Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) lean válasza s7evcsenko (#29997) üzenetére


lean
aktív tag

Az alaplapodnak tudnia kell a HD bitstreaminget. Ott akkor szoftveres probléma is van.

no cross no crown

(#30002) robi0604 válasza Gál István (#29998) üzenetére


robi0604
őstag

A piohoz képest mi a véleményed

Mikor lesz teszt? :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30003) s7evcsenko válasza lean (#30001) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ettől féltem én is. :((
Akkor aszem nyomok egy win7 reinstallt, ha hazaértem a Milánói bajnokavatóról... :B
Köszi. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30004) MaTTeS válasza s7evcsenko (#30003) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nem feltétlenül kell win reinstall.
Ajánlom, hogy szedj le minden codecet a gépről és rakd fel a K-Lite codec packot.

(#30005) s7evcsenko válasza MaTTeS (#30004) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem az a baj, hogy cseréltem alaplapot és procit, viszont a win7 maradt a régi.
Csodálkoztam is, hogy szó nélkül elindult minden, de szerintem ez is közrejátszik.
Mindenképp újra akartam rakni, csak meg akartam várni az új vga-t is.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30006) lean válasza s7evcsenko (#30005) üzenetére


lean
aktív tag

Nem feltétlenül kell újratelepíteni, lényeg az alaplapi HDMi driver megléte, helyes működése.
ezenkívűl forrástól függően:
original BD esetén pl TotalmediaTheatre 3-5 a legjobb
m2ts, mkv HD hanggal Mpc-HC+ffdshow

semmi más kodek pakk nem kell.

no cross no crown

(#30007) Gál István válasza robi0604 (#30002) üzenetére


Gál István
senior tag

El vagyok úszva nagyon, majd pár szóban írok róluk. Regnap kb 15-15 perc Sting Live in Chile ment rajtuk de még többet kellene hallgatnom hogy konkrét véleményem legyen.

(#30008) robi0604 válasza Gál István (#30007) üzenetére


robi0604
őstag

Kíváncsian várjuk! :R

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30009) MJordan


MJordan
tag

Sziasztok!
A következő hangfalszettek közül melyiket ajánljátok egy 20 m2-es szobába:
KEF IQ50 szett
Dali Concept 6 szett
JBL Studio 180
JBL ES széria
Polkaudio TSI300-400!
Esetleg valami más olyan 250k max?
A hétvégén lesz meg A HK 255-ös erősítőm és ahhoz kellene! Felhasználás: túlnyomórészt házimozi valamennyi zenével persze, de abból is inkább a koncertfelvételek mennének!
Persze a vásárlást csak meghallgatás után végezném!

[ Szerkesztve ]

(#30010) Warter


Warter
őstag

Streameknél kivételes akció ma 1 szett erejéig a Facebookon, hátha még nem kelt el:

Bár ma péntek 13 van, de hogy ne legyen szerencsétlen a nap, itt egy kihagyhatatlan ajánlat:
DALI CONCEPT 6 szett fekete színben, csak 1 szett erejéig, a már akciós ár alatt, ... 165.000.-Ft ért! CSAK A LEGGYORSABBNAK!
Ha neked nem kell szólj az ismerősödnek...mert ilyen áron nincs minden nap ilyen szett!
A szettet csak itt lehet "megvenni" ennyiért, így ha megkívántad, és meg szeretnéd venni, akkor írj egy hozzászólást, hogy "KELL" :)
De csak ha komolyan gondolod!

[ Szerkesztve ]

(#30011) Dorian válasza Warter (#30010) üzenetére


Dorian
félisten

Ezen gondolkozni sem szabad, azonnal rá kell csapni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30012) BullZeye


BullZeye
veterán

Üdv

Bnőméknél van egy eléggé frusztráló rendszer, amit szeretnék valahogy helyrerakni / egyszerűsíteni, HA lehet, mert nem akarom elhinni, hogy ez normális, hogy 3 távirányítót kelljen használni, hogy az ember TVt nézzen. (TV bekapcs/kép - Műsor - Hang)

Amik adottak:
LG HT554TH -> hangfalrendszer + lejátszó
UPC Philips DSR8111 -> upc beltéri egység
Toshiba Regza 32av500p -> 2008as HD Ready (720p)

Jelenleg így néz ki:

És ami most picit felforgatta az egészet, hogy 2 HDMI van a TVben, de jött egy HDMI-s laptop, amit azért szeretnénk használni, mert az LG HT554TH lejátszó kb semmit nem játszik le, na jó az XVIDeket igen, de semmi mást aminek köze lenne a BlueRay-hez, vagy 720p-hez vagy x264-hez, hiába van ráírva a dobozára.

