Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Morris válasza PainKiller13 (#13800) üzenetére


Morris
veterán

rálesek, de a mideával kapcsolatban sok pozitív visszajelzés van, + 5 év garit adnak rá.

(#13802) PainKiller13 válasza Morris (#13801) üzenetére


PainKiller13
őstag

Tudom nekem is az van :DD

(#13803) lsc válasza Morris (#13801) üzenetére


lsc
nagyúr

Ilyen aldist használok már több mint 2 éve, tökéletes.

Most nézem ez már újabb mint az enyém.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#13804) Dave™ válasza Qtya123 (#13784) üzenetére


Dave™
nagyúr

En is ilyet akartam de eloben gagyi. Vagy kifogsz vmi akcios Liebherrt, neha vannak 100-120 korul is, vagy nezel egy beepithetot es barkacsolsz ra egy elolapot. Az indesit anyaghasznalata eleg kiabrandito eloben, igaz ettol meg lehet jol mukodik.

(#13805) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
A hűvösebb őszi/tavaszi napokra, amikor nem fűtjük fel az egész házat kellene egy szobába kiegészítő fűtés, lehetőleg költséghatékonyan. Csak pár hetente lenne alkalomszerűen használva. Először egy olajradiátorra gondoltam (például), de aztán csak elkezdtem nézegetni a ventilátoros hősugárzókat (például). Utóbbi ugye jóval olcsóbb lenne és valószínűleg gyorsabban is felfűtené a szobát (kb 15nm).
Az olajradiátor azért lenne szimpatikusabb, mert csendben fűtene és kikapcsolás után is tartaná még a hőt, simán lehetne aludni is mellette. A ventilátoros viszont gyorsabban fűtene a légkeverés miatt, de hangosabban. Viszont igazából valószínűleg elég annyi, hogy este felfűtöm vele a szobát, reggelig azért annyira csak nem hűl ki (mondjuk kb 15 fokról kellene felfűtenie, ha ennél hidegebb van bent, akkor már úgyis fűteni kell az egész házban). Így már a hangja sem biztos, hogy akkora probléma. Most inkább efelé hajlok. Viszont ha már ventilátoros, akkor milyen legyen? Sima fűtőszál? PTC-kerámia, vagy mi az anyám kínja? Esetleg egy ilyen megéri a felárat a korábban linkelthez képest? Olyan 10-15k-t szánnék erre a dologra összesen, ha az olcsóbbat veszem és jó lesz, akkor csak örülök, hogy több maradt a zsebemben, de ha a drágább megoldás megéri a felárat, akkor inkább azt veszem.
Az egészre amiatt van egyébként szükség, mert a szóban forgó szoba északi fekvésű, a sarkában van az ablak, ahová csak kb 9-10 óra magasságában süt be a nap, tehát napközben nem tud felmelegedni az ilyen átmeneti időszakokban, viszont pont itt kapcsolódik egy melléképület a házhoz, ami egy baromi nagy hőhídként szépen lehűti a falat és így az egész szobát. Érdemes egyáltalán ennyit agyalni ezen vagy vegyem a 4k-sat és meg van oldva? :B

.

(#13806) Csabroncka válasza Morris (#13799) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A mosó és szárítógép csak akkor jó, ha egymás tetején vannak, vagyis külön gép. Tudom hülyén hangzik, de ha szükséged van rá és kevés a hely, akkor érdemes elöltöltős gépet venni és annak a tetejére rárakni a szárító gépet, így simán elfér egy panel fürdőben, főleg ha zuhany lett kialakítva a kád helyett.
Még egy megoldás lehet, ha a konyhában keresel neki valami helyet....

batonyo:

két megoldás van:

1. költséghatékony, de drágább - belső! szigeteléssel esetleges ablakcserével, ha magad csinálod kb 200-250 mindennel együtt, ablakmérettől és minőségtől függően szobafelújítással.

2. villany "gyors" fűtés, egyáltalán nem hatékony és hamar kihűl a szoba

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#13807) Morris válasza lsc (#13803) üzenetére


Morris
veterán

Egyre inkább az aldis felé hajlok. Mégiscsak 25k-val olcsóbb mint a Midea. És erre is van 3 év gar.

