Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76451) Samus


Samus
addikt

Csak nem hagy békén a fúróköszörülős téma. Érdemesebb drágább (de még mindig barkács) gépet vennem, mint például ez a Güde GBS 80? Ugyanezt a gépet árulják Holzmann BSG13E, Optimum GQ-D13, Scheppach BDS800, meg még a jó ég tudja hány néven, csak az áruk különbözik. Először az Optimumot néztem, egy komment írta, hogy a Güde csavarra ugyanez, a Güde esetében a Holzmann-t említették...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76452) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.
Most egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy konyhapult, amit sikeresen felsértettem: [kép] [kép]
A kérdésem az lenne, mivel vagy hogyan tudnám kijavítani. Az aljára szilót gondoltam az esetleges nedvesség ellen. De oldalt a szürke részre tanácstalan vagyok. Legvégső esetben cserélem az egész pultot.

https://ingatlan.com/33821564

(#76453) A Zéé válasza Dani_kp (#76452) üzenetére


A Zéé
addikt

Finoman kalapáld meg az élét, hogy kilapuljon a gyűrődés, aztán próbáld meg elfelejteni, hogy ott van. Ekkora sérülés miatt tuti nem cserélnék pultot.

Just a simple Lineman...

(#76454) razorbenke92 válasza Dani_kp (#76452) üzenetére

Lehet kapni bútorlapokhoz ilyen javító gyantát/viaszt. Kis rúdban, rámelegítesz, odakened. Bár lehet a sziló is hatásos.

A felgyűrődött élzárót hajszárítózd meg, és próbáld visszadeformálni valami sír nyomóeszkzzel. A maradékot pedig szikével meg tudod igazítani.
Először az élzárást egyengesd vissza, utána fedd le a forgácslapot.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#76455) darvinya válasza Dani_kp (#76452) üzenetére


darvinya
titán

Hosszanti tömörebb fa darabbal egyengetsd ki a sérülést.
Után jöhet a sziló.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76456) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Köszönöm mindenkinek a tippeket. A hajszárítós kiegyengetés az tetszik.
Valamit muszáj vele kezdeni, mivel nem saját. Vendégségben voltunk és az első fél órában sikerült össze@#!#ni. Szerencsére az ajtót is megsérült :DDD , de mivel ikea-s cucc így az ajtó könnyen cserélhető. A viaszos cuccnak is utána nézek azért.
Köszönöm még egyszer mindenkinek :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#76457) bohoc71 válasza razorbenke92 (#76454) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Élfólia:vasaló kézmelegen végig simítva.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#76458) PitLee válasza Samus (#76451) üzenetére


PitLee
őstag

How to Sharpen Drill Bit / Drill Sharpener tool
https://youtu.be/Xn0mN7Km0tU

(#76459) do3om válasza do3om (#76391) üzenetére


do3om
addikt

Összeraktam, de még nincs fa a próbára. A feszítőre még nem tudom lesz e szükség.
így már jól látható mekkora méretű lett a fenti tárcsa.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76460) DonElvis válasza emre (#76438) üzenetére


DonElvis
tag

Szia,

Praktikeres, Expert típusú gépem van pár éve. Ami negatívum nála az a késbefogó, az nagyon gagyi, alá tud fordulni az MB-nek, érdemes hozzá venni gyorsbefogót. Fontos tudni még róla, hogy nem adnak hozzá futó/álló bábot, de azt lehet hozzá rendelni Angliából. Ha pontosabbá akarod tenni, érdemes a főorsó csapágyait ferde hatásvonalúra cseréni (kb. 8K / db.)

Ami nem számít, az nem érdekel

(#76462) cinemazealot válasza hardcore334 (#76461) üzenetére


cinemazealot
addikt

- A hűtő recsegése természetes, a hőtágulás okozza.
- Az izzó valószínűleg a kapcsoló szikrázása miatt ég ki, esetleg a hálózati feszültség ingadozása miatt. Próbáld meg kicserélni a kapcsolót!
- A szikráztató elhalálozásán ne csodálkozz! A góliát elem 1,5 V-os, a 18650 akksi viszont 3,65...4,2 V között mozog. Valószínűleg megsütötted. :)

(#76464) cinemazealot válasza hardcore334 (#76463) üzenetére


cinemazealot
addikt

Azt én nem tudom megmondani. :) De ha esetleg úgy döntesz, hogy szétszeded, légy nagyon óvatos, mert ha van még benne élet, akkor nagyon nagyot tud rúgni!

(#76466) emre


emre
veterán

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#76468) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Íves zuhany kabin ajtó pántja eltört.
Esetleg meg tudjátok mondani, hogy hol lehet ilyet kapni.
Szaniter, fürdőszoba felszerelés boltban hümmögtek és nincs.

