Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85251) pjen válasza Barret001 (#85250) üzenetére


pjen
félisten

Az egyen áramra gondoltam. Akár egy peltier elem is szóba jöhet. Például egy termesz vár hűtő kamrájában.

(#85252) RandomName válasza Marcsello31 (#85245) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ingyen ebéd nincs.
Ha kimeneti oldalon pl 240V*0,0029A=7W kell, akkor a bemeneti oldalon be kell nyomni a minimum 2V*3.5A=7W-ot, plusz a mechanikai veszteséget.
És az a DC motor nem biztos, hogy tekercselésileg azt elbírja.
De amúgy drukkolok, és kifejezetten kíváncsi vagyok az eredményre. :R

Szerk: Arra azért vigyázni kell, hogy terhelés nélkül a videóban látható akár 400+ volt az terhelés hatására be fog zuhanni, és jelenleg nem látom magam előtt, hogy milyen módon lesz ez kezelve. Tehát A: ne legyen nagyobb a feszültség a fogyasztó névleges feszültségénél, B: a fogyasztóval használva a rendszer feszültség ne essen be a működési határ alá.

[ Szerkesztve ]

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85253) ThodEE válasza RandomName (#85252) üzenetére


ThodEE
őstag

Vagy csak az egész videó kamu, mert azt a feltételezést hogy a ventilátort nagyon felpörgetve olyan feszültség jön ki belőle ami tönkre teheti a ventit vagy az alaplapot, hamar elbukott :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#85254) Barret001 válasza ThodEE (#85253) üzenetére


Barret001
addikt

Simán lehet igaz a videó.400V.ot kvarcóra elemből is csinálok! De minden elektromos gép árammal megy,nem feszültséggel. Evvel játszik a sok videós,mert áramot sokkal nehezebb csinálni :D Hány videó van,ahol ilyen esetben áramot mérnek? Itt is bukna egyből az egész mutatvány...

[ Szerkesztve ]

(#85255) Z_A_P válasza Z_A_P (#85201) üzenetére


Z_A_P
addikt

Sziasztok,

Alapozás után még itt-ott glettelni/javítani kellett a fát. De azt már nem alapoztam le, mert nem akartam pár folt miatt +1 napot várni a szaradassal :U
Kapott zománcot. Na ahol fakittelve lett alapozás nélkül, az most átüt zománcon. [kép]
Gondolom "kiszivta"?
:O
Kérdés:
A) kapjon még egy réteg zománcot, eltűnteti,
B) vagy csiszolás, alapozás ahol foltos (+1 nap száradás), majd zománc?

[ Szerkesztve ]

OK

(#85256) Marcsello31 válasza Barret001 (#85254) üzenetére


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Nálam ez rövidesen kiderül, hogy mi a szitu vele,
Az első csomag kedden jön a másik pénteken,
Nem egy futár hozza hogy rohadna meg, (:.
Egy kerek mágnes fog forogni a tekercs közepén hogy forogni tudjon azt össze kötöm a 3Vról induló kis motorral ami meghajta majd mivel 2 darab ilyen 230V tekercses motort vettem így össze köthetem a kettőt, talán kicsit erősebb lesz, ha kamu akkor az derül ki ha nem kamu akkor az,
Amit ki szeretnék majd próbálni: 5Vos telefon töltő adapter, energia takarékos izzó,
karácsonyfa izzók,nem hagyományos villanykörte, és egy 12V adapter.
Óvatosan le kel hámozzam külsejét a doboznak hogyhozzáférjek a forgó részhez,
mert készen nem lesz jó, sok a fogas kerék amit meg pörget benne.
Borzasztó sok kamu videó van a youtubeon fent, engem az bosszant hogy sok nézettségük van, de ők át is vannak verve.
Ki maszkolják a rejtett vezetéket és úgy töltik fel videót...
:DDD A Multimétert rá ereszthetem 230V beállítással majd teszteléskor?

(#85257) razorbenke92 válasza ThodEE (#85253) üzenetére

Nincs kalibrálva a kezem, de amikor sulis koromban játszadoztam vele, tenyérbe kapva a kontaktjait, másik kézzel rátekerve kb. a bicepszemig felszaladt a bizsergés. Nem tudom, hogy ehhez hány volt kell.

