Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Rendo84 válasza pjen (#13050) üzenetére


Rendo84
senior tag

Másfél méter gaz: futó kúszó növények, parlagfű+ mindenféle dudva és ezek kombinációja.
Terület: 400-1000 m² változó lesz.
Mivel PH-n fent vagyok és ha a kérdésem beírom a fórumba, ez ingyenes. Valamint szinte biztos, hogy itt is akad olyan ember, aki szokott kaszálni, gondoltam meg is osztja a véleményét.
Esetlegesen ha telefonálok ilyen helyre annak költsége van, ha személyesen megyek be annak is költsége van. Plusz gyakran az eladók azt sem tudják mit árulnak. Ha több helyről érdeklődöm és levonom a következtetéseket ezt követően, akkor talán okosabb leszek.

Egyébként azt nem értem, ha valaki érdemben semmit sem tud hozzá tenni, akkor miért ír hsz-t?
Unalomból, magasabb legyen a rangja, e-pénisz..? :)
Köszi a tanácsot tőled is, de annyira nem vagyok analfabéta, hogy ilyen ne jusson eszembe, hogy bemenjek az áruházba és megkérdezzem ott. Ha nem érkezik segítség ne aggódj, oda is elfogok jutni.

(#13052) cekkk válasza Corsair90 (#13049) üzenetére


cekkk
veterán

Minden Zanussi/Electrolux/Aeg mosógépre alapesetben 1 év gyártói garancia van. Biztos van kivétel ezalol.

Rendo84
az olcsó elektromos nem erre való, sőt inkább nem sok mindenre.
Egy MTDvel már lehet valamit kezdeni de lehet én nem ereszteném bele.
Mit jelent, hogy változó terület?
Másnak vágod majd a kertjét?
Akkor viszont vegyél ipari gépet, mert amivel pénzt keresünk arra a szerszámra nem szabad sajnálni, visszahozza az árát.

[ Szerkesztve ]

(#13053) w.miki válasza PainKiller13 (#13045) üzenetére


w.miki
veterán

Végül mi is egy másikat csináltunk.
A nyilatkozatot majd csak 15.-én érdemes elküldeni, igaz, a kezdő napon?
Akkor kell feltölteni a személyi, és a lakcímkártya másolatot is?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13054) pjen válasza Rendo84 (#13051) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi,félre értettél én egy Oázis vagy Ilex jellegû kertészeti cégre gondoltam ahol valóban értenek hozzá,hiszen azzal dolgoznak.

(#13055) Rendo84 válasza cekkk (#13052) üzenetére


Rendo84
senior tag

Saját kert+ a szülőké.
Pénzt nem szeretnék keresni vele. :)
Tehát olcsó elektromos, 1 méteres fűbe már nem való. Köszi!

(#13056) cekkk válasza Rendo84 (#13055) üzenetére


cekkk
veterán

10 centisbe sem.

(#13057) Met válasza Rendo84 (#13055) üzenetére


Met
nagyúr

Igazából a pénztárcád szab határt, minél nagyobb teljesítmény hosszú garanciával és benzines kell.
A damilt felejtsd el mert a gazhoz (hacsak nem elefánt fű mert az fű, 1 méteren már csak gaz van) az nem jó, hamar elszakad, kés kell hozzá vagy azt hiszem van valami lánc is.
Felesleges 2-3 lépésben vágni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13058) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Nagynyomású mosót szeretnék házi, nem profi használatra .

A LIDL csütörtöktől kínálja a PARKSIDE PHD100E2 típust 3 év garanciával ~16000Ft-ért.

Adatai : 1450W, max nyomás 10 MPa, vízszállítás max 400l/h .

Jó választás lehet ?

Ismeri valaki konkrétan ezt, vagy hasonló típust ?

Üdv.

