Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) dannyl válasza jambiyya (#55949) üzenetére


dannyl
addikt

Hát annyit nem fogok kiadni érte :) Írtam, hogy lehet használt nyugodtan, de abból milyen?

(#55952) Morris válasza dannyl (#55951) üzenetére


Morris
veterán

Az alatt sztem nem tud ajánlani neked senki komplett rendszert.
De még használtat sem :U

[ Szerkesztve ]

(#55953) Dzsano89 válasza dannyl (#55951) üzenetére


Dzsano89
tag

Hello! írtam neked privátban!

(#55954) jambiyya válasza dannyl (#55951) üzenetére


jambiyya
őstag

Csak egy példa (1 perc keresés hardveraprón):
- Yamaha RX-V379 75e
- DALI AXS 5.1 90e

(#55955) mbaker


mbaker
tag

Sziasztok!Dali concepthez neztem használt erősítőt:-Harman kardon 255 50e ft
-onkyo 609 55e ft
-onkyo 626 65ft
Már írtam fentebb hogy pioneer vsx 520 van most.Véleménytek?köszönöm előre is

(#55956) Tamoo válasza mbaker (#55955) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem volt H/K 360 Concepthez, hatalmas csalódás volt. A 255-ös szériával úgy tudom problémák is voltak, de lehet tévedek. Onkyo-kat nem ismerem.
Én valami régebbi nagy Denont vagy Arcamot vennék. De ízlés kérdése is.

(#55957) Piftuka válasza BBéci (#55929) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ezért inkább vegyél hangszórókábelt és szereltess rá dugót."

Rendben, köszönöm az info-t! Így fogok tenni.

"Aquila non captat muscas."

(#55958) mbaker válasza Tamoo (#55956) üzenetére


mbaker
tag

Köszi!Aprón néztem Yamaha rx-861...ez úgy tudom régebbi modell...esetleg?

(#55959) Piftuka válasza mpo (#55947) üzenetére


Piftuka
veterán

- Olvastam több tesztet ezekről a "Wilson Cinematic" és "Wilson Movix" hangfalszettekről, és a lengyel "Hi-Fi guruk" nagyon jó véleménnyel vannak róluk.

Mindez csak a "minden szentnek maga felé hajlik a keze" hozzáállásnak köszönhető (lengyel gyártóról van szó), vagy tényleg ennyire jól sikerült megoldásokról van szó?

- A másik kérdésem az, hogy milyen fő különbség van a két említett széria között? A tesztek alapján számomra nem volt egyértelmű.

- A harmadik pedig, hogy a kategóriában elérhető "Eltax Shine 5.0", "DALI Spektor 5.0", "Polk Audio T50", vagy "HECO Victa Prime 5.0" hangfalszettekhez képest milyen hangzásvilágot, milyen minőséget képviselnek?

Melyik a jobb, minőségi választás "belépő házimozi szettnek" egy jó erősítővel kombinálva?

Továbbra is, csak és kizárólag DVD & BD film a cél...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#55960) Morris válasza Piftuka (#55959) üzenetére


Morris
veterán

Én a Spektort mondanám mint lehetséges verzió.
A két nagy frontot ki lehet cserélni polc sugárzókra, csökkentve a vételárat.
És valami subbal kiegészíteni az 5.0-t

(#55961) zsoika válasza mbaker (#55955) üzenetére


zsoika
addikt

Egyiket sem... várjál egy kicsit, lesz jobb ajánlat.

(#55962) zsoika válasza Morris (#55952) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem volt 100eFt ból egész jó belépő.
Onkyo 535+hkts 16.

(#55963) Morris válasza zsoika (#55962) üzenetére


Morris
veterán

Amikor néztem nem volt bb vétel
Se erősítő se hangfal szett

[ Szerkesztve ]

(#55964) gergo36


gergo36
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit variálnunk kellett a nappalin, ezért gondoltam, hogy újra lefuttatom az Audyssey-t.
A kapott eredményeket kicsit furcsának találom, ezért fordulok most hozzátok. Tudnátok segíteni abban, hogy min kellene változtatnom?
A rendszerem: Denon X1500/Dali Spektor/ SVS SB-1000.
SUB: 1/2-es hangerőn és LFE állásban
A kalibráció:
Mult EQ XT:On
Dynamic EQ:Off
Dinamic Volume:Off
Front és a Center Large-on, Surrond small, subwoofer yes
Távolságok: FL:3,54m / FR:2,82m/ C:3,12m / Sub.:3,81m / SL:3,51m /SR:0,93m
Szintek: FL:-4.5dB / FR:-6.5dB/ C:-3.5dB / Sub.:-5.0dB / SL:-1.5dB /SR:-6.5dB
Crossovers: Front/Center Full, Surround 40 Hz.

