Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) lean válasza Barett 50cal (#11000) üzenetére


lean
aktív tag

Inkább hifis téma, ment privi.

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#11002) BBéci válasza Barett 50cal (#11000) üzenetére


BBéci
titán

Ne viccelj! 10000 forintért 3 tálca dobozos sört lehet kapni, nem erősítőt. Legfeljebb olyat, ami csak levélnehezéknek használható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11003) vtechun válasza BBéci (#11002) üzenetére


vtechun
veterán

miért? Itt van, használt erősítő 10 ezerért :)

de van olcsóbban is :)

[ Szerkesztve ]

(#11004) BBéci válasza vtechun (#11003) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan olyan Videotonom volt, '85-ben vettük. Ahogy az előbb írtam, levélnehezék kategória.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11005) vtechun válasza BBéci (#11004) üzenetére


vtechun
veterán

nalatod, Te is kezdted valahol. Aztán ő is lehet még hifi újságíró :D

(#11006) BBéci válasza vtechun (#11005) üzenetére


BBéci
titán

Na de az vadonatúj volt, ráadásul elég drága, és nem lehetett ezerféle másikból választani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11007) Pecc


Pecc
őstag

Azokhoz a dobozokhoz mindegy, zene szóljon rajta valahogy:)

(#11008) Vidala válasza Pecc (#11007) üzenetére


Vidala
senior tag

Én is ezt akartam mondani, csak én kíváncsiságból még keresgéltem kicsit: ez a yamaha nekem pl. nagyon tetszik, sőt még talán túl jó is lenne a hangfalakhoz akarom mondani állványos dobozokhoz :))

Amúgy tényleg a Hi-fi fórumban érdemes kérdezősködni.

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#11009) mutyi


mutyi
őstag

Szeretnék venni egy erősítőt,de abszolute nem tudom mi lenne jó nekem.
Jelenleg egy Sony TA-333 típusú ösrégi erősítőm van, kb. 15 éve vettem 5 ezerért használtan, szóval nem egy mai példány.
Hangfalam meg egy Jamo studio 170. Ez sem egy mai darab.
Szeretnék zenét hallgatni,de természetesen filmeket is néznék lcd tv-ről és pc-ről mkv-kat.
Egyik kérdésem az lenne, hogy ez a Jamo mennyire számít manapság még jó hangfalnak vagy érdemes lenne végre lecserélnem egy új Jamora vagy másik típusra?
Erősítő tekintetében Denon AVR-1611/1911, Onkyo TX-SR508, Onkyo TX-SR308 típusokat néztem ki. Nézegettem még a Harman/Kardon cuccokat is,de azok ebben a kategóriában drágábbak jóval.
Én előszőr 70-80 körül akartam rákölteni,de úgy látom pár tizessel meg kell még dobni, ha kicsit hosszabb távra gondolkodok.
Előre is köszönöm a segítségeket!

(#11010) pussymano


pussymano
csendes tag

Sziasztok, szerintetek mien kategóriás lehet az én erősítőm?

Yamaha RX-V 357

Ez lehet még valamire jó? (:

ρυѕѕу мαησ

(#11011) BBéci válasza mutyi (#11009) üzenetére


BBéci
titán

Ne haragudj, de a Jamo garanciális szervizének tulajdonosa, mellesleg kedves barátom a következőt mondta: a Studio 170 még tüzelőnek sem jó, mert gyorsan elég.
Nem csak manapság, soha az életben nem számított jónak.

A Denon AVR-1911 magasan veri a többi felsorolt erősítőt, ha teheted, azt válaszd!
Olvass vissza párszáz hozzászólást, találni fogsz sok ajánlott hangdobozmárkát, típust!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11012) BBéci válasza pussymano (#11010) üzenetére


BBéci
titán

Mit jelent, a mien szó??? A magyar nyelvben nem létezik, egy szótárban sem találtam.

