Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49051) ginola válasza kenand (#49050) üzenetére


ginola
addikt

Hát pont ezt, amit írsz.

Milyen HDD lejátszód van?

[ Szerkesztve ]

(#49052) axwel18 válasza ginola (#49051) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem medialejátszóra gondol.

(#49053) Radírpók


Radírpók
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést, ha esetleg ostobaságot írnék, de a műszaki érzék dolgában nagyon komoly kihívásokkal küzdök... Remélem azért lesz aki segít :)
Igyekeztem az elmúlt két hétben végigolvasni a hozzászólások zömét és valamilyen módon rendszerezni az információk tömkelegét.
Szeretném a családomat meglepni egy hifi/HM rendszerrel. Azért így írom, mert láttam, hogy kellő anyagi ráfordítás hiányában a kettő egy rendszerben nem igazán működik (jelenleg 200 ezer forint körüli összeget tudok erre a dologra szánni). Mivel van két pici gyerekem, ezért az általunk nézett filmek zömét Hófehérke és társai teszik ki. Zenét viszont elég sokat hallgatunk, Halász Judit mellett én főleg bluest, klasszikus zenét és rockot hallgatok. Elnézést ha nagyon részletesen írom, de úgy láttam ezek mind fontos szempontok a választásban.
Mindezekre figyelemmel egyelőre a sztereó rendszer kialakítása mellett tettem le a voksomat. Igyekszek mefogadni sokatok javaslatát, miszerint célszerűbb használt erősítőben gondolkodni, így akadtam rá egy NAD C-356 BEE erősítőre. Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek erről az erősítőről. Különös képpen a hasonló árkategóriájú Maranz, Cambridge Audio és Adnvace Audio termékekhez viszonyítva.
A másik gondom, hogy találtam egy eladó használ Arcam AVR-250 HM erősítőt, ami az igazat megvallva nekem mind az általam olvasott tesztek, mind a design alapján jobban tetszene. Ezzel kapcsolatban arra lennék kíváncsi, hogy a sztereó erősítőkhöz képest ennek az Arcamnak mennyivel rosszabb a teljesítménye sztereóban.
Elnzését, ha hosszú voltam, megköszönök minden tanácsot, véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#49054) Tamoo válasza geri788 (#48978) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez elég baráti ár, ennyit nekem is megérne. :U
Rendelt esetleg már valaki innen? Mi lehet az ilyen külföldről rendelés dologban a buktató? Garancia?

(#49055) robi-k válasza Radírpók (#49053) üzenetére


robi-k
őstag

Szia,

a NAD-356 sztereó erősítőt én többször hallgattam, nekem tetszik a hangja: kiegyensúlyozott, nem jellemző rá az eredeti hang "élszínezése", de emellett egész jól vissza tudja adni az alacsony hangokat is. Kifejezetten jó pl. pop, jazz, disco zenéhez, SVSZ.

Az Arcam AVR-250 sajnos nem támogatja a legújabb szabványokat (pl. DTS-HD MA), és zenében pedig a NAD megverné.

(#49056) kenand válasza ginola (#49051) üzenetére


kenand
veterán

2 féle is van, de amivel tudom használni az egy AC Rayn PlayonHD, mivel a Philips SA 8200-nak csak koaxialis digitalis bemenete van, optikai akkoriban még nem volt divatos.
(Wd Livenak csak opitkai hang kimenete van)
PlayOn HD honlap
[link]

Itt a termékleírás a Philipsről
[link]

Szóval ha az AC Rayen Plyon HD menüjében kiengedem a hangfolyamot dekódolatlanul, a Philips azt írja "nem értelmezett jel". Csak akkor erősíti ki ha Playonnal dekódolom PCM 2.0-ba és úgy megy ki a digitális kimeneten, azt már komálja, csak így marad a 2.0

[ Szerkesztve ]

(#49057) ginola válasza kenand (#49056) üzenetére


ginola
addikt

Csak 2.0-ban fog szólni:(

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49058) kenand válasza ginola (#49057) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Nem a belinkelt mini, hanem PlayonHD
A specifikációban hol látod a 2.0?

