Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27001) Warter válasza ghost52 (#26996) üzenetére


Warter
őstag

Van WD tv topic, szerintem ott kéne megpróbálnod.

(#27002) Gál István


Gál István
senior tag

(#27003) Dorian válasza Gál István (#27002) üzenetére


Dorian
félisten

Ennyiért ez sem sokáig lesz nálad...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27004) bajnokpityu válasza Gál István (#27002) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igy halad ahelyett,h veszek egy sztereot, eladom a denont és beruházok egy ilyenre...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27005) MaTTeS válasza bajnokpityu (#27004) üzenetére


MaTTeS
senior tag

sztem mire eladod a denont, addigra ez már nem lesz nála :)

(#27006) tyler69


tyler69
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni! Régi álmom, hogy valami jó hangcuccom legyen. A keretet véres verítékkel összeszedtem, és nem szeretném rosszra költeni! Sajnos nem értek hozzá, és több helyen is mást állítottak az eladók, kipróbálásra pedig nincs sok lehetőségem.
7.1-s rendszert szeretnék, de 9.1-nek is örülnék. 20 m2-s négyzet alapú szobában (3m belmagasság). A keretem az egészre (hangfalak, mélyláda, erősítő) 500-700 eFt, ha nagyon kell, tudok még rá áldozni. 80%-ban mozi, 10% zene, 10% játékra használnám. Szeretném, ha nem szomszéd riogató lenne, tehát halkan is telt hangzása lenne.
Amiben jelenleg gondolkozom: Onkyo 608, KEF C, IQ, JBL.
Segítenétek abban is, hogy milyen kábeleket vegyek?

Köszönöm előre is!

(#27007) sirfer


sirfer
aktív tag

Behalt a JMLab Focal Chorus 800W subom :O

A Velodyne SUB-okról mi a véleményetek? BBécitól csak jókat hallottam. (azt hiszem neki is az van)
Konkrétan a Velodyne CHT-15Q érdekelne. :K

(#27008) MaTTeS válasza sirfer (#27007) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Mi lett vele?
Vidd vissza gariba, mégiscsak olcsóbb mint egy új sub.

(#27009) sirfer válasza MaTTeS (#27008) üzenetére


sirfer
aktív tag

Nem tudom, nem volt semmi extra. Ma asszony nélküli mozinapom lett volna :D , reggel bekapcs és semmi. Minden led világít rajta, működnek a kapcsolói, de a mebrán meg sem rezzen.

Az elejétől fogva gondom volt ezzel, kevésnek éreztem. Vissazviszem persze, de ha jó áron beszámolják, akkor csere.

[ Szerkesztve ]

(#27010) Dorian válasza sirfer (#27009) üzenetére


Dorian
félisten

Én legalább tudom, mitől tört el a subom szövetborítójának a kerete... A tegnapi házibuliban véletlenül sikerült oldalról belerúgni... (még szerencse, hogy csak ennyi)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27011) sirfer válasza Dorian (#27010) üzenetére


sirfer
aktív tag

Inkább így ,mintha szemből egy 45-ös cipő...

(#27012) Dorian válasza sirfer (#27011) üzenetére


Dorian
félisten

Reggel, amikor szembesültem a látvánnyal, nekem is rögtön ez jutott eszembe :)
Mellesleg nem is csodálkozom, hogy eltört: az anyaga inkább kartonpapír, mint fa. Simán helyre is tudom állítani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27013) bajnokpityu válasza tyler69 (#27006) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem fogod megúszni,hogy ha nem akarod kidobni a pénzed,h csomó helyre viszed a lemezeidet(vagy keritesz pár nagyon jó minőségűt,abból amit most hallgatsz,és hallgatni akarsz majd).

nincs olyan,h jó, v rossz, mindegyiknak van jellemzője,és olyat kell keresned, amiben nem érzed,h valami hiányzik.

