Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76851) jksx válasza Rick4 (#76846) üzenetére


jksx
senior tag

Nem az 1-2A töltőáramon múlik, hogy lesz-e gázfejlődés.
Felőlem olyan akkut használsz amit akarsz. Kössél rá nyugodtan akár 120Ah akkut is pl. a 9Ah akkura tervezett szünetmentesre. Csak ne terjeszd itt, hogy ez a normális megoldás.
És nézz át a szünetmentes fórumba is, mert egy fórumtárs nemrég írta le, hogy még életveszélyes is lehet ez a mókolás.
Szerintem is hagyjuk a társalgást...

[ Szerkesztve ]

(#76852) fatpingvin válasza AxBattler (#76850) üzenetére


fatpingvin
őstag

vicceset kérdeztél, mert ez a kettő pont hogy egyforma. M3-as egyébként.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76853) pjen válasza AxBattler (#76848) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem zsák meneteket akarsz fúrni inkább anya menet fúrót(készrevágót )vegyél, sokkal nehezebb eltörni, nem kell cserélgetni.Csak át tekered ahogy a simát és kész a menet.

(#76854) fatpingvin válasza jksx (#76851) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha az én kommentemre hivatkozol, akkor légyszíves olvasd el még egyszer, ugyanis egyáltalán nem az akku típusáról/méretéről értekeztem. ha a gyárilag belevaló akkut húzod ki egy bikakábellel, az ugyanúgy életveszélyes lehet az UPS típusától függően.

az inverterre vonatkozó megállapításodat pedig kíváncsian várom hogy alátámaszd valami konkrétummal. Ennek ugyanis egyedül akkor van értelmezhető jelentősége, ha az inverter a gyári beállítások mellett már az üzemi tűréshatárának a peremén dolgozik, amire pedig ugye normális gyártó nem tervez.

az hogy nagyobb kapacitású akkut teszel rá attól még a táp terhelhetősége ugyanaz marad, egyedül az áthidalási időt lehet így megnövelni.

esettanulmány csak, de én a saját APC BACK-UPS 350-es szünetmentesemre egy némileg leharcolt 55 amperórás indítóakksit kötöttem, a gyári zselés meg ugye 7 Ah. ez ugye majdnem nyolcszorosa a gyári kapacitásnak, a gyári kalkulátor szerint az asztali gépemet 9 percig tudná etetni. biztonsági játékosként azt mondom hogy az akku már kicsit öreg, számoljunk csak ötszörös kapacitással, ez is még háromnegyed órás áthidalást jelent. Ezt le is teszteltem, 45 perc múlva még az apcupsd bőven azt jelezte hogy van még szufla a kémiában, nem kell vészleállást indítani.

Nyilván production környezetben ahol minden hülyeséget be kell tartani hogy elszámoltatható legyen a minden ott ez nem élhető megoldás, viszont otthonra szerintem igenis érdemes meggondolni ezeket.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76855) pjen válasza fatpingvin (#76854) üzenetére


pjen
félisten

Hasonló kombóról reggel 8 és du 4 között ment a C24 cirkó, bejelentett áramszünet miatt. Gond nélkül.

(#76856) lemmy71 válasza AxBattler (#76848) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha csak egy két menetet akarsz fúrni és vágni, akkor jobban jársz ha veszel egy egy hajtóvasat fúróhoz és vágóhoz, majd egyesével megveszed egy profi csavarboltban a menetfúrókat vagy vágókat hozzá. Én pl. amit sokat használok 6 - 8 menetfúrót, annál nem három lépcsős fúrót használok hanem egy gépi fúróval készítem a meneteket. Kenőanyagként vágó üregelő spray -t használj, a wd40 a nagyi varrógépéhez való :K
És ami fontos ahogy írták is, többlépcsős menetfúrásnál vagy metszésnél, 1,5 - 2 előre majd egyet vissza hogy letörje a forgácsot. Na meg előtte pontos fúratott készíts mert különben beletörik a menetfúró vagy hulladék lesz a menet.

(#76857) AxBattler válasza fatpingvin (#76852) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem! A HDD-é kisebb... legalábbis a noti HDD-é biztosan.
De akkor M3, oké - én is erre tippeltem volna!

