Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) #52221184 válasza embe (#59150) üzenetére


#52221184
törölt tag

Érdemleges válasz... Aha!
"Te hol élsz? Nem fért be? És? Jó, h nem azért, mert mégsem tetszik a színe :DDD"
De hagyjuk,megkaptam a választ!

(#59152) gabber01 válasza gab1ka (#59141) üzenetére


gabber01
addikt

Elvileg így, ugyanakkor nem tudom, hogy ha olyanjuk van, akkor is vissza kell-e venniük, mert ugye sokszor leírják, hogy "sérülésmentes, bontatlan csomagolásban", az meg ugye kivitelezhetetlen, ha valaki ki is próbálja adott terméket.
Éppenséggel logikusnak tűnik, hogy ez a lehetőség tényleg csak arra vonatkozik, amikor valaki meggondolja magát, és ténylegesen "eláll" a vásárlástól, nem pedig arra, hogy sokan tesztelgessenek termékeket, aztán az 5 megrendeltből 1et megtartanak ami tetszik, a többi meg megy vissza. Elvégre személyes vásárláskor sem feltétlenül lehet mindent kipróbálni, de otthoni környezetben aztán biztos, hogy nem.
A gyakorlat szerint azért működni szokott ez persze, de vajon bejátszhatják-e ezt a kereskedők.

Aki a témában járatosabb, az egyértelműsíthetné a dolgot. :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59153) mpo válasza gabber01 (#59152) üzenetére


mpo
veterán

Ez elég lesz?
[link]

20. § (2) b)

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#59154) gab1ka válasza gabber01 (#59152) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Egyértelműsítem.Kb 2 hete küldtem így vissza egy 15k forintos egeret, mert nem állt kézre, a postaköltséget buktam.Még egy email váltás vagy telefonálás sem történt a bolttal, a visszaküldés előtt még csak nem is jeleztem hogy elállnék.Visszaküldtem a cuccot egy papírfecnivel hogy erre és erre a számlaszámra kérném vissza a pénzt, két nap múlva forintra pontosan vissza is utalták a vételárat.

Sorolhatnék még pár ilyen esetet, a 14 napos elállás a netes vásárlás esetén teljesen általános dolog ameddig maradéktalanul visszajuttatod a sértetlen terméket.És igen, ha van pénzed 5 különböző hangfalpárra, akkor megveheted egyszerre mind az ötöt és a nyertest kiválasztva a maradék 4 árát teljes egészében visszakapod.
Ez utóbbi külföldön egy mindennaposan bevett szokás, megannyi "milyen hangfalat vegyek" reddites bejegyzésben egyenesen ezt a megoldást javasolják, ráadásul usa-ban elég sok bolt 30 napos pénzvisszafizetést garantál.

Ettől függetlenül én is etikátlannak tartom az ezzel való visszaélést, viszont attól még lehetőség van rá, de leginkább "védve van a vásárló" az olyan esetektől ahogy én is jártam korábban:
Egy Harman Kardon bögrepakkot vettem így online.Előtte ezerféleképpen körbejártam, ki is derült hogy "típushibás" az adott modellből elég sok és hajlamos a subja tönkremenni.Ezt a vásárlás előtt telefonon jeleztem a boltnak hogy én ezt hallottam itt ott a netet bújva, megnyugtattak hogy ilyen nincs és legalább 160 darabot adtak el ebből az országból és ilyen panaszt még nem kaptak.Megvettem, bekapcsoltam, fél óra múlva elkezdett búgni a sub, az automatikusa bekapcsolójának valami gebaszja volt.Felhívtam a boltot hogy a 161. példány bizony mégiscsak olyan amilyen.Természetesen ment a rizsa hogy "rosszul kötöttem be" meg mindenféle hülyének néző maszlag, majd felajánlották hogy ha visszaküldöm akkor megjavítják garanciában.Igen, egy vadonat új 1 órás terméket szeretném ha valami olajos kezű összemaszatoljon meg karcoljon a csavarhúzójával teljes áron.Az ilyet ugye lehet árulni hibásként negyed áron, vagy el lehet tőle állni.Természetesen ha ez személyes vásárlás esetén történt volna akkor is követelem vissza minden forintomat, talán rossz sztori volt ez, de a lényeg hogy ez egy létező dolog és élni is lehet vele és senki nem fog rád csúnyán nézni, mivel ez egy törvénybe foglalt valami, illetve ha jól tudom a 14 nap a kötelező csak, a jófejebb boltokban ez lehet több is, érdemes átolvasni az ászf-et az adott eladó weboldalán.

