Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) donjohnson válasza macilaci78 (#11050) üzenetére


donjohnson
addikt

a nem tisztítható hepa szűrő 3500.
én azt mondom, hogy ennyi pluszmunka belefér, ami a tisztításával jár, és nem drágább az üzemeltetése, ha egyáltalán drágább. aztán majd az illető eldönti, hogy neki mi a fontosabb.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11052) Dorian válasza donjohnson (#11051) üzenetére


Dorian
félisten

"azt mondom, hogy ennyi pluszmunka belefér, ami a tisztításával jár"

Pont ettől lesz elege a legtöbb embernek a porzsák nélküliekből. Tovább tart a porszívózár utáni tisztogatás (mert nem csak annyi, h kiöntjük a tartályt, minden alkalommal tele megy dzsuvával a szűrő), mint maga a porszívózás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11053) macilaci78 válasza donjohnson (#11051) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én az eldobós HEPA szűrő áráért vettem 5 porzsákot, 1 HEPA szűrőt, és 2db motorvédő szűrőt az enyémbe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#11054) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kicsit elvesztem az elektromos fogkefék világában. A kefe fejek azok hogy vannak, amit oral-b az mindegyik oral-b fogkeféhez jó vagy csak meghatározott típusokhoz, valamint az oral-b töltők azok különbözőek vagy mind egyforma?

(#11055) Mercutio_ válasza bozsozso (#11054) üzenetére


Mercutio_
félisten

Különböző
Különböző

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11056) DonMenyet


DonMenyet
tag

Sziasztok!
Milyen mikrót ajánlanátok?
Az elképzelésem, hogy legyen grilles és lehetőleg digitális, valamint legyen külön választó gombja és egyértelműen látszódjon, hogy épp mikróz/grillez/mindkettőt csinálja. (A jelenleginél ami elromlott be lehetett állítani, de körülményes volt és csak a 7szegmenses kijelző alatt volt valami alig látható visszajelzés)
Literben 20 vagy a felett gondolkoznék, legyen megbízható max 20-23k-t szánnék le.
Még egy szempont van, hogy ne viselkedjen idegesítően. :DDD Pl ha kinyitom az ajtaját ne csipogjon még 5-t, mert beleégették, hogy neki mindig 5-t kell csipognia.
Valami LG vagy Electrolux?

(#11057) B-L-A-C-K válasza DonMenyet (#11056) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

---> link

(#11058) jaris


jaris
csendes tag

Sziasztok.
Mikróvásárlás elött vagyok. Szeretnélek megkérdezni titeket milyen tapasztalataitok vannak márkák terén. hosszú távra tervezek venni, melyik márka kínálatát érdemes nézni, melyikkel voltak problémáitok, vagy épp ellenkezőleg.
grillezéshez nem ragaszkodok, az alapdolgokat tudja, amit kell neki (melegítés, olvasztás), 20 ezret szánnék rá
köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#11059) bozsozso válasza Mercutio_ (#11055) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm
Köszönöm

(#11060) Brave_86 válasza jaris (#11058) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nekem ilyen van fél éve !
Célra megfelel és kb pont annyi.

(#11061) Dorian válasza jaris (#11058) üzenetére


Dorian
félisten

Sok csoda nincs mikrók terén, kell venni olyant, ami tudja a kívánt funkciókat és megfelelően néz ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11062) maross


maross
veterán

Hali. 7. évét taposo whirlpool felultoltos mosogepunk haldoklo fazisba lepett, piros szerviz led vilagit, ket ujrainditassal ket ujabbfajta hibauzenet, forumokon keresgeles utan eleve darabonkent irnak ra ot lehetseges hibaforrast. Megneztem a szurot, nem mondanam tul koszosnak, azert kitisztitottam, de nagyjabol itt vegetert a tudomany. Gondolom szerelot nagyon nem eri meg hivni hozza, ha 20-40 ezer forint letétele utan el még egy-ket evet. Van valami markajavaslat ha ujat neznek? jo lenne ha 100 alatt tudna maradni árban.