(#76469) emre válasza Nikaré (#76468) üzenetére


emre
veterán

zuhanyajtó zsanér

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#76470) darvinya


darvinya
titán

Valaki találkozott olyan dugókulcs készlettel(pl: 8-21), aminek dugóhajtókar négyzetes nyílásának a külső része 6lapos, és normál méretű.
Pl:

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76471) emre válasza darvinya (#76470) üzenetére


emre
veterán

Legjobb tudomásom szerint csak a gyertyához készült crowafejeken van hatszög lapolás.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#76472) NEMO1968 válasza hardcore334 (#76467) üzenetére


NEMO1968
őstag

:D :D :D :Y
Nem hiànyzott a leltàrbòl? ;]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#76473) darvinya válasza emre (#76471) üzenetére


darvinya
titán

Nemcsak ahhoz késszült, csak angol nevét nem tudom, s honban meg nem árulnak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76475) Ribi válasza hardcore334 (#76461) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hűtő "recsegése" részben természetes, ezt akkor kezdi szerintem amikor kezd felgyülemleni benne a jég. Sajna nekünk is szét kell szedni a fagyasztó rész burkolatát félévente, mert betelik jéggel. Utolsó lépésben pedig a jég eléri a venillátort és onnantól már nem is nagyon hűt.

(#76477) tvamos válasza darvinya (#76473) üzenetére


tvamos
nagyúr

(#76470) darvinya

Nemreg vettem keszletet a Lidlben, az ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76478) darvinya válasza tvamos (#76477) üzenetére


darvinya
titán

De melyik készlet?
Képet tudsz róla?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76479) tvamos válasza darvinya (#76478) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha nem surgos, November vegen kerulok vele legkozelebb interakcioba. Ugy emlekszem, hogy Augusztusi akcios ujsagban van benne.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76480) darvinya válasza tvamos (#76479) üzenetére


darvinya
titán

Annyira nem sürgős, s addig figyelem az újságot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76481) darvinya válasza tvamos (#76479) üzenetére


darvinya
titán

Ezt az akcióst vetted?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76483) Barret001 válasza hardcore334 (#76482) üzenetére


Barret001
addikt

Elfáradni,és nem fogod hallani,egy perc alatt elalszol :)

(#76484) inf3rno válasza hardcore334 (#76482) üzenetére


inf3rno
nagyúr

szd ki az udvarra vagy nyomd be a zenét

Buliban hasznos! =]

(#76486) Barret001 válasza hardcore334 (#76485) üzenetére


Barret001
addikt

Mienk is összevissza sistereg,szerencsére nincs túl közel :D

(#76488) tvamos válasza darvinya (#76481) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem. Csak dugokulcsok voltak, jo nagyok, meg egy racsni, de a racsni kozepen nem negyszogletu pecek van, hanem hatszogu lyuk.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76489) darvinya válasza tvamos (#76488) üzenetére


darvinya
titán

Ja, az bit készlet, ami nem érdekel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76490) tvamos válasza darvinya (#76489) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem ertelek. Mind bitkeszlet, meg valami hajtoszar. Ami nekem van, az olyan, mint a kepeden van, a dugokulcsot (amivel hatlapfeju csavart feszegetsz) nem negyszog pucuval hajtod, hanem hatszog lyukkal. Vagy akkor mit nem ertek?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76491) Dani_kp válasza hardcore334 (#76476) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nekünk zanussi volt hasonló kialakítással, az is jegesedett állandóan (1-2 havonta le kellett engedni). Akkor beszéltem egy szerelővel, akkor azt mondta, hogy itt maga a fagyasztó rész hűti a hűtőteret, ki lehet szedni, meg is csinálja, de "gazdasági totálkár", mivel kell bele valami másik cucc, ami már csak hűt...stb. Ez 5-6 éve volt szóval részletek nem emlékszem, de akkor is már 15 ezer lett volna az anyag, plusz munkadíj. Mivel használtan vettük a hűtőt 5000 ft.ért, így inkább együtt éltünk ezzel a gonddal.

Most is kombinált hűtőszekrényünk van, csak alul fagyasztós. De az már más kialakítás, nem egy nagy valami, mert csak valami 70-80 ezer körül volt, de meg vagyunk vele elégedve, csak most már kicsi :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#76492) darvinya válasza tvamos (#76490) üzenetére


darvinya
titán

Rendben, küldj képet, mert így nem tudom beazonosítani.
Amit beraktam képet, annak csak kívül van 6lapja, belül normál négyszögű, 3/8-os, vagy 1/4-es.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76493) inf3rno válasza Dani_kp (#76491) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekünk is Zanussi az egyik, és totál szar. Egyszer már tönkrement, vitte az összes fagyasztott kaját. Aztán megszerelték, legutóbb az ajtó mellett valahogy beszivárgott a levegő, és elkezdett ott durván jegesedni, és az egész befagyott, ott is a kaja felét gyorsan meg kellett főzni, a maradék még nem olvadt ki, azt valahogy a szomszédnál letároltuk. Megpróbálom most újra csak üresen, hogy mi lesz, mert megint lenne mit fagyasztani, de ezt a márkát már tuti nem veszem még egyszer.