Astra

(#13059) Met válasza AstraCDX (#13058) üzenetére


Met
nagyúr

Akkus fúrót nem akcióznak?
Neten nem találtam az újságot :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13060) laszlo168 válasza Rendo84 (#13051) üzenetére


laszlo168
senior tag

Én rendszeresen vágog egy stihl fükaszával, kb 1000m2-t. Nem tudom most mennyi egy ilyen gép, közel 100ezer lehet, de nem még az a gép sem ehez a területhez való. Egy igazi fűkasza 250ezernél kezdődik.
Remélem segitettem.
Neked elég lenne egy olcsó gép is [link]

[ Szerkesztve ]

(#13061) cekkk válasza laszlo168 (#13060) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem ez túl kicsi.
Nagyobb köbcentis kellene.

(#13062) laszlo168 válasza cekkk (#13061) üzenetére


laszlo168
senior tag

Meglehet hogy igazad van, mert bele gondolva, én max 20-30-centis dudvát vágok vele, és már abban is elég szépen fulladozik a gép.

(#13063) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék egy új mikrohullámú sütőre beruházni. Ebben kérném a segítségetek! Mire kell odafigyelni, mi tud könnyen meghibásodni, miket kell tudni ilyen termék vásárlása esetén.

Nem nagyon értek hozzá, hogy mekkora legyen teljesítményben, vagy milyen plusz funkciókat tudjon.

Egyedül a méretét tudom szempontnak venni. A mikró külmérete (tehát tappanccsal meg mindenestül) MAXIMUM ekkora lehet:

magasság: 28cm belméret
szélesség: 62cm belméret
mélység: 35cm belméret

Ekkora hely van a fa beépített szekrényben. Nem tudom hogy mennyire kell a sütőnek szellőznie, mekkora helyet kéne a fa és a sütő között hagyni, lehet erre is külön oda kéne figyelni.

A méreteket én tudom válogatni, csak azt se tudom hogy milyen márkát nézegessek, melyik a legmegbízhatóbb (ár nem nagyon számít ha van valami nagyon jó, megbízható mikro)

Segítségetek előre is köszi szépen!

(#13064) Corsair90 válasza cekkk (#13052) üzenetére


Corsair90
tag

Köszönöm!

Egyébként a személyes dokumentumokat, még nem lehet feltölteni mgcs programban, csak ha elindul a régiómban a jelentkezés?

(#13065) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Erre senki?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#13066) canniball válasza laszlo168 (#13062) üzenetére


canniball
nagyúr

Ne már! Én néha térdig érő füvet szoktam vágni az 1LE-s gépemmel (pengével) és gond nélkül viszi.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13067) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, a sok mosógép után hűtőgépes téma... Rákerestem a típusra itt a topikban, de semmi, lehet Magyarországon ezt nem forgalmazták: Gorenje RK 61620 C

Teszek egy próbát, hátha azért valaki használt már ilyet... Ami most megfogott benne: olcsó, és pont ez a méret kellene a konyhánkba, az aktuális kis 80 centis hűtő bizony régen ki lett már nőve.

Azt látom, hogy kifutó modell. Azt is látom, hogy nem no-frostos a fagyó része. A Gorenjét, mint márkát egyesek utálják, mások rendben lévőnek találják, de ugye ezt kb. bármely gyártóra el lehet mondani.

Nem ez az álomhűtő, de a mostani lakásba, mostani körülmények között nem tudok méretre nagyobbat betenni. Ha esetleg alternatív javaslatotok lenne, azt is szívesen fogadnám. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13068) cekkk válasza Corsair90 (#13064) üzenetére


cekkk
veterán

Igen!

(#13069) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Nem nagyon tudom hol kellene megkérdezni, ezért itt kérdezem.

Szóval a mosógépünknek centrifugálás közben nagyon hangos kopogó hangja van. A forgás lassulásával halkul, amikor lassan forog nem hallani. Mi lehet a baja? Ha én most itthon szétszedem, akkor fogok tudni vele valamit csinálni? :R

Switch Tax

(#13070) Rivaul válasza MasterMark (#13069) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem csapagyas. Az egész gépet belezni kell a cseréhez és természetesen alkatrész szükséges. Megoldható de next lvl meló a laikusnak. Én egy hónapja csináltam. 2 napig nem mosott az asszony :D Bár ebbe benne volt hogy atomjaira bontottam és minden retket és lerakódást eltüntettem belőle.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13071) MasterMark válasza Rivaul (#13070) üzenetére


MasterMark
titán

És ennek lesz valami következménye, vagy hangos és ennyi? Gondolom előbb utóbb tönkremegy a csapágy teljesen.

