Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) RandomName válasza Blabcsi (#86698) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ha nem boldogulsz, és kell segítség írj rám. A számom a régi.
Üdv. T_chris. :D

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#86702) csabulaxi válasza Blabcsi (#86679) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Nekem aldis van, azon is körbeforgott a kapcsoló. Telefon és küldtek egy újat, a régi itt maradt, szétszedtem, már pontosan nem emlékszem egy kis bizbasznyi cundert hegesztettem egy tengelyére. Azóta is azt használomes van egy zsír új tartalékba
Viszont ennek ellenére is van lidlis parkside fekete aksis ütvefúró véső? gépem. Na annak is szar lett a forgó kapcsolja. Ott vitték a régit és küldtek egy újat. Nem mindegy melyik cég a garanciás ügyintéző.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#86703) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Nos, a probléma megoldódott:
Alapos szerelgetés után látszik, hogy az említett alkatrész kissé megkopott.
A javítása sokkal egyszerűbb volt, mint a szerelgetés. Működése ismét tökéletes.
Bocsi, hogy nem sorrendben van.

Minimális kopás

Lemezke

Tökéletes

Ilyen volt

Elugrott rugóstól :D Fél óra keresgélés. :D

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#86704) Inhouse válasza Blabcsi (#86703) üzenetére


Inhouse
őstag

Tetszik! Ügyes!
Sokkal többet tesznek ennek a topicnak a tagjai a környezetért az újrahasznosítással, javítással, mint a zöldek, a nyugati agyrém szabályok, a gyártók, forgalmazók, kormányok együttvéve. :C

Üdv Inhouse

(#86705) lemmy71 válasza Inhouse (#86704) üzenetére


lemmy71
őstag

+1👍

(#86706) Barret001 válasza Inhouse (#86704) üzenetére


Barret001
addikt

Zöldek? :D Sötétzöldek.Elég ránézni a Németekre...

(#86707) Blabcsi válasza Inhouse (#86704) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Köszönöm.
Igyekszem nem pazarolni, kidobni , inkább javítom ha lehet.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#86708) lemmy71 válasza Barret001 (#86706) üzenetére


lemmy71
őstag

Azok finoman szólva barmok. Minden téren tökön lőtték magukat (atomenergia, migráció, stb...) Hitler forog a sírjában :D

(#86709) Csápájev válasza lemmy71 (#86708) üzenetére


Csápájev
őstag

Jaja, akkora barmok, hogy már csak háromszor annyit keresnek, mint mi magyarok. :) És közben mosolyogva hallgatják, hogy valami világvégi szakadt putri országban, 800 euros fizetés mellett osztják nekik az észt, hogy mit és hogyan kéne. Mellesleg épp őket másoljuk és telepítjük be a migránsokat...

[ Szerkesztve ]

(#86710) Inhouse válasza Csápájev (#86709) üzenetére


Inhouse
őstag

Minden relatív, a költségeik is magasabbak.
Ha nem tudsz megkülönböztetni migránst és migránst, akkor igazad is lehetne...

Üdv Inhouse

(#86711) leweegee válasza Csápájev (#86709) üzenetére


leweegee
aktív tag

Szép egy véleményed van szülőhazádról, de tudod mit, ez téged minősít. :R

Ne nőj fel! Csapda!

(#86712) pjen válasza leweegee (#86711) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem a hazájáról írt véleményt.

(#86713) leweegee válasza pjen (#86712) üzenetére


leweegee
aktív tag

valami világvégi szakadt putri országban

Akkor?

Ne nőj fel! Csapda!

(#86714) cinemazealot válasza Csápájev (#86709) üzenetére


cinemazealot
addikt

Bocs, téves.

[ Szerkesztve ]

(#86715) Csápájev válasza cinemazealot (#86714) üzenetére


Csápájev
őstag

Jaja, annyira röhögök, hogy a rendszerváltás óta nyomtatja a sok birka, hogy a Rotschildok titokban megveszik a magyar földet meg a vizet, aztán a nagy nemzeti kormány eladja a kínai kommunista pártnak ezt a kettőt, ők meg bégetnek tovább, hogy ez így most mégiscsak jó 😆 Olyan mint a migráns, ha átnevezed vendégmunkásnak, akkor már jó is, akkor nem baj,ha elveszi a munkánkat 😆

Leweegee
Hidd el ők kb így látják ezt az országot.
De mondjuk az nem igaz, hogy világ végi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#86716) pjen válasza leweegee (#86713) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ezzel nem az országot, csak egyes lakóit akarta jellemezni. Legalábbis remélem.

(#86717) Csápájev válasza pjen (#86716) üzenetére


Csápájev
őstag

A németek szemszögéből írtam, ők láthatják így.
Lepusztult utak, átlag 20 éves autók az utakon, csóró,rosszul öltözött emberek meg egy kedves vezető és ezek magyaráznak nekik, hogy mit hogyan kéne. Szürreális lehet.