Csabroncka: Áh, elvetettem. A lakás 42m2. A fürdő 160x200-as és persze kádunk. van. De ez csak egy dolog.
Előbb el kéne adnom a jelenlegi felültöltőst, aztán venni egy elöltöltőst plusz a szárítógép. Ez pedig anyagilag is sok lenne.
Inkább veszünk egy páramentesítőt. Jobb lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#13808) 426os válasza Csabroncka (#13806) üzenetére


426os
őstag

Semmiképpen nem akarok nagyobb költségbe bonyolódni, mert gyakorlatilag csak hétvégi házként funkcionál már a ház. Az ablakokkal nincs gond egyébként, kb 4-5 éve voltak cserélve. A szigetelés hiányzik a házról. Nem igazán érdekel a villany fűtés többletköltsége, mert tényleg csak ezekben az átmeneti időkben kellene, mint pl most is (napközben felkúszik a hőmérséklet akár huszonpár fokig is, éjjel viszont lehűl - ilyenkor a többi helyiség nyitott ablakoknál szépen felmelegszik napközben, csak ez az egy szoba nem). És ilyenkor is csak 2-3 hetente 1-2 estére/éjszakára kellene picit felfűteni.

Most van valami 1000+1 éves "parabolás-fűtőszálas" hősugárzó, amit ilyenkor beüzemelek, de se nem túl biztonságos, se nem túl hatékony, sok idő kell neki mire felfűti a szobát, de egy este azért elég neki, hogy utána éjszaka ne fázzon az ember.

[ Szerkesztve ]

.

(#13809) macilaci78 válasza 426os (#13805) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A futoszalas ventilator loszart nem er, hacsak nem direkt magadra, a labadra fujatod. Kikapcsolas utan egy oraval mar ki is hult a szoba.
Olajradiatorbol van olyan, aminek a keskeny lapjan v an venti, ez gyorsan fujja rad a meleget, a tobbi meg tartosabban adja le a hot.

En keramiacsovest vettem venti nelkul. Egy furdot kb 30-60 perc alatt hasznalhatora felfut, de ha furdes kezdetekor kikapcsolom, torolkozni mar fazok...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13810) madmike válasza Acef (#13766) üzenetére


madmike
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, megvan a mosógép. Nem adták meg a kedvezményt bemondásra, be kellett rángatnom a régi betonnehezékes masinát :)
Vettünk hozzá 5 éves biztosítást, azt mondták bármi baja van utalványt adnak a vásárlás értékében. Ez olyan mint a mobiltelefonra a biztosítás, ha beleejtem a wc-be akkor is cserélik? Tehát ha az 5 év letelte előtt tönkreteszem akkor is fizetnek?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#13811) Mate válasza madmike (#13810) üzenetére


Mate
nagyúr

(#13812) madmike válasza Mate (#13811) üzenetére


madmike
őstag

Ilyet :DDD

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#13813) Mate válasza madmike (#13812) üzenetére


Mate
nagyúr

Engem is rábeszéltek, mikor vettem a TV-met. 3 év garancia volt a tv-re+1 ilyen. Remélem nem lesz semmi baja a tv-nek, mert már csak ez van hozzá. Nem igazán bízom benne.

(#13814) madmike válasza Mate (#13813) üzenetére


madmike
őstag

Most nézem, hogy az én biztosításom az V10-es, míg a cikkben G10-est írnak. Az enyém bizonyára egy "fejlesztett" verzió, hogy még kevesebb esetben kelljen fizetniük... :D
Most regisztráltam be a terméket a Samsungnál. A biztosítási szerződésről írtam be a gyári számot, majd közölte a Samu, hogy érvénytelen. Megnéztem a gépen és a biztosításnál csupán 1 karaktert hagytak le, másik kettő helyett meg mást írtak. Hát elmehetnek az anyjukba. Nem tudom még mikor jutok be az Euronicsba, de lefotózom a gyári számot a gépen és beviszem a papírokat, hogy csináljanak valamit vele.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#13815) cekkk válasza Mate (#13811) üzenetére


cekkk
veterán

Mert a biztosítók arról híresek, hogy szeretnek fizetni :)

