Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75701) pjen válasza cinemazealot (#75700) üzenetére


pjen
félisten

Avíztárolós bojlerban cserélődik a víz+forró, tehát kevés dolog tud benne elszaporodni.Én aktív szeneset sem használnék, vagy ha igen, nagyon szigorúan betartanám a kezelési utasítást."Van értelme, nekem is van ilyen. Minap kíváncsiságból kinyitottam az alsó leeresztő szelepet, és elég komoly mennyiségű szottyos víz jött ki belőle," Ezt Te írtad.Mióta állt már benne az a szotty?, amin átfolyt amit iszol?

[ Szerkesztve ]

(#75702) Essejó válasza pjen (#75701) üzenetére


Essejó
veterán

Azt a szutykot ha apránként is, de te megiszod.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#75703) pjen válasza Essejó (#75702) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos, sok elmegy fürdésnél, mosásnál stb.Viszont a szűrőben lévő szutykon minden pohár víz átmegy.

(#75704) cinemazealot válasza pjen (#75701) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Avíztárolós bojlerban cserélődik a víz [...]" - amiből ez válik ki és amivel mellesleg folyamatosan is érintkezik:

Ennek a szűrős vízrendszernek 2007 óta iszom a vizét. Előtte ~29 évig szűrő nélküli vízrendszerből fogyasztottam, így feltételezem, hogy amit akkor semmi nem szűrt meg, bennem landolt. A jelenlegi 6 bar-os víznyomás, és a folyamatos vízáramlás tudatában viszont elég kicsi esélyt adok annak, hogy ebben a szűrőben bármi is képes lenne elszaporodni, ami használat közben nem mosódik ki maradéktalanul (és landol ugyanúgy bennem).

Tudomásul veszem, ha Te ezzel nem akarsz azonosulni, de kérlek, fogadd el azt is, ha valaki úgy gondolja, hasznos dolog nem meginni a szűrő által felfogott hordalékot. :R

(#75705) hotkar válasza cinemazealot (#75704) üzenetére


hotkar
aktív tag

Gyógygomba. ;]

(#75706) pjen válasza cinemazealot (#75704) üzenetére


pjen
félisten

Ezt vizkőnek hivják, de ezen nem keveredik át minden víz+ eléggé meg is van melegítve.De tőlem olyan szűrőt teszel amilyent akarsz.

(#75707) inf3rno válasza cinemazealot (#75704) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A vízkövet nem hiszem, hogy megfogná bármilyen szűrő. Ioncserélőt kéne betenned a szűrő mellé. Talán a nátriumos lenne a legolcsóbb megoldás, de emelné a nátrium beviteled, aminek egészségügyi hatásai lehetnek. Van még hidrogénes, de azt meg jóval macerásabb regenerálni. Szerintem pazarlás a fürdővizet ioncserélni. Jobb lenne, ha kialakítanál egy olyan ágat, amin szűrsz és ioncserélsz, és ami főzésre, ivásra van, a többi meg mehet ugyanúgy, mint most fürdésre, mosásra, stb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#75708) Gyarmati_ válasza cinemazealot (#75704) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Azért a szűrőt használattól függően cserélgesd, illetve mosasd ellenáramlással.
Egy ilyenben rengeteg baktérium el tud szaporodni, ha felgyülemlik benne a szűrlet, azon, vagy egyszerűen csak a pórusokban nagyon jól megtelepednek.
Amennyiben pedig több hónap használat után sem csökken az áteresztett víz mennyisége és nyomása, akkor a "szűrő" csak egy a baciknak kialakított élőhely.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#75709) lemmy71 válasza Ciccuka (#75694) üzenetére


lemmy71
őstag

Nálam 15 éve ilyen Honeywell van tökéletesen teszi a dolgát, évente egyszer kiszedem a szűrőt átmosom és fertőtlenítem.

(#75710) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,
gyors kerdes, a purhab az vizallo? :)

OK

(#75711) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Történt egy olyan nálunk, hogy beszabadultak a pelék az erdőből, teleszarták a fürdőt, és hiába takarítottuk fel, a járólap tele lett sárgás vöröses foltokkal, mintha rozsda lenne. Normál felmosó szerek nem viszik le. Bármi tipp, hogy hogyan lehetne megmenteni?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#75712) macilaci78 válasza Z_A_P (#75710) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van ilyen is, olyan is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#75713) Barret001 válasza inf3rno (#75711) üzenetére


Barret001
addikt

Én megpróbálnám ecettel,elrontani már úgysem lehet...