(#59155) Buckey válasza BBéci (#59136) üzenetére


Buckey
senior tag

Forgattam a dugvillát, mint mókus a mogyorót, de nem hallottam semmi változást. Mértem is az RCA csatlakozók negatív oldalát és a nullát, hogy mikor kisebb a feszültség, de soha nem volt kisebb, mindig egyforma volt.
Úgyhogy, biztos más hallja, meg mér is valamit, de nálam semmi változás nem volt.
De, mértem egy 10+ éves Samsung SS 3557 2.1-es hangkeltőt. Na, ott, egyszer 14V-ot, máskor 22V-ot mértem! :Y
Úgyhogy, nem legenda, de lehet, hogy nem mindenhol ilyen a tervezés!

(#59156) BBéci válasza Buckey (#59155) üzenetére


BBéci
titán

Minek a dugvilláját forgattad?
Erősítőkkel nagyon ritkán hallottam különbséget, egy Arcam AVR400 volt kirívó eset, annak hangján jelentősen változtatott a művelet.
Elsősorban CD- és Blu-ray lejátszók analóg kimenetének hangján nagy a változás, HDMI-n nem is próbáltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59157) Buckey válasza BBéci (#59156) üzenetére


Buckey
senior tag

Az erősítő dugvilláját forgattam. Akkor ezek szerint feleslegesen. :F
Nincs CD, DVD és Blu-ray lejátszóm.

(#59158) Quqesz válasza BBéci (#59156) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Koaxon is lehet változás(bár elvileg az digitális kimenet)?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#59159) Beni2360 válasza gabber01 (#59152) üzenetére


Beni2360
félisten

A fogyasztó védelem állásfoglalása szerint még egy TV-t doboz nélkül is vissza kel venniük. Minden meglegyen sérülés nélkül.
****************
Én 4 éve vettem egy 90" vetítő vásznat nem fért el a két hangfal közt visszacsomagoltam telefonon jeleztem az ExtrDig-nak, hogy elállnék a vásárlástól elmodták, hogy hova kérik, ott átvették és egy hétem belül visszautalták a pénzt. Az üzemanyagom bánta. 80" lett utána véve. Németből az X2400H-t is újra csomagoltat vettem 45 e Ft-vel olcsóbban makulátlan volt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59160) VoidXs válasza Buckey (#59155) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Tapasztalati úton láttad, hogy az RMS mérés az, amit a neve sugall (négyzetes középérték), tehát előjelet elhagyó, és teljesen mindegy neki (is), hogy melyik a fázis és a nulla. Nem ok nélkül van a legtöbb releváns molekula- vagy töltéshalmazzal foglalkozó fizikai képletben négyzetes tag.

#59157 Buckey: Van más lejátszód, azon is kipróbálhatod, de az eredmény ugyanez lesz. De legalább most már eljutottunk oda, hogy az eredeti tapasztalat is teljesen inkonzisztens, szóval méginkább a placebó felé tereli a gyanút.

#59158 Quqesz: Ha az elv helyes lenne, koaxon is lenne. A koax modulációval működik, tehát még analóg módon se számít az előjele, de nyugodtan tegyél te is próbát vele, 2 perc kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59161) #98221312


#98221312
törölt tag

Cambrige Audio CD/BD lejátszóm hangján hallottam változást a fázishelyes csatlakoztatás után.
Igaz, nem a gyári tápkábelt forgattam.

Nem akarok vitázni/győzködni senkit. A tapasztalatomat írtam le!

