Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) rum-cajsz válasza DeFranco (#11627) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Sziasztok!

Megkaptam DeFranco kollégától a csodaszerelő számát, és ez egy nagyon jó döntés volt.
Nagyon szépen köszönöm, így megspóroltam 80 ezer forintot.
A bácsi tényleg lepukkant, és nem valami bizalomgerjesztő, bár így visszagondolva, nagyon kedves és korrekt volt, elmondott mindent előre, és pont az történt, amiben megállapodtunk.

Felhívtam telefonon, elmondtam neki, hogy mit állapított meg a kolléga, mire ő azt mondta, hogy ha tényleg ez van, akkor valóban javíthatatlan, de ő lát egy kis esélyt a javításra, ha mégsem az a hiba. Viszont a kiszállást meg kell fizetnünk, ami 4000 forint.
Vállaltuk, így még aznap este eljött 8 körül, megforgatta a dobot, és azt mondta, hogy ő úgy érzi nem a dob van leszakadva, és elvinné magával, hogy szétszedje, és meg tudja mondani a tutit.
Belementünk ebbe, bár én ekkor magamban keresztet vetettem a mosógépre.
Másnap délután hívott, hogy szétszedte a gépet, és a gyanúja beigazolódott, nem szakadt le a dob, csak a csapágy ment tönkre, a javítás 22 ezer forint, amiből levonja a 4 ezret, amit már kifizettünk, és akkor megjavítaná, ha most bólintunk.
Persze, hogy kértem, és másnap este el is hozta a mosógépet kitisztított belsővel, és tökéletesen működő állapotban.

Szóval még egyszer köszönöm!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#11652) föccer válasza rum-cajsz (#11651) üzenetére


föccer
nagyúr

Respect az ilyen szakiknak. :R

Ilyenkből kellene még jó sok. (egy elérhetőséget én is kérek privátban. :B

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11653) #21715712


#21715712
törölt tag

Hello!

Turmix gepet szeretnek vasarolni es foleg gyumolcsleveket keszitenek vele. A tescoban van sajat markas 300wattos 2fokozatos turmixgep. Ez botmixer es hozza ilyen taroloedeny is van amiben gondolom en minden gyumolcsot eltudok kesziteni. Mivel abszolut nem ertek hozza igy kerdezem,hogy mivel csak gyumolcsturmixokat keszitek ez megfelel nekem? Az arra 5500-6000ft korul mozog.

(#11654) macilaci78 válasza #21715712 (#11653) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt kancsós mixemerem és botmixerem is. Előbbi sokkal jobban megfelel erre a célra, utóbbit nemigen tudom használni, pedig a banánturmix isteni finom lenne!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#11655) kecsetif válasza #21715712 (#11653) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Egyértelműen turmixgép (a kancsós) és nem botmixer, ha gyümölcsturmixhoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#11656) #21715712 válasza kecsetif (#11655) üzenetére


#21715712
törölt tag

De ez olyan,hogy ratudod csatlakoztatni alul a tartalyt...

(#11657) dudad


dudad
újonc

Sziasztok!

Mosogatógépvásárlás előtt állok. Nézelődtem neten is meg nagy elektronikai boltokban.

Alapvetően 70-80 ezer körül terveztem költeni, de láttam, hogy ezen az áron a belépő minőségű gépek vannak.

Érdemes belfektetni még 20-30 ezret, hogy siemenst, vagy boscht vegyek egy esetleges Indesit, zanussi helyett? Elmosni gondolom mind elmossa azért az edényeket, a fő különbség az időtállóságban van?

Az alábbiakat néztem amúgy:

siemens SN 24 D 200 EU ~ 100000 ft
Bosch SMS40E38EU ~ 100000 ft
Bosch SMS40E32EU ~90000 ft (márkán belül mennyi különbség van, pl ez és az egyel feljebbi között?)
Indesit DFG 15B1A ~ 80000 ft

illetve egy keskeny versenyző, eredetileg ilyen méretben gondolkodtam, de árban nem láttam őket annyival olcsóbbnak, hogy feltétlen megérje.
zanussi zds 105

Köszi!

ui: régi fagor lf455 mosogatógép elromlott, valószínűleg az elektronika, érdemes megpróbálni eladni így? alkatrésznek vagy nemtom

(#11658) Lipton válasza kecsetif (#11647) üzenetére


Lipton
őstag

Minden whirlpool itthon es hibatlanul mukodik. Ne altalanositsunk...

