Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76501) Spec válasza PitLee (#76497) üzenetére


Spec
őstag

Ezek inkább bitumenes szigetelő anyagok, amit felkenhetsz bárhova, és önmaga a szigetelés, nem a kátránypapírhoz van, vagy annak a ragasztásához. Amit én írtam az kifejezetten ragasztó (hideg ragasztó), tehát nem nagy felületek bekenésére szolgál első sorban, hanem arra, hogy a bitumenes szigetelő lemezt le tudod ragasztani vele, meg egymáshoz összeragasztani az illesztéseknél. Nem kell melegítgetni lánggal, pl. ahol tűzveszélyes lenne az ilyen munkavégzés. Nálam mondjuk nincs tűzveszély, szimplán csak nem akarok szopni a disznó pörzsölővel, mert egyrészt nincs is, gázpalackom sincs, másrészt nem értek hozzá. Ezért keresek alternatív megoldást :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76502) inf3rno válasza lemmy71 (#76498) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem van egy még az előző rendszerből visszamaradt Karancs gáz sütőm. Bár már átlyukadt benne a fém több helyen, még mindig ezt használjuk. Anyag vastagság talán 5x-ös lehet a mostaniakhoz képest. Szóval nem biztos, hogy a 95-ös termékeket kell alapul venni, amikor a Zanussi minőségéről és tartósságáról beszélünk...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#76503) Samus


Samus
addikt

Az mennyire kókány, ha egy zöld beégett pixelt alkoholos filccel javítottam (vagyis a feleségem követte el, precízebb a keze :R ). Elég zavaró volt, hogy mindig látszott, sötét képnél is rikított, így sötétnél nem látszik, fehérnél pedig mintha kosz lenne :D

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76504) NeoPampalini válasza Samus (#76503) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Topikhű! :DDD

(#76505) razorbenke92 válasza Samus (#76503) üzenetére

Nálunk a TV polarizátor fóliája sérült meg egy hajszálvékony csíkban, ami miatt a sötétebb részek átvilágítottak. Grafitporos ujjal megtöröltem a karcot. Így a sötét háttérben nem világít a csík, világos háttérben meg nem tűnik fel egy hajszálnyi sötét.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#76506) tvamos válasza Samus (#76503) üzenetére


tvamos
nagyúr

:R

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76507) #21346560


#21346560
törölt tag

A minap találtam némi hulladék alu profilt, gondoltam elhozom, és felajánlom a köz javára, hiszen nem is olyan régen volt szó pl. az SSD hűtésről! :))
Remélem nem minősül hirdetésnek, vagy ha igen, akkor majd törölve lesz...

Akkor hát csokiért, köszönömért (+postaköltség) az alábbi méretű aluminium profilok barkácsolóknak:
15 mm x 20 mm x 2 mm ( talp x magasság x vastagság)
A hosszúságok:
1 db 470 mm
1 db 410 mm
2 db 370 mm
2 db 170 mm
1 db 140 mm
1 db 120 mm
1 db 90 mm
1 db 60 mm
9 db 20 mm

[ Szerkesztve ]

(#76508) Spec válasza #21346560 (#76507) üzenetére


Spec
őstag

Szia Uram! Osztán hány kiló áz egész álumíníumá? :D

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76509) hotkar válasza #21346560 (#76507) üzenetére


hotkar
aktív tag

Az én gépem olyan vékony, hogy akkor sem fér bele a hűtő, ha kivágom a monitorpanelt ;]

(#76510) #21346560 válasza hotkar (#76509) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mert nem vagy elég kreatív! :P

(#76511) tvamos válasza #21346560 (#76507) üzenetére


tvamos
nagyúr

Imadom az alu profilokat! :B

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76512) Essejó válasza inf3rno (#76493) üzenetére


Essejó
veterán

Nekünk Samsung van, és nem emlékszem, hogy az elmúlt 8 évben le kellett volna olvasztanom, elintézi maga. És még csak nem is zajos, különben is a konyhában van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#76513) PitLee válasza Spec (#76501) üzenetére


PitLee
őstag

Itt a srác azt írja
"Oldószeres kellősítőt csak kültéren, jól szellőző helyen használjunk, gyorsan szárad ellenben marha büdös."
A vidinyóban a doboz amiből dolgozik oldószeres, de lehet nem az van benne csak abba öntötte passz.

