Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85751) do3om válasza do3om (#85731) üzenetére


do3om
addikt

Most javítottam is egy hibát, a legelső csiszológépen. A szalag mögött csempe volt csúszófelületnek, csak ez amikor kopik szinte tapad a felület. A szalagot meg az összetételnél kikezdi.
Kapott alu sint azon saválló lemezt, a rögzítést is cseréltem, az asztal alatt is aluprofílt kapott. Szeretem ezeket a profilokat, a horonyanyák használatával minden mozgatható, nem kell csak saccra mérni aztán szépen be lehet állítani a pozíciót.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#85752) Tothg86


Tothg86
tag

Srácok! Lambéria mögé beette magát néhány szú. Éjjel elég idegesítő, anyagi karrol nem is beszélve.
Bontás nélkül van remény megoldásra? Mondjuk kis lyukon befujok valami írtó aeroszolt?
Van ötletetek/tapasztalatotok?

(#85753) macilaci78 válasza Tothg86 (#85752) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amerikai filmekben lehet látni, ahogy az egész házat fóliába csomagolják, majd az egészet elgázosítják. Nyilván pár napig életveszélyes a ház...
Ott mondjuk nagy divatja van a könnyűszerkezetes építészetnek és azon az égövön a szú is megél.

Itt is csak olyan megoldást lehet javasolni bontás nélkül, ami az emberre is káros.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85754) Tothg86 válasza macilaci78 (#85753) üzenetére


Tothg86
tag

Sejtettem. Köszönöm a választ! Lehet lebontok egy kis részt.
Kozben lehet tippelni. Berohadt kerekanya eltávolítására született kiváló ötletem eredménye mi lesz?

A: János korhaz
B: lelazitott kerekanya
C: jelentős anyagi kár :DD

[ Szerkesztve ]

(#85755) macilaci78 válasza Tothg86 (#85754) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ami szuvas, azt paterold is el a telekről, vagy égesd el mielőbb...

Bemutatóterembe kaptunk parkettamintát, egy háromrétegű parketta füstölt tölgy kopóréteggel volt szuvas, a natúr tölgy hordozórétegben volt a bogár. Először csak arra figyeltem fel, hogy kisebb-nagyobb fehér porkupacok vannak az állvány alatt. Elvettem, felporszívóztam, kész. Pár hónap múlva megint... Megnéztem a gipszkarton álmennyezetet, de semmi. Megint feltakarítottam.
A mintatáblákon ekkor még csak elvétve volt 1-2 tűszúrásnyi lyuk, de szó szerint csak 1-2 darab.

Újabb fél év, megint ott a por, az egyik mintatábla hátulján kb 10 centinként lyuk, meg valami kitinváz.
Na, a mintatáblát kidobtam, a többit és magát az állványt nagyítóval átnéztem, az állvány alatt a merbau parkettát alaposan feltakarítottam és négykézláb nedves ronggyal áttörölve átnéztem, beette-e magát a rovar oda. (Kis esélye volt, de nem lehetetlen.)

Hallottam olyan sztorit, hogy hagyatéki felszámolásból vett antik bútor, egy darab konzolasztallal bevittek egy villába szút, az meg 1 év alatt több tíz millió forintos kárt csinált. A parketta, a falburkolat, a fa oszlopok, gerendák, az ajtók, a lépcső, a faragott korlát... :U

Kerékcsavar: én az ilyesmit sima kerékkulccsal, csőtoldattal szoktam megoldani, a végére ráállva. 2 méteres cső és a hab testem majdnem mindenre elég. ;]
Akkus/szivargyújtós ütvecsavarozó esetleg.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85756) Ribi válasza Tothg86 (#85754) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha topikhű akarsz lenni akkor letéped vele a lökhárítót és közben arcon vered vele magad. ;]