Laptopból jön egy HDMI kábel TV-be (kihúzva az egyik HDMI-t átmenetileg), akkor a kép tűéles, nagyon szép, viszont a hang az ugye semmiképp nem megy ki a külső hangfalakra. Hogy lehetne megoldani, hogy a Notebook-ból jövő HDMI kábel hangja valahogy eljusson hangfalakhoz? Kell hozzá speckó kábel, ami HDMI, de kijön belőle egy stereo composite?

Ja és jól sejtem, hogy ennek a rendszernek amit képen felvázoltam, semmi köze nincs az 5.1-hez?

(#30013) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
Láttam egy KEF IQ50-es szettet a Netdepónál akciósan 230k-ért! Ennyiért megérné megvenni?

(#30014) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Úgy látom itt vannak tapasztaltabb emberek, hátha tud valaki segíteni.

Szóval arról lenne szó hogy van két normál méretű hangfalam, ezt mennyire tudom használni az olcsó, komplett házimozi rendszerhez tartozó erősítővel? Konkrétabban arra gondolok, hogy az alacsony frekvenciák levágását ki lehet-e kapcsolni bennük? :F

Például egy ilyennel mi lenne a helyzet: [link]

Néztem v@terán néhány ilyet, de az eladók általában nem is értik a kérdést, én meg nem akarok úgy járni hogy éppen olyan típussal van dolgom, ami ragaszkodik a front hangfalak 200 Hz-nél történő levágásához.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#30015) bajnokpityu válasza Dorian (#30011) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ehhh...

ha e ma nem kelt el akkor semmit ne mlehet itten eladni.
52t adnának a 2106ért.siralmas.komolyan sztem inkább szarok az audyssra,meg a HDre...
úgy látom a végfokok ugyanazok a 2106ban mint a 2311ben.ami meg 290rugó listaáron.kb a dac meg a proci a különbség.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30016) Dorian válasza bajnokpityu (#30015) üzenetére


Dorian
félisten

52 elég kevés érte... :( A Marantz 4001-et adtam el 55-ért és az az 19xx-as Denonok szintje.
Bár én olyan vagyok, hogy egy bizonyos tökölődés után elborul az agyam és nem érdekel mi mennyi, mert újat, másikat AKAROK :D Lassan a DAC-rel leszek így és megveszem itthon, mert pont annyi áfával- vámmal, mintha rendelném és akkor a gari is itthon van...

Most is elborult egy kicsit az agy: UTP csatikat szereltem a falba húzott kábelre, és baromira utáltam piszmogni a sok kicsike kábel kiosztásával, mindig összekeveredtek...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30017) BBéci válasza CYBERIA (#30014) üzenetére


BBéci
titán

A helyedben normális AV erősítőt vennék, nem a linken szereplő, vagy ahhoz hasonló lomot.
A frekvenciaváltó szabályozhatóságát a leírásából tudod kideríteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30018) #09634560 válasza CYBERIA (#30014) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én viszont értem mire gondolsz.
Ezen a gépen létezik small és large beállitás ugyhogy használhatod a saját hangfalaid large üzemmódban,de frekvenciát nem állithatsz hozzá külön.Másokon sem mindegyiken van.mivel a legtöbbön passziv mélynyomó van.
A külön AV erősitőn viszont mindegyiken állitható,még az Onkyo HT-S3305-ön is.

[ Szerkesztve ]

(#30019) #09634560 válasza BullZeye (#30012) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jól sejted: tényleg semmi köze,max DPL varázsolható ki..
Ha normál 5.1-et akarsz akkor optikai kábellel kösd össze a Philipset és az LG-t.
Laptopot is csak optikaival kötheted össze a LG-vel igy vagy eygik vagy másiklesz térhatású (egydobozosok átka...).
Én lecserélném az LG-t Onkyo 5305-re: az emlékezetem szerint tanitható távos és minden gond megoldva,minden 5.1 lesz.

(#30020) MJordan


MJordan
tag

Ma elmentem délután a Saturnba és némi hallgatózás után a következő hangfalakat néztem:
KEF IQ50 (ez szettben mos 230k)
Dali Concept 6 (210k a szett ára)
Melyiket érné meg megvenni házimozira HK erősítő mellé? Vagy nézzek inkább egy JBL szettet vagy a Polk TSI 400-ast?