Kellősítés, Talajpára elleni vízszigetelés #21
https://youtu.be/hk61CGVNOPE

Még ilyet találtam
http://www.winklertuzep.hu/shop/bauder-burkolit-lf-30l-kellosito_p20290

A fene tudja melyik lenne jó, az oldószeresnek nem csak az a baja, hogy büdös , hanem hogy gyúlékony, egy olyan épülő házban ahol még nincsenek nyílászárók és több hétig szellőzhet lehet nem gond az oldószeres, de egy zárt épületben akár tűz és robbanás veszélyes is lehet szerintem.

(#76514) Spec válasza PitLee (#76513) üzenetére


Spec
őstag

Köszi a választ! Nem hiszem, hogy a szellőztetés gond lenne, azért még annyira nincs kint hideg, akár fél napra is tudok kereszthuzatot csinálni a szobában. Az oldószer tartalom szerintem pár óra alatt teljesen távozik. Írták is, hogy gyorsan szárad.
Amúgy se hiszem, hogy arányában több lenne benne, mint bármilyen beltéren is használatos oldódzeres festékben, higítóban, ilyesmiben. Azokat is simán használjuk beltérben. Száradás után max. a szaga lehet kellemetlen, de oldószer már nem nagyon jöhet ki belőle.
Amúgy a szigetelés ragasztása után le is takarnám takarófóliával, és másnap már a beton menne rá, ami gyakorlatilag le is zárná.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76515) Ciccuka válasza PitLee (#76404) üzenetére


Ciccuka
veterán

Meg is vettem a Lidl-s helyett, de ez teljesen ugyanaz, mint a Lidl-s csak az Aldi-shoz nem jár semmilyen tartozék (ezért is olcsóbb). Most kereshetek olcsón sarukat (itt a környéken 70-be is belekerül egy darab :( ). Szóval lehet nem kellett volna visszavinnem a komplett krimpelőfogó szettet.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#76516) PROTRON válasza Ciccuka (#76515) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem tudom merre fele laksz hogy probléma az alkatrész utánpótlás, de hidd el hogy az a pár tucat nem oszt nem szoroz, idővel ígyis úgyis kellettek volna, ellenben ha a szerszám megbízhatóbb tényleg jobban jársz.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76517) Krisztianby


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Hátha
Veszprémbe esetleg tud valaki valami szaküzletet ahol alumínium kondenzátorokat árulnak? Picit elszomorodok mikor online boltból 6db vagy 400 ft de a posta meg 1800ft :O

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#76518) PROTRON válasza Krisztianby (#76517) üzenetére


PROTRON
addikt

Mit szólsz ehhez: nyitok boltot a szomszéd utcádban, ahol személyesen tudsz majd vásárolni, csak minimális felárat kell fizetned...
Ugye bolt bérlés, rezsiköltség, eladók bére, raktár bérlet, raktár rezsi, raktárba fuvarozás, raktár logisztika intézése...kiszállási díj, beszállási díj, droszton várakozási díj, cigizési felár, cigizés nélküli felár, bajszos kalapos felár (mert hát egy csinos bögyös húszéves csajjal is beszélgethetnének az eladók helyetted)...etc.
Végül megkapod a kondenzátorod darabját 800 hufért...ja várj lesz webshopom is, ha előrendeled akkor kedvezményesen 750-ért átveheted a boltban, de ha mosolyt is kérsz átadáskor az már termék díj köteles, termékenként 25 forint sörözési felár. ;)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76519) Krisztianby válasza PROTRON (#76518) üzenetére


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

En csak tippet vartam hatha tud valaki valamit nem kell atmenni facebookba koszi :N

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#76520) Inhouse válasza #21346560 (#76507) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem konkrétan hűtésre, de jó lenne a hosszabbakból pár db...csak most már késő van. :)

Üdv Inhouse

(#76521) Nikaré válasza emre (#76469) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszönöm!
Ez a része megoldva!
Lendületet adott, hogy keressek kitartóan és az ötleted alapján szettben meg tudtam venni!
Most sziloplasztnál jobb, tartósabb ragasztót keresek tömítésre. Ugyan csak a zuhany tálca alatti csövek illesztése, ragasztása a cél.
Van valami spéci szuper erős tartós ragasztó erre a feladatra???

