Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85551) Barret001 válasza axer6907 (#85550) üzenetére


Barret001
addikt

BMS-en keresztül is lehet. De csak KETTŐT! Többet tilos,mert leégés lesz a vége.

(#85552) axer6907 válasza Barret001 (#85551) üzenetére


axer6907
csendes tag

Köszi, hátha nincs ellenvetése senkinek megpróbálom.

(#85553) Barret001 válasza axer6907 (#85552) üzenetére


Barret001
addikt

Egy ehhez kapcsolódó [Videó]

(#85554) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Konyhai elszívó motorja nagyon hangos. Mindig az volt, de mostmár zörög is. Láttam, hogy létezik olyan, ami padlásra tehető, ebből jött a gondolat, hogy kivenni a motor-ventillátor egységet, felvinni a padlásra, összecsövezni, esetleg betenni valami dobozba, onnan megint egy kis cső, és annyi. Persze a vezetékeket is megtoldani. Láttok ebben valami buktatót?

-

(#85555) 4ron


4ron
senior tag

Le szeretném fóliázni a kocsimban a középső műanyag elemet, ki is szereltem az autóból, de műanyag "ponthegesztéssel" van összeragasztva a két elem alulról. Próbáltam szikével levágni a kis szürke hegesztéseket, de ehhez túl kemény az anyag. A szikét melegíteni is próbáltam tűzhelyen, de a végén már kicsit megolvadt a műanyag tok is, úgy hogy ez nem túl biztonságos :D
Próbáltam fúrógéppel is szétzúzni a hegesztéseket, de nem ez lesz a megfelelő megoldás, nem jutottam vele semmire.

A kérdésem az lenne, hogy van bárkinek ötlete, hogyan lehetne roncsolásmentesen szétválasztani a két elemet egymástól? Forrasztópákám nincs, nem is használtam már gyerekkorom óta, de eszembe jutott, hogy esetleg ahhoz lehetne csatlakoztatni egy pengét és azzal talán könnyen le tudnám vágni, de nem tudom mennyire életszerű az ötlet és hogy valamelyik Praktikeres / Obis / filléres forrasztópáka alkalmas-e a célra.
Meg ha már vennék forrasztópákát, akkor jó lenne olyan, amit később tudok használni kisebb dolgok javítására is.

Szóval az első kérdésem az lenne, hogy ti mivel mennétek neki a ponthegesztésnek?
A második pedig ha forrasztópáka az előző kérdésre a válasz, akkor milyet vegyek? :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#85556) Janusz001 válasza 7Sony7 (#85554) üzenetére


Janusz001
őstag

Nálam is így van, keveseltem a gyári elszívó teljesítményét, én külön kapcsolóra tettem a padláson lévő ventit, csendben teszi a dolgát, ha meg kell az extra kakaó, akkor bekapcsolom a gyári ventit is.
Padlás nálam át van szellőztetve, erre is érdemes figyelni.

(#85557) 7Sony7 válasza Janusz001 (#85556) üzenetére


7Sony7
addikt

Tettél egy plusz ventit is a csőbe?

-

(#85558) macilaci78 válasza 4ron (#85555) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dremel marófejjel csiszold le a hegesztést.

Pillanatpáka, a gyári hegy helyére pedig egy megfelelő vastagságú tömör rézdrótot tegyél, úgyis el fogod dobni. A rézdrótot MCU kábel blankolásából is veszerezheted, sarki villanyboltban méterre adják.
Forrasztóval macerás lesz: ahogy olvad, enged, feszítened kell egymstól távolabb a két anygot, amennyit enged. Sokat nem fog, mert a többi, még hideg hegesztés tart. Szóval az egyiket melegíted, távolítod, majd a másikat, a harmadik és így tovább. Majd vissza az elsőre. Lehet, lesz 3-4 köröd is, mire sérülés nélkül mindegyik elengedi.
Aztán ott marad az olvadt műanyag, amit el kell dolgoznod.

