Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50001) BBéci válasza DM-Fan (#50000) üzenetére


BBéci
titán

Ezt jól összehoztad, irigyellek érte! :K

(#49999) skoos
Érdemes tanulmányozni a thx.com-ot.
Állódobozokat - ideális esetben - legalább 70 centire kell elhelyezni a legközelebbi tárgytól, faltól.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50002) Stubi28


Stubi28
tag

Sziasztok!
A témával kapcsolatos tudatlanságomból eredően szeretnék kérdezni ezt-azt.
A napokban kimúlt a hifim amire eddig a dvd, bl player volt kötve. Lévén nem nagy a szoba, így eddig teljesen megfelkelt a céloknak. Szeretnék egy erősítöt venni pótolván a hifi részt és a vissza maradt hangfalait szeretném rákötni. A hifi tipusa: Philips fw-P750 (volt)Annyi sikerült kierítenem, ogy 2X50W-25W-2X12,5W-6ohm a hangfalak teljesítménye.
A kiszemelt erősítő egy CAT CS-907 dolbi képességgel. zóval arra lennék kíváncs, hogy az általam megálmodott összeállítás megfelelő lehet filmnézésre? Érezhető lesz az 5.0 hatás, vagy csak sztereó fog kijönni belőle? A jelenlegi (torrentes) film kódolásokkal nem lesz gond esetleg?
Illetve még annyi, hogy a jövőben tudok majd erre az erősítőre építkezni, mondjuk minőségibb, válogatott hangfalkól?
A szoba méretéből és a beállítottságomból adódóan nem a hangerő, inkább a ménőség a fontosabb.
A pénztárca ami sajnos határt szab, de 20000Ft-os értékig meg hallgatnék minden jó ajánlatot az említett erősítőn kívül is.

Köszönöm, üdv!

(#50003) Stubi28


Stubi28
tag

Vagy esetleg még z amit kinéztem, szinténebbe az árban:
Sony STR DE- 585 5.1

(#50004) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

kész a finomhangol rubi :B

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50005) zolaas válasza mjoy (#49994) üzenetére


zolaas
senior tag

Én specielt most ezt használom a padláson van fenn. öő mármint a felső sor 3. darabját:D

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#50006) ginola válasza bajnokpityu (#50004) üzenetére


ginola
addikt

Milyen?

(#50007) bajnokpityu válasza ginola (#50006) üzenetére


bajnokpityu
félisten

;) :B

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50008) ginola válasza bajnokpityu (#50007) üzenetére


ginola
addikt

Kicsit bővebben, privibe is jó, most végeztem a cuccok elpakolásával.

(#50009) ricsik válasza ginola (#50008) üzenetére


ricsik
őstag

Nem, nem, minket is érdekel :B . Mit változtattál Pityu, mit cseréltél ki és főleg hogyan változott a hangkép?

(#50010) bajnokpityu válasza ginola (#50008) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha nem is nonstop,de összesen kb 3 nap volt.10x ki-be pakoltam a mélyhangszórókat a tömés miatt, 3-4 alkalommal a közepet,mert olyannak tűnt,mintha a fázist elszúrták volna a sárgák,és azt hittem okosabb vagyok.

aztán kiderült,h részben okosak voltak ám a tervezők,és nem spórolás,meg hanyagság volt.

szóval a váltó felét újraépítettem,kikerültem a nyákot,újrakábeleztem Hivox kábeleivel,stb...

hangban?hát izé,17Hzet ki tudja adni(frekigenerátor programmal a kis kinai dacon mértem- azt sem tudom, hogy jöhet ki ilyen hang,de alapvetően mindegy),ha feltekerem, 20Hzen remeg a kanapé,és egyébként is én mércémmel szépen szól. szinpad teljesen körbevesz,és a magasok is tisztábbak lettek.

azt nem mondom,h egy új hangfalat kaptam,mert azért nem nulláról indult,de mindenképp megérte a munkát,pénzt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50011) ginola válasza bajnokpityu (#50010) üzenetére


ginola
addikt

Na ennek örülök:) Kiszi a beszámolót.
Remélem én is fogok örülni, ha elmegy a mostani home cinema-m :C
Ha meg nem megy lehet megkérlek tuningoljunk együtt Valdust :R

Stubi
Milyen ár kategóriában keresel 20e? Az első linkeden harmatgyenge cucc van.

