Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85801) volandy válasza macilaci78 (#85800) üzenetére


volandy
senior tag

Hát igen! Nem is értem, hogy az egyik szobában a belső falra tettem a szekrényt, ott nincs semmi gáz. A másikban pedig a külső falhoz.

(#85802) 7Sony7 válasza macilaci78 (#85798) üzenetére


7Sony7
addikt

Ezt az alu Árnyékolásút" ajánlja a marketing, merhogy ez földelt. Viszont, amit lentebb írsz, az is eszembe jutott, hogy úgyse látszik, húznék rá egy réteg csemperagasztót, csak nem tudom, nem hullana le az egész a hőtágulástól.

Ha átrendezem a szobát, akkor meg az ágy kerül a külső, hideg falra, azt sem szeretném.

[ Szerkesztve ]

-

(#85803) 7Sony7 válasza volandy (#85799) üzenetére


7Sony7
addikt

Tavaly 2 db pc venti volt bent, az a penészt megállította, de a szoba amúgy is hidegebb, mit a többi, kéne valami kiegészítő fűtés is. Ezért gondoltam, hátha ez segítene mindkét problémán.

-

(#85804) macilaci78 válasza 7Sony7 (#85802) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csemperagasztó nem gond, legalábbis van olyan rendszer, ami hidegburkolattal burkolható, az meg csemperagasztót jelent.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85805) DeFranco válasza 7Sony7 (#85803) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt a PC ventis megoldást hogy kell elképzelni? Csak fújja a falrészt, kergetve a levegőt (szárít, nem áll meg a pára) vagy van valami hőforrás is?

(#85806) 7Sony7 válasza macilaci78 (#85804) üzenetére


7Sony7
addikt

Lehet rápróbálok. Azt írják, kell hozzá padló termosztát is. Rendes alkalmazáskor kell, ok, de ide is? Időzítő nem elég? Mennyire melegszenek ezek fel, ha úgyhagyom bekapcsolva?

-

(#85807) 7Sony7 válasza DeFranco (#85805) üzenetére


7Sony7
addikt

Csak keringtet. Nem konkrétan a falat fújja, hanem a levegő útja párhuzamos a fallal a szekrény mögött.
Próbáltam melegíteni is, de a hősugárzó 1000w, sokallom több órán át járatni, meg hangos is. Ha meg keveset megy, az nem elég.

-

(#85808) DeFranco válasza 7Sony7 (#85807) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem a gép van a sarokban (faltól azért távolságra, és nem takar rá semmi a 20 centire levő gépházhon kívül. Ott tavaly kicsit megindult a penészedés, de egy szavós lefújás után szerencsére megállt, utána tettem egy ventit a padlóval párhuzamosan (fektetve) a felsőtáp fölé, ami 'elvileg' lefújta a tápból kilépő melegebb levegőt a sarok irányába, idén is ezzel próbálkozok, meglátjuk milyen eredménnyel.

(#85809) 7Sony7 válasza DeFranco (#85808) üzenetére


7Sony7
addikt

Szerintem működnie kell, csak sokat kell járatni. Arctic cool silent, asszem 12 vagy 14cm es ventit vettem, tényleg alig hallik. Előtte vettem ugyanazt, csak a normál verziót, az azért hangos. Mondjuk fúj is rendesen.

-

(#85810) macilaci78 válasza 7Sony7 (#85806) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy termosztátot tegyél azért...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85811) 7Sony7 válasza macilaci78 (#85810) üzenetére


7Sony7
addikt

Az a baj, a padló termosztátnak akkor még vésni kell a falat, mert amit találtam, 2xmm es csőbe kell tenni. Tehat így nem elég felragasztani a falra a cuccot, még vésni is kell. Pedig ez lenne a jobb, mert közben eszembe jutott, hogy ha a fóliásat csak feltenném a szekrény hátuljára, azt lehet szétszedi a macska. :(
Tiszta káosz.