Marcsello31: Ha kiveszed a lassító hajtást belőle, az sokat fog segíteni. Egyrészt a pici dc motor jobban fogja szeretni a nagyobb fordulatot, másrészt a mechanikai veszteséget jelentősen csökkented.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#85258) Top cat válasza Marcsello31 (#85256) üzenetére


Top cat
őstag

Ha érdekelnek az ilyesmik, nézd meg ezt a csatornát. Elég jól elmagyarázza a dolgokat. :)

(#85259) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Igen ki szeretnèm venni belőle, minèl kevesebb az ellenállás annál jobb.
Sztem egy hèt mire minden alkatrész meg jön. Köszi a youtubecsatit rá leszek.
Van kèt neodonium mágnesem azzal nem javulna a helyzet ha a közelébe
Rakom?! :)

(#85260) Z_A_P válasza Z_A_P (#85255) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ramentem még egy réteg zománccal, holnapra kiderül...

OK

(#85261) Marcsello31 válasza Top cat (#85258) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ismertem a youtube profiljának alkotóját és meg van az email címe is, Ő legalább nem szárazan és unalmasan adja elő a dolgokat " ha csak az elméletet látja az ember, az nem mindig ad élményt, mint a gyakorlat".

(#85262) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Megjött a csomagom első része a lényeg, a két 230V motor amit elvileg a mikrohullámú sütőbe szánnak tányér forgatónak, na itt van a kép róla
Első észrevétel, rengeteg fogaskerék van benne, nagyon sok, csak fogóval tudtam megtekerni, tesztként a műanyag pöcköt, viszont amint megtekertem azonnal lett 150V
rövid tekerés alatt, Sajnos szét kel szednem ahhoz hogy ki tudjam venni a fogaskerekeket
mert így nehéz meghajtani, gondolom ha a jobboldali képen látható alját leszedem, hozzá férek a fogaskerekekhez. viszont tényleg képes áramtermelésre nem is akárhogy, a csomagom másik fele vagy pénteken vagy jövhéten jön meg, tényleg igaz, hogy generátor ként is mehet, de csak akkor, ha a fogaskerekeket kiszedem belőle, sajnos kikel szednem,
még fogóval is alig bírom meghajtani :D. Majd ha minden kész jövök videóval is.
De ez így néz ki jelenleg. :))

(#85263) Barret001 válasza Marcsello31 (#85262) üzenetére


Barret001
addikt

Majd ha termelsz vele áramot,az Amper állásban kell mérni! De inkább mA tartomány lesz az! Néhány mA...

(#85264) Marcsello31 válasza Barret001 (#85263) üzenetére


Marcsello31
őstag

Oks, biztos íyg van majd megnézem úgy is, szétszedtem 6db fogaskerék volt benne, nagytól a piciig, egy kerek mágnes van a közepén a tekercs közepén,
nem komoly dologra vettem én ezt, mint ismerkedés barkács, sajnos nem egyszerre jött meg a csomag így a másik felét még meg kel várnom, akkor tudom összerakni,
de lényegy hogy tudok bütykölni vele, jó lesz ez.
Van nálam pár adapter powebank, telefon töltő tablet telefon lámpák, majd ha megleszek ráeresztem őket, márha. :U

(#85265) razorbenke92 válasza Marcsello31 (#85262) üzenetére

Egy fontos paramétert már le is olvashatsz a képről: 4W

A benne lévő tekercselés valószínűleg ennyire van méretezve, 230V mellett ez 17mA. Sokkal nagyobb áramtól (hogy belevezeted, vagy benne generálod az mindegy) valószínűleg le fog olvadni.

Tehát nagyjából ekkora villamos teljesítmény kivételére méretezz a terhelésekkel. Ez kb. egyébként egy normál (nem gyors) telefontöltő működtetésére elegendő lehet. (5V 800mA veszteségek nélkül).

Ami viszont problémás lehet, és óva intenélek, hogy ne tablettel/telefonnal próbálkozz. Még a LED lámpa is necces kategória.

