Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85901) Barret001 válasza A Zéé (#85900) üzenetére


Barret001
addikt

Ma már csak azt veszik,ami okos! Gondolkodik a felhasználó helyett? :D

(#85902) Dani_kp válasza lemmy71 (#85899) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nekem ugyan nincs ilyenem, de szintén Ali-ról rendeltem egy 50 méteres lézeres távolság mérőt. Kültéren használhatatlan (lehet a piros lézer miatt, ezt nem tudom), illetve most fél év után újra elővettem, és beltéren sem tudtam mérni vele, folyamatosan error-t dob, nem tudja a távot lemérni, nem 50 méret, hanem 2 métert sem. Kijelző szerint az elemek töltöttsége maxon van, a lencsét és a lézert nem találtam koszosnak szóval passz. Most hétvégén még ránézek, de sok időt nem fecsérlek rá. Amúgy 1 éves cucc, szóval lehet ennyit a tartósságról, mondjuk nem is volt "csak" 5-6k., de ha nem működik akkor ennyiért egy vagyon :DDD .

20-30k.ért van bosch, leica, milwaukee és társai, igaz csak 20-30 méteres, de beltéren nem is kell több. Plusz villanyszerelésben amúgy is mindig rá kell hagyni, szóval csak tájékoztatásnak kell a távolság :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#85903) Barret001 válasza Dani_kp (#85902) üzenetére


Barret001
addikt

Nem egy zöld "kocka" ? Nekem is van,ránézésre hibátlan,csak nem lehet semmire használni :D

(#85904) lemmy71


lemmy71
őstag

A Zéé / Dani_kp
Köszönöm az infót. Amúgy van normális lézerem és mérőszalaggaim is, köztük egy kincstári 25 méteres földmérő is. Nekem a mérőszalag olyan mint a búvárnak az oxigén palack ;] mindig a farmerem órazsebébe van klipszelve egy 3 méteres extol. Ez az "okos kütyü" akkor lenne jó ha működne is, amikor egy melót felmérek.

(#85905) A Zéé válasza lemmy71 (#85904) üzenetére


A Zéé
addikt

Ugyanígy vagyok én is, csak az 5 méteressel (a 3-as sokszor kevés), szinte egész nap nálam van. Ha meg felmérek, akkor ott van mindkettő nálam, sőt sokszor egy hagyományos colstok is. Ilyenkor hasznos a nagy zseb a pulcsin/kabátom, vagy a kis szegtáska az övön. :K

Just a simple Lineman...

(#85906) Dani_kp válasza Barret001 (#85903) üzenetére


Dani_kp
őstag

Neeeeem, ez egy fekete lomvum névre hallgató kínai csoda (e40, fekete színű) :DDD .

lemmy71: ha van ilyen "hobbira" felesleges néhány ezresed, egy próbát megér, meg ha van kedved "szenvedni" vele :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#85907) razorbenke92 válasza Dani_kp (#85898) üzenetére

Létezni létezik, [FNB58] . Nagyon sok videóban használják, de magam nem próbáltam, ezért nem válaszoltam a fórumtársnak, mert kifejezetten elsőkézből érkező tapasztalatok érdekelték.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#85908) imibogyo


imibogyo
veterán

Állandó hű társam, kis apródom, aki minden egyes munkánál ott van velem (vagy 50 ilyen fotóm van különböző munkákról, legyen az festés, betonozás, akármi)... Tudom, nem családi fotós topik, de annyira cuki kis gányoló, hogy muszáj voltam megosztani... :DDD

(#85909) ricsip válasza razorbenke92 (#85907) üzenetére


ricsip
addikt

Az mondjuk cseppet már az abnormal árazású kategória. Nem szeretnék 4-5ezernél többet szánni rá, annyiból pl. már egy egyszerűbb multiméter is kijön.