-

(#85812) hotkar válasza 7Sony7 (#85811) üzenetére


hotkar
aktív tag

"azt lehet szétszedi a macska"

Egy idő után nem fog neki tetszeni az íze :))

(#85813) 7Sony7 válasza hotkar (#85812) üzenetére


7Sony7
addikt

Hát ja. :)

-

(#85814) macilaci78 válasza hotkar (#85812) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor még volt benti macskám, rendszeresen ment olyan helyekre, ahol kábel volt. Megrágcsálta a nyomtatókábelt (LPT), a nyomtató meg 1,5 sornyi mindenféle karaktert nyomtatott, mindegy volt, hogy tesztoldalt, vagy doksit, fényképet küldtem rá. Már driver újratelepítés, Win reinstall után a Canon-t is lebasztam, hogy nem elérhető a driver a honlapjukon és sűrű bocsánatkérések közepette e-mailen küldtek. :D Végülis a kábelt rágcsálta meg a macska, kínomban néztem meg...
Pár hónappal később azt veszem észre, hogy a hifi bal hangszórója nem szól. Lehet tippelni, mi történhetett...
Kiköltözéskor (1,5 év) vettem észre, hogy a számítógépjez, TV-hez használt eloszto, ami folyamatosan áram alatt volt, meg van csócsálva, pici tűszúrásnyi nyukak vannak a szigetelésen. Fel volt tekerve kb 3 hurokban a dugvilla felőli végén és kék szigetelőszalaggal volt összefogva, a szigetelőszalag darabkái is benne voltak a lyukakban, egy-egy lyuk alján még a réz vezető is látszott.
Ehh, kurta macska! :D Imádtam azt a dögöt... :B
A cipőfűtő volt még nagy kedvence.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85815) Inhouse válasza Barret001 (#85772) üzenetére


Inhouse
őstag

Természetesen nem nyomtam a lukba zsírt. A csavar menetre kentem belőle. Én cserélem a téli/nyári gumit, tehát évente kétszer. A műszaki 2 évente van, ennyi idő alatt történ max 4 ilyen. A csavar kitolta a felesleges zsírt, be a dobba, ott meg szétcsapta. Nem volt benne csak néhány gramm, de az is tönkre tette a fékpofákat.
Szóval óvatosan a zsírzással, főleg dobféknél, ez lett volna a lényeg.
Nem vagyok autószerelő, béna voltam, a luk sötét, én simán zsákfuratnak véltem, de semmi esetre sem gondoltam volna arra, hogy ez fog történni.

Üdv Inhouse

(#85816) Phülöp válasza macilaci78 (#85814) üzenetére


Phülöp
addikt

Hangfalkábel macskarágás ellen (kicsit még topikhű is)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85817) 7Sony7


7Sony7
addikt

Nem szeretném, ha belenyúlna a macska :)

Phülöp: Mi ez, fémharisnya? Honnan lehet ilyet? Nekem is kell, van nagyobb is?

[ Szerkesztve ]

-

(#85818) Inhouse válasza Keef_Lee (#85781) üzenetére


Inhouse
őstag

Tekercs ellenállást tudsz mérni, de kb annyi, hogy szakadt-e. Menetzárlatot nem fogsz tudni megállapítani, bár nem búg, így ez nem áll fenn valószínűleg. Ezek a tekercsek ritkán szakadnak meg...biztosan kap áramot? Lehet egy hibás kötés, nyomáskapcsoló hiba...
Egyébként a sokat állt szivattyúknál érdemes elsőre "kézzel", tehát egy csavarhúzóval benyúlva hátul a rácson a lapátokat megtolva megmozdítani. Ha ez meg volt, utána lehet árammal is indítani.