(#30021) Brandys


Brandys
tag

BBéci:
Kíváncsi lennék szakértő véleményedre.
Hazaért a Mordaunt Short Aviano 6 szettem, amit csak NAD sztereo cuccal tudtam meghallgatni, de ennek ellenére vagy éppen ezért megkockáztattam a beszerzést.
Három A/V erősítőre van most lehetőségem, amelyek mind a márkát, mind az árukat tekintve beleférnek. A zene/hm aránya kb. 70/30 százalék, a zene szinte minden nap szóba jön, esténként mostanában kedvem van 20-30 perc "szolíd" hallgatózásra, mert így lefekvés előtt tök jól ki lehet söpörni a napi hülyeségeket a fejemből. Persze azért nem csak esténként van zenére igény. Film max. hétvégente egy, esetleg kettő.
Szóval: Denon AVR-2310, H/K-460, Marantz Sr-6005. A sorrend az ársorrend is egyben.
Bármelyik illeszthető hozzá vagy van amit ki kéne zárnom?

(#30022) CYBERIA válasza #09634560 (#30018) üzenetére


CYBERIA
őstag

Tulajdonképpen nem is akarok a vágási frekin állítani (large módban nyilván nincs is mit), megelégszem azzal ha az kikapcsolható.

BBéci: Lehet hogy én vagyok a béna, de sok mindenhez nem találtam használati utasítást, amihez meg igen, abból nem derült ki. Normális AV erősítőben igazad van olyan szempontból hogy ott nem kérdés a beállítás lehetősége, viszont túl sokat nem akarok rászánni (szólj ha tudsz 10 kiló körül :) ), mert nem akarok sokcsatornás hangzást (sem mélysugárzót), az optikai bemenet a lényeg. Nyilván ebben a kategóriában nem várok kiemelkedő hangzást sem, csak tesztelgetni szeretném.

Néztem ezt is, a kézikönyvből nem derült ki, az eladó szerint csak small beállítás van, szóval észnél kell lenni: [link]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#30023) Vidala válasza s7evcsenko (#30003) üzenetére


Vidala
senior tag

Szerintem egy agyműtét után mindenképp kell az újrahúzás, mert különben nem lesz szegény 100-as sosem.

CoVboy Forever!

(#30024) Vidala válasza MJordan (#30020) üzenetére


Vidala
senior tag

Szerintem azt vedd meg, ami neked a legjobban bejött. A többi okoskodásunk ilyen esetben legyen másodlagos. Max. hallgasd meg őket még egyszer, aztán a füled meg a szíved megsúgja.

CoVboy Forever!

(#30025) bajnokpityu válasza Brandys (#30021) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az a baj,h nem ismerjük BBéci legalább lektorált,de ha jól tévedek, senki sem hallotta.
nem tudjuk hibáit,erősségeit.

denonok a legkönnyebben illeszthetők,mert nem tesznek semmit hozzá,nem szineznek,maximum elsunnyognak.

HK marantzok hajlamosabbak másitani a zenén,ez van ahol bejön van ahol nem.ahol bejön,ott persze könnyen le lehet szólni az uncsi denont.

egyébként van akinek a HK pl bejön egy wharfival,mindkettő méllyel intéz el mindent, és az összhatás igen szélsőséges.persze van akinek meg ez a tuti,és a többi meg közönséges.

szóval tudom,h nem engem kérdeztél, de ettől még márkabuziként adok 1 szavazatot a denonra. :B

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30026) bajnokpityu válasza Dorian (#30016) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az a baj,h elképedtem nemrég.igazából megtetszett egy ujabb denon,és a marketing is megvett kilóra.eszem aszongya hagyjam a pics*ba,mert előfok tök jó enyimben,végfok meg ugyanaz még a 2311ben is.audyssy,hd, ezekre vagyok kiváncsi,ennyi.

ugyanakkor marha vok,mert HD sztem nem fog elterjedni igazán,audyssy nélkül meg csomó komoly házimozit meg tudtak csinálni.pl arcam,és társai.

dorian:ha akarod kölcsönadhatom a vibát.a vibát nemigen fogom eladni, olyan jó a minimál design,h megéri a polcon is nézni,bár én is jobbat keresgélek, mint tudod :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30027) Brandys válasza bajnokpityu (#30025) üzenetére


Brandys
tag

Köszönöm, szívesen meghallgatom bárki véleményét. Az a baj, hogy hallottam már Denont, H/K-t és Marantz-ot is és legszívesebben összegyúrnám őket. Egyik percben még a Denon, másikban a H/K, következőben meg Marantz felé húz a szívem, tök hülyének érzem magam, így nem lehet erősítőt venni :W.

