Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) tildy válasza Dluinet (#10792) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott is, ahol lagy a viz esetleg? ( A mi falunkban az, artezi viz latja el a falut)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10802) PindurAnna válasza Mercutio_ (#10798) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Egymásra nem jó, mert akkor a könyököm sem tudom behajlítani a hatalmas panel fürdőszobában :(( Most azt találtam ki, hogy a szárítógép külön lesz a konyhába az asztal alatt :) De inkább veszek most jobb mosógépet és később szárítót. Azt úgy is ritkán használjuk..

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#10803) DeFranco válasza krizmo_ (#10791) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Írtam már párszor a témában, érdemes visszakeresni. Kell mosogatószer (tabletta vagy folyadék) só, öblítő. Van olyan tabletta, ami a sót és az öblítőt is tartalmazza, de mi használunk ettől függetlenül is.

Tablettából ki kell tapasztalni mi válik be, az ilyen bugyet tabletták nálunk nem váltak be, hagytak koszt vagy lepedéket az edényen. Nem vált be a dm-es lidlis, aldis tabletta sem, sőt a somat sem igazán. A finishek igen, abból a classic is jó, de érdemes egy kis adag (pár tabletta) quantummal kezdeni (szerencséd van kapsz is a géphez) hogy lásd, hogy mi a max. Az a legjobb, de heroin ára van.

Az egyszerűbb finishek ~20-25 Ft / tabletta áron megkaphatóak ha nagy kiszerelést veszel és kivársz egy vastagabb akciót.

Sóra lesz táblázat a használatiban, hogy mennyi kell a vízhez, betöltöd a helyére, és beállítod, hogy mennyit adagoljon. Szerepe, hogy lágyítja a vizet. Sóból bármilyen jó, mehet a bugyet. A víz keménységét Pesten a vízművek oldalán kerületre bontva megtalálod.

Öblítőből dm-est használunk, kb. mindegy milyet veszel, ami beválik. A tabletta fontosabb.

Edényből fát ne tegyél bele és olyan fémet sem, ami nem rozsdamentes. Figyelj olyanokra is, mint a serpenyő nyelét rögzítő csavar, ezek rend szerint nem rozsdamentesek, sőt, jó eséllyel lehetnek alapból rozsdásak, ezeket nem teheted bele, mert átviszi a feloldott rozsdát a többi edényre is. A műanyag edények nem fognak megszáradni jó eséllyel a gépben mire kinyitod (más kb. minden), mert nem igazán jó a hőfelvevő képességük, nem tud róluk lepárologni a víz úgy, mint a tányérokról, evőeszközökről. Nem nagy kaland, kirakod a csepegtetőre és megszárad ott.

[ Szerkesztve ]

(#10804) Mercutio_ válasza DeFranco (#10803) üzenetére


Mercutio_
félisten

+ bögrék / poharak oldalára felvitt minták is idővel kopnak/fakulnak, a gagyibb egész gyorsan (máltai feles poharak 1 mosás után mintha pár évesek lennének)
Műanyag edényekről mi kikapcsolás után lecsapkodjuk a vizcseppek nagy részét, aztán amikor kb 1/2 óra után kinyitjuk / tálcákat kihúzzuk a végső száradáshoz 90%-ban azok is szárazak.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10805) DeFranco válasza Mercutio_ (#10804) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, azok is megkopnak idővel, tányérok aranyozását is meg tudja kezdeni.

én ezzel úgy vagyok, hogy a mosogatógép a házidarwin, ami bírja az maradhat ami nem bírja azért nem kár. az arannyal futtatott herendit meg eltettem akkorra, amikor az angol királynő beugrik egy teára.

...de ez nem sok edényt-evőeszközt érint, tényleg csak ami gagyi amúgy is, vagy "ünnepi" szett.

#10806: persze, tök jó hogy írtad, köszi a kiegészítést, csak reagáltam rá :)

[ Szerkesztve ]

(#10806) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kézimixert milyet javasoltok?
Tartós legyen, tartozékok mosogatógépben moshatóak (bár ez gondolom alap) elsősorban habverés, lisztmentes cuccok keverése a felhasználás.
Konkrét típusnál előny /hátrány?

DeFranco :Persze, én is így vagyok vele, csak aki még nem használt mosogatógépet annak ez nem evidens azért írtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10807) Retro DJ válasza DeFranco (#10803) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Kinek a pap, kinek a paplan :). A családban Siemens, és AEG mosogatógép van, és fene a gusztusukat, de csak a W5 vagy az Alioval szeretnek tisztán mosogatni. A só és az öblítő szintén gazdaságos (mert a tabletta úgy sem akkor oldja fel magát amikor kell (bullshit)).

