Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50101) sting2


sting2
addikt

Na Urak!

Tetszik nem tetszik, ezeket fogom a héten meghallgatni :
Ők lennének a "gombok", A "Kabát" pedig Onkyo 609.

Monitor Audio - BX5 - 300 E. körül
Boston Audio - A360 - 270 E. körül
Elac FS 58.2 - 290 E. körül
Dali Concept 6 - 220 E. körül
Castle Knight 4 - 240 E.körül
Esetleg még Dali Zensor 7 - 320 E. körül, de az már nagyon meg kell hogy győzzön, mert kell ám a kábelre is.
Gondolkodtam abban is, mi lenne ha építkezve nyomnám, két lépcsőben vásárolnék, de úgy drágább.
Úgy érzem, Ők nagyjából lefedik azt a hangzást amit Én keresek.
És ha tetszik valamelyik, jön is haza egy szett belőle de előtte 1-2 hét használt piac nézegetés, ezekre vadászva, bár ez inkább csak időhúzás lesz.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#50102) Thom! válasza sting2 (#50101) üzenetére


Thom!
veterán

Dalival járnál a legjobban ár/értéket tekintve.

(#50103) spiky03


spiky03
veterán

A Dali Concept hangfalakhoz milyen erősítő illik?
Főként mozira gondolnám. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50104) #09634560 válasza sting2 (#50101) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dali lene a legjobb de halgatáskor kiderül,neked melyik tetszik. Ugyis az a lényeg.

(#50105) Toobee válasza sting2 (#50101) üzenetére


Toobee
veterán

C6-ot nalam meg lehet hallgatni, ha valaki kivancsi.

https://barbieripnk.hu/

(#50106) #09634560 válasza spiky03 (#50103) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denon 1612,1912... De Onkyo és H/K is jók.

(#50107) Zanik válasza ginola (#50097) üzenetére


Zanik
addikt

Az Obsidian 600 milyen: angol, vagy már kínai?! :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50108) Thom! válasza Zanik (#50107) üzenetére


Thom!
veterán

full kínai

(#50109) sting2 válasza Toobee (#50105) üzenetére


sting2
addikt

Mivel hajtod?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#50110) tataboy


tataboy
csendes tag

Sziasztok!
Egy ilyenben gondolkodom,"Harman Kardon avr445",mit szóltok hozzá?!

Utánvéttel senkinek nem postázok mert sok a ....!!!

(#50111) spiky03 válasza #09634560 (#50106) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, akkor minden jó hozzá a felsőbb kategóriából, ha jól értem? :)
Ezek már kiadják a HD hangok előnyét is gondolom a Dalikkal együtt?
Yamahát azt nem ajánlod hozzá?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50112) sting2


sting2
addikt

Sanci38., Thom!

Igen most már nagyon kíváncsi vagyok Én is, erre a fene nagy Dali-Onkyo "szimbiozisra" :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#50113) Tamoo válasza spiky03 (#50111) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Felsőbb kategóriától ez még nagyon messze van, és a C6 is. Bár én is kiegyeznék vele :))

(#50114) BBéci válasza Tamoo (#50113) üzenetére


BBéci
titán

Felsőbbnek számít a belépőhöz képest. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50115) mhmpista válasza BBéci (#50096) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Jó ez elég hangos amúgy ide panelbe tökéletes. Alkalmi vétel volt szóval amennyiért vette annyiért szerintem jó ez.
De akkor ezzel lehetetlen megoldani?

(#50116) Zanik válasza Thom! (#50108) üzenetére


Zanik
addikt

Hűha. Épp készültem volna meghallgatni. Most hagyjam a csudába, vagy azért még vállalható (annak ellenére, hogy kínai)? :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50117) Dorian válasza spiky03 (#50103) üzenetére


Dorian
félisten

C6-hoz Denon 16xx kevés. 19xx jó hozzá, 23xx pedig C6 tuning után.
Marantz-cal nekem nem tetszett, H/K-val pedig kíváncsiságból szeretném kipróbálni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50118) spiky03 válasza Dorian (#50117) üzenetére


spiky03
veterán

Értem, köszi, neked is ez van, így Te csak tudod, hogy mi merre mennyi. :)
Nekem is a távoli terveim közt szerepel majd egy C6 szett beszerzése, egy hozzá illő erősítővel, és akkor már szerintem meg is állok a fejlesztésben. :) Az nekem teljesen jó lesz már mindenre. Remélhetőleg :D
Ezen akkor már élvezhető a BD adta lehetőségek is ugye?