(#13816) macilaci78 válasza madmike (#13810) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért azt nézd meg, hogy a garanciális feltételek szerint a dobot és a fűtőszálat érheti-e víz. ;]
Lehet, a Te biztosításod egy másik gépre érvényes. :W

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13817) Morris


Morris
veterán

Na, megvettem az aldis páramentesítőt. Remélem jól fog szuperálni! :)

(#13818) DeFranco


DeFranco
nagyúr

indukciós főzőlapot nézegetünk, azt a kisebb, hordozható, különálló, 1-es, konnektoros fajtát.

nem értek az indukciós technológiához egyáltalán, kiegészítő lehetőségnek kell csak.

mire figyeljek, mire ne? bármilyen input vagy tapasztalat jól jöhet. az egyik áruházláncban most akciózzák a saját márkával szitázott lapjukat.

ezek a tulajdonságok állnak rendelkezésre:
• 60-240 °C között állítható hőmérséklet
• Túlmelegedés elleni védelem
• 10 lépésben állítható
• 1-180 perces időzítés
• 2000 W

(#13819) Melack válasza Melack (#13771) üzenetére


Melack
veterán

Up!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13820) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Lábmelegítő gépet szeretnék venni ismerősömnek, a hideg téli napokra.
2 gépet néztem ki, mind a kettőt kb egy árban tudnám beszerezni.

Ti melyiket vennétek?
Silvercrest SFW 100 (sajnos csak német nyelvű lapot találtam) vagy AEG FW 5645

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#13821) Acef válasza DeFranco (#13818) üzenetére


Acef
addikt

A teljesítmény rendben, esetleg a zóna vs edények méretére figyelj.

(#13822) nyuszó válasza madmike (#13810) üzenetére


nyuszó
tag

Én is ilyen mosógépet néztem ki. Várom a véleményed. Hogy tetszik? Milyen rövid programok vannak? Hány percesek?

(#13823) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Mosogatógép vásárlása előtt állunk. Milyen márkájú gépet ajánlotok 60.000-90.000 Ft intervallumban? A gép mediamarktban vagy euronics-ban lesz megvásárolva. (Pécsen ahol lakok különösen kemény a víz) Válaszotokat előre is köszönöm!

(#13824) madmike válasza nyuszó (#13822) üzenetére


madmike
őstag

Szia!
Eddig még csak egy adagot mostunk, de a menyasszonyom teljesen elégedett vele. Az 1200-as centrifugának köszönhetően érezhetően szárazak a ruhák.
Rövid programból létezik egy 15 perces, de azt csak max 2 kg ruhával lehet és szerintem az tényleg csak vészmegoldásnak lehet jó. A következő a napi program, az 1 óra pár perces. De elvileg be lehet állítani egyéni programot is, abban pedig akár fél órásat is beprogramozhatsz, de ezt még nem próbáltuk.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#13825) Acef válasza Darthforce92 (#13823) üzenetére


Acef
addikt

60 cm széles, fehér?
90e Ft körüli Bosch-t vennék: AquaStop, jól pakolható, 1/2 töltet program, késleltetés, ...

ennél is érdemes emelni a gar-t

[ Szerkesztve ]

(#13826) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Fog kelleni majd hűtő és mosógép.

Mosógép: Panel fürdőszobába lesz, úgyhogy keskeny fog kelleni. Jelenleg 2 helyen is samsung van, szeretjük őket, de nyitott vagyok másra is. Minél keskenyebb, annál jobb. 2 főre kell.

Miket tudnátok ajánlani? Max. 100K, ha egy tuti vétel kicsit túlfut a 100K-n, még belefér.

Hűtő: Szintén 2 fő, legfontosabb, hogy alulfagyasztós legyen.

További szempontok:

-Üvegpolcok
-Lehetőleg led világítás. (Ha több fényforrás van a hűtőben, csak előny. Nem tudom, hogy mennyire elterjedt. Láttam már olyat, aminek minden polcán volt led világítás.
-Mélyhűtő lehetőleg fiókos.
-Mostani samsung hűtőnkben van egy elég klassz jégkockakészítő beépítve. Manuális, semmi extra, de saját jégkockatartó is van hozzá. Ha valami ilyesmi lenne benne, az + pont.