#76853 pjen
Abból én csak gépit látok, de sajnos nincs komolyabb asztalom, fúróállvánnyal.
Így marad a kézi megoldás...

#76856 lemmy71
Én pl. amit sokat használok 6 - 8 menetfúrót, annál nem három lépcsős fúrót használok hanem egy gépi fúróval készítem a meneteket.
Magyarul gépi menetfúró szárat kézi behajtóval használsz? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#76858) Inhouse válasza AxBattler (#76848) üzenetére


Inhouse
őstag

A dobozuk mindenképpen komolyabbnak néz ki, mint amit én vettem (noname). A tartalma kb ugyanez volt. A csavarhúzó az első komolyabb próbálkozásnál széttört, elvált a nyél és a szár. Egye fene. A menetfúrót befogó szár egy spiáter anyag, egy oldalon profilozva, az sem bírta sokáig. Vettem a bolhapiacon hozzá egy normálisat. Maguk a fúró/vágó fejek egész használhatóak. Ha eltekintünk attól, hogy a vágóknál a furat nem mindig sikerült középre...de kicsit kóvályog és kész, nem pörgetem 1000-el. :)
Egyébként ha tudod, hogy milyen menetemelkedésű és méretűek kellenek, akkor lehet,hogy össze lehet vásárolni ennyiből.
Ja, a PC-kben található csavarok elég szerteágazó méretűek, az M3-on kívül elég kevés a "szabványos" méret és menetemelkedés. Pl. a doboz oldalát rögzítő sem M3, és ugyanez fogja a tápot is, meg a HDD-t is, csak más a hossza. A floppy, DVD rögzítő az M3.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#76859) Rick4 válasza jksx (#76851) üzenetére


Rick4
félisten

Ismét egy baromság.

Honnan vetted, hogy az én születmentesem 9Ah-ra van tervezve?

Vagy nem érted, amit eddig leírtam, fényképeztem, vagy nem olvasod, vagy ennyit tudsz az egészre válaszolni. Szerintem fogj neki, és olvasd el újra, aztán ezt az egészet próbáld meg helyretenni. Ha egyedül nem megy, kérj valakitől segítséget, de hogy a konkrét tények s eérdeklenek, és csak írogatod, az egyik oldalról vicces, másik oldalról elborzadok, hogy mennyi hasonló gondolkodású ember lehet idekint...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76860) Rick4 válasza fatpingvin (#76854) üzenetére


Rick4
félisten

Mivel nekem írta, és az én ups-emről beszél, gondolom (vagy inkább csak próbálom gondlni, mer tzagyvaság az egész) nem értette meg, hogy ez egy gyárilag külső akkus termék, a töltőfesz, áramerősség meg abszolút nem a rákötött akksiktól függ, ha ma volt egy tartós áramszünet, és holnap visszajön, akokr elkezdi tölteni az akksit, ha ismét jön egy áramszünet, nálam a félig töltött akksival is tovább fogja bírni, mint másnak a csutkráa töltött 7Ah-ssal. Mi a cél? Pont ez. Sőt, nem csak hogy félig töltött akksival, hanem fordítva is igaz, hogy működik a dolog, uugyanis ha van egy 7Ah-s akksid, meg egy 100A-es töltésre képes töltőd, nem pukkan egy nagyon a bekapcoslás pillanatában, hanem a megfelelő módon fogfja feltölteni, ezek már csak ilyenek.

Na hagyjuk is a témát, unalmas már, hogy egy csomóan szembe mennek a tényekkel, cáfolni egyik se tud, de még egy külső linket se tud hozni egyik sem, okoskodni mind tud. Lapozzunk a témáról.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76861) Barret001 válasza fatpingvin (#76852) üzenetére


Barret001
addikt

PC ház,és táp csavarjai amerikai szabványúak.NEM Metrikus menetek. Utána lehet nézni.

(#76862) pjen válasza AxBattler (#76857) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell ahhoz gép, én átmenő menetet mindíg olyannal fúrok, és mem is muszáj oda vissza tekerni. Simán hajgóvas és hajrá.

