Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) Termi16 válasza ricsik (#13000) üzenetére


Termi16
őstag

Az ilyen kommenteket megtarthatod magadnak! :U
Elég sok szakmai indokot hoztál fel.

Például az venne ilyet, akinek nincs másra pénze...
Tudod, 20 éves diákként nem telik 3-400k-s szettre, elnézésed kérem, hogy egyáltalán fel mertem tenni a kérdésem.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#13002) ricsik válasza Termi16 (#13001) üzenetére


ricsik
őstag

Ok túlzó volt, de a szakmai véleményem benne volt, finomabban fogalmazva szerintem ne vegyél ilyet. Ennyiért tudsz jobbat is és nem kell feltétlen 3 kilót elkölteni.
Szakmai indokom rövid lesz: hjundájnak semmi köze a hifihez, fos kategória.

[ Szerkesztve ]

(#13003) vtechun válasza Termi16 (#13001) üzenetére


vtechun
veterán

szerintem meg vedd meg, aztán kíváncsiak leszünk a a tapasztalatodra. :)

(#13004) #09634560 válasza Termi16 (#12998) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kicsit hozzáteszel ez és valamivel olcsóbbol ez is megvan,subbal együtt mind2. Jobb a te általad linkelteknél.
Vtechun se sokkkal többöl oldotta meg.Mission szett+Onkyo308(vehetsz 307-est is).Késöbb jöhet a mélynyomó.

[ Szerkesztve ]

(#13005) vtechun válasza #09634560 (#13004) üzenetére


vtechun
veterán

170 volt nekem erősítő és hangszórók, plusz 60 a SUB

[ Szerkesztve ]

(#13006) Termi16 válasza ricsik (#13002) üzenetére


Termi16
őstag

Így már mindjárt más! :)

Értem, gondoltam én, hogy ez így túl "olcsó" meg nóném lenne, dehát akkor ez van, maradok a használtnál.

Sanci38: Köszi, de ha már veszek, akkor álló frontokat szeretnék, kicsit nagyobb dobozokkal. Ilyemi szettem van/volt eddig.

Most épp egy ONKYO TX-SR505E-t próbálok felhajtni használtan, de nem veszik fel a telefont :(
Azért elég kiábríndító, hogy egyesek felrakják a hirdetést, aztán nem képesek egy telefonra válaszolni...Kezd elegem lenni, mert 3. termékkel jártam így eddig 1 nap alatt.

Szerk.: Pedig nem több hónapos hirdetésekre reagáltam, hanem 1-2-3 naposokra. :(

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#13007) ricsik válasza Termi16 (#13006) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem a használt cucc jó irány.
Sokan esküsznek erre itt a fórumon: [link]
Hozzá valami használt erősítő.
Igaz kicsit többe lenne, de nem sokkal, viszont minőségben más kategória, mint a hjundáj.

(#13008) Gabor970 válasza Termi16 (#13006) üzenetére


Gabor970
addikt

Az onkyo 308-asa most a MM-ben 62900Ft, nem tudom mennyire éri meg 40-45e Ft-ért 5 év körüli erősítőket venni. Persze lehet, hogy az 505 hangra jobb, sok helyen olvastam rosszakat a legújabb alap onkyokról. Engem is eltántorított, pedig már nagyon mentem volna érte. Gondoltam, ennyiért megveszem, azt ha nem tetszik 45-50 körül csak el tudom adni pár hónaposan is. Aztán inkább mégsem...

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13009) vtechun válasza Gabor970 (#13008) üzenetére


vtechun
veterán

Hol olvastál rosszakat? Engem is érdekelne :)

(#13010) BBéci válasza ricsik (#13000) üzenetére


BBéci
titán

A palimadarak. :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13011) BBéci válasza vtechun (#13009) üzenetére