Ár szintén 100K körül, viszont ha tuti ajánlat van kicsit többért, akkor itt is belefér.

Köszönöm előre is :)

Illetve kenyérpirító és konyhai mérleg is fog kelleni. Itt van bármi, amire érdemes figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#13827) Acef válasza Mate (#13826) üzenetére


Acef
addikt

Olcsóbbak, de jó vétel. Elvileg még elérhető az alábbi készülékek:
- WF60F4EOW0W ~80e Ft
- RB29HSR2DSA ~100-110e Ft
- fehérben, nem NoFrost, RK 6191 AW ~ 90e Ft
Mind jó vétel.
A tartósságához szerencse kell, vagy jó hosszú gar.

[ Szerkesztve ]

(#13828) snipy


snipy
tag

Üdv!

Panasonic szárítógépről van valakinek infó, tapasztalat?
NH-P80G2WGN 190k lesz 5 év garival.

(#13829) Mate válasza Acef (#13827) üzenetére


Mate
nagyúr

Hűtőt ugyan ezt néztem.

Mosógép szintén tetszetős. Köszönöm!

Közben beugrott, hogy piritó és mérleg mellé kelleni fog valami darálós robotgép is. Esetleg turmix, habverő stb. Inkább vennék valami normáli készletet, mint külön-külön 3-4 gépet. Erre valami tipp? Baromira nem értek hozzá.

Ja és mikró is. Ebből szintén Samut kezdtem el nézegetni, de nem találtam jót.

Nem kell grill, cserébe aránylag nagy legyen. Na ilyet nem találtam...

[ Szerkesztve ]

(#13830) DeFranco válasza Mate (#13829) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aldiban lesz 17-től digitális mérleg 2k-ért metroban van samu mikró egész pofás 23-ért. nem túl erős, 800w de hátha megfelel. 20 literes, az nem kicsi :)

[ Szerkesztve ]

(#13831) Acef válasza Mate (#13829) üzenetére


Acef
addikt

Addig vedd/rendeld, amíg eléred az akc. árakon!

Robotból nézd meg a Bosch MUM családot.

Mikró
Jó a Samu ár/érték. Mindenki nagyot keres, pedig 99%-ban tányért tesz bele, ami egy 17L-ben is elfér :)
Esetleg az Electrolux EMS 21400, vagy nagyobb az EMS 28201. Ezek félig digitális kezeléssel, jól használhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#13832) DeFranco válasza Acef (#13831) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az a ciki, ha a levesestál nem fér be, vagy pl. nálunk a teáskancsó.

a miénk 17 literes, mert épp akkor az volt akcióban, jó az is, de futottunk már bele ilyen korlátokba.

(#13833) Acef válasza DeFranco (#13832) üzenetére


Acef
addikt

Akkor az EMS 28201kell neked :K

(#13834) DeFranco válasza Acef (#13833) üzenetére


DeFranco
nagyúr

innye... derék :D

(#13835) Mate


Mate
nagyúr

Köszönöm! :)

(#13836) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Takarítógépből ki mit ajánl max 40-50ezerig?
Szőnyeget, ágyat,esetleg kocsit takarítanék vele.

(#13837) Mate


Mate
nagyúr

Mediás 60 napos elállás hogy működik?

Ha pl. veszek egy hűtőt, de még se kell, akkor pénzért visszaviszik és le van tudva a dolog, vagy nekem kell valahogy visszaszenvednem nekik?

szerk.: Ahogy nézem ők intézik:

"A fogyasztót terhelik a termék visszaküldésének közvetlen költségei. Amenyiben a szerződés megkötésével
egyidejűleg a terméket a Media Markt Online kifuvarozta a fogyasztónak, és az jellegénél fogva postai
küldeményként nem küldhető vissza, a Media Markt Online saját költségén visszafuvarozza a terméket."

Most akkor ki fizeti a dolgot? Illetve vonnak le értékcsökkenésért pénzt. Ha ki se bontom, akkor visszaadják vajon a teljes vételárat?

[ Szerkesztve ]

(#13838) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Olcsó, porzsák nélküli, jól szívó porszívógépből mit ajánlanátok? 2 szobás panellakásban néha átmennék vele a parkettákon.

