Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85151) Barret001 válasza RandomName (#85150) üzenetére


Barret001
addikt

Indító nyomógomb hátránya,hogy nem automatikus.Kb ennyi! Az indító relé egyszerűsített változata. Szerintem túl nagy kondikat tettél rá.

(#85152) RandomName válasza Barret001 (#85151) üzenetére


RandomName
aktív tag

Értem, de akkor mi van?
Üzemi kondis gép át lett tekercselve startkondisra, vagy mi történhetett?

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85153) wetomi


wetomi
aktív tag

Sziasztok!

PUR hab segítségével készítenék modellt/szobrot (beltéri felhasználás). Ehhez kérek tippeket. Pontosabban:
A belső váz már adott, erre fújnám fel a habot.
- Kis tágulású pur habot keresek.
- A kifújt habot formára vágnám, ezt követően valamivel kialakítám a sima felületet. Ehhez pl. egy Mestertapasz jó lenne? Az megállna a pur habon, vagy valami mást válasszak? A Mestertapaszt már ismerem, csak félek, hogy az nem lesz elég kemény. A két komponensű karosszéria javító kenceficék működhetnek a pur habon?
Vagy csak fújjak több réteg alapozót, amíg lezárja a hab felületét és azt csiszoljam simára?

A végleges festés már részletkérdés, a konkrét hab típus a fontos és annak az alapozása/felületképzése, hogy az apróbb részleteket ki tudjam alakítani rajta.

Szerk:
Talán az építő topic jobb lenne, de saját magam inkább gányolásnak veszem ezt a pur habos bohóckodást. Az eredeti irány sokkal lassabban ad végeredményt, ezzel szeretném meggyorsítani.

[ Szerkesztve ]

(#85154) RandomName válasza wetomi (#85153) üzenetére


RandomName
aktív tag

Kis tágulású habokkal inkább az a tapasztalatom, hogy nem kis tágulásúak igazán, inkább csak kis feszítő erejűek. Azaz, ha van hova tágulni, akkor tágul, és ritka lesz a szerkezete, de ha kis helyen van, akkor tömör lesz, és csak teret tölt ki.
Illyen pl a szürke csíkos Mapei.

Szerk.: Igen akár mestertapasz, de akár fehér beltéri glett is jó lehet a habra.

[ Szerkesztve ]

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#85155) wetomi válasza RandomName (#85154) üzenetére


wetomi
aktív tag

A legtöbb helyen egy irányba lesz helye tágulni a habnak a belső vázon. A sima beltéri glettet én gyengének érzem a felületképzésre. A mestertapasz egy fokkal jobb lehet, ha a vágott felületen a pórusokba bele lesz kenve. Kb 60 cm-es méretű tárgyról lesz szó, de kézbefoghatónak kell lennie.

(#85156) do3om válasza do3om (#84406) üzenetére


do3om
addikt

Szereztem kerekeket, vonófejet, a feleslegesen kétkörös vezérlőt is cseréltem eggyesre. Még kell egy kerék hogy lehessen mozgatni fektetve ne kelljen tartani mert két emberes, iszonyat nehéz az egész. A tetején az a piros zártszelvény abba cső megy hogy meglehessen fogni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#85157) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Lidl-ben van most mozgásérzékelős reflektor. Nem tudjátok ezt be lehet üzemelni különösebb mókolás nélkül úgy, hogy sima kapcsolóról működjön?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#85158) Dephloy3r


Dephloy3r
friss újonc

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy aero cool toronyházam, és olyas képpen szeretném átalakítani csak hogy az oldalait szeretném mágnesesen zsanérosan megoldani illetve teljes plexiből, és ezt hogy lehetne a legegyszerűbb módon megoldani hogy a mágnes meg a zsanér se (hasamra ütök kb 2 hónapot bírjon)

(#85159) Dani_kp válasza AssAssynn (#85157) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ha nem kell a mozgásérzékelős része, akkor miért nem veszel egy sima led reflektort?
Ráadásul olcsóbb is, 20w-os van olyan 2700 ft-ért, 30w-os pedig 3600 ft-ért.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#85160) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85161) AssAssynn válasza Dani_kp (#85159) üzenetére


