Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) szaboger válasza Dave™ (#13600) üzenetére


szaboger
tag

Köszi Dave™ az jó lenne mert beépítve kerülne szemmagaságba alatta a mosogatógép felette meg a mikró lenne. Ez az öntisztító funkció nem sok modellbe érhető el, kérdés meddig bírja, utána simán lehet takarítani?

(#13602) Dave™ válasza szaboger (#13601) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha jól rémlik az EOA modellekben van. Az üveget mindenképpen simán kell takarítani, a katalitikus bevonat nem hiszem, hogy nagyon kopna, de úgyis ritkán használnád gondolom, nem érdemes túlmisztifikálni. Nekünk egyelőre még nem kente össze semmi a sütő oldalát, így nem is foglalkoztunk a kérdéssel (még nincs 3 hónapos sem mondjuk).

(#13603) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Porzsák nélküli porszívót szeretnék venni. Így elsőre a Samsung VC15F50VN3Y/GE tűnik a legjobbnak. Esetleg ebbe az árkategóriába tudnátok esetleg jobbat ajánlani, vagy ez jó vételnek számít?

Illetve kinéztem még a Philips FC9524/09 porszívót. Na most ez 750W-os. Sajnos azt nem találtam meg hogy ehhez mekkora szívóerő társul. Annyit tudok hogy a Samsungnak az 1500W-os teljesítményfelvételéhez, 370W-os szívóerő társul.

iPhone 13 Pro Max

(#13604) Csabroncka válasza jozsi252 (#13603) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

samsung +1

Sajnos a Philips nem a régi!

"in medias res"

(#13605) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Hali. Mosógép csere programról tudni, hogy mikor lesz eredmény?

(#13606) Acef válasza PainKiller13 (#13605) üzenetére


Acef
addikt

Még nincs infó

(#13607) cekkk válasza Acef (#13606) üzenetére


cekkk
veterán

Én tegnap a ceced felől olyan infót kaptam, hogy okt 1. indul.

(#13608) fi:zi'k válasza cekkk (#13607) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ejj, pedig egyre aktuálisabb lenne már.

(#13609) cekkk
Én tisztában vagyok vele, mert elolvastam a kiírást. A többiek is biztos csak elfelejtették. ;]
Viszont nálunk döglődik a gép, tegnap se volt hajlandó centrizni, így kézzel kellet facsarni. Még mindig sajog a karom. :DDD

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13609) cekkk válasza fi:zi'k (#13608) üzenetére


cekkk
veterán

120 napjuk van rá ha jól tudom, ez azt jelenti, hogy max december elejéig elkel kezdeni.
De nagy szívás lesz az ha ezt a decemberi időszakra időzítik. :W

[ Szerkesztve ]

(#13610) Melack


Melack
veterán

Szárítógépek kapcsán tud nekem vki felvilágosítást adni? Milyen típust érdemes nézni? Köszönöm előre is!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13611) Acef válasza Melack (#13610) üzenetére


Acef
addikt

Alapvetően két kúlönböző rendszer van, ár/fogyasztás
- hőszivattyús ~ 180 szárítás / 250 kWh/év
- kondenzációs ~ 180 szárítás / 500 kWh/év

Ismert/elismert márkát vegyél, + minnél több garanciát.

(#13612) Melack válasza Acef (#13611) üzenetére


Melack
veterán

Az a 20.000 Ft körüli összeg nem tűnik vészesnek a kondenzációs kapcsán. A vízelvezetés kapcsán melyik a célszerűbb? nagyon új nekem ez a téma, most merült fel otthon csak. Használtan megéri megvenni, vagy ne is kockáztassak?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13613) Acef válasza Melack (#13612) üzenetére


Acef
addikt

Mindkettő összegyűjti a vizet, neked kell üríteni 1,5-2szárításonként. (Néhány kivezetős is, ez extra)

Használt :F
- ár/érték
- meddig bírja
- mennyi a fogyasztása

(#13614) YAS-dude válasza canniball (#13576) üzenetére


YAS-dude
őstag

Uh, valóban ezt benéztem :)

(#13615) Melack válasza Acef (#13613) üzenetére


Melack
veterán

Ez a vízgyűjtéses rész a lényeges, kivenni a tartályt ki tudjuk. :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13616) PainKiller13 válasza cekkk (#13607) üzenetére


PainKiller13
őstag

Indul új program, vagy a régit akkor bírálják el?