Az erősítőd belépő osztályú, abszolút alapmodell, mint mindegyik hármassal kezdődő a Yamaha palettáján. Persze ettől még jó kis készülék, megéri az árát. Hozzáillő hangdobozokkal tisztességes mozihangzást lehet vele összehozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11013) ToxLee válasza BBéci (#11012) üzenetére


ToxLee
őstag

A szleng szótárt nem nézted? ;]

(#11014) defiant9


defiant9
tag

Egy kis számítás. Adott egy átlag 90dB érzékenységű hangfal ahhoz hogy 4 méterre is tartsa ezt a 90dB hangnyomást (ez már a hosszú távon halláskárosodást okozó szint) 16W villamos teljesítményt igényel, ehhez egy 50% hatásfokú AB osztályú erősítőnek(A osztály 30%) öszvissz 32W-ra van szüksége (ez független a hangfalak/csatornák számától), a tápegység hatásfokát és a járulékos chip-ek fogyasztását hozzáadva ki is jön a 40-50W összfogyasztás,

(#11015) P.Zoli22


P.Zoli22
tag

Sziasztok!

Lehet nem ide vág a kérdésem, de itt legalább oolyan emberek vannak akik otthon vannak házimozi építésben! Adott egy avr 142es harman-om egy heco victa 500-as szettel, namost úgy alakult hogy más elrendezésben lesz a nappali, és sokkal hosszabb kábelek kellenek a surrond-okhoz. A kérdés, tudok az eddigi 2ből valami okos módszerrel egyet varázsolni, hogy már csak egy hosszút kell hogy vegyek?

Másik, mi a véleményetek erről a szettről? amúgy megvan egy féléve ez az összeállítás, kb 3x volt bekapcsolva időhiány miatt! érdemes egy ládába beruházni ha többet moziznék?

előre is köszi

Zoli

(#11016) O_L_I válasza P.Zoli22 (#11015) üzenetére


O_L_I
őstag

A kábel összeheggesztést felejtsd el szerintem de majd profik megmondják a tutit.

Nekem is Victa 500 szettem van és imádom. Nálam elég kis helyen van szett így nem nagyon hiáynzik egy mélynyomó (ráadásul biampban van hajtva a front) de egy nagyobb szobába biztos elkél.

Én anno sokat nézelődtem de szerintem ár/értékben nagyon van jobb szett.

(#11017) BBéci válasza P.Zoli22 (#11015) üzenetére


BBéci
titán

Mélyláda nélkül félkarú óriás a legszuperebb, sokmilliós hangdobozszett is.

Hangszórókábelt toldani szigirúan tilos! Ha 10 méternél hosszabb, 2,5 mm2-est vegyél!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11018) ToxLee válasza BBéci (#11017) üzenetére


ToxLee
őstag

Miért tilos?

(#11019) O_L_I válasza ToxLee (#11018) üzenetére


O_L_I
őstag

Gondolom megváltozik a karakterisztikája a kábelnek az illesztés miatt.

(#11020) BBéci válasza ToxLee (#11018) üzenetére


BBéci
titán

Gondolj vissza arra az esetre, amikor itt a topikban valaki említette, hogy érvégeket szerelt a hangszórókábelre és vacak volt a hangzás. Aztán eltávolította, ami nem oda való és megjavult a hang.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11021) Vidala válasza BBéci (#11020) üzenetére


Vidala
senior tag

Te sokkal több kábelt teszteltél, de pl. csokival toldottál már kábelt? Én kényszerből csináltam már, és egy ilyen szintű rendszeren semmi különbséget nem hallottam a végeredményben (azt leszámítva, hogy az új helye miatt, jobb lett az akusztika).
Szvsz kicsit túl van pörgetve ez a kábeltéma. Még mindig azt gondolom, egy tisztességes kábelre (értsd: megfelelő átmérőjű, sodort v. fonott rézkábel) ugyan szükség van, de amíg a többi komponens nem közelíti, vagy éri el az audiofil kategóriát, addig azokra kell költeni a pénzt, nem a kábelre.
Egyszer szeretném azt meghallani a saját fülemmel, hogy egy hasonló - belépő szintű rendszer - hangja "kategóriákkal jobb lesz" egy komolyabb kábeltől. Akkor mindenkit megkövetek.