BBéci
titán

Hová írjak? :DD

Egyébként megérik az árukat, de nem lehet összehasonlítani a hangjukat egy ugyanannyiért kapható, 3-4 éves, magasabb osztályú modellével.
Sajnos egyre több szolgáltatást és kevesebb hangminőséget kapunk a pénzünkért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13012) nebulo5 válasza Gabor970 (#13008) üzenetére


nebulo5
senior tag

Építő jelleű, akár negatív vélemény, engem is érdekelne az Onkyo-t illetőleg.
Amikor HM erősítő beszerzésére adtam a fejem, szerencsésnek mondhattam magam, mert 4 - 5 lehetőségem is volt a hallgatózásra. Illetve segítő szándékú, hozzáértő személyek tanácsát is igénybe vehettem.
Ha szem előtt tartjuk az anyagiak behatároltságát (márpedig nagyon sokan szenvednek hasonló "betegségben") akkor 100 - 150 ezres kategóriában egyike a legjobb választásnak az Onkyo!
A fejlesztőmérnökei jutottak legközelebb ahhoz a kényes határhoz, amely minden HM erősítőnek a legkínosabb: jól teljesítsen filmeknél, de zenei vonalon is elfogadható, (sok kompromisszummal) megállja a helyét.
Véleményem szerint, az Onkyo egyike azon konstrukcióknak, amelyek jól "ráhibáztak" erre a vékony határsávra. A Denon szebb hangot produkál zenében, de a filmeknél elengedhetetlen dinamikussága szerényebb.
Természetesen, van szinte minden gyártónak kiemelkedően jó modellje, de most inkább általánosságban érdemes foglalkozni velük.
És még sorolni lehetne egyéb HM. gyártó céget. Léteznek olyan HM. erősítők, amelyek kiválóan teljesítenek zenei téren is, de ezek biztosan nem 2 - 3 százezerért beszerezhetőek...
És mindenképp felhívnám a figyelmet egy fontos dologra: a topicban olvasható beszerzésre szánt összegeket figyelembe véve, meddő gondolatnak tartom, a HD hang megjelenítésének a vágyát. A HD hangkép egészséges "tolmácsolásához" szükséges hangszóró szettek árai, általában nem 1.xx.xxx kezdődnek.
Persze, ez csak az én kialakult véleményem! Biztosan lesznek olyan szakmailag hozzáértőbb fórumtársak, akik meg tudják ezt cáfolni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#13013) Gabor970 válasza vtechun (#13009) üzenetére


Gabor970
addikt

amerikai és angol áruházaknál találtam vásárlói véleményeket. Ott húzták le többen, hangminőségre kritizálták, hogy minden új technológia benn van. de rosszabbul szól mint az 5 évvel ezelőtti. Többen megbánták az 5-7 éves készülék cseréjét. De ugyanezek voltak 508 esetén is, mert azzal is szemeztem. Aztán elment a kedvem. Pedig az 508 nagyon tetszett, és a 63000Ft áron a 308 is. Nagyon kellene vennem valamit, mert üres a polc, a Technics SA-GX930-amnak már csak a hűlt helye, és nem gondoltam, hogy ennyire zavarni fog a TV a saját hangszóróján. Főleg ha elcsípnék valami jazz, vagy klasszikus koncertet... Már majdnem kiszaladtam vasárnap a bolhára, hogy valami sztereó erősítőt hazaviszek, bármi is legyen az.

BBéci!

Szombaton feldobtam egy hirdetést, amit elírtak, Denon 2803-at kínálnak -és nem 2808-at, ahogy hirdetik- 60e Ft-ért. Ismered esetleg azt a készüléket?

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13014) jones965


jones965
Modder

Korábban felmerült a pioneer idei modelljeivel kapcsolatosan a trhough funkció hiánya.
Nos nagyjából sikerült az álltalam elvárt hangzásteret kialakítani, és a beállításokat tanulmányozva, az audio menüben fellelhető egy olyan funkció, hogy a HDMI forrást az erősítőre vagy a megjelenítőre váltsa. Mivel nem pass through-ról van szó, értelem szerűen csak az erősítő bekapcsolt állapotában funkcionál.

Halkan jegyzem meg, ennek sok értelmét így nem látom.