@ Tamoo & BBéci
Az én belépő Yamimhoz képest már csúcskategória lenne :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50119) mhmpista válasza #09634560 (#50100) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Őő koax van ráírva az "erősítőre" ott van mellette 2 komponens (talán így hívják?) ami sárga és piros illetve 1 fekete és ez a fekete ami koax a leírás szerint (gondolom a sárga piros meg a hang? vagy azok a kép? nemtudom).
Viszont a tvn nincs ilyen, vagyis ott olyan van ami nagy sok sávos jag dugó, van hozzá átalakító ami 3 komponensből (ha így hívják) piros-sárga-fehérből csinál 1 jagget ez van a tvn. De mintha in lenne mellé írva bár ez nem tuti, nememlékszem.
És ha a pcről a hangot külön kábelen lőném át az erősítőre az megoldható?

Tv hátulja kb ilyen azok az usbk nincsenek viszont a többi kb ez
http://photos.expertreviews.co.uk/images/front_picture_library_Expert_Reviews/dir_305/er_photo_152593_52.jpg

Az erősítőröl nemtalálok képet. Ott 1 scart van 1 hdmi meg ez a 3as trió sárga piros fekete kiemenet/vagy bemenet nemvágom.

(#50120) Toobee


Toobee
veterán

Nah, újabb állomáshoz érkezett az erősítő mizéria. Kiderült, hogy a felső panelen lévő proci fosta el magát, ezért nem is érdemes már vele foglalkozni. A digitális úton fogadott jeleknél továbbra is fent fog állni ez a hiba, viszont 5.1 analógon tökéletesen üzemel. Nem tudom, hogy ilyen állapotában mennyit lehetne kérni érte? Sajnos mire kiderült a hiba, már rászaladt 10 ezer ft-om :((( Illetve, ha valakinek lenne elfekvőben hibás, vagy csak szimplán nagyon olcsó Sony STR DB-840, akkor szóljon bátran. (Ha nem találok záros határidőn belül cucclit hozzá, akkor viheted a távot, Ed)

https://barbieripnk.hu/

(#50121) ginola válasza Toobee (#50120) üzenetére


ginola
addikt

Így nem fogják megvenni sajna :((( Mi lesz helyette?

[ Szerkesztve ]

(#50122) Dorian válasza spiky03 (#50118) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, természetesen alkalmas HD hangok kiadására :)
Egyébként ez a mi-illik-mihez dolog érdekes, mert az elmélet szerint a C6-hoz képest (igaz tuningolt, ez van erről tudok véleményt mondani) a Denon2809 minőségileg már bőven túl van méretezve (ebből következően jobb erősítőt rákötve nem kéne hogy legyen különösebb változás), mégis egy sztereó erősítővel újabb szárnyakat kap.
Még annyit, hogy szereti a nem-túl-kicsi helyiséget, jobban kifutná magát, ha nálam is nagyobb hely lenne. Szerencsére a faltól rendesen el tudom húzni, ez sokat segít.

Toobee, nem irigyellek :(

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50123) hétalvó válasza sting2 (#50101) üzenetére


hétalvó
addikt

Mindenki a dali-t ajánlja, de pl nem látok a listádon, kef-et vagy mourdaunt-short-ot. nálam itthon van egy concept 1 és azt megeszi a ms902i-m.
esetleg egy kef iq vagy polk rti. de én biztos nem ezeket választanám amit írtál.
hazabeszélek én is persze, de pl hifibarlangban egy pár ms906 60000Ft ár értékben nem tudsz jobbat most, menj be hallgasd meg. 200-ból mélynyomóval kijön az 5,1 és még marad is. (906+904+905+309=185k és akkor álló még a háttered is)

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#50124) Toobee válasza ginola (#50121) üzenetére


Toobee
veterán

Mivel most nincs pénzem egy olyan "vágyom rád" hm erősítőre, ezért (nem akarom elkiabálni), egy Rotel RA-02 lesz, meg mellé valami CD játékos, de arra már igencsak szűkös marad a keret.