Az nem opció, hogy műanyag hegesztőhöz beviszed, aki ért hozzá és a fóliázást követően össze tudja rakni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85559) kcsa válasza 4ron (#85555) üzenetére


kcsa
veterán

MK2 Focus? :)

(#85560) 4ron válasza macilaci78 (#85558) üzenetére


4ron
senior tag

Pont hasonlóval játszottam gyerekkoromban, mint amilyet linkeltél, nagyfaternak valami régi szovjet gépe volt, azzal forrasztgattam az elromlott elektromos játékaimat :)
Valami ilyesmi marófejre gondoltál?

Beszéltem egyébként műanyag hegesztővel is, de nem kaptam pozitív választ.

#85559 kcsa: pontosan, vagyis mk2.5 :) már amikor megvettem, elég ramaty állapotban volt, valószínűleg valami folyadék marhatta meg. Megvettem a fóliát, lefóliáztam a rádiókeretet, fűtéskapcsoló keretet, alatta lévő kis tároló ajtaját, de ez az alkatrész kimaradt, mert olvastam, hogy macerás megcsinálni. Most végre elhatároztam magam :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#85561) macilaci78 válasza 4ron (#85560) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Inkább a gömb alakú.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85562) Dr. Akula válasza 4ron (#85555) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ez egy gányolós topik. Szóval lássunk valami igazán szakbarbár megoldást! :DDD

(#85563) 4ron válasza Dr. Akula (#85562) üzenetére


4ron
senior tag

#85562 Dr. Akula ilyesmire gondolsz? :D Próbáltam ezt a módszert is!

#85561 macilaci78: végül lefóliáztam szétszedés nélkül. Ez volt a legköltséghatékonyabb megoldás :) Nem hibátlan, pár helyen van apróbb légbuborék, illetve teljesen le kellett volna csiszolni a műanyag elemet, mert pár helyen látszik a festékvastagság. Ilyen lett a végeredmény:

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#85564) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok,

Arra vállalkozom, hogy a házon oldalt saját magam építek egy kis beállószerű, lábakon álló szerkezetet. Első kérdésem az lenne, hogy milyen anyagot tudok venni a tetejére, ami nagyobb egybefüggő darabokban van és átlátszó, hogy a fényt ne fogja le az udvaron?

Hátul szaki csinálta, valami polikarbonát van, de az kis darabokból van, ami miatt a tartója sok "lécből" áll. Mivel ez nem alu lesz (valszeg vas, vagy ha nem aranyár, akkor fa), így szeretném minimalizálni a tartók számát, mert valszeg nem túl esztétikus. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#85565) A Zéé válasza 4ron (#85563) üzenetére


A Zéé
addikt

Milyen fóliát vettél? Nekem is hasonló feladatom lenne, csak más színű a könyöklő betétje, mint a rádió keret. Halogatom évek óta... :B

Just a simple Lineman...

(#85566) pjen válasza Winne (#85564) üzenetére


pjen
félisten

A polikarbonát jó lehet.. Nekem is abból van a terasz tetőm. 210cm a tábla szélessége 70 cm re vannak alatta zártszelvények.

(#85567) Dr. Akula válasza Winne (#85564) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Drótüveg.

Régi paneles erkélykorlátok tipikus anyaga. Jöhet a jégeső nyugodtan...

[ Szerkesztve ]

(#85568) RandomName válasza Dr. Akula (#85567) üzenetére


RandomName
aktív tag

A drótüveg nem edzett, hanem csak merevített üveg. A célja anno az volt, hogy amikor nekimegy valaki akkor ne essen ki, mert a drótot nem szakítja át. Mint ma a fóliás biztonsági üvegek. Én nagy fesztávon nem raknám tetőre.
Másrészt üveg. Folyékony. Ha olyan keveréket használnak hozzá, akkor pár év alatt a függőlegesre kitalált drótüveg meg fog "folyni" struktúrálisan, ha vízszintesen van felrakva. Ez fénytörésproblémát, de akár táblaközépen belógást is okozhat, ha a kérdésfeltevő által "minél kevesebb tartó" kerül beépítésre.