Így mindig minden tiszta és ragyogó! :)

Retro

(#10808) DeFranco válasza Retro DJ (#10807) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezért írtam, hogy ki kell tapasztalni, mi válik be. azért érdemes quantummal kezdeni, mert az tényleg a maximum, aztán onnan lehet szépen lépegetni lefelé, amíg tartja a szintet a mosóhatás. :)

[ Szerkesztve ]

(#10809) Retro DJ válasza DeFranco (#10808) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Finish egyáltalán nem jött be. A legutóbb a Metróban vettünk Somatot nagy kiszerelésben az is jó.

Meg a többi. Érdemes kísérletezni és nem félni az olcsóbbtól sem!

Retro

(#10810) csemberlen válasza Retro DJ (#10807) üzenetére


csemberlen
őstag

Mi is sima port használunk, tablettáról lebeszélt a szerelő.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10811) Johnyy válasza Acef (#10789) üzenetére


Johnyy
tag

+(#10790) zoltan6
Köszönöm.

(#10812) Retro DJ válasza csemberlen (#10810) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Az is jo, csak sok 1 bites felhasznalo nem tudja pontosan adagolni, a tablettat csak beledobod es kesz. Egyebken nem tudom miert beszelt le, ha teszel melle minden mast nem rosszabb mint a por -szerintem-.

Retro

(#10813) DonMenyet


DonMenyet
tag

Sziasztok!
Van egy LG mosógépünk és minden alkalommal amikor vizet vesz a hálózatból, olyan hangja van, mintha egy kalapáccsal ráütnének a vízvezeték csőre.
Gondolom a mágnesszelep nyit/zár nagyon gyorsan és annak van ilyen hangja. Ez egyébként normális?
(A lakásban 5 rétegű 16-os csövek vannak.)

(#10814) Dluinet válasza DonMenyet (#10813) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vízütési nyomáshullám

wiki vízütés

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10815) Bacusuz


Bacusuz
őstag

gránitlapos mosogatót ajánljátok?
kicsit félek hogy sérülékeny.
van valakinek tapasztalata?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10816) Dluinet válasza Bacusuz (#10815) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem gránitőrleményes?

nekem olyan van 11 éve, olyan mint újkorában (55000Ft volt anno, a legolcsóbb kétmedencés, akciósan)

az acél edények tudnak rajta szürke csíkot húzni, de egy idő után lejön

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10817) Bacusuz válasza Dluinet (#10816) üzenetére


Bacusuz
őstag

De lehet
Mármint hogy a szürke csik lejön?

Az jó

Köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10818) tildy válasza Bacusuz (#10815) üzenetére


tildy
nagyúr

Amilyen nehez minden inoxos cuccot tokeletesen ujjlenyomat es cseppkomentesen tartani, en csak granitorlemenyest vennek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10819) Bacusuz válasza tildy (#10818) üzenetére


Bacusuz
őstag

Mindenhol arra mondjak hogy jobb
koszi

Granitorlemenyeset fogok venni

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10820) krizmo_ válasza DeFranco (#10803) üzenetére


krizmo_
addikt

Köszönöm. :R

(#10821) DonMenyet válasza Dluinet (#10814) üzenetére


DonMenyet
tag

Köszi, sajnos nem hangzik túl jól. :(

[ Szerkesztve ]

(#10822) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!
Leendő konyhánkba keresek beépíthető gépeket. Milyen márkákat nézegessek?

- gázfőzőlap (egyszerű, elől gombos)
- elektromos sütő (nagy sütőtér, teleszkópos sín)
- mosogatógép

Vajon a gázfőzőlap alá be lehet építeni a mosogatógépet? Egyáltalán befér-e a standard pultba?

sza.sa

(#10823) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
30 000 Ft. környékén tudnátok háztartási varrógépet ajánlani. Nincs szükség speciális szolgáltatásokra, inkább strapabíró, megbízható legyen. Hallomás alapján, a Toyota, Singer márkák tünnek megfelelőnek. Van valakinek tapasztalata ezen a téren? Előre is köszönet az infókért.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#10824) Dluinet válasza macera2 (#10823) üzenetére