(#85757) TESCO-Zsömle válasza Tothg86 (#85752) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak az entomológiai pontosság kedvéért, ami a lambériában van az nem szú, hanem kopogóbogát és nem azt hallod, ahogy eszi a fát, hanem azok a rohadékok úgy "beszélgetnek", hogy a potrohukat nekiverik a járat falának, lő: kopogóbogát. Szúk csak az élő fában vannak. Tudtommal.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#85758) 6030D válasza Tothg86 (#85754) üzenetére


6030D
Ármester

A nyomatékkulccsal meg nem lazítunk, főleg nem autóemelővel. Nem? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#85759) Essejó válasza Tothg86 (#85754) üzenetére


Essejó
veterán

WD40 rálocsolása és vagy zsebsárkányos csavarmelegítés után egy két méteres csövet húznék a kulcs szárára.
Ja és legközelebb az összerohadás ellen gépzsírt vagy rézpasztát kell kenni a csavarmenetre

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85760) Barret001 válasza Tothg86 (#85754) üzenetére


Barret001
addikt

Ehhez a fika csavarhoz nem kell technika...Egy jó kulcs kell,és egy hosszabbító cső.Vagy lazul,vagy szakad.Rá kell állni a hosszabbító végére. 12-es csavarocska :) Így ahogy csinálod,elforog a fék XD.

(#85761) macilaci78 válasza Essejó (#85759) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha jól tudom, kerékcsavarra tilos bármit kenni, nehogy idő előtt lelazuljon. Ott a meghúzási nyomaték, amit a gumisok hírből sem ismernek. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85762) Essejó válasza macilaci78 (#85761) üzenetére


Essejó
veterán

Egy gumissal találkoztam eddig aki nyomaték kulcsot használt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85763) macilaci78 válasza Essejó (#85762) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyszer vette le a gumis a kerekemet, amikor gumit tett a felnire. Teljes értékű pótkerék van a kocsiban, a defektes kereket a csomagtartóból veszem ki neki és a javítottat a helyre teszem be.
Nyomatékkulcs, emelő, légkulcs, kompresszor és helyem is van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85764) KonzolKartel

PS5 teszt tápegységem. Tökéletesen teszi a dolgát :). Egy ág 12v max 32A

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#85765) pjen válasza Tothg86 (#85754) üzenetére


pjen
félisten

Kérjél meg valakit, mikor húzod üssön rá a kulcs fejére kalapáccsal, ne nagyot és nem azt kulcsot kéne használni.

(#85766) Barret001 válasza macilaci78 (#85761) üzenetére


Barret001
addikt

Jókor tudom meg wazze...30 éve kenegetem zsírral,hogy ne rohadjon be. Eddig nem is volt vele gond.

(#85767) pjen válasza Barret001 (#85766) üzenetére


pjen
félisten

Én is zsírozom, nagyon rég óta.

(#85768) lemmy71 válasza pjen (#85767) üzenetére


lemmy71
őstag

+1 :K Ha jó a kúp és a felnihez való a csavar akkor nincs gond, ha zsirozva van.
Én rézpasztát használok, azt nem csapja ki a kerék.
A nejemnek meg vettem egy teleszkópos kerékanya kulcsot, akár önvédelmi fegyverként is használhatja :DDD

(#85769) macilaci78 válasza lemmy71 (#85768) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A meghúzási nyomaték 100 Nm a Kián, 35 centis a kerékkulcs, ráál feleségem és már 200 Nm-nél jár. Nem kell ehhez teleszkóp.
Amúgy Anyámnak bő 30 éve azt tanította az oktató, hogy kerékcsere esetén intsen le egy férfit. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85770) Inhouse válasza pjen (#85767) üzenetére


Inhouse
őstag

Én is zsíroztam és megjártam. Hátul a dobfékes a Renault és a zsírt szépen szétkente belül, oda is lett a fék...

Üdv Inhouse

(#85771) pjen válasza Inhouse (#85770) üzenetére


pjen
félisten

Ja, én egy nagyon kicsi shell retinqxot texek rá. Az ĥőálló és nem kenődik yehová.