(#13015) bozont válasza Termi16 (#13006) üzenetére


bozont
veterán

Szia
Esetleg még ajánlom a Yamaha NS-50F és NS-P60 hangszórókat. MM-ban most 65e Ft az öt hangfal és szerintem baromi szépen szólnak. Igaz hogy sub nincs hozzá, de azt később is be lehet mellé szerezni. Ha nem lenne ilyen rossz a szobám kialakítása azt vettem volna a JBL SCS 178 szett helyett, de álló hangfalaknak sajnos nincs megfelelő helyem. :(

(#13016) Gabor970 válasza bozont (#13015) üzenetére


Gabor970
addikt

mármint a két szett együtt 65e? Nem rosz.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13017) bozont válasza Gabor970 (#13016) üzenetére


bozont
veterán

Pontosabban 62e ha az ember bead valami elhasznált kütyüt, bár ez az akció csak 10-ig tart.

(#13018) Termi16 válasza bozont (#13015) üzenetére


Termi16
őstag

Szia!

Köszi az infót, megkérdezhetem, hogy ez melyik MM-ban volt? Én a Pesten az Árkádban voltam bent, ott nem volt ilyen, ha jól emlékszem :(

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#13019) MaTTeS válasza bozont (#13015) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Bazz, 85-ért vettem őket márciusban :W

(#13020) bozont válasza Termi16 (#13018) üzenetére


bozont
veterán

Én a Pólusban voltam tegnap, ott még volt. Fekete színben is ha az jobban bejön. De érdemes körbetelefonálni az összes Budapesti áruházat mielőtt be mész, hogy van-e raktáron még.

(#13021) Termi16 válasza bozont (#13020) üzenetére


Termi16
őstag

Fel is hívtam őket, van még náluk fekete is.

Ezen el kell gondolkodnom, nagyon jól hangzik így elsőre! :)

Köszi mégegyszer az infót! :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#13022) #75912448 válasza nebulo5 (#13012) üzenetére


#75912448
törölt tag

A HD hangkép egészséges "tolmácsolásához" szükséges hangszóró szettek árai, általában nem 1.xx.xxx kezdődnek.

Teljesen igazad van, az egészségeshez igen. Viszont egy 12nm-es szobában az Onkyo 308+JBL SCS178 párossal olyan különbséget hallok az 1536 DTS core vs DTS-HD Master Audio között a HD javára, hogy leszáll a fejem. Kb mint egy 384kbps AC3 vs 640 között. A 42" TV-t kb 1,7 méterről nézem, e körül van elrendezve a szett. Ár/értékben kiváló erősítő a 308-as. Csak azért, hogy úgysem hallod a különbséget gyengébb szetteken nem beszélnék le senkit a 308-asról pl a 307 javára, hogy márpedig a HD felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#13023) BBéci válasza #75912448 (#13022) üzenetére


BBéci
titán

Az általad leírt mértékű különbség nem jellemző még egy többmilliós rendszeren sem. Ha elosztom a "túlzásfaktorral" akkor is több, mint furcsa. Lehetetlennek tartom. Valami nem volt rendben a dts-sel.
A lejátszóról nem írtál semmit, netán számítógépről ment a film?

(#13013) Gabor970
Szerintem 60-ért sok, bármennyire jó kis erősítő. Arról nem beszélve, hogy 7 éves.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13024) #75912448 válasza BBéci (#13023) üzenetére


#75912448
törölt tag

LG BD570 a lejátszó. A.C. Ryan Playon! HD és WD TV Live az összehasonlítási alap. Ezek ugye nem tudják továbbítani a HD hangokat, így marad az MKV fájlokban található 1536kbps DTS core. Ha az eredeti filmet az 570-essel hallgatom, akkor hallom a különbséget. Igazatok van, hogy röhej kategória az SCS178-nál HD hangokról beszélni, de akkor is hallani a különbséget.

(#13025) Gabor970 válasza BBéci (#13023) üzenetére


Gabor970
addikt

Köszönöm!!!

regger!

De ugye nem a mediaplayer hangja, és ugyanannak a filmnek a BD HD hangját hasonlítottad?
Gondolom úgy korrekt, hogy a BD HD hangját hasonlítod mondjuk ugyanannak az optikais összekötésből eredő sima dts hangjával. Hmm? Na erre a difire én is kíváncsi lennék!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13026) ricsik


ricsik
őstag

Én meg azt vettem észre tegnap, hogy jobban szól, ha a pc-ről dts connect-be küldöm a jelet, mintha simán átengedném a hangot. Optikai kábellel. Érdekes én fordítva okoskodtam eddig. Valahogy az xfi jól nyúl bele a hangba. Kíváncsi lennék, hogy egy olcsó BD játékos és egy popcorn a200 és a pc trió között mekkora lehet a hangzás különbség. Remélhetőleg idén még letesztelem.

