Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49551) geri788 válasza Szabikaa20 (#49550) üzenetére


geri788
tag

Teljesen igazad van!..én sem biznék a használtban!Nem feltétlenül villog az aki ujat vesz,csak elöre gondolkodik!Ujgazdagok????.....én nem Budán lakom hanem falun!

(#49552) TCr válasza BBéci (#49537) üzenetére


TCr
veterán

BBéci és sting2: köszönöm!

T-Tboy: nem, egy belépő Onkyo, típusa: HT-R380 (HT-S3305 egybeszettben volt)
A 609-et nem "hajtaná" ki a Libra szett.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49553) kasee


kasee
aktív tag

Tudtok esetleg ebben segíteni?
Hova tudnám elvinni szervizbe?

(#49554) Szabikaa20 válasza geri788 (#49551) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én is kis falun lakom!És én sem azért venném,hogy villogjak!Akkor aki meg használtan veszi meg az meg azt mondhassa hogy:"újonnan vettem"!Szerintem ez a villogás!Ez ugyan olyan dolog. :U

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#49555) Ed Parker válasza Szabikaa20 (#49550) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem a villogás nem a 500€-s erősítőnél kezdődik, aki ért hozzá, annak mind komolyabb cucca van, aki meg nem ért hozzá, tökmindegy mit mutatsz neki.

[ Szerkesztve ]

(#49556) Szabikaa20 válasza Ed Parker (#49555) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát ez az!De ezt ne nekem mond!Nem én mondtam ezt:"Új erősítőt csak az újgazdagok vesznek, legyen mivel villogni az ismerősök előtt." :U :K Én se azért veszem,mert villogni szeretnék....Amugymeg nem tudom mi ebben a villogas,mikor minden 3 embernek ilyen van söt sokkal-sokkal jobb!!!

Na mind1....befejeztem ezt a témát!Inkább mondjatok valami újat! :DDD :Y

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#49557) ginola válasza Szabikaa20 (#49556) üzenetére


ginola
addikt

Mindenki azt vesz, amit akar, és amire pénze van. :C :Y

(#49558) geri788 válasza ginola (#49557) üzenetére


geri788
tag

meg amit rásóznak!!!!!! :DD

(#49559) ginola válasza geri788 (#49558) üzenetére


ginola
addikt

Az a vevő baja, bocs :Y
De így is sokan hiába járnak ide tanácsért, nem fogadják meg, és rosszul költik pénzüket, mondjuk nem számít az ő pénzü :)) k.

(#49560) Dorian


Dorian
félisten

Szerintem be kéne fejezni az OFF-olást. Mindenki kiméltatlankodhatta magát, pont.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49561) Szabikaa20 válasza ginola (#49557) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Így így!!! :R Térjünk vissza az eredeti témához! :D

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#49562) Pgabor79 válasza BBéci (#49533) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

20-asokkal számoltam én is. JBL hivatalos weboldalán közölt árakat néztem.
Melyik hazai forgalmazónál lehet induló listaárat találni?

(#49563) ginola válasza Pgabor79 (#49562) üzenetére


ginola
addikt

Netán streamaudio?

(#49564) Pgabor79 válasza ginola (#49563) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

ott bizony nincsenek induló listaárak... :N

(#49565) Arthemi$ válasza BBéci (#49545) üzenetére


Arthemi$
csendes tag

persze, elolvastam az volt az első, csak lehet figyelmetlen voltam, de köszi hogy leirtad érthetően, azt hiszem beleugrok ebbe a denonba esetleg valakinek valami vélemény vagy tapasztalat róla?
Denon AVR 1907

GG tools

(#49566) Radírpók


Radírpók
csendes tag

Több fórumot olvasva is mindenhol azt javasolják, hogy érdemes alaposan körülnézni az apróhirdetések között. Sokszor hírdetnek még garanciális cuccokat is a bolti árnál 40-50 ezer forinttal olcsóbban. Pont tegnap vittek el például egy fél éves NAD 356 BEE-t (az orrom elől) 1,5 év garival a bolti árnál 50 ezer forinttal kevesebbért.
Ettől függetlenül én is tartok egy picit a használt cuccok megvételétől, mivel nem értek hozzá és kábé bármit rám sózhatnának, de vannak fórumok ahol szerencsére ismerik egymást az emberek, így talán kiszűrhetőek a megbízható eladók.
Lehet, hogy ostobaság, de talán az segítség lenne, ha egy-két hozzáértő ember leírná, hogy a meghallgatásukon kívül érdemes -e még valamire figyelmet fordítani (kábelek, csatlakozók) egy erősítő/hangfal megtekintésekor.