(#11659) kecsetif válasza #21715712 (#11656) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Nekünk ez van botmixerben, ez pedig robotgépben, de a turmix rajta ugyanolyan, mint egy hagyományos turmixnál.
A botturmixnál első gombnyomás, és a centrifugális erő a nagyobb darabokat felküldi a falra, ha sok a folyadék akkor is a fal mellet meglapulnak a nagyobb darabok. Arról nem is beszélve, hogy kicsi a poharak térfogata. Lehet vele gyümölcsturmixot csinálni, de sok időbe kerül, és nem lesz tökéletes.

A hagyományossal a gravitáció lehúzza a darabokat az aljára a kés meg dolgozik. 5-10 mp és kész, még 5-10 mp és csupa hab az egész. Nincs szívás. A kancsó meg nagy, jut a családnak is akár. :C

Fogalmam sincs milyen a tescos, nekünk ez van, erről tudok nyilatkozni. (Nehogy véletlenül még általánosítsak ;] )

[ Szerkesztve ]

(#11660) kecsetif válasza Lipton (#11658) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ezért írtam, hogy saját tapasztalat, négy gépből levonva. Ez így messze nem általánosítás. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11662) kecsetif válasza dudad (#11657) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Nekem egyszer egy idős, tapasztalt szerelő azt mondta, hogy ha egy Bosch/Siemens gépre nem az van írva, hogy made in germany, akkor nem fog drasztikusan különbözni minőségben a többi hasonló áru géptől. Ez persze egy nagyon szögletes, végtelenségig leegyszerűsített megközelítés, de az öreg is egy szögletes arcú, végtelenül egyszerű ember volt.

(#11663) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok! Erről a porszívóról tudnátok véleményt mondani? Megéri az árát? Esetleg tudtok javasolni valamit max 15 000 Ft-ig?

SENCOR SVC 730 GREEN porzsák nélküli porszívó

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#11664) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!
ma jött meg a porszívóm! (Sencor SVC8)
Első tapasztalatom az hogy nagyon jó vétel volt!
bivaly erős szívó erő! könnyen szétszedhető..
olcsó szűrő és porzsák!
és a rengeteg tartozék! 3db nagy szívófej + 1 kicsi résszivó
csak ajánlani tudom mindenkinek!

(#11665) Dluinet válasza zsiz (#11663) üzenetére


Dluinet
nagyúr

porzsák nélkülit ne vegyél, vagy többszörözd meg az árat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11666) zsiz válasza Dluinet (#11665) üzenetére


zsiz
őstag

miért ne? és mit tudnál ajánlani helyette? a keret 15k, persze nem baj ha olcsóbb.. nem értek hozzá, csak ajándékba lenne.. rosszat meg nem szeretnék :) kutya, macska nincs a házban, mindenhol szőnyeg van, ha ez számít a kiválasztásnál.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#11667) Dluinet válasza zsiz (#11666) üzenetére


Dluinet
nagyúr

15K-ért semmit, de Sencor SVC8 jó porszívó

olcsóbbat nem tudok

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11668) zoltan6 válasza zsiz (#11666) üzenetére


zoltan6
őstag

csak textil porzsákos porszívót szabad venni,porzsák nélküli semmit nem ér.

(#11669) Winner_hun válasza zoltan6 (#11668) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szóval dobjam ki az Electrolux Cyclone XL porszívónkat?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11670) canniball válasza Winner_hun (#11669) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, de várj míg odaérek és csak akkor hajítsd ki! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11671) csemberlen válasza zoltan6 (#11668) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez így nagyon nem igaz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11672) zoltan6 válasza csemberlen (#11671) üzenetére


zoltan6
őstag

Nyerésre állnak a porzsákosok

Egy európai uniós, közel hetven típust érintő, minden részletre kiterjedő laboratóriumi teszt zajlott az elmúlt fél évben, melyen a Kosár Magazin is részt vett. Az itthon megvásárolható készülékek bemutatása mellett az eredményeket arra használtuk fel, hogy megvizsgáljuk, a porzsák nélküli berendezések sikere műszakilag megalapozott-e, korszakváltás előtt állunk-e esetleg a porszívók piacán. Nos, általánosságban elmondható, hogy a porzsákos készülékek jobbak, hatékonyabban tisztítanak.