(#76863) fatpingvin válasza AxBattler (#76857) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja a noti HDD az M2-es és asszem a menetemelkedése is másik szabvány amit soha nem tudok megjegyezni. M3-asból is van kisebb menetemelkedésű, de ami a táphoz kell az a generic :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76864) fatpingvin válasza Barret001 (#76861) üzenetére


fatpingvin
őstag

tudsz esetleg valami forrást küldeni arról hogy a PC építésben használt menetek közül melyik melyik? ebbe ugyanis mindig belezavarodom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76865) Barret001 válasza fatpingvin (#76864) üzenetére


Barret001
addikt

Abból a 2 fajtából? :D Ház csavar,optikai meghajtó csavar.

(#76866) fatpingvin válasza Barret001 (#76865) üzenetére


fatpingvin
őstag

így én is tudom de ezeknek mi a pontos műszaki neve. a házcsavart írtad hogy valami amcsi szabvány, a laptopvinyó meg az ODD emlékeim szerint M3 metrikus...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76867) Inhouse válasza Barret001 (#76865) üzenetére


Inhouse
őstag

Ház csavar,optikai meghajtó csavar
Szabvány gépben ennyi. Aztán belenézel egy Dell, HP, stb házba és lőn! :)

Üdv Inhouse

(#76868) pjen válasza fatpingvin (#76864) üzenetére


pjen
félisten

Én a HDD és ODD ket mindig olyan lemez csavar szerüvel szerelem.Ha csendes gép kell a HDD postás gumival.

(#76869) fatpingvin válasza pjen (#76868) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez tök jó csak én még mindig nem ezt kérdeztem...

tetszik amúgy hogy annyi volt a kérdés hogy mi a pontos műszaki megnevezése ennek a két csavartípusnak, eddig úgy tűnik hogy a topikot látogatók közül vagy senki nem tudja vagy aki tudja az nem akarja hogy én is tudjam :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76870) NeoPampalini válasza AxBattler (#76850) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

UNC (alias UTS) 6-32, de ahogy nézem, itthon nem nagyon van ilyesmi. :D

(#76871) pjen válasza fatpingvin (#76869) üzenetére


pjen
félisten

Őazinte leszek,nem tudom a pontos nevét. Olyan menet van rajta, minth nem
lenne metrikus.Esetleg menj el egy esztergályoshoz ott van menet fésű, megmondják pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#76872) NeoPampalini


NeoPampalini
senior tag

@Samus, @macilaci78

Köszi, még átgondolom, hogy mi legyen.

A tálalóra egyelőre nincs jelentkező, aki elvinné, szóval annyira nem sürget semmi. :D

(#76873) imibogyo válasza fatpingvin (#76869) üzenetére


imibogyo
veterán

Elvileg UTS 6-32 a házakhoz és merevlemezekhez használatos leggyakoribb típus és pl SSD-k felfogatásához való a kisebbik M3-0.50. De itt van egy részletes lista, leírásokkal... ;)

(#76874) fatpingvin válasza imibogyo (#76873) üzenetére


fatpingvin
őstag

uu szuper, köszönöm. nem gondoltam hogy erről van egy wiki cikk.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76876) lemmy71 válasza AxBattler (#76857) üzenetére


lemmy71
őstag

"Magyarul gépi menetfúró szárat kézi behajtóval használsz?" Igen :K
Főleg rövidebb zsákfuratoknál hasznos a gépi menetfúró

[ Szerkesztve ]

(#76877) AxBattler válasza imibogyo (#76873) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, ez hasznos gyűjtés a házcsavarokról! :R

#76876 lemmy71
Akkor lehet mégis ilyet veszek, egy külön behajtóval.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#76878) lemmy71 válasza AxBattler (#76877) üzenetére


lemmy71
őstag

Veszel egy állítható hajtóvasat, utána meg fokozatosan megeszegeted a gépi fúrókat ami éppen kell. Ha vigyázol rájuk akkor örök élet meg egy nap ;)

(#76879) fatpingvin válasza hardcore334 (#76875) üzenetére


fatpingvin
őstag

mielőtt megveszed kérj belőle egy fújásnyi mintát a kupakba és nézd meg. normálisabb helyeken ebből nem csinálnak problémát.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76880) PitLee válasza AxBattler (#76877) üzenetére


PitLee
őstag

Hogy jobban összezavarjalak :DDD
Amit lemmy71 ajánl, azt én is szeretem, a spirál kialakítás miatt szép menetet csinál, de ha jól tudom ez bár gépi, de inkább zsák furatokhoz van.
Kézből használva az elején kevés a megvezetése, ezért kicsivel több kézügyességet kíván, de cserébe univerzális.

