Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) Morris válasza föccer (#11600) üzenetére


Morris
veterán

A miénk így kezd, de nem tudom, hogy a mosogatógép is így indul e.
Most a mosogatógépet szeretném kifertőtleníteni illetve vízkőteleníteni. :)
Arra gondoltam, hogy belelöttyintek egy liter ecetet, majd ráadok egy öblítő programot, utána meg megy egy 65fokos progi is üresen!
Jó az elgondolás? :U

[ Szerkesztve ]

(#11602) Winner_hun válasza Morris (#11601) üzenetére


Winner_hun
félisten

2 deci ecet bőven elég de ne öblítéssel hanem 60 fokos programmal. Ha lement utána mehet az öblítés, ecet nélkül.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11603) Morris válasza Winner_hun (#11602) üzenetére


Morris
veterán

No, kipróbáltam, szivattyúzással indít ez is!

Akkor marad a 65 fokos program egy tálkában ecettel!

[ Szerkesztve ]

(#11604) Atomgeszi válasza DeFranco (#11563) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi.
Amúgy a kémény egy használaton kívüli kémény. 70es években építették a házat és 90 környékén a tetőteret. Akkor ezt a kéményt használaton kívülre helyezték, mivel a kazánokon kívül mindenhol konvektor lett a lakásokban. Szóval elég érdekes lesz a kivezetes. :/

(#11605) Vesztor87 válasza Morris (#11603) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Valahol olvastam olyat is, hogy a dobba közvetlen öntöttek 1 egész üveg ecetet, és a szivattyúzás után nyomtak egy program stoppot, és hagyták éjszakára benne az ecetes vizet. Így ugye egy éjszakája van dolgozni a cuccnak... nem tudom mi az igazság.

(#11606) csokszi


csokszi
tag

Sziasztok!

Porszívót szeretnék venni! A kiszemelt ez lenne [link] de utána olvasva sokszor írnak motor problémákról a samsung porszívóknál!
Tudnátok valami másikat ajánlani Mosható HEPA filteres , porzsák nélküli, 300-350W szívóerő legalább.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11607) biker


biker
nagyúr

Ma megjött a HGCS-s program által az új hűtőnk, Gorenje RK6193KX, remélem sokáig hű társ lesz.
És plusz poén, a gorenje weblapján kint van a + 2 év regisztrációs program, amire regisztráltam is, de persze 2014.12.31-ig volt jó. Nem baj, megjött a visszaigazoló email is, elmentettem mindent, magukra vessenek :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11608) Dluinet válasza csokszi (#11606) üzenetére


Dluinet
nagyúr

porzsákos nem jó?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11609) csokszi válasza Dluinet (#11608) üzenetére


csokszi
tag

Ahogy olvasgattam lehet inkább az volna a jó!
Most pont ezt nézegetem [link]

(#11610) Dluinet válasza csokszi (#11609) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jó választás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11611) csokszi válasza Dluinet (#11610) üzenetére


csokszi
tag

Kicsit tartok tőle nem ismerem ezt a márkát! Megbízható?

(#11612) Dluinet válasza csokszi (#11611) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a munkatársam a samsungról tért át sencorra, (azért mosógép és Hűtő még samsung nála)
másfél éve sencor cuccokat vesz, azt mondja, hogy már ránézésre is minőségi érzetet ad

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11613) csokszi válasza Dluinet (#11612) üzenetére


csokszi
tag

Akkor valószínű ez lesz!

Köszönöm!

(#11614) kleinguru válasza Dluinet (#11612) üzenetére


kleinguru
addikt

Kapható hozzá olyan porzsák, amit csak kiürítek, ha teli van és visszateszem a helyére?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11615) #25712384 válasza kleinguru (#11614) üzenetére


#25712384
törölt tag

[link] alulról a 4. termék / Sencor porzsák PZS-Sencor-003 /
Szerintem ez kell neked.

(#11616) kleinguru válasza #25712384 (#11615) üzenetére


kleinguru
addikt

Hálás köszönet:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11617) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

22k-ig milyen mikrót érdemes venni? Illetve melyik márkát típust kellene kerülni?
Már 15. évét tapossa a Daewoo mikrónk és, mintha valami baja lenne :)) ezért cserélnénk, vagyis nagy igények nincsenek.