Ennek az az oka, hogy a drót miatt igazán kemény üveget nem lehet ehhez használni, mert akkor a hőtágulástól eltörne. Azok az üveggyártásban használt alapanyagok amivel ma a drótüveget előállítják, meg emiatt olyan "puhák", hogy 5-10 év alatt láthatóan alakváltozhatnak.

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85569) Z_A_P válasza Winne (#85564) üzenetére


Z_A_P
addikt

Én (majd) biztonsági víztiszta üveget teszek terasz tetőnek, pontosan hogy ne sötétítsen október - május között. Nyáron meg kap napvitorlat üveg alatt kifeszítve hogy árnyék legyen.

OK

(#85570) Phülöp válasza RandomName (#85568) üzenetére


Phülöp
addikt

ez erősen szakmai hozzászólás volt, nem igazán topikhű :DDD

viszont ma is tanultam valamit :R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85571) lemmy71 válasza Z_A_P (#85569) üzenetére


lemmy71
őstag

Az üveg fölé tedd a napvitorlát, úgy jobb lesz a hatásfoka. Amúgy olyan 60 - 70 C is lehet a levegő, az üveg és a napvitorla közt.

(#85572) Dr. Akula válasza RandomName (#85568) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Hát nemtom, ami tetőt apám 40 éve felrakott, az még ma is ugyanúgy áll. Kb. olyasmi mint a 2. képen. Az oszlopok lehetnek messze egymástól, a kereszttartó vasaknak viszont nem muszáj követniük, lehetnek gyakrabban is. Azt gondolom hogy nem ez a legprofibb üveg, de hát így is valami 45 rongyot írtak négyzetméterére. Tartósnak meg tartós, egy csomó lakótelep bizonyítja. Az igaz hogy tud törni, de a háló miatt ez leginkább pókhálósodást jelent. Ami lehet hogy nem szép, de jobb mint egy nagy lyuk, ráérős a javítása. Pláne ha ennél csak drágább megoldások vannak.

[ Szerkesztve ]

(#85573) razorbenke92 válasza lemmy71 (#85571) üzenetére

+1
Tetőtéri ablaknál egy félig átlátszó külső roló nagyságrendekkel jobb mint egy teli belső hőkinttartás szempontjából.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#85574) Z_A_P válasza lemmy71 (#85571) üzenetére


Z_A_P
addikt

Persze az lenne jobb, de
1) ott a szél /eső rangatja
2) fel kéne masszak a terasz fölé valahogy rögzíteni /felrakni

Habár lehet atdobom az üveg felett a vitorlát, és üveg alatt át /meg kotom kötéllel :F
Az talán nem tűnik problémásnak.

[ Szerkesztve ]

OK

(#85575) Z_A_P válasza razorbenke92 (#85573) üzenetére


Z_A_P
addikt

De ez kültéri, annyiban más. Nyitott terasz.

OK

(#85576) lemmy71 válasza razorbenke92 (#85573) üzenetére


lemmy71
őstag

Ezért mondom. Annó én is megvettem hat nagy tetőtéri ablakra, a méregdrága belső fényzáró rolókak. Az oké hogy ha lehúzom akkor egyből éjszaka ká lesz, de viszont az ablak mellett érezhető a forróság. Mióta megvettem a külső fényzárót azóta kellemes az idő klíma nélkül is.

(#85577) lemmy71 válasza Z_A_P (#85574) üzenetére


lemmy71
őstag

A szomszédban is a tető felet van a napvitorla. A szélein visszahajtva gurtni anyag van rávarva és abban van a paracord zsinór. Azt nem tépi szét a szél, amúgy négy csiga közé van kifeszítve, így bármikor behúzható.

