Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49101) Patice válasza BBéci (#49100) üzenetére


Patice
nagyúr

Én nem a verziókhoz kötöm a HDMI kábelek minősítését, hanem az átviteli sebességük alapján jellemezném őket.

Az "1.4-es kábel" nekem azt jelenti, hogy "1.4 certified" azaz képes megbirkózni a 3D tartalmak nagy sávszélesség igényével, meg minden más egyéb adatfolyammal, ami szaladgálni akar a képek mellett.

Ezt egy jó vezetővel szerelt "1.3 certified" is tudja szerintem teljesíteni. Gondolom láttál rá példát.

Profigold-ék meg akkor szimplán átk...rtak.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49102) BBéci válasza Patice (#49101) üzenetére


BBéci
titán

A HDMI.org [link] nyitólapján is felhívják a figyelmet: ne használjuk az 1.4 megnevezést! Sőt, semmilyen számozást!
Semmilyen példát nem láttam, számozást csak a kóklerek írtak a kábelekre.
Itt van az asztalomon a laptop mellett a Profigold doboz, azon sincs semmi olyasmi, se 1.3, se 1.4. De highspeed sem, tehát korrektek.
99,96% OFC, háromszoros árnyékolás, 24 karátos arany csatlakozóbevonat, superior performance.
2-3000 forintos KáCsa HDMI kábelimen simán átmegy a 3D, de azok csak 1-1,5 méteresek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49103) Viper26 válasza Tamoo (#49098) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szub még várat magára egy darabig, kábelekre kb. annyit gondoltam. :K

Warter:

Gondolom attól még nem fog rosszul szólni vele, ha meg a későbbiekben upgrade lenne, akkor komolyabb 5.0-t is elbír majd az erősítő, így nem kell majd mindent cserélnem, "csak" hangfalszettet. :B

iPhone 14 | FR955

(#49104) madgie válasza BBéci (#49102) üzenetére


madgie
titán

Hát igen, ha nincs rajta a High Speed ,akkor nem vertek át, ennyit tud.

(#49105) kenand válasza Patice (#49094) üzenetére


kenand
veterán

Érdekes.
Nekem az 1.3-s kábel is átviszi a 3d-t, igaz nem 10, csak 1.5m-es.
HD lejátszóról simán tolom az LG TV-re a 3d mkv filmeket 1.3-as kínai kábellel.
(biztonság kedvéért vettem 1.4-est de nem kellett használnom, falba majd azért azt rakom)

Hangfal kábelből milyet érdemes venni ami nem drága de jó?

[ Szerkesztve ]

(#49106) bajnokpityu válasza BBéci (#49102) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hmm, rákeresve a hosszra, ezt találtam wikin:

"Although no maximum length for an HDMI cable is specified, signal attenuation (dependent on the cable's construction quality and conducting materials) limits usable lengths in practice.[65] HDMI 1.3 defines two cable categories: Category 1-certified cables, which have been tested at 74.5 MHz (which would include resolutions such as 720p60 and 1080i60), and Category 2-certified cables, which have been tested at 340 MHz (which would include resolutions such as 1080p60 and 2160p30).[62][66][67] Category 1 HDMI cables are marketed as "Standard" and Category 2 HDMI cables as "High Speed".[1]

A cable of about 5 meters (16 ft) can be manufactured to Category 1 specifications easily and inexpensively by using 28 AWG (0.081 mm²) conductors.[65] With better quality construction and materials, including 24 AWG (0.205 mm²) conductors, an HDMI cable can reach lengths of up to 15 meters (49 ft).[6"

szóval a high speed kéne+jó kábel felépítés,és még ekkor sem biztos nagy távolságon az átvitel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49107) BBéci válasza kenand (#49105) üzenetére


BBéci
titán

A Te figyelmedet is felhívom az előző hozzászólásaimban leírtakra: Nincs HDMI 1.3 /1.4 kábel!!!
Valamint a 3D mkv adatmennyisége nudli, az nem is igazi, csak fél HD (SBS). Ahhoz a gagyi kábel is megfelel. Mint írtam, 3 méterig a standard-speed kábel is átviszi a full HD 3D-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49108) skoos válasza BBéci (#49107) üzenetére


skoos
őstag

ilyenem van 50"os HDready panához. Eddig elvitt mindent, de nem tudom mit látnék, ha 3x ennyit költöttem volna...
:F

(#49109) Patice válasza bajnokpityu (#49106) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor amit most vettünk CAT7-es kábelt, abból simán tudnák high speed HDMI kábelt is csinálni.... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49110) BBéci válasza skoos (#49108) üzenetére


BBéci
titán

Erről a típusról írtam az előző két hozzászólásomban, a legjobb ár/érték arányú kábelek egyike, amit valaha próbáltam. Viszont csak standard, tehát azon sem megy át a full HD 3D.
HD ready megjelenítőhöz nem is érdemes drágábbat venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49111) Termi16


Termi16
őstag

Nálam ideiglenesen most nincs sub, mivel a Jamo-t eladtam, az újon pedig még gondolkozom.