[ Szerkesztve ]

(#50012) BBéci válasza Stubi28 (#50002) üzenetére


BBéci
titán

Azt a CAT nevezetűt én kerülném a helyedben, a Sony egy fokkal jobb, de még a gagyi kategóriába tartozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50013) bajnokpityu válasza ginola (#50011) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és még csak most kezd melegedni a nagy rotel hátam megett... (eddig csak a 2es számú rotin ment a kis dacról.
borsódzik a hegedűtől. :) rég volt ilyen.

párom most szól,irjam meg, sokat segített :)

Ginola:közben megtaláltam a dobozát a cseremagasnak.20mm-es műanyagmembrános megy pöccre a gyári helyére.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50014) robi-k válasza bajnokpityu (#50010) üzenetére


robi-k
őstag

Gratulálok! :C
Én is azt mondom, hogy ha nem felső kategóriás a hangfal, akkor érdemes utóhangolni (tuningolni), én mondjuk a kábeleket nem cseréltem (gyárilag Oerlenbach voltak a hangfalban, egyénileg szivacsba burkolva).
Ha majd lesz időd/kedved, akkor kíváncsi leszek a Squeezebox vs. Popcorn zenei összehasonlító tesztre :R :K

(#50015) bajnokpityu válasza robi-k (#50014) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mármint Oehlbach?
milyen hangfal őkelme?
és akkor mit cseréltél le?

az rp63f-ben gyárilag sodrott,
kb 2-4mm2es átlátszó szilikonszigetelésű kinai vezeték volt.a negativ szál(meg néha a pozitiv is :D ) ezüstözött,a potiziv meg sima réz.

és köszönöm. cserébe 1x meg kell hallgassátok :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50016) Dorian válasza bajnokpityu (#50015) üzenetére


Dorian
félisten

Na, akkor van öröm-bodotta' :D

Hallgatom ezt az Arne Domnerus - Antiphone Blues-t, amiről beszéltünk. Nagyon kellemes, olyan Twin Peaks - vörös szoba hangulata van az egésznek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50017) Tonyo válasza bajnokpityu (#50015) üzenetére


Tonyo
őstag

Kíváncsi vagyok a változásokra:)

(#50018) berci1983


berci1983
csendes tag

Én vettem egy LGhx906pa tipusu SMART házimozit minden franko csak egyszerüen mikor rá megyek a keresöre akkor azt irja ki HAMAROSAN, de már másfél hete,lehet valahol regisztrálnom kéne ?köszönöm

(#50019) Warter válasza berci1983 (#50018) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem hívd fel az LG magyarország ügyfélszolgálatát és kérdezd meg. Lehet, hogy kell valami firmware frissítés vagy egyszerűen nálunk ez nem működik ahogy sok egyéb szolgáltatás sem.

(#50020) BBéci válasza berci1983 (#50018) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, mit szeretnél tudni, mire vársz választ. Miféle keresőre "mentél rá"?
Mellesleg, házimozis szemmel nézve az a szett egy vicc, ráadásul a vásárlók megtévesztését is elkövetik az 1100 wattosnak hazudott teljesítményadattal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50021) Szabikaa20 válasza BBéci (#50020) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az csak valami PMPO teljesítmény...Röhögőgörcsöt kapok mikor meglátok egy ilyet,ahol 1000 meg 2000W-os teljesítményt írnak...De láttam már 6000W-is írva... XD :D Mekkora hülyeség már...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50022) erdoke válasza vaksi8 (#49997) üzenetére


erdoke
titán

Nem ismerem a lejátszót, de elképzelhető, hogy a HD hangokat nem adja ki HDMI-n. Az enyém pl. a Dolby TrueHD-t kiadja, a DTS HD-MA-t nem...
Vagy csak a HDMI kimenet beállításainál kell kapcsolni, hogy milyen erősítőre van dugva. Néha automatán nem jól állnak be.

A legjobb aláírás a héten

(#50023) Stubi28 válasza ginola (#50011) üzenetére


Stubi28
tag

Szia!
Igen, max 20000Ft-t szeretnék rá szánni.
Azért zavart meg a dolog mert sok helyen azt olvastam, hogy ha veszek egy erősebb erősítöt, az túl sok lesz a hangfalaknak. Bár nem értem ez miben níyilvánulna meg.
Üdv!

(#50024) ginola válasza Stubi28 (#50023) üzenetére


ginola
addikt

Abból jó HM erősítőt, nem hiszem, hogy lehet, gyűjtögess, pl. a 10 éves HM erősítőm is kb 30ezret ér!

[ Szerkesztve ]

(#50025) axwel18 válasza Stubi28 (#50023) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem gyüjtögess és vedd meg Ginola erősítőjét jobban jársz.

(#50026) Stubi28 válasza ginola (#50024) üzenetére


Stubi28
tag

Nem értem, ki beszélt itt a te HM erősítődről?
Mint említettm nem "bontani" akarok vele, ha nem élvezni azt.
egyébként a érdés arra irányult, hogy miért is ne bírná a hangfal a komolyabb erősítöt...