(#59162) gabber01 válasza gab1ka (#59154) üzenetére


gabber01
addikt

Köszi, és a többieknek is. :R

Csak hallottam már, hogy pl a csomagolás sérülésébe belekötöttek, ezek szerint jogtalanul.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59163) jambiyya válasza Beni2360 (#59159) üzenetére


jambiyya
őstag

Annyi kiegészítés még, hogy ez csak a fogyasztónak jár. Ha céges számlára veszed, nincs ez a 14 napos elállás.
Én pont az extr-nél futottam ebbe bele, mert figyelmetlen voltam, és nem voltak hajlandóak számlát változtatni (amit egyrészt megértek, másrészt genyó dolog, mert máskor megtették, de itt megsejtették, mi fog következni). Végül nem lett baj, megoldottam másképp.

(#59164) sylar007


sylar007
csendes tag

Na megjöttek a hangfalak is. Hát első körben: :Y
Ég és föld :DD De be kell majd szereznem egy subot, én meg vagyok nélküle, de feleségem húzza azért a száját.
Mindenkinek köszönöm az eddigi segítségét! :R

Ami problémám van még az az, hogy a Bronze 100 k*rva nagy. Állványt tudnátok hozzá ajánlani? Mert gondolom az nem a legjobb ha a hangfal nagyobb, mint az állvány felső tálcája.

[ Szerkesztve ]

(#59165) Beni2360 válasza jambiyya (#59163) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ez a céges kitétel benne is van a jogszabályban és általában tudják is a cégek. Ugye ott az ÁFA visszaigénylés lép fel és kavar lehet. Végül megoldódott az akkor jó. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59166) bunddog válasza BBéci (#59054) üzenetére


bunddog
tag

A 115SW sok lenne 22 nm²-re? Van ilyen hogy "nagy" egy erősebb szub egy adott szobamérethez? Gondolok arra hogy legalább lenne benne tartalék és ha egyszer nagyobb nappaliba kerül akkor meg jó lenne ha nem azért kéne cserélni mert kevés.

(#59167) BBéci válasza Buckey (#59157) üzenetére


BBéci
titán

Így már érthető.

#59158Quqesz
Passz, azt sem próbáltam, csakis analóg kimeneten füleltem a változást. CD-játszóm mostanában optikai kimeneten ad jelet, ha lesz időm és kedvem, meghallgatom, van-e változás.

Rengeteg villásdugó forgatással kapcsolatos cikket lehet olvasni nyomtatottan és a neten is, nem én találtam ki, csupán alkalmazom, mert a nem megfelelő állás egyértelműen rosszabb hangminőséget eredményez.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59168) BBéci válasza bunddog (#59166) üzenetére


BBéci
titán

Nem kimondottan sok, hiszen állítható a jelszint és az érzékenység is.
Használtam pár hétig, nem utáltam, de egy 30-as zárt számomra sokkal nagyobb élményt ad ugyanakkora szobában. Sőt, egy igazán jó 25 centissel is inkább moziznék. Igaz, egy olyan a duplájába kerül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59169) Quetz válasza bunddog (#59166) üzenetére


Quetz
őstag

Nem tudsz elég nagy szubot venni :D Egy nagy szubbal mindíg lehet lassan menni, de egy kicsivel száguldani lehetetlen.

(#59170) bunddog válasza BBéci (#59168) üzenetére


bunddog
tag

Árban van zárt alternatívája?

(#59171) gabber01 válasza Quetz (#59169) üzenetére


gabber01
addikt

Panelban bármekkora túl nagy sajnos. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59172) BBéci válasza bunddog (#59170) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos olyan nincs, ami hangnyomásban megközelítené.
A Bronze W10 passzívmembrános, ezért a 25 centis hangszóró ellenére elég hangos, inkább azt választanám, mert hitelesebb, pontosabb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59173) jambiyya válasza BBéci (#59172) üzenetére


jambiyya
őstag

A "pontosságot" lehet utólag javítani? Elhelyezéssel, EQ-val, vagy ilyesmi?

(#59174) mikrofon válasza Quetz (#59169) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez biztos? Egy nagy hangszóró nagy tekercsezéssel és nagy tömeggel tud olyan fürgén peregni kis teljesítményen, mint egy kisebb?