(#85772) Barret001 válasza Inhouse (#85770) üzenetére


Barret001
addikt

Ja kérem,nem fandlival kell a zsírt kimérni :D Vékonyan épp hogy ellepje a menetet elég. Meg egy pici a kúpra. Évente elég felújítani a réteget. Így kizárt hogy bekerül a fékbe.

(#85773) lemmy71 válasza Barret001 (#85772) üzenetére


lemmy71
őstag

Úgy úgy. A téli kerékcserénél ott van mellettem egy kis benzines pitli és mennek bele a csavarok. Utána vékonyan megfújom rézsprayval és joccakát.

(#85774) Samus


Samus
addikt

Létezik olyan zsindelyféle (leginkább tekercses), amit nem olvasztani, hanem ragasztani kell (lehet)? A ház mellett közvetlen van a kazánház, aminek a teteje monolit beton (lapostető), be van engedve a ház falába, a házat hőszigeteltük, és ezt is le akarom szigetelni XPS-el. Jelenleg ezeréves kártánypapír van rajta, millió darabban, annál több helyen megrepedve. XPS-re az olvasztás felejtős ugye. Néztem az Onduline Easy vízzáró fedőlemezt, mechanikai rögzítést ír, de szegelni kellene. Van hidegen öntapadós verziója is, de az egy kisebb vagyon (5nm 30.5k, míg a szegelős dupla ekkora mennyiségben közel fele ennyi).

Lemeztető nem játszik, járható felület kell, mert a klíma kültérije is itt van. Emiatt az OSB lap lerakása sem játszik, mert hála égnek itt a gyerekszoba ablaka (magas lábazatú a ház), és a szigeteléssel már így is a párkány felett vagyunk picivel a magasabb oldalon. Mikor cseréltem az ablakot, erre nem gondoltam...

A lejtést meg sem említem, mert minden létező tetőfedő anyag kiesik (1 méteren kb. 5 cm, nincs 3 fok).

Utolsó kérdés, az ablak miatt csak 2 cm XPS férne el. Érdemes ennyit rápakolni, segít a hőhíd minimalizálásában? alulről a helyiség temperált, itt van a teljes gépészet, mellette van egy másik épület (a lapostető másik fele ebbe nyúlik bele, ez magasabb épület, cserepes féltetővel), ez a mosókonyha, fűtött, szigetelt helyiség (padlófűtéses, alul is szigetelt). Kicsit fura a melléképületek egymás melletti (kvázi egymásba) építése, de ez a lapostető szivat rendesen...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#85775) Top cat válasza Tothg86 (#85754) üzenetére


Top cat
őstag

Mivel azóta nem jelentkeztél, A-ra és C-re tippelek. ;]

(#85776) Tothg86 válasza Top cat (#85775) üzenetére


Tothg86
tag

Vagyok vagyok :DDD
Nem vált be. Szerzek vascsövet :)

(#85777) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

TIP házi vízművemen a szivattyút nem használtam néhány hónapig. Be talán nem ázott, de kívülről lecsapódott víz volt rajta. Beindítva kicsit kehes hangja volt, nem is ment max. fordulaton. Aztán leállítva már nem is indul. Búgóhangja sincs.
Ennek "annyi" lehet?
Áramot kap az biztos.
Hogyan álljak neki?

(#85778) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Van egy régi beépített szekrény az előszobában. A kétszárnyú ajtó egyik ajtaja folyamatosan kinyílik (WD-40-ezés óta), így éjszaka sötétben párszor már lefejeltem :DDD

Korábban egy mini-kurbli szerű kiegészítő volt a kinyíló ajtó felé fixálva, viszont az ajtón lévő matricát tönkretette az évek alatt, így az újramatricázást követően már nem került vissza.
Gondoltam valami mágneses megoldásra is, de fogalmam sincs merre induljak, hol lehet ilyet kapni.

Mivel nem vagyok kreatív házi barkácsolás szempontjából, így segítséget szeretnék kérni tőletek. Milyen megoldást javasolnátok?

