Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) Speedhs válasza #25712384 (#11098) üzenetére


Speedhs
őstag

Tényleg jókat írnak róla, köszönöm!

(#11102) werszomjas


werszomjas
őstag

Hoppá, az lehet, hogy ha egy hűtő no frost-os, akkor az nem azt jelenti hogy a hűtőrész és a fagyasztó is az?

Egy Electrolux EN2900 AOX hűtőszekrénynek most nézem csak a fagyasztó részét.

Itt azt írja:
Hűtőtér leolvasztási módja: automatikus
Fagyasztótér leolvasztási módja: mechanikus

Ezek szerint akkor csak a hűtőtér no frost, a fagyasztót meg ugyan úgy nekem kell időnként leolvasztani??

(most el is jött az ideje :DDD )

Egy tál langyos víz a fagyasztó térbe jó megoldás a folyamat meggyorsításához vagy van jobb módszer?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#11103) Met válasza werszomjas (#11102) üzenetére


Met
nagyúr

A no frost a fagyasztó részre vonatkozik, keringteti benne a levegőt ezért nem jegesedik le mint a linkelt képen.
Szerintem ez nem no frost-os :U

Meleg víz jó lehet, barátnőm hajszárítóval is rásegített amíg nem no frost-os hűtőnk volt. Persze figyelni kell hogy csak a jég olvadjon, más ne :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11104) csemberlen válasza werszomjas (#11102) üzenetére


csemberlen
őstag

Ennek a hűtőnek a sima hűtőtere se no-frost, csak automata a leolvasztása.

Meleg víz mehet a mélyhűtőbe.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11105) werszomjas


werszomjas
őstag

:R

üdv

(#11106) tildy válasza Met (#11103) üzenetére


tildy
nagyúr

Hiaba takaritjuka nem no frostost, a hatoldal vagy befagy, vagy nem hut rendesen, nagyon nem csipazom , visszasiroma regi no-frostosom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11107) Speedhs válasza Speedhs (#11101) üzenetére


Speedhs
őstag

Sziasztok!
Megrendeltem a sencor 8 yt-t. :)

Milyen porzsákot használtok hozzá? (azt is rendelek 10 db-ot, legyen tartalékba)

:R

(#11108) #25712384 válasza Speedhs (#11107) üzenetére


#25712384
törölt tag

Szia,

Digitalko-ról lehet rendelni hozzá, ezen kívül anno még ezt találtam [link], ami leírás alapján megfelel.
Ősszel Intersparban Aspico 701M típust vettem, ami szintén jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#11109) Speedhs válasza #25712384 (#11108) üzenetére


Speedhs
őstag

Hálás köszönet!

(#11110) Shadowfax válasza Speedhs (#11109) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az Intersparban tegnap vettem Aspico 701M-et, 1490 Ft-ért. :)

(#11111) Speedhs válasza Shadowfax (#11110) üzenetére


Speedhs
őstag

No, én meg nemrég rendeltem meg azt az 1900-as menaluxot. :DDD 1900-ért.

(#11112) Uckz


Uckz
tag

Sziasztok! :)

Egy új mosógépet szeretnénk vásárolni, mert a régi egy picit fifikás lett, és néha elindul, néha nem!

A szempontok az új mosógépnél:

-maximum 85 ezer forint (!)
-elsősorban elöltöltős
-a ruhák tiszták és pihepuhák legyenek
-hangszín teljesen mindegy, ha hangos legalább nem fognak unatkozni a szomszédok
-5 kiló, maximum 6, annál több felesleges
-lehetőleg jó energiaosztályú
-megbízható működés, esetleg sokéves garanciával

Nagyjából ennyi, előre is köszi! :)

Annyit még hozzátennék, hogy egy SAMSUNG WF60F4E0W2W/LE-t néztünk, arról nem rég volt szó, azóta lett róla valami egyéb vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

(#11113) Met válasza Uckz (#11112) üzenetére


Met
nagyúr

-a ruhák tiszták és pihepuhák legyenek
Ezen felröhögtem :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11114) Brave_86 válasza Uckz (#11112) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nekem samsung van WF60F4E0N0W/LE ! Eddig bevált, kb fél éve van meg. Akkor 5 év garival adták (vagy 0% thm 10 hóra)!