(#59175) VoidXs válasza jambiyya (#59173) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mindkettővel.

#59174 mikrofon: Azt egyedül az időegység alatt megmozgatott maximális légtömeg mondja meg. Túl sok tényezőtől függ, nem csak tömegtől és mérettől.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59176) mikrofon válasza BBéci (#59172) üzenetére


mikrofon
veterán

Annyit emlegetted már ezt a zárt mélynyomót, hogy most ránéztem.
[link] https://digitalszalon.hu/w10-aktiv-melysugarzo-fekete 130e volt év végen....
Ha ekörül lesz újra és még fehér is, akkor biztos teszek egy próbát. Kíváncsi leszek, hogy tényleg halhatóan jobb-e a 12"-os Klipsch-hez képest.

(#59177) BBéci válasza mikrofon (#59174) üzenetére


BBéci
titán

Teljességgel kizárt. Aki az ellenkezőjét állítja, csak trollkodik.

Az nem zárt, hanem passzívmembrános, ami középút, kompromisszum. Pontosabb, megfogottabb, mint egy reflexes, de nem annyira, mintha zárt lenne.
Vigyázz, mert az 5G modell ugrál, táncol, felborul, azt adták olcsón!
Nem biztos, hogy jobbnak hallanád, mert ízlés dolga.
Sokak számára fontosabb a nagy hangnyomás, mint az egyéb jellemzők.
22 négyzetméterre elfogadható a W10, de számomra is kissé kevésnek tűnt. Néha jól esik házromboló hangerővel mozizni, arra nem alkalmas, míg a szóban forgó Klipsch simán. Mostani akciós, 199990 forintos áráért nagyon jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59178) VoidXs válasza VoidXs (#59175) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ebben a kommentben vetettem össze pusztán gyorsaság alapján rengeteg subot. A tapasztlatok:
SVS SB16 Ultra - 160 ms, 40 cm, zárt
Genius SW-G 3000 2.1 - 115 ms, 8 cm, reflex
Paradigm Signature Sub 25 - 99 ms, 38 cm, zárt
Az első DIY subom - 82 ms, 20 cm, reflex
JBL 4641 - 63 ms, 46 cm, reflex
A mostani DIY subom - 57 ms, 25 cm, reflex
RCF S 8028 II - 29 ms, 2*46 cm, reflex

Látható tehát, hogy a méretek teljesen jelentéktelenek (a vitathatatlan győztes konkrétan a legnagyobb membránfelületű, de lohol utána egy 25-ös), az egyetlen levonható következtetés, hogy a zártak rendszerint sereghajtók. Arra jók, hogy többet kelljen venni belőlük azonos szint eléréséhez, tehát aki ilyet állít, annál az egyéni ízlés vagy a haszonszerzés dominál. Mindenképp próbáld ki őket előtte, semmit ne vegyél meg pusztán fórumi ajánlás alapján.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59179) BBéci válasza jambiyya (#59173) üzenetére


BBéci
titán

Egy bizonyos mértékig igen. De mint tudjuk, szarból nem lehet várat építeni.
Nem árulok szubládákat, mást sem, nekem tök mindegy, hogy valaki zártat, vagy reflexest vesz, egyikből sem származik hasznom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59180) mikrofon válasza BBéci (#59177) üzenetére


mikrofon
veterán

Azt hittem a passziv membrános a zárt...
Akkor melyik a zárt?

Szerk:
Közben rájöttem, hogy ebben #59178 @VoidXs benne van néhány példa, meg is nézem. Megnézem mert a passzívmembrán fizikailag is logikus, hiszen a doboz belsejében is változik a nyomás, így ha nincs nyílt tér, ahol ez kiegyenlítődjön, akkor a passzív membrán ellenmozgással megteszi. Legalábbis erre gondoltam. De mi a helyzet a zárttal. Ott egyszerűen ekkora nyomásváltozás van?! Ha igen akkor ez számomra inkább egy csillapítást jelent.....