Switch Tax

(#13072) bajaki


bajaki
őstag

Mosógépcsere-pályázat sikeresen leadva. :) Reméljük a legjobbakat.

Végül a Gorenje W6402/S gépet adtam meg. Elég korrekt gépnek tűnik, 50k környékén meg is úsznánk a cserét. :C

[ Szerkesztve ]

(#13073) Rivaul válasza MasterMark (#13071) üzenetére


Rivaul
addikt

Anyósék gépe már vagy két éve zúg. Azon kívül hogy marha idegesítő, eddig még mást nem vettünk észre. Teszi a dolgát így is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13074) Dave™ válasza MasterMark (#13069) üzenetére


Dave™
nagyúr

Neked is: keress rá itt a topikban a melltartó merevítőre, mert lehet kiszakadt egy és ott van a persely vagy mi és a dob között, annak is kopogó hangja van, és gyakori probléma. Ha az okozza, akkor nagy eséllyel a dob alatt lesz, és a műanyag terelőt lehúzva ki lehet szedni a dob belseje felől közelítve. Nekem ez volt ezekkel a tünetekkel, miután kiszedtem minden a régi volt.

(#13075) MasterMark válasza Dave™ (#13074) üzenetére


MasterMark
titán

Most megnéztem, megtekertem kézzel a dobot, de ilyenkor normális hangja van.

De amikor centrifugál, akkor nem ilyen halkabb hangja van, hanem rendesen mintha valaki kalapáccsal ütné minden fordulatnál.

Switch Tax

(#13076) zoltan6 válasza MasterMark (#13075) üzenetére


zoltan6
őstag

Minél hamarabb csapágycsere,amíg szét nem veri a csapágyházat,vagy elképzelhető még hogy lengéscsillapító hibája van.

(#13077) MasterMark válasza zoltan6 (#13076) üzenetére


MasterMark
titán

A csapágyat azt kézzel forgatva is lehetne hallani, nem? Eddig ez a lengéscsillapító tűnik nekem a legjobb ötletnek.

Switch Tax

(#13078) zoltan6 válasza MasterMark (#13077) üzenetére


zoltan6
őstag

Én is inkább a lengéscsillapítóra tippelnék,ha whirpool akkor nem túl drága 2000ft körül van.[link]
Nézd meg hogy kotyog-e a dob,amikor megmozgatod a csapágyháznál.

(#13079) MasterMark válasza zoltan6 (#13078) üzenetére


MasterMark
titán

Zanussi a gép. Kézzel forgatásra semmi rendellenest nem hallok.

szerk.: Ez se sokkal drágább 3-4 ezer. Ezt nehéz cserélni?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#13080) zoltan6 válasza MasterMark (#13079) üzenetére


zoltan6
őstag

Nem nehéz 2 csavar,vagy stift az egész,mondjuk én is csak egyszer csináltam régebben a bosch gépünkön.

(#13081) MasterMark válasza zoltan6 (#13080) üzenetére


MasterMark
titán

Jó az nyilván nem nehéz már ott. :DDD Csak úgy értettem hozzáférni nehéz-e? :)

Switch Tax

(#13082) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

valaki erre?

(#13083) canniball válasza ZTE_luky (#13082) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy emlékszem korábban itt az volt az álláspont, hogy nagy csoda nincs, lényegében mindegyik ugyanazt nyújtja. Válogasd ki azokat amelyek megfelelnek az elvárásaidnak, azon belül amelyik tetszik; és persze minél több garancia.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13084) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Nagynyomású mosó kérdésre tudna valaki tanácsot adni ?

Esetleg a Parkside helyett érdemesebb lenne Kärcher valamelyik típusát választani ?

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#13085) PainKiller13 válasza AstraCDX (#13084) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem kb egy kategória a kettő.