(#11115) biker


biker
nagyúr

szaló gépet használ valaki? mire kell figyelni a vétekor? mennyit eszik egy átlags 1-2 napos aszaláskor?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11116) macilaci78 válasza biker (#11115) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Teljesítménytől függ. Anyós 2 kiló szilvát aszal egyszerre. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#11117) biker válasza macilaci78 (#11116) üzenetére


biker
nagyúr

a gép teljesítménye lényegtelen, mivel egy 500W-os és egy 2000W-os is ugyanabból a fizikából aszal, mégpedig az a lényeg, hogy a gépben lévő X súlyú gyümölcsöt Y bevitt kcal energia tart 50 fokon míg 24/72 óra alatt megaszalódik :)
a hőfokszabályzó meg teszi a dolgát...

szóval anyósé mennyi enyergiját zabál?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11118) Intruder2k5 válasza biker (#11117) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor meg a külső hőmérséklettől függ! :)

(#11119) biker válasza Intruder2k5 (#11118) üzenetére


biker
nagyúr

És mennyi az anyósának a külső hőmérséklete? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11120) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Lidl-ben kapható Parkside fúrók-ról? Olcsobban tudnék máshol is venni, de itt a 3év garancia szimpatikus.

Vagy esetleg black & decker - gépekről ?

(#11121) Speedhs válasza RaPiDsHaRe (#11120) üzenetére


Speedhs
őstag

Nekünk van egy parkside, már 4 éve. Erős gép, a fordulatszámszabályozás viszont gagyi, eléggé "hirtelen" a gép. A vezetéke elég hosszú.

[ Szerkesztve ]

(#11122) harry válasza RaPiDsHaRe (#11120) üzenetére


harry
veterán

Aldis cuccokkal jók a tapasztalatok (Workzone), ránézhetsz esetleg ott is a kínálatra (lehet Lidl is van olyan jó, de azokat nem ismerem).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11123) macilaci78 válasza RaPiDsHaRe (#11120) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kérdezd meg, ki a garis szerviz, hívd fel őket, hogy mik a tapasztalatok.
Színe, formája alapján Hyundai fúró koppintása lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#11124) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Aldis meggondoltammagam garanciával van valakinek tapasztalata?

Vettünk egy ilyen fülhőmérőt, de teljesen megbízhatatlan, pontatlan, vacak.

Visszavinném, a blokk is megvan, a csomagolás is, de az darabokban, mivel ez a forrasztott műanyagos-szétvágós megoldással van csomagolva.

Ezt így visszaveszik? Ha igen, akkor kénytelen vagyok oda vinni, ahol vettem, vagy bármelyik aldi megfelel?

(#11125) #25712384 válasza DeFranco (#11124) üzenetére


#25712384
törölt tag

Garancia kérdések, itt is érdeklődj.

(#11126) Met válasza DeFranco (#11124) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem is lenne egy kérdésem, bármelyik Aldiba vissza lehet vinni vagy csak oda ahol vásárolva lett a cucc.
Ismerős szerint bármelyikbe vissza lehet vinni de én nem nagyon hiszem :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11127) csemberlen válasza DeFranco (#11124) üzenetére


csemberlen
őstag

Mivel a terméket máshogy nem tudtad kipróbálni, ezért nem probléma ha így viszed vissza.
Biztos rossza a cucc? Nagyon pontosan kell a fülbe "célozni", hogy a dobhártyán mérjen.
Én eddig mindig oda vittem vissza ahol vásároltam, de tudtommal másik üzletben is visszaveszik.
5.-én hívd fel őket.
Különben köszi a múltkori kiközvetítést

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11128) DeFranco válasza csemberlen (#11127) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kétféleképpen tud mérni, a kis előtéttel homlokon, valamint hagyományosan fülben. Plusz egy funkció hogy a szoba hőmérsékletét is méri stand-by-ban.

A szoba hőmérsékletét jól méri, ha legalább fél órát az adott helyen hagyom stand-by-ban, de ha épp beviszem, vagy épp használtam, akkor falsot mér. Tehát az érzékelő OK, de a működéssel már itt is látszik, hogy van gond, a méréssel vagy a kézben tartással elkalibrálódik.

Hagyományos digitálissal a nyelv alatt mértem 36,9-et, ezzel homlokon 36,6-ot, tehát itt már alapból pontatlan. Fülben teljesen random értékeket mér már első mérésre is, akár magamon, akár máson próbálom, 35,5 és 36,6 között elszórva. Második vagy többedik mérésre teljesen megbolondul, már homlokon is 35,5-36,6 között mér valamit. Vagy az érzékelő kalibrálódik el, vagy a kéz hőmérsékletétől mér rosszul, de mindenképpen megbízhatatlan eredményt ad.

Két probléma van ezzel: nem tudok vele rendesen mérni elsőre sem, mert megbízhatatlan eredményt kapok, ami elfogadhatatlan. Ismételni a mérést pedig nem tudom, mert ismételt mérésre még nagyobbat szór.