(#85779) pjen válasza bexinho23 (#85778) üzenetére


pjen
félisten

Barkács boltban kapsz mágnest, csavar is szokott lenni a csomagban.

(#85780) Barret001 válasza Keef_Lee (#85777) üzenetére


Barret001
addikt

Szét kell szedni az elektromos dobozt.Ki kell mérni az üzemi,és az indító tekercset.Ez az első 2 lépés. Ha sokat lett kínozva,valószínűleg leégett.

(#85781) Keef_Lee válasza Barret001 (#85780) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ki tudom én azt mérni? :)
Műszer van.

(#85782) hegegabi80 válasza bexinho23 (#85778) üzenetére


hegegabi80
addikt

Bútorajtó mágnes kell neked.
Csak előtte minél pontosabban ki kell mérni a helyét, nehogy távol kerüljön egymástól a fém és a mágnes vagy túl közel. De nem egy nagy dolog, könnyen kivitelezhető.

(#85783) DeFranco válasza hegegabi80 (#85782) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De utáltam mindig is ennek a csattogását.

(#85784) Phülöp válasza hegegabi80 (#85782) üzenetére


Phülöp
addikt

Az cifra, hogy leginkább csukott ajtóval tudod beállítani, de akkor nem látod, meg tartani se tudod kézzel a jó pozícióba. Ki van ez találva :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85785) pjen válasza DeFranco (#85783) üzenetére


pjen
félisten

Van patent zár is: két kis rugó közé megy egy gomb szerű izé, működik.

(#85786) DeFranco válasza pjen (#85785) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az is csattog valamennyire, egyiket sem szeretem, de ha nem olyan a zsanér kialakítása, ahova behúzó zsanért lehetne tenni, nagyon nem tudok én sem jobb megoldást ezeknél.

(#85787) macilaci78 válasza bexinho23 (#85778) üzenetére


macilaci78
nagyúr


A ruhásszekrényre tettem ilyeneket, hogy a kabátok nem nyomják ki az ajtót. 10 éve hibátlan és kívülről nem látszik.

DeFranco: ez többet tart, mint a mágnes és két görgő közé megy az ék, a hangja is kevesebb. Ha finoman húzom, engedem be a szekrényajtót, akkor csendesebben jár, mint a villanykapcsoló.
A behúzós pántot eltartja a kabátom, ezt viszont nem.

Phülöp: A kétszárnyú szekrényre könnyen felraktam, az egyik szárny nyitva volt és azon keresztül tudtam leskelődni. Az egyszárnyúba meg bezártam feleségem egy fejlámpával és egy ceruzával jelölni. :B Akasztós szekrény kb 40×55×160 cm belmérettel, szűken, de befért. :D
Hazudok, nyilván nem zártam be. Felcsavaroztam a görgős részt a helyére, szembe az ajtólapra ragasztottam 1 réteg tesa szalagot, rá egy kétoldalú ragasztószalagot. Az ellendarabot beraktam a görgők közé és becsuktam az ajtót, az ellendarab beleragadt és megvolt a helye. Megfúrtam 1,5-es fúróval, le a tesa és be a csavar.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85788) Keef_Lee válasza DeFranco (#85786) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Lehet ilyet nyomtatni is 3D-vel, ah van, akkor műanyagból lesz és nem csattog.

(#85789) Top cat válasza macilaci78 (#85787) üzenetére


Top cat
őstag

"Az egyszárnyúba meg bezártam feleségem egy fejlámpával és egy ceruzával jelölni."

:C :DD

(#85790) bexinho23 válasza hegegabi80 (#85782) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszi. Megpróbálkozom vele.

#85787macilaci78
Köszönöm a javaslatot. Nem ismertem ezt a típust. Ehhez a szekrényhez lehet elég lesz a legegyszerűbb, mágneses megoldás is (amúgy is albérlet). Belülről nincs ellenállás, csak magától nyílik ki az ajtó.