-

(#85910) hegegabi80 válasza imibogyo (#85908) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nagyon cuki, így élvezet a szerelés, csak kárt ne tegyen benne. Bár még azért sem lehet rájuk haragudni. :DD :B
Nálunk is így mentek a dolgok, aztán ahogy cseperedtek, úgy maradozott el a segítség. Aztán most 10 évesen újra kezdenek visszaszokni, és ez így már valóban igazi segítség. Még a kazánba való tűzrakás, begyújtás is érdekli a kisebbet.

(#85911) AxBattler válasza imibogyo (#85908) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy könnyű, ha van segítséged. Már értem, hogyan vágtad rendbe a házat... :D ;)

Egyébként családi házas környezetben valóban az a jó, hogy nem elsősorban a képernyő(k) előtt nőnek fel a gyerekek, hanem kézzelfoghatóbb dolgokhoz is hozzáférnek. Én panelban éltem, de volt lehetőségem a nagyszüleim házában sok időt tölteni, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#85912) Inhouse válasza AxBattler (#85911) üzenetére


Inhouse
őstag

Aranyosak egy darabig...aztán rájön az ember, hogy segítséggel *3 idő ugyanaz a munka...az időből meg kevés van. :) Illetve az meg van, amikor fél órát rohangászol egy alkatrészért, vagy szerszámért, ami az előbb még ott volt...? :DD

Üdv Inhouse

(#85913) macilaci78 válasza hegegabi80 (#85910) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi is segítettünk apánknak, amikor ráértünk, általában a nyári szünetekben. Mivel mezőgazdaságban doolgozott gépészmérnökként és privátban is gazdálkodott, plusz ugye a családi ház, így volt mindig dolog.
Volt, amikor csak jelzőőrök voltunk, amikor a traktorral tolatott be a pótkocsival (pl meszelőnyelet magasra tartva jeleztük, hol van az akadály a pótkocsi mögött, vagy hangos óbégatással...), segítettünk felakasztani a különböző gépeket a traktorra...
Zsaluztunk, betonoztunk, falat bontottunk, sitteltünk, falat építettünk, lambériáztunk, meszeltünk.
Disznóvágás minden évben, rokonoknál is.
Kerti munkából kb minden.
Autószerelés, 12 éves korunktól garázsba beállás, garázsból kiállás, később sofőrszolgálat.
Csavaros játékot kb 6 évesen kaptunk, utána lego, technic lego... Bár a csavaros játék akkoriban még nem volt ilyen kiforrott, de azért a csigás doronydaru 3 pár csigával összejött... Apánk azzal adta át karácsonykor, hogy a hosszú, vékony csavarhúzóval vigyázzunk és elmesélte, milyen manőver közben sikerült egy hasonló szerszámmal átszúrnia a kézfejét anno... Vigyáztunk, mi már nem véreztünk össze semmit, azzal a játékkal. ;]

imibogyo: az ilyen segítség megfizetethetetlen! :R
Ismerek pár diplomást, aki egy szöget nem tud a falba verni, nem is volt kitől megtanulnia. Ez is kell az élethez.

Inhouse: ez az egyik irány, a másik, hogy azon idő 2/3-a amúgy nem biztos, hogy a gyerekkel lenne eltöltve, mert van más dolog is.
És még egy vetület: sokan nem tudják lekötni a gyereket, vagy már piszkosul unják a Bogyó és Babóca akármelyik részét is ötvenkettedjére is megnézni. Apa dolgai általában izgisek, de két fiúként anyánknak nemigen volt segítsége, be lettünk vonva a házi munkába is. Porszívózás, portörlés, rendrakás, de azért 3 kan mellett az is segítség egy asszonynak, ha a szennyes ruha is a szennyestartóban van gyűjtve és nem kell keresni. A konyhában is segítettünk, zsíroztuk, liszteztük a tesit, formáztuk a kiszaggatott pogácsát, pirítottuk a hagymát, pucoltuk a zöldséget, stb. Ilyen konyhai kisegítő feladatok, de nem bántuk.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85914) 6030D válasza Inhouse (#85912) üzenetére