F.K.T.

(#11618) biker


biker
nagyúr

hűtőgép csere után kitaláltam, hogy a régi mélyhűtőt (hogy ne penészedjen be) hagyom teljesen minimumra tekerve menni, átmeneti fagyasztónak használnánk.
Igen ám, de így is -20 fok van benne. Lehetséges, hogy tönkrement a hőfokszabályzója, és mindig -20-on tart?
(ugye ha leolvasztanánk és kikapcsolva hagynánk, akkor nyitva kellene tartani, ha nem akarjuk, hogy bebüdösödjön vagy penészedjen)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11619) Met válasza biker (#11618) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem ha rendesen ki van takarítva és kiszáradt rendesen nem fog bepenészedni, de elég csak résnyire nyitva hagyni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11620) macilaci78 válasza biker (#11618) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Így van, egy ceruzával kitámasztod az ajtót.
Vagy teszel be egy tál szilicagélt (macskaalom).
Esetleg tehetsz bele szárazjeget (széndioxid). Szép lassan gáz halmazállapotúra változik és tuti nem kedvez a nem fotoszintetizáló organizmusoknak. Amelyik meg mégis fotoszintetizálna, azt meg a napfény hiánya fogja zavarni.

Ha üresen jár, könnyen meglehet a -20°C. 200 liter levegőt sokkal jobban lehűtesz ugyan olyan energiabefektetéssel, mint 200 liter húst/zöldséget. Persze ha hőszivattyús a fagyasztó, akkor valami nem kerek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#11621) biker válasza macilaci78 (#11620) üzenetére


biker
nagyúr

Hőszivattyús :):):)
13 éves zanussi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11622) LaMeRick válasza McAdam6 (#11596) üzenetére


LaMeRick
csendes tag

Ebay-en meg van hamis fej hozzá, az sem rossz. 2 darab eredeti áráért 20 darab. Ha érdekel valakit PM.

(#11623) DeFranco válasza LaMeRick (#11622) üzenetére


DeFranco
nagyúr

olyan is. két hét után lószőrecset, másrészt meg én ilyen ki tudja miből ki tudja hogyan csájn-ízt a számba nem vennék.

(#11624) ngabor2 válasza macilaci78 (#11620) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A hűtők/fagyasztók általában hőszivattyúsok :)

A szilikagél/aktív szén, esetleg a szódabikarbóna tényleg jó lehet, de időnként így se árt szellőztetni.

(#11625) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Sziasztok!

Van egy defektes mosógépünk, amire azt monda a szerelő, hogy nem érdemes javítani. Állítólag leszakad a dob felfüggesztése. (A hiba az lenne, hogy elindul a program, de a dob nem forog) Ez tényleg ekkora gond lenne? A mosógépünk egy 7 éves AEG Lavamat 1046EL.

Ha le kell mondani a javításról, akkor ezeket nézegettem. Van tapasztalata valakinek ezekről?
Whirlpool AWO/C 6340 - 105ezer Ft.
AEG L64740VFL - 120ezer Ft.
LG F14B9QDA Direct Drive - 115ezer Ft.
(Három szempont volt a választásnál. Mivel 6 fős család vagyunk, ezért legyen nagy a dob, 1400-as fordulatszám és legyen energiatakarékos.)

Előre is köszönöm a válaszokat!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#11626) föccer válasza rum-cajsz (#11625) üzenetére


föccer
nagyúr

Azt az LG tnnyi pénzért nagyon jó vételnek tartom. :K

Ha tényleg a dob felfüggesztése ment tönkre (eltört a tengely, beállt a szimering, kiszakadt a szimeringház?), akkor tényleg költséges a javítása, bár nem lehetetten. Gyakorlatilag kell hozzá egy donor, aminek valmai más baja van és a két gépből csinálni kell egy működőt.

