Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46001) Bull Boss válasza MaTTeS (#45998) üzenetére


Bull Boss
senior tag

alul is csak max 1cm van a lábaknak szellőzni :U Nem tudja valaki, hogy mennyire melegszik egy Onkyo TX SR308 as? átlagba halkan hallgatva 8Ohmon.

(#46002) cekkk válasza robi0604 (#46000) üzenetére


cekkk
veterán

Na jó de ezt a gépet játékra tervezték és nem HTPChez, ezért érzek ellent mondást kicsit ebben :D
Egyébként játékban én meg konzol párti vagyok :DDD
Van pár olyan hiányossága a Dunenek és a Popinak is amit nem hiszek el, hogy nem lehet megoldani, de nem akaródzik neki. A másik ha jól értettem Robi-k szavait, akkor az új dune frimban vissza lépés történt, mert az SD anyagok képi minőségének a javítására került a sor a HDval szemben :W
Idézem:
Ebben az új csontban FW-ben a programozók engedve a marketingesek nyomásának alapértelmezett paraméterként a deinterlacing paraméternél nem a HD/HD-Ready anyagoknál sokkal jobb Adaptív, hanem az SD anyagokhoz jobban passzoló Bob deintelacing-ot választották sad

Akkor miről beszélünk, hogy egy HD lejátszónál az SD anyagok lejátszása lett fontosabb, gondolom az Orosz IP tévé miatt. :U :U

(#46003) robi0604 válasza cekkk (#46002) üzenetére


robi0604
őstag

Tény, hogy vannak problémák, ettől függetlenül Én jobban szeretem és mondom ezt úgy, hogy használom a BD playert is és a PC-t is mindenféle formátum lejátszására a rendszeremben.

Én igazából bátorítalak, nem az volt a szándékom, hogy bárkit is lebeszéljek róla.
Ha van lehetőséged egy jobb HTPC-t összerakni és affinitásod a szoftverek belövésére, melyek következtében úgy gondolod, hogy a problémáid ezzel megoldódnak, hajrá. :K

Majd azért a tapasztalatokat oszd meg velünk! :R

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#46004) cekkk válasza robi0604 (#46003) üzenetére


cekkk
veterán

Először ismerősöm rak majd össze eggyet az új amd lapkára és majd azt belőjük, aztán ha majd össze vetjük mit tud, szoftveresen sokkal jobbak, mert egyik lejátszó sem tudja az amit egy xbmc vagy boxxe vagy még a többi ilyen progi, de kérdés mit hoz a jövő :D :DDD

(#46005) #09634560 válasza Bull Boss (#46001) üzenetére


#09634560
törölt tag

Valamennyi melegedése akkor is van,ha egyáltalán nem terheled a végfokot, amúgy is IC-s végfok így az kevésbé melegszik mint maga a transzformátor vagy a video és audioáramkörök ,HDMI vezérlés... és valameddig kibirja de tulterhelni nem szabad, tehát 3-4 centi elmegy az eaetedben de 4 mm kevés. Mást nme tegyél fölé laptophötő ventillátort

(#46006) Bull Boss válasza #09634560 (#46005) üzenetére


Bull Boss
senior tag

most egy sima sony sztereó erősitőt nyúzok 2 órája fél hangerőn és még csak langyosnak se mondanám :U gaz ez picit véknyabb olyan 1,5 cm van neki.. nem tudtok arra valami megoldást, hogy ha nem távirányitható egy erősitő, akkor milyen módon lehetne megoldani legalább a ki-be kapcsolást távirányitva? nincs ilyen távirányitható hálózati aljzat vagy ilyesmi? :U

(#46007) Toobee válasza Bull Boss (#46006) üzenetére


Toobee
veterán

Robotkéz :D

https://barbieripnk.hu/

(#46008) Tamoo válasza Bull Boss (#46001) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pl. az én erősítőm használatijának szellőzésről szóló részéből:
60cm felül 10cm hátul és 30cm oldalanként :DDD

(#45977) Zjunior: Én passzoltam el egyhetesen. Az új tulajnak tetszik... Nem szól jobban mint egy kompakt egybeszett... Zenére nulla. Annyiból jó, hogy később továbbfejleszthető, én az erősítőt végülis megtartottam belőle.