AssAssynn
őstag

Lidl-ben nem volt. Ez a bolt volt most kéznél, helyben, ahol 3 év garanciát adnak. De nem vettem meg, csak nézegettem és kérdeztem.
Te hol láttad ezeket az árakat?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#85162) AxBattler válasza macilaci78 (#85160) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!
Én most a 10k HUF-os excentercsiszolót + derékszöget/szögmérőt néztem ki!
És vettem vagy' 30db porzsákot a Karcher takarítógéphet!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#85163) Stylewars_kp válasza do3om (#85156) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Őrült egy szerkezet! :R

(#85164) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Itthon jelenleg vízteres kandallóval fűtünk, 5 helyen van radiátor. Réz csövezés van. Ha szeretnénk átállni földgázra, akkor a réz csöveket és a radiátorokat is kell cserélni?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#85165) macilaci78 válasza BLUE TORNADO (#85164) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem. A ráz csőnek és a radiátornak is tök mindegy, mi melegíti fel a vizet.
Voltaképp gömbcsappal szakaszolva meghagyhatod a jelenlegi felállást is és csak rákötöd a kazánt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85166) Spec válasza BLUE TORNADO (#85164) üzenetére


Spec
őstag

Nem értem, miért kellene? Attól mert gázzal fűtesz rá, még ugyanaz a hőközlő közeg (víz gondolom) van a rendszerben. Nálunk is gázkazán van, és rézcsöves, radiátoros a rendszer. Ennek semmi köze hozzá.
Inkább az a kérdés, hogy a kandallóba akarsz-e gázégőt, vagy külön kazánt akarsz-e? Ha a kandallóba akarod, akkor elvileg nem kell semmit változtatnod, ha külön gázkazánt, akkor nyilván meg kell bontani a fűtés rendszert, és mivel a gázkazánnak saját keringtető szivattyúja van, az fogja a vizet forgatni, így a kandallót nem árt ha ki tudod szakaszolni a rendszerből, hogy ne azon menjen át a víz.
Erre kell egy kikerülő ág váltó szelepekkel. Persze csak ha meg akarod hagyni a kandallót is, amit én nagyon is javaslok. Kár lenne veszni hagyni, főleg iylen gázárak, meg gázellátással kapcsolatos várható problémák esetén.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#85167) macilaci78 válasza Spec (#85166) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még egy dolog: a kazánban és a kandallós ágon lévő keringetőszivattyút is ugyanaz a termosztát vezérli, ezzel is foglalkozni kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85168) mancer7151


mancer7151
tag

A fűtéskörbe mehet akár fagyálló ha tudsz annyit, a keringetőre pedig szünetmentes szg-ről :DDD

(#85169) flashpointer


flashpointer
őstag

Egy gazkazanos kerdes, esetleg valaki tudna ra mondani valamit: kivulrol meg lehet allapitani hogy dupla-csovu a kemeny, szoval a kemenybol szivja a levegot, ahol az egestermek is tavozik, vagy a regi tipusu es a helysegbol veszi a levegot ahol van a berendezes? Igy nez ki amugy, kis kereses alapjan vaillant VC tipus, kb 1996 koruli evjarat:

(#85170) mancer7151 válasza flashpointer (#85169) üzenetére


mancer7151
tag

A lenyitható fedél alatt nincs típusjel amire rátudsz keresni?

(#85171) flashpointer válasza mancer7151 (#85170) üzenetére


flashpointer
őstag

egyelore csak a kep van, holnap nezem meg szemelyesen de mar fel akartam belole keszulni : )

(#85172) Dani_kp válasza AssAssynn (#85161) üzenetére


Dani_kp
őstag

Mixvill :K

https://ingatlan.com/33821564

(#85173) pjen válasza flashpointer (#85169) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez egy sima kályha cső.

(#85174) mancer7151 válasza pjen (#85173) üzenetére


mancer7151
tag

Hát hátul gondolom nincs parapet, szuterinnak tűnik a helység.

(#85175) pjen válasza mancer7151 (#85174) üzenetére


pjen
félisten

Mért kéne parapet, a lakás levegőjét használja.

(#85176) flashpointer


flashpointer
őstag

kozben kiderult hogy egy klasszik gazkazan ami a helyseg levegojet hasznalja kulon betap nelkul.

