Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76651) Sándor -P20- válasza PitLee (#76648) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Jó ötlet.
Ha nem jön be a tömítőmasszás kísérlet valami hasonló megoldás fog maradni.
Sajnos ez a trükk csak a felső ajtóra alkalmazható. Az égőfejet tartó vaslemezzel is kell kezdenem valamit.
A felső ajtónál első körben szerinem megpróbálom sima tömítő anyaggal kitölteni az általad is jelölt területet.
Belülre vágok egy lemezt, hogy a táska körül megforduló füst ne érje el közvetlenül az ajtót, de lehet hogy hagyom az elemeket érvényesülni. ;]
Az égőfejet tartó lemezre meg felviszek egy vékony réteget ahol a kazánnal találkozik.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76652) Sándor -P20- válasza Top cat (#76649) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

A hőállósággal szerintem nem lesz gond.
A kazán test max fűtővíz meleg azokon a részeken.
A füsthőm max 150 fok körüli, szerintem a felső ajtónál sem lehet sokkal több mint 200 max 250 fok. Ha rakok be az ajtó mögé egy hőterelő lemezt, akkor 100 sem lesz.
Nyitogatva max hetente egyszer van amikor kipucolom a cuccost.
Ez a kiépítés eléggé gátolja a nyitogatást. :DDD

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76653) Inhouse válasza mzso (#76650) üzenetére


Inhouse
őstag

Gondolom a beépített fújókásra gondolsz, nem a pisztolyosra. Egy kicsit fújsz állítva a végén, hogy csak gáz jöjjön és hab ne. Lehetőleg ne legyen túl meleg helyen. Illetve nem lesz jó a végtelenségig. Pár hetet, esetleg 1-2 hónapot kibírhat így. Kivéve, ha felakad egy kis maradék a szelepnél és szép lassan, észrevétlenül elengedi a gázt.
Egyébként az újra használat előtt ki kell tisztítani a csövet és a fúvókát, szépen kijön.
Ez mondjuk purhab ragasztóra írom, azzal szereztem tapasztalatot.

Üdv Inhouse

(#76654) PitLee válasza PROTRON (#76643) üzenetére


PitLee
őstag

Penészedő szobasarka miatt én is törtem a bucim anno.

Nézegettem ezeket az elektromos, hőtárolós, levegőcserélőket, amik egy ideig kifele dolgoznak, ilyenkor a meleg és a pára egy részét eltárolják majd megfordul az irány és elkezdenek kintről befelé dolgozni.
Ha kettő ilyen van akkor az egyik kifele a másik befelé dolgozik majd cserélnek és így tovább.
MEnV180 hőcserélő berendezéshez pdf
de nem olcsók :DDD
Falba fúrt csövet enyhén lejteni kell kifele ha esetleg sok a kicsapódó pára az akkor kifele folyjon.

Annak idején nézegettem a hőcserélőket is a keresztáramú "Cross flow"az nem az igazi, mivel a közepén és a sarkain nem egyenletesen cserélődik a hő.
A párhuzamos elrendezés a jobb "Counter-flow", az újabb a hőcserélők már ilyenek.
Hívják még "cross-counter flow"-nak is mivel az eleje és a vége kereszt a közepe párhuzamos, de ez a kialakításából ered, nehéz volna másképp megcsinálni, ilyet linkelt razorbenke92 is.
https://youtu.be/snIIJ5tpK70

Samus linkjén van még egy mód a rendszerhez, egy párhuzamos hőcserélő féleség, ekkora méretben, nem tudom mit tudhat, lehet tud annyit, hogy amíg a gépnél ülsz oda nyom egy kis friss levegőt, esetleg az adott szobát ellátja, friss levegővel ha egész nap megy, passz.
https://youtu.be/FUhvuhItX30

Mindenesetre méretezni kell a dolgokat, pl hiába szeretnél több friss levegőt ha kicsi a hőcserélőd, mert akkor hideg levegőt fog befújni, ha meg visszaveszed a venti fordulatot és jó a hőfok, lehet nem elégszel meg a légmenyiséggel.

(#76655) PitLee válasza Sándor -P20- (#76651) üzenetére


PitLee
őstag

Tömítőt írtam, de a tömítőszalagra/zsinórra gondoltam :DDD
A lapos tömítő zsinórokból van 1-2-4mm vastag is és azok öntapadósak vagy ha nem akkor odaragasztani valamelyik ragasztóval, de azt nem tudom melyik ragasztó jobb ilyen célra a rugalmas a vagy fix.
Persze megpróbálhatod tisztán valami hőálló tömítővel is, de az nem olcsó a zsinór olcsóbb.