(#13027) Rabbitf_24 válasza BBéci (#12992) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

nem értem.. (egyébként igazad van :DDD )

(#13028) BBéci válasza Gabor970 (#13025) üzenetére


BBéci
titán

Jó a meglátásod. Kizárólag akkor van értelme az összehasonlításnak, ha a lejátszón váltogatod egy adott film HD és veszteséges hangját. Mehet mindkettő HDMI-n.
Ezt én már többször kipróbáltam, 1 és 15 millió közötti rendszereken.

(#13027) Rabbitf_24
Elmagyarázom.
Azt vettem ki az írásodból, hogy egydobozos bögreszett lejátszó/erősítőjét akarod lecserélni. Ez szerintem és a topiklakók többsége szerint nem a legjobb ötlet, mert a házimozi különálló komponensekből (lejátszó, erősítő, hangdobozok) ér valamit. A többi csak önkínzás, más néven mazochizmus.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13029) vtechun válasza #75912448 (#13022) üzenetére


vtechun
veterán

Ezt a tesztet javaslom csináld meg :)

(#13030) BBéci válasza vtechun (#13029) üzenetére


BBéci
titán

Lusta voltam belinkelni. :))

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13031) Rabbitf_24 válasza BBéci (#13028) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

hello

így már OK, akkor viszont tundnál valami olcsóbb (nem kell fullos) cuccot ajánlani,
amivel a mostani 5.1-es hangfalszettemet is felhasználva össze tudnám kötni az
Xbox360-nal és még valahogy blue-ray-t is lejátszana (nem muszály a lemezt, elég
a .mkv file is)

köszi

(#13032) BBéci válasza Rabbitf_24 (#13031) üzenetére


BBéci
titán

Éppen azt próbálom megértetni veled, hogy a hangdobozaidtól is meg kellene válnod. Pontosan mi a típusa annak a régi szettnek?

Blu-ray

MUSZÁJ!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13033) Rabbitf_24 válasza BBéci (#13032) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Panasonic SC-HT1000

annak idején ez elég jó volt.

szóval azt mondod, hogy adjam el egyben és vegyek egy komplett rendszert?

tudnál ilyet ajánlani?

(#13034) BBéci válasza Rabbitf_24 (#13033) üzenetére


BBéci
titán

Szinte az egész topik arról szól, amire keresed a választ.
Olvasgass!!!

Ismerem az SC-HT1000-est, a semminél egy fokkal jobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13035) Gabor970 válasza BBéci (#13030) üzenetére


Gabor970
addikt

" ez olyan jó, hogy ezentúl én mondtam" tipikus esete :))

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13036) Rabbitf_24 válasza BBéci (#13034) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hátnem tudom, hogy mivel dobálóztok itt, de nekem az is bőven megfelelt...

Minőségi gondod van vele, mert nekem nem volt, tette a dolgát, meg se nyikkant...

Erre volt lehetőség annó (anyagiak) és most se lenne többre.

(#13037) Gál István


Gál István
senior tag

Sziasztok ismét!

Ma hazavittem a Pioneer VSX-916 erősítőmet, és szeretnék hangfalkábeleket szerezni a későbbi hangfalaimhoz, amik várhatóan CAV DP 288 - ok lesznek. Egyenlőre kettő kb 3 méter körülire lenne szükségem. Tudnátok ajánlani párat esetleg? Nem igazán vágom milyet érdemes venni.

Előre is köszönöm!