CoVboy Forever!

(#11022) vtechun válasza Vidala (#11021) üzenetére


vtechun
veterán

csokival? az mit takar?

egyébként osztom a véleményed

(#11023) ToxLee válasza BBéci (#11020) üzenetére


ToxLee
őstag

Csak azért kérdeztem mert nálam az otthoni hifim 1 szál rézzel van összekötve a hangfallal. Teljesen szétszakadt a kábel a toldásnál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11024) BBéci válasza Vidala (#11021) üzenetére


BBéci
titán

A kábel ugyanolyan alkotóeleme egy rendszernek, mint a lejátszó vagy az erősítő. Arányban kell lennie a minőségnek, kategóriának, erre jó a 15-20 %-os szabály.
Soha nem toldottam kábelt és nem is fogok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11025) lean válasza vtechun (#11022) üzenetére


lean
aktív tag

sorkapocs
persze csak egy elem belőle

össze is lehet sodorni a két kábelvéget és utána szigetelőszalaggal körbetekerni. néhány százezres rendszerben én sem csinálnám, de szvsz 100k alatt nem hiszem, hogy túl nagy jelentősége lenne.

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#11026) Vidala válasza lean (#11025) üzenetére


Vidala
senior tag

A sodrás+szigetelőszalag dolgot már neccesebbnek érzem, de mondjuk egy szakszerű forrasztás már szóba jöhet.

BBéci: Akkor mi lesz így az experimentális vitával? ;)
Viszont felmerül az a kérdés is, hogy bármilyen dugó felszerelése a kábelvégekre akkor miért jó? Ott is plusz egy érintkezési problémaforrást iktatunk közbe?

Még egy szóra visszakanyarodva az eredeti kérdéshez: ugyanolyan kábelt alkalmaznék mindenhol (párban), ami már esetleg gondot okozhat (ha nincs).
+ egy "egyszeri" kábelnél a komplett csere sem okoz talán éhezést

CoVboy Forever!

(#11027) defiant9


defiant9
tag

Szerintem vakítás az egész kábel mizéria. Ahogy a fenti számításomból is lejön mindössze 1max. 2A közlekedik a kábelen (8W=1A*8Ohm). Meglátásom szerint ez az áramerősség már elég ahhoz hogy elhanyagolható legyen mellette pl. az összeszedett hálózati brumm, ezért nem árnyékolják/csavarják alapból a hangfalkábelt. Hangfrekvenciáknál pedig a jel a kábelszálakon belül halad, úgyhogy a vastagság egyedül az ellenállást csökkenti, de 1A-nál elhanyagolható a feszültségesés (8 ohmos hangfal esetén 5méter 1.5mm2 es rézvezető esetén 1/137-ed=29mW melegíti a kábelt). Szerintem scope-al a brummon kívül nem sok mindent lehetne kimérni(hosszú kábelen durva átmérőváltozásnál talán-talán némi reflelxiót), úgyhogy ha én kábelen agyalnék akkor egy csavart érpár amit elméletileg jobbnak gondolnék. Személy szerint akkor hiszem el hogy jobb egy kábel ha egy szupererzékeny mikrofonnal a bedigizett hangon valaki megmutatja miben más/jobb az egyik jelalak vagy a hangspektum mint a másik (természetesen úgy hogy nem tudja melyik melyik kábel). De ha 10-ből 10 szer fülre megmondja akkor is megingat...
... de csak abbéli hitemben hogy a denevérnek és az embernek nem lehet közös utódja:)

(#11028) Ragadozó válasza defiant9 (#11027) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Pedig van kábel és kábel közt különbség, nem is kicsi, jobb kábelek irány kötöttek is.