(#76656) mzso válasza Inhouse (#76653) üzenetére


mzso
veterán

"Pár hetet, esetleg 1-2 hónapot kibírhat így."

Többet mitől nem? Nem lehet ezen még hosszabbítani?

"Ez mondjuk purhab ragasztóra írom, azzal szereztem tapasztalatot."

Konkrétan milyen purhab ragasztót használtál?

(#76657) pjen válasza Sándor -P20- (#76641) üzenetére


pjen
félisten

Csak 1-2 napra zárd be a cicát, hogy megtanulja hol lakik.Aőtán csinálj neki valamilyen kijárást, macskaajtót.Ahol kijár a füst is ki tud menni.

(#76658) PROTRON


PROTRON
addikt

Köszönöm szépen az ötletelést, valami előbb utóbb lesz, mert olyan még nem volt hogy ne lett volna valahogy.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76659) lemmy71 válasza Sándor -P20- (#76647) üzenetére


lemmy71
őstag

Abba az ajtóba ne vegyél öntapadós szigetelést :N Oda hengeres zsinór kell külön ragasztóval, de ezektől az új zsinóroktól ne várj nagy csodát egy két szezon és csere, meg sem közelíti a békebeli fehér azbeszt zsinórokat. Drótkefével vagy drótkoronggal alaposan takarítsd ki a nútokat, és amikor felragasztód utána azonnal gyújts be a kazánt hogy melegen száradjon meg a ragasztó.

(#76660) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Kettő kérdéssel jövök :)
Hőlégfújót nem ipari felhasználásra, mit ajánlotok?
(elektromos)
Vinilfix PVC ragasztó tönkre teszi a gumi tömítést?

(#76661) cinemazealot válasza lemmy71 (#76659) üzenetére


cinemazealot
addikt

#76659 lemmy71
"[...] alaposan takarítsd ki a nútokat [...]"

#76647 Sándor -P20-
"[...] nincs a beépítésükre kialakított nút [...]"

:N

(#76662) user12 válasza Nikaré (#76660) üzenetére


user12
őstag

Pár hónapja volt akciós a Lidl-ben PS hőlégfúvó 4-5000 ft közötti áron.
Otthoni dolgokra használom, nem rendszeresen. Jó cucc, többször használtam már, szerintem jó.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#76663) Inhouse válasza mzso (#76656) üzenetére


Inhouse
őstag

Többet mitől nem? Nem lehet ezen még hosszabbítani?
Ahogy múlik az idő, egyre nagyobb eséllyel fog elszökni a gáz, vagy úgy beszáradni, hogy nem tudod életre kelteni.

Konkrétan milyen purhab ragasztót használtál?
Tytan volt ez egyik. Kétszer még életre tudtam kelteni, harmadjára már nem volt benne gáz. Az újrahasználat előtt egy dróttal kihúztam/toltam a habdugót a csőből és a fúvókából kézzel kipiszkáltam az eltömődést. Cső vissza és mehet.
A másik a Soudabond volt, azt eleve úgy árulják, hogy újrahasználható, a csövet le kell hajtani. Ennél minden trükk nélkül el is indult a hab másodjára, aztán majdnem nagyon megjártam vele. Ebben is marad maradék hab és ez feltorlódott. Pár másodperc múlva elapadt, majd egy nagy szisszenéssel kilőtte. A ruhám lett szerencsére habos, nem a fal, mert akkor összekaparom magam. Szóval ezt is érdemes újrahasználat előtt kipucolni, de működik. Nálam még vár a második újraindításra. Ez van, ha kis dolgokat kell csak ragasztgatni, nem fogy el és ahhoz drága, hogy ne próbálja meg az ember kihasználni az egészet.
Bosszankodás on:
A szigetelősök a teraszon rosszul rakták be az elektromos szerelvény dobozokat. Volt egy dupla, az össze volt pattintva, az "jó lett", bár a szerelvényt maxra el kellett tekernem, hogy vízszintes legyen a 2 kapcsoló. Az egyeseket viszont mind 45 fokkal elforgatva rakták be, így nem tudom becsavarozni a konnektorokat. Ott van a fül, de az itt sajnos nem az igazi. Még falnál csak-csak, mert ott szilárdan meg tud kapaszkodni a merev részen. De egy hungarocell tábla enged és a fül nem fog...
Az a tervem, hogy leveszem a konnektorokat és áramtalanítás után egy pillanatpákával szétolvasztom a dobozokat apró részekre és ezt fogóval kifeszegetem a helyéről, lehetőleg a nemesvakolat látható felületét ne érje kár. Aztán képezek egy kisebb üreget még körben. Az új dobozt megszabadítom a körvonalon kívüli sallangoktól. Befújom a Soudabondot, belenyomom a dobozt jó pozícióban. Persze előtte az alját ki kell vágni, hogy a vezeték kibújjon... Csak mire odajutok az idő már nem lesz az igazi. Talán a hétvégén megcsinálom, min.+5C kell neki, annyi napközben lesz, aztán úgyis hamar szárad.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#76664) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Mivel itt mindenhez IS értenek, hátha van aki tud tippet adni:

Adott egy panel lakás konyhája, ahol gáz fűtés van, ennek megfelelően az egyik sarokban lent és fent is van egy-egy luk (nem mértem még le, de a kezem szemre simán belefér, 80 vagy 100 lehet az átmérője)... na most ez a gáztűzhely miatt roppant praktikus, elvégre megfulladni nem akar senki, de ugye így gyakorlatilag a fűtés is jelképes kissé... (konkrétan csak kint van rajta valami fém kupak, de belül semmi. Lehetséges, hogy eredetileg volt ott is valami, és csak a ~35 év alatt tűnt el persze).

A kérdés: megoldható-e valahogy, hogy a szellőzés is megmaradjon, de ne az utca zaja/pora/hidege-melege jöjjön be folyamatosan? Így elsőre valami hőcserélős szellőztetőn gondolkodom (ami cserében folyamatosan áramot fogyaszt), vagy legalább egy hosszabb cső bevezetésén (de az meg helyet foglal).

Vagy van olyan ablak szellőző, ami ki tudja ezt váltani? (teljes lakás felújítás lesz, ablak cserét beleértve)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#76665) macilaci78 válasza F.E.K.. (#76664) üzenetére


macilaci78
nagyúr

teljes lakás felújítás lesz - mi lemondtuk a gázszolgáltatást, főzés, használati melegvíz megy villannyal, a fűtést távhőszolgáltató adja.
A rezsink teljes öszege nem változott, 2 fős háztartás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76666) F.E.K.. válasza macilaci78 (#76665) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ez is felmerült, de a gáz lemondásához kell(ene) a lakásszövetkezeti (nem társasház, csak lakásszövetkezet) tagok beleegyezése, mert a gáz a átalányban van (minden más saját órás), így ha egy hely "kiesik", a többi többet fizet (nem sokkal, de tuti lesz aki már csakazértse fog rábólintani... :U

Az előző helyen villanytűzhely volt, ott ilyen gond ugye nem is volt, de ez a lakást így sikerült megvenni, ebből kell valamit alkotnom.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#76667) macilaci78 válasza F.E.K.. (#76666) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hm-hm. Biztosan van egy mérőóra a házhoz, aminek a fogyasztását dobják szét a lakók közt, ez az átalány.
Ha te a fogyasztásoddal együtt kijössz belőle, akkor az óra annyival kevesebbet fog mérni és a lakóknak nem kell a te fogyasztásodat fizetniük.

A másik oldalról: fizetsz valamennyi gázátalányt és használod is a jövőben, mellette lesz egy feleslegesen fűtött konyhád és teszel még mellé valamit remélve, hogy a fűtése nem hiába való. Vagy fizeted a semmire a gázátalányt és lesz egy komfortos konyhád.

A most hatályos rendelkezések mellett ha egy mód van rá, elkerülöm a nyílt lángú fogyasztókat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76668) pjen válasza macilaci78 (#76667) üzenetére


pjen
félisten

Ha családiban laksz nincs semmi gond. Nincs már kötelező kéményseprő és hasonlók.