Mérés után minden ment Small-ra, vágás 80 Hz-en, illetve sima LFE 120Hz.
A távolságokat nem piszkáltam (csak a SUB-nál van a ténylegeshez képest 1m különbség, a többinél csak pár centi,de ez gondolom a nappali adottságai miatt van).
Egy majd 20 nm-es nappaliról van szó egyébként, a nézőpozíció mögötti fal végig ablak.
Tisztában vagyok vele, hogy nem ez a tökéletes, de a jelenlegi adottságokból szeretném a maximumot kihozni.

Köszönöm a segítséget!

(#55965) Quqesz válasza Piftuka (#55959) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én nagyjából így raknám sorba:
Dali
Polk
Heco
Eltax
De abban igaza van zsoikának, hogy ha picit vársz lesz jobb is jó áron. Pl BF alatt azért jókat ki lehet fogni (én is akkor vettem a Klipsch-et, 320->akció 220e->bf 170e).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#55966) mbaker válasza zsoika (#55961) üzenetére


mbaker
tag

Köszi!De maga a felsorolt erősítőket megfelelőnek tartod?Az árúkkal van baj?Az onkyo 626 a legszimpatikusabb...

(#55967) zsoika válasza mbaker (#55966) üzenetére


zsoika
addikt

50eFt ért HK 355-t is lehet kapni ,de elég régi az is, csakúgy mint a 609. Ráadásul mindkét Onkyo 2012 előtti széria, amik HDMI panel hibával küzdenek.
Onkyo 636-tól már vehető évjárat ..pl. nekem is 838 van.

[ Szerkesztve ]

(#55968) Piftuka válasza Quqesz (#55965) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az input-ot mindnyájatoknak!

Természetesen nem kapkodom el. :N

Most költöztettem vissza a tévét, még "ízlelgetem" az új helyén a látványt. És persze tanakodom, hogy a mostani 55 coloshoz képest látványban, helyigényben hogyan "adja majd magát" a 75, vagy 85 colos ugyanazon a helyen. A szett, az erősítő elhelyezése, de még a fizikai kialakítása is függ majd ettől.

A dió és wenge színű fadobozos szettek egyébként tetszenek. :K

No, de mi a helyzet a Wilson szettekkel? Azok hol helyezkednek el egymáshoz, és az említettekhez képest?

No, és a "Yamaha NS-F/P51", "JAMO S805/807/809", valamint a "Klipsch R620"? :)

"Aquila non captat muscas."

(#55969) mpo válasza gergo36 (#55964) üzenetére


mpo
veterán

Mit mondjak, ha a mérés előtti eredményeket írod le és utána állítod be úgy, ahogy kell, de abból meg nincs mérési eredmény?
Az ablak elé kell az itt sokszor javasolt vastag sötétítőfüggöny.
Ha a szub -12 dB, akkor lejjebb kell tekerned hátul és újra mérni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#55970) ada19 válasza gergo36 (#55964) üzenetére


ada19
senior tag

Pontosan mit találsz furcsának ezekben? (Nekem első ránézésre nincs semmi kirívó.)

Mégsenem

(#55971) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!
Apósoméknál adott egy Panasonic sa-ht850 házimozi szett amit az új tv-vel szeretnének összekötni. Jó megoldás lehet egy rca-hdmi átalakító nekik? Avagy mivel javasolják ok összekötni egy új tv-vél?

[ Szerkesztve ]

(#55972) Quqesz válasza Hitch (#55971) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van rajta optikai bement? Ha nincs, akkor amit említettél jó lesz. Még optikai/rca átalakító lehet alternatíva, de minőségben nem hiszem, hogy jobb lenne.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#55973) Hitch válasza Quqesz (#55972) üzenetére


Hitch
aktív tag

Nincs sajnos.

(#55974) Molnartib29


Molnartib29
csendes tag

Sziasztok! Van egy csodálatos Creative Gigaworks S750 (téháikszes) 7.1 szettem aminek tönkrement a beépített erősítős mélynyomója vagyis jelen állapotában így használhatatlan. Azok a 70 wattos szatellitek viszont túl jók ahhoz, hogy kidobjam azokat is. A kérdés, ha vennék egy bármilyen 5.1-es erősítőt a használt 10 ezer Ft-ostól a vadi új 100 ezresig azzal szebben szólnának? Erősebb, tisztább lenne a hangjuk vagy ugyanolyan, mint a gyári erősítős mélynyomóval ami tönkrement? Van e értelme így új rendszert építeni pénzspórolás gyanánt mivel az összes szatellit már adott lenne és csak mélynyomót kellene venni az erősítő mellé.