egyébként ajánlom,h használtat vegyél,mert elején sztem nem fogod megtalálni a tutit.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27014) bajnokpityu válasza tyler69 (#27006) üzenetére


bajnokpityu
félisten

80%ban mozinál egy szavazat a kefekre.jól fog jönni a mélye,meg a harsogó magasa!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27015) schweppes válasza bajnokpityu (#27014) üzenetére


schweppes
csendes tag

Szerintem egy jól kalibrált JBL szett egy jó HK erősítővel sem lenne rossz! :K

PGA

(#27016) bajnokpityu válasza schweppes (#27015) üzenetére


bajnokpityu
félisten

lehet,de mit akarsz kalibrálni a jblen?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27017) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

szerintetek vibavoice pocket dac, vagy inkább egy régi hivoxot válasszak?

esélyem nincs ilyneket korrekt módon meghllgatni,azonos láncon,csak a teszteket látom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27018) schweppes válasza bajnokpityu (#27016) üzenetére


schweppes
csendes tag

Pl. ne egy ES80-at rakj egy 60nmes nappaliba. Ilyenekre gondoltam... :K

PGA

(#27019) robi0604 válasza tyler69 (#27006) üzenetére


robi0604
őstag

Az elgondolásod jó, de ne ragadj le egy márkánál semmiből, főleg ne erősítőből, hallgass meg minél többet és szerintem a leírt keretből nyugodtan feljebb léphetsz egy szintet.

sirfer!

Csak biztatni tudlak feléjük! :K

schweppes!

Akkor a kalibráció szó kicsit megtévesztő ebben az esetben... :U

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#27020) Gál István


Gál István
senior tag

Akinek volt már dolga Pioneer AX5i vel az segíthetne: Eddig optikai bemeneten hallgattam WD Elements Play-ről meg analóg bemeneten is telefonról :B és most szeretném a gépemet is rákötni coax kábellel. Bedugtam a DVD/LD bemenetre, kiválasztottam az erősítőn a megfelelő bemenetet de semmi hang.

Tudja valaki hogy hogy lehetne ezt beállítani? Az input assign menüben megvolt minden lépés.

[ Szerkesztve ]

(#27021) BBéci válasza tyler69 (#27006) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem 20 négyzetméteres szobába még a 7.1 is felesleges, a 9.1 egyenesen őrültség.
Egy jó minőségű 5.1 szett, melyben dipólok a háttérsugárzók, minden igénynek megfelelnek.
700000 forintos rendszerbe kevés az Onkyo 608, annál jobb minőségű erősítőt válassz!
Például az itt kínált Pioneert, mellé vehetsz Polk Audio RTi A7 frontokat, FXi A6 surroundokat,
CSi A4 centert és PSW 125 mélyládát.
Garantálom, hogy eldobod a hajadat, olyan mozihangzásban lesz részed.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27022) Terminator47


Terminator47
csendes tag

Sziasztok!

Viszonylag új vagyok ebben a témában, így az esetleges hülyeségek miatt előre is elnézést kérek. Az előző zajkeltőm (Logitech Z5500) a napokban megadta magát. Úgy gondoltam ha így alakult, akkor ideje tovább lépni egy kicsit. Jelenleg még csak tájékozódok. Egy 25nm szobát hangosítanék. Eddigi szimpatikus kombináció egy Onkyo SR508+Mission MV Cinema Pack. Ami a későbbiekben kiegészülne valamilyen aktív mély ládával. (Esetleg mint passzív mély a logi subját rá lehetne kötni, míg nincs keret egy aktívra?) Természetesen tudom, hogy meghallgatás nélkül nem szabad dönteni, de a hozzáértők mit szólnak ehhez az kombinációhoz? Válaszokat előre is köszi! :))

"So Say We All"

(#27023) Gaben360


Gaben360
senior tag

Marantz sr 5600-ról kéne nekem gyorsba infó!
Szabad olyat venni??

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#27024) BBéci válasza Terminator47 (#27022) üzenetére


BBéci
titán

Az AV erősítők csak szub előfok kimenettel rendelkeznek, amihez aktív mélyláda köthető.