(#46006) Bull Boss: Pl. Minőségre nem tudom milyen.

[ Szerkesztve ]

(#46009) Bull Boss válasza Tamoo (#46008) üzenetére


Bull Boss
senior tag

na legalább vn ilyen amire gondoltam :D ha valaki találna nekem valami minőségibbe azt megköszönném. Egyébként szerintetek nem okozna gondot, ha ilyennel kapcsolgatnám ki-be és nem a kis relés kapcsolójával? :U

(#46010) krenkoka válasza Bull Boss (#45995) üzenetére


krenkoka
tag

Én Kikában vettem a TV/Hifi állványt, nagyon jó, de az új erősítőnek maradt volna kb 1centi felül, így szétszedtem, egy polcot kikaptam belőle és már egyből maradt neki 15 centi levegőzni. A hiányzó polcot pótoltam egy saját polccal, amit Bauhausban vettem, plusz hozzá lábakat meg minden, és inkább építettem. Hamarosan költözöm saját házba, a nappaliba én fogom tervezni, építeni a hifi szekrényt mert az a biztos, akkor olyan amilyennek lenni kell.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#46011) Bull Boss válasza krenkoka (#46010) üzenetére


Bull Boss
senior tag

jó ez üvegből van, igy annyira nem könnyű, de ahogy elnéztem meg lehet ezt is tuningolni, csak kicsit bonyolultabb (hosszabb összetartó pálca kellene bele, meg a diszitő krómozott csöveket is le éne cserélni.. ááá nemtom lehet veszek inkább valami jó kis vékony stereo erősitőt vagy marad ez a mostani, csak megoldom a távirányithatóságot ilyen aljzattal :U

(#46012) MaTTeS válasza Bull Boss (#46001) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Öcsémnek 307-ese van. Fa TV szekrényben ami előlről nyitott, oldalra 20-20 centi szellőzése van, felül pedig kábé 5 centi. Nyáron borzalmasan meleg tud lenni a teteje, szinte bántóan süti a kezem, ahogy rárakom. Onkyo egybeszettes kis hangszórók vannak rákötve aktív mélynyomóval.

(#46013) Bull Boss válasza MaTTeS (#46012) üzenetére


Bull Boss
senior tag

köszönöm , ez egy hasznos információ volt számomra :R

(#46014) Toobee


Toobee
veterán

Senki? :(

https://barbieripnk.hu/

(#46015) BBéci válasza Toobee (#46014) üzenetére


BBéci
titán

Nem rossz választás a Concept szett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46016) krenkoka válasza Bull Boss (#46011) üzenetére


krenkoka
tag

nekem is üveg polc volt, kiszedtem, de a függőleges merevítést meghagytam mert így fért el. nem a legszebb, de nem is csúnya, de a legfontosabb ez volt a legolcsóbb megoldás ideiglenesen és még az erősítő sem fől meg :D vagy vegyél a fúróba üvegvágót és vág ki azt a részt ami a szellőzésnél van :D

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#46017) lcdtv


lcdtv
aktív tag

van valakinek Pioneer VSX-921k erősítője?

(#46018) krenkoka válasza lcdtv (#46017) üzenetére


krenkoka
tag

Nekem nincs, de az volt az egyik alternatíva a Denon 1912-nek meg a Pio 1021-nek. Ez a három volt versenyben, Denon nyert :)

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#46019) lcdtv válasza krenkoka (#46018) üzenetére


lcdtv
aktív tag

nem tudom hogy rossz e vagy ezek ilyenek de 5.1 ként harman/kardon szettet használok az "A" hangszóró kimeneten. "B" kimeneten meg Q-Acoustic hangfalakat a sztereó forrásként zene hallgatására és valamiért a "B" kimeneten nem tudok EQ-t alkalmazni. Bekapcsolhatok minden hangzásjavítót vagy ki de semmi változás.

Ötlet?

(#46020) axwel18 válasza lcdtv (#46019) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem az "A" a fő front hangszóró és azért van ez. Cseréld ki a hangszórókat ami most van "B"-n azt az "A"-ba kösd és késsz.