(#76522) Essejó válasza Nikaré (#76521) üzenetére


Essejó
veterán

link
Ha össze nyomod a két db-ot, 2 perc után már csak fürésszel bontható.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#76523) Nikaré válasza Essejó (#76522) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez az!!
Köszönöm!!!
Remélem egyszer s mindenkorra megoldódik a probléma!

(#76524) do3om


do3om
addikt

Már egyszer kérdeztem de nem lett megoldás rá.
Azt a ragasztór keresem amivel a szalagcsiszoló szalagokat végtelenítik.
Egy ragasztós nagyon erős de hajlékony csíkkal van összetagasztva. Így nem kell fedésbe rakni, alig van ott szintbeli eltérés.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76525) darvinya válasza do3om (#76524) üzenetére


darvinya
titán

Sima műanyag szalagos ragasztó szalag, csak a ferde összekötés miatt nem tud szétjönni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76526) do3om válasza darvinya (#76525) üzenetére


do3om
addikt

De szikével is alig lehet leválasztani a felületről, kicsit gyantásnak tűnik a ragasztó felölet, meg nem e valami melegítős féle cucc lehet (vasalható). Szerintem ha el akarnám tépni tuti nem itt szakadna el olyan erősen fog.
Van konkrét tipped mit lehetne kipróbálni?

Nem sima ragasztószalag az állaga hanem nagyon műanyagos erős mint egy vékony műanyaglap.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76527) darvinya válasza do3om (#76526) üzenetére


darvinya
titán

Pl: PVAC ragasztó, PVC ragasztó szalag

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76528) lemmy71 válasza Essejó (#76522) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez azokra a szürke PVC csövekre való, az biztos hogy ha egyszer bekened és melegen egymásra húzol két azonos átmérőjű csövet, az örökre vasalva lesz :DDD
Ha nem beépített fix a zuhany, hanem valami kabin, akkor én inkább FBS -l vagy sikaflexel illeszteném a csöveket.

(#76529) lemmy71 válasza do3om (#76524) üzenetére


lemmy71
őstag

Na ha megtudod akkor az engemet is érdekel. Én pálmatexel és piros kárpitos ragasztóval szoktam ragasztani a szalagcsiszolómhoz.
De lehet hogy inkább az Asztalos klub -an kellene feltenni ezt a kérdést, ott valószínűleg jobban vágják ezt a dolgot a srácok ;)

(#76530) Essejó válasza do3om (#76524) üzenetére


Essejó
veterán

Valami ilyesmi lehet link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#76531) lemmy71 válasza Essejó (#76530) üzenetére


lemmy71
őstag

Hú ....... 11 ezer forint :Y Annyiból megveszem az egy évre való gyári csiszolópapíromat.
Amúgy próbáltam már szupererős würth -s kétoldalú ragasztószalagot, de az a baj hogy nagyon felmelegszik a talp és olyankor elengedi a ragasztás :K

(#76532) Essejó válasza lemmy71 (#76531) üzenetére


Essejó
veterán

Csinálhatod így is link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#76533) Essejó válasza lemmy71 (#76531) üzenetére


Essejó
veterán

Viszont 50 méter, örök élet +1nap. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#76534) lemmy71 válasza Essejó (#76532) üzenetére


lemmy71
őstag

Hasonlóan csinálom én is, csak én pálmatexel ragasztottam. Gondolkoztam pillanat ragasztón is, de az nagyon kemény amikor megszárad és akkor tuti eltörik a ragasztásnál.

(#76535) do3om válasza Essejó (#76530) üzenetére


do3om
addikt

Lehet.
Na most kéne az alisexpresses megfelelője
:DDD :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76536) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!
Ennek a fúró(?) fejnek mi a pontos megnevezése? [kép] [kép] [kép]

Give them hell Ukraine!

