mondjuk külföldi viszonyítási alapom sincs/nincs.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13745) batagy válasza batagy (#13677) üzenetére


batagy
őstag

Sziasztok!

Az olvasottak alapján megrendeltem én is a Sencor SVC8 porszívót.
Korábban egy Samsung SC4030-at használtam.

Írok ide egy szubjektív véleményt, hátha mást is érdekel. Be kell valljam, én annyira nem vagyok tőle elájulva. Talán csak túl sokat vártam a leírások alapján, vagy én vagyok maximalista. Bizonyos szempontból tényleg jobb mint a Samsung, de pár szempontból gyengébb.

Pozitív:
- HEPA szűrő. A használat után nem érzek poros szagot, a Samsungnál éreztem.
- A motor finoman indul, nem egyből max fordulaton. Gondolom a biztosítékot is nehezebben vágja le.
- A gumírozott görgők (a nagy és kicsi is) nagyon tetszenek, szépen finoman gurul a parkettán, nem csúszkál el, nem karcolja.
- Ugyan a tömege nagyobb mint a Samsungé, de érdekes módon ez pozitív hatásúnak tűnik, stabilabb tőle a porszívó.
- Nagy tartományban szabályozható a fordulatszám.
- Az alacsony fordulat tényleg halk, ellenben az sokat nem is ér.
- A vezeték megfelelően hosszú. Legalább annyi mint a Samsungé.
- Könnyen elérhető porzsák.

Negatív:
- A fémcső túl nehéz.
- A fémcső összecsukható. De minek? Valaki ezt mindig összecsukja és széthúzza? Bár akinek kis helyre kell beraknia, annak biztos jó. Engem inkább idegesít.
- Számomra a legrosszabb tulajdonsága, a fémcső felfogatására szolgáló akasztó, mellyel az álló helyzetben álló porszívóra akaszthatjuk. Ezt a felső fémcső aljára rakták, és bazinagy. Szóval a csövet csak összecsukott állapotban lehet ráakasztani. Ha meg porszívózunk, akkor ott középen kiáll egy nagy darab műagyag, valahogy fura nekem.
- A porzsák fedél nem 100%-osan zár. Alacsony fordulaton hallható, ahogy az egyik oldalon falsot szív. Hozzá kell tegyem, közepes és erős fordulaton már olyan erős a vákuum hatás, hogy a fedél már rászívódik és akkor ott nem szív már falsot. Gumírozott körbe a fedél tömítése egyébként, emiatt puhán záródik. Alacsony fordulaton, a fedélen látni is, ha lefogjuk a levegő beáramlását, akkor a fedél lejjebb szívódik.
- A cső fogó részén, a levegőbeáramló szabályzónál erősen falsot szív, ezt már mások is írták.
- Hiába van 4 féle szívófej, egyik sem tűnt használhatónak, bár hozzá kell tegyem csak az egyiket használtam. Az alap (a váltós) szívófej nagyon nehéz, ezt az egyet használtam. Akkor van a turbo szívófej, nem próbáltam, nem tudom ér-e valamit. Van a széles fej, az talán jó valamire. A résszellőzőt nem is értem, ott két cucc van összetolva valahogy.
- A vezeték vékony, a szigetelés nem kör keresztmetszetű, hanem lapos. Nem tudom ez befolyásolja-e az élettartamot.
- Ami a hangját illeti. Közepes fordulaton már nem olyan halk, szerintem a 69 dB kicsit túlzás, de lehet hogy csak én vártam túl sokat. A legerősebb fordulaton kicsit erőlködik már. A Samsunggal összehasonlítva nem rossz azért, mert annál nem hangosabb, de annyival nem is halkabb.

Én rövid idő után, a Samsung csövét és annak szívófejét raktam át a Sencorra, mivel ez jóval könnyebb. Az akasztót a Sencor csövéről leszereltem és rácsavaroztam a Samsung csövére, hogy álló helyzetben tudjam tárolni. Mivel alapból csúszkált a csövön, aláraktam egy kevés bicikli belső darabot tömítésnek, így stabilabb. De ez a felfogató rendszer elég katasztrófa.

A fogónál lévő fals szívás kiiktatása miatt szerintem azt a részt is cserélni fogom. Emiatt a csőnél meg kell bontani. Vagy veszek egy plusz csövet hozzá és azt babrálom szét.

Remélem hasznos esetleg. Azért nem rossz porszívó, de pár dolgot érdemes szem előtt tartani, a túlzott elvárások miatt.

(#13746) macilaci78 válasza endruboy1 (#13741) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Más az elv: a levegőben lévő port (, pollent, baci, vírusok egy részét) kiszedi a levegőből, amiből így kevesebb jut oda, ahova a porszívó elér, meg oda is, ahova évente csak pár alkalommal jutsz elé takarítani, mint pl a szekrény teteje és alja.
Vagyis ha most kétnaponta igényét érzed a porszívózásnak, akkor egy légmosóval lehet, ez heti egy alkalomra redukálódna.

"Mert hülye azért nem vagyok"-ban vannak 60 napos elégedettségi garanciák, ennyi idő meg talán elég arra, hogy kitapasztald, ér-e valamit. (Egy légmosó kb max 30 W fogyasztással elvan.)

Ha allergiás vagy, egy komolyabb porszívó bizony HEPA-s, az meg robotban nem a 20-30 k-s kategória. Azok inkább sepregetőgépek, mint porszívók.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13747) vinpilu válasza batagy (#13745) üzenetére


vinpilu
senior tag

Tökéletesen összefoglaltad, valahogy így érzek én is, nem rossz, de nem is vagyok elájulva.

(#13748) Csabroncka válasza batagy (#13745) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az én anyám egy porszívózúzó, hamar darabokra ment a kezei között ez a samu. Vagy rossz a széria vagy a modell ilyen, de fél év után a szabályzó eléggé megadta magát.

Utóbb vettem nekik egy Boscht itt tényleg az volt a szempont, hogy mindenhova guruljon, pörögjön és alacsonyan legyen a súlypontja, mert az anyai kéz nem kegyelmez, akár fejjel lefelé is porszívóz ha kell :) . Na ez megoldódott, nekem más Samsung van, de amikor megvették már elég ratyinak tűnt...... szóval bele lehet nyúlni, ez nem feltétlen gyártó, inkább modell hiba (sajnos)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#13749) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Szeretnék vásárolni beépíthető sütőt, van valami best-buy mostanság, vagy ami nem annyira horribilis árral rendelkezik, de minőségi? Egy ismerősöm ajánlotta az ICF-et, de én még nem hallottam ilyen márkáról. Br. 80eFt-ig szeretnék kb elmenni, de ha lényegesebben jobb és 90, még belefér. Köszönöm! :R

Ja igen, ami kikötés: fehér legyen.

[ Szerkesztve ]

(#13750) alázógyík


alázógyík
őstag

Van vasaló ajánlás is, mondjuk 10K-ig? Otthoni használatra.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.