Ugyanis a tekercsben egy szabályozatlan indukált feszültség lesz jelen. Ha leesik a terhelés, akkor a "generátorod" felpörög, és ráemel a feszültségre, amivel pikk-pakk meg lehet ölni a fogasztókat.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#85266) Marcsello31 válasza razorbenke92 (#85265) üzenetére


Marcsello31
őstag

Rendben köszönöm az infókat, erről nem tudtam.
Így néz ki szét szedve ez van benne, akkor valami olyasmit kötök rá elsőként amiért nem kár, és nem gond érte no mindegy, majd megmutatom a végeredényt, mostmár csak azért is összerakom. :)

[ Szerkesztve ]

(#85267) razorbenke92 válasza Marcsello31 (#85266) üzenetére

Esetleg addig ha le akarod kötni magad:

Az adattáblán a névleges sebesség 5/6 fordulat percenként. A kiszerelt fogaskerekek fogpárainak megszámolásával ki tudod számolni, hogy mekkora a lassító áttét, és mekkora a névleges fordulata a belső motornak. Nagyságrendileg arra a fordulatszámra lesz majd szükséged a behajtó oldalon.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#85268) Marcsello31 válasza razorbenke92 (#85267) üzenetére


Marcsello31
őstag

Aha, tehát olyan gyorsan kel forgatnia a rá kötött kismotornak "fordulatszámmenete" mint amit a fogaskerék hajt meg, amit én kézzel hajtok meg, meg is nézem mindjárt,
majd olyan dolgokat teszek rá ami kevesebb mint 10W és talán egy energia takarékos égő is megvillan, meg amiért nem kár, nem akarok vele komoly dolgot,
csak mint barkács érdekesség,
azt is látom hogy majd le kel ragasztanom valami műanyag ragasztóval a tekercs két kimenetét mert hajszálvékony a drót, könnyen szakadhat.
köszi tippet!

[ Szerkesztve ]

(#85269) Barret001 válasza Marcsello31 (#85268) üzenetére


Barret001
addikt

Voltmérővel beállítod a megfelelő fordulatot,akkor nem csinálsz vele kárt. Kb 240-250V legyen a max terheletlenül.

(#85270) Marcsello31 válasza Barret001 (#85269) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Erre is gondoltam már, amúgy bőven elég a 240v
Egy 3v kismotorral hajtanám meg, nem semmi hogy milyen tekercs van benne,
Nem sajnalták bele a menetet/ drótot.
Egy kis fa lapra lenne rögzítve az egész ès egy 230v elosztó lenne rá szerelve,
Olyan amelyik kapcsolós, 6 darab fogaskerék volt benne át tètes megoldással. Nagytól a kicsi ig. Igazából mint èrdekessèg èrdekel, láttam vudeökat a youtubeon, 4wig bármi elindul vele. Nem volt drága ez árban. Csak azt sajnálom hogy külön jön még a kèt pack.
Na ha lesz valami majd jövök. Jót mindenkinek :).

(#85271) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#85270) üzenetére


Marcsello31
őstag


Ennyi fogaskerék volt benne nagytól a kicsi ig, a közepét kellene egy kismotorral megforgatni, ami egy 2db ceruza elemről menne.

[ Szerkesztve ]

(#85272) Barret001 válasza Marcsello31 (#85271) üzenetére


Barret001
addikt

Törtem már el ilyet,meg akartam hajtani...Reccs.

(#85273) Marcsello31 válasza Barret001 (#85272) üzenetére


Marcsello31
őstag

Nekem egy fogóval sikerült meghajtani, kijött belőle a 230v azonnal.
Lehet túl.erősen akartad megforgatni, vagy rossz volt a fogaskerék.

(#85274) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Korábban kértem már a segítségeteket magaságyás témában... Csináltam párat tavasszal, és be is váltak, úgy hogy szeretném bővíteni a számukat...
Tiktokon láttam 1 videót, miszerint EPS és XPS lemezekből csinált 1 téglalapot a srác, kívülről lekente kültéri vakolattal, hogy jól nézzen ki, semmi merevítés, belülre semmit nem rakott, feltöltötte földdel, aztán had szóljon a kertészkedés.
Szerintetek mennyire állja meg a helyét magaságyás témában a hungarocell?

:R

(#85275) Barret001 válasza forras2 (#85274) üzenetére


Barret001
addikt

Merevítés nélkül sehogy! Kell bele pár átkötés,akkor működhet.

(#85276) chrome11


chrome11
kezdő

Egy otlet merult fel, rossz kavefozobol a boilert hogyan lehet hasznositani?
Fertotlenitesre, illetve tisztitasra gondolok, ahol magas hofoku gozzel, vizzel vagy egyeb folyadekkal lehet ugykodni.

(#85277) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Akit érdekel, eddig jutottam ma el a mini "generátoromhoz, félig készen van"

Annyi maradt már csak el, hogy a kerek mágnest valahogy rá kel ragasszam valami fix és erős ragasztóval az 1vos kismotor forgantyújára amit középen láttok, és a tekercs alatt a motor ami meghajta majd a kerek mágnest,
Kérdés, mivel tudom a mágnest arra rá ragasztani vagy rá fogatni úgy hogy fixen forogjon, és ne essen le róla,
Így nézki mikor benne van a mágnes de, nincs rögzítve, azt is úgy kéne hogy tudon forogni és készen van az egész :).