(#55975) Hitch válasza Quqesz (#55972) üzenetére


Hitch
aktív tag

Most azt olvasom, hogy ezek az átalakítók nekem nem jók mert az rca rész az a kimenet. Ez létezhet?

(#55976) jambiyya válasza Molnartib29 (#55974) üzenetére


jambiyya
őstag

Ha olcsón akarnám megúszni, és egyébként tetszene a szatelitek hangja, akkor én is ezt tenném.
Erősítővel szebben is szólnának, és a mélynyomónál is találsz jobbat.

(#55977) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Van egy Onkyo Tx-nr608 as erősítőm, és egy Magnat vintage 5.1-em.
Ha házimozizásról van szó akkor én ezzel a setup-al teljesen meg vagyok elégedve.
Viszont sztereo zene hallgatás terén szeretnék majd fentebb lépni.
Ezzel kapcsolatban lenne egy pár kérdésem.
Az első az,hogy a fent említett erősítőt fel lehet e valami hdmi-s eszközzel "okosítani"?
Értem ez alatt azt, hogy lehessen mondjuk bluetooth-on nyomatni neki a zenét, vagy wifi-n, usb-n stb?
Az usb nem fontos, az már tökéletes lenne, ha a laptopomat rá tudnám valami módon csatlakoztatni vezeték nélkül. Erre a célra megfelelhet egy Google chromecast?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a 608-as tudja ezt a zone2 funkciót, és ha mondjuk a zone2 line out rca kimenetre rá kötnék egy valamilyen analog sztereo erősítőt, és arra 2 hangfalat zene hallgatásra, akkor az hozna e minőségbeli előrelépést?
Meg egyáltalán tudna így működni a dolog? Gondolom az Onkyo így egy dac ként funkcionálnia csak, és a hdmi-n, és az optikán bejövő forrást adná át a sztereo erősítőnek egy analog kábellel. :F

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#55978) gergo36 válasza mpo (#55969) üzenetére


gergo36
csendes tag

A régi eredmények nincsenek meg. Nem is volt eszembe, hogy pakolás előtt mérjek (majd legközelebb).
Az lenne az optimális beállítás, ahol a SUB +/- 0.0?
Kicsit akkor tekerek rajta, és újramérem az egészet.

(#55979) gergo36 válasza ada19 (#55970) üzenetére


gergo36
csendes tag

A két oldal nem egyforma, ez okés is, mivel nem középen van az elsődleges nézési pozíció.
A SUB-on kicsit tekerek és újra mérek mindent.
Az egyiknek nem "0,0" kellene lennie, és akkor a többi meg ehhez képest lenne beállítva?
EQ görbét nem találtam a menüben. Az X1500-nál létező dolog egyébként?
A beállításaim rendben vannak?
Köszi!

(#55980) Dorian válasza gergo36 (#55979) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell egyiknek sem 0-nak lennie. Lènyeg, h ne nagyon legyen pluszban egyik sem, ill. ne -
12 legyen a szub vègeredmènye, mert akkor valszeg mèg halkabbnak kène lennie.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55981) Quqesz válasza Hitch (#55975) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én amit erről a készülékről találtam a neten képet az szerint van egx vcr/aux audio in és egy tv in rca sztereo pár. Ezen be tudod vinni a hangot, de csak sztereo lesz, valódi 5.1 v 7.1 nem. Az csak a vele lejátszott videókon. Ha van benne hangkép(virtual sorrund, dolby neo v vmi hasonló, az tud hangképet készíteni, de az nem valós 5.1/7.1 lesz.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#55982) Molnartib29


Molnartib29
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Genius sw hf 5.1-hez tartozó gyári, aktív mélyládám (beépített 5.1-es erősítővel). Ezt a képen látott módon (1db mono rca kábellel) vagy bármilyen más módon rá lehet csatlakoztatni egy külső 5.1-es erősítőre úgy, hogy egy új 5.1 rendszer részeként működjön a külső 5.1-es erősítőre csatlakoztatott szatellit hangszórókkal?

(#55983) VoidXs válasza Molnartib29 (#55982) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#55984) Pipu


Pipu
csendes tag

Sziasztok!