(#86718) inf3rno válasza Csápájev (#86717) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem elég szürreális, ha tényleg így látják. Ők fosztják ki ma is az országot a multicégeken keresztül, utána meg csodálkoznak, hogy sok a csóró itthon. :W

Buliban hasznos! =]

(#86719) Csápájev válasza inf3rno (#86718) üzenetére


Csápájev
őstag

Ezer milliárdokat kaptunk euróban tőlük. Lett belőle Lölő land :) víz nélküli csónakázó tavakkal meg 20cm magas kilátókkal.
Na,nem akarok flamelni, ez is sok volt, nem szeretném,ha tiltanának. Részemről zárva a téma.

(#86720) inf3rno válasza Csápájev (#86719) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont azon megy a balhé, hogy nem az ő cégeiket bízzuk meg közbeszerzéssel, hanem magyar cégeket. Nem véletlen tartják vissza a pénzt. Na de nekem is elég a politizálásból.

Buliban hasznos! =]

(#86721) NeoPampalini válasza Csápájev (#86717) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Egyik ismerősöm egy nyugat-magyarországi cégnél dolgozik, ott a német mérnökök a magyar dolgozókat (mindenkit, nem csak a kuli melóst) "fehér majomnak" hívják, szóval ez nem légből kapott dolog...

(#86722) Barret001 válasza NeoPampalini (#86721) üzenetére


Barret001
addikt

Irígyek,hogy itt még sok a "fehér"...

(#86723) lemmy71 válasza Barret001 (#86722) üzenetére


lemmy71
őstag

Ott a pont:C

(#86724) niof


niof
addikt

Meg kellett néznem a topik címét, mert így kora reggel nem tudtam, hogyan kerültem a politikai topikba...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#86725) TESCO-Zsömle válasza niof (#86724) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gazdaság volt ez, nem politika. ;) :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#86726) pjen válasza inf3rno (#86718) üzenetére


pjen
félisten

Azért érdekes, hogy másokat nem. Már Románia is megelőzése minket és talán csak Bulgária és Lett ország kullog mögöttünk. :C

(#86727) PROTRON válasza Barret001 (#86722) üzenetére


PROTRON
addikt

Inkább hogy fele akkora pénzért bármire rávehetők ha a banánra rá van írva hogy kit kell gyűlölni, kire másra kell fogni hogy nem megy úgy a szekér...régebben kutyacsont is elég volt, most már banán kell meg focilabda, meg persze földgáz 3xos áron, mert ha nem 3x-os az ár akkor az már nem jó, csak ami a csövön kifér az az igazi...ez még mindig gazdasági kérdés.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#86728) Inhouse válasza PROTRON (#86727) üzenetére


Inhouse
őstag

Előkerült a varjúcsapat... :O Inkább barkácsoljatok, az hasznosabb a hazának.

Üdv Inhouse

(#86729) pjen válasza Inhouse (#86728) üzenetére


pjen
félisten

Az, hogy a hazának mi hasznos pont azokat nem érdekli akik tehetnének róla. Lassan úgyis törlik szerintem az egész beszélgetést. ;]

(#86730) Dani_kp válasza Blabcsi (#86703) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szép repair :R . Csak hiányolom a zöld-sárgát :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#86731) imibogyo


imibogyo
veterán

Lassan, 10 év alatt eljutok arra a szintre a műhellyel, ahol 10 évvel ezelőtt akartam tartani.... :DDD Persze a rendet még ne nézzétek, mert épp átalakításban vagyok a műhellyel, mint látszik, ma vágtam még csak el a hosszú asztalt és fordítottam be az esztergát az új (remélhetőleg végleges) helyére. Szépen lassan azért csak haladok...

Mai barkácsolás: úgy emlékeztem, hogy van egy VESA keretem valahol a műhelygéphez félretéve, de nincs. Fogd meg a söröm edísön....

(#86732) cinemazealot válasza imibogyo (#86731) üzenetére


cinemazealot
addikt

Így. :)

(#86733) Tothg86


Tothg86
tag

Egy itthoni szálloda utp kábel vezetési megoldása. Kreatív, es végülis műxik. Ződsárga hiányzik azért.