(#49567) Vikthor válasza Arthemi$ (#49565) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nincs benne HDMI... sztem ne vedd meg.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#49568) #48613632 válasza bajnokpityu (#49548) üzenetére


#48613632
törölt tag

Angliában élek, ha az ár versenyképes az itteniekhez, és a posta is megoldható, akkor persze, érdekel.

(#49569) Ed Parker válasza #48613632 (#49568) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ott nincs nálatok second hand hifi cuccok?
Vagy ott mindenki újat vesz?

(#49570) python1 válasza #48613632 (#49568) üzenetére


python1
veterán

Én meg Svédben a vas meg Magyarban úgy,hogy a posta kilőve,jobban jársz ha a környéken nézelődsz.

(#49571) #48613632 válasza Ed Parker (#49569) üzenetére


#48613632
törölt tag

dehogynincs, csomó second hand van, no meg az ebay. én is használtban gondolkozok. :)

python1

köszi akkor :R

[ Szerkesztve ]

(#49572) Ed Parker válasza #48613632 (#49571) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor ott kell hallgatózni és ott rögtön elötted van sok hangfal is amikkel meghallgathatod.
Sztem az egyik legjobb vétel, ott nem qrnak át, legalábbis az üzletnek nem érdeke, hogy ezt tegye, garit meg szoktak adni 1 hónapot,amit magánszemélytől kötve hiszem hogy kapnál.

(#49573) #48613632 válasza Ed Parker (#49572) üzenetére


#48613632
törölt tag

használtba, e-bayrol a belehallgatás nem mindig oldható meg.
De pl EZT belehallgatás nélkül is el merem hozni annyiért (GBP125 - ha nem ütnek rá)
No meg ebbe bele is tudnék hallgatni, mivel személyesen megyek érte, nem postázható a komplett cucc mérete miatt.
De ha külön vettem volna az erölködőt, akkor könnyen lehet, hogy 2-300 milesre találok csak, annyit azért nem autózok. Ez a szett 70 milesre van, kicsit több, mint 100km, ha jó lesz a vége, annyit megér, hogy leguruljak.
Ha otthon pestre mennék, az sem lenne kevesebb

szerk: bár mintha az egyik surround membránja sérült lenne ???

[ Szerkesztve ]

(#49574) Ed Parker válasza #48613632 (#49573) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én nem vennék ilyet eBay-ről, pláne meghallgatás nélkül,de ez a magánvéleményem.
Plusz ha valami baja van, mivel bizonyítod hogy így vetted?
Ááá, felejtős.

(#49575) #09634560 válasza kasee (#49553) üzenetére


#09634560
törölt tag

(#49576) bajnokpityu válasza Ed Parker (#49574) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem jellemző,h átvágnak..
maximum olyan esetem volt,h az eladó nem is tudott arrról, h hamis, ilyesmi.
de nem szándékos volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49577) BBéci válasza Szabikaa20 (#49556) üzenetére


BBéci
titán

Nem értetted a lényeget. :(
Arra akarlak rávenni, hogy értelmesebben költsd el az a 120000 forintot. Sokkal jobb minőséget kapsz abból a pénzből, ha használtat veszel. Például annyiért 3806-ost, 2809-est kapni.
Sajnos Te csak a villogást fogtad fel. :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49578) ginola válasza BBéci (#49577) üzenetére


ginola
addikt

Erre céloztam.

(#49579) #48613632 válasza Ed Parker (#49574) üzenetére


#48613632
törölt tag

Majdnem minden cuccom az e-bayról van, sőt megkockáztatom! minden cuccom onnan van. És eleddig semmi gondom nem volt vele. Újabban már kipróbálás nélkül hozom el. utolsó vásárlásom egy 50"-os plazma, lekopogom, semmi gond vele, azon túl, hogy kissé öregecske.
Nem mellesleg 45 napig a paypalon keresztül reklamálhatsz, már ha azon keresztül fizettél.
De ebből a szempontból azt gondolom, az eladók korrektek. A feedbackok (csillagocskák) pedig azért árulkodnak. Szóval én nem parázok.
De azzal tisztában vagyok, otthon a magyarok kicsit mindig "nagyobb kabátban" járnak, mint lehetne.
Én itt kint a feleségemmel 4-5x annyit keresek, mint otthon tehetném, de szinte sosem gondolkodunk újban.
Csak egy példa. Autóban is újat veszel? Pedig ott azért nagyobb értéket bukhatsz, mint egy házimozi szett vásárlásakor.
Az az igazság, hogy egy ilyen cuccra azért vigyáznak a tulajok az esetek többségében. De ha ezt elhozva minden rossz lenne, még akkor is pluszban lennék az ártöbblethez képest, amit akkor buktam volna, ha mindent újonnan veszek. A legkevésbé értéktartó termék ugyanis az új termék.