(#85791) Essejó válasza DeFranco (#85783) üzenetére


Essejó
veterán

Van ebből rugós is, ahol egy golyó tart meg egy piskóta alakú ellendarabot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85792) macilaci78 válasza bexinho23 (#85790) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahol vettem, ott ez volt az olcsóbb. Barkácsboltban, vasalatáruházban kapható a problémádra megoldás párszáz forintért.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85793) macilaci78 válasza Essejó (#85791) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A golyóst azért vetettem el, mert úgy láttam, precízebben kell illeszteni, nincs annyi holt játéka. Amit linkeltem, ott a görgőket tartó karokat rugó nyomja egymáshoz, viszont oldalirányba párban el tudnak mozogni egy fél centis tartományban. Ez általában elég, ha valamiért állítani kellene az ajtólapon.

Nálam például nemrég kellett, mert a fenyő frontok megdagadtak a magasabb páratartalomtól és már összezártak. A retesszel viszont nem volt dolgom.

De ugyanígy változhat minimálisan a szekrény geometriája egy pakolástól is: festéskor elhúzod, visszarakod ugyanoda, átrendezed a szobát, költözöl.

Persze ezek a dolgok nem befolyásolnak semmit egy régi nem állítható pánton lógó beépített szekrény frontja esetén.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85794) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, még mindig szekrény mögötti penész: Ha tennék oda ilyen alumíniumos elektromos padlófűtés darabot, segíthetne? Mennyire meleg ez, minden burkolat nélkül csak felrakva a falra vagy a szekrény hátuljára?

-

(#85795) macilaci78 válasza 7Sony7 (#85794) üzenetére


macilaci78
nagyúr

100-150W/m2 környékén szoktak ezek dolgozni. Sokuk elvileg alkalmas arra, hogy például laminált padlót fektetnek közvetlenül rá, így akár a szekrény hátuljára is felrakhatod.
Az egy valid ötlet, hogy ilyen közvetlen hővel szárítod a falat és tartod melegen. Ez a penészt nem fogja megszüntetni, de a nedvességet valószínűleg igen. Pár hét után le kell takarítani a falat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85796) TESCO-Zsömle válasza hegegabi80 (#85782) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hehe. Régi bútorokon ezek megadták magukat és a "bárpultos" ajtó folyton lezuhant, a simák kinyaltak. Tele lett a kúszóbabom vele, mindegyikre raktam egy kis HDD-mágnest. Azóta egyik se nyílt ki magától. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#85797) 7Sony7 válasza macilaci78 (#85795) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Ezt a Bvf l pro nevezetűt néztem, jó lehet ez, vagy van jobb tipp?

-

(#85798) macilaci78 válasza 7Sony7 (#85797) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem ismerem a kínálatot. Olyat vennék, amiben a fűtőszál látható és a maradék "töltelékanyag" csak a forma miatt kell. Azt könnyen fel tudod akasztani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85799) volandy válasza 7Sony7 (#85797) üzenetére


volandy
senior tag

Hááát nem tudom. Én is ezzel kűzdöttem az elmúlt télen mármint a penésszel. Későn eszméltem a lábazat szigetelés elmarad. Lefestettem, elhúztam a szekrényeket. Próbálok szellőztetni. Tavaly vettem sólámpákat azokat idén is berakom. Vettem kis ventilátorokat. Itt ajánlották az elektromos törököző szárítót!

(#85800) macilaci78 válasza volandy (#85799) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az elektromos törölközőszárító ugyanazt csinálja: nagy felületen egyenletesen melegít, miközben a légáramlást engedi.
Ha 10 centire elhúzza a szekrényt a faltól és a hátuljára egy ilyesmi hálós dolgot felakaszt, kb ugyanazt éri el.

Ha megszabadult a penésztől és amúgy a szigetelés rendben van, én megfontolnám, hogy átrendezem a szobát (a szekrényt a belső falra teszem át) és a problémás falat újra vakolva falftésként bevakolnám az elektromos fűtést. Legalább nem a szekrényt fűtené, hanem a szobát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.