[ Szerkesztve ]

(#46021) BBéci válasza lcdtv (#46019) üzenetére


BBéci
titán

Általában nem szoktunk a sztereóhoz semmiféle hangmódosítást alkalmazni, inkább a PURE, vagy DIRECT módokat választjuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46022) krenkoka válasza lcdtv (#46019) üzenetére


krenkoka
tag

Én valahogy úgy olvastam mikor körbejártam, hogy a 921 csak erősíti a 2. zónát, de nem lehet külön konfigurálni a fő zónától, de mérget nem vennék rá. Hívd fel a Basys-t, hátha tudnak valami okosat rá.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#46023) lcdtv válasza axwel18 (#46020) üzenetére


lcdtv
aktív tag

hat ja, csak a Q-Acoustics a falon van szobába, az 5.1 meg ahogy kell tv-nél. Próbáltam a Zone 2 kimenetet az kicsit dinamikusabban szól de ott sem lehet szabályozni illetve ott meg nem lehet kiválasztani hálozatot (H.M.G).
Írtam a forgalmazónak egy hete de nem sok választ kaptam.
Amúgy jó kis készülék leszámítva ezt a hibát,direkt azért vettem mert ez volt árban az amire gondoltam illetve hálózatképes is és független A+B kimenete van ami nekem nagyon jó lett volna.

(#46024) lcdtv válasza BBéci (#46021) üzenetére


lcdtv
aktív tag

ez így is van, teljesen igazad van és hála a Q-nak ki is jön minden, de sajna rakat mp-m van aminek a minősége nem túl rózsás,ezért lett volna jó (illetve a pionak van egy tömöritett formátumra kifejlesztett módja és az sem működik (Sound Retriever hangzásjavító)

(#46025) BBéci válasza lcdtv (#46024) üzenetére


BBéci
titán

Az a hangzásjavítónak nevezett valami nem ér semmit, az empéhárom ugyanolyan szar marad, bármit próbálsz rajta alakítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46026) tjojo


tjojo
tag

Focal 700V-s széria alá milyen kategóriás erősítőt illik legalább tenni?
Ez egyébként lassan kifutó szériának minősül? Használtan találtam frontot, de a többi komponenst újonnan kellene megvenni, ha 5.0-át szeretnék.
Visszatérve az erősítőre, használatot tekintve kb 60-40, de lehet inkább 70-30 arányban használnám mozira és zenére. Zenékből pop-rock-komolyzene lenne hallgatva.
Annyit még megemlítenék, hogy ez a hdmi-s újhullám megbolondított, a Dts Hd-val és a True Hd-val egyetemben. Szóval frissebb (fejlettebb?) erősítőre gondolok.

Köszönöm a válaszokat, és
Kellemes ünnepeket mindenkinek!

(#46027) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
A tv-m (arc) on keresztül csatlakozik Hdmi-vel az erősítőbe.Elég sokszor elmegy a hang,de mikor megmozgatom a kábelt vissza jön,olyan mintha kontakt hibás lenne.
Hozzá kell tenni egy 1200 ft-os Hdmi vezetékről van szó,elképzelhető,hogy emiatt van a hiba?
A másik kérdés(csak hallottam),hogy 1.4 es Hdmi kell az arc funkcióhoz vagy jó az 1.3 csak minőségi legyen?
Köszi!

(#46028) BBéci válasza vaksi8 (#46027) üzenetére


BBéci
titán

Az aljzat is lehet hibás, de attól függetlenül, nem ártana valami márkás kábelt használni.
Az 1.3 is ARC képes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46029) lcdtv válasza vaksi8 (#46027) üzenetére


lcdtv
aktív tag

igen lehet kábel de az aljzat is lehet rossz, (forrasztás miatt) de lehet szennyezett is pl.flux
(nem Philips véletlenül a tv-d? :B )

(#46030) vaksi8 válasza lcdtv (#46029) üzenetére


vaksi8
senior tag

Köszi szépen a válaszokat!
Ez egy pana x20-as tv és egy onkyo erősitő.Azt miként tudom megállapitani hogy melyiknek a csatlakozója lehet érintkezés hibás,ha nem a kábel a baj?Mind kettőre van még garim.