szerk : az új termék vásárlásra egyedül a részletfizetés ösztönöz. gyakorlati tapasztalat, hogy garanciára szinte sosincs igény, még így, használtnál sem.
bár hazudtam, mert a mediaplayerem (WDTV Live!) kicsit sz@rakodik, fagyogat túlmelegedés miatt. Utánanéztem, típushiba lehet, mert google dobott ki hasonló eseteket. De szétszedtem, és doboz nélkül nem csinálja. A doboza meg egy förtelmesen megtervezett vasketrec, persze esztétikusan becsomagolva egy múanyag vázba. Hétvégén újrapasztázom, és megnézem mit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#49580) Arnee01


Arnee01
csendes tag

Sok okos választ és véleményt kaptam már itt, úgyhogy lehet még egy(két) kérdésem?

Volna lehetőségem ca. 100ezer Ft-nak megfelelő euróért egy harman/kardon hkts 60 szettet beszerezni (új ára ahogy nézem 200ezer körül mozog). Nyilván nem egy világverő, összehasonlítva a méter magas frontokkal rendelkező szettekhez képest, de amiket írtak róla teszteket többségében pozitív kicsengésűek. Természetesen mozira csak. Nekem amúgy tetszett a hangja, eleg jó térérzetet biztosított, nem túl tolakodóak a basszusai (emeletes házba lesz). És passzolhatna talán az „olcsó” 5.1 Sony erősítőmhöz, illetve a nem túl nagy (18 m2) szobához.

Emellett készenlétben áll egy ősrégi Sanyo stereo erősítő is, ami a zenélést biztosítaná. Emellé már csak két jó zenefront kéne.

A dilemmám, az hogy szerintetek érdemes-e két külön rendszert fenntartani? Mert ha egybe szeretnék mindent megoldani, akkor mondjuk egy pl. általatok is ajánlott Polk tsi 300 szett + mélynyomó kombót kéne választanom + vmi épkézlábabb házimozi erősítőt, ami azért sztereoban sem túl gány. Ami persze szép nagy kasszánál hagyott összeget jelent.

Első verzió ca. 200-250-ből jönne ki kb, míg a másodiknál kb a duplája. Most ezek persze új árak, és tudom, hogy a használt olcsóbb, de az arányok ott is kb. hasonlóak lehetnek.

Vagy mindenképpen felejtsem el a h/k-t, mert úgy sz.r ahogy van házimozira is?

(#49581) Zanik


Zanik
addikt

A legnagyobb gond, hogy pont azokat a laikusokat a legkönnyebb átverni, akiket a használt piac felé próbáltok terelgetni (nagyon helyesen, ezzel nincs gond). Viszont azt már nem tudjátok nekik "megtanítani", mire kell figyelni egy használt cucc vásárlásánál, hogy nehogy rosszul döntsenek. Szerintem a tapasztaltabb vén rókák is találkoztak már olyan használt cuccal, amit a vonzó ár ellenére - valami miatt - végül mégsem vettek meg. Ehhez viszont kellett az a korábbi tapasztalat, amit az évek alatt gyűjtöttek össze.
(Azt meg nem nagyon hinném, hogy ha bemegyek valamelyik házimozis helyre tanácsért, az eladó segítőkészen majd pont a használt cuccok felé terelgetne engem. :U)
Szóval legyen akármekkora (konkrét vagy 'fórumon-utánaolvasgatásos') tapasztalata valakinek, egy bizonyos fokú lutri mindig lesz a használt cuccok vásárlásában, még akkor is, ha az eladó tényleg jóhiszeműen árulja a portékáját. Az egyetlen dolog amit tehet az ember, hogy itt rákérdez a típusra, árra, és az esetleges árulkodó hibákra, ezzel is csökkentve a befürdés kockázatát.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#49582) BBéci válasza #48613632 (#49579) üzenetére