[ Szerkesztve ]

(#59181) Dorian válasza mikrofon (#59180) üzenetére


Dorian
félisten

A zárt az, amelyiken nincs se reflexnyílás, se passzív membrán, csak aktív membrán.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59182) VoidXs válasza mikrofon (#59180) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A zártság egyszerűen kényszerrezgést okoz a membránon, ami miatt minden hangot sokkal tovább kitart, mint a passzív membrános vagy reflexes társai. Ezt tökéletesen látod főleg a Paradigm mérési eredményein, vagy 10 periódust letol, míg a reflexesek a másodiknál megállnak, és az is a port hibás hangolása miatt van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59183) jambiyya válasza BBéci (#59179) üzenetére


jambiyya
őstag

Mi ez a "nem árulok szubládákat" duma? Egyszerű kérdés volt célzás nélkül...

Btw, nálam a "40nm alapterület" + "legyen pontos" + "szóljon nagyot mozin" hármas versenyez. Egyelőre úgy látom olyan ez, mint az olcsón/jót/gyorsan hármas, amiből csak kettőt lehet. :)
Azért hajlok a klipsch-re, mert zenét pure üzemmódban hallgatok, szóval főleg mozira kéne. Mondjuk ez a pure mód megbicsaklott picit, mert az audyssesyvel korrigált stereo jobban tetszik. Úgy tűnik tudott annyit simítani, pl. a terjengős mélyeket eltüntette.

Volt avx-en egy dali k-14, az elég jó kompromisszum lehetett volna. Sajna miután beírtam ide (utolsó alkalom volt), valaki elvitte, picit később már hiába hívtam az eladót, pedig hetek óta kint volt.

(#59184) VoidXs válasza jambiyya (#59183) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Tökéletes lesz neked az a Klipsch. Sokkal pontosabb egy zártnál, és hangerőből sincs hiány.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59185) BBéci válasza jambiyya (#59183) üzenetére


BBéci
titán

Egy basszreflex soha nem lesz, mert nem lehet olyan pontos és feszes hangú, mint egy zárt. Ezt nem csak saját tapasztalataim, hanem külföldi tesztek is igazolják.
Az a DALI valóban kiváló a reflexesek között, simán elfogadnám és használnám. ha kapnék egyet. Pénzt viszont csak zártért adnék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59186) Dorian válasza BBéci (#59185) üzenetére


Dorian
félisten

Szubjektív tesztek, vagy objektív mérések?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59187) BBéci válasza Dorian (#59186) üzenetére


BBéci
titán

Nem kérdeztem, csak olvastam.
Valamiért te is zártat használsz sok éve. XT is azokra esküszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59188) mikrofon válasza VoidXs (#59178) üzenetére


mikrofon
veterán

Hogy lehet egy ilyet rendesen kipróbálni?
A tegnap itt taglalt módon, hogy rendelek egy zártat kipróbálom aztán 14 napon belül visszaküldöm?

Azt olvastam, hogy a zárt mélynyomók azért is drágábbak mert, hogy a középkategóriától indulnak. Ha ezt figyelembe vesszük melyik az ami a közép alja? Értem ezalatt azt, ha szeretnék ilyet venni/kipróbálni, akkor melyik az a "legolcsóbb" amit érdemes?

Lehet ezt a "pontosabb" kifejezést kellene pontosítanotok, mert kettőtök szerint pont a másik fajta a legpontosabb. Ami ugye kizárt mert pont különböző a működési elv. Így gondolom mindkettőtöknek mást jelent a pontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#59189) Dorian válasza BBéci (#59187) üzenetére


Dorian
félisten

Én nem csak reflex-ről zártra váltottam, hanem több kategóriát is ugortam, így nem összehasonlítható.
De ha most váltok, valószínűleg reflexre teszem, márcsak a szükséges kisebb dobozméret miatt is. Mondjuk 2 db 15"-os Ultimax vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59190) VoidXs válasza Dorian (#59186) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szinte kizárólag a hiteltelen (jó eséllyel megvásárolt) cikkek teszik ki az ilyen vélemények legnagyobb részét. Mint láthattad, a mérések sokszor egy 20000 forintos PC-s szett alá pozicionálják a zártak gyorsaságát, az azonos körülmények közt végzett mérés pedig vitathatatlan és objektív tény.