(#76669) F.E.K.. válasza macilaci78 (#76667) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Igeen, szerintem is lényegesen egyszerűbb lenne az életem gáz nélkül, de egyáltalán nem bízom abban, hogy ezt minden lakó megszavazza sajnos. Azért megpróbálok egy kört futni vele, de eleve évi két lakógyűlés van csak amikor egyáltalán elő lehet venni a témát... eddig egyen voltam, hát nem volt elég egy határozathoz a létszám :/

Szóval a biztos az, ha magával a lukkal kezdek valamit (attól, hogy simán berakok oda egy elektromos tűzhelyet, papíron még gázvételi hely, ahol meg kell felelni az előírásoknak - pl. a szellőzés. Bár azt nem tudom, hogy a bírságon kívül automatikusan meg is szüntetik-e a szolgáltatási helyet... (ekkor drágább a megszüntetés gondolom, de a háznak nincs beleszólása. Mondjuk a lakók szimpátiáját tuti nem nyerem el egy ilyen megoldással az is biztos)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#76670) j.bravo válasza F.E.K.. (#76669) üzenetére


j.bravo
addikt

Tizenpár éve amikor egy VI. kerületi társasházban laktam, a lakógyűlések mindig úgy voltak kiírva, hogy alapidőpont okt 28 17:00, ha a létszám határozatképtelen, akkor a megismételt közgyűlés már létszámtól függetlenül határozatképes (többször is gondoltam h WTF de elvileg ez szabályos, vagy akkor az volt), és feltételes módban kiírták okt28 17:30-ra a megismételt közgyűlést...
Azaz "emberek, ha nem tudunk szavazni ötkor, akkor aki eljött, menjen vissza a lakásába, igyon egy kávét, és szavazunk fél hatkor!" :U

Whatever.

(#76671) Gyarmati_ válasza j.bravo (#76670) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nálunk most is így van. Minden évben határozat képesek vagyunk. :DD :DD :DD

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#76672) F.E.K.. válasza j.bravo (#76670) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Lehet hogy itt is ilyesmi van, de még csak egyetlen egyen voltam eddig... :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#76673) macilaci78 válasza F.E.K.. (#76669) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam is megmaradt a vételi hely, le van dugózva, plombálva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76674) lemmy71 válasza cinemazealot (#76661) üzenetére


lemmy71
őstag

A másik képen az a zöld jelölés zavart be, de teljesen mindegy azt a negatív öntési részt kell akkor letakarítani.
Amúgy meg egy jó huzatú kazánnak nem szabadna visszafüstölni :N Nekem a nappaliban van egy nagy csempekályhám amin egy kétszárnyas ajtó van, kinyitott állapotban sem fústól vissza, pedig abba sokkal több a füstjárat mint egy kazánban :K

(#76675) PROTRON válasza F.E.K.. (#76669) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha már voltál közgyűlésen akkor csak volt valami meghívód (amin amúgy meghatalmzás is szokott lenni), na azon írják, ha nem is fél, nálunk is mindig 15 percel az "első" után szokott lenni, ami gyakorlatilag azt jelenti hogy az elsőt 5 perccel korábban kezdik és már felírják hogy mivel az első nem volt határozatképes, az ismételten ez és ez a döntés született.

A korábbi 50 lakásos társasházunkban nem a fő gázóra alapján lett számlázva, hanem a gázszolgáltatónak külön van ilyen csomagja hogy: "társasházi, csak főzőhelyre szóló általány díjazás", rendesen a díjbeszedővel volt mindenkinek szerződése.
Ebbe évtizedes tapasztalatok alapján nekünk ott 2015-ben 1600 hufot kellett fizetni és a tűzhelyet korlátlanul használhattuk, hiszen város szinten a lakosság összfogyasztása úgyis az ebben meghatározott összeg alatt lesz. Ehhez képest a saját gázóra havonta bruttó 953 forintba kerül, tehát ha azt veszed hivatalosan havi 5 m3 gáz került kiszámításra, hogy egy tűzhely átlagban városzinten kb annyit eszik napi rendszeres főzési célú használattal.

Ezért furcsállom hogy tényleg 100%os lakó közösségi hozzájárulás kéne a fogyasztási pont megszüntetéséhez, hiszen az alapvetően csak egy leágazás saját elzáró csappal, amit amúgy el is zárharsz magadnak.