(#13038) Gabor970 válasza Rabbitf_24 (#13036) üzenetére


Gabor970
addikt

az lenne a mondandó lényege, hogy amennyibe egy a tiedhez hasonló szett kerül (komplett) annyiért lényegesen jobb minőségű külön erősítő, hangszórószett vásárolható, akár használtan. Épp az elmúlt hetekben vett több fórumtárs nem több mint 100e Ft-ból erősítőt 5.1 hagfalszettel. Volt aki 40e-ért erősítőt, szintén 40e-ért JBL 178-as hangfalszettet. Mindez belépő kategória, de lényegesen jobb mint amin eddig Te házimoziztál. Ezért nem nagyon fogsz tanácsot kapni azon a vonalon, hogy milyen dvd lejátszós erősítőt vegyél a meglévő hangszóróidhoz. Megértem azt is, hogy gyakorlatilag a mi nézeteink szerint előről kellene kezdened az összeállítást, és az nem tetszik. A meglevő hangszóróidat szerintem csak jelképes összegért lehetne eladni. (10e-15e Ft)

Most nézem a szettedet. Jól látom, hogy ez 200.000 Ft körül volt anno ????

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13039) Rabbitf_24 válasza Gabor970 (#13038) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

hello

100e-ért vettem.
kb ennyit költenék az új felállásra is.

nem nagyon értek a témához, ezért jöttem tanácsot kérni.

[ Szerkesztve ]

(#13040) lean válasza Gál István (#13037) üzenetére


lean
aktív tag

valami 2,5-es OFC kábelt vegyél, kb 400-500 Ft méteráron, többet szvsz nem érdemes ezen a szinten rá költeni...szín, kivitel ízlés kérdése. (vagy a 20%-os szabályt veszed figyelembe ld 1.hsz)

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#13041) vtechun


vtechun
veterán

hát gyerekek, rohadt jól szól ez a (DTS) Jean Michel Jarre - Aero 50/80-as hangerőn csapatom :)

más:

Transformers részletbe meg még a terasztető is bele rezonált :)

(#13042) Gál István


Gál István
senior tag

Egy újabb kérdés: Okozhat-e az gondot hogy ha 4 ohmos hangfalat kötök egy Pioneer VSX 916 -ra? Úgy láttam hogy 6-8 ohmos hangfalakat "szoktak" rátenni egy ilyen jószágra :U

[ Szerkesztve ]

(#13043) #09634560 válasza Gál István (#13042) üzenetére


#09634560
törölt tag

Semmi gond nem lesz.

(#13044) kkrisi


kkrisi
senior tag

sziasztok!
Az volna a kérdésem, hogy 100.000ft-ból ki lehet hozni vmi rendszert vagy ez kicsit "karcsú" még hozzá?
Leginkább zenére, filmre kellene rendszer 50-50% ban

(#13045) #09634560 válasza kkrisi (#13044) üzenetére


#09634560
törölt tag

Zenére inkáb gyüjts még,oda inkább sztereó vagy jobb minőségű középkategóriás vagy esetle használt jobbminőségü lenne jobb..

(#13046) BBéci válasza Gál István (#13042) üzenetére


BBéci
titán

Ott kérj tanácsot és vegyél kábeleket, ahol a hangdobozokat. Biztosan árulnak hozzáillőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13047) kkrisi válasza #09634560 (#13045) üzenetére


kkrisi
senior tag

van egy nagyobb tervem amire gyűjteni kéne mert az nagyon jó összeállításnak tűnik!

Erősítő: Onkyo SR507
Hanfalak: Mission m32i (2 pár) + Mission m3c2i (center)
sub: Velodyne CHT-8

Erre a szettre fáj a fogam csak az a baj h melót kéne találnom, h legyen rá pénzem mert ez így kb 350-ből van meg:)

(#13048) BBéci válasza kkrisi (#13047) üzenetére


BBéci
titán

Ezek közül a Velodyne a legtutibb darab, bár mérete miatt 18 nm alatti szobába ajánlható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13049) kkrisi válasza BBéci (#13048) üzenetére


kkrisi
senior tag

a többi az nem elég jó? az én szobám az kb 15nm(tetőtéri) nekem ide bőven jó lenne sőt már sok is lenne egy ilyen rendszer!

(#13050) BBéci válasza kkrisi (#13047) üzenetére


BBéci
titán

Az 507-es Onkyo nem éppen a muzikalitásáról híres. Persze ez is műfajfüggő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.