Anno a hangfalak vásárlásánál azt írtam, hogy a mélyükkel nem vagyok megelégedve, hát ezt most vissza kell vonnom, több mint szuper az egész összkép így sub nélkül is, zenén persze.

Ha valaki esetleg lát mostanában egy hiperszuper mélynyomót 100k körüli áron, akkor esetleg elküldhetné nekem priviben a linket, nagyon megköszönnöm! :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#49112) kenand


kenand
veterán

Valakinek tapasztalata ezzel?

TAGA Harmony TAV-306

http://www.netdepo.hu/taga-harmony-tav-306-2821.html/hun/

Egybecsomagolthoz járó egyszerű hangfalaknál talán jobb...

(#49113) spiky03 válasza kenand (#49112) üzenetére


spiky03
veterán

Én nem értek hozzá, de azoktól szerintem sokkal jobb, meg itt írják, hogy kapott valami díjat is. [link]
Meg kell hallgatni és minden kiderül. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#49114) Sotime válasza Viper26 (#49096) üzenetére


Sotime
csendes tag

Ennyiért már egy victa 500 szett is beszerezhető... Arról legalább nem titok hogy jó!:)

(#49115) kenand válasza spiky03 (#49113) üzenetére


kenand
veterán

Köszi!

Sajnos ahol lakom semmit sem lehet meghallgatni, de a világ vége ebből a szempontból.
Még a media mart is bezárt.... más nem nem is volt.

Úgy látom a 606-os nyert díjat de az még 30 000Ft-tal drágább.

(#49116) kenand válasza Sotime (#49114) üzenetére


kenand
veterán

Úgy látom abból csak 2 hangfal jön ki 60k ból.

(#49117) BBéci válasza kenand (#49116) üzenetére


BBéci
titán

Az olyan 5.0 szett, amit újonnan 60-ért árulnak, attól nem szabad sokat várni. Olcsó húsnak híg a leve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49118) Szabikaa20 válasza Patice (#49089) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ezeket a méreteket a program adta meg...Ha állítok az atmerőn akkor automatikusan kidobja a hosszát.A Hz pedig le van zárva úgyhogy ahhoz a 35hz hez képest írja a méreteket.
Azért kérdezem mert csak annyit mondtak hogy ne legyen 8cm-nél kisebb.Egyébként ha kisebbet írok be akkor pirossal ír olyan valamit hogy a meretekhez képest nem lehetséges.De ha beírom hogy 2db reflexcso legyen akkor állíthatok kisebbet.A doboz is akkora amennyi litert számolt ki a progi.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#49119) Arnee01 válasza kenand (#49115) üzenetére


Arnee01
csendes tag

Csak nem zalaegerszegi vagy? :)

(#49120) kenand válasza BBéci (#49117) üzenetére


kenand
veterán

Rendben
De egy mérsékelt árú gyári kombóhoz mint Onkyo AVX 390, Pioneer HTP 101 csak nagyon picurka hangszórókat adnak, annál csak jobbak nem?
Pioneer csomagban legalább aktív sub van (bár abból nekem is van egy Philips ideiglenesen megfelelne az is)
De az erősítő szimpatikusabb lenne az Onkyo 309, ahhoz iphone-t is tudok kötni.
Még egy két helyen kapható az Onkyo TX-Sr 309, elfogadható áron, volt jó csomagban is (nem mini hangfalakkal), de már nincs.

Szóval az Onkyohoz keresnék hangfalat

(#49121) feketeibiza


feketeibiza
tag

Nemrég vettem egy ilyen kombót hogy:

wharfedale valdus 500 (1 magas,3 mély kombó) 200 w
Marantz SR 4600 erölködő
Magnat 200w 30 as sub

én igy használom 2 front meg az aktiv.

kis szoba kb 5x5

Vélemény:

Stereoban olyat produkál hogy nem egésséges a fülnek ha a szobában vagy!

Tiszta telt mély hangok,frontok gyönyörüen követik.

Zenei stilus: Vegyes, R&B,Rap,Minimal, stb..