(#13839) laszlo168 válasza Rotor82 (#13836) üzenetére


laszlo168
senior tag

(#13840) Csaby25 válasza vinpilu (#13726) üzenetére


Csaby25
senior tag

Szia!
Na megjott a termek. Ezzel friss gyumolcsot nem lehet turmixolni? Mert eleg darabos marad..

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13841) vinpilu válasza Csaby25 (#13840) üzenetére


vinpilu
senior tag

Szia,

Alma volt nekünk problémás, azt inkább reszeltük. Illetve a banán lehet még, mert abból szinte semmi lé nincs, ellenben tapad a falra. Trükközni lehet egy kis vízzel, ügyelve hogy ne legyen túl híg, de annyit meg segítsen, hogy ne csak pörögjön a gyümölcs, meg kenődjön az edény falára, hanem lent legyen a késeknél.

Nektarin, őszibarack, szilva, körte lötyi lett benne.

(#13842) pjen válasza Csaby25 (#13840) üzenetére


pjen
félisten

Egy kis tej és kész a turmix.

(#13843) macilaci78 válasza pjen (#13842) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Majd a saját gyerekednek adjál nem anyatejet pár hónapos korában... :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13844) pjen válasza macilaci78 (#13843) üzenetére


pjen
félisten

Pár honaposan mért ne kaphatna a turmixba pici felezett tejet.Nektek szerencsétek van,de van amelyik gyerek nem kap anyatejet és mégis felnô.

(#13845) Csabroncka válasza pjen (#13844) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

:F

Amikor még nem volt tápszer és tejpótló, akkor a kórházból vitték ki a csecsemőknek az anyatejet (ugyanis akkor még le lehetett adni - akinek sok volt) soha nem adtak hónapos gyereknek tehéntejet, éves kortól azt is csak vízzel hígítva. Ez nem mostani modern baromság, egyszerűen kell az anyatej vagy az azt pótló tápszer az első egy évben, a tehéntej (és még sok más élelmiszer) allergiás reakciót vagy nehezen emészthető mivolta miatt egyéb betegségeket is okozhat ilyen pici korban.

Apollo17hu: olcsó porzsák nélkülit ne vegyél, inkább porzsákosat.

megj: nem értem, hogy miért ódzkodnak sokan a porzsákos porszívóktól. A vizes vagy márkás ciklonos porszívókat kivéve ez a porzsák nélküliség egy nagy humbug, tisztítani pedig kész rémség. A mai modern cserélhető porzsákok eleve 3 rétegűek, kiválóan szűrnek és már a motor sem megy tele retekkel! Úgy érzem még a régi kipucolós porzsáknál maradtak meg nagyon sokan, na ettől az olcsó ciklonok egyáltalán nem különböznek.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#13846) pjen válasza Csabroncka (#13845) üzenetére


pjen
félisten

Pár hónapos gyerekről volt szó.Én csak tejet írtam,lehet az anya tej is.

(#13847) Rotor82 válasza laszlo168 (#13839) üzenetére


Rotor82
aktív tag

És a zelmer 919 az miben jobb/rosszabb az általad ajánlottól?
Mert a legöbb helyen inkább már csak a 919-et forgalmazzák.

(#13848) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ez most a baba-mama topik :U :F

(#13849) DeFranco válasza koxx (#13848) üzenetére


DeFranco
nagyúr

miért, ha valaki offban ír csacskaságot, azt nem kell kijavítani?

@(#13850) koxx: és akkor aki beesik és elolvassa, az meg simán a) félre van vezetve b) veszélyezteti a gyereke egészségét, és akár egy életre komoly betegséget/étellaergiát is okozhat neki, csak azért mert random Internetes Ember olyanokban nyilatkozik megint teljes meggyőződéssel, amiről halvány fogalma sincs.

ezt szükséges kijavítani. hogy te utána az egész threadet törlöd vagy nem, az a te hatásköröd, de amíg bent van ez a khm... csacskaság, addig van ott helye a cáfolatnak is.

[ Szerkesztve ]

(#13850) koxx válasza DeFranco (#13849) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Írja meg neki privátban.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.