Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85301) RandomName válasza dokee78 (#85300) üzenetére


RandomName
aktív tag

Akkor engedj el mindent, azt vedd meg, aminek a legtöbb a garija, és/vagy rohadt közel van a garis szervíz.
De tényleg. Ha működik, akkor az best buy, ha viszont baj van vele, akkor meg ne essen ki egy hétnél tovább, meg ilyesmi...

Nem vállalkozás vagy akinek van tartalék gépe....

[ Szerkesztve ]

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85302) Essejó válasza DeFranco (#85296) üzenetére


Essejó
veterán

Felrakod rá a legvékonyabb fúvókát és bekapcsolod.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85303) forras2 válasza dokee78 (#85297) üzenetére


forras2
őstag

Honnan veszed a fát?
Erdészettől? Mert akkor kar vastagságtól derék vastagságig lesz benn minden...
Ha háztól, akkor vékonyak lesznek főként. Akksisat akkor is felejtsd el, nem való favágásra, metszésnél 1-2 vastagabb ág levágására, annak összeaprítására jó, másra nem...

1.3-as lánc nagy a 25 köbcentihez. Nagy a fog méret, széles a láncfog, nagyot harap, és lefogja a fűrészt.
Ha ez mellett döntesz, akkor vegyél hozzá 1.1-es láncot. Stihlből is, Husquarnából is, MTD-ből is és szinte az összes márkából is kapsz hozzá láncot. Láncvezetők egységes méretűek, így bármelyik márka, megfelelő hosszúságú láncát rá tudod tenni! Ha veszel hozzá ilyen láncot, akkor 1.1-es reszelőt is venned kell hozzá, ha a gyárival használod, akkor 1.3-as reszelő fog Neked kelleni! Sokat nem bírnak a láncok, 1-1,5-2 köbméterenként reszelni kell, hogy legyen éle, és egységesen, hogy ne húzzon félre, mert akkor jobban kopik a lánc!
Ha komolyan gondolod, én a helyedben szánnék rá 1 kicsit több pénzt, és vennék 1 komolyabbat!

(#85304) dokee78


dokee78
félisten

Köszi a láncfűrész tanácsokat! :R

(#85305) tknof1871 válasza Barret001 (#85290) üzenetére


tknof1871
őstag

Az AirZound adata a maximális nyomásra a palackban: max. 5.5 bar (80 psi). A hozzá járó műanyag sűrített levegő tartályra nem találtam adatot. Szemre úgy tippelem minimum 500 ml, maximum 750 ml. Kicsi. Láthatóan nem egy közönséges PET palackot használt a gyártó. Múlt idő, mert megszűnt a gyártás, meg azt hiszem a cég is.
Ha pl. PC-t kellene portalanítani egy ilyen felpumpálós kis tartállyal, akkor az szerintem úgy nézne ki, mintha... Nem is tudom, mintha egyszerre rápuffantaná az ember az összes levegőt? Utána pumpálhatná fel a palackot. Lehet, macerás újra meg újra felpumpálni, de valamit valamiért. Kis helyen elfér, nem fogyaszt áramot.

Nagyon drágák a legkisebb professzionális sűrített levegő tartályok is. Mind fémből van. Kompresszor nélkül egy kicsi professzionális 20 literes tartály +30 ezer forint. 30x több levegő van benne mint a 650 ml-es alumínium palackban.
Az a pumpával/kompresszorral tölthető 650 ml-es professzionális kézi permetező/fújó, amit linkeltem a #85284 kommentben, is fém tartály. 30 ezer forint. Amire nekem kell túl sokat tud, évente csak néhányszor használnám. Nem éri meg de a videó alapján ez igényesnek tűnik.
Kicsi kompresszorok csupán 3-5 literes sűrített levegő tartállyal 60 ezer forint körül van az áruk.

Ők megoldották. Nem portalanítanak, csak festékszóróval festenek.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#85306) Barret001 válasza tknof1871 (#85305) üzenetére


Barret001
addikt

Ne drága GYÁRI tartályban gondolkozz! Akár több petpalack is tökéletes,ha össze bírod közösíteni őket,hogy nagyobb legyen a térfogat.