(#76537) DiszNóÓl válasza TaaT (#76536) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

rough boring head, magyarul talán nagyoló fúró

HATER

(#76538) hotkar válasza TaaT (#76536) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ez szerintem egy marószerszám, és csakis a tengelyirányra merőlegesen tud forgácsolni. Klasszikus fúróként nem tud működni, mert a közepén nincs éle.

(#76539) Barret001 válasza hotkar (#76538) üzenetére


Barret001
addikt

Állítható Furatmaró.Mondjuk szebb felületet csinál,mint egy hagyományos fúró.

(#76540) TaaT


TaaT
veterán

Köszönöm mindenkinek, gugli olyat dobott fel hogy nagyoló kiesztergáló fej. :R [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#76541) imibogyo válasza TaaT (#76540) üzenetére


imibogyo
veterán

Így van ez egy állítható kiesztergáló fej, amit marógépen szoktak használni. Én mondjuk jobb szeretem az oldalról állítható fejet, azt könnyebb átállítani más átmérőre. ;)

(#76542) do3om válasza do3om (#76535) üzenetére


do3om
addikt

Ma próbáltam egy kétkomponensű epoxival ragasztott szalagot. Rendesen robbant amikor kettétépte a gép :U

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76543) Thorus válasza do3om (#76524) üzenetére


Thorus
aktív tag

Találtam egy [videót] ahol mutatja hogyan csinálta.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#76544) do3om válasza Thorus (#76543) üzenetére


do3om
addikt

Próbálom megint. A gépem 1,8kw os,100mm széles megy rá, és elég gyors a szalagsebesség. Van gyári szalagom de most egy nagyon durvát akarok amiből nincs mérete. 24-es durva, a szemcséket egyesével kell vésővel leválasztanom, lecsiszolni nem lehet, nagyon erősen van rajta.
De probálgatom. Az a baj hogy még egy 1-1,5cm es sáv megtisztítása is nehéz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76545) do3om válasza do3om (#76544) üzenetére


do3om
addikt

Az első próba kétkomponensű epoxi volt.
Most Palmatex lesz, de valami brutális erős de kicsit rugalmas ragasztó kellene. Talán mintha lenne szuper erős rugalmas pillanatragasztóm, nagyon speciális. Majd ránézek.

[kép]
A felület majdnem olyan durva mint az aszfalt. Szóval nagy erőt kell bírnia mert ez biztos hogy harapnak rendesen.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76546) darvinya válasza do3om (#76545) üzenetére


darvinya
titán

Ezt egyszerűbb szikével felület fogó alá vágni.
1.5cm kevés 180-as papírnál.
Min. 2.5cm kell, pláne extra gyorsnál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76547) Inhouse válasza do3om (#76545) üzenetére


Inhouse
őstag

Több helyről vettem már szalagot és nagyon vegyes a minőség. Volt olyan (pont a drágább), hogy a gyári szalag a ragasztásnál a melegtől elengedett. Tehát nekik sem sikerül mindig. :) Sok sikert!

Üdv Inhouse

(#76548) do3om válasza do3om (#76545) üzenetére


do3om
addikt

Most a ragasztó nem birtra tartani. Az epoxinál mellette szétszakatt, most csak simán elengedte a ragasztás. De már használható volt, nem egyből, szóval ha hosszabban van összerakva szerintem jó lenne.

Viszont ha nincs rajtam egy nagy vastag kabát.... Karomról leszedve volna a bőrt, így is olyat vert mintha bottal ütötték volna.
Vagy is rohadt veszélyes, nyáron pólóban attól tartok a húst is letépi.
Így lehet nem folytatom tovább, nagyon durva a szalag, nagyot fog, úgy megy a fa mint a papír. De amikor ez a durva szalag kicsap ahogy szakad.... életveszélyes. :U

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76549) tvamos válasza do3om (#76548) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pedig a palmatex eleg jo szokott lenni, ha a hasznalatinak megfeleloen van hasznalva...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76550) NEMO1968 válasza TaaT (#76536) üzenetére


NEMO1968
őstag

Telibefùrò.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.