Buliban hasznos! =]

(#76494) Ribi válasza hardcore334 (#76487) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kicsit sem értek hozzá, de talán ha a mélyhűtő rész nyitva marad, akkor nem fagy be. Viszont a probléma szerintem ott lesz, hogy nem lehet elég kicsitre venni a hűtést, hogy ne akarjon mindenképp fagyasztani. Szóval valszeg nem lenne jó mégsem.
Lehet Dani_kp-nal is a hőszabályzót cserélték , hogy ne akarjon fagyasztani, csak hűteni és nyitva maradhat akkor a fagyasztó rész.
De csak tippelgetek.

(#76495) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Még mindig a padló betonozási projektnél tartok, amivel kapcsolatban 1 hónapja jelentkeztem itt, bár most már a nehézségek ellenére szerencsére lassan finisbe ér a dolog.
Egy kérdésem lenne, a beton padló alá helyezendő bitumenes szigetelő lemez esetében, az illesztéseknél az összeragasztás, és a falra felhajlított rész rögzítése történhet-e az alábbi bitumenes hidegragasztóval?
https://www.denbraven.hu/produkt/denbit-bond-bitumenes-lemez-hidegragaszto/
Nincs gázpörzsölőm, se tehetségem, hogy melegítgessem lánggal a bitumen lemezt, ezért gondoltam erre kenhető ragasztóra.
Egy gondom van vele, azt írják róla, hogy állandó lakó célú helyiségben nem alkalmazható, és a termék vélemények között is olvastam, hogy rohadt büdös, és nehéz utána kiszellőztetni a szagát. Gondolom jó masszív oldószeres, bitumenes szaga lehet.
De beton alatt okozhat ez bármilyen problémát? Nem nyílt felületre kenném, csak a padló alatti szigetelésre használnám. Előre is köszi a véleményeket!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76496) Barret001 válasza Ribi (#76494) üzenetére


Barret001
addikt

A gáz elpárolgás után mindenképpen mínuszos. Plusz 7 fokos gázzal nem lehet +7 fokot csinálni a hűtőbe...

(#76497) PitLee válasza Spec (#76495) üzenetére


PitLee
őstag

Tapasztalatom nincs vele, de múltkor "belefutottam a tesóiba" , most rákeresve rikító zöld vödörbe van oldószermentes változat is.
BORNIT ® Bitumen Latex Super UV Bitumenemulzió

(#76498) lemmy71 válasza inf3rno (#76493) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem három zanussi -m van, kettő 80 centi magas beépítve a konyha pult alá, az egyik hűtő a másik fagyasztó, 95 -ben vettem hiba nélkül tökéletesen működnek. A másik egy 400 literes fagyasztó láda a garázsban, azt is 95 környékén vettem, ahhoz tavasszal kellett hozzányúlnom. Mert festettünk és ide oda tologattuk, emiatt a kompresszor indító relé burkolata eltört, de egy darab kötöző dróttal összefogattam és azóta is tökéletesen megy :DDD
Ja bocsi van még egy negyedik is a műhelyemben (laboratóriumban :DDD ) az egy kicsi hűtőláda, megy 220 -ról 12 / 24 voltról és gázról és pont belefér 32 db. fél literes dobozos sör. Az egyszer megállt amikor bevágott a villám a villanyoszlopba.
Szóval jók a zanussik :K
Van még egy 10 éves LG kombi hűtő is, no-frost -os és fúl zárt hátuljú mint egy szekrény. A kompresszor és a hőcserélő ventilátorát mér kétszer kellett cserélnem mert folyamatosan fellazul a lapát, most véglegesen felragasztottam ;] A műanyag burkolatok rohadt könnyen törnek, nem győzőm ragasztgatni, ez a hűtő csak hűtőmágnes tárolására való :D

(#76499) Dani_kp válasza lemmy71 (#76498) üzenetére


Dani_kp
őstag

Régen minden IS jobb volt. :DD Viccet félretéve, mostani készülékekről, ezt nem lehet majd elmondani, hogy 20-25-30 éves és még jó...

https://ingatlan.com/33821564

(#76500) lemmy71 válasza Dani_kp (#76499) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez gazdaság politika, itt már rég nem a minőségről beszélünk hanem a mennyiségről :DDD
De ha már tartósságról beszélünk akkor klikk ide ez sem egy kínai tömeg termék :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.