ódv. füccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11627) DeFranco válasza rum-cajsz (#11625) üzenetére


DeFranco
nagyúr

esetleg ha futnál még egy kört a javítással adhatok egy számot egy szerelőhöz, aki szerintem megmondja a frankót és ha lehet megoldja a javítást. igazi bütykölős szaki ismerősnél a 40 ezres panelcsere helyett egy órát forrasztgatott 2000 forintért s lőn működés.

maximálisan fura fazon, ha nem ajánlják, lehet be sem engedem, de nekem is pozitív tapasztalatom volt vele (végül is nem volt baja a gépnek, csak beragadt valami valahova és attól volt hangja, de nem is húzott le. 5k kiszállásból megúsztam)

(#11628) macilaci78 válasza DeFranco (#11627) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt én is ajánlani tudom, hozzám ki sem jött. :DDD Telefonon szépen szájbarágósan elmondta, mit merre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#11629) LaMeRick válasza DeFranco (#11623) üzenetére


LaMeRick
csendes tag

Semmivel sem szarabb, mint a DM saját márkásai, a kínai gyártás az egyetlen negatívum a történetben. Mindenkinek lelke rajta. Egy kissé bepöccentem amikor megláttam 2 kefefejet 5000 HUF-ért, akkor berendeltem :)

@csokszi:
Csak a múlt héten vettem egy ilyet, úgyhogy sok tapasztalatom nincs még vele. Ha rátekered a kakaót akkor szív rendesen, ha letekered akkor halk. A főegység maga nagyon patent kidolgozású minden illesztés a helyén, a kipattintós részek finoman kattannak, nem tudnék belekötni, ugyanakkor a kiegészítőknek van egy kis kínai beütése, pl. a kefefej külső anyaga normál minőségű műanyag, viszont a fejen lévő görgők olyanok mint egy matchbox koppintás kerekei, ettől mondjuk pont nem félek, hogy elromlik. Csövön lévő levegőszabályzó szintén gagyi érzést kelt, apróságok de talán odafigyelhettek volna, ha már EU piacra szánják. Porzsákot a 220volt.hu-nál vettem 1600/5db körüli áron.

(#11630) DeFranco válasza LaMeRick (#11629) üzenetére


DeFranco
nagyúr

DM saját márkást még nem próbáltam, eredeti fejet meg lehet venni fele ennyiért is, csak ki kell fogni. egy kis leárazás egy kis kupon és összehozható. akkor kell belőle bevásárolni.

(#11631) LaMeRick válasza DeFranco (#11630) üzenetére


LaMeRick
csendes tag

jaja, vágom amúgy (csak nagyon felhúztam magam) :)

(#11632) DeFranco válasza LaMeRick (#11631) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akinek telik majomra teljen banánra is ;)

(#11633) ngabor2 válasza rum-cajsz (#11625) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Mi most vettünk Samsungot, mert regisztrálva adtak +3 év garanciát. Így összesen 5 év van a teljes gépre. Ha ez nem lett volna, akkor az LG-t vettük volna.

(#11634) DerDer


DerDer
tag

Sziasztok,

Milyen mosogatógépet érdemes venni? Tettem egy kört a médiában, az ottani választék közül ami megtetszett az egy Whirlpool ADP 7570 130 ezerért. A legfontosabb, hogy alaposan mosogasson és megtetszett, hogy van az oldalán és a tetején is fúvóka, valamint hátul külön gőz tisztító. Két év gyári garancia van, amit ~15 ezerért meg lehet hosszabbítani 5 évre. Érdemes ennyit még rákölteni, vagy egy ilyen gép 5 évet szinte biztos kibír gond nélkül?

Valami más hasonlót tudtok ajánlani? Ennél drágábbat nem szívesen vennék, ha csak nincs vmi tuti vétel..

:R

(#11635) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Mi lehet a baja a gáztűzhelynek, ha kihúzva működik rendesen, ha viszont be van dugva, akkor kikapcsolja a gázt? Egy Electrolux tűzhelyről van szó, alul-felül gázos, áram csak a vezérléshez és a szikráztatáshoz kell. A vezérlés most trafóhiba miatt nem megy, de ennek nem szabadna a gázos részt befolyásolnia szerintem.

(#11636) Acef válasza ngabor2 (#11635) üzenetére


Acef
addikt

Páraelszívód is van?
Milyen a gázcsap?