Ezt írja az audióra:

Stereo (nem írja de ez megy az analog kimenten)

Dolby Digital AC3 5.1
(passthrough & downmix to stereo)

Dolby Digital Plus
(passthrough)

DTS
(passthrough & downmix to stereo)

Dolby TrueHD
(passthrough & downmix to stereo)

AAC 7.1
(passthrough & downmix to stereo)

FLAC

passthrough az azt jelenti, hogy dekódolatlanul küldi a digitalis kimeneten, vagy a HDMI-n a jelet (mindkettő külön állítható a menüben)

(#49059) #09634560 válasza kenand (#49039) üzenetére


#09634560
törölt tag

Milyen forrásaid lennének? Kell-e HD? Mert ha nem kell akkor is egy szál megy erősitőbe,mivel akkor a video mehetne a tévébe,azt nem kell erősitőn keresztül küldeni. Nincs ellenvéleményem az Onkyo ellen ha hangfal-upgrade-re telik majd, de ha kell HD akkor nagyob kategóriában kell gobdolkodnod,ha nme kell HD akkor egy régebbi jobb tipus+hangdobozok (pl ginoláé) hozzá simán megteszi.

(#49060) #09634560 válasza Ferke66 (#49038) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jó, csak idővel hangfal-upgrade-re szorul.

(#49061) #09634560 válasza sting2 (#49015) üzenetére


#09634560
törölt tag

egyenlő szárú háromszög legyen 60 fokban,tehát amennyire ülsz a képernyő sikjában elhelyezett hangdobozoktől az legyen a két hangdoboz távolsága. de se tul közel,se tul távol ne legyenek ,nem másfél és ne 4-5 méterről nézd.

(#49062) #09634560 válasza sting2 (#49015) üzenetére


#09634560
törölt tag

És szimmetrikusan kell elhelyezni... tehát középtől 1.3-1.5 méterre kell egymástól 2.6(kb 50 fok) -3 métre egymástól.

(#49063) Patice válasza Radírpók (#49053) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha sok zenét hallgattok, akkor ilyen keretből én is a sztereó rendszerre szavazok.

A NAD C356-os jó választás lehet, de Marantz és a Cambridge Audio is tud nagyon szépen zenélni.

Hogy filmekhez legyen elég mélyed, egy pár álló dobozt javasolnék.

A használt, pár éves elektronikák + álló hangfalak nagyon jó ötlet. 200-ból jó kis láncot tudsz majd összerakni. A megfelelő hangfal- és összekötő kábelekre is fordíts majd kellő figyemet és pénzt. Sok múlhat rajtuk.

Mi lenne a forrás? Külön DAC szóba került?

Jól tetted, hogy részletesen írtad le az igényeidet, így nekünk is könnyebb a tanácsadás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49064) kenand válasza #09634560 (#49059) üzenetére


kenand
veterán

Köszönök minden hozzászólást és segítséget

Egy video a TV-be nem jó megoldás számomra, mivel 4 eszközöm van ami videojelet továbbít a TV felé 2 XBOX, 1 PlayonHD és egy Blu-ray lejátszó.
Nem akarom a HDMI kábelt dugdosgatni egyikből a másikba és 4 kábelt sem akarok a falban vinni. Persze megoldhatnám külső HDMI switch-el is, de egyszerűbb egy modern erősítővel, aminek 4 be és 1 ARC-os kimenete van. (A pioneer VSX 421-nek -a HTP 101 csomagban- csak 3 HDMI bemenete van, legrosszabb esteeben a 2 XBOXot dugdosom, azok úgy sem mennek egyszerre)
Ráadásul 1.4-es tud HDMI-n a TVből is hangot továbbítani az erősítő felé ugyan azon a HDMI kábelen.

(#49065) ginola válasza kenand (#49064) üzenetére


ginola
addikt

De csak sztereóban.

(#49066) ginola


ginola
addikt

http://lejatszo.hu/?oldal=hirek&id=121

(#49067) sting2 válasza #09634560 (#49061) üzenetére


sting2
addikt

Köszönöm.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#49068) kenand válasza ginola (#49066) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Nem csak szereo 5.1-is megy, DTS 5.1-el és a DD 5.1-esl nincs baj, csak a DTS-HD, Dolby Digital TrueHD, Dolby Digital Plus-kal.