Volt alkalmam sok féle kábellel dolgozni amikor autóhifis cégnél melóztam, valamint meghallgatni is a különbséget...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#11029) defiant9 válasza Ragadozó (#11028) üzenetére


defiant9
tag

Milyen fizikai jelenség lenne az amelyik befolyásolja egy hangfalkábel átviteli paramétereit annak függvényében hogy merre folyik rajta az áram? Gondolom itt számítana az is hogy melyik a földág és melyik a +, ugyanis az áram az egyiken balról jobbra halad a másikon meg visszafelé. Arra vannak kitalált mértékegységek amik megmondjál hogy egy négypólus (a kábelt tekinthetjuk annak) be és kimenetén mérhető jel milyen mértékben kölönbözik, de én hangfal kébelekre még nem láttam alkalmazni (nyilván mert nincs értelme ezeken a frekvenciákon/távolságokon). Azt természetesen elfogadom hogy a kábel vastagsága/ellenállása arányos a rajta fellépő energiaveszteséggel, de ez az 1% alatti energiaveszteség a volume tekerővel könnyen kompenzálható, még azt is elfogadom hogy ezen a +hangerőn egy picit nagyobb az erölködő torzítása, de érezhetően hajszálakról beszélünk...
Szerintem a hangszóró min. 10x fontosabb komponens az erősítőnél ami 10000x fontosabb komponens mint a hangfalkábel ami 1000000x fontosabb komponens mint a digitális kábel (hétköznapi normál használatot feltételezve).

(#11030) mutyi válasza BBéci (#11011) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi a korrekt választ!
De ezek szerint ha vennék a felsorolt erősítők közül valamit és egy jobb hagfal szettet, akkor ég és föld lenne a jelenlegi cuccomhoz?
A 1911 miben jobb a többihez képest?Milyen típusú hangfalakat ajánlanál, ha egyenlőre sztereo-ban gondolkodom,de később bővíteném?
A helyzet az, hogy új a szobám, viszont nincs kedvem mindefele kábeleket vinni a hátsó sugárzók miatt.

(#11031) BBéci válasza defiant9 (#11029) üzenetére


BBéci
titán

"Szerintem a hangszóró min. 10x fontosabb komponens az erősítőnél ami 10000x fontosabb komponens mint a hangfalkábel ami 1000000x fontosabb komponens mint a digitális kábel (hétköznapi normál használatot feltételezve)."
Ez a megjegyzésed egyértelműen mutatja, hogy abszolút technicista alapon közelíted a hifit a hangzást, tapasztalatod, hozzáértésed egyenlő a nullával.
Egyesek szerint a jelforrás a legfontosabb komponens, mert ami nincs, illetve ami rossz, azt később a láncban semmi nem pótolja, nem hozza helyre.
Ez elfogadható, hajlok én is erre, de mégis inkább az alkotóelemek egyenrangúságának pártján vagyok.
Rengeteg különféle kábelt próbáltam és hasonlítgattam egymáshoz, elképesztően nagy hangminőségbeli különbségek vannak köztük. A vastagság számít legkevésbé.
Legutóbb ezeket tesztelgettem:Van den Hul Supernova
Wireworld Gold Eclipse

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11032) BBéci válasza mutyi (#11030) üzenetére


BBéci
titán

Házimozi rendszerhez kénytelen leszel kábeleket vinni a háttérsugárzókhoz, a fellelhető vezeték nélküli megoldások a hozzáértők által nem ajánlott kategóriába tartoznak.
Mennyi pénzt szánsz frontsugárzókra?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11033) need


need
addikt

Hi!