(#30028) BBéci válasza Brandys (#30021) üzenetére


BBéci
titán

Jövő héten érkezik hozzám egy 6005-ös, majd mesélek róla. Kollégám kipróbálta, szerinte hatalmasat javít a hangján az önbeállító EQ.
Ha el nem felejtem, megnézem az Aviano tesztet, milyen karakterű erősítő javasolt hozzá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30029) BBéci válasza bajnokpityu (#30026) üzenetére


BBéci
titán

Honnan tudod, hogy ugyanaz a végfok az említett erősítőkben?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30030) bajnokpityu válasza BBéci (#30029) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tudni nem tudom,igazad van.
valóban nem pont ezt akartam irni,eddig próbáltam figyeltem rá,hogy kiemeljem,ha csak sejtésem van.

keresgélem egyébként, mert most már elkezdett érdekelni.pár éve olvastam valahol,összeszedték egy csokorba az akkoriban kapható denon jószágokat,és vékfokaikat.
valahogy az rémlik, hogy függetlenül a 2,3as kategóriától a vékfok ICk azonosak voltak,csak a kiszolgálásuk volt más.(nyilván ez okozza a hangminőség különbséget)
egy modern weblapon meg végig lehet követni, hogy a denon szériák hogyan következtek,miből mi lett.és itt a 2312ig végig egy vonalon mozgott.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30031) ricsik válasza bajnokpityu (#30030) üzenetére


ricsik
őstag

Ne vedd kötekedésnek, de had legyek most Bbéci. Ha nem gond légyszíves tagold jobban a mondataid. Használj pont, vessző után szóközt és pont után nagy betűket. Nehezen lehet kiolvasni, mit akarsz írni. Remélem nincs harag.

(#30032) Dorian


Dorian
félisten

MJordan, foppa:

Stream Audio-nál ahogy nézem még mindig megvan a Facebook-os Dali Concept szett 165-ért! Annál tutibb, alkalmi vétel nincs, egyben hihetetlen, hogy még mindig nem vitték el...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30033) cekkk válasza bajnokpityu (#30026) üzenetére


cekkk
veterán

ugyanakkor marha vok,mert HD sztem nem fog elterjedni igazán,audyssy nélkül meg csomó komoly házimozit meg tudtak csinálni.pl arcam,és társai.

Ezt nem értem, hogy a HD nem fog elterjedni? Ezt a kételkedésed, akkor érteném, meg ha most jelentek volna meg az első BD lemezek amin ezek a formátumok vannak, és feleslegesnek tartanád, hogy belefektess egy olyan erősítőbe + hangfal kombinációba ahol érezhető a különbség, pedig a HD már itt van, igaz, a digitális műsorszórásnál ez nem fog elterjedni, mert ahhoz, hatalmas sávszél kell, meg ugye még HDban sem nagyon képesek adni, nem hogy HD hangzást mellé csapják. Én a 3D vel vagyok úgy jelenleg, hogy felesleges a bele ölt pénz, mert még nincs hozzá annyi tartalom, hogy a 3D és a 2D közötti rendszer ára megérje nekem. Ha majd sokkal több tartalom lesz, akkor lehet bele fektetek én is, de addig még úgy is változni fognak megjelenítés módján, mert idén bejönnek a passzív szemüveges technológiák, jövőre meg ki tudja már lehet lesznek szemüveg nélküli megjelenítők, de hogy a HD hangokhoz már rengeteg tartalom van az igaz, bár kevés magyar van, de én nem is szeretem a mostani magyar szinkronokat, így tökéletes az eredeti hang. Meg hát legalább addig is passzívan nyelvet tanul az ember.

(#30034) Brandys


Brandys
tag

Ha ehhez a hozzászólásomhoz [link] hozzáteszem az árakat is, akkor mit szólnátok hozzá. Ezeket tudnám megvenni ilyen áron:
Denon AVR-2310 - 130 K (1,5 éves)
H/K 460 - 165 K (új, kintről)
Marantz SR-6005 - 200 K (új, kintről)
Ár/érték???

[ Szerkesztve ]

(#30035) cekkk válasza Brandys (#30034) üzenetére


cekkk
veterán

Ha marantzban gondolkozol érdemes lenne ezt megnézned., igaz 6004es, de itthoni, 2év garancia, és ezen még 2 hdmi kimenet van, míg a 6005nél már csak egy, így ha később projektort is vennél hasznos lenne a két kimenet, de ha nem tervezel projektor akkor felesleges. de legalább itthoni és garanciás.