Nem ezért nem megy a Philips-sel az biztos
Az eddigi mkv fileokban nem volt true HD hang csak sima DTS 5.1 és DD 5.1

De ha nem menne van sigma design chippes cuccom is, azt nem érinti ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#49069) Viper26


Viper26
nagyúr

Ez merre levegőzik? :D

iPhone 14 | FR955

(#49070) Patice válasza Viper26 (#49069) üzenetére


Patice
nagyúr

A reflexcsövön keresztül. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49071) Viper26 válasza Patice (#49070) üzenetére


Viper26
nagyúr

Azt gondoltam, csak nem látszik a képen merre is van (remélem nem a föld felé). :F

iPhone 14 | FR955

(#49072) Tamoo válasza Viper26 (#49071) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"remélem nem a föld felé"
Az miért baj?

(#49073) Viper26 válasza Tamoo (#49072) üzenetére


Viper26
nagyúr

Valaki mintha említette volna, hogy az nem túl jó úgy...de ne legyen igaza. :D

iPhone 14 | FR955

(#49074) Tamoo válasza Viper26 (#49073) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De valószínűleg aki említette nem is ebből a kategóriából válogat...
Nyugodtan választhatsz olyat is, ami lefelé néz, bár az nekem is szimpatikusabb, ahol a hangszóró elől van.

[ Szerkesztve ]

(#49075) Viper26 válasza Tamoo (#49074) üzenetére


Viper26
nagyúr

Megnéztem pár tesztet a Mission MV-8-ról nagyon elégedettek vele, állítólag még sub nélkül is elegendő a mély. :)
Csak valahogy meg kéne barátkozni a kinézetével. :B

iPhone 14 | FR955

(#49076) Viper26


Viper26
nagyúr

Denon AVR 1911- hez lehet jobb lenne valami 6 Ohm- mal?

Emiatt gondoltam:

90 Watt - 8 Ohm - 20 - 20000 Hz - THD 0.08 % - 7 channel(s) ( Surround ),
125 Watt - 6 Ohm - THD 0.7 % - 7 channel(s) ( Surround )

iPhone 14 | FR955

(#49077) Dorian válasza Viper26 (#49076) üzenetére


Dorian
félisten

A 19xx-es Denonhoz szerintem gyenge (minőségben) a Mission mv.
Az inkább a 13xx -16xx Vagy Onkyo 3xx - 5xx kategória.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49078) torma1981 válasza Viper26 (#49075) üzenetére


torma1981
veterán

Hát én nem tudtam. :-) Azért nem vettem olyat. Sajna elég futurisztikus. :-) :-D

(#49079) Tamoo válasza Viper26 (#49075) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

1912-höz már jobb szettet kellene venni. Bár egy próba erejéig jó lenne kipróbálni mit hoz ki belőle egy jobb erősítő, de nem tudok kitől kölcsönkérni... Esetleg Eger környékéről valaki? :) Amúgy tényleg van mélye bőven, de filmeknél mindenképpen kell egy szub.

(#49080) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Kérdés...Most megyek venni reflexcsovet a sub-hoz...Az mondták hogy 8cm nél vekonyabbat ne vegyek mert portzajos lesz,de ha 2db vekonyat veszek akkor is? Pl. 8cm átmérőjű-ből kellene 269mm-es 35Hz-re hangolva...vagy 2db 5cm átmérőjű 216cm-es...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#49081) Patice válasza Szabikaa20 (#49080) üzenetére


Patice
nagyúr

Olyan fontos, hogy kicsi legyen az a nyílás?

Az nem 216 mm? Centiben egy kicsit sok lenne reflexcső hossznak.

35 Hz az nem túl "magas" hangolási freki egy Szubban?

Vagy ez alá már nem megy le a membrán?

(Mert tudtommal a dobozt a hangszóró rezonancia frekvenciája alá ajánlott hangolni.)

A túl keskeny reflexcső amúgy tényleg zajosodhat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49082) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Az itteni 1. hsz-t és a tanácsokat megfogadva:R beszerzésre került egy Harman/Kardon AVR-142 és a JBL SCS-178 set. Mivel BD-playert még nem vett a tulaj, így egy Philips DVP-3360-as DVD-lejátszót raktunk be forrásnak, és az egész egy Samsung 42"-os LCD-re lett rákötve (pontos típust nem tudok)

Sajnos nem volt elég kábel, ezért az alábbi módon lett bekötve a cucc: DVD-lejátszó erősítő között HDMI, DVD-lejátszó - TV között scart. Tesztnek 2 dvd-rip-et próbáltunk (Titánok harca AC3 hang és Darjiling limited AC3 5.1 hang) A meglepetés akkor ért, amikor semmi hangot nem adott ki az erősítő (DVD-lejátszó menüjében digitális hangkimenet bekapcsolva)
Eddig azt hittem, hogy a HDMI-nek az a lényege, hogy a kép és a hang is átmegy rajta, de itt valamiért a hang az nem ment át (a képnek pedig nem volt jelentősége, mert azt scart-ról vettük) vagy lehet, hogy ha a scart-ot érzékeli a lejátszó, akkor a hdmi-n nem küld ki semmit?

