Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33001) Vidala válasza Integra (#32999) üzenetére


Vidala
senior tag

Lehet romlás, de akár javulás is. A komponensektől függ. Sokan azt mondják, hogy jobb közvetlenül a forrásból, a megjeleítőbe dugni, de ezt sztem egy gyors kipróbálással te is el fogod tudni dönteni, melyik a jobb.
Nálam is minden megy az AVR-be, és onnan a TV-be. Nem találtam igazán érdemi különbséget ahhoz képest, mikor még AVR nélkül közvetlenül volt kötve, sőt. A DVD-k esetében határozottan jobb az eredmény.

CoVboy Forever!

(#33002) Integra válasza Vidala (#33001) üzenetére


Integra
titán

valami hasonlót gondolok én is, de mivel már elfogadható receiverbe dugom, nem szabadna kijöjjön. csak eddig u2410-be dugtam a receivert, most meg már lesz normális plazma meg projektor. de nem hinném, hogy szignifikáns változás lenne. ellenben a kényelem és egyszerűség, hogy nem egy kábeldzsihád van a receiverbe dugva, felettébb vonzó. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33003) Peak válasza Vidala (#33001) üzenetére


Peak
addikt

A DVD esetén azért lehet jobb, mert a TV felkonvertáló algoritmusa, képjel feldolgozó chipje rosszabb minőségű, mint az AVR-é.

Én pl. egyértelmű változást tapasztaltam a HD felbontású filmek megjelenítésében, mióta az AVRen keresztül meg a TVre a kép HDMI-n Egy picit mint ha művibb lenne. Homogénebb felületek, harsányabb kontúrok... de lehet, hogy csak bebeszélem magamnak. :)

A HDMI bypasst még nem próbáltam ki, annyira vagány a H/K OSD-je! :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33004) Dorian válasza Integra (#33002) üzenetére


Dorian
félisten

Egy mai, normális minőségű erősítőn keresztül hdmi-zve nem hiszem, hogy lenne bármilyen észrevehető különbség, vagy max hangyafasznyi eltérések. A legegyszerűbb, ha kipróbálod, ingyen van. De a HD-s hangok miatt amúgy is kell hdmi-s összeköttetés lejátszó és erősítő közt, annyi képminőség-eltérés tuti nem lesz, ami megérné egy valag jó minőségű analóg kábel árát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33005) Dorian válasza Peak (#33000) üzenetére


Dorian
félisten

Ahogy javult a rendszerem minősége, úgy került fokozatosan előtérbe a felvételé. Most már kijelenthetem, hogy jelentős tényező, pont ezért is már csak minimális fejlesztést tervezek, de ez is ráér. (Rotel tuning, esetleg a dac analóg kimenetének tuningja)

Az ezoterikus témáktól távol tartom magam, de emellett fenntartom, hogy kizárni olyan dolgok létezését, amit a tudomány jelenleg nem fedezett fel, egyszerűen szűklátókörűség.

Az egyperces szabállyal is messzemenőleg egyetértek: ami nem hallatszik azonnal és egyértelműen, azzal nincs értelme foglalkozni. És emellett a jót, a jó hangzást könnyű megszokni, egy idő után azt tartja természetesnek, "alapnak" az ember. De mindig örülök a visszajelzéseknek: amikor olyan emberek (haverok, vendégek) dicsérik meg nagyon és maguktól a hangzást, akiket cseppet sem érdekel a hifi téma, sőt kifejezettem marhaságnak, úri huncutságnak gondolják az egészet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33006) Peak válasza Dorian (#33005) üzenetére


Peak
addikt

Pontosan igy gondolom én is.
Ezt hiszem az én hallásomhoz/igényeimnek a mostani rendszer tökéletesen elég, innentől magát a zenét, a ZENÉT kell élvezni komoly forrásból. :)

Sok hifista elfelejti, hogy tulajdonképpen miért is kezdte el az egészet. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33007) bajnokpityu válasza Peak (#33006) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez igy van.
de ahogy véletlenül/akarva meghallassz egy jobb láncot, csorbul az otthoni.
legalábbis a mi szintünkön. aztán lehet föntebb már izlés dönt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#33008) Integra válasza Peak (#33006) üzenetére


Integra
titán

hány hdmi in és out van az avr460-on?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33009) Peak válasza Integra (#33008) üzenetére


Peak
addikt

4 in 1 out, Faroudja DCDi Cinema processzorral

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33010) Integra válasza Peak (#33009) üzenetére


Integra
titán

nem szórták meg akkor a tied sem :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33011) BBéci válasza Peak (#33003) üzenetére


BBéci
titán

Attól, hogy a lejátszót direktben kötöd a tévére, nem vész el az erősítő OSD-je. Én is úgy kábeleztem a cuccost.
Dorian azért emlegetett engem, mert régebben valaki azt állította, a lánc legfontosabb, meghatározó eleme a hangdoboz, amit én vadul cáfoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33012) Vidala válasza Peak (#33003) üzenetére


Vidala
senior tag

Én is így gondolom, csak azért fogalmaztam általánosabban, mert nem ismerem a konkrét rendszert. Hiába "régi" az a Froudja skálázó, azért elég jó munkát végez.