(#75714) Samus válasza Z_A_P (#75710) üzenetére


Samus
addikt

Nagyvonalakban kétfajta hab létezik, a nyitott cellás, ez nem vízálló (átszivárog rajta a víz lassan) és a zárt cellás (ezek a két komponensűek), utóbbi vizálló, vagyis a víz nem megy át rajta.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#75715) inf3rno válasza Barret001 (#75713) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát akkor már sósav. Azon agyalok, hogy viszek 5 féle tisztítószert, aztán csinálok egy-egy pöttyöt mindegyikből, és ott hagyom egy napra. Hátha valamelyik használ.

Buliban hasznos! =]

(#75716) pjen válasza inf3rno (#75715) üzenetére


pjen
félisten

Autós boltban van direkt madár szar eltávolító, hátha jó.

(#75717) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Makita behajtót szeretnék venni. Barkácsoláshoz kell, de kiadok érte 50- max 55-öt(na jó, 60-at is, de nem feltétlen akarom elkölteni ezt az összeget, ha 48-50-ért is van profi), csak legyen két akksija plusz hozzá koffer. Persze, ha ajándékba adnak lámpát, vagy bitfejeket, az is jól jön :) Mit tudtok ajánlani?

Vagy ha nem tudok ajánlani, akkor mit érdemes figyelni, hogy tuti jó legyen? például...
- Mekkora az a nyomaték, ami már elég erősnek számít?
- mi a különbség a 12 és 18v-os gépek között? az erősség? vagy tovább bírja egy töltéssel a 18 voltos?
- jónak mondható az 1,3 vagy 2.0Ah-s akku?

szerk.: milyen az a G szériás akku?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#75718) Bile Demon válasza Satyricon (#75717) üzenetére


Bile Demon
őstag

üdv,

Én 4 éve vettem Makita akkus fúrót/csavarozót. Kofferben 2db 2Ah 10.8V akkuval töltővel.
DF3310DSAE. Akkor ez volt a legkisebb/olcsóbb szettben (akkor... 35e HUF).

Tetszik, hogy:
-kicsi, odafér mindenhez is
-igazából az erejével sincs gond. :)
-akku jól bírja (20m2 GK álmennyezet teljes bontása és újraépítése egy akkuval)
-pánthely fúrás stb.

Nem tetszik, hogy új korától lóg a tokmánya... A régi NIMH-s Skil vagy a melóhelyen műhelyben kallódó mindenre IS használt öreg (de Made in Japan) Makita akkus fúrónál nem lötyög a tokmány és nem is lóg...

Aztán vettem egy kicsi olcsó Hyundai ütvefúrós gépet is (építkezésre koszolni), az is meglepően jól bírja, talán most kezd ennek is lógni a tokmánya, de még mindig jobb, mint a Makita. A hétvégén a fürdőben azzal raktam fel mindent IS, szekrények, mosdó, tükör. Csempébe, porotherm válaszfalba talán kíméletesebb, mint a kalapácsos gépek. 8-as lukig nem problémázott, 6-ossal előfúrtam, de nem volt vészesen lassú és tuti nem szakadak össze a belső szerkezete a falnak. A mosdónál a 2db furat kitágításához vettem csak elő a 230V-os gépet (ahhoz volt 10-es fúróm).

Csavarozni 4x50-es csavarnál nagyobbra nem használtam + gipszkartonhoz, ezekkel semmi gondja nem volt egyiknek se.

Bruhe

(#75719) Gyarmati_ válasza Satyricon (#75717) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Általában a 12v-os gépek kisebbek, könnyebbek, kicsit gyengébbek, de csavarozásra szerintem jobbak. A 18v-os gépek erősebbek de nehezebbek is. Ha csak 1 gépet szeretnél minden funkcióra akkor én 18v gépet ajánlom.
Makita
Én ezt a szettet vettem, igaz nem Makita de barkácsolás céljára kiváló.
2 ilyen akku szett
Lámpa
Csavarbehajtó


EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#75720) inf3rno válasza pjen (#75716) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jól hangzik, megpróbálom.

Buliban hasznos! =]

(#75721) Panthera válasza inf3rno (#75711) üzenetére


Panthera
őstag

Részben irigyellek, hol laksz? Még soha nem láttam élőben.

(#75722) Barret001 válasza Panthera (#75721) üzenetére


Barret001
addikt

Két évig nálunk is voltak! Pelék potyogtak a padlásról:) Van egy fa közel,át tudnak menni a tetőre.Egyik nyáron a kályhából szedtük ki,mert beleesett a kéménybe. (vagy belement?)