(#85177) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok, kérdésem lenne, a megoldás kreativitást igényel ezért ide jöttem:

Adott egy laptop, amin gyárilag nincs ilyesmi kis gumi ütköző-távtartó mint ami az alábbi képen szerepel (csak példaként mutatom, a konkrét alany egy Lenovo T470) : [link]

Az ideális az lenne ha tudnék kreatívkodni valahonnan fekete, pötty alakú (nem fehér és nem csík, mint fent) kicsi, felragasztható gumibakokat, amiket fel tudnék applikálni a kijelző káva két sarkára, vagy a palmrest megfelelő részére.

A cél az lenne, hogy legyen egy minimális, 1mm-es távtartás, megelőzendő, hogy a kijelző és a billentyűzet összeérjen.

Merre érdemes elindulni a keresésben? Az ikeás ajtósarokba rakható gumibumszli nagy, kb. 1-1,5 mm-es átmérő elég lenne.

(#85178) PROTRON válasza DeFranco (#85177) üzenetére


PROTRON
addikt

Hát a fotón én nem tudom kivenni mire mutatsz.
Ellenben valami kreatív boltocskában nézelődnék valami kis öntapadós díszmütyür iránt.
Vagy öntapadós szivacs-gumi, amit méretre vágsz.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#85179) DeFranco válasza PROTRON (#85178) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a pavilion felirat feletti és a jobbra nyíl alatti kis gumibakra.

méretre vágott szivacs guminál egy fokkal esztétikusabbat szeretnék, olyan van, de az elég kendács. feltételezem hogy valamilyen formában lehet ilyen gumibakokat kapni változatos apró méretekben, csak fogalmam sincs hogy hol vagy milyen címszó alatt keressem.

(#85180) macilaci78 válasza DeFranco (#85177) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olyan ikeás fekete öntapadós baszból van valamennyi. Bútor alá lett véve, de nem szeretem, mert csúszás helyett tapad. Tudok adni, méretre vágod.

1-1,5 mm átmérő azért elég kicsi. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85181) DeFranco válasza macilaci78 (#85180) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lehet valamivel nagyobb is, fejben nem jó a szemmértékem, ne legyen fél centis.

méretre vágott lábalátétet nem akarok, abból itthon is van két-három maréknyi.

(#85182) NeoPampalini válasza DeFranco (#85181) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Esetleg innen valamelyik? Csak méretre kell vágni, állítólag színesben is legyártják neked. :D [link]

(#85183) NeoPampalini


NeoPampalini
senior tag

Ekkora méretben nem találni nagyjából semmit. Az OBI-nál írnak valami 2,5 mm átmérőjű öntapadós ütközőt, de az inkább a vastagsága lesz szerintem.

Néztem modellboltokban, ott sincs semmi hasonló, ez erősen DIY projekt, de ha már ebben a topikban vagyunk, én ebből kendácsolnék valamit: [link]

(#85184) Phülöp


Phülöp
addikt

Urak,

asztali elektromos gérvágót vennék állvánnyal. Laminált padló, szegőlécek, deszkák, miazmás otthoni dolgok vágására.
Mire figyeljek a keresésnél?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85185) Phülöp válasza DeFranco (#85179) üzenetére


Phülöp
addikt

én kétoldalú ragasztót tennék oda, az egyik felén rajta hagynám a védőfóliát - 1-2mm magas csak, könnyű szabni, könnyű eltávolítani (nyom nélkül), a maradék fel nem használt 99.9% meg jó lesz másra

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85186) j.bravo válasza DeFranco (#85179) üzenetére


j.bravo
addikt

Szilikon ütköző, öntapadó
ha jól értem, ennél is kisebbet keresel, de kezdetnek talán nem rossz; ilyen vonalon indulnék el, kérdeznék üzleteket mi a legkisebb méret.

Whatever.

(#85187) angelside77 válasza DeFranco (#85177) üzenetére


angelside77
tag

Ilyesmi nem jó?

megelőztek: #85186j.bravo

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#85188) macilaci78 válasza Phülöp (#85184) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én egy Parkside gérvágót vettem, csúszkán 370 mm hosszon vág, ez elég laminálthoz.
Asztala nincs, de bármire felteszem.

Csináltam egy bakot, ami a gépről lelógó szálat tartja.

