Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76601) pjen válasza emre (#76600) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk a Traktor gyárban nem ilyen volt. :)

(#76602) darvinya


darvinya
titán

Parkside 4in1 gépem motorja elkezdett kék füstőt eredegni. :O
Megpróbálom garanciáztatni, de nem fűzök hozzá nagy reményt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76603) PitLee


PitLee
őstag

Auuu, ha ilyen volna felénk a "kőműves dekoltázs", akkor otthon hetente leverném valahol a vakolatot :DDD
https://youtu.be/zhZeJutagis?t=154

(#76604) Dani_kp válasza hardcore334 (#76587) üzenetére


Dani_kp
őstag

Csak félig olvastam, de ha jó munkát akarsz akkor az nem otthon lesz meg és nem így.
Én a gyerek 20"-os bringáját homokfúvattam le, majd kapott egy porfestést és egy lakk réteget is, ami kemencében "ráégették", mind ezt 10.000 ft-ért. Ez olyan dolog pont amivel nem éri meg otthon kínlódni, mert olcsóbb úgy sem lesz, cserébe rengeteg időt beleölsz egy nem túl szép és legkevésbé sem tartós végeredménybe.

https://ingatlan.com/33821564

(#76605) darvinya válasza emre (#76600) üzenetére


darvinya
titán

V. tanműhelyben biztosan nem ilyen, mert oktatót nem látni.
Ez inkább szerviz pad, főleg V/A mérőkkel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76606) tvamos válasza Sándor -P20- (#76597) üzenetére


tvamos
nagyúr

Engem erdekel. Szeretem nezegetni az ilyen kepeket.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76607) emre válasza darvinya (#76605) üzenetére


emre
veterán

Már a garázsomban van, ott én vagyok az oktató és a tanuló is. :D

Majd rá kell mérnem a trafójára működik-e, aztán az eredmény függvényében eldöntöm milyen szinten ugorjak neki a felújításának.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#76609) Dani_kp válasza hardcore334 (#76608) üzenetére


Dani_kp
őstag

Sorry, nem tudtam, hogy milyen okból csinálod. Nyilván, úgy valóban nem éri meg. Akkor jó bütykölgetést. :K

https://ingatlan.com/33821564

(#76610) Dani_kp


Dani_kp
őstag

De hogy topic on is legyek. Évekkel ezelőtt kaptam egy szerszámos ládát, aminek hiányzott a fogganytyúja, akkoriban raktam is fel róla képet, hogy fából pótoltam és többen jeleztétek, hogy nem a legbiztonságosabb. Mivel eddig nem használtam, most már viszont rendszeresen, így eljött az idő az áppgrédnek :DD . A "laposvas" selejt ajtózárból lett kibontva, de jöjjenek a képek.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Topic hűen azért a méret, nem 100%-os, mivel nem lehet lehajtani a helyére, de annyi baj legyen :DDD .

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#76611) #21346560 válasza hardcore334 (#76608) üzenetére


#21346560
törölt tag

Elélg hű vagy a nevedhez az írásod stílusában is! ;]

(#76612) PROTRON válasza hardcore334 (#76608) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja, ha összeadod 4k+8k+5x2K=22, szal alku tartalékkal együtt kb 25-ért kéne hirdetni egy olyan világban ahol megbecsülik a munkát, mert ugye ha azt vesszük hogy szakmunkáról van szó, biztos ami biztos én azért számolnék 2k/=órával.
Ki tudja, bármikor lehet rosszakaród felnyomhatnak NAV-nál aztán akkor már le kéne adózni utána és azért legalább 1k maradjon a végén.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76613) iatti


iatti
aktív tag

üdv az uraknak! tudtok esetleg segíteni? melegítő párnát vennék de kültéri akksis fajtát. beütöttem keresőbe,de nem sok mindent dobott ki. egyedül talán ez a beurer hkm 60. 12000ft körül találtam..olcsóbb gyári megoldás? vagy esetleg egy 220v-osra rátenni egy akksi pakkot? össze lehetne hozni valamit?

(#76614) Horn Ákos


Horn Ákos
kezdő

Sziasztok!
Hogy kell elegánsan nekiállni az alábbi feladatnak?
Fürdőszobában, a mosó-, szárító gép mellett van két konnektor, egyikben éjszakai áram van, másikban normális. Jellemzően éjszakai áramról van használva a gép, de nem mindig.
A földelt dugó konnektorok közötti dugdosásánál elegánsabb megoldás kellene.
Valamilyen "mechanikus" kapcsolóra gondoltam, amivel ki lehetne választani melyikről üzemeljen.
(Majd végén az éjszakai konnektorra ragasztok zöld-sárga szigszalagot, az esztétika végett.)