Szal 80%ban megvagyok vele, már csak rögzíteni kellene valahogy azt ott...

(#85278) dokee78


dokee78
félisten

Kisebb ár kategóriás motoros fűrészt keresek Obi listából,mert oda van 10% kedvezményem.
Elsősorban benzinest keresek,de ha az Einhellbe jó a jelenlegi Einhell akkus csavarozóm akkuja akkor az is opció.
Be linkelem miket néztem!

Garden Master láncfűrész benzines 52 CCM [link]
Garden Master láncfűrész benzines [link]
Einhell akkus Power X-Change GE-LC 18 Li Solo [link]

[ Szerkesztve ]

(#85279) dokee78 válasza dokee78 (#85278) üzenetére


dokee78
félisten

Vagy HECHT 925R van még 3 napig akcióban 44.900 helyett 34.990-ért! [link]

(#85280) forras2 válasza dokee78 (#85279) üzenetére


forras2
őstag

Nekem fűkaszám van Hecht-éktől, azzal maximálisan meg vagyok elégedve, 2 éve nyúzom, mindent is bír!

(#85281) NeoPampalini válasza dokee78 (#85278) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Nekem ilyen 52 cm3-es GM fűrészem van, tök jó, az egyetlen bajom, hogy sehol sem kaptam hozzá ugyanolyan láncot, mint ami gyárilag rajta volt (buktam pár ezrest, vettem két láncot ugyanott az Obiban, az egyik hosszú, a másik rövid, köztes méret nincs/nem volt).

Végül a helyi gazdaboltban vettem egy Oregon láncvezető + lánc szettet, ez minden gond nélkül ráment.

(#85282) Barret001 válasza NeoPampalini (#85281) üzenetére


Barret001
addikt

Jobb helyeken szemre adják a láncot :) Beviszed a régit,megnézik,kapod az újat.

(#85283) RandomName válasza Barret001 (#85282) üzenetére


RandomName
aktív tag

Kapja be az összes olyan hely.
Legelső láncomnál régen egy ilyen helyen akartak rám melegíteni 8000-ért kínai dobról kimérős láncot, szereléssel, jövő hétre.
Bementem a Stihl boltba, 3250Ft volt polcról....

De igen, vittem a régi zacskóját, rajta volt a méret, és a szemszám.

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85284) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! sűrített levegő spray, nyomástartály, PC tisztítás, finommechanika tisztítás, portalanítás

Sok videó van, ahol autószelepet szerelnek a kiürült flakonra. Például ez. Ez a levegővel újratöltés abszolút veszélyes és nem szabad megpróbálni, vagy ésszel csinálva biztonságos?
Például csak 6 bar levegővel tölteni fel a palackot? Biztos van más probléma is. Ezeket a flakonokat nem arra tervezték, hogy újratöltik őket. Lehet, váratlanul kilövi a beszerelt szelepet a flakonból.

Egy sűrített levegő spray kb. 2,000.-Ft.
Van újratölthető flakon, mint például ez. Kb. 30,000.-Ft. Csak egy 650ml-es tartály. Nagyon drága.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#85285) Barret001 válasza tknof1871 (#85284) üzenetére


Barret001
addikt

Felejtsd el...Kettőt fújsz vele,és kiűrül. Nem véletlenül van a kompresszorokon akkora nagy tartály.
A bolti sűrített levegős flakonban cseppfolyósított oxigén van! Az teljesen más technológia. Abba nagyságrendekkel több térfogatnyi levegő fér.

[ Szerkesztve ]

(#85286) RandomName válasza tknof1871 (#85284) üzenetére


RandomName
aktív tag

Én próbáltam, mert egyszer nagyon kellett volna.
Egy Runpotec flakon megtetszett a feje miatt, belebarkácsoltam a szelepet.
De. Az én flakonom nem volt elég mély, ezért kilóg belőle a szelep. A forrasztás lehet a flakon anyaga miatt, de olyan érdekes volt. Látod, hogy fog, de nem teherbíró. Ok, forrasztás után rámentem kétkomponensű epoxi-val, hogy az ad neki tartást. Hát, a második, vagy harmadik feltöltésnél a flakon térfogatváltozása lelökte magáról.
Szóval, a videós gyereknek összejött, nekem nem.... :D

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85287) Barret001 válasza RandomName (#85286) üzenetére


Barret001
addikt

Videón minden sikerül,a sok örökmozgó is működik.Na meg az ingyen energia gépek is egytől egyig.