Üdv Inhouse

(#85819) Phülöp válasza 7Sony7 (#85817) üzenetére


Phülöp
addikt

A harisnya csak műanyag (innen), de alatta a kábel 14.5mm vastag, abban 4x4mm² sodrott ér egyenként is szigetelve.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85820) 7Sony7 válasza Phülöp (#85819) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, akkor tudom mi ez, köszi. Fém kellene, van nyúl is. :)

-

(#85821) Phülöp válasza 7Sony7 (#85820) üzenetére


Phülöp
addikt

Nyúl ellen csak a falba bevésés véd.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85822) TESCO-Zsömle válasza 7Sony7 (#85820) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

van nyúl is

Kenegesd paprikával. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#85823) 7Sony7 válasza Phülöp (#85821) üzenetére


7Sony7
addikt

Mármint hogy a nyulat véssem be? :)

Zsömle: kosorrú törpe, fél fogamra sem elég. :)

[ Szerkesztve ]

-

(#85824) TESCO-Zsömle válasza 7Sony7 (#85823) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne a nyulat, te sügér, a kábelt... :DDD

Kapszaicint nem szokták szeretni az állatok.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#85825) 7Sony7 válasza TESCO-Zsömle (#85824) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja! :)

-

(#85826) TESCO-Zsömle válasza 7Sony7 (#85825) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A másik lehetőség, hogy árnyékolod a kábelt, szigetelés, arra fém harisnya és kötsz rá villanypásztort, de az csattog. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#85827) 7Sony7 válasza TESCO-Zsömle (#85826) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, vagy mégis sütőbe a nyúllal. :)
Nade vissza a kályhához: egyéb ötlet? Fűtőszőnyeg bevakova, ez az eddigi verzió. Elektromos konvetort nem tehetek szerintem, túl közel a szekrény. Infrafűtés túl forró, szintén nem. Ventlátoros hősugárzó hangos, meg sok több órán keresztül. Mi a frász csináljak?

-

(#85828) TESCO-Zsömle válasza 7Sony7 (#85827) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bújj össze asszonnyal. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#85829) 7Sony7 válasza TESCO-Zsömle (#85828) üzenetére


7Sony7
addikt

Jó, de attól még a fiú szobájában nem lesz jobb a helyzet. :)

-

(#85830) 4ron


4ron
senior tag

Mikrohullámú sütő (nem grilles) belsejét milyen anyaggal festenétek le? :D
Eléggé rozsdás már szegény, de hibátlanul működik és sajnálnám kidobni.

Arra gondoltam, hogy először kitisztítom, megcsiszolom a rozsdás felületeket, majd pedig le fogom tüsszenteni valami olyan spray-vel, ami használható mikró belsejében és érintkezhet élelmiszerrel.

Tudnátok erre valamit ajánlani?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#85831) salaud válasza 4ron (#85830) üzenetére


salaud
aktív tag

Én halogénsütő fém elemeit autóipari hőálló(700°C) ezüst-el fújtam le, száradás után megkergettem 280 fokon üresen párszor, szerintem ebből már nem jön ki semmi méreganyag... Megpróbálhatsz élelmiszer iparban használatosat keresni, de ha találsz is, általában többszörös szorzóval drágább mint a sima és sokszor amúgy ugyanaz, csak van tanúsítványa...

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#85832) Keef_Lee válasza salaud (#85831) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Én a kerti kemence ajtaját festettem le valami sima fekete 500 C-ig hőálló festékkel.
Gyorsan megszáradt. Utána 2 nap múlva kiraktam a napra és mégis újra büdős volt.
Aztán felszereltem. Kapott üzemi meleget rendesen. Attól kezdve semmi szaga.

(#85833) Barret001 válasza Keef_Lee (#85832) üzenetére


Barret001
addikt

Első használatkor kiég.Utána szagtalan.A kályhák ilyen festékkel vannak festve.(kandallók)

(#85834) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

Most derült ki, hogy rosszul szerelték a villanyt a házunknál, és még kellene találni egy kötődobozt, de a ház szigetelésekor mindent lefedtek a külső falon.

Szerintetek van valami megoldás (műszer) arra, hogy azt a kötődobozt megtaláljuk a szigetelés nagy területen való lebontása nélkül? A mostani villanyszerelő már nézte, hogy a kábelcsőben nem tud már egy befűzőt elküldeni.

Előre is köszönöm az ötleteket!