A lapra kell odafigyelni, megéri minőséget venni. 15-20 k egy prémium laminált vágó lap, Bosch, Makita bevált.

Vagy asztali körfűrész (nem gérvágó), amin hosszú anyagokat is lehet hosszában vágni, cserébe ha középen keresztbe kell vágni, nincs, ami irányba tartja a munkadarabot. Einhell a pénzérő belépő kategória.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85189) macilaci78 válasza angelside77 (#85187) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fekete? :U Ezért ajánlottam ilyesmit.
Gondoltam, hogy irodai lyukasztóval kivágunk belőle kört, de az is nagy.
Nem tudom, hogy az 1-1,5 mm átmérőhöz mekkora magasság kell, fér el, de lehet, ilyen picike méretben egy pötty szilikon, vagy folyékony gumi lesz a jó megoldás. Esetleg rossz gumibelsőből kivágni a megfelelő méretet és azt odaragasztani.

Lejmoltam is szervizből rossz belsőt, hogy legyen vékony gumilapom DIY projektre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85190) j.bravo válasza macilaci78 (#85189) üzenetére


j.bravo
addikt

Scheisse, a fekete mint kritérium felett átsiklottam.
Az irodai lyukasztó, ha átviszi, működhet, szvsz.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#85191) macilaci78 válasza j.bravo (#85190) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Belefér és lehet taposni is. Ezzel a technikával szerintem a bádoglemezt is átviszi. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85192) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Köszi mindnekinek a tippeket, közben lehet meglesz a megoldás: [link]

Ez kapható változatos, kicsi méretekben, és a golyókat félbevágva pici gumidómokat kapok amit fel lehet ragasztani.

(#85193) Phülöp válasza macilaci78 (#85188) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm. :R

Parkside nem volt opció, mert - bár a LIDL-ben kezdtem - pont nem gérvágónap van náluk. :(
Asztali körfűrészen magam is gondolkodtam, de mivel 2 irányban is tudnia kellene a 45fokos döntést, így azt elvetettem.
Végül a helyi közértben akciósan (7% törzsvásárlói kedvezménnyel) lett egy ilyen, polcról levéve:

Makita LS0815FLN

Alá meg egy ilyen:

Makita WST06

Ennek mindenre elégnek kell lennie a ház körül.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85194) Viperator válasza Phülöp (#85193) üzenetére


Viperator
őstag

Gyere ide, ott le vannak írva és nyugodtan tedd fel a kérdést.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#85195) Phülöp válasza Viperator (#85194) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm, lesznek majd kérdéseim biztosan.
Ez a mostani lefutott.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85196) Z_A_P válasza RandomName (#85149) üzenetére


Z_A_P
addikt

Köszi!

Utánaolvastam a mestertapasznak, ezt írja:

Matt, jól csiszolható alkidgyanta kötőanyagú tapasz. Gyorsan szárad, kemény és vízálló. Max. 0,2 mm rétegvastagságban hordható fel egy rétegben. Aromás szénhidrogéneket nem tartalmaz.

:F
0.2 mm?
Nálam fél ujjnyi lukak vannak. Arra is jó betömni, mint egy fa glett/gipsz?

[ Szerkesztve ]

OK

(#85197) Z_A_P válasza Z_A_P (#85148) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ezt a fa beépített szekrényajtót fogom fehér zománc festékkel lefesteni.
[link]
Muszáj előtte megcsiszolni, vagy kihagyhato, mehet rögtön a zománc ? Nagyon nincs kedvem ezzel szarakodni, porolni koszolni, utána takarítani. :(

[ Szerkesztve ]

OK

(#85198) DeFranco válasza Z_A_P (#85197) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azért csiszolod, hogy tapadjon az alapozó réteg. én nem hagynám ki, annyira nem sok idő és jobb, mint ha 1-2 év múlva foltokban dobja le az új réteget.

(#85199) Z_A_P válasza DeFranco (#85198) üzenetére


Z_A_P
addikt

Alapozó? Azt már végképp nem akarok :)
Zománc menne rá közvetlen. Kéne azt is? :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#85200) DeFranco válasza Z_A_P (#85199) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én tennék alá, de kérdezz meg egy szakit erről. biztos vannak már alapozó nélkül kenhető zománcok is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.