Kérdések:
1. Mit csináltunk rosszul?
2. Az erősítő az ajánlott (belépő szintűek) között van, holott - ha jól látom se Dolby TrueHD-t, se DTS HD-t nem tud, ez a későbbiekben BD/.MKV-lejátszásnál okozhat-e gondot? (és akkor miért ajánlott?)
3. Ha elég a majdani BD-lejátszó és az erősítő, valamint erősítő és TV közé csak HDMI, akkor HDMI kábel esetén van-e valami amire figyelni kell, van-e 1.3 és 1.4-es HDMI kábel, vagy ez csak az eszközöknél van megkülönböztetve a kábel ilyen téren azonos?
4. A JBL SCS-178 beüzemelésénél (különösen az aktív mélynyomónál) mire kell figyelni? (Az nem okoz-e gondot, hogy a dobozok 4ohmosak?)

Kérdés Harman/Kardon AVR-142 tulajokhoz:
1. Beüzemelésnek mi a menete? (A magyar nyelvű használati az AVR-155-tel közös, és egy csomó olyan dologra hivatkozik, ami ha jól látom az AVR-142-ben nincs benne (OSD menü, stb.) sőt a távirányító és az elő/hátlapi kapcsolók/csatlakozók rajza is a 155-ösé, így elég szívás kellemetlen az alapján elindulni, lépten-nyomon olyan dolgot kellene csinálnom, ami kivitelezhetetlen :D
2. Létezik, hogy nem tartozék a mérőmikrofon, ezesetben "saccra" kell beállítani a késleletetést, hangfal méretét, teljesítményét(? nem tudom miket lehet megadni, csak az "ősöreg" Denon AVR-1705-ömből tippelek)
3. Vannak-e olyan feature-ök amiket jó tudni, de nem evidens elsőre?
4. Tud-e az erősítő olyat, hogy érzékeli, ha egyik forrás lekapcsol és egy másik beüzemelésre kerül, és ez alapján automatikusan átáll arra? (vagy ilyen nincs máshol se?)

Előre is kösz a válaszokat:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49083) Szabikaa20 válasza Patice (#49081) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Fontos!Mert minél nagyobb átmérőjű a reflexcso annál hosszabb kell... 10 cm nél ez kb 50-60 cm....ha rövidebb akkor nem 35 Hz lesz hanem 40 vagy 45hz...ezért kell kisebb átmérőjű.de mm csak elirtam.De nem abban az esetben lesz portzajos ha csak 1db kisebb átmérőjű van benne?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#49084) Patice válasza Mercutio_ (#49082) üzenetére


Patice
nagyúr

1. A DVD menüjében szerintem nem állítottátok be rendesen a hangot! Ha maradtok a mostani bekötésnél, akkor a DVD menüjében kapcsoljátok be a HDMI Audio-t, így az a HDMI-n fogja kiküldeni a hangot. (A jelenlegi beállításon valószínűleg a koax kimenetén küldi, de ilyenkor a HDMI-re nem megy hang.)

2. Nem lesz gond a HD hangsávokkal, mert ha ilyet kap az erősítő, akkor mindkettő esetén a "magot" fogja dekódolni, azaz DTS-HD esetén egy 1510 kbps-es normál DTS-t, True-HD esetén meg egy 640 kbps-es DD hangsávot. Belépő szinten, belépő szintű hangszórókon nem fog kijönni a HD hangsáv előnye, ezért nem is kell azt dekódolnia. A HD hangsávok többletinformációinak megszólaltatásához jóval drágább szett szükséges.