hogy mik vannak...?:)

erröl tud valaki valami hasznos infót mondani mennyire jó/rossz/hagyd a fenébe kategória?
[link]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11034) defiant9 válasza BBéci (#11031) üzenetére


defiant9
tag

Véleménye szerint aminek van egy bemenete és egy kimeete ahol ráadásul ugyanolyan a villamos jel mérhető, az egzakt módon össze is hasonlítható. Valami hasonló méréssorozatot várnék el a kábelekre is:
stereophile
Itt egyértelműen látszik hogy nem ugynaz a jel van a bemeneten mint a kimeneten.
Ez egyénként kimérhető kábeleken is mivel nem tisztán ohmos összetevőjuk van hanem kapacitív illetve induktív is, azonban pár méteren elhanyagolható ez a hatás ilyen frekvenciákon.
Ha láthatóan erősítőn 1000x jobban torzul a jel akkor minek foglalkoznék a kábel ezreléknyi hozzáadott hibájával? Hogy a hangfalról ne is beszéljek, ott egyébként elfogadom a "vájtfülű" hozzáállást mivel a hangszóró nem négypólus életszerű alkalmazásban, laborban 1-2 dolog kimérhető, de az látszik hogy egy bemenő jel és sok-sog rezgő levegő molekula közt nehéz számszerűsíthető korrelációt képezni.
Az meg hogy a jelforrás a legfontosabb mert anélkül nem tudok zenét hallgatni filozófikus megközelítés, ugyanúgy nem tudsz zenét hallgatni ha 1cm-el rövidebb a hangfalkábeled a kelleténél, vagy épp lenyomta valaki a biztosítékot.

(#11035) popo


popo
csendes tag

A három erősítő közül szeretnék választani:

H/K AVR 260, Onkyo 608 Pio VSX-1020-as.

Hangfal csere is lenne.

Felhasználás dinamikus rockzenéhez CD,DVD és médiaplayerről lejátszott cuccok.

Jelenleg egy H/K 235-ösöm van,de ez nincs HDMI bemenet.Mennyit érhet ez most reálisan.Karcmentes a távját nylonban tartottam,hogy ne legyen összedzsuvázva.A HIFI központban vettem,én vagyok az első tulaja.

A Yamaha NS-G40-MKII.amitől szintén megválnék.

Segítséget előre is :R

Coolermaster ATC-RC-311-KKN1 Elite ház, Chieftec 400W táp,Gigabyte EP45-DS3 alaplap, Intel Core2 Duo E7200 BOX 2,53Ghz proci, Galaxy 9600GT 512 MB videokari,2 db 1 GB CSX 1066Mhz memcsi,2 db Pio 212D dvd író,

(#11036) hattorihanzo válasza mutyi (#11009) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Ne keseredj el, valószínűleg nem vagy "vájt fűl", ezért a Jamo tökéletes lesz házimozihoz, vedd meg a legolcsóbb erősítőt azok közül, amiket kinéztél+ vegyél még centert, hátteret és a legfontosabbat, egy mélyládát. Kösd össze olcsó kábellel és kész a hm.
Ha mozira kell főleg, és még újdonság neked, olyan hangzást kapsz, hogy beszarsz. Nem azért, mert szuper készülékek, hanem otthoni felhasználásra, nem audiofil emberkéknek tök fölösleges pénzkidobás drágábban mozizni. Egy 3x drágább rendszer nem fog 3x jobban szólni. A dekódolást 1$-os chipek végzik egyikben is másikban is.
Remélem spóroltam neked pár tízezret.

Csak ne all in one rendszert vegyél.

(#11037) mutyi válasza BBéci (#11032) üzenetére


mutyi
őstag

Ahogy írtam is egyenlőre sztereoban gondolkodnék, 100-nál nem igazán szeretnék egyenlőre többet kiadni hangfalra.
Ennyiből kellene gazdálkodni.
A baj az, hogy a szobám elrendezése olyan, hogy az ágyam a falnál van közvetlen és szembe van az lcd. A két hangfal jelenleg is a "megfelelő" helyen van szemben két szélen, viszont háttérsugárzókat nem tudnék megfelelően elhelyezni még ha kábelezek sem,mert pont a fejemmel lenne egy vonalban, a fejemmel támasztom azt a falat.