Ha az érdekel, hogy egy cikk hiteles-e, egy nagyon könnyű módszerrel lehet tesztelni: szerepel-e az író neve, és van-e bármilyen releváns tapasztalata. A marketing AV oldalak egyike sem meri nyíltan felvállalni, hogy ki írta a cikkeket, kommentszekciót sem tartanak, mert ezzel is túl könnyű lebukni. Ha néha vállalják, mindig kiderül, hogy szakmailag a középiskolás fizikával sincsenek tisztában, nemhogy azzal, ami objektív véleményhez szükséges. Mérés nyilván soha nincs, csak a cikkek végén, hogy hol kell megvenni a minimum négy csillagos értékelésű dolgot. Van még 9 pont, ami a tipikus fake news tesztrendszere egy nagynevű amerikai egyetemnek (szívesen megkeresem), a zárt ládákat istenítő oldalakat sosem láttam 3/10-nél nagyobb hitelességi faktort elérni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59191) jambiyya válasza mikrofon (#59188) üzenetére


jambiyya
őstag

Pont ezért kell elmenni meghallgatni őket. Én ezt fogom tenni, mert "mindkét oldal" érvelése meggyőző. Neked is ezt ajánlom. Kifejezetten próba miatt rendelni/visszaküldeni elég prosztó dolog még akkor is, ha a boltok tényleg nem túl etikusan járnak el sokszor.

(#59192) ada19 válasza VoidXs (#59190) üzenetére


ada19
senior tag

Mit gondolsz a passzív radiátoros modellekről?

Konkrétan erről a kettőről van szó:
BKElec P12-300SB-PR
BKElec Monolith-FF

Mégsenem

(#59193) VoidXs válasza ada19 (#59192) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ezeket a konkrét modelleket nem ismerem, de hallottam már passzív radiátorost. Tényleg félúton van a reflexesek és a zártak közt, szerintem elő tudok keresni mérést, ha nagyon megerőltetem magam. Kicsi, de nem annyira lassú, mint egy zárt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59194) ada19 válasza VoidXs (#59193) üzenetére


ada19
senior tag

Az érdekel főleg, hogy tudnál-e élni vele :D Vagy inkább reflex.

Mégsenem

(#59195) VoidXs válasza ada19 (#59194) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem tudnék vele élni, még mindig gyenge. Inkább a reflex, az gyorsabb is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59196) mikrofon válasza jambiyya (#59191) üzenetére


mikrofon
veterán

A prosztósággal alapvetően egyetértek!
DE!
Hiába megyek el meghallgatni, mert egy akusztikailag jó térben biztos vagyok benne hogy teljesen máshogy fog szólni mint nálam otthon, ami meg akusztikailag szerintem kifejezetten rossz bár annyira meg nem rossz, mintha egy eladótér oldalában kialakított nyitott helységben hallgatom meg, legalábbis remélem :B ..... Engem pedig ez az utóbbi érdekel.

Ha már mélynyomó, akkor ez is biztos szép meg jó de ne már: [link]
véletlenül akadtam rá, gondoltam értékelitek majd hogy megosztom veletek :DD

[ Szerkesztve ]

(#59197) VoidXs válasza mikrofon (#59196) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A nagyon durva hibákat azonnal hallod a kiállítási darabokon, más szobában, és az otthon se lesz másképp. A többi korrigálható apróság.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59198) mikrofon


mikrofon
veterán

Idáig ez a legjobb házimoziszoba amit láttam: [link]
Ezt én is elfogadnám és a család egyik tagjának se lenne ellenvetése szerintem.

(#59199) VoidXs válasza mikrofon (#59198) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez még egy kisebb nappalinak is bőven elmegy, nagyon szép. Ha vendég jön, bepakolsz egy kis asztalt középre, és kész.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59200) mikrofon válasza VoidXs (#59199) üzenetére


mikrofon
veterán

Pontosan így gondolom én is!
A mélynyomók meg így készültek: [link]
Érdekes

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.