szerk: jelenleg itt tartok, ennel dragabbat nem nagyon szeretnék venni, az se baj ha butabb a gepezet, a mostanin led kijelzo sincs. 1200as centrifuga kene, esetleg kimelo modban (30fok) tobb mint 1.5kg kapacitas jo lenne, de ezt nem nagyon talalom az adatlapokon. Es eljen 5+ evet ha lehet kerni :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11063) Shadowfax


Shadowfax
addikt

A topikban többször ajánlott Sencor SVC 8 VT porszívót vettem ma házhozszállítással. Csak a számlát kaptam meg, a jótállási jegy a használati utasítással együtt egy zárt zacskóban volt, magyarul nincs lepecsételve. Ez így oké szerintetek? :F

(#11064) Intruder2k5 válasza Shadowfax (#11063) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jótállás és szavatosság -> A jótállás fogalma, fő sajátosságai

Hogyan kell igazolni a jótállási jogosultságot? című bekezdés!

Vagyis, ettől a jótállás természetesen érvényes marad, de esetlegesen majd harcolnod kellhet emiatt, ha érvényesíteni szeretnéd, ami jótállási jeggyel minden bizonnyal könnyebb lenne!

(#11065) Retro DJ válasza Shadowfax (#11063) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ok, a szamlaval tudod bizonyitani a vasarlas idopontjat, a garjegyet kesobb is lehet ervenyesiteni, de ne letyen ra inkabb szukseg.

Retro

(#11066) Shadowfax válasza Intruder2k5 (#11064) üzenetére


Shadowfax
addikt

Köszi a válaszokat! :)

Azért lehet, hogy írok a cégnek, hogy mi a pálya, mert a Sencor oldalán az olvasható, hogy kell a pontosan kitöltött jótállási jegy is a számla mellé...

(#11067) Intruder2k5 válasza Shadowfax (#11066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ezt sokszor kérik, még ha jogtalanul is, ezért is írtam, hogy esetlegesen majd harcolni kell az igazadért, hatósághoz fordulni, stb...

(#11068) jaris válasza Brave_86 (#11060) üzenetére


jaris
csendes tag

Köszi, egyébként szétnéztem és e felé hajlok én is eléggé :)) nem csúszkál amikor ki és be csukod az ajtót?

(#11069) Acef válasza jaris (#11068) üzenetére


Acef
addikt

Vagy inkább ez [link]

(#11070) Shadowfax válasza Shadowfax (#11066) üzenetére


Shadowfax
addikt

Este írtam a boltnak, ahol vásároltam a porszívót, meg is érkezett a válasz:

A garanciajegyet, ahogy jelezte is, a csomagolás sértetlenségének megóvása érdekében, a gyárilag elhelyezett helyen hagyjuk, nem kerül a csomagolás felbontásra a feladás előtt, így garantálva az Ön elégedettségét és biztonságérzetét a vásárlással és a vásárolt termékkel kapcsolatban.

Természetesen ezzel az Ön garanciához való, a vonatkozó törvény által szavatolt joga nem sérül, nem sérülhet, mivel cégünknél is, mint általában a műszaki üzletekben a terméket kísérő garanciajegyet a vásárlást követően utólag is lepecsételtetheti. Ezt az ügyfélszolgálati irodánkban az alábbi címünkön tudja megtenni akár személyesen, akár a garanciajegy postai úton történő elküldésével. Amennyiben postai úton kapjuk a garanciajegyet, azt a lehető leghamarabb, postafordultával mi visszaküldjük Önnek, így teljessé téve és lezárva a vásárlást, amit ezúton ismételten köszönünk.

Egy esetleges garanciális probléma esetére kérem mindig őrizzék meg a garanciajegyet és a termékkel együtt elküldött számlát is.

Köszönjük megértésüket, használják egészséggel a vásárolt terméket.

Kellemes Ünnepeket Kívánunk!

