Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) python1 válasza bajnokpityu (#28000) üzenetére


python1
veterán

Ok!
Szeretek betonozni nagyon! :DDD Kedvenc sportom a nehézsúlyú villanykapcsolás és a nagy pályás karónyelés után.
Ha persze van elég HP akkor jobban megy.
Ja vigyek betonkeverőt is?

[ Szerkesztve ]

(#28002) bajnokpityu válasza python1 (#28001) üzenetére


bajnokpityu
félisten

apósomtól kaptam egy ferde fogazásút.siri csendes 4 taligás :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28003) K!$$rác


K!$$rác
tag

sikerült a régi vgamat elcserélni egy Ati 5670-es passzívra s ma végre beletudtam hallgatni pár bd-s,.mkv-s DTS-HD res. /Master hangzásba s hát gyerekek azért **** nagy különbség van a sima dts-hez képest ! hétvégén tuti leülök s egy pár filmet megnézek hd-s hangokkal :D
Asszem előbb utóbb lesz egy dune is :D még ennél is jobban szól s már el se tudom képzelni milyen lehet az :D :))

[ Szerkesztve ]

(#28004) python1


python1
veterán

Halott már valaki ezekről a kábelekről?
Most vásároltam be belőlük egy pár darabot,minőségileg kiválóak már mint külső szemléletre.High-End minőséget sugal.
Ja és természetesen szerelhető kivitelben,de viszont árban nincsenek elszállva.
K!SSrác:a HTPC neked nem alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#28005) #09634560 válasza python1 (#28004) üzenetére


#09634560
törölt tag

Milyen kábelek?

(#28006) python1 válasza #09634560 (#28005) üzenetére


python1
veterán

Igen: jó hülye vagyok már ilyenkor én is,itt egy [link]róla.

(#28007) python1


python1
veterán

Itt van egy jobb [link]róla.

(#28008) BBéci válasza Gabor970 (#27971) üzenetére


BBéci
titán

Nem hiszem, hogy külön zenével is tesztelgetik és értékelik a médialejátszókat, viszont amennyiben az a legfontosabb, a Logutech Squeezeboxot ajánlom.
Nálam még mindig a Dune a favorit, orrhosszal megelőzve a Popcornokat. Az O!Play annyival gyengébb náluk, amennyivel olcsóbb.

(#28007) python1
Németeknél nagyon népszerűek az AIV termékek, egyik szintén deutsch, hifiőrült ismerősöm sok jót mesélt róluk.

(#27997) python1
Nebuló írásaival kapcsolatos véleményeddel teljes mértékben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28009) nebulo5


nebulo5
senior tag

Szerintem, ez az értékesítési marketing duma és a hozzászólások így a reggeli órákban elolvasva, jól indítják a munkanapot! :DDD

Üdv: nebulo

(#28010) Z0mbi válasza nebulo5 (#28009) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Tetszik rogton az elso hozzaszolas... ugyan ilyenem van... 267 e ert vettuk :D
Mintha szamitana. Mindig is a kedvencem volt a duma hogy azert adok valamit ennyirert mert en elba..tt dragan vettem :D

Egyebkent erdemes a hozzaszolasokat vegigolvasni... Ez a vatera egyik gyongyszeme :D

(#28011) python1 válasza nebulo5 (#28009) üzenetére


python1
veterán

Helló! :)
Hát ez nagyon jó,főleg a hozzászólások,jól kiröhögtem magam. :DD

(#28012) #09634560 válasza BBéci (#28008) üzenetére


#09634560
törölt tag

Python1 Nebulóval kapcsolatos véleményével én is egyetértek. Látszik élvezi is,érti is a zenehallgatást.

(#28013) #09634560 válasza nebulo5 (#28009) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem rossz valóban,keveréke a szatírának,kabarénak és az idiotizmusnak. :D

(#28014) bajnokpityu válasza BBéci (#28008) üzenetére


bajnokpityu
félisten

melyik Logitech Squeezebox-ot hallottad?
és mennyire volt jó?
szted inkább vegyek egy 10-15rugós jack-rca digit kábelt,v inkább meglevő kácsa 112c kábelek mellé egy Logitech Squeezebox-ot?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28015) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#28014) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ja a 10-15rugós kábelnek 5 méteresnek kell lennie...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28016) TCr válasza nebulo5 (#28009) üzenetére


TCr
veterán

Valamelyik reggel olvastam, folytak a könnyeim a röhögéstől. :))

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#28017) Gabor970 válasza BBéci (#28008) üzenetére


Gabor970
addikt

köszönöm a választ! Megnéztem, néha ki lehet fogni jó árban.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#28018) BBéci válasza bajnokpityu (#28014) üzenetére


BBéci
titán

Borzasztóan sajnálom, de nem saját tapasztalatból ajánlottam a Logit, még nem volt olyanhoz szerencsém. :U
Megbízható forrásokból származó információkra támaszkodtam.
Azt rebesgetik, a Dune Max szintjét hozza.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28019) ricsik válasza nebulo5 (#28009) üzenetére


ricsik
őstag

Mekkora duma! :DD

(#28020) Gál István


Gál István
senior tag

Régebben volt arról szó hogy a frontokat külön sztereó erősítóvel hajtja egy kolléga. Ezt konkrétan el tudná magyarázni valaki hogy mit hova kötve érhető el ez a megoldás?