6030D
Ármester

Fürdőkád felől átázott a folyosó fala, le kellett szednem a vakolatot, majd visszarakni, glettelni, lefesteni. Ezt úgy, hogy van egy 1,5 éves lányom (2 éve volt), aki 2 órát van esetleg lent a játszótéren, aztán jön haza enni/aludni. Szóval kipakolás, csiszolás, kever, felrak, elhúz, összetakarít... és vár, hogy kössön. Szerintem ott rontottuk el, hogy mondtuk neki, hogy ne nyúljon bele. :D Persze, hogy beledugta az ujját a vakolatba, a glettbe és a festékbe is. Azóta ha jön valaki, mindenkinek elmondja, hogy oda nem szabad nyúlni, mert apa lefestette. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#85915) Inhouse válasza 6030D (#85914) üzenetére


Inhouse
őstag

A legnagyobb kőműves munka a gyerekszoba volt. Az egyik oldalon csontra le kellett szedni a vakolatot/burkolatot, majd visszavakolni, glettelni. Ezek, ahogy ti is tudjátok, hogy többszöri nekifutás. Igyekeztem szépre csinálni. A festeni szerencsére a feleségem szokott. Én a szabimat szántam erre, amikor végeztem, mentem dolgozni. Már vártam, hogy hazaérve látom a szép végeredményt... Egy fal volt kész, a többin foltok... A kisfiam segített festeni. Szilikátos festék, jó sűrű. Csak a később is látható részeken, szemmagasságban (létráról) rakott egy nagy ecsettel pár foltot. :Y Tudom, gyerek, ráadásul az én fiam és segíteni akart...de ott kicsit összeomlott bennem valami. Mi a fenének mentem neki többször a glettelés/csiszolás műveletnek (utálom), ha a végén ilyen ragyás lesz. De sikerült elengednem, az övé, ennyi, ez ilyen. Legközelebb nem fogom ennyit finomítani.

Üdv Inhouse

(#85916) Inhouse válasza macilaci78 (#85913) üzenetére


Inhouse
őstag

Az én hibám pl. ez is, valóban keveset tudok lenni a kicsivel, (a nagy már nem igényli), mivel rengeteg dolog van otthon és szinte mindent én (+asszony) csinálok. Mindezt hosszú évek óta, szinte minden szabadidőben. Szerettem horgászni és egy tó mellett lakom (10m a kaputól a víz), van rá éves jegyem, idén 3 alkalommal voltam kint (minden évben egyre kevesebb). Régebben néztem a Forma1-et, már ki ki marad, ezt se... TV-t egyébként nem igazán nézünk. Az elektronika a szakmám eredetileg, így hobbiként megmaradt, egyre kevesebb idő van rá, inkább csak az otthoni dolgok javítása. Egyre nehezebb én idő nélkül, csak a munka és a feladatok mellett élni ezt az életet. És zavar, hogy a gyerekkel valószínűleg nem tudok annyit foglalkozni, mint kéne. De néha már nagyon frusztrált vagyok, ha nem tudok egy kicsit kikapcsolni, valami olyannal, ahol én egyedül azt csinálok, amit szeretnék... :U

Üdv Inhouse

(#85917) DeFranco válasza Inhouse (#85916) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Figyu, most ez van. Később hiányozni fog, és sokan a fél veséjüket odaadnák hogy a gyerek elvegye az összes szabadidejüket, nekünk is hónapokra előre tele van a naptár.

Annyi a különbség, hogy én bizonyos dolgokat már elengedtem, olyan, amilyen, a gyerekem egyszer 8 éves, szilózni-festeni-bútorozni való meg mindig lesz (remélem)

(#85918) blp85 válasza DeFranco (#85917) üzenetére


blp85
aktív tag

Érdekes a hozzászólásaitokat olvasni. Nekem a kisfiam alig tudott járni, de imádott a szerszámos ládában matatni, így volt egy olyan, amiben a nem a veszélyes dolgok voltak, amit rendszerint kivett és szerelte a kiságyát. :) Amikor meg kapott játék szerszámkészletet, az nem értékelte (biztos rákapott a fém csavarkulcs fogására).
Az idő persze nagy érték, de egyrészt a gyerekek hamar megnőnek, és akkor lehet már nem lesznek annyira cukik, de sokszor jó látni, hogy amit láttak tőled azt használni/ alkalmazni is tudják, így nem lesznek olyanok, akik egy szög beverésétől is sokkot kapnak (ilyet is láttam már). Az, hogy két vagy háromszor annyi időbe telik megcsinálni meg kit érdekel (persze kivétel a gyorsbeton és strukatúrgipsz és társai :DDD).