Egy kb 20 m2-es szobába szeretnék házimozit, kimondottan filmezéshez. Az a tervem, hogy most vennék egy erősítőt, amihez a régi 5.1-em hangszóróit használnám, aztán amint lesz pénzem, vennék hozzá hangszórókat is.
Nem vagyok vájt fülű, de olyat keresek, ami azért emberi térhangzást nyújt majd. HDMI-vel kötném rá a tv-re és jó lenne, ha a későbbiek miatt 7.1-et is tudna.
Tudtok esetleg ehhez használt erősítőt ajánlani 60-70 ezer körül max?

Előre is köszi!
P

(#55985) ada19 válasza Pipu (#55984) üzenetére


ada19
senior tag

Amennyiben nincs szükséged 4K és HDR átengedésre, pl. HardverAprón van egy X2000-es Denon majdnem ennyiért. Használtan egyébként 100-110 körül már jóval nagyobb kínálat vár.

Mégsenem

(#55986) RendiT


RendiT
csendes tag

Hello! Erősitő vásárlás előtt vagyok. Nincsnek nagy igényeim a használt piacon vásárolnék 30eft nagyságrendileg 5.1 erősítőt. Eddig egy Pioneer VSX-609RDS használtam. Mivel ingyen volt és nem sikerült belőle rendes 5.1 jelet csikarni hiába probálkoztam optikai jelen keresztűl több féle eszközzel igy maradt az A+B sztereo mód ami teljesen megfelelt amig az egyik csatorna el nem némúlt. A javítás költsége 20eft minimum és mivel ismeretlen előélete van a régi erősitőnek lehet egyszerűbb venni egy másikat. Álltalában tévén nézek tartalmat és optikai jelforrásal van megoldva az összekötettés. A kérdés hogy a jövöben nézzek inkább hdmi-s erősitőt vagy továbbra is maradhat az optikai kábel? Remélem ha már invesztálok sikerül valós 5.1 megszólaltatni. A tévé egy samsung ue65tu8000 és van még egy ps4pro-m is. A filmeket a tévén nézem küldő hdd használtával. Előre is köszönöm!

(#55987) Pipu válasza ada19 (#55985) üzenetére


Pipu
csendes tag

A 4k és a hdr átengedés ahhoz kellene,h külső lejatszóról küldjem a tv-re a jelet? Mert akkor az valóban nem kell. :)
A Logitech z906-ot is néztem, de nem tudom az jobban teljesít-e, mint egy erősítő jó hangfalakkal.

(#55988) #09634560 válasza RendiT (#55986) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jó az optikai. Lényeg: a tévé ne dekódoljon hanem automatán , érintetlenül menjen ki a jel, majd az erősitő dekódolja. (enm ismerem ezen samsung optikai menüjét).

Pipu: A denon X2000 sokkal jobb, persze megfelelő hangfalakkal. Ez is elmegy

[ Szerkesztve ]

(#55989) BBéci válasza Pipu (#55987) üzenetére


BBéci
titán

Az a Logitech egy PC-hez illő szett, nem azonos ligában játszik a házimozi erősítőből és hozzá illő hangdobozokból álló rendszerekkel.
Az neked kell tudni, hogy szükséged van 4K és HDR átengedésre, vagy nincs. Ha a tv a lejátszó, akkor nincs.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55990) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy TCL 50P715 4K tévét. Van régebbről itthon egy LG LH-T250SC 5.1-es házimozi. Össze tudom kötni ezt a két eszközt?

A házimozinak 2db aux in RCA(?) csatlakozója van, egy AV adapterje és egy digitális audio kimenete. Vegyek egy DAC-ot ami az SPDIF-et RCA-ra alakítja? Jó lesz a hang, megmarad az 5.1? Egyáltalán ez a házimozi lejátsza a mai modern 5.1-et? Útmutató szerint DTS-t, Dolby Digital-t és Dolby Pro Logic II-t tud.

Illetve ha egy DAC megoldja ezt nekem akkor milyet vegyek? Az olcsó, kínából való rendelést preferálnám, tudok várni.

Más. A TV-be HDMI-n menne a kép a gépből. Nem csak filmezésre használnám az 5.1-et, hanem zene hallgatására is. Úgy is jó, ha a kép a HDMI-n megy a tévébe, viszont a hang a számítógépből SPDIF-en a házimoziba?