(#46031) BBéci válasza vaksi8 (#46030) üzenetére


BBéci
titán

Azzal érdemes kezdeni, ami a legegyszerűbb: próbáld ki másik kábellel!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46032) Ijk


Ijk
nagyúr

Ha valki kicsit is ért az akusztikához, akkor a tanácsát kérném:
Így áll most a kis fapados rendszerem, a szoba kőburkolatos, ahol tudtam lefedtem kárpittal, sajnos még elég sok a csupasz falfelület is. A hangfalak mögötti résszel mit lehet/érdemes kezdeni?

Toobee: Az a baj hogy kecskeméti vagyok, nem nagyon mászkálok Pesten. Szivacsra én is gondoltam, lehet hogy majd körülnézek a praktikerben vagy az obiban.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46033) Toobee válasza Ijk (#46032) üzenetére


Toobee
veterán

Streamnél nekem Hősök terén ajánlottak egy szivacsboltot (nem a látványos, hanem ami a régi 5-ös felé van). Azt mondták ott olcsón kapni jó kis szivacsokat, náluk is olyanok vannak fent.

https://barbieripnk.hu/

(#46034) jcage


jcage
tag

Akkor új hírek H/K AVR255 témában azoknak, akiknek ígértem:

Ma hoztam el Sekontól újra. A gyártó/importőr javaslatára újratelepítették a fw-t megint, majd tesztelték BD lejátszóval, ahol nem tapasztaltak hibajelenséget. Most tesztelni fogom újra az ünnepek alatt, bár elég szkeptikus vagyok az eredményekkel kapcsolatban.
Említették, hogy van bent egy másik is hasonló hibával, ahol szintén MP van rákötve forrásként. Mondjuk nekem furcsa, hogy azzal például nem tesztelnek annak ellenére, hogy elismerik, egy ismert problémáról van szó.
Abban egyeztünk meg, hogy januárban újra beszélünk, ha továbbra is fennáll a hibajelenség, bár egyelőre nem tudják, milyen irányba mozduljanak.
Szóval most mehet a teszt újra. Mondjuk még így hibásan sem okoz akkora traumát, mint a tv speaker 2 héten keresztül... :DD

@Robi: Azt hiszem, neked volt még bent átvizsgáláson. Megkaptad te is?

Üdv,
J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#46035) Dorian válasza Ijk (#46032) üzenetére


Dorian
félisten

Egyrészt a TV elé kéne tenni valami mobil diffúzor félét zenehallgatáskor. Habszivacsot 40kg/m3-est keress, legalább 5cm vastagot. Ez nem sok helyen van, mert szivacsnag elég sűrű, de ez már akusztikailag egyenértékű a kőzetgyapottal. Valami vékony szövettel (amin "át lehet fújni") be kell vonni, mert UV-re sárgul.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46036) Pgabor79 válasza Dorian (#46035) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Ilyen vékony szövetet hol lehet beszerezni? Te úgy nyomtattattál rá mintát vagy már olyan volt? Esztétikus lett! Nem csak hasznos, de szép is! :C

Az a szivacs több színben is elérhető? függöny anyag (sűrűbb szövésű) jó lehet? Vagy műszálas holmi kizárt?

[ Szerkesztve ]

(#46037) Dorian válasza Pgabor79 (#46036) üzenetére


Dorian
félisten

Ezzel volt a legnagyobb problémám. Ugyanis nagyon nehéz volt egyszerre az alábbi 3 feltételnek megfelelő anyagot találni.
1. megfelelően vékony,
2. normális minőségű anyag,
3. esztétikus minta
Végül (nem röhögni :) ) Bahia boltban vettem indonéz kendőket, és anyum méretre szabta, rojttalanította, beszegte.
A sűrűbb szövésű anyag kevésbé jó, de abból sokkal könnyebb megfelelőt találni. Itt a műszál nem probléma, mert csak fedő funkciója van. Gondolkoztam még 40%-os felület-fedettségű PE. zászló-anyagon, amire lehet képet nyomtatni (nem festővászon!) de nyomtatással együtt már elég drága lett volna ekkora méterekben.