(#85578) RandomName válasza Dr. Akula (#85572) üzenetére


RandomName
aktív tag

A 40 éve felrakott üveggel nekem sincs bajom. Az utóbbi 10-20 évben gyártottnál láttam ilyesmit....

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85579) lemmy71 válasza RandomName (#85578) üzenetére


lemmy71
őstag

A mai drótos üveg, meg se közelíti az átkosban készülteket :N

(#85580) Winne válasza Dr. Akula (#85567) üzenetére


Winne
nagyúr

7x4 méterben gondolkodok, ennek ott már bitang súlya lenne, nem?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#85581) Winne válasza Z_A_P (#85569) üzenetére


Winne
nagyúr

Napvitorla volt fent 1 évig, idénre elöregedett az anyag és a szél 1-0-ra szétszakította. :(

Több pénzt nem engedek arra áldozni, innen kezdtem el gondolkodni.

Valami ilyesmi lenne a cél, az oszlopaim már megvannak.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#85582) pjen válasza Winne (#85580) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 10 éve van üregkamrás 10mm polikarbonát, semmi baja. Hasonlóan mint a képen amit betéttel.

[ Szerkesztve ]

(#85583) PROTRON válasza Winne (#85581) üzenetére


PROTRON
addikt

Almát szerintem almával kéne összehasonlítani, semmilyen összehasonlítható műszaki paramétert nem állítottál szembe a kollega által javasolt külső napvitorla, telepítési műszaki megoldásával. Jó lenne fotó mind a kettőről hogy össze lehessen hasonlítani, mi volt nálad a hiba, hogy jó megoldás születhessen, ne megint fél megoldás. ;)

1 dolog hogy kényelmetlen felszerelni, más dolog hogy tényleg fel tud melegedni a napvitorla felett, környék ami semminek sem tesz jót.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85584) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok.

Van egy 92mm-es Cooler Master ventim, ami ezt produkálja: [link]
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mi lehet a baja? Próbáltam a másik oldalán a kupakot kifeszíteni, de nem sikerült, mert elég durván bele van préselve. Illetve pörgettem a lapátot, mozgattam össze vissza az egészet, de semmi változás! Olyan, mintha a másik irányba akarna elindulni. Egyébként egyáltalán nem akad sehol, nem is kattog, nem csapágyas!

Nem is az ára miatt szórakozok vele, hanem azért csinálnám meg, mert márkás 92mm-es világítós ventit égen földön nem találok. Ebből is zöld ventit akarok csinálni :D

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#85585) PROTRON válasza Satyricon (#85584) üzenetére


PROTRON
addikt

Hány volton próbálod járatni? Megvan a 6V? PWM esetén 50%?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85586) lemmy71 válasza Winne (#85580) üzenetére


lemmy71
őstag

7X4 méteres előtetőnek már önmagában is van súlya. Ha nagy táblás drótos üvegbetétek lesznek benne, akkor számolj a természetes dilatációval is. Az hogy az üveget szélvédő ragasztóval ragasztód be, csak egy dolog. Ekkora monstrumnál már magát a konzolt egy gimibakon keresztül rögziteném a falhoz. Vagy valami "zsanéros" megoldással, mert szerintem a különálló oszlopok, idővel elmozdulnak :U

[ Szerkesztve ]

(#85587) razorbenke92 válasza Satyricon (#85584) üzenetére

Nekem ez úgy néz ki, mintha nem találná el a kommutációt. Ha eddig ment, és most nem, akkor kiesett egy fázis. Ez lehet tekercshiba, vagy a vezérlésben lévő meghajtó hibája is. Én magam egyébként PC ventinél nem láttam még ilyet, csak más EC motornál.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#85588) Satyricon válasza PROTRON (#85585) üzenetére