(#76615) PROTRON válasza Horn Ákos (#76614) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia,
Ha jól értelek.
Elegánsan akarod megoldani azt, hogy a vezérelt áramról amiről hivatalosan csak és kizárólag hőtárolós berendezést üzemeltethetnél és távolról vezérelve naponta 8 órán át kap áramot (például bojler, elektromos hőtárolós kályha), akarod üzemeltetni a nem ilyen típusú berendezéseket.
Hát az elegancia lehet ott kezdődik hogy nem teszed, mert ha kapsz egy ellenőrzést akkor elegánsan megkóstolnak egy kötbérrel. :D

Mert egyébként az éjszakai megfogalmazásnak más esetben nincs nagyon értelme.

Alapjáraton azt manapság állandó körnek szokták hívni amit a mosógép számára szántak, ahol a fürdőben akkor is van áram amikor lekapcsolod a világítást, ezzel lekapcsolva azt a dugaljat amiről pl hajszárítót üzemeltetsz.
Tehát nem értelmezhető hogy a normál kiépítés során, miért is akarnád dugdosgatni.

Aztán a tévedés jogát fenntartom az értelmezésem során.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76616) Dani_kp válasza PROTRON (#76615) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én is úgy tudom, hogy direkt bekötéses lehet csak, nálunk arra van kötve a bojler, tehát elvileg dugaljba nem is végződhet. Amúgy már vezérelt áramnak hívják és napi 12 órában üzemel, ha "csak" azt akarod, hogy 8 órában legyen benne kraft, azt külön kell igényleni, így még olcsóbb lesz. Illetve már az sem igaz, hogy csak és kizárólag éjszaka üzemel a rákötött berendezés, figyeli a napközbeni áramfogyasztást és a szerint kapcsolgatja. Nálunk, délelőtt is szokott menni 1 órát, illetve délután 4-6 óra fele/között és este is, plusz azért nagy részt éjszaka. De ha minden igaz, akkor a szolgáltató oldalán fent van pontosabban.

https://ingatlan.com/33821564

(#76617) Samus válasza Horn Ákos (#76614) üzenetére


Samus
addikt

A helyzet az, hogy vezérelt áramot ugyan bármire használhatsz, de az kikötés, hogy az eszköz bekötése fix kell, hogy legyen, tehát a konnektor tilos ilyen esetben. Ezért használják hagyományos bojler és hagyományos hőtárolós kályhákhoz, mert a fűtőszálnak aztán mindegy, hogy mi van, ha van kraft, fűt, ha nincs, akkor nem.

Hivatalosan az általad kérdezett dolog illegális az összes áramszolgáltató területén, és ha észreveszik, elegáns büntetést kapsz a nyakadba. Elméleti síkban maradva errefelé nézelődj.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76618) Horn Ákos válasza PROTRON (#76615) üzenetére


Horn Ákos
kezdő

Köszi a felvilágosítást! Nem nekem lenne, azért nem úgy fogalmaztam, hogy van egy ilyen gépem/konnektorom stb. Éjszakai áram nálunk nincs, így nem merült még fel, hogy utána nézzek a jogi hátterének. Mindössze pár évtizeddel ezelőtti villamosipari végzettség miatt szegezték pont nekem ezt a kérdést, de akkor ezek szerint nem pusztán technikai kérdésről van szó.

(#76619) macilaci78 válasza Horn Ákos (#76618) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szabálytalan vételezésnek hívják.
Hasonló feladatoz On-Off-On kacsolóval oldottam meg. egyazon tápegység és ledszalag közé párhuzamosan bekötött 2 db ledvezérlő közt váltok vele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76620) Gézengúz válasza Dani_kp (#76616) üzenetére


Gézengúz
addikt

Erről a 8 órás dologról bővebben esetleg?

(#76621) PROTRON válasza Gézengúz (#76620) üzenetére


PROTRON
addikt

Ahogy a kolléga is megjegyzi, inkább a saját területeden lévő szolgáltatótól tájékozódj, nem biztos hogy ilyen forumokon megfelelő infót fogsz kapni.
Pl szakmabeliként pislogok hogy miről ír a kolléga, én úgy tudom csak a sima 8 órás vezérelt áram van, ami adott napon többször ki-be kapcsolva 24 óra alatt összesen 8 órán át szolgáltat úgy, hogy egy bekapcsolás ideje nem lehet rövidebb fél óránál.
A cél hogy mindenkinek felfűtsön reggelre a bojlere zuhanyzáshoz, aztán hogy estig folyton ráfűtögetve szinten tartsa.
De nem a Te bojlered igénye szabja meg, hanem a szolgáltató központilag küldi a jelet a hangfrekvenciás vevő számára hogy mikor kapcsolhatja rá a hálózatra.