Valamint Dorian kijelentéséhez csatlakoznék még, már én is megírtam korábban ezirányú tapasztalataimat: egyhamar nálam sem lesz még komolyabb fejlesztés, és ennek az egyik oka, hogy jelenleg a "leggyengébb" láncszem, a forrás minősége. Korábbi cuccaimhoz képest döbbenetes, hogy milyen különbségeket mutat meg a mostani.
Sőt, az egyperces "szabályhoz" is csatlakoznék (mondjuk én eddig 5 percesnek hívtam :) )

BBéci:
Sőt arra is emlékszem, hogy a lejátszót soroltátok előre, és majdnem a legvégére a hangfalat. :)
Én maradok konzervatív, és azt mondom csak, hogy a lánc olyan gyenge, mint a leggyengébb láncszeme.

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#33013) bajnokpityu válasza BBéci (#33011) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én is ezt gondoltam.lehet ki is mondtam :P
ugyan aránytalanul kialakított láncokban,és az alsó kategóriában nem biztos,h igaz,de ha a forrás nem jó,akkor lehet akármilyen jó hangfal,nem fogja rendesen megmutatni tudását.
ez konkrétan a saját tapasztalat.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#33014) Peak válasza BBéci (#33011) üzenetére


Peak
addikt

pontosan hogy kábelezted be a rendszert, hogy OSD is van és HDMI video bypass is van?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33015) Peak


Peak
addikt

elképzelhető, hogy minden választható bemenethez dinamikusan lehet rendelni a bemenetet és annak kezelését... még nem próbáltam ki. :)

ha igy van, akkor a Media Server-hez rendelem a HDMI1-et Bypass ON-nal,
és mondjuk az AUX-hoz szintén a HDMI1-et, csak Bypass OFF-fal... igy AUXon látom az OSD-t, MS-en meg nem, de legalább nem szól bele a videoprocesszor.
Remélem lehet ilyet csinálni rajta.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33016) BBéci válasza Peak (#33014) üzenetére


BBéci
titán

Pana BDT 310 lejátszó, két HDMI kimenettel, egyik a tévébe, másik az erősítőbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33017) Peak válasza BBéci (#33016) üzenetére


Peak
addikt

Jó hát az úgy csalás! :))) A médialejátszón csak HDMI kimenet van. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33018) jcage


jcage
tag

Sziasztok,

Találkozott már valaki hasonló hibajelenséggel:
Movie elindít, majd néhány esetben, amikor PAUSE után (3-4 perc) folytatni akarom, akkor nem ismeri fel a hangsávot és néma marad. Viszont ha hangsávot váltok, majd vissza, akkor megint jó. Néha előfordul zenehallgatásnál is. Készülék, vagy kábelhibára gyanakodjak inkább? Lejátszó -> hdmi -> AVR -> hdmi -> TV a bekötés iránya.

Thx,
J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#33019) Peak válasza jcage (#33018) üzenetére


Peak
addikt

szvsz lejátszóhiba

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33020) Integra válasza BBéci (#33016) üzenetére


Integra
titán

és akkor az erősitő osd-jét a bd lejátszón keresztül lövi ki a tévére?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33021) Peak válasza Integra (#33020) üzenetére


Peak
addikt

nem. erősitőn egyik bemeneten nézi a filmet jobb minőségben, a másik bemeneten ugyan az megy csak OSDvel együtt.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33022) Integra válasza Peak (#33021) üzenetére


Integra
titán

ok, de az osd az az erősitőben van.
legalábbis nekem a h/k-ban az osd az a receiver része ezért a hdmi out megy ki a tévébe

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33023) Peak válasza Integra (#33022) üzenetére


Peak
addikt

vagy... BBéci AVRjén 2 HDMI kimenet van! :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33024) Integra válasza Peak (#33023) üzenetére


Integra
titán

vagy ő harry potter és rávarázsolta :)

megrendeltem a hdmi kábeleket, meg a splittert, mit is mondjak in-akustik elkéri a minőség árát, bazzz.... a splitter a maga 22ezres árával azért odabasz..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33025) Peak válasza Integra (#33024) üzenetére


Peak
addikt

melyik inakoustik HDMIt rendelted?
én a 14kHUFos 0,75méterest gondoltam megvenni majd a MP és az AVR közé...

http://www.netdepo.hu/inakustik-exzellenz-hdmi-075-m-2264.html/hun/

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33026) robi0604 válasza jcage (#33018) üzenetére


robi0604
őstag

Milyen erősítőd van?