Korrekt. :)

(#11071) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

Tudnatok segiteni? Kezimixer/habvero milyen ajanlott tipus van ami bevalt is?
Talas,kezi, robotgep is johet megbizhato legyen, eros, es hatekony! kb mint a szomszed regi ruszki habveroje, ami meg mindig a tokely, olyan ero van benne hogy elranjta a kezem, 1 perc alatt kesz a tojasfeherjebol a hab beton kemenyen :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#11072) tildy válasza XtremLor (#11071) üzenetére


tildy
nagyúr

Bosch mum volt itt tobb embernek, ha talasban is gondolkodsz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11073) runner 125 válasza XtremLor (#11071) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekünk nem rég adta be a kulcsot a régi habverő, gondoltam akkor már lesz helyette egy multi. Nem bántuk meg, nagyon frankó holmi. Átgondoltan megtervezett, minden funkciója tökéletesen használható.
Bosch MUM56Z40.

Nagyon hülyebiztos a felépítése. Ha, valamelyik védőkupak nincs a helyén, nem indul. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11074) XtremLor


XtremLor
őstag

Koszonom a valaszokat, bosch lesz eddig ez biztos, pontos tipus meg pontositodik rendelesig, de ahogy nezegettem a legmegbizhatobb gyarto lehet! :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#11075) nesa válasza runner 125 (#11073) üzenetére


nesa
veterán

Hasonlo van nekunk is kb 10 eves, jol birja mondjuk szerintem meg 10x nemvolt hasznalva, felesegem szerint maceras elovenni meg pucolni...
Nekem meg az a bajom nem daral le egyszerre 1,5kg hust, de szerintem felet se.
A mienkhez meg nincs ez a husdaralo fej hanem ilyen kesek vannak csak.

[ Szerkesztve ]

(#11076) Bacusuz válasza XtremLor (#11071) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem sok éve vásárolt Zelmer Robi 281.5 van.(kézi mixer+turmixol)Ez még nem a tálas változat,de amennyibe került ,szerintem megteszi.
Néha ha megdolgoztatom pici amperszaga van,de nem áll meg.
Ez nem egy robotgép árkategória,ha ilyenben is gondolkodsz....

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#11077) 4ron


4ron
senior tag

Olyannal találkozott már valaki, hogy maximális fokozaton a mikró tálcájának forgatója (műanyagból van) megolvad? Gyakorlatilag eltűnt, ráolvadt az üvegtálcára. Most nem tudja forgatni. Ettől még használható?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#11078) nesa válasza 4ron (#11077) üzenetére


nesa
veterán

Valamelyik eleve nem forog, csak lehet igy kevesbe egyenletes a melegites.

(#11079) 4ron válasza nesa (#11078) üzenetére


4ron
senior tag

Ez forgott, csak megolvadt. Kipróbáltam, működik.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#11080) Bacusuz válasza 4ron (#11079) üzenetére


Bacusuz
őstag

Még nem találkoztam ilyennel.
Ha nem vagyok vindisgréc megkérdethetem hogy milyen márka?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#11081) Intruder2k5 válasza 4ron (#11079) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez csak azért érdekes, mert legjobb tudomásom szerint a mikrohullámú sütő a víz, zsír, és cukormolekulákat melegíti fel, így nem értem, hogy egy műanyag alkatrész miként tud megolvadni, ami pont az üvegtányér alatt középen van, így nagyon még ráfolyni sem tud semmi... Na de mindegy is, ez már megtörtént!

(#11082) Met válasza 4ron (#11077) üzenetére


Met
nagyúr

Nem lehet hogy az edény, amiben melegítettél az melegítette fel a forgó tányért és attól olvadt meg a műanyag?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11083) tildy válasza XtremLor (#11074) üzenetére


tildy
nagyúr

Mas arkategoriaban azert szoba johet a kenwood meg a kitchenaid is. Nekunk elobbi van ( km010 chef) . Kenwoodbol szokott neha jo akcio lenni:[link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11084) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Lehet nem a legmegfelelőbb helyen kérdezem,elnézést:
AC/DC Adaptert hol érdemes/lehet venni? 18V=1000mA-es kellene 90°-os csatlakozóval. Köszönöm!

(#11085) Intruder2k5 válasza Brave_86 (#11084) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

18V-ost nem tudok, de 16V-os, vagy 19-20V-os van itt, 18V-ost nem tudok, ha máshol nem találsz, esetleg eBay-en érdemes megnézni!