Egyébként most Nebulo5 jóvoltából (ezúton is köszönöm :R ) egy FineArts van nálam. Egész szépen muzsikál, bár nem olyan szépen, mint nála, de ez javarészt gondolom annak köszönhető, hogy forrásom sincs mellé, ezért jack-rca kombóval hajtom, a laptop alaplapi hangkártyájáról :U

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#50125) Dorian válasza hétalvó (#50123) üzenetére


Dorian
félisten

A C1-től én sem vagyok elragadtatva, a C6 viszont nagyon jól sikerült. A center pedig valahol félúton. A Kef-eket én a válogatás során elég gyorsan kiszórtam.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50126) BBéci válasza mhmpista (#50119) üzenetére


BBéci
titán

Jack a neve annak, amit Te jag-nak írtál.
A sárga a létező legrosszabb minőségű képátvitelt biztosítja, kompozit, magyarul összetett videojel meg rajta. A piros és a fehér az analóg sztereó RCA csatlakozók.
A komponens teljesen más, azt most ne keverjük ide, csak zavart okozna.
A tévé ki és bemeneteit ismerjük, a Philipsről kellene pontos információkkal szolgálnod, csakis akkor tudunk segíteni. Minden csatlakozóaljzatot megcímkéznek, mellé írják, hogy be- vagy kimenet.

(#50122) Dorian
Folyamatosan ajánlgatom a faltól elhúzást, ezek szerint joggal.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50127) Dorian válasza Toobee (#50124) üzenetére


Dorian
félisten

Nem értem a koncepciót. Vettél egy 5.1 szettet, de csak sztereót veszel hozzá? Ugye használtak közt nézted? Forrásra szánj pénzt, egy viszonylag alap dac is rengeteget javít alaplapi hanghoz képest. A beszerzési lehetőségek miatt főleg dac vásárlását javasolnám CD helyett.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50128) Toobee válasza Dorian (#50127) üzenetére


Toobee
veterán

Természetesen használtakat. 60e ft-ért el lehetne hozni. Pedig nagyon egyszerű, nincs most pénzem egy olyan HM erősítőre, amire vágyom, ezért egy olyan sztereó lesz helyette, ami kijön a keretemből, majd jövő hónapban kicsit összekapom magam és lesz valami HM. Két hete nem volt erősítőm, többet már nem nagyon bírnék ki, ezért lesz a sztereó. HM-re várni kéne még 1 hónapot a jelenlegi felállásban.

https://barbieripnk.hu/

(#50129) Dorian válasza Toobee (#50128) üzenetére


Dorian
félisten

Beszélj Bajnokpityuval, ő rendesen benne van a Rotel témában, ha jól tévedek, azt mondta, hogy ezek az új Rotelek nem olyan jók, mint a régebbi 8xx, 9xx sorozat, ráadásul azokhoz jóval olcsóbban hozzá lehet jutni, még tuninggal is olcsóbban jössz ki. 8-9xx 30-35ezer + 15-20 a tuning.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50130) Tamoo válasza Toobee (#50128) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#50131) Toobee válasza Dorian (#50129) üzenetére


Toobee
veterán

Köszi :R

https://barbieripnk.hu/

(#50132) bajnokpityu válasza Dorian (#50129) üzenetére


bajnokpityu
félisten

valóban nem értem, miért ilyen olcsók ezek a régi rotik.sokkal jobban szólnak,mint áruk sejteti.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50133) Dorian


Dorian
félisten

De ha sürgős, van AVX-en JungSon JA-66C is 35-ért, annyit azért megér. Talán 30-ra is lealkudható.

Tamoo:
Mondjuk én ezt 30-ért vettem. A mélyekkel nem igazán voltam kibékülve, még bemelegedés után sem, ezért a tuningja javasolt. Utána viszont brutál hangja

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50134) Toobee válasza Tamoo (#50130) üzenetére


Toobee
veterán

Úgy volt, hogy ma Győrben nyomják az újságot a havazás miatt, de aztán mégse. Én is kinéztem már, ha mennem kellett volna ma, akkor biztos megkacsintottam volna a kicsikét, de így meg nem autózok ennyit, üresen.

(#50133) Dorian: Azt is kinéztem már, de azt meg elvitték. szerk 2.: közben látom, hogy van egy másik is.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#50135) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
EZT sikerült tegnap bugáznom, be tudnátok nekem azonosítani hozzávetőlegesen ár és minőség alapján?
megtaláltam a gyártó oldalát, de ezt a tipust nem tudtam beazonosítani,gondolom régebbi modell lehet.