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#33027) Integra válasza Peak (#33025) üzenetére


Integra
titán

premium 1.4a, 7.5 méteres, 180 fokos csatisat, ez 15ezer.
az 1-ből a 2-be splitter pedig 22e.
van már egy 1 méteres meg egy 3 méteres premiumom, nagyon elégedett vagyok velük.

amit te nézel, az valszeg a reference, de nekem nem olyan a rendszerem, hogy kellene hozzá.
mod: ja hát hogy hát hogy az exzellenz... :) ennyire rossz a mostani kábeled? én inkább összel vennék egy új generációs dune mp-t, mielőtt ilyen kábelre cserélek, mert a ryan is lehet szűk keresztmetszet. én is arra várok, de az még pár hónap. addig is egy asus oplay-jel nyomom :K

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33028) jcage válasza robi0604 (#33026) üzenetére


jcage
tag

H/K AVR255, a lejátszó egy SmartD1.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#33029) robi-k válasza Peak (#33025) üzenetére


robi-k
őstag

Ugyan ez a Inakustik HDMI Exzellenz kábel vagy akár a 1,5 méteres változata kevesebb mint 9eFt-ból: [link]

(#33030) Peak válasza Integra (#33027) üzenetére


Peak
addikt

semmi baj sincs a ryannel :)
csak megadom a módját :) , tekintve hogy kábelrengeteg van a TVálvány mögött, ahonnan annyi elektroszmogot szedhet össze a kábel, hogy inkább egy profin árnyékolt és készitett kábellel készülök fel jóelőre :) ez csupán most óvatosság :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33031) robi0604 válasza jcage (#33028) üzenetére


robi0604
őstag

Teljes mértékben ismerős hibajelenség.

Én a sw frissítésre gondoltam, de nem tudtam kivitelezni, a szervizbe pedig csak azt mondták, hogy be kell vinni, így érdemes Neked is ezt választanod.
Én még nem jutottam el odáig.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#33032) Dorian válasza Peak (#33030) üzenetére


Dorian
félisten

Számítanak a kábelek természetesen, de szerintem túlértékeled a jelentőségüket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33033) jcage válasza robi0604 (#33031) üzenetére


jcage
tag

A hiba a korábbi sw-vel is megvolt, illetve most hétvégén frissítettem az utolsóra, de ugyanúgy tapasztalom ezzel is. Nem kritikus, de azért zavaró egy 70k-s cucctól.
Azt hiszem, rákérdezek a lejatszo.hu-s srácoknál erre.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#33034) Peak válasza Dorian (#33032) üzenetére


Peak
addikt

hát nem tudom :S
elég gagyi az a kábel, amit a ryanhez adtak.
árnyékolatlan v1.3 nagyon puha és vékony.
tekintve hogy tényleg sok kábel és eszköz van egy helyen, komoly elektrosztatikus mezővel, "zajjal", nem szeretnék abba belefutni, hogy egy 8000 Mbps-es audio/video stream nem bír rendesen átmenni a kábelen az iszonyatos "zaj" miatt... idegbajt tudok kapni, hogy ha szaggat a lejátszás vagy bármi megzavarja a műélvezetet. :)

ráadásul most egy Hama 5 méteres 10.2Gbit-es kábel van az MP és AVR között, amit a PChez szántam, mert messze van :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33035) BBéci válasza Peak (#33023) üzenetére


BBéci
titán

A lejátszónak van két HDMI kimenete, azt hittem, a típusszámból kiderül. Egyik a képnek, másik a hangnak, de mindkettő teljesértékű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33036) Dorian válasza Peak (#33034) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, nem feltétlen felel meg a legolcsóbb kábel, de pl. van Kácsás silverline hdmi kábel 1m-es, 6000-ért, nagyon jó minőség. Szvsz nagyon durva projektornak kell lenni, amihez ennél jobbat érdemes venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33037) BBéci válasza Dorian (#33036) üzenetére