Satyricon
addikt

PWM-es a venti, az alaplap 4 tüskéjére dugtam rá. PC boltban dolgoztam anno, behozta egy srác, hogy valamit kezdjünk vele, mert neki nem kell, ugyanis nem működik. Én meg elhoztam, mondom pont ilyet keresek, majd én megcsinálom! De szét se lehet szedni, mert nem gumi dugós a másik vége, hanem műanyag, és emiatt ki sem lehet feszíteni a helyéről...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#85589) PROTRON válasza Satyricon (#85588) üzenetére


PROTRON
addikt

de nem írtad be hogy hány %on járatod.
Ha meguntad a sikertelenséget, ezt 10 secbe került megtalálnom, lehet ha egész perceket szánok a kérdésre, találok közelebbi forrást is.
BTW nekem van egy 200-as ventim, amit szintén úgy kaptam hogy nem működik, a tápvezetékeit már próbálgattam, eredményre nem jutottam, az meg se moccan...ha neked még is sikerül, majd érdekel a megoldás. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85590) Dr. Akula válasza Winne (#85580) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Van súlya, persze, de ha úgyis vasoszlopra rakod, elbírja.

(#85591) Satyricon válasza PROTRON (#85589) üzenetére


Satyricon
addikt

Passz... Rádugtam a lapra, és ennyi. Lehet szoftveresen állítani a sebességén?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#85592) PROTRON válasza Satyricon (#85591) üzenetére


PROTRON
addikt

alaplapi UEFIban kéne lennie egyenkénti pwm vezérlésnek a ventikhez, beállíthatóan. Túrd fel. ;)

De van 1-2 egész egyszerű progi is, JayzTwoCents is ajánl egy egész faját, keress rá.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85593) Satyricon válasza PROTRON (#85592) üzenetére


Satyricon
addikt

Nekem nincs még UEFI-m, régi a lapom :DDD

De ezt a progit megnézem, köszi! :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#85594) Winne válasza lemmy71 (#85586) üzenetére


Winne
nagyúr

A polikarbonátnál nincs könnyebb, ugye?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#85595) pjen válasza Winne (#85594) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem, esetleg egy fólia. Egy 400x210cm lapot könnyedén mozgattam egyedül.

(#85596) lemmy71 válasza Winne (#85594) üzenetére


lemmy71
őstag

A NASA -nak biztos van :DDD
Én szívem szerint nem pártolom a polikarbonátot, az üveg tartósabb könnyebben tisztítható és nem kopog úgy rajta az eső. Viszont nehezebb, költségesebb és macerássbb a beszerelése.
Star Trek IV: A hazatérés
átlátszó alumínium :DDD

(#85597) 4ron válasza A Zéé (#85565) üzenetére


4ron
senior tag

Aliról vettem pár éve, meg is kerestem neked a hirdetést, pontosan ez volt az. Igazából nincs vele problémám, 3 éve van fent a rádiókeret körül és bírja a nyári hőséget és a téli hideget is.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#85598) Barret001 válasza lemmy71 (#85596) üzenetére


Barret001
addikt

Nem pártolod a mikro műanyagot? :)

(#85599) macilaci78 válasza Dr. Akula (#85567) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kb 15 m2 drótüveg előtető van szüleimnél a szobám előtt. 2-3 tábla eltörött anno jégesőben, Apám kicserélte. Hanyatt fektetett T-vasak közt van talán 70-80 tengelytávolsággal, egy sorban 3 tábla 10-15 cm átlapolással.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85600) macilaci78 válasza lemmy71 (#85586) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A felső részét hozzáfúrja a falhoz, az alsó részét tartja az oszlop. Ahogy dilatál, a falon lévő gerenda és a földbe ásott oszlop marad fix, a kettő találkozása mozog. Mennyi lehet ennek a szerkezetnek a dilatációja? 2 centi? Ennyit elbír a vas oszlop, csak a tető gerendáját ne ponthegesztéssel rögzítse, hanem folytonos varrattal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.