Az SR 508 picit komolyabb hangdobozszettet igényelne, mint az MV pakk, de szódával elmegy. Kínálnak jó áron használtakat, nézd meg azokat is!

(#27020) Gál István
A "gép"-ből biztosan kimegy a hang?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27025) Gál István válasza BBéci (#27024) üzenetére


Gál István
senior tag

Igen tuti mert a kis Denon adja a hangot amikor arra kötöm át.

[ Szerkesztve ]

(#27026) BBéci válasza Gál István (#27025) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld ki a többi bemenetet is!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27027) Gál István válasza BBéci (#27026) üzenetére


Gál István
senior tag

Tegnap már próbáltam, az optikai ment gond nélkül, analóg "cd in" is de amikor szólt analógról és vele egy időben bedugtam a koax bemenetnél a "cd"-t akkor elment a hang de nem adott ki digitálison. tehát észlelte hogy bedugtam a koax kábelt, csak nincs valamiért kimenő hang.

(#27028) Terminator47 válasza BBéci (#27024) üzenetére


Terminator47
csendes tag

Köszönöm szépen a választ! Esetleg ajánlanál valami hozzá való szettet?

"So Say We All"

(#27029) BBéci válasza Terminator47 (#27028) üzenetére


BBéci
titán

Lehetne valamelyik nagyobb Mission, vagy a Streamaudio akciós szettjeinek egyike a 110-150000 forintos ársávból.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27030) jobnlk


jobnlk
csendes tag

Ehhez a hangfalszetthez mit szóltok?
[link]
Ha valakinek sikerült már meghallgatnia mi a véleménye róla?

(#27031) KisApám válasza jobnlk (#27030) üzenetére


KisApám
addikt

Ha szétnézel a neten, találsz róla teszteket. Általában 10-ből 9 pontot kap.

DE meg kell hallgatnod, ha tudod... bár úgy lenne jó, hogy olyan erősítőre van kötve, amilyened van.
Ahány fül, annyi féle...

Pl. az én bal fülem fel volt szúrva kiskoromban, szóval a mélyeket annyira nem veszi... ezért kicsit jobban szeretem én, ha dübörög a fal, több mély van ráadva :DDD

(mint ahogy itt a kis avataromon látszik, a fejem bal oldalt kicsit át van szabva, bár a szemem még megvan, originale) :D

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#27032) tyler69 válasza BBéci (#27021) üzenetére


tyler69
csendes tag

Köszönöm a válaszokat és a tippet!
7.1-re csak a Dolby Pro Logic IIz miatt gondoltam, igazából 5.1 kellene front magassági hangszórókkal. A dipólok nagy ötlet, egyik eladó se említette.
Melyik Pioneerre gondoltál, mint jobb minőségű erősítő?

(#27033) 8nemesis8 válasza tyler69 (#27032) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szerintem erre gondolt. Pioneer VSX-AX5Ai :U

(#27034) #09634560 válasza tyler69 (#27032) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem is a Gál István által árult Pionerra. Sztem nagyon jó vétel.

(#27035) tyler69 válasza 8nemesis8 (#27033) üzenetére


tyler69
csendes tag

Köszönöm!
Olyat nem tudnátok ajánlani, amit boltban is lehet kapni/kipróbálni, és kb annyit tud mint az Onkyo 608?

(#27036) tyler69 válasza #09634560 (#27034) üzenetére


tyler69
csendes tag

Szerintem is nagyon jó vétel, csak ha jól láttam nincs rajta hdmi, az pedig jó lenne.(Az van befűzve a falba)

(#27037) #09634560 válasza tyler69 (#27036) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha tényleg kell a HDMI akkor hogy a Pioneer minőségét elérd,legkevesebb 300 ezret kell költened.Vagy még ajánlható a NAD T747,Denon AVR 2311 vagy hasonló árkategóriájú készülékek.Onkyo-bol szerintem az 1008 esetleg,ami elérheti.