Nekem vannak itthon sok éves parkside cuccok és hibátlanul üzemelnek (többnyire aksis eszközök).

Ezeknél kezdték bevezetni a li-ion aksis szerszámokat, amiknek jóval nagyobb az élettartama mint a nimh-eseknek.

(#13086) lsc válasza AstraCDX (#13084) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért a karcher az egyik legjobb gyártó, tőlük van egy alap magasnyomásum, már vagy 6 éve megy gond nélkül.

Az élet kegyetlen .

(#13087) ZTE_luky válasza canniball (#13083) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké nagyon szépen köszi a választ!!

ÉS ugye akkor nem kell neki szellőzés? tehát berkhatom mindjárt a fa mellé?

(#13088) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Landmann gázgrillt kellene hétvégére beszereznem.
Ezeket találtam elsőre: [link]
Ár érték arányban melyik a legjobb szerintetek, illetve másik márkában mik az ajánlottak? Nem igazán értek hozzá, a keret sincs lefixálva.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#13089) Rivaul válasza AstraCDX (#13084) üzenetére


Rivaul
addikt

Az autó ápolós topicot nézd meg. Ott sokszor téma ez a kérdés és makita gépet ajánlanak általában.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13090) DeFranco válasza Rivaul (#13089) üzenetére


DeFranco
nagyúr

El vannak ott szállva nagyon messzire :U

(#13091) zoltan6 válasza DeFranco (#13090) üzenetére


zoltan6
őstag

elszállva? jártál már a házimozi topikban? ott fél milla alatt nincs házimozi erősítő. :DD

(#13092) MasterMark válasza zoltan6 (#13091) üzenetére


MasterMark
titán

De van. Ez erős túlzás.

Switch Tax

(#13093) csemberlen válasza zoltan6 (#13091) üzenetére


csemberlen
őstag

csak a betáp kábel az erősitőbe 100e ft. :Y

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13094) pjen válasza csemberlen (#13093) üzenetére


pjen
félisten

Te hiszel ebben a betáp mizériában,nem kéne akkor már Pakstól olyan kábel?

(#13095) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Benyújtottam a pályázatot (fejér megye), feltöltött dokumentumoknál az elsőhöz a lakcím kártyát kellett ugye?

Másodikhoz az adó, harmadikhoz a személyi.

(#13096) MasterMark válasza pjen (#13094) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, mert elég az utolsó másfél méteren szűrni.

Switch Tax

(#13097) cekkk válasza MasterMark (#13096) üzenetére


cekkk
veterán

Nem, mert elég az utolsó másfél méteren szűrni.

Ilyet tényként kijelenteni :(( :(

De szerintem ezzel menjetek a hm topikba és vitatkozzatok ott.
Tudom nem te kezdted, de felesleges a hitvitát ide keverni.

Egyébként rá mért már valaki valamivel, skoppal esetleg, hogy milyen zavarok vannak azon a kábelen amivel ti "szűrtök" és mi nem lesz ott utána egy drágábbal?

[ Szerkesztve ]

(#13098) canniball válasza ZTE_luky (#13087) üzenetére


canniball
nagyúr

Mivel fújja kifelé a levegőt valahol tuti szellőznie kell. De manapság már szinte minden fent van a neten, szerintem a gyártói oldal(ak)ról le tudod tölteni az útmutató(ka)t és abból megtudod mi az ajánlás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13099) DeFranco válasza canniball (#13098) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szellőzik a testen is, nálunk is tök forró a mikró teteje, ha jobban tele van pakolva, az is hőleadó felület.

én nem építeném be, max az eleve beépíthetőt, nem tud jól szellőzni, nem arra van tervezve hogy zárt térben legyen. működni fog, de az élettartama tuti csökkenni fog.

legalább a gyári ajánlást de inkább annak a másfélszeresét meghagynám.

[ Szerkesztve ]

(#13100) csemberlen válasza pjen (#13094) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha hinnék benne nem lett volna ott a végén az ordító fej.
Sokan meg esküsznek rá.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.