(#11038) mutyi válasza hattorihanzo (#11036) üzenetére


mutyi
őstag

Igazából kettős személyiség vagyok,mert nagyon szeretem az igényes hangzást, főként zene tekintetében, mozizásnál annyira nem érdekel,de eddig minden másra költötem a pénzt,de a hangrandszerre nem.Nem véletlenül tértem vissza a cd-hez a kocsiban is az mp3-ról,mert egyszerűen érezhető, hogy nem az igazi.
A Jamo kérdést tekintve, igazat adok nektek, tizen éve, mikor még az számított, hogy minél hangosabban halgassam a sok tuc-tuc zenét, akkor még jó volt,de manapság már igényesebb zenéket hallgatok és az összhang, a tisztaság lényegese fontosabb a hangerőnél.

(#11039) O_L_I válasza need (#11033) üzenetére


O_L_I
őstag

Ehhez ért a Samsung! Marketing maszlag minden mennyiségeben de ha lapozol a specifikáció fülre ott azért már úgy is kiderülnek a turpisságok hogy igen csak szűkszavú.

Egyszóval komolytatan.
Ráadásul 100k-ért meg egyenesen vicc.

De nagyon jól néz ki.

Közben letöltöttem a manualt is. Hát ott is eléggé titkolóznak az adatokról de hát 80dB-s SNR :((( meg 6 kiló meg 0.9% THD.....

[ Szerkesztve ]

(#11040) Dorian válasza mutyi (#11038) üzenetére


Dorian
félisten

Látod, nekem meg pont kocsiban nem számít a hangminőség. Mivel szinte csak országúton / pályán használom, 140-nél a menetzaj mellett tökmindegy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11041) O_L_I válasza O_L_I (#11039) üzenetére


O_L_I
őstag

Nagyon kemény :) Minél többet olvasok utána annál jobban kiderül hogy mekkora egy hulladék. A hátsó elrendezésből meg kiderül, hogy olyan ember tervezte aki még csak nem is látott erősítőt hátulról. Olyan közel vannak egymáshoz a bindig postok (bocs nem tudom magyarul) hogy majdnem összeérek.

(#11042) hétalvó


hétalvó
addikt

popó, na látod ez már alakul, de ez nem a piac, szeretnél egy hdmi-s erősítőt a régi helyett. Onkyo 507-508 olcsó belépő lehet, HK-ban 260 pl. (kb 50-60k az ára használtan)

kábelekre: ameddig valaki nem hallotta hogy van különbség úgyse hiszi el, de jobb, ha mindenki elhiszi, hogy van különbség és nem hülyeségből van ennyi féle kábel. Aki hallja a különbséget és szüksége is van rá megveszi, aki nem annak mindegy.

barmilyen kábelt lehet toldani, de hifi-ben nem szokás, nem illik, hangminőség miatt. De aki akarja otthon úgy tekeri-forrasztja-sodorja-toldja ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11043) mutyi


mutyi
őstag

Most találtam egy Polkaudio Monitor 50 nevű frontot.
Látom hogy nem a legújabb modell és nem is találok már belőle sehol, viszont jókat írtak róla és anno árában is kellemes volt.
Most a Polk márkában melyik típus helyettesíti?