Saját történetem, hogy múltkor szerelek valamit, ott vannak körülöttem a dolgok, a kisfiam pedig odajön és közli "Apa, munkaterületedet tartsd tisztán és rendezetten"- na ezt vajon kitől halhatta... :D (persze, hogy tőlem).

Mi is a legtöbb dolgot magunknak próbáljuk megcsinálni, de, ha olyan dolog van, aminél nem feltétlenül kell a kis segéd, akkor persze szabadság alatt próbáljuk megcsinálni, ami szintén megterhelő.

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#85919) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Extra gányolós problémám van. :)
Be van építve a tűzfalba egy lefolyócső darab (110mm átmérő) szellőzőnek. Nagyon magasan van, csak belülről férni hozzá. Na, onnét kellene a csövön keresztül kidugva :) rácsot szerelni rá, ami lehetőleg az esőtől is védi.
Minden megvalósítható ötlet érdekel.

(#85920) razorbenke92 válasza Keef_Lee (#85919) üzenetére

QKeríts egy olyan rácsot, ami a csőbe csúszik (gondolom nincs kint túlnyúlás) A csövön át leengedsz egy madzagot, rákötöd a rácsra lent. Esetleg a peremét megkínálod egy kis ragasztóval. Felhúzod a madzaggal a rácsot, kínyúlsz a 110-es csövön, és pozízióban bepasszintod a helyére, a madzag segít behúzni.
Ha nem akarod ragasztósan végighúzni a falon, akkor már felhúzás közben kidugod a kezed (vagy valami botot) és eltarthatod a faltól az emelés közben).

Szerk: A 110-es lefolyócsőbe szerintem pont jó lesz a 100-as légtechnikai, pont bele fog csúszni.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#85921) Phülöp válasza Keef_Lee (#85919) üzenetére


Phülöp
addikt

Keritenék egy 110-es csődarabot vékony fallal. A kívülre eső végét ferdén "szalámisra" vágnám, az véd majd az esőtől.
Utána teljes hosszában felhasítanám annyira, hogy bele lehessen tuszkolni a beépített csőbe.
Rácsot még az asztalon eszkábálnám bele a felhasítás után (akkor már rugalmas átmérőben), a külső végéhez közelebb, hogy ne költözzön bele semmilyen jószág.
Behelyezéskor a hasítás rugalmassága okán bele fog feszülni a beépített csőbe.
Értelemszerűen a ferdeség hosszabb része legyen felül, úgy nem esik bele az eső.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85922) PROTRON válasza Keef_Lee (#85919) üzenetére


PROTRON
addikt

Amúgy azt nem írtad hogy milyen vastag a tűzfal.
Nálunk a társasházban van ahol csak 30 cm, de van ahol 60...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85923) Keef_Lee válasza PROTRON (#85922) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszönöm az eddigi javaslatokat.
A kérdés valóban jó. Nem tudom még. Egy szellőző rendszer része és, ha megbontom, csak akkor derül ki, hogy milyen vastag, de én úgy tippelem, hogy, ha úgy bontom meg, hogy a falhoz közel elvágom belül, akkor kb. 60 cm lesz.

(#85924) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. Vga kábellel összekötött monitort hogyan tudnám megoldani hogy ne menjen el standby módba? Valami olyasmit találtam,hogy a vga kábelen a videkartyabol kihúzva a 4es ès az 5ös pint összérintve felébred a monitor. Ez valós lehet? :R

(#85925) cinemazealot válasza Black-core (#85924) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szoftveresen nem egyszerűbb beállítani, hogy ne legyen energia menedzsment?