(#85288) Essejó válasza Barret001 (#85285) üzenetére


Essejó
veterán

Tudom nem gány, de évek óta használok géptisztításra egy elektromos matrac pumpát. Úgy 5 éve kb 2500 Ft volt. Valami hasonló link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85289) tknof1871 válasza Barret001 (#85285) üzenetére


tknof1871
őstag

AirZound, kerékpárkürt. Itthon 20,000.-Ft. Biciklipumpával tölthető tartály + kürt. A tartály egy műanyag palack. Csak ezzel nem lehet kifújni a port. Azért jól mutatja, hogy nem professzionális felhasználásra olcsóbban is lehetne valamit gyártani ami újra felhasználható. Nem kell bele környezetre káros és gyúlékony gáz.
+ Azt hiszem korábban a nyomástartályt rosszul használtam, az mást jelent. Sűrített levegő tartályra gondoltam.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#85290) Barret001 válasza tknof1871 (#85289) üzenetére


Barret001
addikt

Na avval a levegő mennyiséggel (áramlási) nem fogsz gépet fújatni,ami gond nélkül viszi a kürtöcskét :)

(#85291) Barret001 válasza Essejó (#85288) üzenetére


Barret001
addikt

Hűtőgép kompresszor erre is jó :) Szakaszos használattal simán használható.

(#85292) dokee78 válasza forras2 (#85280) üzenetére


dokee78
félisten

De elég otthoni fa aprításhoz?
Vagy inkább az akkus Einhell amibe van akkum?

[ Szerkesztve ]

(#85293) forras2 válasza dokee78 (#85292) üzenetére


forras2
őstag

Otthoni faaprításhoz bármelyik fűrész elég :))
Milyen fát aprítanál? Ágfát? Rönköt? Csomós kemény fát?
Mennyi fát? 1-2 mázsa, vagy 5-10 köbméter?
Ágfát, 1-2 mázsát az akkus einhell elfogja vágni. A vastagabb, csomósabb rönköket már nem, meg számold mellé azt is, hogy mennyi ideig tudsz dolgozni 1 töltéssel...
Ha pl fával fűtesz, ahhoz szeretnéd magadnak a fát otthon összevágni, akkor most engedd el az akkus, elektromos vonalat, csak is benzines!

(#85294) Top cat válasza NeoPampalini (#85281) üzenetére


Top cat
őstag

A lánchoz 3 adat kell.

A láncosztás (ennél ezek szerint .325")
a láncvezetőbe futó horony vastagsága (ezt meg tudod mérni)
és a fogszám (ezt megszámolod).

(#85295) RandomName válasza dokee78 (#85292) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ez érdekes kérdés.
Szerintem az 1 akkus láncfűrész nem jó, Makita ad 2*5-6Ah akkuhoz láncfűrészt, de az nagyon 3 számjegy. Szerintem minden benzines jó, mert mind kínai, és vehetsz hozzá bármit, ha a gyári alulméretezett tönkremegy. És amikor körbeérsz a vackokon, akkor már jó lesz.

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85296) DeFranco válasza Essejó (#85288) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt hogy használod géptakarításra? van ilyenünk itthon de valahogy nem áll össze a technológia, hogy teszem alkalmassá.

(#85297) dokee78 válasza forras2 (#85293) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor ez a Hecht elég amire nekem kell? [link]

25,4 cm3
30 cm hosszúságú fűrészlánccal és 3/8", 1,3 mm-es láncmérettel

Ez elég,nem kevesek ezek az adatok?

(#85298) RandomName válasza dokee78 (#85297) üzenetére


RandomName
aktív tag

Idézem:
"Otthoni faaprításhoz bármelyik fűrész elég :))
Milyen fát aprítanál? Ágfát? Rönköt? Csomós kemény fát?"
Honnan tudjuk mi lesz elég, ha nem írod le mire kell?

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85299) DiszNóÓl válasza dokee78 (#85297) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

De mire? ;] Mert az még nem derült ki :DDD

HATER

(#85300) dokee78 válasza RandomName (#85298) üzenetére


dokee78
félisten

Költözés alatt állok és nem tudom milyen fát fognak hozni.
Passz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.