A nővérem a hasonló, 150 lakásos társasházban, ugyanilyen szerződéssel, úgy hogy a lakókból szerintem sose gyűlik elegendő össze simán meg tudta szüntetni a vételezési pontot, lehegesztették neki.
Viszont ezért tejelnie kellett a gázszolgáltatónak. A havi 1600 huf helyett valami egyösszegű 30 vagy 50-et kellett adminisztrációs díjként (mint szerződés felmondás) befizetni 2012ben.
Bár ha kiszámolom ez kb 2 évnyi havi díj, szal nem akkora egetregető. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76676) Inhouse válasza PROTRON (#76675) üzenetére


Inhouse
őstag

Az ilyen épületeknél az a riasztó, amikor egyetlen lakó miatt nem lehet valamit megcsinálni, és az összes szopik. Most volt valami hír, hogy nincs fűtés, mert a gázszolgáltató lezárta, életveszélyes. Megcsinálnák, de az összes lakó beleegyezése kell, és egy lakó nem engedi be őket (Miért? Mert csak!), ezért most fáznak mindannyian...ha jól emlékszek.

Üdv Inhouse

(#76677) PROTRON válasza Inhouse (#76676) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaja gázkonvektoros társasházaknál rendszeresen hallani hogy jönnek a szolgáltató emberei, 1 hónappal előre kitáblázzák hogy mindenki nyissa meg a gázcsapot a konvektoránál is, mert különben nem jó értéket fognak mérni. 1 lakó elfelejti, kötelességük az egész házat lezárni amíg nincs újramérve.
Ismerősnél 1 héttel a mérés előtt utazott el az illető, 3 hétre, szal 2 hétig nem volt gáz, pedig nem volt hiba senkinél. Szal se fűtés, se főzés november vége dec elején.

Az áramszolgáltató ha 1 lakó nem fizet, nem fogja az egész házat lekapcsolni, hanem azt az 1 lakó vezetékét elvágja azt szevassz. Ezért is áltam át klímás fűtésre, de megtartottam a konvektort is, hogy ha területi áramszünet van akkor is legyen lehetőségem, de ha meg a szomszédok hülyék a gáz terén akkor se faggyjak meg. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76678) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

A többiek okulására. :DDD
Megszületett a megoldás a kazánajtó tömítés témakörben. (már akit érdekel)
Az ajtóba egy az ajtó teljes belső felületét takaró tömítés kellene. [link]
Ez a tömítés záródna rá arra vékony kiemelkedésre ami a kereten van.
Most már csak valami nem túl kemény, de némileg hőálló anyag kellene. Mondjuk klingerit lemez. :F
Az alsó, barkácsolt ajtóra (amiben az égőfej van) valszeg első körben megpróbálom a vékonyan, egyenletesen felvitt FBS-t. :F

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76679) Samus válasza Sándor -P20- (#76678) üzenetére


Samus
addikt

Tömítésre van ilyen vastag fonott, madzag szerű cucc. Barkács, vas-edény boltokban, de talán még gazdaboltban is kapsz.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76680) Barret001 válasza Samus (#76679) üzenetére


Barret001
addikt

Én láttam gazdaboltban.

(#76681) pjen válasza Sándor -P20- (#76678) üzenetére


pjen
félisten

Memtudom merre laksz, de a Bondex nél a Murányi utcában van mindenféle szilikon prófil.

(#76682) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok szakik és profi taknyolók :)
Egy olyan kérdésem van, hogy szerintetek hogyan lehet a dohányfüst szagától megszabadulni egy lakásban? Voltunk ma megnézni egy házat ami egyébként tetszene, csak évek óta bagóznak benne, mindennek olyan szaga van. Legfőképpen a falnál gond ez, mert azt jó esetben nem viszi magával az előző tulaj :DDD . Én már nem dohányzom, azóta zavar (közben is úgy voltam vele h bent nem), feleségem meg mindig is minden formában rühellte. Szóval jó volna valami ötlet azon kívül hogy a vakolatot is le kell verni :)

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#76683) NeoPampalini válasza fonok87 (#76682) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hát, állítólag van ilyen dohányfüst semlegesítő falfesték vagy alapozó, most fejből meg nem mondom... Hogy aztán mennyit ér, ki tudja.

Nálunk cigiszag nem volt, csak "általános büdös", azt eltüntette a régi festék levakarás, glettelés, meszelés. :DDD

(#76684) Spec válasza fonok87 (#76682) üzenetére


Spec
őstag

Szerintem nem kell ezt annyira túllihegni. Egy sima tisztasági festés szerintem simán megoldja a problémát.
A cigifüst leginkább a bútorokba, kárpitba, szőnyegbe, függönybe ivódik be, ezeket kell kihajítani. A falba annyira szerintem nem szívódik be inkább csak sárga lesz a nikotintól. Festettem már kemény láncdohányos szobáját, ott annyi volt a fő probléma, hogy a fehér plafon sárga volt a nikontintól és azt nem volt egyszerű eltűntetni. Egy alapos lemosás kellett hozzá, sima szappanos vízzel meg némi kis Domestossal megturbózva. Gyakorlatilag sárgás-barna víz folyt le a plafonról, de utána már sima ügy volt. :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76685) razorbenke92 válasza fonok87 (#76682) üzenetére