Ezt a sűrűségű szivacsot én még csak "ocsmánykékben" láttam. Már csak akkor lesz rondább, ha kis idő múlva napfény hatására elkezd besárgulni: Jó darabig csak a szivacsok voltak meg, amíg nem találtam bevonatot, ill. nem gyártottam le a kereteke, amik használt parkettából és ágyrácsból lett méretre vágva, gyalulva, csiszolva. Ennél kevésbé szopatós ha vesz az ember fenyő léceket, azok nincsenek össze-vissza hajolva, vetemedve.

Még valami: ha a tartó keretet a szivacs mögött légréssel találod ki, az is javít akusztikailag (légrés vtg. nem nagyobb, mint szivacs vtg. esetén)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46038) Thuglife


Thuglife
senior tag

Békés, Boldog és "alakformáló" :D Karácsonyt kívánok minden kedves fórumtársnak! :)

(#46039) spiky03 válasza Thuglife (#46038) üzenetére


spiky03
veterán

Ho-ho-ho-hóóóó! :D
Csatlakozom az előttem szólóhoz! ;)
Merry x-mas

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#46040) skoos válasza Dorian (#46037) üzenetére


skoos
őstag

Mihez kell ez a szivacs? Mit csinál? Hova teszitek?

(#46041) priusz válasza skoos (#46040) üzenetére


priusz
aktív tag

Csupasz falfelületek nem kívánatos akusztikai hatásait hivatott csökkenteni. Hangfalak mögé mindenképpen ajánlott, plusz esetlegesen a vele szemben lévő falrészre is.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#46042) Dorian válasza priusz (#46041) üzenetére


Dorian
félisten

Tapasztalataim szerint elsősorban a hallgató mögötti falfelületekre érdemes tenni, aztán vele szemben középre (pl. lapostévé elé) és utána jön a hangfal mögötti-melletti terület ill a tükrözési pontok.
A csörgővisszhangokat, tehát a magas, középmagas hangok visszaverődését csökkenti, így tisztább, pontosabb hangkép érhető el, ill. a felesleges visszaverődő magasak csökkenése miatt a mélyek is jobbak lesznek. De közvetlenül a mélyekre, mélyközepekre nincs hatása.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46043) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

akusztikus diffuzor nem olcsó mulatság.
Nagy nehezen megtaláltam. Valószínűleg valami nekem is jó lenne a hangfalakkal szembeni falra, mert most totál üres...

[ Szerkesztve ]

(#46044) Dorian válasza Tamoo (#46043) üzenetére


Dorian
félisten

Első az, hogy rendezzük be a szobát lakószobához méltóan. Könyvespolcok, növények, függöny, szőnyeg, dísztárgyak: amitől a lakásból otthon lesz.
Aztán a továbbra is problémás helyeken lehet segíteni ilyesmivel. De a linkelt diffúzor inkább a hangfalak közé és mögé javasolt, a hallgató mögé inkább elnyelés, csillapítás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46045) skoos válasza priusz (#46041) üzenetére


skoos
őstag

Köszi!

más:

'70-es években épült 6 emeletes tégla társasházba fogok költözni. A nappali (25nm) viszont a szomszéd fala mellett van.

Inkább a szomszéd irányába nézzenek a hangfalak, vagy jobb, ha a lakás többi része felé néznek?

Kellemeseket MINDEN kedves Fórumtársnak!!
Bírjátok ki, csak lazán!
:P

(#46046) axwel18


axwel18
senior tag

Boldog karácsonyt mindenkinek. :R

(#46047) nebulo5


nebulo5
senior tag

Boldog és Békés Karácsonyt Kívánok Fórumtársaimnak és Szeretteiknek!

Üdv: nebulo

(#46048) muzsikpeti


muzsikpeti
aktív tag

Kellemes Ünnepeket minden fórumtagnak!!!

(#46049) priusz válasza Dorian (#46042) üzenetére


priusz
aktív tag

Józan parasztival azt gondoltam a frontok mögötti diffúzornak nagyobb hatása van. Köszönöm a kiigazítást!

Minden fórumlakónak kellemes ünnepeket kívánok!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#46050) Dorian válasza priusz (#46049) üzenetére


Dorian
félisten

Igen :) Frontok mögé, közé diffúzor, mögötted hangcsillapítás. De ezek részben egymással analógok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.