(#13617) fi:zi'k válasza PainKiller13 (#13616) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Leginkább a kihirdetésre értette szvsz. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13618) Acef válasza PainKiller13 (#13616) üzenetére


Acef
addikt

Nem kizárt az új, volt hír a bővítésről, majd kiderül

(#13619) jozsi252 válasza Csabroncka (#13604) üzenetére


jozsi252
veterán

Holnap jön meg elvileg, nagyon kíváncsi vagyok rá hogy mit tud. Rendeltem hozzá +1 év garit. Így akkor 3 évre lesz egy elvileg tuti porszívónk.

iPhone 13 Pro Max

(#13620) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Télre gondolkodom hogy a ruhaszárításhoz bevetnék egy kisebb párátlanítót.Ezt néztem ki, van értelme. A szoba hol lenne kb 10m^2.
Lenne értelme beinvesztálni ebbe, vagy gyenge a gép?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#13621) Acef válasza [HUN]Zolee (#13620) üzenetére


Acef
addikt

Egy mosógépnyi ruha szárításakor 2-4 liter víz párolog el. A készülék 400 ml/24h-t tud

(#13622) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Aki mostanában akar kombi hűtőt venni, nézze a média oldalát, mert elég sok "kacatot" kiszórnak.

A hűtőnket még 109999-ért vettük (el sem hiszem), majd 189999-ért volt fennt, úgy látszik ismét lesz beragadós darab, csak megy ez még lejjebb!

[HUN]Zolee: verd ki a fejedből, a puszta lélegzéssel több kipárolog belőled, pláne kettő vagy több emberből.

megoldások: 1000+ centrifugálás, többszöri szellőztetés (csak + energiabefektetéssel megy, máshogy nem)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#13623) koxx válasza Csabroncka (#13622) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

LIEBHERR CUP 3221-et vettem, sztem csak a színe más. Mall.hu-n utsó darab lehetett, vmi 169900 helyett 93990-ért, gyors le is csaptam rá.

(#13624) Csabroncka válasza koxx (#13623) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az még jobb - mázlista :) , most azért ott is 170 fölött van.

"in medias res"

(#13625) cekkk válasza fi:zi'k (#13617) üzenetére


cekkk
veterán

Igen, erre gondoltam.

(#13626) [HUN]Zolee válasza Acef (#13621) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Akkor spórolok egy ilyenre. 8,5l/24 óra már elégnek kell lennie , bár ennek is kicsi a tartálya, de majd keresek nagyobbat, úgy is tervbe volt egy ilyen vásárlása.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#13627) Mate válasza Csabroncka (#13622) üzenetére


Mate
nagyúr

Én vagyok vak, vagy nem írják mennyi garancia van rá?

Vak voltam :D 2 év.

[ Szerkesztve ]

(#13628) PainKiller13 válasza [HUN]Zolee (#13626) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem Midea van, 20l/nap, 55ezer ft volt, 5 év garral, szerintem jobb vétel.

(#13629) Csabroncka válasza Mate (#13627) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Sajnos igen, el is voltam keseredve, hogy az 5 éves garanciaidőt el lehet felejteni.... Annyi + előny van a médiában, hogy dobnak mellé +60 napos visszavásárlásit is.

"in medias res"

(#13630) megi10 válasza Csabroncka (#13604) üzenetére


megi10
csendes tag

Szia én őt tudnám ajánlani én nagyon szeretem megéri igaz mi kb. 37000 ft vettük tavaly Decemberben

http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/samsung/sd-9420-vcd9420-p42600669/

(#13631) zoli03


zoli03
őstag

Nővérem mosógépet akar venni, ezt a típust néztük ki: Indesit IWSD 60851. Mindenképp elöltöltős kell, hasonló méretű, két emberre kell (+2 vagy +3 év garanciakiterjesztéssel lenne véve). Tudtok ennél jobb vételt maximum ilyen áron?