(#30036) Brandys válasza cekkk (#30035) üzenetére


Brandys
tag

Igen, néztem és meg is venném, de a 6004-esből nincs fekete az országban és nekem csak az jöhet szóba a nappali karaktere (no meg az asszony) miatt.

(#30037) cekkk válasza Brandys (#30036) üzenetére


cekkk
veterán

Hm, erre nem is figyeltem :R , most mocsok leszek, cserélj akkor bútorokat :DDD . De viccet félre téve, így megértem, hogy nem ezt választod, és kintről 6004es feketében nincs?

(#30038) bajnokpityu válasza cekkk (#30037) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem csak bútorokat lehet váltani,hanem asszonyt is :C

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30039) Brandys válasza cekkk (#30037) üzenetére


Brandys
tag

Nincs információm, de itthon a fél országot felhívtam és azt mondták, hogy csak ilyen pezsgő szín van a raktárakban, nem is lesz fekete és szerintük kint is ez a helyzet.

(#30040) Brandys válasza bajnokpityu (#30038) üzenetére


Brandys
tag

:Y az asszony egy tündér egyébként és tökéletesen egyetértünk a fekete erősítőben.

(#30041) Brandys


Brandys
tag

Mondjuk költséghatékonyság miatt egyre inkább a Denonnal szemezek, az is ki tudja szerintem hajtani azokat a frontokat. A What Hifi-n 5 csillagot kapott, talán nem véletlenül. Az említett H/K és Marantz kisebb testvérei voltak már a birtokomban azok karakterét ismerem, Denonom még nem volt, ezért a dilemma. Hazai forrásból új Denon csak 1911 lehet, ami beleférne a költségvetésbe, de nem tudom, hogy elég lenne-e benne a szufla, ezért gondoltam a 2xxx-as szériára.

[ Szerkesztve ]

(#30042) nyurga82 válasza Brandys (#30041) üzenetére


nyurga82
tag

Írtam priviben, olvastad?
Egyébként milyenek az első benyomások? Hogy szól sztereóban?

[ Szerkesztve ]

(#30043) Brandys válasza nyurga82 (#30042) üzenetére


Brandys
tag

Na akkor olvasom.

(#30044) Brandys válasza nyurga82 (#30042) üzenetére


Brandys
tag

A baj az, hogy most itt állok erősítő nélkül, szerintem egy nagyon jó hangfalszettel és némán gyönyörködöm bennük. Közben rágom a kefét, hogy nem szólnak.
Persze hallottam sztereóban és baromira meggyőzött, azért van már itthon.
Ezt a teszted olvastad? [link]

(#30045) nyurga82 válasza Brandys (#30044) üzenetére


nyurga82
tag

Igen olvastam ahogy a google letudta fordítani. És mit tapasztaltál sztereóban, milyenek a mélyei?
Vásárlás előtt meghallgattad ha igen hol, illetve hol vetted? Milyen színű? :B

[ Szerkesztve ]

(#30047) Brandys válasza nyurga82 (#30045) üzenetére


Brandys
tag

Ja, a színe sötét dió és nekem nagyon tetszik.

(#30048) bajnokpityu válasza Brandys (#30041) üzenetére


bajnokpityu
félisten

furi,mert az imént úgy lehetett olvasni,hogy nem értetél vele egyet.
volt nő,aki aszonta választok a motor meg közötte.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30049) Brandys válasza bajnokpityu (#30048) üzenetére


Brandys
tag

Nem tudom mire gondolsz, ha erre:
"Igen, néztem és meg is venném, de a 6004-esből nincs fekete az országban és nekem csak az jöhet szóba a nappali karaktere (no meg az asszony) miatt."
Jelentése: nekem is a fekete jöhet szóba, az asszony egy +++ tényező.

(#30050) nebulo5 válasza bajnokpityu (#30048) üzenetére


nebulo5
senior tag

Gondolom, továbbra is motorozol... :DD
Nekem is fel kellett világosítanom az asszonyt, hogy a sztereo és házimozinak az az előnye, hogy van hozzá távirányító... Azzal, akkor kapcsolom ki, amikor csak kedvem tartja.
Azóta, ha a zenét nem is kedveli annyira, de a filmeket szívesen nézi..... :))

Persze, ezt kicsit sarkosítva írtam le, de a lényeg benne van.

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.