(#85926) Black-core válasza cinemazealot (#85925) üzenetére


Black-core
aktív tag

A monitorra vannak kötve a hangfalak. Amíg a gépem megy, és kap jelet a monitor, addig szólnak is a hangfalak. De ha kikapcsolom a gépem elmegy a monitor standby modba s akkor nem szólnak a hangfalak. :/ Ezért szeretném akár a vga pineket összekötve nem hagyni hogy standby ba menjen a monitor, hogy ha kikapcsolom a gépem akkor is tudjak zenét hallgatni pl mobilomról. :R

(#85927) Inhouse válasza Black-core (#85926) üzenetére


Inhouse
őstag

Mármint a monitoron vannak USB csatlakozók (van benne egy USB HUB) és onnan megy a hangszóró?

Üdv Inhouse

(#85928) Black-core válasza Inhouse (#85927) üzenetére


Black-core
aktív tag

Nem. A monitornak voltak beépített hangszórói, ami jack el, csatlakozik a géphez. A beépített hangszórók iővel zajossá, recsegőssé váltak ezért azokat lekötöttem, s kivezettem. A kis 2.1 es hangfalaim (erősítő nélküli) kötöttem rá. :) Tökéletesen szól már jó ideje, viszont sajnos csak akkor, ha megy a gép. Azt szeretném, hogy amikor nem megy a gép, akkor is tudjam hallgatni pl a telefonomra dugva. Nyilván ha megy a gép és ad képet tudom hallgatni a telefonomról a zenéket, de zavar, hogy állandóan mennie kell a gépnek. :B

(#85929) Essejó válasza Black-core (#85928) üzenetére


Essejó
veterán

Erre találták ki a kazettás magnót, a rádiót, sőt továbbmegyek a BT hangszórót is.:))

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85930) leweegee válasza Black-core (#85928) üzenetére


leweegee
aktív tag

A kilences pin-re 5 voltot kell adni, akkor ébren marad a monitor, egy spdt kapcsolóval pedig meg is tudod oldani, hogy egyik állásban a gép tápláljon a másik állásban pedig te valami külső feszültségforrásból. (Egy régi 5V-os telefontöltő pl.)

Ne nőj fel! Csapda!

(#85931) Black-core válasza leweegee (#85930) üzenetére


Black-core
aktív tag

Essejó Pontosan. BT vevőt dugok rá mivel az pont van itthon, így nem kell a jack et használnom, bármivel rátudok csatlakozni. Csak az egyszerűsítés kedvéért ezt nem írtam le. :)

Leweegee Köszönöm a hasznos tanácsot, kipróbálom. :R

(#85932) leweegee válasza Black-core (#85931) üzenetére


leweegee
aktív tag

Bocs hülyeséget mondtam, nem biztos h így működni fog. Venni kell egy ilyet, [link] és ez ébren tartja turira a monitort, meg még másra is jó, pl. retro játékkonzolt a monitorra kötni. :D

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#85933) Inhouse válasza Black-core (#85928) üzenetére


Inhouse
őstag

A mélyed nem aktív, nincs benne erősítő? A monitor hajtja az egészet, vagy csak a frontokat? Kell egy külső kis erősítő, gondolom a monitorban sincs túl nagy. Bármit is veszel hozzá, pénzbe fog kerülni, akkor meg legyen független...
Másik megoldás, hogy kivezeted a végfok tápját és kívülről táplálod a monitortól függetlenül...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#85934) Black-core válasza Inhouse (#85933) üzenetére


Black-core
aktív tag

A mélyem sem aktív, azt is a monitor hajtja. Teljesen elégedett vagyok így az összhanggal abban a kis szobában. :) Csak annyit szeretnék hogy ha nincs a monitor gépre kötve akkor is maradjon ébren, hogy kapjon tápot a belső erősítő és tudjak zenét hallgatni mobilról is. :) Ezt reméltem hogy a vga kábelen valamely pin összeérintésén vagy 5v rávezetéssel meg lehet oldani. Több helyről is hallottam ezt, viszont a pin mindig változik ;] Volt már 4,5,10 és most legutóbb 9. :B