(#75723) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Sziasztok!
Ma megyek ki Ausztriába hozok egy asztali körfűrészt Bosch GTS 635-216 magamnak, 1 db még el tudok hozni ha lesz készleten. Privátban keressen az akinek szüksége van ilyenre.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#75724) Ciccuka válasza user12 (#75697) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ennek fémből van a szűrőhálója?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75725) Z_A_P válasza Essejó (#75676) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi az infokat :R
Jol indul a szomszedi viszony...

OK

(#75726) Z_A_P válasza Samus (#75714) üzenetére


Z_A_P
addikt

+macilaci78

:R
Jo tudni, akkor zart cellasat kerek majd.

OK

(#75727) IsKol válasza Panthera (#75721) üzenetére


IsKol
csendes tag

Szép állat a nagy szemeivel, ha látod...
De ha együtt próbálsz élni vele... éjszakai állat (azért nagy a szeme :) ) ugrál, szaladgál a tető alatt, játszik a dióval/mogyoróval és ráadásul kirágja mindet egy 3 mm-es lyukon...
Nagyokat szarik, hugyozik, büdös baromfiudvar szag van utána, belefialt az ágynemű közé is...
Zártkert (régi besorolás szerint) csöppnyi kis "gazdasági épülettel", tetőcsere kellett pontos logisztikával, hogy megszűnjön a lakásban a dorbézolásuk .
Mogyorós, nagy pele ráadásul védett is... elüldözni, áttelepíteni nem is lehet(ne)

De a többi vad sem alkalmas az együttélésre:
Szarvas bemászik a szöges drótos kerítésen keresztül a kertbe alma/szőlő hajtások rágásáért, őz megrágja a szőlő zsenge hajtásait majd később leszaggatja a fürtöket. a rigó/szarka megeszi a szőlőt.
Ja és valamikor voltak muflonjaink is akik úgy húzták ki a gyökérzöldségeket mintha emberek lettek volna.
Néha megjelent 1-2 vaddisznó de őket most "kordában" tartja a sertés pestis

(#75728) Panthera válasza IsKol (#75727) üzenetére


Panthera
őstag

Mátra? (A muflon miatt...)

A pele is ugyanolyan zavaró lehet, mint egy nyest? Ezt nem tudtam.
Az őzeket nem kell bemutatni, település széli kertbe is beugrik, hogy a gyümölcsfát megrágja. Pedig a környéken van elég hely és táplálék nekik.

Barret001:
Azért sokkal inkább ezek jöjjenek, mint az egerek, pockok. :)

[ Szerkesztve ]

(#75729) inf3rno válasza Panthera (#75721) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egész pontosan itt. [link] Van ez a három szén bányából kialakult tó, azoknál van hétvégi házunk. Északról erdő határolja, onnan jönnek oda néha a vadállatok, róka, pele, madarak, ilyesmik. A pelével az a gond, hogy beköltözik és szétrág mindent. Olyasmi, mint az egerek, azok is befúrták magukat itt a tetőn a szigetelésbe, pedig bazaltgyapot, bök, mint állat. Nem tudom hogy bírják ki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#75730) inf3rno válasza IsKol (#75727) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekünk idén szarvas volt az egyik kertben. Kukorica már nem lesz, és nagyon védekezni sem tudunk ellene. Alatta van egy füves rész, azt lekaszáltam, aztán azóta nem jöttek, gondolom nem akarnak kimenni a nyílt terepre, vagy találtak jobb kertet a miénknél.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#75731) Dani_kp


Dani_kp
őstag

A hétvégén végre egy 2 hónapos projektnek tettem pontot a végére. Sajnos nincs tökéletesen vízszintben és függőben, de egyedül, tapasztalat nélkül ennyire futotta. :B
[kép]
[kép]
[kép]

https://ingatlan.com/33821564

(#75732) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#75731) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Stabil az a lényeg. :K Szuper lett!

(#75733) Gyarmati_ válasza Dani_kp (#75731) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szép munka, grat., hogy nincs minden függőben vízszintben kit érdekel. Jó ez így ahogy van. :C :C

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#75734) AxBattler válasza Dani_kp (#75731) üzenetére


AxBattler
félisten

Frankó lett, a gyerekek nem fogják megérezni a vízszint hiányát, a stabilitást annál inkább.
Legalább lecsorog az esővíz. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#75735) Z_A_P válasza Dani_kp (#75731) üzenetére