Azért osztottam meg,mert imádom a zenét és rengeteg hagfallal és erösitövel volt már dolgom,nemutolsó sorban a szekmám is elektromüszerész!

Szivesen válaszolok bármien kérdésre a témával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#49122) MaTTeS válasza kenand (#49120) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Szerintem ez az iPod/iPhone dokkoló az egyik legnagyobb lehúzás a világon.
Fogsz egy normális, rendesen árnyékolt, 700Ft-os 3.5mm Jack--2RCA kábelt és összedugod az erősítővel. Kikapcsolt kijelzővel 2 napig is zenél neked, és minden készülékkel működik aminek van RCA bemenete :D Mondom ezt iPod Touch tulajként... 1500Ft-nál többet nem adnék egy olyan dokkolóért, nemhogy 10-20ezret.

(#49121) feketeibiza
"Stereoban olyat produkál hogy nem egésséges a fülnek ha a szobában vagy!"
Szerintem nem az a zenehallgatás lényege, hogy szétküld a hangfalakat és a füleid :U
Nem kell feltekerni annyira a hangerőt.

[ Szerkesztve ]

(#49123) feketeibiza


feketeibiza
tag

Nemutolsó sorban Valdus 300 és Valdus centerrel vettem 100 Ft ért.

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#49124) Tamoo válasza kenand (#49112) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem ebben a pakkban szimpatikusabb. [link]

(#49125) Viper26 válasza Sotime (#49114) üzenetére


Viper26
nagyúr

Sajnos az csak egy pár, de biztos nem lehet rossz. :)

iPhone 14 | FR955

(#49126) kenand válasza MaTTeS (#49122) üzenetére


kenand
veterán

Szia

Az Onkyo 309-hez nem kell dock több 10 ezerért, csak USB-n össze kell kötni

(#49127) kenand válasza Arnee01 (#49119) üzenetére


kenand
veterán

:( De

(#49128) Ed Parker válasza BBéci (#49102) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez érdekes,mert a hdmi oldalán a nyitólapon átvan húzva az 1.4,ugyanakkor meg egy másik linken meg taglalja az 1.4 funkcióit :D
most akkor hogy is van ez?
de nem is ez a lényeg,az erősítőkön is 1.4a felirat van,hogy megy a 3D-rajta,szóval akkor most van vagy nincs 1.4,ez itt a kérdés :D

(#49129) holodp válasza Ed Parker (#49128) üzenetére


holodp
aktív tag

Szerintem Béci azt mondja, hogy olyan, mint 1.4-es KÁBEL nincsen, csak csatlakozók az eszközökön.

(#49130) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Kérnék véleményt a mostanság egyre divatosabb hangprojektorokról, mivel kevés a rendelkezésemre álló hely így ebben gondolkodom természetesen sub ládával és erősítővel együtt. Ha esetleg érdemes foglalkozni vele akkor konkrét típust is adhatnátok. THX. :R

(#49131) BBéci válasza holodp (#49129) üzenetére


BBéci
titán

Igen, pontosan ezt írtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49132) spiky03


spiky03
veterán

Egy ilyet sikerült most szereznem a sub alá egyik havertól.
25x25-ös épp akkora amekkora a subom. Nem kinevetni a méretét. :P (NS-SW280)
Ilyen préselt tömör gumilap vagy mi a fene. :) kb 2cm vastag, van belőle 2db, úgyhogy ha kell akkor összesen 4cm :)
Szerintetek kezdetnek jó lesz egy kis update-hez?
Kép1
Kép2
Kép3
Azért vizes mert kicsit piszkos volt, nem tudom amúgy haver honnan halászta. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#49133) Ed Parker válasza holodp (#49129) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok,igazából aki nem napiszinten foglalkozik a témával,az könnyen elveszhet a rengeteg szabvány között.

(#49134) szente


szente
addikt

Hali!

Beszereztem olcsón egy 5.1-es házimozi rendszert, aminek a lejátszó részét csak erősítőnek akarok használni. Rákötöttem a gépemre optikai kábellel, a TV-t meg HDMI-vel.

Az a problémám, hogy a világért sem akar nekem 5.1-be szólni a cucc. Leszedtem az AC3 Filtert a gépre, a filmet Media Player Classic-kal szeretném lejátszani. Ha leszedek egy AC3 5.1 test file-t, akkor vagy nem szólnak a hátsó hangszórók és a mélynyomó, amikor kellene neki, vagy az első hangszórókban szólnak a hátsó hangok is.
Nézegettem a Realtek Audio Managerben, és a Win7 Vezérlőpultjában a beállításokat, de a digitális kimeneteken, csak 2 csatornát lehet kiválasztani. Mi nem jó?