Az ózonnal elárasztás elvileg teljesen szagmentesít. Én mostanság akarom kipróbálni, itt van a generátor a polcon, csak újszülött miatt az elmúlt időben nem mentünk el olyan hosszú időre, hogy be tudjam üzemelni, és biztos ne kelljen hazaugrani véletlenül mire semlegesedik.

Szerk.: Mielőtt valaki megijedne, nem tartjuk büdösben a gyereket. Leginkább a kamrában kellene mennie, plusz van néhány ruhám és cipőm aminek az anyagából többszöri mosás, áztatás után sem múlik az emberszag.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#76686) macilaci78 válasza razorbenke92 (#76685) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Apám szerint működik, a műhelybe nyíló füstölő szagát is elvette.
Persze az is kérdés, milyen mélyen van ott a szag.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76687) lemmy71 válasza fonok87 (#76682) üzenetére


lemmy71
őstag

Tisztasági festés és kész :K
Vakolat leverés, ezt a marhaságot hol hallottad, ennyi erővel a koszos ruhát se mosd ki, hanem vegyél másikat :DDD

(#76688) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok!
Nem annyira gányolás téma de talán itt tudtok segíteni.
Szükségem lenne egy kompresszorra, ami relatív csendes és lehetőleg minél tisztább marad hosszú távon is. Erre jobb választás lenne egy olajmentes kompresszor?
Panel lakásban élek, ide kellene valami egyszerű és lehetőleg kicsi méretű amit ki tudok vinni a teraszra és ott az asztali pc-t illetve a bányász rigeket ki lehetne fújni havi 1x, mert levinni egy benzinkútra elég macera, sűrített levegő meg annyira nem praktikus.
Akár építésről is lehet szó ha úgy van.
Tudnátok ebben segíteni?

Köszi előre is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76689) macilaci78 válasza Shkiz0 (#76688) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kompresszor hangos, be tudod tenni dobozba, amiben vannak légterelők hangcsapdának, az sokat segít.
Neked kvázi folyamatos üzemre kb 3-5 barra kell. Vegyél egy nagy tartályt, amit egyszer felfújsz. Ne mozgasd a kompresszort, hanem csövet vegyél.

Homokfúvás témában találsz még pár hasznos hozzászólást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76690) Dani_kp válasza Shkiz0 (#76688) üzenetére


Dani_kp
őstag

A hűtőgép kompresszor elég halk, esetleg arra egy kisebb tartályt applikálni? Igaz nem nagy teljesítmény, de viszont csendes. Gondolom úgy is több időt szánsz ilyenkor a portalanításra.

https://ingatlan.com/33821564

(#76691) do3om válasza macilaci78 (#76689) üzenetére


do3om
addikt

Pont ezt akartam ajánlani, a tartályt. Nekem egy tágulási tartály van mobil levegőforrásnak, nem tudom 20 vagy 25l-es. Nagy de vékony a lemez így könnyű, két oldalú szóval a másik oldalból elengedtem a levegőt. Ha jól rémlik a 10 bárt bír, de a nyomáspróba 14bár a cetlin vagyis annyira is felmerném fújni, nem tudom a benzinkutakon mennyit bír ami ott van, ha tizet tudna akkor az elég is lehet egy ekkora tartályhoz.
[link]
Ilyesmi van de nekem 10 bár ami engedett nyomás.
Van rajta egy gyorscsatlakozó, és egy mérőóra hogy lássam ha merül.
Ennek van talpa is.
[link]
Amikor fújtam fel a túloldalon engedtem el a nyomást hogy teret nyerjek amennyit csak lehet.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76692) Pete55555 válasza Shkiz0 (#76688) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Látom van itt már pár ötlet.

Nekem lenne még 2 ötletem: Matracpumpa - elektromos. Akár elég is lehet, pár ezerért vannak már. Általában nagyobb fúvókák vannak rajta, ha valamivel leszűkíted akkor egész jól fújnak. Legjobb, ha a környezetedben van valakinek, kölcsön kéred kipróbálod, ha jó akkor megvagy.
Még egyszerűbb megoldás: Bicikli pumpa. Ezt közben ugye pumpálni kell kézzel / lábbal, de ha van gyerek pl akkor segíthet apának :) Viszont ezt már én is próbáltam, tökéletesen megfelel, bár kicsit lassú, hisz nem jön belőle folyamatosan levegő.