(#11044) fury71 válasza O_L_I (#11039) üzenetére


fury71
aktív tag

Na akkor én sem cserélem le a Yamaha RX-V1800-s erőlködőmet erre a Samsungra. :DD
A Yami speckója: 8 ohmon 20Hz-20KHz 0,04 a teljes dinamikus torzítás (THD) és 17kg az erősítő. :D

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#11045) BBéci válasza Dorian (#11040) üzenetére


BBéci
titán

Úgy tűnik, még nem hallottál tisztességes autóhifi rendszert, ami 140-nél is évezhető hangot ad.
Persze nem kabrióban, vagy herélt kipufogójú tragacsban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11046) tony70


tony70
tag

BBéci!
Boldog tulajdonosa vagyok egy Dali C6-nak!
Kérdeznélek téged, hogyan érdemes bejáratni a hangfalat, hogy ne ártsak neki?
Hangerőt meddig lehet ráadni?
Egy H/K AVR 147 erősítővel hajtom meg!
És milyen vezetéket lenne érdemes venni hozzá, ill. milyen átmérővel? (kb 2-3m)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11047) povetkin


povetkin
csendes tag

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni, melyik hangfalrendszert válasszam.
1. Logitech Z-5500
2. Onkyo HT-S3305
Árban hasonló mind a két rendszer, szivem szerint Onkyo-t venném, de vajon szebben szólna-e a THX minősitéses Logitech?
Előre is köszönöm a segitségeket. :R

(#11048) hattorihanzo válasza povetkin (#11047) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Ne viccelj már, hogy lehet egy Onkyot a Logitechel összevasonlítani?
Az Onkyo azért elég régóta a kommersz gyártók élvonalában helyezkedik el, még ha nem is a hangsugárzói vívták ki neki az elismerést.
Lehet, hogy helytelen az érvelésem, de én nem is gondolnék a Logitechre, max webkamera vagy egér viszonylatban.
Az igazsághoz tartozik, hogy még soha nem hallottam Logitechet, mint házimozirendszert, de nem is nagyon izgat, hogy halljam.
De egyébként ez az összehasonlítás kb olyan, mint digitális fényképezőgépeknél mondjuk Kodak vs Canon vagy HP vs Nikon.
Egyértelműen Onkyo a kettő közül.

(#11049) headhunter86


headhunter86
senior tag

Hali!

Most vettünk egy WD TV LIVE HD Media playert, és egy régi JVC RX-5000R-es erősítő (ilyesmi) van mellé MAGNAT hangszórók. front, rear, center is hasonló.

A lényeg hogy DTS hang alatt ha nagyon mély hang megy hátra, akkor a hátsó hangszórók pattognak, recsegnek. Elég zavaró és nem épp természetes viselkedés, sima 5.1 alatt nincs ilyen gond. Nem a hangszórók hibája, szerintem a media lejátszóé sem, ja és 720p-s mkv-vel próbáltam. Több filmnél is csinálja. Arra gondoltam hogy az erősítő lehet a ludas. Nem tudom hogy valamiféle beállítással lehetne e próbálkozni, vagy mit tudnék csinálni. Az erősítő beállításainál a hátsó hangszórók méretét levettem kicsire, de így is csinálja. Az erősítő csak sima DTS hangot tud, ez esetleg lehet a hiba forrása? Mivel ha jól tudom ezek a mai filmek már valami hiperszuper DTS hangban vannak, ez az erősítő pedig csak a régit tudja. 5-6 éves már biztos van a kicsike. JA és a hang optikai kábelen megy. Az erősítő és a hangszórók megfelelően vastag vezetékekkel vannak összekötve, szakszerűen.
Remélem leírtam minden fontos tudnivalót, várom a válaszaitokat. Köszönettel: Dávid.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#11050) hétalvó válasza headhunter86 (#11049) üzenetére


hétalvó
addikt

hatso hangszorokat az erosito setup-jaban allitsd small-ra, ha van ilyen egyaltalan.

Az erositod szerintem semmilyen dts-t se tud!

Csereld le azt az erositot, mert nagyon keves ma mar. DTS-t legalabb tudjon az utod.

A WDTV mondjuk stereo-ban kirakja a DTS-t es onnan az erositod prologic-ban csinal terhangzast, dehat eljart mar az ido efelett.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.