Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76951) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!
Vettem nem olyan rég egy rakás sza nagyon szuper Parkside állványos fúrót. A kézzel variálható szíjtárcsás változat, gyanítom ugyanaz, mint amit a Scheppach/Einhell/stb is árul más festéssel. Picit pontatlannak tűnt, meg csúnya volt a furat, még az után is, hogy levontam az én bénázásomat (alumíniumba fúrtam, olcsó 8-as szárral, nem sokat törődve a fordulatszámmal meg az előtolás sebességével/erejével). Meglett a hiba, a tengely előre-hátra kotyog. Minél lejjebb tekerem, annál nagyobbat leng ki. Ezzel vajon lehet valamit csinálni? Nyilván a triviális megoldás, hogy nagy vonalakban annyit kapsz amennyiért fizetsz, de ezen kívül :DDD Lehet hogy csak laza egy csavar, vagy valami beilaglemezzel fixálható a tengely? Azért kérdezem, mert ha mindenki szerint esélytelen többet kihozni a gépből, nem szedem szét fölöslegesen.
szerk.: másik nyilvánvaló megoldás, h vigyem vissza, de 90 napon túl vagyok, és még mindig jobb, mint a kb 5e ft-os kézifúró tartóállvány... vagy mintha nem lenne :)

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#76952) fatpingvin válasza fonok87 (#76951) üzenetére


fatpingvin
őstag

tudom menjek a bánatba ezzel de vidd vissza és az árát számold bele egy normálisabb eszközbe.

ha ez már nem megy akkor lendítsd ki a bánatba és vegyél egy normálisat.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76953) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Citromfánál szeretném beállítani az ágak irányát amíg még hajlíthatóak. Valami olyasmire van szükségem, ami két pálcát összeköt egy fix általam választott szögben. A pálcák nem fúrhatóak vagy szögelhetőek, mert vékonyak. Bármi tipp?

Buliban hasznos! =]

(#76954) cinemazealot válasza inf3rno (#76953) üzenetére


cinemazealot
addikt

Forró olvadék ragasztó (ismert nevén forró takony).

(#76955) lemmy71 válasza inf3rno (#76953) üzenetére


lemmy71
őstag

Ilyenkor a földbe verünk karókat és úgy huzatjuk az ágakat, de lehet egy nagyobb karikát fonni vesszőből amit a fára húzol és ahhoz kötöd raffiával az ágakat.

(#76956) inf3rno válasza lemmy71 (#76955) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szoba növény, nem szívesen fúrom meg a padlót. :D

Buliban hasznos! =]

(#76957) inf3rno válasza cinemazealot (#76954) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez jó lehet, ha tényleg tart. Én arra gondoltam, hogy veszek egy fa darabot, befúrom a megfelelő szögben, aztán beledugom a két pálcát. Ha még ezt a taknyot is bele tolom, akkor biztosan tart majd. Még az kellhet esetleg, hogy alul ne forduljon el, ahhoz már rögzíteni kéne valami keretet a földhöz vagy a fához, és oda becsatlakoztatni a pálcákat, de arra talán nem lesz most szükség.

Buliban hasznos! =]

(#76958) A Zéé válasza inf3rno (#76953) üzenetére


A Zéé
addikt

bonsai fákat úgy szokták "idomítani", hogy valami merevebb drótot tekernek az ág köré, amit nem tud már a növény kiegyenesíteni és úgy hajtogatják irányba az ágakat, vagy úgy húzatják egymáshoz az ágakat szintén dróttal, vagy valami kötéllel, hogy megfelelő irányba álljanak.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#76959) inf3rno válasza A Zéé (#76958) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ez is működhet, de a pálca szerintem olcsóbb, mint a drót.

Buliban hasznos! =]

(#76960) cinemazealot válasza inf3rno (#76959) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ami azt illeti, a drót sem rossz ötlet. Én műanyag köpenyes acél kerítésdróttal elég sok mindent rögzítettem már:
- telefont tartok a zötykölődő autó műszerfalán,
- fa keretes gipszkartonból készített "vetítővásznat" fogatok fel (felhajtás után +5 ponton) a mennyezethez...
:D