Egy LG HT503PH házimoziról lenne szó...

[ Szerkesztve ]

(#49135) Toobee


Toobee
veterán

Szeretnék HDMI kábelt venni a TV (PS51D550) és a média player közé (Egreat S800). Ki mit ajánlana (használt is jöhet)? Keret 5-15 ezer ft között (ha 18-ért lenne sokkal jobb, akkor az a pár ezer ft már nem számít). Körülbelül 1,5 méter kellene. Illetve még a lejátszó analóg kimenetét is szeretném kipróbálni. Tudtok esetleg valamilyen helyet, ahol el lehet vinni 6 db kábelt, az 5.1-hez? Vagy valaki tudna kölcsönözni pár napra nekem? Előre is köszönöm a válaszokat!

https://barbieripnk.hu/

(#49136) Dorian válasza Toobee (#49135) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem a Kácsás "expert line" high speed hdmi kábel teljesen megfelelő, és még olcsó is. Vagy van a "silver line" valamivel drágábban. Ha nem 10m-es távokban ill. fullos projektorban gondolkodsz, felesleges drágábbat venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49137) Patice válasza Dorian (#49136) üzenetére


Patice
nagyúr

Egyetértek. A Kácsás rövid távokon (1-2 méter) teljesen jó és árban is nagyon kedvező.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49138) BBéci válasza szente (#49134) üzenetére


BBéci
titán

Az optikai kimenetre nyers, eredeti, módosítatlan adatfolyamot küldj, amit bitstream, vagy RAW névvel jelölnek.

spiky03!
Szubláda alá gránitlapot tegyél, a gumi hazavágja a hangzást! A kő alá mehet 3-4 darabka őrlemény korong.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49139) szente válasza BBéci (#49138) üzenetére


szente
addikt

Már meg van! A Media Player-ben be kellett állítani, hogy az AC3 szűrő, a SPDIF kimenetet használja és ne sztereó hangot keverjen... Azért köszi!

(#49140) BBéci válasza Joshi (#49130) üzenetére


BBéci
titán

A fából vaskarika tipikus esete. Inkább sztereó szetten hallgatnám a filmeket, ha semmi szín alatt nem lehetne elhelyezni 5.1-et. Bár olyat nem tudok elképzelni. Surround hatás és jelenlétérzet szempontjából egy bögreszett is többet nyújt, mint a hangprojektorok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49141) spiky03 válasza BBéci (#49138) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi
Akkor az majd csak tavasszal, mert volt olyan rendes python1 fórumtárs és ad nekem egyet.
Kíváncsi leszek, hogy mennyit dob a hangzáson majd.
A gumi az miért nem jó?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#49142) Joshi válasza BBéci (#49140) üzenetére


Joshi
titán

Valahogy sejtettem hogy ezt a választ kapom. :D És tudnál ajánlani egy olyan 5.1-es rendszert (hangfalak sub is, erősítő) ami tudja a HD Audio szabványokat is mondjuk olyan max bruttó 110-120k-ért? :U

(#49143) Tamoo válasza Joshi (#49142) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ennyiért max használtan érdemes.

Ja vagy bögreszettet? Azt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#49144) feketeibiza válasza Joshi (#49142) üzenetére


feketeibiza
tag

Használtan biztos...

én 100 ért vettem

wharfedale valdus 500
wharfedale valdus 300
wharfedale sb12 (30 cm) sub
wharfedale center

Marantz sr 4600

szerintem korrekt ár volt,állapotuk hibátlan,garancia nélkül.

és ez tudja a HD audio szabványokat :D

:))

:R

[ Szerkesztve ]

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#49145) bajnokpityu válasza feketeibiza (#49144) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tudja a HD audio szabványokat: csak épp semmit nem profitál belőle...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49146) Ed Parker válasza feketeibiza (#49144) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez amit leírtál,ez mind került 100ezer JMF? :Y

(#49147) bajnokpityu válasza feketeibiza (#49144) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ad 2. azon a malacon nincs hdmi.akkor hogy tudná a HDt?????

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49148) feketeibiza válasza Ed Parker (#49146) üzenetére


feketeibiza
tag

hmm szerinted mennyit ért volna?

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#49149) feketeibiza válasza bajnokpityu (#49147) üzenetére


feketeibiza
tag

optica?

az már nemszámit magas sávszélességnek?

amugy hdmi tényleg nincs :(

[ Szerkesztve ]

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#49150) #09634560 válasza Joshi (#49142) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyo HT-S 5405.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.