12 órásról nem nagyon hallani, van még a "H" tarifa meg a "B-GEO" amik elsősorban fűtési célra vannak.
A "B-GEO"-t igazából már új bekapcsolást nem nagyon fognak bekötni rá (ha csak nem adtál be időben igényt), ami naponta 2x2 órára megszakította fixen az áramot, cserébe egész évben olcsóbb és csak megfelelő hűtő-fűtő hőszivattyút köthetsz rá. Lehet ezzel keverte a kolléga, mert az reggel 8-10 és du 16-18 között szakít fixen.

A "'H" tarifára meg szintén megfelelő hűtő-fűtő hőszivattyút köthetsz(akár légkondik is teljesíthetik a feltételeket), de az 24/7 adja az áramot, viszont az október 15 és kövi év április 15 között a mért mennyiséget 30%-al olcsóbban számlázza.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76623) PROTRON válasza hardcore334 (#76622) üzenetére


PROTRON
addikt

Én is annyit írtam hogy a munkát meg kell fizetni, szal teljesen jó az árazásod.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76625) razorbenke92 válasza hardcore334 (#76622) üzenetére

"hanem a munka dijamat fizeti meg"

Na EZ az aminek az adóját hiámyolja a NAV. Ne mismásoljuk ide az adózott beszerzést, mert a hozzáadott érték - munka - adója ezekben nincs benne.

Szerk.: Az apróhirdetésekben eladott ingóságokon szerzett hasznot is be kell vallani bizonyos érték fölött.

"haszon szezés céljábol eladja többért,nyilván ez más kategoria,"
pár hsz-el ezelőtt meg
"de én ezt haszonért csinálom,akkor kezdjél el számolni"

Ez definit a haszonszerzés céljának kimerítése.

Nem kötözködni akarok, utálom az adórendszert mint a büdössz*rt, de nem megérteni kell, hanem befizetni sajnos.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#76627) razorbenke92 válasza hardcore334 (#76626) üzenetére

Azért szögezzük le a legelején, hogy attól, hogy nem tartatnak be valamit, vagy nem hallani, hogy gyakran büntetnek valamiért, attól az még nem szabályos.

Nyilván nem veled fognak foglalkozni, de ha mégis, próbavásárlás, aztán egy gyors házkutatás, ahol a tevékenységre utaló eszközöket találnak. Esetleg meghallgatják akitől vetted, jófogásról kikérik az archívumot.
Mégegyszer mondom, nem a te kétezres hasznodra fognak kiszállni, de közben ne írjunk már ide ilyeneket, hogy nem adózik egy tevékenység, mert adóztál az alapanyagbeszerzéskor :U

A házas példád tök jó, annak ellenére, hogy butaságot írsz.
Vásárláskor nem adót, hanem vagyonszerzési illetéket fizetsz, de ha az elmúlt időben adtál el ingatlant, akkor csak a pozitív különbözetre fizeted azt is.
Eladáskor adózol, de csak a különbözet után, akkor is ha 5 éven belül adod el.
Ha tehát 10-szer eladod és megveszed, akkor sem fizetsz többet a NAV-nak, mintha egyszer tennéd.
De ha már témánál vagyunk: Az 5 év pont azért lett kitalálva, hogy a Jóskapista ne úgy újítson fel, hogy 6 hónapra megveszi a házat, aztán majd visszaadja drágábban.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#76629) macilaci78 válasza hardcore334 (#76622) üzenetére


macilaci78
nagyúr

"ha meg eladok valamit jofogáson az meg nem ado köteles mivel én már adoztam amikor megvettem" - ez nem igaz maradéktalanul, de amíg nem ajánlott levélben kapott pecsétes papíron olvasod, nem fogod elhinni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76631) macilaci78 válasza hardcore334 (#76630) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A félreértések elkerülése végett: nem kívánok neked olvasnivalót. Vitázni pedig nem fogok az egyetemi tanulmányaimat illetően.
Viszont tény, hogy több fórumtárs is kapott a NAV-tól kisebb-nagyobb dádát használt cikk eladását követő SZJA be nem vallása miatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76633) TaaT válasza hardcore334 (#76632) üzenetére