(#76961) inf3rno válasza cinemazealot (#76960) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, hogy nem rossz, de nem akarom bedrótozni a fát. Valami nem fémes anyagra gondoltam. Nincs valami olyan anyag, amibe belenyomom a pálcát, és utána megszilárdul? Jó gondolom cement, gipsz vagy ilyesmi lenne, de valami kis súlyú kéne. Van még zsugorfólia, ami érdekes lehet, de ott a szög tartása nem működne valszeg. Szerintem kitalálok valami csapolást és ragasztózást erre a célra. Ha mákom van, akkor átfúrható úgy a pálca, hogy nem reped, és akkor egyszerűen csapolható. Fa ragasztóm meg van itthon elfekvőben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#76962) Barret001 válasza inf3rno (#76961) üzenetére


Barret001
addikt

Van kétkomponensű "gyurma" ragasztó.Pont úgy működik,ahogy gondolod.A kötésidőt nem tudom.

(#76963) fatpingvin válasza inf3rno (#76953) üzenetére


fatpingvin
őstag

erre "A" bevett gyakorlat az acéldrót az ágra tekerve. nézz pár bonsai tutorial videót, a lényeg ez. választott anyagnak meg olcsó a műanyag köpenyes kerítésdrót ahogy ezt már előttem is megállapították :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76964) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Kikérném a véleményeteket egy témában... Szeretnék a kisfiamnak egy saját szerszámkészletet vásárolni, mert szeret segíteni barkácsolni, és gondoltam mikulásra, vagy karácsonyra meglepem eggyel.
Nem kell nagy dologra gondolni, csak valami kis egyszerű kézi szerszámos készletre, lehetőség szerint legyen benne egy kis kalapács, pár fogó, csavarhúzók, bitek, kis fűrész esetleg, ez az. Mindenképpen valami korrekt kis kofferes szettre gondolok, amibe szépen el tud pakolni, tudja hozni-vinni.
Lehetőség szerint 10e HUF alatti árszinten lenne jó, és természetesen jók a hypermarketes, diszkont láncos márkák is, nem kell csúcs minőség. Nem kell profi Hilti chrome-vanádium szett, és hasonlók, de azért ne essen le a kalapács feje két ütéstől, és a fogó se törjön el az első mozdításra. Van tippetek, ötletetek? Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76965) macilaci78 válasza Spec (#76964) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, nem feccelnék nagy energiát a szett keresésébe. Egy pár szerszám szólóban, vagy kisebb szettek. Pár villáskulcs, csavarhúzó, egy 150 gr-os kalapács, kombinált fogó, és egy méretben illeszkedő szerszámos láda.
Szerintem az se baj, ha valami nem újonnan kerül a készletbe. Nekem is megvan még a kb 25 éve kapott csavarhúzóm is. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76966) Spec válasza macilaci78 (#76965) üzenetére


Spec
őstag

Különálló szerszámai már vannak, meg persze használja az enyémeket ha kell, de ezt most ajándéknak szánnám, úgyhogy ezért gondolkodok egy "gyári" szettben. Lehetőség szerint újban, mert használtat ajándékba nem adnék azért :)
Valami ilyesmire gondolok. De várok alternatívákat, ha van javaslatotok. Persze ha van benne veszélyes szerszám, pl. tapétavágó kés, akkor azt kiveszem belőle, szóval ez nem szempont.
Nyilván ezek játékszerek, de gyereknek nem is kell más. És ha már szerszám, akkor nem tényleg játék szerszám készletet (pl. ezt) veszek neki a Régióban, ami ráadásul még akár drágább is lehet, mint egy valós szerszám készlet, ami azért jó is valamire.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76967) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

A kávégépem víztartályába szeretnék beépíteni egy szintjelzőt. Nem bonyolult dolog. Annyira gondoltam, hogyha pl. a tartályban 1/4-ig van csak víz, akkor felvillan egy LED.
Jelenleg is van benne két vezető, ami majdnem a tartály aljáig ér és a funkciója, hogy lekapcsolja a pumpát, ha kevés a víz benne. Ezt szeretném kiegészíteni úgy, hogy előre tudjam, ha ki fog fogyni a víz és a pumpát szabályzó "elektronika" csak vészesetére maradjon meg.

Van erre valami javaslatotok?

(#76968) rosejbli válasza Nixon18 (#76967) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ezzel el tudsz indulni szerintem .