[ Szerkesztve ]

(#27038) bajnokpityu válasza jobnlk (#27030) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én már irtam pár sort róla.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27039) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#27017) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ma vettem egy ilyet:

http://www.freeweb.hu/vibavoice/images/PocketDAC1.jpg

bár enyémet tuningolták,h a chipeket lefestették pirosra,és a gyártói felirat a lap elejére került :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27040) jcage


jcage
tag

Sziasztok,
Kis segítség, illetve tanács kellene.
Kislányom kicsit összekócolta a másfél hetes m62i-m magassugárzójának membránját. Nem szakadt be, de nem néz ki jól. Mit csináljak vele?
Thx,
J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#27041) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

porszivo :R

bendeguz_HUN

(#27042) ricsik válasza bendeguz76 (#27041) üzenetére


ricsik
őstag

És ugye nem kell ecsetelni, hogy a lehető legóvatosabban, nyugodtan, lassan közelítve. Remegő kéz kizárva.

(#27043) BBéci válasza #09634560 (#27037) üzenetére


BBéci
titán

A Denon 2311 legalább egy kategóriával az AX5i alatt helyezkedik el.
Azt jó lenne tudni, miért annyira fontos a HDMI?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27044) daniel2121


daniel2121
senior tag

Top Audiophile DTS/ES/DD Receiver: NAD T753

Ehhez mit szóltok 318eu az ára az ebayen.

(#27045) BBéci válasza daniel2121 (#27044) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért jó. Kérdés, meddig megy fel a licit végére?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27046) tyler69 válasza BBéci (#27043) üzenetére


tyler69
csendes tag

Nem annyira fontos a HDMI.
Ha lenne 700e forintotok mindenre, akkor tényleg ezt az erősítőt vennétek?

(#27047) #09634560 válasza tyler69 (#27046) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én igen,vagy a NAD-ot.
Inkább jobb hangfalakat vennék pl az említett Polk RTI vagy méginkább Dali Icon MkII szettet és méltó vezetékeket.

[ Szerkesztve ]

(#27048) tyler69 válasza #09634560 (#27047) üzenetére


tyler69
csendes tag

A POLK szett meg a Pioneer AX5Ai még csak kijön 700-ból, de a Dali szett NAD-al millió fölött van.
Szívesen megvenném a Pioneert, de nem tudom, hogy 100e többért nem kapnák-e jobbat. Ami már tudja a Dolby TrueHD-t. Bár nem tudom, hogy mennyire használnám ki ezeket a technikákat, vagy egyáltalán észrevenni-e különbségeket. Abban se vagyok biztos, hogy egy Polk - Pioneerel páros, az Onkyo - Kef szemben megér többszázezer forintot.
Amúgy Polk eddig nagyon szimpatikus. Ha tudom, valahol meghallgatom.

(#27049) #09634560 válasza tyler69 (#27048) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pionernál jobb erősítőt 300 felett keress.

(#27050) BBéci válasza tyler69 (#27048) üzenetére


BBéci
titán

Jól mondja Sanci, hiszen az AX5i új ára bőven 300000 forint fölött volt, a német Audio magazin 2004/2 számában megjelent teszt szerint 1800 euróba került, ami akkori árfolyamon 410000 Ft.
Az Onkyo 608 csupán 165000 forintról indult, tehát felébe sem került, mint a Pioneer. Ebből azért lehet következtetni a minőségre is.
Nem kell lemondanod a Dolby True HD-ról és a DTS Master Audióról sem, csupán egy jó minőségű, 7.1 analóg kimenetes Blu-ray-lejátszó kell hozzá.
A Pro Logic IIz-t meg felejtsd el, egyszer ki lehet próbálni, aztán mehet a süllyesztőbe. Ráadásul, az nem 7.1!!! :( Keverted a fogalmakat.
Dali Ikon 6 szett 550, hozzá egy jó mélyláda 85 pénz, messze van a milliótól, de nem annyira mozis cucc, inkább zenére ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.