3. Van 1.3-as és 1.4-es kábel is. A kettő szerintem az átviteli képességben különbözik alapvetően. Nem kis adatmennyiségről van szó, így alacsony bitrátánál nincs gond az olcsóbb 1.3-as kábeleknél sem, de nagyobb igénybevétel, mondjuk blu-ray lejátszás esetén előfordulhat, hogy "kevés" lesz egy olcsó kábel képessége. A drággább, jó minőségű 1.3-as kábelek akár lehetnek olyan jók is, hogy simán ráírhatták volna az 1.4-es jelzőt is, de lehet amikor készültek, akkor még nem volt kész az 1.4-es szabvány. :)) Ajánlott azért alap szinten is pár ezer forintot áldozni egy középszerű kábelre. Én olyan 5 ezer körül saccolnám azt az összeget, amit érdemes rászánni egy 1,5 max. 2 méter hosszú HDMI kábelre minimum. Ebből ugye legalább kettőre lesz szükségetek a jövőben.

4. A 4 ohmos doboz nem probléma. A beüzemelésnél a helyes elrendezésre, polaritáshelyes bekötésre ügyeljetek. A mélynyomót meg magatoknak kell belőni, pl. hogy hol váltson, és hogy milyen hangerővel szóljon. A mély korrekt elhelyezésére is fordítsatok kellő figyelmet. (Ne sarokba, ne túlzottan a falra tolva. Próbáljatok ki több pozíciót is.)

A többi kérdésre nem tudok válaszolni. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49085) TCr


TCr
veterán

Aki most keres belépő 5.0-t, annak EZ egy jó alternatíva lehet.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49086) Pgabor79 válasza TCr (#49085) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Nem tudom mit szólhatnak, de szép darabok!

(#49087) geri788


geri788
tag

Sziasztok!

Kérdésem a következö lenne.avr 1912 es erösitöhöz 22négyzetméteren milyen szettet(6.1) ajánlanátok ahol film és zene megoszlik.(50-50) :)

(#49088) Viper26 válasza TCr (#49085) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pont ezt nézegettem az előbb, viszont a Denon 1911 sok lenne neki, talán egy olcsóbb Pio jobb lenne mellé? :F

iPhone 14 | FR955

(#49089) Patice válasza Szabikaa20 (#49083) üzenetére


Patice
nagyúr

A portzaj nem a reflex cső számától függ, hanem több dologtól. Elsősorban a reflex cső méretétől, hogy az egyik vagy mindkét vége tölcséresen kinyílik-e, hogy a hangszóróhoz megfelelő méretű láda lett-e számolva.

Minél hosszabb a cső, annál mélyebbre hangolja a dobozt. Ez fix.

De én úgy emlékszem, hogy a reflexnyílás számolásakor a programok a nyílás területét adják meg, nem pedig a hosszát! A hosszát a hangolási freki fogja meghatározni. Azt hogy milyen frekvenciára hangolod, a felhasználási terület ismeretében ajánlatos meghatározni.

Sub esetében ugye általában a minél nagyobb hangnyomás és a minél alacsonyabb határfreki a kívánatos.

Annyira nem vagyok otthon a hangdoboz építésben, de nem lehet hogy túl kicsi ládába akarod berakni a hangszórót?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49090) BBéci válasza kenand (#49064) üzenetére


BBéci
titán

A HDMI ki- és bemenetekre vonatkozó igényed teljesen elfogadható és ésszerű.
Egyik hátránya, hogy az erősítő bekapcsolása nélkül a tévén semelyik készülék jele (képe, hangja) nem fog megjelenni.
A Pioneer HTP 101 dobozkáit még levélnehezéknek sem ajánlom, a leggagyibb bögreszetteknél csak árnyalatnyival jobbak. Felejtsd el!

(#49089) Patice
Tervezőprogram adta meg a cső és a doboz méreteit, azokat ne kérdőjelezzük meg így látatlanban!
A portzaj kialakulása ellen nem sok orvosság létezik, szerencse fontos szerepet játszik.
Nem létezik 1.4-es HDMI kábel, azt csak az interfészre alkalmazzák.