Dluinet
nagyúr

keressél egy használt Lucznik varrógépet, jobbat csak 300000Ft felett találsz (talán)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10825) csemberlen válasza sza.sa (#10822) üzenetére


csemberlen
őstag

nem fér be alá

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10826) Acef


Acef
addikt

Elhunyt Integra

Illik, nem illik beírni ide? Nyilván nem reklám ...
Nem offolni akarok. Ne itt írjatok ... hanem a linkelt oldalon.
Itt emlékezzünk Integra-ra. [link]

(#10827) dellfanboy


dellfanboy
őstag

a flexembe kellene új szénkefe, tudtok az örs vezér tere környékén boltot ahol tudnék venni? egyáltalán szénkefék között van rolls-royce és trabant? melyik márkát érdemes kerülni?
:R

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#10828) macera2 válasza Dluinet (#10824) üzenetére


macera2
aktív tag

300 000 helyett, ugye 30 000 -et akartál írni? Utána nézek, de inkább új masinát vennék.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#10829) daninet


daninet
veterán

Üdv!

Van egy felültöltős whirpool mosógépünk, koros már, de szépen üzemel, viszont idővel összeszedett egy enyhe doh szagot. Szeretném kitisztítani valamilyen vegyszeres átmosással, de tanácstalan vagyok. 3 tisztító mosáson vagyok túl, az alábbiakat próbáltam: ecet, citromlé, trisó, ezek 30 és 90 fokon mosással. Szóval amit így elsőre a neten lehet találni, egyáltalán nem csodaszer hatású a dolog, vízkő ellen pl lehet, hogy jó az ecet, de itt most semmit nem ér.
Valami komoly cucc kellene ami dolgozik a gépben, de a gumi tömítéseket azért épen hagyja. :D Tippeket elfogadok :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10830) DeFranco válasza daninet (#10829) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Valószínűleg szivattyúzásal indít a gép, így amit beleöntesz a program elején ki is szívja és így üresen megy a gép. Ezt kellene valahol elkerülni.

(#10831) daninet válasza DeFranco (#10830) üzenetére


daninet
veterán

Félúton állítsam le és öntsek bele mindenfélét?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10832) csemberlen válasza daninet (#10831) üzenetére


csemberlen
őstag

Ne várd meg a félutat, hanem amikor elkezdi a vizet beengedni akkor

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10833) DeFranco válasza csemberlen (#10832) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az a gond, hogy szerintem nem olyan egyszerű kinyitni. nekünk is wp van, és ha jól emlékszem, akkor csak leengedés után nyitható, és utána újra szivattyúzással kezd. nem vagyok benne 100%-ik biztos, de ezt valószínűsítem.

(#10834) daninet válasza DeFranco (#10833) üzenetére


daninet
veterán

Két perc után engedte kinyitni pedig már félig tele volt vízzel. Most beleöntöttem 2L 20%-os ecetet. Szivattyúzás előtt még lehet leállítom egy fél órára álljon benne a cucc.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10835) DeFranco válasza daninet (#10834) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha le tudtad állítani így, akkor OK,szerintem így jó lesz.

(#10836) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Édesanyám szeretne egy fagyasztóládát venni, de még a régi is működik, amit vagy 15 éve vettünk, csak máshova került, így nem igazán van infó arról, mi most a "trend".
Igény annyi,hogy 250+ literes legyen, de nem baj,ha 300,vagy több. Nyitogatva sokat nem lesz, tárolásra kell, a konyhában lesz valószínűleg és heti 2-3-szor lesz kinyitva, amíg kivesszük a sütni-főzni való húst.

Szóval kérem a tapasztalt kollégákat, írják meg, mire figyeljek a vásárlásnál. Keret nem is tudom mennyi, láttam ilyeneket 80-ért, meg 160-ért is, mondjuk jólenne a kettő köz belőni max. félútra. Mivel házhoz szállítás kellene, így aki tudja, kérem írja meg,honnan érdemes rendelni. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10837) zoltan6 válasza icecave (#10836) üzenetére


zoltan6
őstag

én zanussiban még nem csalódtam,most pénteken lesz az emag-nál fekete pénteki leárazások,sok minden féláron,ingyen házhoz szállítással.
amit linkeltem még nem azok az árak,mert még nincsenek kirakva az akciós árak.

(#10838) icecave válasza zoltan6 (#10837) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, bár ha az lesz, mint múlt pénteken az e*igitalnál, akkor azt hiszem, erre nem "alapozok". Nagy választék nincs is, vagy megveszem a 260litereset, vagy csak 300+-osok vannak. A sors fintora, hogy Anyukám meg pont a Zanussi-ban nem bízik, bár az is igaz, hogy ő még a Siemens-nél tart, ami akkoriban, mikor még nagyon jó márkának számított, amit meg kell fizetni, jó választás is volt, azok a cuccaink bírták legtovább.