(#76969) Spec válasza macilaci78 (#76965) üzenetére


Spec
őstag

Keresgéltem a neten, és EZT találtam, ez már szinte tökéletesen passzol az elvárásaimhoz, és talán annyira nem is gagyi. árban egy picit hosszabb az általam megjelöltnél, de ilyesmit keresek. Ha van esetleg jobb alternatív javaslatotok, azt szívesen fogadom.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76970) Dani_kp válasza Spec (#76969) üzenetére


Dani_kp
őstag

[link]
Emagon is fent van, ha appból rendeled easybox-ba, akkor ingyenes a szállítás. Mondjuk nem tudom hol laksz, szóval a
ez a szállítás nem biztos, hogy neked opció.
Nyilván a 24 ezres ár az kamu, de praktikerben 18 ezer.
Minőségről nem tudok nyilatkozni.
Amúgy a tesco-s riekel sem rossz, nyilván abban a bitfejek hamar elkopnak.

https://ingatlan.com/33821564

(#76971) DJGABI válasza Spec (#76969) üzenetére


DJGABI
addikt

ez az euronics-os elég korrektnek néz ki. szerintem a praktikeresbe az életbe nem fogja tudni ugyanúgy visszapakolni a cuccokat mint gyárilag benn vannak, de legalábbis nagyon kényelmetlennek tűnik.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#76972) Inhouse válasza Spec (#76969) üzenetére


Inhouse
őstag

Ránézésre olyan minimális az eltérés a kettő között, hogy semmi nem indokolja a majd dupla árat.

Üdv Inhouse

(#76973) macilaci78 válasza Spec (#76969) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az irodában van egy Bosch készlet, bitek, fúrószárak, dugókulcsok, imbuszkulcsok.
A fúrók egypálcásak, volt falfúróból görbe is. A 13-as dugókulcs egy anya levételekor hasadt el. A pici imbusz egy kilincs csavarjában forgott el.

Amit linkeltél Euronics készletet, az jövőt álló. Sokféle fogó, racsni, szár a bitekhez, mérőszalag. Ha 10k a keret, azt a olusz 2 k-t még hozzátenném. A szikét sem venném ki a készletből, csak belőle a pengét.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76974) Spec válasza Inhouse (#76972) üzenetére


Spec
őstag

Azért van különbség. Pl. a praktikeresnek a tároló doboza lényegesen gagyibb szerintem, a doboz csatja is. Az a fajta amit párszor visszacsatolsz, de utána már nem marad a helyén. Volt ilyenem más készlethez, ott is egy idő után már nem fogta a csat a fedelet.
Maga a készlet is jobb "összetételű" a gyerek szempontjából. A Praktikeresben lévő holmiknak egy részével nem is tudna mit kezdeni.
Amúgy megtaláltam ugyanezt kicsit olcsóbban is ami már csak kicsit több mint 10k. Amondó vagyok inkább ilyenért adok ki 10k-t, mint egy játék szettért 12-őt.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76975) Spec válasza macilaci78 (#76973) üzenetére


Spec
őstag

Igen, én is amondó vagyok, hogy jónak tűnik. Ráadásul picit olcsóbban is megtaláltam az Extremedigitalnál is, amit még üzletbe is le tudok kérni a webshopból. Azon lepődtem meg, hogy azt írja a leírásnál hogy Cr-V anyag. Ez lehet valós ebben az ár tartományban?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76976) Essejó válasza Spec (#76969) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt még lehet te is kölcsön kéred töle link
Vagy van bagóért IKEÁs link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#76977) Inhouse válasza Spec (#76974) üzenetére


Inhouse
őstag

Nagyságrendileg azonos a tartalom, van amiben az egyik, van amiben a másik több. A doboz is más ez tény, de az ár érték arány mégis az olcsóbb felé billentene engem legalábbis. Nem írtad hány éves a gyerek, hogy szegeket fog a földbe verni vele, vagy akár a bitfejeket, mert akkor inkább az IKEA-s készlet, bőven elég lenne egy óvodás/kisiskolásnak. Esetleg mellé egy villáskulcs készlet és még mindig 5000-nél vagy. A maradékból meg elmentek sütizni, gokartozni...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#76978) Inhouse