(#13632) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Fagyasztószekrényt szeretnék venni; és ehhez kérnék tanácsot.
A kinézett típusok mindegyike No Frost-os, ez alapkövetelmény részemről.
Az ár/liter alapján az Indesit IUAA 12F hűtő lenne a nyerő, ami dizájnban, nagyságban, és minőségérzetben is megfelelne (nagyságban picit még sok is), de a fogyasztása 299kWh/év, ami picit soknak tűnik.
Hasonló árért kapható kisebb gépek is hasonló fogyasztásúak, pl. az Elcetrolux EUF2040AOW, ami 279kWh/év.
Hasonló ár körül, 112.000.-Ft-ért ajánlottak egy elvileg új, de hivatalosan itthon nem forgalmazott Zanussit, amihez bolti garancia jár, szintén 2 év (inkább mondjuk azt, hogy gari nélküli). A bolt elmondása alapján nem Outlet, hanem vadonat új termékről van szó, és A++ kategóriás; interneten utánanézve 203kWh/év a fogyasztása a hűtőnek. Ez a típus a Zanusi ZFU20201WA, amit leginkább svájci honlapokon lehet fellelni [link]...
Ezen kívül még egy olyan fagyasztót láttam, ami A++, vagyis 200kWh körül fogyaszt évente, az pedig egy Whirlpool 130.000.-Ft-ért.
Összefoglalva
Némi árengedmény után én a Zanussi felé hajlok, de félek picit az esetleges garanciális ügyintézéstől...
Ár/Liter arányban az Indesitet választanám, de a fogyasztás :W
A garancia idő (4 év), és a név miatt pedig a Whirlpoolt-t venném, de ott meg az ár a :W...
Szóval ezért nem tudok dönteni :U
Nos ebből a listából, ezekkel a feltételekkel, melyik fagyasztót ajánlanátok?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13633) Acef válasza klepto (#13632) üzenetére


Acef
addikt

NoFrost fagyasztót nem vennék, mert sokkal több esélye van a meghibásodásra, + drága, de kinek mi ...

Az elsőt márkát hanyagolnám, a többi o.k.

(#13634) Dave™ válasza klepto (#13632) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudom mit értesz a minőségérzet alatt, de én eredetileg Indesit hűtőt terveztem venni, viszont amikor élőben megnéztem, azonnal elment tőle a kedvem, annyira nem minőségi élőben. Fröccsöntött érzése van az egésznek, gagyi műanyag, még a logó festése sem egyenletes, büdös műanyag szaga van és úgy általában, teljesen törékeny és gagyi benyomást kelt.

(#13635) pjen válasza Acef (#13633) üzenetére


pjen
félisten

Pedig jó az a No frost.Lehet hamarabb meghal,de amíg megy 5x kényelmesebb.

(#13636) PainKiller13 válasza pjen (#13635) üzenetére


PainKiller13
őstag

A mienk zanussi nem nofrostos, csak hűtő, 2 éve megvan, nem vette át a kaja szagot pedig még leolvasztva sem volt.

(#13637) pjen válasza PainKiller13 (#13636) üzenetére


pjen
félisten

Én nem is mondtam,hogy átveszi a szagot,nem is tudok itéletet mondani.Nekem 2 ajtós No frost Whirlpool van.Asszony egy évben minimum 2x kimossa pedig nem jeges.Pont ezért kényelmes,kirámolunk kimossuk 1 óra alatt meg van.nem kell olvasztgatni.

(#13638) laszlo168 válasza pjen (#13637) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem is No frost Samsung van, igaz még most lesz 1 éves, de csak kinyitod kiveszed amit kell, nem kell vele csinálni semmit, a fagyasztójában soha nem volt még jég, viszont kegyetlenül hűt, a fogyasztása pedig 0,6 kwh naponta.