(#86734) AxBattler válasza imibogyo (#86731) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats, jól mutatnak a Qbrick dobozok, és a zenei ízlésedben sincs hiba! ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#86735) TESCO-Zsömle válasza AxBattler (#86734) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És a Qtya is aranyos. :DDD :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#86736) niof válasza Tothg86 (#86733) üzenetére


niof
addikt

Jóvanazúgy. :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#86737) Dani_kp válasza imibogyo (#86731) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ezt a monitor rögzítést lopom :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#86738) AxBattler válasza TESCO-Zsömle (#86735) üzenetére


AxBattler
félisten

És tényleg! Észre sem vettem, olyan sötétre van állítva a monitorom. Jó kis helye lett!
:D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#86739) imibogyo


imibogyo
veterán

Köszi mindenkinek! Amúgy a kutya helye a másik oldalon van a radiátor előtt, csak mivel mindig a műhelyben van, amikor én is, ezért "kitettem láb alól" az eszterga alá. Egyébként általában a radiátor előtt van neki a helye így télen, de ekkor is minimum 12-15 fokban alszik. A fekhelye vagy 20-30 vastag pulcsiból áll így biztosan nem fázik, és még ezeken felül ott van a hálótársa is, akivel ilyen jin-jang pózban szoktak aludni, szóval még egymást is melegítik... :DDD :B

(#86740) Gyarmati_ válasza imibogyo (#86739) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nagyon cukik, a macskás topikban is elférne ez a kép.
Jó lenne nekem is egy kis műhely, de csak a kocsi melletti 40 cm jut, ott van minden eszköz.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#86741) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

Ha már VESA, hogy lesz ebből a világot megjárt textilbakelit darabból, Samsung állvány és Acer monitor közötti adapter.

(#86742) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak. Van egy 43" os Samsung Tv m, ami kecskelábú. Szeretném forgathatóra alakítani, de nem fali, hanem asztali forgó talpat szeretnék és azt se szeretném,hogy magasabb legyen mint most. Minden ötletet megköszönök.

(#86743) TESCO-Zsömle válasza pjen (#86742) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kecskelábú? :DDD

Milyen tengelyek mentén szeretnéd forgatni?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#86744) Blabcsi válasza Dani_kp (#86730) üzenetére


Blabcsi
senior tag

:C

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#86745) pjen válasza TESCO-Zsömle (#86743) üzenetére


pjen
félisten

Csak vizszintesen. A két végén van lába de azt levenném. Én egy fali tertóra gondoltam egy rövid szárral és egy forgó talpal. De biztos van jobb.

(#86746) PROTRON válasza pjen (#86745) üzenetére


PROTRON
addikt

Kérdések:
mekkora szögben akarod forgatni? csak 30-30 fok, mert beleakad a TV kommód mögötti falba?
mekkora a tömege a TV-nek? vannak kirívó esetek...10-50 kg tág tartomány...

Amin ül, annak a hátulsó felén van valamilyen rögzítési pont? Nem csak fali VESA mountok vannak, vannak asztallapra hátulról rögzíthetőek is...

De vannak ugye monitor állványból is olyan amik igazából csak 2 tányér egymáson és eltudnak forogni, csak azoknak is megvan szabva a max terhelhetőség...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#86747) PROTRON válasza PROTRON (#86746) üzenetére


PROTRON
addikt

Másik ötletem hogy 1 kör mentén beraksz 4 db szék görgőt fixen egy fa lap aljára és a teljes magassággal csökkented a meglévő TV talpakat, flexelve. :D
Persze csak akkor fog működni, ha a TV kommódon zőccsárgával jelölöd ki a körpályát... ;)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#86748) pjen válasza PROTRON (#86746) üzenetére


pjen
félisten

30 fok elég lenne és kB 15 kiló. Ez az asztal lapra rögzíthető jó ötletnek tűnikl körül nézek. :R

(#86749) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Mesterek! Adott egy a '60-as években épült társasház, aminek a fürdőszoba ajtaját szeretném megfordítani. Ez a tok (a közlekedőből nézve, túloldalt van a fürdőszoba):


Az ajtószárny eredetileg a tok (innen nézve) jobb oldalán belül diópántokra van felültetve és befelé nyílik (hivatalosan tehát balos). A célom az volna, hogy az ajtószárny átkerüljön a tok bal oldalára, tehát hogy jobbos legyen. A régi diópántok leflexelése nem jelent majd gondot, de ott elakadtam, hogy az ajtószárnyba és tokba hogyan kell beépíteni az új diópántokat? :F Ezt őseink hogyan csinálták anno?

Nyilván a laposvasból hajtogatott diópántra gondolok, nem a csavarozhatóra. Utóbbit azért sem nagyon erőltetném, mert nem tudom, hogy a szimplán csavaros rögzítést a szárny és a tok elbírná-e.

(#86750) lemmy71 válasza cinemazealot (#86749) üzenetére


lemmy71
őstag

Kapard le a diópántok melletti részt. Ott az ezer réteg festék alatt megtalálod a facsavarokat vagy szegeket, utánna kijön a diópánt. A másik oldalon kis fúrszárral ki tudod alakítani a nútokat, amibe bemegy a pánt. Utánna már csak a zár zsanért kell át mókolni. Ja még annyi, lehet hogy a tokot újra kell gyalulni, hogy passzoljon hozzá a lap :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.