Inhouse
őstag

A hétvégén nem várt eseményekkel kellett szembesüljek...
A ház felújítás vége felé tartunk, kint lenne még lambériázás, de tavaszra is maradjon valami, addig is szárad.
A asszony azt találta ki a hétvégén, hogy kiporszívózza az autót a jó idő miatt. Aztán észrevette jobb első szőnyeg alatt, hogy nedves. Volt régóta egy minimális hűtővíz fogyás, féltem, hogy kezdődő hengerfejes lesz, de most kiderült, hogy nem...a másik gyanúsított a fűtőradiátor volt. Jelentem meg van az évek alatt pótolt 1-2l fagyállós víz. Mind az anyósülés előtti teknőben volt, a kárpit alatti szivacsban. Ripityára kell szedni egy Thalia-t, hogy ki lehessen szedni, de tényleg...a komplett műszerfal, box, kormányrúd, gázpedál, még az ablaktörlő karokat is le kellett húzni, onnan is fogta 2 csavar. Most ez is összeszerelésre vár. Pedig, hogy örültem, hogy most már csak olyan munkáim lesznek, amik nem sürgősek, elkezdem, csinálom, ha akarom abbahagyom... :(
Na, de a ház témában most áttérhettem a gyerekszobára. Nagyon régen fürdőszoba volt, ezért U alakban csempés. Ezt kell leverni, kijavítani, festeni. Voltak lukak, azok befoltozva, a csöveket még ki kell vágni. Ez egy öreg ház, körben kisméretű téglára cserélték a falazatot anno, alá is van szigetelve. A belső T alakú falak maradtak meg vertfalnak. Ezek is alá vannak szigetelve, vagyis azt hittem. Sehol nem volt eddig gond, sok helyen kellett már módosítani, ahol előkerült a fal. Itt sem látszott semmi, a csempe eltakarta. Nagyon vizes az alja, az ujjammal tudom morzsolni. Feljebb egyre szárazabb. Érdekes módon a túloldali nappaliban nyoma nincs ennek. A fal olyan 60-65cm vastag. A hosszanti fal (az U alak egyik hosszabb szára) nem is végig csempés, és a csempe nélküli részen sincs vele gond. Persze közben kiderült miért, a csempe előtt megálltak a szigetelővel és felhajtották, mintha folytatni akarták volna. Lehet, hogy a csempe már meg volt akkor és talán ezért nem mentek tovább.
Szóval alá kéne szigeteljek a víz miatt. Nem hívnék mester, megint rossz tapasztalatom van, frissen az idénről is. Meg hát egy 230cm-es szakaszról van szó mindössze, az ilyet nem szeretik, mindenhol 20fm minimumhoz van ára adva.
Csinált már valamelyikőtök ilyet? Ezt az enyhén hullámos fémlemezt néztem ki. Elvileg "csak" be kell tolni, és kész, stabil egyből. Persze a fal még hónapokig száradhat...
Csinált már ilyet valamelyikőtök házilag? Van erre esélyem? A profik egy komoly bontókalapács szerű géppel verik be, de eddig csak tégla közé láttam. Ahova nálam menne, az egy puha anyag most. Van esélyem ezt egy kézi pneumatikus ütvefúróval benyomni? Közben agyaltam egy húzásos megoldáson is, bár lehet, hogy nem működne. Elsőre le kell vernem körben a többi csempét is, hogy szabaduljunk a törmeléktől. Utána kipucolni a helységet teljesen, de aztán minél hamarabb neki kéne álljak, hogy száradhasson.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#76979) cinemazealot válasza Inhouse (#76978) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ouch... átérzem a kínod. :( Ősz elején jártam úgy, hogy asszonykám 20 éves Fiat Brava-jának fűtéscsöve a lábamra robbant, mert valamiért eldugult a hűtőkör, így az időközben felforrt víz (amit egyébként a hőmérő nem jelzett) megnőtt nyomása ott jött ki, ahol a leggyengébb volt az ellenállás: a lábtér előtti radiátornál. Még jó, hogy egyedül voltam és hosszú nadrág volt rajtam. Nem esett jól. A kocsi most egy szerelő ismerősünknél pihen, aki szabadidejében foglalkozgat vele. Azt már most tudjuk, hogy drága mulatság lesz, de nincs szívünk megszabadulni tőle.

(#76980) Inhouse válasza cinemazealot (#76979) üzenetére


Inhouse
őstag

Ja, a fűtőradiátor pár ezer Ft, de a munkadíj lenne vagy 100eFt.
A forró víz vezetés közben nem az igazi, huhh...az nem semmi lehetett.