Amúgy a dobozok és a hangszórók kifogástalan állapotban vannak, esztétikailag az egyik rostély a felső ívnél kissé kopott/sérült (ezt fel is raktam) valamint a dobozok tetején van kis festék szóródás. Hálisten a rostélyra nem került, szerintem könnyen letakarítható.
Valamint az egyik doboz hátulján lévő reflex lyuk műanyag köpenye kissé ki volt csúszva, de egy mozdulattal visszaillesztettem.
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy milyen HM erősítőt ajánlatok hozzá.
Igen, itt most megfordult a dolog, eredetileg erősítőt akartam elsőre, de ez jött. Viszont teljesítmény szempontjából így akkor már nem akarok egy túlméretezett erőművet, ezek a dobozok azt hiszem 100-asok, tehát akkor egy max 80-as HM erősítő kellene? Esetleg nem baj, ha nagyobb teljesítményű lenne a dobozokénál?

Gondolom úgyis megkérdeznétek, hát leírom előtte, annak, akit érdekel. 100GBP volt kombóban, a hangfalpár, egy lestrapált KR-A4060 táv nélkül, valamint a speaker selector is mutat némi problémát. A és AB szól, B nem (Ebből kiindulva szerintem az AB ugyanaz lesz mint az A)
Valamint egy íróasztal volt még a pakkban, 3 szintes, fiókos, görgős kivitel, értéke használtan 20-30 font, az új 80-100 körül. Újszerú állapotban.
Na a srác ezeket adta egyben egy 100-asért, ami kb 35E HUF mai középárfolyamon.

(#50136) ginola válasza #48613632 (#50135) üzenetére


ginola
addikt

Mordaunt-Short Mezzo 1, látszik, hogy nem vigyáztak rá, nem rossz doboz, főleg Marantz-el, tán kissé hosszabb távon a magasa kellemetlen lehet.

[ Szerkesztve ]

(#50137) #48613632 válasza ginola (#50136) üzenetére


#48613632
törölt tag

Valóban nem, a srác elmondta, a piacon vette anno GBP40 körül. Piac alatt az itteni carboot-saleseket értem, ami az otthoni lengyel, vagy kínai piacnak felel meg, tulajdonképpen egy bazár. :DDD

szerk : Mit értesz a kellemetlen magasak alatt?

szerk2 : na így már megtaláltam, gondolom az 1-es a kistestvért jelenti a névválasztásban. Árban nem olcsó ahogy elnézem. Kérdés ér e annyit? (cca 140E HUF az új ára)

Erősítőben mi a max teljesítmény, ami javasolható hozzá? Esetleg tipus?

[ Szerkesztve ]

(#50138) Pokzoli válasza Toobee (#50124) üzenetére


Pokzoli
tag

A sztereó erősítőt később eladnád? Amennyiben nem és tuningoltatni, is szeretnéd keres egy használt Cambridge Audio-t. Idézet a Hivox tuningos fórumából:Tegnap egy másik fórumon hallottam az erősítők tuningolásáról ,hogy valójában nem is rossz dolog, főleg a Hivox elvei alapján igen meggyőző érveket hallottam.

Az alanyom egy Cambridge Audio A500-as volna, amit nem tudom érdemes lenne e tuning alá vetni, mert így is gyönyörű hangja van, de amilyen tapasztalatokat hallottam a CA A340-essel kapcsolatban igen elgondolkodtató lett számomra.

Amíg nem hallottam a lehetőségről, ,egy másik készülék vásárlásán törtem a fejem , egy Rotel RA02-re cserélném le a CA A500-ast, na most a RA02 elég meggyőzően szerepel tesztekben meg Eisa díjas és fiatalabb készülék is mint a CA A500 ,viszont a felépítése és teljesítménye kicsit elbizonytalanító számomra. Sajnos kipróbálni ilyet nem tudok a saját rendszeremben úgyhogy biztosra kellene mennem.

Mi a véleményetek erről? Érdemes egy ilyen CA A500-ast okosítani, vagy jó választás lehet egy Rotel RA02 és esetleg később ha úgy gondolom az is lehet éppen okosítani , de az azért egy drágább készülék.