(#11086) Brave_86 válasza Intruder2k5 (#11085) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Köszi! Néztem ott is, de nem igazán találtam.Ilyesmi kellene!

(#11087) Intruder2k5 válasza Brave_86 (#11086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Parancsolj!

[ Szerkesztve ]

(#11088) Brave_86 válasza Intruder2k5 (#11087) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Köszönöm! Sajnos egyik sem megfelelő. :/

(#11089) zoli03


zoli03
őstag

Új hűtőt akarunk venni, a következők a szempontok: alulfagyasztós, hűtőtér min 210 liter, 80-90e Ft-os ár. Ezeket találtam eddig: Whirlpool WBE3411A+W, Indesit BIAA 13P. Vélemények?

(#11090) Brave_86 válasza zoli03 (#11089) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Az indesit nem igazán ajánlott.
Nekem ilyen van fél éve, eddig bevált. Személyesen is nézd meg őket mindenképp. Anyaghasználatra is sok különbség van köztük. Nekem kicsit 'gagyinak' tűnt az anyagminőség ezeknél.

(#11091) Speedhs


Speedhs
őstag

Sziasztok!

Van egy motorcsere előtt álló lux d820 porszívónk, 17 éves.
2 év garis eredeti motorral, beszereléssel, szűrő cserékkel 45-ért tudnánk megcsináltatni.

Szerintetek mi legyen? Átlagos felhasználásról van szó. Nem tudom milyenek a mostani porszívók, de láttam eléggé jól értékeltet ennek a feléért. [link]

Lehet már ezek is tudnak legalább ennyit.

(#11092) runner 125 válasza Speedhs (#11091) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mi a baja a motornak?

Nekünk egy 15 éves Philips takarítógépünk van, ipari motorral szerelték már annó is, tavaly adta be a kulcsot, elszállt a két csapágy. 4000ft-ért újracsapágyaztattam, azóta is tökéletes, szóval nem biztos, h rögtön új motorban kell gondolkodni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11093) Speedhs válasza runner 125 (#11092) üzenetére


Speedhs
őstag

Az egyik kommutátor szelet el van színeződve a hőtől és látszik is rajta, hogy meg van égve.

Régebben már javította egy kíváló szaki. Videót is rakott fel róla. [link]

(#11094) Retro DJ válasza Speedhs (#11093) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Attol meg nem biztos, hogy kuka a forgoresz, lehet hogy csak a szeletek kozott beult a fempor ki kellene jol mikazni es felpolirozni a kommutatort!

Retro

(#11095) Retro DJ válasza Retro DJ (#11094) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Mindent visszavonok! En legszivesebben azt ajanlanam, hogy hajitsd el messzire, mert a motorcsere arabol siman kapsz egy hasonlo tudasu uj gepet, aminek a tomitesei stb, mar nincsennek eloregedve.

Miki egyebkent altalam koztiszteletben tartott egyen, egyedi a modora es emellett gyakorlott sokat latott jo szakember, bar porszivot javitani meg nem lattam...

Retro

(#11096) Speedhs válasza Retro DJ (#11095) üzenetére


Speedhs
őstag

Kicsi a világ. :) Tudnál ajánlani valamit 20-30e között?

(#11097) Speedhs válasza Speedhs (#11096) üzenetére


Speedhs
őstag

Senki? :DDD

(#11098) #25712384 válasza Speedhs (#11097) üzenetére


#25712384
törölt tag

Sencor SVC 8 -ra keress rá itt fórumban vagy neten. 2-3 hónapos személyes tapasztalat alapján jó gép!

(#11099) tankal


tankal
tag

Gorenje VKC 2322 AP-R két hetes használat brutál erős szívás nagyon csendes hátránya kicsit nehéz de gurul csak ha fel akarod emelni

(#11100) hossszú válasza #25712384 (#11098) üzenetére


hossszú
őstag

Én is ilyet vettem, bátran kijelentem, hogy árértékben a legjobb választás.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.