BBéci
titán

1-2 méteresben valóban nagyon jó a Silver, apósomnak ajándékoztam egyet, de 10 méteresben már egy közepes, egymilliós vetítőhöz, komolyabbat vennék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33038) robi0604 válasza jcage (#33033) üzenetére


robi0604
őstag

Bocs nem írtam egyértelműen, de nem a lejátszó, hanem az erősítő hibája. :U

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#33039) jcage válasza robi0604 (#33038) üzenetére


jcage
tag

Jah, az szép. Mondjuk azon még nem frissítettem fw-t.
Thx a tippet.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#33040) Dorian válasza BBéci (#33037) üzenetére


Dorian
félisten

Valószínűleg igazad van, (általában ki szokott derülni :D )
De feltételeztem, hogy Peak nem 10 m-t vesz, milliós vetítőhöz. Nyilván, ha 15ezres kábelt vesz, baja nem lesz belőle, csak felesleges.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33041) mata89


mata89
csendes tag

Valaki hallotta már ezt a hangfal családot szólni? Cseresznye színben gyönyörű. Mit lehet várni egy 9cm-es közép sugárzótól, nem kicsi??

(#33042) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Ahogy nézegetem a szetteket és szólóban szépen a hangfalakat és erősítőket egyre jobban rájövök, hogy nem konyítok eleget a témához :) Lassan ott tartok, hogy jegelem pár napra, mert már összezavarodtam mi a jó és mi nem. Az a gond, hogy nem ismerem a márkákat annyira és nem tudom mit várhatok el az egyes szettektől. pl. itt van ez a magnat szett és itt van ez a mission, de fogalmam sincs mit várhatnék el ezektől. A Magnat még régről ismerős név, de nem tudom most milyen minőséget gyárt a mission meg teljes homály számomra :(

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#33043) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, csak visszataláltam ide.. :)

Szóval, Denon-oknál ez a Cinema EQ mennyire előnyös? Gondolok itt arra, hogy ténylegesen úgymond megéri-e használni? Saját füllel úgy hallottam, hogy ha ki van kapcsolva, akkor kicsivel mintha szebb, erőteljesebb lenne a magas, de lehet, hogy csak Én hallottam rosszul.. :)

Előre is köszi az infókat.

Nah meg a másik, hogy Rátaláltam erre a DTS NEO:6 music-ra... Néha még jó, ha az ember átnyálazza a használati útmutatót. :)

Véleményem szubjektív...

(#33044) KTTech válasza jcage (#33033) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam a Marantz NR1501-el nincs ilyen gondja a Smart D1-nek... bármelyik hangnormánál azonnal szól az erősítő, amint elindul a lejátszás. Frekvenciaváltáskor picit lassan oldja meg a dolgot, de az sem vészes (amikor pl 50Hz-es menüből 24Hz-es lejátszásra vált át).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#33045) jcage válasza KTTech (#33044) üzenetére


jcage
tag

Közben kolléga is írta, hogy inkább az AVR lesz, nem a Dune.
Amúgy induláskor itt sincs gond, csak amikor film közben megállítom 4-5 perce, akkor indulás után nem mindig lesz hangja.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#33046) Peak


Peak
addikt

dire straits - on the night album jó forrás hangteszthez?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33047) Integra válasza Peak (#33046) üzenetére


Integra
titán

on every street :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33048) Heffi


Heffi
őstag

Sziasztok!

Nem igazán találtam a "Milyen házimozi erősítőt vegyek?" , mert lehet nincs is ilyen, ezért itt kérdeznék.

A Yamaha RXV995 USA-ból beszerzett matuzsálemem kicsinálta egy közeli villámcsapás. Nem javítható :O

Max 120ezer a keret, amit a pótlásra szánok, mert a biztosító nem viszi túlzásba a kárenyhítést.

JBL ES25C-ből van 3 db, és ES10-ből 2 db, de lehet hogy veszek még 2 db-t, hogy meglegyen a 7.1s rendszer. Van sub is,természetesen. Ezeket kellene megszólaltatni.

Van mostanában valami bestbuy?

Nekem a DENON AVR1911-t ajánlották, de én szívesebben vásárolok a használt piacról valami kicsit régebbi, de magasabb kategóriájú készüléket. Még lehet, hogy a HDMI-t is tudom nélkülözni pl egy DENON AVR 3805-ről.

Szóval mit ajánlotok?

(#33049) nebulo5 válasza Peak (#33046) üzenetére


nebulo5
senior tag

Tizen... éve, néhány Hi-Fit gyártó cégről (a nevük nem jut eszembe) azt lehetett olvasni, hogy a Dire Straits zenéjét használta tesztelésekhez. (Romeo & Juliet, P. investigations....)
Csak tudtak valamit azok a srácok....

Üdv: nebulo

(#33050) #09634560 válasza Heffi (#33048) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jó irányban indulsz!
A Denon jó választás!De erösebb hangfalakat is kiszolgál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.