(#11637) macilaci78 válasza ngabor2 (#11635) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, a vezérlés egy mágnesszeleppel lezárja a gázt. Ha nincs áram, nem zár a mágnesszelep.
Vagy valami hibát érzékel az elektromos vezér és ezért tilt le.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#11638) ngabor2 válasza Acef (#11636) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Igen van páraelszívó, és levegő utánpótlás is.

(#11637) macilaci78:

Ez az elektromos zavar igaz lehet. Ha nincs bedugva, de nem melegszik át az érzékelő, ugyan úgy lekapcsol a gáz, de ha átmelegszik, akkor megy rendesen. Ma jön egy elektromos szerelő, remélhetőleg megoldja a problémát. Köszi a segítséget.

(#11639) Met


Met
nagyúr

Ismeri őket valaki?
Megbízható stb.?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11640) DerDer válasza Met (#11639) üzenetére


DerDer
tag

Valószínűleg kínából rendeltek pár fejet $1-ért, rátettek egy kis hasznot, a kuponos oldal jutalékát és az áfát és lett belőle 1890 Ft.

Biztos kompatibilis vele, meg biztos hasonló mint az eredeti, de én kényes vagyok az ilyenre és nem vennék a számba ilyen bevizsgálatlan valamit. Rossmann-ban van hogy akciós, meg adnak 10%-os kuponokat postaládákba is, azzal vettem eredetit ~1100 Ft/darab áron, az még vállalható.

(#11641) hossszú


hossszú
őstag

Szárítógép vásárlás előtt állok, a Whirlpool AHIC 893-et néztem ki, 210k most a madaras tescoban vagy ugyan ebben az árban lenne még Panasonic NH-P80G2WGN. Melyik lenne a jobb választás? A Whirlpool 3 plusszos a Pana 2.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#11642) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Baumaxba lehet kapni mosógépet?

(#11643) Dluinet válasza gorje (#11642) üzenetére


Dluinet
nagyúr

már semmit sem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11644) gorje válasza Dluinet (#11643) üzenetére


gorje
senior tag

Koszi de azert kimegyek hatha van/talalok valamit. De mosogep lenne a lenyeg.
Biztos kevesen lesznek:D

(#11645) Dluinet válasza gorje (#11644) üzenetére


Dluinet
nagyúr

három hete, amikor elkezdték a 40%-os akciót, akkor az első nap elvitték az összes műszaki cikket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11646) gorje válasza Dluinet (#11645) üzenetére


gorje
senior tag

Ez nem túl bíztató..
Köszi az infót! Szép napot

(#11647) kecsetif válasza hossszú (#11641) üzenetére


kecsetif
aktív tag

A pana nagyon jó, csak sajnos Európában alap gépeket árul. Ennek ellenére láttam olyat, hogy Európának szánt alap pana napi 8-10 órában ment hibátlanul éveken át. Sima háztartásba Bosch serie8 (tapasztalat), vagy az annak megfelelő Siemens jó választás. Elux guru tudtommal van a fórumban, majd megmondja. A whirlpoolt nem erőltetném (tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

(#11648) SirKero válasza ngabor2 (#11591) üzenetére


SirKero
őstag

Nálunk kb négy éve így működik probléma nélkül. [link]

Más. A 25 ezres porszívó kategóriában még mindig a Sencor SVC 8YL az ajánlott vagy van más versenyző is?

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11649) hossszú válasza kecsetif (#11647) üzenetére


hossszú
őstag

Mi a baj a Whirlpoolal? A mosógépünk ez a márka de lekopogom semmi baja pedig négy éves és szinte minden nap lemegy egy program, hétvégente több is.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#11650) kecsetif válasza hossszú (#11649) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Biztosan vannak ott is különbségek egyes típusok között, ennyire sajnos nem ismerem ezt a márkát. Mi sajnos mosó-szárító fronton összesen talán 4-et is elfogyasztottunk nagycsaládilag. Minél drágább volt, annál kevésbé bírta. (Programkapcsoló, csapágy amikre leginkább emlékszem, bár csapágyas talán a mosógép lett közvetlenül a gari lejárta után) Rozsdásodni meg nagyon szeret, bár ez inkább csak látványbeli probléma.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.