(#10839) zoli03 válasza zoli03 (#10738) üzenetére


zoli03
őstag

Megvettem az SVC 1030-at. Nem próbáltam, de ezek után semmi előnyét nem látom az SVC 8YL-nek. Az 1030 szívóereje bőven elég, maxon szerintem sosem fogom használni, ugyanúgy 2 év garancia van rá, a motorra meg 6 év. A minősége teljesen elfogadható, sok tartozék van hozzá (bár a résszívó lehetne hosszabb, de legalább nem sok az egyben, hanem fej mindegyik külön van). Hangra elég halk (a régihez képest mindenképp), portartályt is nagyon egyszerű üríteni, úgyhogy eddig teljes mértékben megy vagyok vele elégedve.

(#10840) zoltan6 válasza icecave (#10838) üzenetére


zoltan6
őstag

jók a bosch/siemens (egy cég) hűtők amíg működnek,de egyetlen baj van a mostaniakkal,tele vannak elektronikával,rokonomnak tönkrement a hőfokszabályozó elektronika a bosch hűtőjükbe,az ára 60000 ft volt egy 150000ft-os készülékről van szó,úgy kellet Németországból alkatrészt rendelni hozzá,meg 20000 ft volt a javítás.

(#10841) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Mivel nem találtam megfeleló topic-ot,így kénytelen voltam ide írni.Szóval..Az lenne a problémám,hogy van egy Indesit IDCE G45 típusú szárítógépem,de nem kaptam hozzá magyar használati utasítás(papírokat)..Ezért valaki be tudná linkelni?Vagy lefényképezni?
Válaszokat köszönöm. :R

(#10842) zoltan6 válasza #82471168 (#10841) üzenetére


zoltan6
őstag

elvileg ha ide beírod az adatokat le lehet tölteni:
[link]

(#10843) Winnie The P válasza zoltan6 (#10837) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Azért nem árt mindenkinek elolvasnia a garancia feltételeit az ajánlott oldalon, én majdnem ott vettem mosógépet, aztán elolvastam és meg is döbbentem.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#10844) Acef válasza zoltan6 (#10840) üzenetére


Acef
addikt

Ma a hűtők 95%-a ilyen, nem csak a BOSCH SIEMEMS

bazsikaj
Ott kérd ahol vetted. :K

(#10845) zoltan6 válasza Acef (#10844) üzenetére


zoltan6
őstag

ezért nem szabad megvenni a mostani csoda okos hűtőket bosch siemens,lg,samsung stb,ilyen olyan digitális lcd kijelzős,csakis zanussi vagy elektrolux mechanikus termosztáttal.jómagam is elektromos szakember vagyok.3000-10000ft hozzá a mechanikus hőfokszabályzó,más nincs ami elromlana rajta,kompresszor elmegy 15-20 évet.

(#10846) Acef válasza zoltan6 (#10845) üzenetére


Acef
addikt

Vigyázz, nem csak a digit kijelzősben van elektronika :( lassan már mindenki digitálist szerel

Mint a mosógép sem lesz mechanikus attól, hogy nincs rajta kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#10847) sza.sa válasza zoltan6 (#10837) üzenetére


sza.sa
tag

emag garanciával valakinek tapasztalata? Nem gyári garit adnak a termékekre, egy beépített sütőt pl szereljek ki és küldjem vissza nekik futárral, ha elromlik? Max lehet van az az árkedvezmény hogy bevállalja az ember? :)

sza.sa

(#10848) Acef válasza sza.sa (#10847) üzenetére


Acef
addikt

A gart Te tudod.
Most pénteken figyeld az áraikat, hátha ...

(#10849) sza.sa válasza Acef (#10848) üzenetére


sza.sa
tag

Próbálom, ha menni fog az oldal.... Amúgy nézegetem, és van ami magyar partnercégen keresztül jön, és magyar márkaképviseleti garanciával, szóval szét kell nézni...

sza.sa

(#10850) szakalistvan válasza Johnyy (#10784) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Nekem hasonló Zanussi tűzhelyem van,6 éves,semmi probléma vele,heti 3-4szer megy a sütője.Esztétikai az már van,a főzőlapon a rács rozsdásodik,lekopott a zománc.Fogysztást passzolom.
Holnap tudok pontos típust mondani,bár már biztosan nem gyárjták.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.