(#85307) DeFranco válasza Barret001 (#85306) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amúgy ezeknél a megoldásoknál nem jobb egy elég szűkre vehető csőrrel rendelkező kis gumilabdás kézipumpa? fotósok használnak talán ilyet optika tisztításra...

nyilván sűrített levegőt nem pótolja de annyi légáramot lead mint egy ilyen bootleg palackpumpa.

(#85308) Barret001 válasza DeFranco (#85307) üzenetére


Barret001
addikt

Sok megoldás működik! A lényeg,mennyi levegő kifújására van szükség! Ez [IS] egy megoldás,ás olcsón kivitelezhető.

És a [nyomáspróba]

[ Szerkesztve ]

(#85309) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Szeretnék felszerelni a falra egy lámpát olyan helyre, ahol nincs a falba kihúzva az áram. Van valami házi módszer, amivel biztonságosan konnektorossá lehet alakítani egy fali lámpát?

(#85310) RandomName válasza mustang08 (#85309) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mutasd a lámpát.

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85311) Dani_kp válasza dokee78 (#85304) üzenetére


Dani_kp
őstag

Egy kicsit én is belewauzok ebbe láncfűrész témába.
Én elfeljteném ezeket a noname benzines láncfűrésznek csúfolt valamit, ha évente 2-3x fog használni és hónapokat áll, akkor biztos lehetsz benne, hogy minden egyes alkalommal viheted kisgép szerelőhöz, mert csak rángatod és nem fog indulni.

Mivel az általad kinézet gép is csak barkács, akkor inkább olcsóbban egy ps drótos gép, azon nincs ami tönkremenjen és csak lánc olajzásrs kell figyelni.
Tegnaptól van is akcióban, 3 év gari van rá: [kép]
Vagy hasonló van einhellbe, szintén 35.ért: [link]

https://ingatlan.com/33821564

(#85312) mustang08 válasza RandomName (#85310) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Ezt néztem ki: [link]

(#85313) RandomName válasza mustang08 (#85312) üzenetére


RandomName
aktív tag

Simán belekötöd a vezetéket, például egy ilyet (van olcsóbb is, de ez a kép látszik jól) a lámpán belül odakötegeled valamihez, hogy ne tudjon kiszakadni, és kész.
Ha olyan a lámpa kialakítása, akkor lehet meg kell vágni a búrát, vagy megkaparni a vakolatot, ahol kijön alóla a kábel.
Szerk. Egyes elektronikus előtétek érzékenyek, hogyha felcserélődik a fázis-nulla. Erre próbálj figyelni.

[ Szerkesztve ]

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85314) Top cat válasza Dani_kp (#85311) üzenetére


Top cat
őstag

Így van. Ház körüli munkákra, elég egy jó elektromos is.
Nekem egy ilyen van. Meglepően erős. :D Persze ezeket is karban kell tartani, de jóval egyszerűbb mint a benzineseket.

(#85315) cinemazealot válasza mustang08 (#85312) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha érintős, akkor várj a vezetékvásárlással, amíg át nem veszed a lámpát, mert lehet, hogy földelni is kell, ahhoz pedig háromerű földelt dugós kábelre lesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#85316) Samus


Samus
addikt

EPS (és grafitos, ha számít) vágáshoz mekkora teljesítmény kell? Építettem egy vágót, de elég gyengusz lett. 1.5m (XPS vágásra is alkalmasnak készült) a huzal, jelenleg egy kvarc fűtőszálból bontott huzal van benne, ez 11.1 Ohm, a tápom egy 23-27.8ig állítható ipari kapcsolóüzemű. Csutkára tekerve kicsit több, mint 60W így, de nagyon kevésnek érzem. YouTubeon olvasgtam, hogy 180-200W kell a vágáshoz, ehhez nekem 0.7es NiCr huzal kellene elvileg (2.8Ohm/m, 170W körül jönne ki). Jó ez a vastagság? A gyári vágók, amit találtam, 0.6os huzallal vannak szerelve. Azzal 120W körül tudnék teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#85317) pjen válasza Samus (#85316) üzenetére


pjen
félisten

Hegesztő trafód nincs, talán azzal könnyebb lenne.