Alapvetően azért vettük, hogy ha megszületik a baba, akkor pillanatok alatt tudjak mérni egy megbízható testhőmérsékletet, úgy, hogy a babát ezzel ne zavarjam meg nagyon. Ebben a formában ez erre alkalmatlan.

Plusz borzasztó zavaró az a funkciója, hogy 5-6 mérésenként elkezd csipogni, jelezve, hogy az érzékelő tisztítása szükséges. Teljesen mindegy, hogy megtisztítottam-e előtte, vagy sem, ezt megteszi mindenképpen. Ez hosszú távon bosszantó, valamint ellövi az "első" mérést, és buktam a gyakorlatot.

Szívesen máskor is. :)

(#11129) biker válasza DeFranco (#11128) üzenetére


biker
nagyúr

a fülhőmérőt meg kell tanulni használni, egyébként pontatlan lesz, és eleve pontatlan a fülhőmérő, mert megzavarhatja egy arcüreg vagy középfül gyulladás, ekkor melegebb ez a rész
a nyelv alatti és a végbél a pontos, a hónalj a következő.
engem még a patikában is lebeszéltek a fülhőmérőről.

vidd vissza, és kész, visszaveszik

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11130) DeFranco válasza biker (#11129) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze, ez lesz.

a pontatlan mérőeszköz nem mérőeszköz.

vastagon benne van, hogy én használom rosszul, de számomra akkor sem megfelelő (és ez nem magyarázza a homloki mérés során történő meghülyülést, ami mindenképpen hiba)

(#11131) tankal válasza DeFranco (#11130) üzenetére


tankal
tag

a dobhártyát kell eltalálni a méréssel nekem is volt de akkora a hiba lehetőség hogy vettünk inkább egy primitív digitális mechanikus érzékelőst ez nem téveszt és gyors is

(#11132) Retro DJ válasza RaPiDsHaRe (#11120) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Vettem egyett az furoalvanyomba. A legolcsobb Strausnal jobbnak itelem!

Retro

(#11133) macilaci78 válasza DeFranco (#11130) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még ma írj e-mailt az ügyfélszolgálatnak a panaszoddal. Jobb mielőbb jelezni akár nyitva tartási időn kívül is a dolgot.
Hasonló eset: iPhone tulaj gariidő utolsó napján - szombaton vitte vissza a telót a szolgáltatóhoz valami miatt. Aznap nincs szerviz, hétfőn meg közölték, hogy letelt a gari. Én is kaptam már olyan választ, hogy a problémát hamarabb kellett volna jelezni akár telefonon, vagy e-mailben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#11134) DeFranco válasza macilaci78 (#11133) üzenetére


DeFranco
nagyúr

27-én vettem, nem ezen fog múlni. :)

(#11135) Speedhs


Speedhs
őstag

Sencor 8 yl-t mindenkinek ajánlom az eddigiek alapján. Patent gép, 6 év garival a motorra. Halk, jól szív. Ocsóé. Köszönöm a tippeket!

(#11136) bul07


bul07
nagyúr

Valakinek van tapasztalata TESCO MGW13 mikrohullámú sütő grillel
Tegnap tönkrement a meglévő így be kell újítsak egyet , minél olcsóban de ha lehet grilles kellene , de végül is nem gond ha nincs amúgy se sokat használnám

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11137) G@ß!


G@ß!
őstag

Nem tudtok egy olyan oldalt linkelni, ami bemutatja az eddigi Miele mosógépeket, hogy össze tudnám hasonlítani őket?

(#11138) Acef válasza G@ß! (#11137) üzenetére


Acef
addikt

Eddigi, vagy a mostani?

Miele.hu, vagy menje be hozzájuk (Buda Alsó törökvész út).

(#11139) inkubator


inkubator
tag

Van valami magyar honlap ami segíthet eligazodni hogy egy SAMSUNG WF70F5E0Z4W/EN termékkódú mosógép termékkódja mit jelent mert ITT van 86 féle Samsung mosógép 5.000 ft-os különbségekkel, de nem derül ki miben különböznek. Valami jelmagyarázat kellene. A per jel után is mire vonatkoznak a régió jelölések (panel?/származás? Melyik a jó?) Érdemes a Samsunggal foglalkozni, vagy vegyek mást erről az oldalról? 80-90.000 Ft a keretösszeg.

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#11140) DonMenyet válasza inkubator (#11139) üzenetére


DonMenyet
tag

A perjel utani orszagkod szerintem azt jelolo, h milyen nyelven vannak rajta a feljratok: pl pamut mosas.
A samsung oldalan nincs olyan lehetoseg h egy tablazatban osszehasonlitsa a termekeket?