(#85835) PROTRON válasza fa4hu (#85834) üzenetére


PROTRON
addikt

Mennyire vastag a szigetelés?
Van 500k-s metrel műszer amivel lehet a falban lévő feszültség alatti vezetéket végig csipogtatva keresgélni, de nem mind1 az anyag vastagság.

Ugyanígy vannak 40-50k-s anyag keresők(a 10k-s parkside valszeg nem elegendő), ez meg fém anyag, ha nincs túl sok egyéb fém, pl szigetelést rögzítő, akkor lehet azzal is van esély szűkíteni a szétbarmolási felületet, de megint csak nem mind1 az anyag vastagság.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85836) fa4hu válasza PROTRON (#85835) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi! Régi szigetelés, csak 5 cm. A vezeték nyomvonala mentén esély van a doboz kimutatására is?

(#85837) PROTRON válasza fa4hu (#85836) üzenetére


PROTRON
addikt

A metrel műszerrel talán, a sima fém keresővel esélytelen, szimplán villanyász rutin kell hogy kitaláljátok melyik részen lehetett értelme doboznak a csövezésekhez képest...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85838) 7Sony7 válasza fa4hu (#85834) üzenetére


7Sony7
addikt

Esetleg segíthet, ha az egyik ember mozgatja a vezetékeket a következő dobozban, a másik meg hallgatózik a falon. Mondjuk szigetelt falon még nem próbáltam, de egy próbát megér. Persze a kismegszakítókat lekapcsolva!

-

(#85839) Barret001 válasza 7Sony7 (#85838) üzenetére


Barret001
addikt

Vagy esetleg a befűző szalag elakad a dobozban,és megvan a távolság :)

(#85840) PROTRON válasza Barret001 (#85839) üzenetére


PROTRON
addikt

de feljebb írta hogy már nincs hely a csőben a villanyász szerint...
Valszeg a meglévő vezetékek sem mozgathatóak, valamint a szigetelésen nem hallatszik át a fél miliméteres mozgás...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85841) macilaci78 válasza PROTRON (#85840) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sztetoszkóp. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85842) Essejó válasza PROTRON (#85840) üzenetére


Essejó
veterán

Egy Orvosi sztetoszkóppal sem? link

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85843) PROTRON válasza macilaci78 (#85841) üzenetére


PROTRON
addikt

Srácok én csak annak a statisztikának hiszek amit én magam hamisítottam.
Nem akadályozlak meg Titeket abban hogy kiugorjatok a kollegának segíteni. :)

#85842 Essejó Téged megelőztek. :P

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85844) Essejó válasza PROTRON (#85843) üzenetére


Essejó
veterán

Nem olvastam előtte végig a topikot. De én beszerzési forrást is adtam.:K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85845) pjen válasza fa4hu (#85834) üzenetére


pjen
félisten

Én kivül kiváltanám egy vékony csatornával, ha lehet.

(#85846) PROTRON válasza Essejó (#85844) üzenetére


PROTRON
addikt

Én elvagyok a főnitől kölcsönkért Metrellel, csak csajokkal szex játékhoz kellene ilyen ketyere... ;)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85847) Essejó válasza PROTRON (#85846) üzenetére


Essejó
veterán

:C:B:R
Bocsi, 63 éves létemre nem a szexjáték volt amire elsőnek gondoltam. :Y

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85848) imibogyo


imibogyo
veterán

Nem nagy dolog, mostanában másra nem is futja az erőmből, de végre megcsináltam a kompresszorom letört légszűrőházát (eddig egy gumicsővel orvosoltam). Minimális esztergálás, egy megfelelő menetű közdarab és 183 kiló meleg-takony felhasználásával megoldódott egy sok hónapja magam előtt görgetett probléma. Messziről nem is igen látszódik. Eddig használat közben is működik....


(#85849) Barret001 válasza imibogyo (#85848) üzenetére


Barret001
addikt

Ez gyakori baleset :)

(#85850) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, légkompresszor nyomáskapcsoló. Elromlott, cserélném, de hogy kell kivenni a kék izéből a csövet?

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.