(#85318) mustang08 válasza cinemazealot (#85315) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Oks, köszönöm a segítséget!

(#85319) zhali1 válasza Samus (#85316) üzenetére


zhali1
csendes tag

Én vettem egy hajszárítót és abból bontottam ki a cekászt 0,5 métert. A táp egy 20 V-os laptoptáp.
Nagyon jól viszi.

(#85320) Barret001 válasza Samus (#85316) üzenetére


Barret001
addikt

1 méteres kb a vágóm,40V váltóáramot eszik,szerintem a feszültség kevés nálad. Bár függ a huzal vastagságától is,gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#85321) Samus válasza Barret001 (#85320) üzenetére


Samus
addikt

A huzallal tudnék játszani, Alin 0.1-tól 1.2mm-ig kapni aránylag jó áron elég nagy tekercseket. 0.8as huzallal 25V mellett majdnem élérem a 200 wattot (bár itt már lehet kevés lesz az 1.5mm2 vezeték, 7.7 amper kell neki). Kipróbálom hegesztő inverterrel, ha nagyobb feszültséget tud leadni, abból tudok számolni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#85322) Barret001 válasza Samus (#85321) üzenetére


Barret001
addikt

És csak "sima" lapokat vágok,elég vékony a szál,kb 0,3MM lehet.Telibe tudom vele vágni a táblát! Szeletelni :) Akár 1M hosszban is!

(#85323) chrome11


chrome11
kezdő

Szerszambeszerzesre keresek tippeket:

pici furogep kell, amibe 1mm-es furot is lehet fogni es nem tepi a fat,

forrasztopaka elektronikai alkatreszek kiforrasztasahoz, beultetesehez,

3,7V-os akkukhoz ponthegeszto megoldas

(#85324) macilaci78 válasza chrome11 (#85323) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én egy kis 10,8V-os akkus fúró-csavarozót használok, befogja az 1 mm-es szárat is.
Dremelhez van fej, ami a kisebbeket is befogja. Illetve le lehet cserélni akármilyen fúró tokmányát kisebbre.
Az 1 mm-hez már fontos, hogy ne üssön a tokmány, erre figyelj. Illetve a fa sem mindegy, hogy egy tölgy csomójába fúrsz-e, vagy egy lucfenyőbe.

Forrasztópákánál jó lenne tudni, milyen alkatrészekhez is kell. Nem mindegy, hogy pl egy COB ledszalag lábait akarod-e forrasztani, amihez tűhegynyi hegy kell, vagy 2,5 mm2 keresztmetszetű vezetékeket. Lehet, inkább forrasztóállomás kellene, aminek cserélhető hegye van és hegyből sokféle van. Weller-rel nem lősz mellé.

Ponthegesztőre sok DIY projekt valósult már meg mikróból bontott magnetronra építve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85325) Inhouse válasza chrome11 (#85323) üzenetére


Inhouse
őstag

pici furogep kell, amibe 1mm-es furot is lehet fogni es nem tepi a fat
Multi kisgép, állítható fordulattal.

forrasztopaka elektronikai alkatreszek kiforrasztasahoz, beultetesehez
Tág fogalom...lábas alkatrészek? SMD? Sajnos nincs univerzális megoldás, max egy komplex forrasztó állomás, amin van sima és hőlégpáka is. A kérdésedből hobbira tippelek, lehet, hogy ez azért már nem fér bele a keretbe.

Üdv Inhouse

(#85326) Essejó


Essejó
veterán

A Lidl féle multifunkciós szerszámnak van fémvágó betétje a gyári kiszerelésben?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85327) Top cat válasza Essejó (#85326) üzenetére


Top cat
őstag

Van többféle. Ennek a csávónak van egy csomó Parkside ánboxing videója. Keress rá, hátha van olyan, ami neked kell. De a tecsőn, van rengeteg Parkside cucc bemutató.

(#85328) DeFranco válasza Essejó (#85326) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a deltacsiszoló-félére gondolsz?

van, igen, egy egyenes fűrészlap előre felé néző fogakkal, nálunk a festő karnisvasalatot vágott el vele sikeresen.