(#28021) #09634560 válasza Gál István (#28020) üzenetére


#09634560
törölt tag

a Házimozi pre out kimenetét kell a sztereó erősitő main in vagy pre in dugaljába.Ez sok sztereó erősitőnek össza van kötve U alaku jumperrel egy pre out csatlakozóval ezek az un bontható erősitők.

(#28022) Gál István válasza #09634560 (#28021) üzenetére


Gál István
senior tag

köszönöm!

(#28023) Dorian


Dorian
félisten

Tesztelgettem ma a hálókábeleket. A meglévőt, egy sima számítógépest és az új bazi drágát.
Hajszálnyi különbségeket hallottam, úgyhogy ezt is viszem vissza.
A sima kábelnél az új jobb volt: a magasak szebben csilingeltek és a hangok lecsengése teljesebb volt. Viszont szentségtörés vagy sem, a meglévő kábelem tetszett a legjobban. ismétlem, hajszálnyi különbségekről van szó. Hogy ez mennyire pszichológia, a rendszerem vagy a hallásom korlátozottsága, nem tudom. Viszont én olyan vagyok, hogy csak olyasmiért vagyok hajlandó pénzt adni (a gránitlapokkal beszoptam :) ), ami egyértelműen jobb és nem koncentrálni, hogy talán valamit észrevegyen az ember.
Kicsit meguntam most a tesztelgetést, mert rádöbbentem, hogy mostanában többet tesztelek, mint zenét hallgatok és ez elég gáz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28024) nebulo5 válasza Dorian (#28023) üzenetére


nebulo5
senior tag

Hello Dorian!
Írtam P.Ü.-t!

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#28025) Gál István válasza Dorian (#28023) üzenetére


Gál István
senior tag

Ezt a többet tesztelek részt most én is kapom, 3 av erősítő van most előttem és jó lenne már csak ledőlni és hallgatni egyet. De mivel bejön egy kábel vagy valami kiegészítő és megy a szerelés, próbálgatás...

(#28026) Dorian


Dorian
félisten

A csajomtól is megkaptam, hogy "Te nálad ezek a kábele arra valók, mint más fasziknál a nagyobb autók?" És röhögött :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28027) cintula187 válasza Dorian (#28026) üzenetére


cintula187
addikt

Jujj de aljas a kislány :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#28028) trippla


trippla
tag

Még mindig házimozi erősítőt akarok venni. Pioneer 520 már kilőve, jelenleg Onkyo 508-ra fáj a fogam, de kaptam egy használt H/K 355-re ajánlatot, ami megfontolandó számomra. Ezt gyorsan el kéne döntenem, ezért kérem a segítségeteket. Jobb a H/K, mint az Onkyo? Hallottam, hogy a Harmannál van valami felskálázási probléma, amit nem lehet kikapcsolni, Ez mit jelent?
Sajnos bemérő mikrofon nincs a készülékhez, nem tudom, hogy egyáltalán szükséges e. Szerintetek?

(#28029) cekkk válasza trippla (#28028) üzenetére


cekkk
veterán

Attól függ milyen áron jutsz hozzá. De jóval magasabb kategória az a H/K mint az 508as onkyo. Ha jó áron van akkor szerintem vedd meg. Nekem H/K van és én nem halottam erről a problémáról.

(#28030) BBéci válasza trippla (#28028) üzenetére


BBéci
titán

Hová lett a mikrofonja???
Feltétlenül szerezz hozzá egyet!!!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28031) trippla válasza BBéci (#28030) üzenetére


trippla
tag

Nélküle semmiképpen se vegyem meg? Hol lehet ilyet szerezni hozzá? Nekem max 100 e a határ erősítőre már, így még ez beleférne az árba, de tartozékok nélkül, csak egy táv van hozzá.

(#28032) nebulo5 válasza trippla (#28028) üzenetére


nebulo5
senior tag

Mikrofon nélkül! :Y
Nélküle hogy a francba is lehetne beüzemelni egy HM erősítőt?! :DDD

(ha komolyra veszed, úgy kell neked! ;] )

Üdv: nebulo

(#28033) Dorian válasza trippla (#28031) üzenetére


Dorian
félisten

Valakitől nem tudsz kölcsön kérni, amíg beméred az elején és esetleg később, ha mondjuk átrendezed a lakást? Esetleg valaki itt a fórumon... Én Denonhoz (ha valakinek ilyen gondja lenne) szívesen adok kölcsön, bár nem tudom az egyes szériáknál mennyire eltérőek ezek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28034) trippla válasza Dorian (#28033) üzenetére


trippla
tag

A mikrofon tulajdonképpen mit csinál? Kb. beméri a hangszórók távolságát és ehhez mérten állítja be a hangerőt?