" Egyébként van Z5300 am is meg 1.1Kw végfokom, és nyilván vásárolni is tudnék hozzá cuccot ha kell. De elégedett vagyok így a hangzásával, csak meditációs, és relax zene megy róla, meg maga a kíváncsiság is hajt, hogy így meglehet e oldani. :D "

[ Szerkesztve ]

(#85935) leweegee válasza Black-core (#85934) üzenetére


leweegee
aktív tag

A monitorok a vízszintes és függőleges szinkronjelek megléte esetén maradnak ébren, amit a videókártya ad ki, némelyik a 9-es pinre adott 5V estén is ébren marad, ezt neked kell(ene) kipróbálni a tiéd ilyen vagy sem. Ott a link ami 100% h működik a többi nettó fillerbaszás. Csak drótok összeérintgetésével nem fog ébren maradni, ez nem Hollywood... :U

Ne nőj fel! Csapda!

(#85936) Inhouse válasza Black-core (#85934) üzenetére


Inhouse
őstag

Egy 2.1 passzív hangrendszert maghajtó monitor? Az igen. Nos, ha van pontos típusa, akkor talán van rajza és meg lehetne nézni, hogy mit lehet tenni.

Üdv Inhouse

(#85937) Black-core válasza Inhouse (#85936) üzenetére


Black-core
aktív tag

It's a trap. :C

(#85938) Inhouse válasza Black-core (#85937) üzenetére


Inhouse
őstag

Lefordítom. Ha szeretnél valami megoldást, add meg a monitor pontos típusát! Megnézem, hogy elérhető-e hozzá rajz. Azon meg azt, hogyan is van megoldva az erősítő rész tápja és kiváltható-e...

Üdv Inhouse

(#85939) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Van egy pavilonom, aminek napernyő vászonból varrattam tetőt, kibírja a telet (körülményes leszedni, de azt nem akarnám, hogy tönkre menjen)?

(#85940) macilaci78 válasza eldoble (#85939) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az UV eszi meg, ha télen nincs fent, annyival is kevesebb UV éri.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85941) eldoble válasza macilaci78 (#85940) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi. Fagy nem árt neki?

(#85942) eldoble válasza eldoble (#85941) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igaz, jut eszembe, a kimosott ruhákat is kitették télen a fagyba és csonttá fagyott, majd és semmi baja nem lett.

(#85943) ricsip válasza eldoble (#85942) üzenetére


ricsip
addikt

Mondjuk hogy utána azokat hogy vették fel, arra kíváncsi lettem volna. :DD

-

(#85944) macilaci78 válasza eldoble (#85942) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha megfagyott és közben nagyon mozgott, el is tört.
Egy teregetésnél az asszonynak volt annyi esze, hogy ne viharban tegye, de a pavilon nem válogathat.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85945) pjen válasza ricsip (#85943) üzenetére


pjen
félisten

Az a hóember pizsamája volt. ;]

(#85946) eldoble


eldoble
aktív tag

És akkor összegezve a pavilonon lévő napernyő vászonnak lesz baja a télen (persze ok., hogy minél kevesebb UV-t kap annál tovább bírja) szerintetek?

Ilyen vászon: [link]

[ Szerkesztve ]

(#85947) Top cat válasza eldoble (#85946) üzenetére


Top cat
őstag

Az UV és a fagy, biztos nem pozitívan fogja befolyásolni az állapotát. A szél is cibálja.
Hó nem nagyon szokott már lenni, de ha megáll benne az eső és odafagy, az sem tesz jót.

Neked kell eldönteni, hogy megéri e a leszedése a macerát, vagy veszel pár év múlva másikat.

(#85948) eldoble válasza Top cat (#85947) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, majd meglátom akkor. (Egyelőre a napellenző funkció jól jön, szóval még marad egy darabig ...)

(#85949) creation


creation
senior tag

A videó saját, ajánlom figyelmetekbe :)

HotGlue 4 president! :)
[link]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#85950) Phülöp válasza creation (#85949) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez valami gyönyörű :)
Ritkán látni mostanában ennyire topikhű megoldást :R:R:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.