(#49086) Pgabor79
Olyan az MV8 hangja, mint általában a 90000 forintos 5.0 szetteknek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49091) Patice válasza BBéci (#49090) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem is akarom megkérdőjelezni a program eredményeit, itt inkább olyasmire gondoltam, hogy egyes programok megengedik, hogy a doboz méretébe belenyúljon az ember és akkor újra tudja számolni az értékeket, max. figyelmeztet, hogy az új eredmények közül melyik nem lesz kivitelezhető Pl. a reflexcső hossza olyan hosszúra adódna, hogy az nem férne bele a dobozba hajtogatás, trükközés nélkül.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49092) BBéci válasza Patice (#49084) üzenetére


BBéci
titán

Éppen HDMI kábellel szívok, mert a 2 évvel ezelőtt 49990 forintba kerülő, 15 méteres Profigold nem viszi át a 3D-t. Nem volt egyszerű behúzni a gégecsőbe, megunt kúszhatok, mászhatok a padláson, mire kicserélem. :O

(#49091) Patice
Igazad van, de az emlegetett esetben - állítólag - minden szabályszerű.

(#49087) geri788
Magam részéről semmilyet nem ajánlok, mert szerintem 22 négyzetméterre felesleges a 6.1. Még akkor sem látom értelmét, ha az előírásoknak megfelelően, akkora távolságba tudod elhelyezni a hallgatási ponttól a hátsó centert, mint az oldalsó surroundokat. Ez saccra 1,3- 1,6 méter. Hány darab 6.1/7.1 hangú filmed van?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49093) BBéci válasza geri788 (#49087) üzenetére


BBéci
titán

Olyan 5.1 szetteket nézegess és hallgass, amik (újonnan) 300-320000 forintba kerülnek! Az a kategória illik a Denon AVR-1911/12 erősítőhöz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49094) Patice válasza BBéci (#49092) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor úgy látszik, hogy belefutottál egy olyan kábelbe, ami még "csak" 1.4 előírásoknak megfelelően készült (HDMI 1.4 - 2009.05.28). Utána jött 2010-ben a HDMI 1.4a szabvány (2010.03.04), talán ez lehet a gond. Nem irigyellek.

Hát ha minden jól lett számolva a szubbal kapcsolatban, akkor szerintem a lehető legnagyobb átmérőjű cső kerüljön bele, ami elfér a dobozban. (Nagyon közel azért ne legyen a vége a szemközti falhoz)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49095) bajnokpityu válasza BBéci (#49092) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez a mereg, nem a cian...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49096) Viper26


Viper26
nagyúr

Bele kéne férnem a keretbe valahogy majd, úgyhogy kicsit módosítottam a dolgokon:

Erősítő

5.0 szett

Ez így rendben lenne?Nem lesz probléma a hátsókkal?
100W a max ajánlott ahogy látom, az erősítő 6 Ohm mellett 130-at le csatornánként...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#49097) geri788 válasza BBéci (#49093) üzenetére


geri788
tag

Tudnál esetleg konkrét példát mondani?.esetleg linket másolni?és miért nem 6.1? :(( Az van kiépitve.

(#49098) Tamoo válasza Viper26 (#49096) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szubot is beleszámoltad? Plusz legalább ~20e kábelekre.

[ Szerkesztve ]

(#49099) Warter válasza Viper26 (#49096) üzenetére


Warter
őstag

Ahhoz a hangfalhoz felesleges egy olyan jó erősítő. Az 5.0 ára az erősítő árának 2x kéne lennie. Az lenne úgy párban.

(#49100) BBéci válasza geri788 (#49097) üzenetére


BBéci
titán

Ideális esetben - ami gyakorlatilag szinte kivitelezhetetlen - a házimozi rendszerek hangdobozai egy köríven helyezkednek el, melynek középpontjában ül a hallgató.
A valóságban az elülső 3 doboztól sokkal messzebb helyezkedünk el, mint a surroundoktól, ami nem probléma, mert hangerő szintekkel és késleltetéssel lehet kompenzálni. Viszont az semmiképp nem szerencsés, ha az 5-6-7-ből valamelyik a többihez képest sokkal közelebb van, mert bármennyire lehalkítod, közelében sem lesz az élmény az optimálisnak. Tehát 6/7.1-nél a surround dobozokat az említett körön kell elhelyezni. Lásd: www.thx.com

Nem válaszoltál, hány darab 6.1 filmed van? Mennyi ezek aránya az összeshez képest?

(#49094) Patice
Ismétlem: nem létezik 1.4-es HDMI kábel!
Nagyjából másfél-két éve kerültek piacra az 5 méternél hosszabb high-speed" kábelek, amelyek alkalmasak 3D 1080p átvitelre.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.