A másik alternatívám pedig ,hogy vennék egy Harman Kardon HK980-at vagy egy CA Azur 640A-at vagy esetleg talán Azur 740A-at , bár az utóbbi kicsit húzós az ára, de ezeket sajnálnám tuningra bocsájtani na meg lehet nem is lenne olyan nagy különbsége mert ezek nem olyan kis kategóriás gépek mint pl a CA 340.

Mi erről a véleményetek?

A RotelRA02 egyáltalán nem jó ötlet, szerintem érdmes a mostani CA-t tuningolni. Tuning után hangminőség szempontból nem rúg labdába mellette egyik említett erősítő sem, legfeljebb teljesítményben.

(#50139) mhmpista válasza BBéci (#50126) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Rendben akkor jack :)

Na találtam valamit:

http://download.p4c.philips.com/files/h/hts5540_12/hts5540_12_dfu_aen.pdf

Itt a Back connector résznél a közepe fele ennyi van rajta. Nem vitték túlzásba tudom, de valahogy csak meglehet oldani nem? Akár külön kábellel vagy akárhogy.
Köszi hogy próbálsz segíteni.

(#50140) damoks


damoks
csendes tag

A segitségeteket kérem.

Vettem egy elő és végfokerősitőt, de nem tudom, hogy kell összekapcsolni, csak találgatok.

Nem hajtja meg úgy a hangfalamat ahogy azt elképzeltem.

A hangfalam: sal2610f

Az erősitők:

philips sq20 booster amplifier

philips sq20 mixing amplifier

Csinálok képet a hátuljáról.

Elvileg az előnek be kellene kapcsolni a végfokot vagy valami hasonló.

Köszönöm szépen előre is a segitségeteket.

http://kepfeltoltes.hu/120206/IMAG0234_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#50141) Dorian


Dorian
félisten

Láttam mostanában Cambridge Audio Azur 640A-t 35-ért!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50142) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Egy Denon 1312 Szerintetek megérhet +25e Ft-ot egy Pio VSX-421-hez képest?

(#50143) hétalvó válasza #48613632 (#50137) üzenetére


hétalvó
addikt

marantz denon nad
annyiért én is átvenném azt a pár hangfalat ...
magasak bántóak tudnak lenni. de állítóm egy komolyabb erősítővel eltűnik ez a hiba.
marantz-om után jött egy nagy denon és még lágyított rajta, de pl panasonic digital-al botrány volt, onkyo-val is vacak. 3311-el viszont :)

ha tudsz kinn vegyél használt 3808-at hozzá

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#50144) axwel18 válasza Tamoo (#50142) üzenetére


axwel18
senior tag

Meg ha sok zenét hallgatsz. Én most vettem Harman/Kardon erősítő után és ég és föld.

(#50145) Gergőke88 válasza axwel18 (#50144) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem meg egy belépő kategóriát egy szintén belépőre lecserélni nincs sok értelme.
Én a Denon 1311-t cseréltem le egy H/K 255-re és szerintem zenén sokkal jobb.
Nem hiszem hogy a 1311 és a 1312 között sok különbség lenne.

(#50146) axwel18 válasza Gergőke88 (#50145) üzenetére


axwel18
senior tag

Nekem a Harman/Kardon hangja zenénél nem igazán jött be. Denonal sokkal tisztább természetesebb hangok vannak.

(#50147) sting2 válasza hétalvó (#50123) üzenetére


sting2
addikt

Viccelsz, itt minden a Dali-ról szól.. :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#50148) bajnokpityu válasza hétalvó (#50123) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mordauntnak lehet,h van jobb hangfala,mint a concept,de a kefeket semmiképp nem tenném eléjük. IQ7ig bezárólag :)
én sem szeretem túlzottan a dalikat,de még mindig ezerszer inkább ,mint egy IQ.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50149) Tamoo válasza Gergőke88 (#50145) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ebben igazad van, el is felejtettem hogy utoljára még én is pont ezt mondtam. :) csak ilyenkor elvakult az ember.
Szóval inkább rászánom és 1-el feljebb lépek. Többel fölösleges ha a mission-jeim maradnak. Viszont ebben a kategóriában olyat kellene választanom ami a többihez képest zenében "erősebb".

(#50150) Warter válasza bajnokpityu (#50148) üzenetére


Warter
őstag

Egyetértek a Concept6-os egy nagyon jól eltalált hangfal, nálam is elég hamar kihullott a Kef IQ-ig bezárólag az összes Kef amikor hangfalat kerestem, a felette levőek meg már túl drágák lettek volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.