(#13639) PainKiller13 válasza pjen (#13637) üzenetére


PainKiller13
őstag

De mit olvaszt róla? Mienkben soha nem volt jég, pedig nem nofrostos, ezért érdekes, ezt is ugyanúgy kitörlöd miután kivan pakolva.

(#13640) pjen válasza PainKiller13 (#13639) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,nekem ezelőtt 2 hűtő ládám volt.Egy idő után mindkettőn volt jég.Neked valami csoda fagyasztód van.Ezen nem olvaszt semmit,kipakoljuk,lemossuk a polcokat és a szekrény oldalát.

(#13641) TRob1 válasza PainKiller13 (#13639) üzenetére


TRob1
veterán

A fagyasztóról van szó. Neked meg hűtőd van (legalábbis ezt írtad). A hagyományos/normál fagyasztó mindegyik jegesedik, a No Frostos meg nem.

(#13638) laszlo168 :
Nekem 12,5 éve megy a Samu, de azóta sem volt benne jég (csak amit direkt annak akartunk a jégkockatartójába :D )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#13642) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Mikrót szeretnék venni, a keret 25 max 30 ezer Ft rá.
A pénzemért a lehetől legjobbat szeretném venni. Mit tudnátok ajánlani?

Mégegy kérdés: A meleglevegős mikró az konrkétan mi is? :)

(#13643) Acef válasza polonic (#13642) üzenetére


Acef
addikt

1. Samsung.
2. esetleg LG vagy Electrolux márkákat nézz

[ Szerkesztve ]

(#13644) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Akinek gáz főzőlapja van:
Be lett kötve a CATA GI 631 főzőlapom, mágnesszeleppel, úgy ahogy kell a gázszabályzat szerint.. Viszont azt vettem észre, ha be van gyújtva egy égőfej, és mondjuk valamiért lekapcsol a mágnesszelep (pl pillanatnyi áramszünet, vagy a páraelszívót ki-be kapcsolom), akkor ugye elalszik a láng, de ha visszajön a gáz, akkor jön simán az égőből... :( Mondjuk nem sokáig próbáltam, de 2-3 másodpercen keresztül simán ömlik. Akkor már elzártam inkább kézzel...
Hogy van ez? Nem kellene a főzőlapnak elzárnia a gázt, ha nem ég a láng? Agy egy áramszünet esetén simán felrobban a ház... Vagy több idő kell, hogy lehűljön a thermo elem? Ha begyújtás után 2-3 másodperccel kapcsolom le a gázt és vissza, akkor elzár a biztonsági szelep...

sza.sa

(#13645) cekkk válasza sza.sa (#13644) üzenetére


cekkk
veterán

Vetesd ki a szelepet...

(#13646) zoli03


zoli03
őstag

(#13647) polonic válasza Acef (#13643) üzenetére


polonic
félisten

köszi
samsung ennyire jó lenne? electroluxot mondták mások is nekem

(#13648) TRob1 válasza polonic (#13647) üzenetére


TRob1
veterán

Mikróba elég jók, igen (csak a telefonokhoz meg a tv-khez nem értenek, háztartási cuccokban jók ;] )
De természetesen e 3 márka közül azt válaszd amiből a neked legjobban megfelelő tudásút, méretűt és kinézetűt találod, ne feltétlen csak 1 márkát preferálj. :) (Viszont ez a 3 általában tényleg jó választás)

(#13646) zoli03:
Nehéz olyanra válaszolni ha az egyik legolcsóbbnál (és talán egyik leggyengébb minőségűnél) jobb lehetőséget keresel MAX ugyanannyiért. :U Viszont annyi garral már baráti...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#13649) koxx válasza polonic (#13647) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én egy ilyet vettem tavasszal [link] 30-nál többet nem akartam kiadni egy mikróért, mindent tud amire szükségem van.

(#13650) zoli03 válasza TRob1 (#13648) üzenetére


zoli03
őstag

És ha árban feljebb megyünk, akkor mi a legolcsóbb, de már ajánlott típus? Ugyanúgy keskeny elöltöltős kell.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.