BBéci
titán

"Csak egy példa. Autóban is újat veszel? Pedig ott azért nagyobb értéket bukhatsz, mint egy házimozi szett vásárlásakor."
1984 óta vezetek, eleinte használt autókat (max. 4 éveset) sikerült vennem, mindegyikkel volt valamilyen, kisebb, nagyobb (2x váltócsere) nyűgöm, javítanivalóm. A legutolsót 8 évesen adtam el. Mostani járgányomat újonnan vásároltam 2001-ben, a listaárnál 20 százalékkal olcsóbban. 10 évig szinte semmi (csomagtérzár csere) bajom nem volt, most előjött egy két hiba, például szivárog a tandempumpa.
Ergo: szerintem éppen az autó az a használati tárgy, amiből inkább újat érdemes venni.

Viszont hifi és házimozi cuccból csakis használtat.

(#49581) Zanik
Egy fél, vagy harmadáron vett, kipróbált, meghallgatott erősítőnek nem lehet olyan baja, ami miatt akár kicsit is lehetne bukni. Ha néhány hónap múlva romlik el, a javítás szinte soha nem több 5-10000 forintnál.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49583) bajnokpityu válasza BBéci (#49582) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én meg rálltam a 10éves kocsikra.olyan olcsó hozzájuk az alkatrész,(ami cserébe kell is),hogy jobban kijövök,mint a márkaszervizek 50-70rugós eseti dijával.

meg nem féltem annyira.használom,mert az a dolga,hogy engem szolgáljon.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49584) Arnee01 válasza BBéci (#49582) üzenetére


Arnee01
csendes tag

Csak érdekességképp említem, és véletlenül sem vitának (pláne mivel erősen off-topic), hogy mindenki a saját szakmájának, szakterületének (vagy hobbijának) megfelelő területet ismer jól és ezért is ebben a témában mer használtat venni.

Én pl évekig autóiparban dolgoztam, és semmi szín alatt nem vennék új autót, de tudom mit és hogyan kell megnéznem egy használton, hogy jó eséllyes hasonlóan hűséges használati eszközöm legyen, mint a Te új autód. Te pedig nyilván a hifi/házimozi cuccokat ismered oda-vissza.

Talán lehet, hogy a túlzott ismeret és tapasztalat miatt is mondják sokan a saját "területükről" hogy újat aztán nem szabad venni, mert drága és ugyanolyan kaka mint a régi :)

Nade OFF vége, úgyhogy pl foglalkozzunk az iménti ONtopic kérdésemmel:)

(#49585) Ed Parker válasza bajnokpityu (#49576) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a jobbik eset, én már utaltam előre pénzt, sajnos átvert az illető, azonnal feljelentettem, azóta is folyik az eljárás ellene.
Én már nem utalok előre többet. Ezért is felejtős az eBay számomra, pláne 100€ feletti összegnél.

(#49586) Ed Parker válasza #48613632 (#49579) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok, engem meggyőztél, bajnokpityunak már leírtam az okot miért, nem utalok előre,hozzáteszem, aki átvert magánszemély volt, nem eBay-és kereskedő.
Én inkább annak a híve vagyok amit megfoghatok, kipróbálhatok vásárlás elött.
Nem vagyunk egyformák.

(#49587) Zanik válasza Arnee01 (#49580) üzenetére


Zanik
addikt

Hát, ha már hajlandó lennél ennyit áldozni egy házimozira, akkor nem ilyen műanyagdobozos hangkeltőkben kéne gondolkodnod, legyen az bármennyire is agyondicsérve. Elhiszem én, hogy jól szól ez a H/K, azt viszont nem hinném hogy jobban szólna, mint egy hasonló áron beszerezhető mdf lapos használt(!) szett. De majd a vén rókák megcáfolnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#49588) Dorian válasza Ed Parker (#49585) üzenetére


Dorian
félisten

Ezért jók a specifikus fórumok aprói, ahol hozzá is lehet szólni. Félig-meddig ismerik egymást az emberek, a véleményük is ott van a hirdetés mellett, ebből is leszűrhet az ember sok mindent.
Én nemrég lepődtem meg a belém vetett vagy ki tudja minek szóló bizalmon, mert egymás után többször is előfordult, hogy előre utaltak vagy előre elküldték a dolgot, hogy majd átutalom ha tetszik.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49589) #48613632 válasza Ed Parker (#49585) üzenetére