(#85329) Essejó válasza DeFranco (#85328) üzenetére


Essejó
veterán

Erre gondolok

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85330) DeFranco válasza Essejó (#85329) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van, tippem szerint az also sorban jobbrol a masodik, vekonyabb fureszlap

(#85331) PROTRON válasza Essejó (#85329) üzenetére


PROTRON
addikt

Nekem az aksis változat van, kb ugyanazokkal a fejekkel.
Ami a fotón bevan fogva szerszám penge, az a "gérvágó fűrész penge", elvileg az egyel vékonyabb is az, ha azok közül valamelyik nem viszi, akkor más nincs.
Van még a szettben kaparókés, pl csempéről lekaparni dolgokat, vagy a falról a maradék felragadt tapétát...

A 12V aksis változat eléggé rezonál, nem merném fém vágáshoz használni, legalább is azóta hogy egyik kollega makika aksisát kipróbáltam. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85332) DeFranco válasza PROTRON (#85331) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Piktogramok vannak rajta, az alapjan ha jol emlekszem a vastagabb a "gerenda" a vekonyabb a "cso" piktogramot kapta.

Szogvasat szeletelni nem jo, de egyazer egyszer elvagni egy csavart vagy laposvasat OK

(#85333) Essejó válasza DeFranco (#85332) üzenetére


Essejó
veterán

Én a grillsütőből a behegesztett faszén rácsot akarnám kivágni a tartóból. Anyira közel a tepsi sarkához van hegesztve, hogy flex-el nem férek hozzá. Szemre 2,5-3 mm-es köracél, ami a faszén tartó tepsiben kb 3 cm magasan az aljától a sarkokhoz közel 4 ponton be van hegesztve.
Ha a rácsot kiveszem akkor egy ilyen link koppra befér a tartóba csepptálcának illetve vizestálnak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85334) macilaci78 válasza Essejó (#85333) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha csak erre az egy dologra vennél szerszámot, van egy kis Dremel 200-asom. Néha M4-M8 csavarokat is ezzel vágok méretre. Vagy a pro tipp: fémfűrészlap, akár rongyba csavart véggel nyélként.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85335) Essejó válasza macilaci78 (#85334) üzenetére


Essejó
veterán

Nem kell vennem, van ilyenem, csak még fémet sosem próbáltam vele vágni. Azért kérdeztem hogy a gyári készletben van-e fémvágó eszköz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85336) macilaci78 válasza Essejó (#85335) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van a lapokon jelölés, de a sűrű fogazású lap viszi a vasat, csak jobban kopik. Szögelt, csavarozott fát vágunk vele szöggel, csavarral együtt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85337) DeFranco válasza Essejó (#85335) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ahogy írtam, van rajta piktogram. szerintem elviszi, ha nem, akkor fűrészlap, keret sem kell hozzá, max betekered a végét rongyba, én kerékpárzárat vágtam el így.

(#85338) macilaci78 válasza DeFranco (#85337) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kis huncut! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85339) Dani_kp válasza DeFranco (#85337) üzenetére


Dani_kp
őstag

A gazdája meg azóta is keresi a kerékpárt ;] :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#85340) DeFranco válasza Dani_kp (#85339) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én vagyok a gazdája (előtte is :D ) csak épp ahonnan hozzám került, a gazdája nem adta meg a számzár kódját. Egy ideig próbálkoztam dekódolási praktikákkal, aztán feladtam és elvágtam.

(#85341) do3om válasza DeFranco (#85340) üzenetére


do3om
addikt

Pontos megnevezésed ez esetben: orgazda
Így már tovább súlyosbítod az esetet
;] ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#85342) DeFranco válasza do3om (#85341) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na jó, lelövöm a poént mielőtt itt nagyon belemegyünk, örököltem elhunyt rokon után, szóval annyira nem vidám a sztori