(#50027) BBéci válasza Stubi28 (#50023) üzenetére


BBéci
titán

Jól gondoltad, mert annak a filipsz csodaizének a hangszórói nem bírják a nagy terhelést, elolvadhat a lengőcséve tekercselése.
A 20e forintért kapható erősítők egyrészt ezerévesek, másrészt a hangminőségük is erős kompromisszumot kíván.
Hogy nem érted Ginola mondanivalóját, arról csak Te tehetsz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50028) vaksi8 válasza erdoke (#50022) üzenetére


vaksi8
senior tag

Az hogy létezik hogy HD hangot nem ad ki Hdmi-n?Akkor min ad ki?
Hdmi kimeneten melyiken állítsak?A média lejátszón vagy az erősítőn?
Az R3-on három állítási lehetőség van-HDMI kimenet raw,LPCM dual ch,LPCM multi ch.
Nekem raw-on van.

(#50029) Stubi28 válasza BBéci (#50027) üzenetére


Stubi28
tag

Igazad van, már leesett!
Hirtelen harmann fitogtatásra gondoltam....
persze én is azt vennék, csak a család sok mindenben közbe szól...

(#50030) robi-k válasza bajnokpityu (#50015) üzenetére


robi-k
őstag

Való igaz, elírtam, Oehlbach a cég becsületes neve ;) A hangdobozaim Heco Metas XT sorozatúak (501+ Center 31), ezekben vannak Oehlbach kábelek.
Én a sajátjaimon kiegészítettem a belső hangelnyelő szigetelést, és a hangváltóban helyes polaritással beállítottam a tekercseket, végig forrasztottam ezüst tartalmú ónnal valamennyi csatlakozót és a nyákot, a nyákon valamennyi kondenzátort lecseréltem polipropilén Jenzen Audio kondenzátorokra (ez nem volt egyszerű, az új kondenzátorotok méretre jóval nagyobbak).

(#50031) geri788


geri788
tag

25 db ezresért viheted ezt az onkyo tx sv535 öt.Korához képest pipec állapotban!!!!!!!!!!!!

(#50032) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

A Wharfedale Vardus VR-400 hangfalak jók?Valakinek volna esetleg? :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50033) #75912448 válasza vaksi8 (#50028) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mindegy mire állítod, maga a media playered nem HD audio képes.

(#50034) axwel18 válasza Szabikaa20 (#50032) üzenetére


axwel18
senior tag

Nekem Vr-300-asom van és megvagyok elégedve vele. Persze mindenkinek más tetszik. Nekem ami tetszik benne az az hogy nem a mélyet helyezi előtérbe hanem inkább részletezőbb a hangja.

(#50035) Szabikaa20 válasza axwel18 (#50034) üzenetére


Szabikaa20
őstag

De a vr-400-ba 1 több mély hangszóró van...az lehet valamivel jobb,engem konkrétam az érdekelne...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50036) axwel18 válasza Szabikaa20 (#50035) üzenetére


axwel18
senior tag

A mélye az több a vr-400-nak abban biztos vagyok. De szerintem ha a mélyre mész inkább heco-t vagy magnat-ot vegyél azokon lényegesen több a mély persze ott a közép és a magas nem valami szép. Persze fontos hogy milyen erősítőre mennének a hangfalak.

[ Szerkesztve ]

(#50037) Stubi28 válasza geri788 (#50031) üzenetére


Stubi28
tag

Szia!
Ez nekem szólt?
Üdv!

(#50038) ginola válasza axwel18 (#50036) üzenetére


ginola
addikt

Kérlek ne írj badarságokat típusok nélkül általánosságban. A VR.t nem nevezném részletezőnek.

[ Szerkesztve ]

(#50039) Szabikaa20 válasza axwel18 (#50036) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem is annyira a mélyre....inkább szépen szólljon!Sub-om van...Magnat tetszik,de nem kéne,mert nemigen dícsérik!A HECO már más,azon már gondolkodtam,de azok meg drágábbak lennének...Erösítő egy Yamaha RX-V371,de idövel(majd meglátjuk,hogy engedi a pénztárcám) szeretnék egy Denon AVR-1912-est... :K

ginola:Esetleg te tudnál mondani többet róla?Köszi! :))

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50040) axwel18 válasza ginola (#50038) üzenetére


axwel18
senior tag

Kicsusztam a szerkesztésböl.Az elöbb a Heco victa 2 501-re és a Magnat supreme 800 ill supreme 1000-re gondoltam. Ja és ezeket hallotam nekem nagyon nem jöttek be.