Üdv Inhouse

(#76981) do3om


do3om
addikt

Már van egy szalagcsiszolóm, elég méretes, 100x2000es vászon megy rá.
Viszont 150 széles vászonból szedem le a szükséges 100as méretet. Vagyis marad 50x2000es, amit most úgy gondoltam nem hagyom veszni, kell hozzá egy másik gép. :D
Ami már van az egy jókora nagy dög szerkezet, most viszont teljes alumíniumból próbálok építkezni. Mérete nagy lesz mert 1500-2000ig mehet rá a szalag hossza. De súlyara próbálom a lehető leg könnyebbre venni.
Egyenlőre így áll a helyzet, aluminium lesz a talpa is, a feszítőre még nem tudom maradjon e az eddig is bevált rugós, vagy elegánsabb teleszkópos. Sajnos az utóbbi pénzbe kerül így nem biztos, mivel a gep 0-a forintból épül, az van benne amim van amúgy is.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76982) Barret001 válasza do3om (#76981) üzenetére


Barret001
addikt

Első gondolatom olvasás közben: nem kellene eldobni a leeső részt. :D Jó lesz ez,nem kell rá ezreket költeni.

(#76984) Essejó válasza hardcore334 (#76983) üzenetére


Essejó
veterán

Normálisan begyújtani nem egyszerűbb? Borzolod az emberek idegeit ilyen idióta ötletekkel.
Minden esetre Darvin díjas ötlet .;]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#76986) nexwo


nexwo
őstag

Jelenleg a Blender programhoz két RTX videokártyát használok (azt is több hónap eltéréssel vettem) mert az RTX 3090 megvehetettlen áron van. A két videókártya 2,75 slott helyet foglal (kell a masszív hűtés) csak sajnos az egyik meleg levegője ráfúvódik a másikra.

Azt találtam ki, hogy 1mm-eres karbonlapot barkácsolok a házba ami elválasztja a két kártyát továbbá rendeltem egy ragasztható hőálló 0.3 mm szén lemezt amit ráragasztok (az alsó kartya hőjét megfogná)

Végeredményben az elkülönített kártyákat külön system/ház ventivel hűteném (mint két külön légcsatorna).

Egyébként a gépház: Meshify 2

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#76987) fatpingvin válasza nexwo (#76986) üzenetére


fatpingvin
őstag

ebben mi a tákolás? ez egy teljesen korrekt megoldás, viszont hacsak nem valami ipari szerverventilátorral fogod fúvatni akkor ez a légcsatorna dolog kicsit túl van misztifikálva.. igazából fontosabb hogy a házon keresztül legyen meg az overall légáramlás minél nagyobb, ez a venti irányítgatás egy nagyrészt zárt dobozban overengineering.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76989) nexwo válasza fatpingvin (#76987) üzenetére


nexwo
őstag

Azért tákolás mert nem találtam megoldást a két kártya hő elszigetelésére, és így nem a szabványos módon (nem úgy tervezték a házat) kell megoldanom pl.: modellező boltból rendelek vékony de erős lapot, szintén speckó boltból grafit lapot amit az autóknál használnak. (a ventillátorok meg sima case fan a meglévőkön kívül)

A légcsatornát csak elképzelésnek szántam, hogy áramlana a levegő a házban.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#76990) fatpingvin válasza hardcore334 (#76983) üzenetére


fatpingvin
őstag

a legnagyobb baj ezzel az hogy a rezsó valószínűleg nem arra a működési hőmérsékletre van tervezve ami a brikett begyújtásához kell.

egyébként a válasz az hogy amíg bírja oké, csak amikor begyújtod semmiképp ne hagyd magára és ne legyen körülötte tűzveszélyes dolog.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76992) fatpingvin válasza hardcore334 (#76991) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem hiszem hogy a lángolást meg tudod úszni, de szerintem nem a lángolás a legnagyobb gond ezzel a megoldással.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76994) fatpingvin válasza hardcore334 (#76993) üzenetére


fatpingvin
őstag

azért óvatosan ezzel. nem vagyok az anyád hogy megmondjam mit csinálj de nem véletlenül mondjuk hogy ezt talán ne.

mindenesetre sok sikert.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76996) Essejó válasza hardcore334 (#76988) üzenetére


Essejó
veterán

Itt inkább az a kérdés, hogy hosszú távon te túléled-e. Mert az elektromos briket gyújtót bedugod a kályhába, de a rezsót azt nem, és ott a füst meg a széngáz, ami túlnyomóan egészségtelen. Az meg hogy unod a kritikát, hát így jártál .

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.