(#11141) Gabró válasza DonMenyet (#10890) üzenetére


Gabró
tag

Köszi szépen a tippet!

Karácsony előtt megvettem a Sencor porszívót, és nagyon jó a cucc. Alacsony fokozaton halk, csúcsra járatva pedig hangos ugyan, de szív mint egy vaddisznó. Adtak hozzá egy csomó fejet, még nem próbáltam ki mindegyiket. Két apróbb negatívum, hogy az alap fejen nincsenek elől görgők (mondjuk legalább nincs amiben megakadjanak a szöszök), és hogy fém a csöve (szerintem praktikusabb a műanyag, mert könnyebb).

Ha valaki vásárolna, arra kell figyelni, hogy a motorra szóló 6 éves garihoz a dobozban lévő papírt kell kelteztetni és lepecsételtetni a kereskedővel. A 220V-ban vettem, ott nem voltak képben ezzel, emiatt két utam volt hozzájuk.

(#11142) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Üdv.!
Most, hogy megemelték a keretet, van valami A++-os ajánlott hűtő 80k körül, no frost, a mostaninál (203/59 liter hűtő/fagyasztó) nagyobb űrtartalom, fehér vagy ezüst szín? Ha külön ki/be kapcsolható a hűtő/fagyasztó az előny, de nem feltétel:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11143) G@ß! válasza Acef (#11138) üzenetére


G@ß!
őstag

Az eddigiek.

(#11144) Acef válasza G@ß! (#11143) üzenetére


Acef
addikt

Szerezz egy fotót a gépről/gépekről.
Többnyire rajta van a töltet, fordulatszám, vízvédelem, méhsejtes vagy "sima dob", ...

(#11145) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Szárítógépet tudtok tapasztalat alapján ajánlani? Én hőszivattyúsat néztem volna, drágább, de ahogy látom, fele annyit fogyaszt. Ezen belül viszont márkák, meg mit érdemes nézni, nem tudom. Garancia az fontos, 3-5 év jó volna.

(#11146) ngabor2 válasza Mercutio_ (#11142) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Sztori, pár éves. Mi is akartunk volna venni fagyasztót, úgy indultunk neki, hogy no frost. Bementünk több boltba, amik szervizeléssel is foglalkoznak, mind lebeszélt a no frostról:
- plusz alkatrészek, amik hajlamosak elromlani (venti, külön érzékelő, mittudomén)
- ez a plusz rész jópár nettó liter helyet elfoglal
- a no frost fagyasztót is időnként ki kell törölni, a sima, lefagyós is 1 óra alatt puccba vágható (igaz, tapasztalat).
- plusz energiát fogyaszt.

Aztán mégse vettünk, egyéb okokból. Viszont van egy kb. 5-6 éves no frost Electrolux fagyasztószekrény, ami azóta is tökéletesen működik és nagyon szeretjük.

Konklúzió: Murphy-nek nem mindig van igaza, legalábbis remélem a közeljövőben se fogja szerelő látni ezt a fagyasztót. Elég kellemetlen bír lenni, mikor egy fagyasztószekrény fiókját a jégtől nem lehet kihúzni.

(#11147) Acef válasza ngabor2 (#11145) üzenetére


Acef
addikt

Fogyasztás:
Fontos az energiahatékonyság/takarékosság, de érdemes kiszámolni, hogy melyik éri meg.
- A kondenzációs / hőszivattyús energiafogyasztása, költsége egy évre:
Kb.180 szárítással: 500 / 250 kWh, azaz ~20000 vs 10000 Ft.
- A hőszivattyús valamvel kisebb hőfokon szárít (kíméletesebb).

Márka:
Bosch, Siemens, Electrolux, Aeg, Whirlpool.

Garancia:
Többnyire hosszabbítható, és sajnos érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#11148) bul07 válasza bul07 (#11136) üzenetére


bul07
nagyúr

Az adott mikró megvéve ha valakinek kell infó róla majd privátba nyugodtan keressen, azt a fórumot nem követem ezért pm-be inkább

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11149) ngabor2 válasza Acef (#11147) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Akkor mégis érdemesebb kondenzációsat venni? Mert én következetesen csak hőszivattyúsat néztem. Abban nagyobb a választék is.

(#11150) Acef válasza ngabor2 (#11149) üzenetére


Acef
addikt

Ki mennyit használja.
Ez ugyanaz, mint az A+ vs A+++. Előre kifizeted azt, amennyit megtakarítasz.
Én egy jobb kondenzációsat vennék, vagy valami akciós hőszivattyúsat 170 körül, és sok garanciát.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.