#48613632
törölt tag

nézd, én ebayon kereskedek, azért az egy kicsit más. az viszont tény, hogy eleddig 2 cuccot vettem a PH-ról, mindkettővel gond volt, sőt, az egyik ügyem még folyamatban van.
az ebay annyira vevő párti, hogy sok customer visszaél ezzel. egy példa, eladtam egy pár ramot, vevő szólt, hogy az egyik rossz. Én minden ramot tesztelek elküldés előtt, de kompatibilitási okokból előfordulhat, hogy nem megy az illető gépében. Hát mondtam, küldje vissza.
Vissza is küldött egyet, ami nem az enyém.
És nem tudsz mit csinálni, mert benegatívol, vagy ami még rosszabb, lecsillagoz. hát kapott egy csereramot ingyen és bérmentve.
ezzel csak azt akarom mondani, hogy az ebay olyannyira vevőpárti, hogy szinte nem bukhatsz, vagy akkor nagyon balféknek kell lenned.

(#49590) Ed Parker válasza Dorian (#49588) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pitepeti71:
Ez még a jobbik eset, de azért ha megnézed ott azért pár ezer Ft-os tételről van szó, ami azért nagyon nem mindegy, hogy 10$-al vagy 100$-al vágnak át.

[ Szerkesztve ]

(#49591) Ed Parker válasza Dorian (#49588) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen, természetesen ilyenek is vannak, sőt abban is biztos vagyok hogy az emberek nagy része aki elad, becsületes.
De mivel mindig vannak kivételek, bekeveredik 1-1 troger, aki átver, utána már az ember bizalmatlan.
Az meg már hab a tortán ha ismerőstől veszed.
Szóval én inkább hifi boltba járok túrni valami kis értékes darabot:)

(#49592) bajnokpityu válasza Ed Parker (#49591) üzenetére


bajnokpityu
félisten

itthon nem is tudok ma már olyan boltot,ahol nagy százalékban használt dolgokat árulnak.
10éve az oktogon audio volt.

vagy volna,csak én nem ismerem?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49593) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Én nézegetném most a használt sztereó erősítőket, de nagyon nem vagyok képben vele, hogy melyik mikori (tudom erre google...), mennyit érhet, na meg hogy egyáltalán érdemes-e megvenni. Így azért nehéz.

(#49594) Viper26 válasza Tamoo (#49593) üzenetére


Viper26
nagyúr

Na igen, én sem flancolásból akarok újat, hanem mert nem értek hozzá annyira, hogy be merjek vállalni egy használtat.Így jó eséllyel kisebb a hibalehetőség azt hiszem. :B

iPhone 14 | FR955

(#49595) Peak válasza Viper26 (#49594) üzenetére


Peak
addikt

a hibalehetőség nem kisebb, csak ott van az 1 vagy több év garanciája, a biztonság, hogy ha meg is hibásodik, akkor nem kell fizetni a javításért. nem?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#49596) ginola


ginola
addikt

Látom átmentünk OFF-ba............................

(#49597) Ed Parker válasza ginola (#49596) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez miért off?

Vagy itt vásárlási tippeket nem lehet megosztani a másikkal, ha használt hifit vesz?

Nem értelek.

(#49598) Szabikaa20 válasza BBéci (#49577) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát mivel ez két értelmü volt amit írtál!Meg nemcsak én fogtam fel így! :U Na de hol veszek?Mert mindenki csak azt tudja mondani hogy veszel,de hol?Ebay meg hasonlokrol nemnagyon merek vasarolni!Nálunk meg nemigen talalható... :N

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#49599) Zanik válasza Szabikaa20 (#49598) üzenetére


Zanik
addikt

Avforum-on ill. avx fórumán érdemes nézelődni. Sajnos nem biztos, hogy rögtön talál az ember árban és szolgáltatásokban számára megfelelőt típust, így sokszor nincs más lehetőség, várni kell, míg felbukkan egy nekünk tetsző darab, esetleg mi magunk adunk fel hírdetést az egyik "keresek" topikban. Persze van, hogy az embernek nincs kedve/ideje várni, illetve nem hajlandó kompromisszumokat kötni, még ha jó áron is juthat hozzá egy magasabb kategóriás használt termékhez. Általánoságban tehát igaz: érdemes inkább használtat venni. Gyakorlatban ez persze nem mindig egyszerű! (én is épp várakozó üzemmódban vagyok, hogy felbukkanjon egy nekem tetsző hangfalszett)

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#49600) ginola válasza Szabikaa20 (#49598) üzenetére


ginola
addikt

Apróhirdetés, AVX, AV-fórum, expressz...........................

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.