Válaszokat előre is köszönöm!
Péter

(#55991) #09634560 válasza csuzda (#55990) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pont az a gond hogy az lg-n az spdif az kimenet és nem bemenet, így max sztereót kap rca-ról max dpl II.t játszik le neked az lg. Valóban megteszi a legolcsobb DAC is de inkább ha van igény .1-re cserélném, ha nincs, csak a tévé hangja legyen jobb max arra megteszi.

(#55992) Rp526 válasza csuzda (#55990) üzenetére


Rp526
aktív tag

Jó a kínai, pl.
5.1 nem lesz (RCA két csatornát továbbít), de a kamu digitálisan felkonvertált 5.1-et megkapod (Dolby Pro Logic II). A tévéd sztereó jelet fog küldeni a kínai kis kütyüre.
Ha zenét is akarsz hallgatni rajta, akkor csak húzd össze egy jack-RCA-val és kész vagy.

Megelőztek..
Ha a zene tényleg picit jobban érdekel 15-30e közt vannak ezerszer jobb 2.0 változatok.
Itt segítenek: Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)

[ Szerkesztve ]

(#55993) csuzda válasza csuzda (#55990) üzenetére


csuzda
aktív tag

Elírtam :( a TV-nek van " egy AV adapterje és egy digitális audio kimenete."

De akkor ez az 5.1-es házimozi úgy 5.1, hogy csak DVD-ből képes azt előállítani, bemenetből már nem? Ha ez így van, akkor olcsón meg tudnám azt csinálni, hogy ezt a központi egységet lecserélem egy modernebbre? Akkor legalább hangszórokat nem kell vennem :(

(#55994) zsoika válasza csuzda (#55993) üzenetére


zsoika
addikt

Egy ilyen Onkyoval [link] meg tudod oldani ha kiheréled passzívra a sub ot ,de félő hogy a sugárzók alacsony impedanciája miatt lekapcsol a védelem...vagy elfüstöl.
Pioneernek van még ilyesmi szériája VSX-S (ahol passzív sub végfok kimenet is van) ...az nem 6Ohm ról indul

[ Szerkesztve ]

(#55995) Rp526 válasza csuzda (#55993) üzenetére


Rp526
aktív tag

Igen, ha találsz olyan központi egységet.. ami mondjuk optika vagy HDMI-t tud. Jófogáson talán van esélyed ilyen régi "házimozi kombókat" találni olcsón. Ajánlani nem fogja senki, de ha csak a "DVD lejátszós" részét kicseréled működhet.
A te házimozidat mindenestől 6e Ft körül árulják.. 20e környékén már van komplett HDMI-s szett.. A te döntésed.

[ Szerkesztve ]

(#55996) zsoika válasza Rp526 (#55995) üzenetére


zsoika
addikt

Én a panasonic sa ht 870 25eFt ért adtam el 2 éve.... szinte azonnal elvitték. :K

(#55997) Rp526 válasza zsoika (#55996) üzenetére


Rp526
aktív tag

Nekem a másik szobában egy Solo6C van az "alvós TV-hez" kötve, 30e körül vettem. Ennyiért sokkal jobb élmény, zenehallgatásról nem is beszélve. De persze nem 5.1-es mint ezek a "bögreszettek" :D , viszont ennyiért kompakt és nagyon szépen szól.

(#55998) zsoika válasza Rp526 (#55997) üzenetére


zsoika
addikt

👍

(#55999) myckey


myckey
veterán

Üdv urak !

Van egy ilyen "csodám"...
Microlab Solo 9C

Nagyon is jó, nekem, ez ok.

Viszont, elképzelhető hogy lenne mellé egy PS5...
Na ezen egy HDMI van, meg USB és ennyi, ha jól tudom.....

Miként lehet megoldani a hang átvitelét konzolról, a Hangfalakra, hogy minőségben jól jöjjek ki?

HDMI kábellel lenne csatlakoztatva, egy Acer(nekem IPS ) monitorra a konzol, ha ez is számít ( gondoltam, hogy monitorból HDMI kábel hangfalba és akkor ez így ok )

:R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#56000) gab1ka válasza myckey (#55999) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Azon a monitoron nincs HDMI kimenet a link szerint, csak két bemenet.A konzolból mehet optikai kábellel a hang a hangcuccba, a kép a monitorba HDMI-n, vagy HDMI a hangfalba és onnan a hangfalról tovább a monitorba a kép szintén HDMI-n a HDMI Out-ot használva.Ez utóbbi esetben érdemes lenne tájékozódni hogy a képáteresztés vajon megfelelően működik e.Én az egyszerűbb optikai kábeles megoldásnál maradnék.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.