(#85343) Marcsello31


Marcsello31
őstag


Sziasztok! összeraktam félig ezt a motoros generátort, de valamiért nekem csak ennyi feszültséget mutatott a multiméter, 21,9V.
Még nincs le fikszálva az egész így fognom kellett az 1ik kezemmel a motort ne hogy el repüljön nekem, egy 1volt kis motorral hajtom meg a tekercselt motorban lévő közepén található mágnest, ami forog,
Most vagy azért mérek csak ennyi feszkót, mert lassan forgatja a mágnest kis motor, vagy valamit elrontotam az összerakásánál, elvileg 220 körül kellene lennie,
Vagy valami megsérült rajta, De már tudom hogy kel összerakni úgy hogy tökéletes legyen,
Nem kellett volna kifúrnom a közepét, fixen kellet volna hagyni az egész tengelyt amin a mágnes volt, szerintem ott rontottam el hogy nincs teljesen középen.
Mivel nem drága ez a dolog, majd a következő jobb lesz már, tudom mit ne rontsak el rajta,
Szerintetek 21V elindítana egy 230Vos trafót? :) A dolog működőképes.
1v ceruza elemmel hajtom meg a kismotort, ami meghajtja a mágnest, az meg forog a tekercsen belül :) .

(#85344) Inhouse válasza Marcsello31 (#85343) üzenetére


Inhouse
őstag

Továbbra is az a véleményem, mint eddig többen leírták neked, hogy ez így felejtős. De te nagyon kitartó vagy, így vegyél még egy ilyen motort és próbálkozz csak... :W

Üdv Inhouse

(#85345) cinemazealot válasza Marcsello31 (#85343) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha mérés közben leveszed róla a voltmérőt, felgyorsul a motor?

(#85346) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Igazából, csak arra voltam kíváncsi, hogy össze tudom e rakni, működőképesre,
Persze tudom hogy nem érek el vele semmit, Max annyit hogy működik úgy ahogy, de ez csak kísérleti jellegnek jó, másra nem,
cinemazealot :Szia! Nem változik a motor sebessége, max csak akkor ha valami terhelni valót teszekrá, mondjuk egy erősebb ledet,
kicseréltem az 1voltos cerka elemet egy 4Vosra, 45V lett így a kimenet, mert gyorsabban
forog a motor és a mágnes, minél nagyobb a fordulat száma annál erősebb.
De ez csak kísérletnek jó, semmi haszna, a tanuláson kívül, Többet nem is várok el vele,
összetudtam rakni szuper ennyi. :)

(#85347) headhunter


headhunter
addikt

Betonozásnál mi a minimum vastagság, amelyik nem válik el az alatta lévő rétegtől rövid időn belül?

Utcán a járda és kerítés között megsüllyedt egy utólag kiöntött rész, erre kellene ráhúzni egy réteget. [link]

(#85348) Barret001 válasza Marcsello31 (#85346) üzenetére


Barret001
addikt

Annál azért több feszültségnek kellene kijönni egy 230 voltos motorból! Ott valami nem kerek...

(#85349) dokee78


dokee78
félisten

Használ valaki ilyen terméket? [link]
Merjem megvásárolni?

(#85350) imibogyo válasza dokee78 (#85349) üzenetére


imibogyo
veterán

Mekkora területet kell nyírni? Én két olcsó benzines gépről (Straus, majd MTD) tértem át több év után végül akksisra (3000 m2 udvar, de most csak olyan 1600 m2-t nyírok, a többit biofűnyírók intézik...), de soha sem mennék már vissza benzines irányra (szerintem a szomszédaim is pártolják ezt a döntésemet :DDD)... Igaz nekem adott volt az akksis ökoszisztéma az adott márkához (Makita), ami általában a legnagyobb tétel... A gép maga 65.000 Ft volt anno, ami azért nem hangzik olyan durvának, ha pedig hozzáveszem a hosszú távon biztosan kényelmesebb, nyűgmentesebb üzemeltetést is, akkor számomra egyértelmű a döntés az akksis vonal mellett. Olcsóbb márkából is kihozható "nulláról" egy fűkasza szett ~96.000 Ft környékén (az USB-s töltő csak azért kell, mert az akciós akkuk "solo" gépenként járnak. Én elgondolkodnék a spóroláson inkább, minthogy még egyszer vegyek egy olcsó benzines gépet, amivel előbb-utóbb úgyis csak a szívás lesz. Persze ez én vagyok... :B

Ha jársz-kelsz az országban és útba esik Dabas környéke csörgess meg és ki is tudod próbálni nálam, hogy mit tud egy ilyen jellegű gép. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.