Elég egy pillantást vetni az eredményekre: a tesztelt készülékekből kiválasztott, itthon is beszerezhető 15-ből az első hat helyen porzsákosok végeztek, és csak utánuk következnek a porzsák nélküliek. A megállapítás a hetven készülékre kivetítve is érvényes: a porzsákosok 40%-kal jobb eredményt értek el a legfontosabb kategóriában, a tisztítási hatékonyságban - ami azt is jelenti egyben, hogy a verseny itt dőlt el.
A szakemberek szerint ennek fizikai oka van: a tartályos készülékeknél a levegő útja jóval összetettebb, "kacskaringósabb" - a tartályban magában például a centrifugális erő létrejöttéhez örvényre van szükség -, nem közvetlenül a motor felé áramlik, ennek következménye, hogy nincs olyan erős szívóhatás.

A porkibocsátástól a műszaki tulajdonságokig: az eredmények

Az értékelés során a porszívókat számos szempont - többek között a tisztítás, a porkibocsátás, a tartósság, valamint a környezetbarát működés - alapján vizsgálták. Ha az adott készülék egy kategória bármelyik részértékelésénél elégtelent kapott, akkor az adott kategóriában elért összpontszámból fél pont levonásra került. Ha az adott készülék egy kategóriában elégtelent kapott, ugyanazt a pontszámot kapta végminősítésre. Az értékelésen kiváló minősítést egyetlen porszívó sem kapott - a legjobb minősítést két Bosch porzsákos porszívó kapta, míg a harmadik és negyedik helyen szintén két, porzsákkal rendelkező Philips porszívó végzett.
Elégtelen minősítést többek között a Daewoo és a Hoover porzsák nélküli porszívói kaptak.

[ Szerkesztve ]

(#11673) Acef válasza zoltan6 (#11672) üzenetére


Acef
addikt

igen, a papír, de nem a textilzsákos

(#11674) zoltan6 válasza Acef (#11673) üzenetére


zoltan6
őstag

textil azért jó mert nem kér enni,nem kell papírzsákra költeni,évente egyszer bedobni a mosógépbe azt annyi,és tévedés hogy visszadolgozza a port a környezetébe.volt anno nálunk egy légtisztitógépes ügynök,a porszívónkon akarta demonstrálni mennyi por távozik belőle,hát nem igazán jött ki belöle semmi.szűröket ki kell időnként mosni aztán egy örök élet,pedig nem egy csúcskategóriás gép,hanem csak egy LG.

(#11675) Acef válasza zoltan6 (#11674) üzenetére


Acef
addikt

Nem értek egyet veled. Jobb a papírzsákos.
A textil nem képes annyira megszűrni az áthaladó levegőt, több por, ... jut a motorba, és vissza a levegőbe.

Olvass utána. Akár az általad említett felmérést is megnézheted.

[ Szerkesztve ]

(#11676) csemberlen válasza zoltan6 (#11672) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem vitatkozom, régebben zsákosak voltak, most zsák nélküli, és elégedett vagyok a szívóteljesítményével.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11677) macilaci78 válasza csemberlen (#11676) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem vitatkozni akarok, csak a saját véleményemet leírni:
4k-ért vettem 2 évre való eldobható mikrószálas porzsákot, HEPA filtert, motorvédő szűrőt. Lehet, hogy ablakon kidobott pénzt a szövetporzsákhoz képest, de a lelkemnek jól esett. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#11678) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni mikrohullámú sütő vásárlásában. Nem az alap kategóriát szeretném vásárolni, de nem is a csillagászati árral rendelkezőt. Egy erős középmezőnyt(30-40eFt). Elvárások: Nem szeretném 1-2 évente cserélni, tehát minőségi darabot szeretnék, fehér színben ha lehet, nagyobb, mint 20L-es űrtartalom, nem kell beépíthető, 800-1000W, grill funkció nem lényeges. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#11679) Def26


Def26
félisten

Üdv.