(#50041) Tompo92 válasza sanyi0629 (#48200) üzenetére


Tompo92
senior tag

Hali..
Nem tudom ,hogy jó helyre írok e ezzel kapcsolatban de azt igen ,hogy itt biztos tudtok rá mondani valamit.
Gondolom itt vannak páran, akik erősítőt, márkásabb hangfalat és egyéb hangtechnikai eszközt használnak.
A kérdésem csak annyi hogy Hangfalból melyik gyártótól lenne érdemes vásárolni.
Behringer vagy Cakewalk by Roland?
Azt még hozzá tenném hogy zene íráshoz lennének, nem zene hallgatáshoz.
Ezek Studio Monitor kategóriába vannak.

[ Szerkesztve ]

(#50042) bajnokpityu válasza axwel18 (#50036) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez teljesen valótlan...
mielőtt meggyanúsitasz,nem pécéztelek ki,csak nem értek egyet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50043) Szabikaa20 válasza bajnokpityu (#50042) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Akkor mondjál te nekem valami róla... :K :R

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50044) ginola válasza Szabikaa20 (#50039) üzenetére


ginola
addikt

Miről?

(#50045) zolaas válasza Szabikaa20 (#50043) üzenetére


zolaas
senior tag

Hát uram már ne is haragudj, de hetek óta figyelem elmés megjegyzéseidet és nem nagyon bírtam már ki, h ne szóljak:) Szóval ne sértődjél meg. Kérdezel itt hangdoboz ügyben mindent és mindekit. mentél már el hallgatózni? Fogsz is venni valamit? Mármint - és ne értsd félre- szánsz is rá annyit amit elkérnek ezekért? Csak olyan össze-vissza kérdezősködésnek tűnik számomra a kérdezősködésed zöme. Elmondja neked vájtfülü és kevésbé vájtfülü a saját tapasztalatait, de te úgyis jobban tudod és kérdezel mást:) Menj hallgatózz és vásárolj. MOst tul képp mit is keresel és mire? Már nem igazán látom át a dolgot.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#50046) axwel18 válasza bajnokpityu (#50042) üzenetére


axwel18
senior tag

Nem gyanusítgatlak én a tapasztalataimat irtam le a Heco victa 2 501-esnek szerintem a mélyei kicist előtérbe vannak és a közép, magas nem a legszebb. A Magnat supreme 800 kb ugyanaz csak itt még rosszab a helyzet az ének hangok oylanok mintha a néni vagy bácsi a pincéböl énekelne. Nekem a 3-om közül a Vardusnak tünt a legtermészetesebbnek a hangja persze bejáródás után minden más.

[ Szerkesztve ]

(#50047) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Elég sűrűn vagyok, szerintetek lenne értelme a hangfalak mögé + a sarokba hangelnyelő szivacsokat felrakni, vagy nem dobna annyit, hogy érdemes legyen rá költeni?

[ Szerkesztve ]

(#50048) Szabikaa20 válasza zolaas (#50045) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Azért kérdezgetek,mert nemigen van lehetőségem "hallgatózni" járni,mivel családos apa vagyok így nem császkálhatok napokat hangfalat keresve,meg nem szánhatok rá annyi időt amennyit szeretnék!Meg nem tehetem meg azt,hogy pl BP-en lakom és 1 napot rászánok arra,hogy körbejárom az egész várost hangfalat keresve és minden jobb üzletbe betérjek hallgatózni.Azért kédzek ennyit,mert mindenki mást mond és amikor eldöntöttem,hogy most ez jó lenne,akkor jön valaki aki lebeszél róla és mást ajánl!És igen szánok rá,annyit amennyibe ez (pl. a VR-400) kerülnek(70-80k ujonnan),de jelenleg a használtakat nézem.Pont hogy egyáltalán nem tudok róluk semmit,ezért kérdezek!Hogy mire keresek,azt már nem 1x nem 2x leírtam,sőt ott van az aláírásomban is,hogy jelenleg milyen "cuccaim" vannak.És hogy te nem igazán látod át a dolgot az már csak a te problémád!És neked nem mind1,hogy én miért érdeklődöm.És mi van ha valami ismerősöm kért meg,hogy tudjak meg neki valamit erről meg amarról?!És most nem sértődésből írom ezeket!Senki ne értse félre!Kinek nem inge ne vegye magára! :R :R :R

Aki akar úgy is segít és elmondja a véleményét,ha rossz vagy jó,aki meg nem az se baj! :K

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50049) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Csak nekem esett ki a PH! pár percre???

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50050) berci1983


berci1983
csendes tag

Elvileg ha van egy SMART TV vagy SMART HÁZIMOZI azon teljesen meg lehet nézni minden net oldalt?KÖSZÖNÖM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.