Amit átmenő furatokhoz szoktak használni, gépi anyamenetfúrónak is csúfolják, azon hosszabbak a fokozatok, ezáltal a menetfúró is, viszont kicsivel talán könnyebb jó menetet készíteni vele.
Hátránya, hogy zsákfuratokhoz nem jó.

Lemezbe menet vágni simán, nem sokat ér.
Előtte általában lyukasztják egy spéci húzásos lyukasztóval.
A vágó lap nagyobb, mint a lyukasztó, ezért csinál egy zsákot, majd átlyukasztja a lemezt,
ennek a zsáknak a belsejébe fúrják a menetet, így jobban tart, mert többszöröse a ment magassága, mint a lemezvastagság.

(#76881) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy aggregátort de nem tudom hogy a kiszemelt milyen minőséget képvisel. 3Kw kellene.
Sajnos itt falun télen elő fordul a jegesedés miatt hogy vezetékszakadás van és van amikor 2-3 napig nincs áram.
Ezt az időszakot szeretném athidalni.
[link]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#76882) pjen válasza PitLee (#76880) üzenetére


pjen
félisten

+1 én is ezt nevezem gépi menetfúrónak, anyamenet fúrónak, készre vágónak. Könnyű vele kézzel hajtva jó menetet vágni.

(#76883) pjen válasza dewil666 (#76881) üzenetére


pjen
félisten

Én Hondát vennék. Igaz drága, de egysőer kell megvenni. Lányoméknak van egy évben 1-2 alkalommal kell, de akkor hibátlan.

(#76884) dewil666 válasza pjen (#76883) üzenetére


dewil666
őstag

Amit linkeltem az is Honda.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#76885) pjen válasza dewil666 (#76884) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi a linket nem láttam. Reggel van még. :)

(#76886) dewil666 válasza pjen (#76885) üzenetére


dewil666
őstag

:)
Akkor amit linkeltem jó lehetne?
Hűtő, gázkazán (keringető), világítás, mosógéphez kellene.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#76887) Gyarmati_ válasza dewil666 (#76881) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Azt nézd meg, hogy a gyártó milyen adatokat ad meg az üzemidőre. Vannak olyanok amikket meghatározott ideig tudsz üzemeltetni, utána egy ideig állni kell a gépnek és vannak olyanok amik mehetnek akár egész nap.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#76888) Inhouse válasza dewil666 (#76886) üzenetére


Inhouse
őstag

Azt írják, hogy akár 11 óra üzemidő és hővédelem, gondolom ez azt jelenti, hogy amíg ki nem fogy az üzemanyag, vagy túl nem melegszik. Ha nem hajtod csúcson, akkor a melegedéssel nem lesz gond. Egyébként a tank hamarabb ki szokott fogyni. Nem látszik, de lehet, hogy erre sem sima 230V-os dugaljakat szereltek, hanem ipari 1 fázisú aljzatokat. Tehát csinál(tat)nod kell hozzá ilyen kábeleket. Cserébe ezek komolyabb kivitelűek, bírják a strapát.
Egyébként hol írják, hogy 3kW-os? A 4LE-t látom, meg, hogy mekkora fordulat/perc...

Üdv Inhouse

(#76889) Inhouse válasza fatpingvin (#76869) üzenetére


Inhouse
őstag

Mert többségünknél valószínűleg az van, hogy van egy nagy doboz ezekből a csavarokból főleg bontásból. Én még egy darabot nem vettem belőle, de 1kg biztos van itthon belőle a szorgosságomnak köszönhetően. Nálunk a csavarboltban ennél kommerszebb szerelvénynél is ráncolják a szemöldöküket, meg hát a bontott ingyen van. Igazából továbbra sem érdekel se a neve, se a mérete, se a menetemelkedése, mivel nem számít, benyúlok a dobozomba és kiveszem ami kell. Egy időben még a HDD-kből , floppykból, optikai meghajtókból is kitermeltem a csavarokat. A házakat is fullra szétszedtem, a fém a fémhulladékba, műanyag a műanyagba.
A DELL, HP, Compaq, Fujitsu gépekben vannak aztán furcsaságok ilyen tekintetben.