Mosogatógépben milyen márkát ajánlatok? 60cm széles, 12-15 terítékes. Ha lehet -és ha szerintetek megéri- akkor jöhet modern gép, extrákkal is. pl. jó lenne bele valamilyen baba cumisüveg, játék stb fertőtlenítő is. A+++ nem igazán érdekel, nem hiszem, hogy az éves fogyasztáson ez meglátszana. Ár az nagyjából mindegy, ami azt jelenti, hogy lehet 200-250k is, ha megéri az árát.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#11680) kecsetif válasza KaiotEch (#11678) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Hello. Nezd meg a panasonicokat. Nalunk ez van, nagyon bejott.
Bar ronda, mint a loharapas. ;]

(#11681) KaiotEch válasza kecsetif (#11680) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ez nagyon ronda tényleg :P

Esetleg ez? Igaz ez inox színű.

(#11682) kecsetif válasza KaiotEch (#11681) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Sajnos a többiről fogalmam sincs. Ezen a fórumon általában ajánlják a nagyobb Whirlpool és Samsung mikrókat.

(#11683) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok

Whirpool awm6100 -as mosógépünk folyik valahol alul.
Nem kicsit, áll a víz alatta egy teljes törülközőnyi...
Ötlet,hogy ez mi lehet? :F

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11684) RegElek


RegElek
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung RL24FCSW hűtőnk az albérletben.

Olyan jellegű probléma van vele, hogy elfagy a lefolyó rész ahol a párának kellene le, hátra távoznia.
Eleinte azt hittem el van dugulva, próbáltam kitakarítani, de semmi. Aztán egy hosszabb áramszünet alkalmával végre kiderült, hogy befagy valahol a fagyasztó környékén.
(Egy drótot toltam le a lefolyó részen, amíg üzemelt, addig nem ment le, miután teljesen leengedett már megtaláltam a végét a tálcánál. Viszont miután visszakapcsoltuk benne hagytam és másnap már nem tudtam kihúzni :D )

Kérdésem az lenne, hogy ezt a fagyást mi okozhatja, illetve meg lehet e ezt javíttatni?

Válaszotok előre is köszönöm.

https://regelek.hu/

(#11685) Met válasza Surda- (#11683) üzenetére


Met
nagyúr

Elrepedt valami cső? Szétjött valami illesztés?
Nyomasd ki belőle a vizet és nézz alá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11686) Surda- válasza RegElek (#11684) üzenetére


Surda-
őstag

Na,ez is érdekel,ugyanis a mi samsungunk detto ezt csinálja. :))

Met

Kívülről semmi ilyesmi nem látszik,alá még nem néztem, ma este nincs hozzá lelkierőm :(
Ami érdekes,hogy nem mindi,mosás elején nem folyik...
Elég régi sajnos,ha minden kötél szakad a Whirlpool AWS 51011 vagy az INDESIT IWSND61252CECO jó vétel?
Esetleg van jobb 70ért?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11687) Acef válasza Surda- (#11686) üzenetére


Acef
addikt

Mosás elején nem ... Akkor a szivattyú után lesz.

Inkább a Whirlpool

[ Szerkesztve ]

(#11688) Surda- válasza Acef (#11687) üzenetére


Surda-
őstag

És miért inkább a whirlpool?
Több véleményt olvastam, azt írták zajos :(
Indesit takarékosabb is.
Kevésbé megbízható szerinted?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#11689) honvéd44


honvéd44
újonc

Üdvözlöm a fórum tagjait! Egy kedvelt, de régen gyártott, Moulinex Master Shef A77 tip. konyhai robotgéphez keresek habverő adaptert. Képet nem teszek fel róla, mert annyira egyedi, hogy akinek van az biztos tudja miről beszélek. :R

[ Szerkesztve ]

(#11690) Morris válasza Surda- (#11688) üzenetére


Morris
veterán

Indesit nem kicsit rohad.

(#11691) kecsetif válasza Surda- (#11688) üzenetére


kecsetif
aktív tag

+1 Indesit

Volt 1,5 évig ehhez nagyon hasonlító előltöltős csodánk, a pontos típusára nem emlékszem. Hibátlanul ment végig. Ezért apámnak is vettünk egyet. Neki még mindig megy, 6. éve, teljes ridegtartásban. Szerelő még nem látta. És nem rozsdásodik.