(#28035) Dorian válasza trippla (#28034) üzenetére


Dorian
félisten

Ennél sokkal-sokkal összetettebb, szobaakusztikai bemérést végez, pl. a visszaverődő felületeket is figyelembe véve.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28036) trippla válasza Dorian (#28035) üzenetére


trippla
tag

Akkor, lehet, hogy inkább maradok az Onkyo 508-nál.

(#28037) cekkk válasza trippla (#28034) üzenetére


cekkk
veterán

Oda adnám én is, de látom messze vagy!
Az absolutsound.hu a importőr, olyan 5-6 ezer kerül van.
Amikor én megvettem először magamnak beállítottam, másnap kipróbáltam a mikrofont, és hasonló eredmény született, más frekvencián vágta a mikrofonos beméréskor, meg az egyik frontnál magasabb dB értéket vett, ami zene hallgatásnál nagyon érződött. Szóval mikrofon nélkül is van élet. Amikor Leantől vissza kaptam az erősítőt, már nem is vettem elő a mikrofont.

(#28038) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
Edy Denon AVR-1611-es erősítőhöz milyen hangfalszettet ajánlotok? Úgy maximum 200k körüli összeget szánnék rá, gondolom ennél többet nem is nagyon érdemes!

(#28039) Dorian


Dorian
félisten

Gyerekek, nekiálltam zenét hallgatni: Egy új lelőhelyen (Köszi Mattes) sikerült megtalálnom egy csomó olyan zenét flac-ban, ami eddig csak mp3-ban volt meg: Hihetetlen élmény újrahallgatni őket!!! :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28040) Gabor970 válasza Dorian (#28039) üzenetére


Gabor970
addikt

nno, 3 napja én is csak azt hallgatok, megosztod a tudást? (mármint a lelőhelyét)
Mióta itt az erősítő, rájöttem minden koncert anyagomat újra kell néznem-hallgatnom, hiszen eddig ehhez képest hiányos volt a hang.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#28041) Dorian válasza Gabor970 (#28040) üzenetére


Dorian
félisten

Írtam privit. De sajnos meghívót küldeni nem tudok, ahhoz túl új (pár napos) vagyok még ott.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28042) trippla


trippla
tag

A H/K 355-ön az A-BUS mire való?

(#28043) BBéci válasza Dorian (#28035) üzenetére


BBéci
titán

Azt kapásból nem tudom, mennyire fejlett a H/K 355 rendszere, a komolyabbak mindegyik csatornán, egymástól független ekvalizációt végeznek, ami 10-16 sávos is lehet. Ezt fülre senki nem állítja be.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28044) BBéci válasza foppa (#28038) üzenetére


BBéci
titán

Például QLN a Streamtól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28045) daniel2121 válasza Dorian (#28039) üzenetére


daniel2121
senior tag

küld át nekem is légyszíves.

(#28046) Dorian válasza daniel2121 (#28045) üzenetére


Dorian
félisten

itt írtam...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28047) Gabor970


Gabor970
addikt

egy kérdés:

Onkyo 501-es erőlködő (de sztem bármilyen alap masina) ha rádugom optikán a hangot ami a TV-ből kijön, látja-veszi (mer automatikusan érzékeli, és ezt jelzi is a kijelzőjén) miért nem adja ki az analog sztereo vonal szintű jelet a Tape out csatiján? Nem kell neki? Általában ezt nem szokták? Magyarul csak DAC-nak akartam használni. Pre out az nincs, azt gondoltam a Tape outon ki kellene adnia. Rosszul gondoltam?

Köszi!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#28048) nyunyu válasza Gabor970 (#28047) üzenetére


nyunyu
félisten

501 manual 39.oldal?

Nem nyert, 11. oldalon azt irja, hogy:
Audio Connection Formats

Audio equipment can be connected to the TX-SR501/
TX-SR501E using the following audio connection formats:
analog, optical, coaxial, and multi-channel (5.1).
When choosing a connection format, bear in mind that the
TX-SR501/TX-SR501E doesn’t convert between formats, as
shown below.

For example, audio signals connected to the OPTICAL or
COAXIAL digital input are not output by the analog TAPE
OUT connectors, so if you want to record from, for example,
your CD player, in addition to connecting it to a digital input,
you must also connect it to the analog CD IN connectors.

Vagyis csak analog bemeneteket tud analog kimenetre tolni, digitalisakat NEM!

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28049) Gabor970 válasza nyunyu (#28048) üzenetére


Gabor970
addikt

köszi!

You cannot record from AV components that are connected
to the digital inputs. You must use analog connections.

vagyis ez így nem megy. No mindegy. csak szerettem volna meghallgatni, hogy mennyiben más a hangminőség, ha a TV digit kimenetét használom az fejhallgató kimenet helyett.

majd ha lesz DAC-om, megtudom.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#28050) nyunyu válasza nyunyu (#28048) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahogy nezem Onkyonal korabban sem volt divat a digitalis bemeneteket analogra tolni, negy evjarattal korabbi 474 manualjaban is el van dugva egy ilyen mondat a hangeszkozok csatlakoztatasa resznel:

A DVD or other component equipped with a digital output can be connected to this receiver. The digital connection must be used in conjunction with an analog connection, because if the analog cable is disconnected, the audio output from TAPE OUT and VIDEO-2 will not work.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.