Üdv Inhouse

(#76890) AxBattler válasza PitLee (#76880) üzenetére


AxBattler
félisten

Na jó, lesz mit olvasnom, köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#76891) Barret001 válasza Inhouse (#76888) üzenetére


Barret001
addikt

Hát a 4 LE-s motor,3 kW teljesítményt ad le. De a kimeneten lesz még veszteség.

(#76892) fatpingvin válasza Inhouse (#76889) üzenetére


fatpingvin
őstag

értem én, de ez mondjuk sokat nem segít abban hogy milyen menetet kéne vágnom a custom gépház anyagába egy szabványtalan kialakítású alaplaphoz. a többi nekem is megvan.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76893) dewil666 válasza Inhouse (#76888) üzenetére


dewil666
őstag

Minden máshol ahol árulják ott irva van csak itt ez a bolt nem irta oda. Ami kisebb az 2501 tipusjelzésű, a nagyobb az meg 4501.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#76894) dewil666 válasza Barret001 (#76891) üzenetére


dewil666
őstag

Igen így 2.6 Kw amivel lehet terhelni. Szerintem ez bőven elegendő átmeneti megoldásra. Jó nem ezzel kell bányászni de nem is akarok.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#76895) Barret001 válasza Inhouse (#76889) üzenetére


Barret001
addikt

Hát egy 20 deka nekem is van :D

(#76896) Inhouse válasza fatpingvin (#76892) üzenetére


Inhouse
őstag

De nem is értem. Ha te akarsz menetet vágni, akkor olyat vágsz, amilyet akarsz. Miért nem M3-M4-ben gondolkodsz? Van hozzá eszköz a menet vágáshoz, fúráshoz és csavart is tudsz egyszerűen venni.

Üdv Inhouse

(#76897) Barret001 válasza fatpingvin (#76892) üzenetére


Barret001
addikt

Sima M2-es csavarral nyugodtan szerelheted,kapsz hozzá távtartót is. Vannak gyári házak is így szerelve,az M2-es csavar az optikai meghajtók EREDETI menetébe passzol. [távtartók]

(#76898) PitLee válasza dewil666 (#76894) üzenetére


PitLee
őstag

Aminek utána kéne nézni/ned, hogy a kazánhoz jó-e, mert egyes keringető szivattyúk csak a tiszta szinuszjelet szeretik, akkor kell egy tiszta szinuszjeles szünetmentes táp a kazánnak és ezt hajtod az aggregátorral, plusz a többi dolgot amit elbír.

Aztán van olyan még, főleg az aszinkron motorral rendelkező dolgoknál, hogy induláskor vagy 3x 4x több az áramfelvételük, tehát a hűtőgép kompresszora hiába fogyaszt csak 300w-ot üzem közben, ha indulásnál vagy 900w-1200w teljesítményt is kérhet.
Itt egy lista hogy kb mit mennyivel kell szorozni
https://www.szerszamok-webaruhaz.hu/tartalom/tanacsok_es_szempontok_egy_uj_heron_aramfejleszto_megvasarlasahoz

Kisebb aggregátorról is lehet több fogyasztót üzemeltetni, de lehet szabályozni kell azok elindulását pl :hűtőgép, mert ha mind egyszerre indul akkor leold az aggregátor biztije, míg ha egyenként kapcsolod fel rá őket meg simán elvan velük.

(#76899) fatpingvin válasza Inhouse (#76896) üzenetére


fatpingvin
őstag

mert nem szeretnék huszonhatféle csavart a gépházban. nem értem egyébként miért nem lehet csak simán a kérdésre válaszolni és miért kell mindent jobban tudni.

nem javaslatokat kértem hanem támpontot abban hogy ezeket a csavarokat hol tudom megtalálni műszaki nevükön, amiben az összes válaszoló közül egyedül imibogyo tudott/volt hajlandó segíteni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76900) dewil666 válasza PitLee (#76898) üzenetére


dewil666
őstag

A kazán az ez: HAJDU HGK-24

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.