A miénket annó csak úgy kiváncsiságból felszisszentettem. Hát nem pazaroltak az anyaggal. :DDD Amúgy teljesen jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#11692) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!
Kombitűzhely vásárlása előtt állok.
80-90 ezer környékén milyet ajánlanátok, aminek megfelelően működik a sütő része is?(egyenletesen süt)
Első körben ezt nézetem ki.
Valamint kellene hozzá valami kürtős páraelszívó is.
:R

[ Szerkesztve ]

(#11693) M_o_g_y_i válasza salieri. (#11692) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

EZT, ha még van belőle nekik. :K :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11694) zoltan6 válasza salieri. (#11692) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem ez van csak az inox-os verziója,teljes mértékben elégedett vagyok vele,attól függetlenül hogy inoxos,a főzőfelülete fekete zománcos,így könnyű takarítani.a gázszerelők is a mora-t,és a goranje-t ajánlják.(gorenje a more tulajdonosa).alkatrész van hozzá bőven olcsón,egyik ismerősömnek hasonló gorenje-n cseréltem nemrég szikrásztató trafót.2000ft-ba került,mig egy zanussi,elektrolux-hoz 10000ft felett van az ára.

(#11693) M_o_g_y_i
ez tényleg best ár,mert ez egy felsőbb kategóriás gorenje. :K

[ Szerkesztve ]

(#11695) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Eléggé komoly bevásárlásokon töröm a fejem, mert most lesz épp szabadságom egy hétig, s van sokminden, ami vagy nem működik már jó, vagy csereérett. A hűtőmnek a fagyasztójával van valami baj, kb. 15 éves Gorenje cucc, valószínűleg csere lesz belőle. A hátlapján vannak mindenféle rések/repedések. Nem tudom egyébként miből van a hátlap, de mindenstre úgy tűnik, hogy alig néha kapcsol be a hűtő. Lehget persze, hogy valami kisebb problémája van, de igazából a 15 év miatt már érett lehet a cserére. Valamilyen önleolvasztós típusra van tipp manapság? Valami jó leértékelés, bármi. Hűtő+fagyasztó kéne egyben, méretre se túl nagy. Mostani 125*55*55 centis. És lehetőleg önleolvasztó.

Ágyat is kéne venni, de ez itt azt hiszem off. :D
Szék szintén.

És ezen kívül porszívó. Lehet a porzsák mentes változatokra hajlok, mert kényelmesebb. Most is porzsák nélkülit használok, de eléggé rossz állapotban van már.

Mind hűtőre, mind porszívóra érdekelnének ötletek. Minőség az elsődleges, ár másodlagos.

Ja, házhozszállításnál mennyire szokás belemenni ebbe:
3. emeleten lakok. Kellene, hogy felhozzák a cuccot(hűtő/ágy), s a régit is elvigyék. Lift természetesen nincs. Általában szokták vállalni felárért, vagy számítsak arra, hogy elküldenek a búsba?

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#11696) salieri. válasza M_o_g_y_i (#11693) üzenetére


salieri.
őstag

Köszi az ajánlást!

zoltan6: hány éve van neked ez? nem korrodál ? sütő része is frankó.
alsó kategóriás mora tűzhellyel volt dolgom ,sajnos nagyon rosszul sütött,igaz az a 40K körüli kategória.

(#11697) zoltan6 válasza salieri. (#11696) üzenetére


zoltan6
őstag

az enyém saválló,nem vettem észre hogy rozsdásodna,2 éves. a sütője is szépen süt,és jó vastagon van belül zománcozva,könnyű takarítani.elégedett vagyok vele.

(#11698) salieri. válasza zoltan6 (#11697) üzenetére


salieri.
őstag

Garancia a beüzemeléstől vagy a vásárlás napjától indul?
Mert berendelném akkor innen,ha van nekik még készlet,de beüzemelve csak 6 hónap múlva lenne kb.

(#11699) zoltan6 válasza salieri. (#11698) üzenetére


zoltan6
őstag

garanciában nem tudok nyilatkozni,mert nem a hivatalos utat választottam,ismerős gázszerelővel köttettem be.nem akartam azért 20-30 ezret rászánni,hogy 2 hollandert meghúzzon a szerelő.inkább beáldoztam a garanciát.de szerintem egy kis csúszópénzzel meg lehetett volna kenni utólag is a regisztrált szerelőt,ha valami gondja lett volna közben.

(#11700) csemberlen válasza salieri. (#11698) üzenetére


csemberlen
őstag

Változó, több esetben pont 6 hónap belefér a vásárlás, és beüzemelés között.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.