Z_A_P
addikt

Sajnos nincs tökéletesen vízszintben és függőben,

Ugy nem is johettel volna ide :D

OK

(#75736) imibogyo válasza Dani_kp (#75731) üzenetére


imibogyo
veterán

Teljesen jó. A gyerekeket pedig a legkevésbé sem izgatja az, ami a felnőttet (vízszint stb.). Sokszor a legegyszerűbb dolog adja nekik a legnagyobb örömöt. Úgy gondolom, hogy az én gyerekkoromhoz képest az én kis dögjeimnek mindenük IS megvan, mégis a múlt héten leborított 2 utánfutónyi homok okozza aktuálisan a legnagyobb örömöt és jókedvet, szinte egész nap benne vannak. És egyértelmű, hogy miért... Abból bármi lehet, azzal bármit lehet játszani, nincs megkötve a fantáziájuk, mint egy "kész" bolti játékkal. A te kis építményed is biztos vagyok benne, hogy űrhajótól kezdve, a kalózhajón át egészen egy másik bolygóig sok minden lesz élete során. És ez így van jól. :K

(#75737) Ciccuka válasza Dani_kp (#75731) üzenetére


Ciccuka
veterán

Grat. Egy péterszeg hiányzik ;]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75738) Satyricon válasza Gyarmati_ (#75719) üzenetére


Satyricon
addikt

Bocs, lehet nem volt egyértelmű, vagyis lehet rosszul fogalmaztam, de nekem akkuval kellene. :U Amolyan egybe pakk

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#75739) Gyarmati_ válasza Satyricon (#75738) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nézz szét én ezt a két gépet ajánlom, van akkus verzió is.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#75740) inf3rno válasza Dani_kp (#75731) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó ez, a vízszint ezeknél senkit nem érdekel. Nekem az egyedüli kifogásom, hogy a csúszda betonra érkezik. Én megcserélném a létrával.

Buliban hasznos! =]

(#75741) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ilyen M10-es gömbfogantyút hol kaphatók vidéken szerintetek (ha lehet hőállót és olcsón, teljesen fém is jó)?

Ilyenekre szerelik általában:
állványos fúró, munkagépkar, kazánajtó

Angol neve:
ball knobs

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75742) lemmy71 válasza Ciccuka (#75741) üzenetére


lemmy71
őstag

Két lehetőséged is van, az 125p polskinak pont ilyen a váltógombja, vagy valami hydralikus rakodó gép van tele ilyen karokon lévő gombokkal :DDD
A második lehetőség, veszel valami olcsó gagyi poll billiárd golyó készletet, megcsiszolod megfúrod az egyik oldalát és menetes perselyt hajtasz bele. Voalá, kész az egyedi gömbfogantyú :DDD
Vidéken van még egy olcsóbb megoldás is ha rozsdamentes golyókat szeretnél. Meglátogatod a helyi vasgyűjtő telepet MÉH keresel egy bazinagy csapágyat és szétvered a helyszínen. A golyókat elviszed egy esztergályoshoz két sörrel a hónod alatt és pikk pakk belefúrja neked az M10 -s menetet :D

[ Szerkesztve ]

(#75743) Ciccuka válasza lemmy71 (#75742) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valami egyszerűbb megoldás jobb lenne.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#75744) lemmy71 válasza Ciccuka (#75743) üzenetére


lemmy71
őstag

Akkor rendeljél magadnak ;)

(#75745) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#75732) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszönöm, mindenkinek az elismerő szavakat :R .

AxBattler: stabilitással nincs gond, arra ügyeltem. 4-5 gyerkőc, 6-8 év közöttiek alaposan letesztelték. Illetve a tetejét én zsindelyeztem le és nem inogott ki.

imibogyo: ezzel én is így vagyok, nekik már minden is meg van. Mondjuk ez kicsit nekem is készült, mert szerettem volna magamat kipróbálni, hogy menne-e, illetve jó kis kikapcsolódás volt, persze, amikor tudtam rá időt fordítani :B .
Később még kap 1-2 kiegészítőt, meg majd a nagyobb fiam, a feleségemmel berendezi belülről. :))

https://ingatlan.com/33821564

(#75746) Stylewars_kp válasza Ciccuka (#75743) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szaki-barkács bolt nincs a közelben? Vagy tényleg valami munkagép-mez.gép bontó.

(#75747) imibogyo válasza Dani_kp (#75745) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem is tervben van egy "hasonló". Csak én is az idővel állok hadilábon. Előbb a kocsibeállót kell megoldanom, mert lassan itt a rossz időjárás...

(#75748) Dani_kp válasza imibogyo (#75747) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én is gondolkodtam ilyen kialakításban, de hely hiánya miatt elvetettem gyorsan ezt az ötletet. :DDD
Idővel én is mindig hadilábon állok... :B

https://ingatlan.com/33821564

(#75749) do3om válasza lemmy71 (#75744) üzenetére


do3om
addikt

Hőállót akar, sajnos ez így lehet nem jó.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#75750) Gyarmati_ válasza Satyricon (#75738) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Lehet ez a szett is jó lenne neked, de nem makita.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.