...Szeretem leracsniztatni...

(#76693) Sándor -P20- válasza Shkiz0 (#76688) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ha halk, és kompakt megoldás érdekel, és a gányolástól sem riadsz vissza, akkor a hűtőgép kompresszor a te barátod.
Valahol újítasz egy kiselejtezett poroltót tartálynak, és kb ennyi. Természetesen lehet a témát bonyolítani is... ;] :DDD Nyomás kapcsoló, nyomáscsökkentő, levegő párátlanító, olajpára lecsapató, STB...
Az egyetlen negatívum, hogy elég lassan termel fel. :(
Itt egy videó a kedvenc megosztós portálunkról, de rengeteget találsz ha rákeresel. [link]

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76694) Rick4 válasza Shkiz0 (#76688) üzenetére


Rick4
félisten

kb 10K költsége lehet utánajárással együtt: [link] hangja nincs, kis helyen elfér.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76695) Inhouse válasza Shkiz0 (#76688) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekem egy gyári van, ami kb. úgy néz ki, mint a hűtőkompresszor és egy apró tartály van rajta, nagyságrendekkel halkabb, mint bármelyik másik, amit eddig hallottam. Szerintem is hűtőkompresszoros házi felé kéne keresgélni.
De a lakásban portalanításnak nem ez a zaj lesz a legnagyobb hátulütője...

Üdv Inhouse

(#76696) Spec válasza Shkiz0 (#76688) üzenetére


Spec
őstag

Tudom, ebben semmi gány nincs, de egy ilyen, vagy ehhez hasonló kis autós kompresszor/pumpa?
Működik hálózatról és szivargyújtóról is. Szerintem a célnak ez is megfelel. Van olcsóbb is, most csak kiragadtam egyet asok közül.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76697) Rick4 válasza Inhouse (#76695) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lakásban akart portalanítnai, hanem a teraszon. Ott hadd szálljon a por, a gépek begyűjtik a lakásból, annyival is tisztul odabent minden.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76698) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Kazán füstmentesítés project aktuális állása:
Az égőfej tartó lapja ahol felfekszik, kapott kb 1mm vastagon FBS-t. [link] [link] Egy használt sniccer pengéjéből leköszörültem egy kicsit, és azzal húztam el "egyenletesen" a ragasztót. Közben találtam egy csomag 4mm átmérőjű tömítő zsinórt is az egyik fiókban. :DDD Van már vagy két éve hogy megvettem. Most jól jött.
A felső ajtó némi pucolás után megkapta a zsinórt. [link] [link] [link] [link]
Most már csak alul a hamuzós ajtónál tud kijönni a füst... :O
Ezzel nem sok mindent tudok csinálni sajnos.
A pereménél le tudom tömíteni. Van nút is amibe bele tudnám rakni a tömítőzsinórt, de nem sok értelme lenne, mert huzat szabályozó ajtaja gyárilag nem zárható le légmentesre. Van egy kb 1mm-es távtartó ami nem engedi hogy a huzatszabályozó ajtaja le tudjon teljesen záródni.
Ide szerintem fogok építeni egy teli lemez ajtót, (mint amibe az égőfejet beleraktam) ami légmentesen zár.
Egy csomó kép a cuccosról: [link]

Mod:
Az ajtó tömítése után max teljesítményen [link] a füsthőm 150 fok alatt van. [link] :DD
Szerintem lesz ez még jobb is... :DDD

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76699) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Köszönöm mindenkinek az infókat úgy néz ki akkor marad az épített dolog.
Ismerősöm MÉH telepet üzemeltet, raklapszámra vannak ott hűtők is, akkor jövő héten kinézek hozzá és hozok egyet.
Még egyszer köszi mindenkinek :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76700) Rick4 válasza Shkiz0 (#76699) üzenetére


Rick4
félisten

A hűtők jellemzően azért vannak ott, mert megkukult a motor. :D Soha semmi más bajuk nem lehet, csak ez, szóval ezzel szerintem nem vagy kisegítve. Nade sose tudni, kitesznek-e alig használt, hibátlanul működő hűtőt...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.