TaaT
veterán

(#76634) Spec válasza hardcore334 (#76632) üzenetére


Spec
őstag

Azért nem ennyire egyszerű a dolog. Javaslom a TaaT által linkelt NAV-os tájékoztató elolvasását.
Amúgy egy nagyon egyszerű ökölszabályra kell odafigyelni, ill. kettőre.
Egyrészt kizárólag saját tulajdonú, használt ingóságaidat értékesítsd, mert ha újként árulod a holmidat, ráadásul akár többet is, azt a NAV már simán kereskedelmi tevékenységnek fogja tekinteni. Ez már nem megy magánszemélyként, hanem valamilyen vállalkozási formában kell végezni, és számlát kell adni róla, ergó adóznod kell utána.
A másik fő ökölszabály, hogy ha a magánszemélyként a használt ingóságaid értékesítéséből származó éves összesített bevételed nem éri el a 600.000 Ft-ot akkor nem kell adózz utána. Ezt együttesen kell nézni, tehát ha hirdetsz a Vaterán, Jófogáson, Face Marketplacen, mindenhol, akkor ezeket együttesen kell számításba venni egy adóéven belül.
Ha ezekre odafigyeltek, akkor a NAV nem fog senkit emiatt csesztetni.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76635) Essejó válasza hardcore334 (#76598) üzenetére


Essejó
veterán

Olyan vasdarab, amiből kérésre vágnak le darabokat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#76636) Dani_kp válasza PROTRON (#76621) üzenetére


Dani_kp
őstag

My bad, valóban kicsit összekuszáltam a dolgokat :B . Köszönöm a kijavítást :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#76637) do3om


do3om
addikt

A navos témához lenne egy kérdésem.
Ha valahol jártak kint van olyan hogy x idő alatt kell valamit valaminek lenni vagy különben olyan az ügy hogy nem vitték tovább ezért nem is jelentkeznek ujjra?
Tehát lehet dádá hónapokkal később is, vagy van egy időkeret.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#76638) Spec válasza do3om (#76637) üzenetére


Spec
őstag

Ez már szerintem erősen off... Amúgy szerintem ha valahol voltak kint, és találtak valami szabálytalanságot, akkor arról kell érkezzen írásban valami végzés, vagy határozat záros határidőn belül. A helyszínen is szoktak jegyzőkönyvet felvenni, ha ilyen készült, és az rögzíti a szabálytalanságot, akkor nem bíznék benne, hogy megfeledkeznek a dologról :)
Ha eljárást indítanak hivatalból, akkor arról is kell érkezzen valami írásos dolog, vagy papír alapon, vagy ügyfélkapun (cégkapun) keresztül. A jellemző ügyintézési határidő a hivataloknál 30-60 nap általában, ezen túl már lehet reménykedni benne, hogy nem indult eljárás.
Abban viszont én nem reménykednék, hogy megfeledkeznek bármiről is, főleg ha pénz szagot éreznek.
Egyébként adóügyi kérdésekben az elévülési idő 5 év. Vagyis ezen időtartamon belül a NAV bármikor utólag is megállapíthat adó hátralékot, vagy bírságot.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76639) Gyíkac válasza TaaT (#76633) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Hello,

a link jó, én a kiemelt részre emlékszek.
Amiből a lenti értékhatárt elvileg ki akarták tolni, nem tudom végül ez sikerült-e?...

Az a része, hogy a bevétellel szembe kell állítani az igazolható költségeket elég kacifántos lehet egy otthon egyénileg felujított kerékpárnál. (vagy Pc, TV, Kutyaól stb..)

"Ha a magánszemély ingó értékesítésből származó bevétele az adóév elejétől összesítve
nem haladja meg a 600 ezer forintot, akkor nem keletkezik adóköteles jövedelme (kivéve,
ha a bevételt egyéni vállalkozóként szerzi meg), még abban az esetben sem, ha az
értékesítés gazdasági tevékenységnek minősül."

Másik olvasni való :

Nem egy hivatalos megbízható oldal, tudom de érdemes átfutni a "matekot".

Ebben sajnos benne van a "számla már nincs meg" rész.

https://iriszoffice.hu/egypercesek/hogyan-adozik-maganszemely-targyi-eszkoz-ertekesitesebol-szarmazo-jovedelme/

[ Szerkesztve ]

(#76641) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Üdv mindenkinek.
Lenne egy kis problémám régi típusú totya kazánajtó tömítéseivel.
A gond az, hogy nincs benne.
A nagyobb gond az, hogy sem az ajtóban, sem a kazánba berögzített ajtó fészekben nincs semmiféle nút ahova tömítőzsinórt lehetne ragasztani.
Ez gyárilag rácsukódott, és jóidő..
Eddig nem érdekelt a dolog. Teljesen különálló kazánházban füstölög, ott meg aztán had füstölögjön, némi tüzelőn kívül úgy sincs ott semmi. Max az egereket zavarta...
És füstölni is csak addig füstölt amíg a füstgáz kb 50 / 60 fokra fel nem melegedett, és utána a huzat már megoldotta a problémát.
Most azért lett zavaró a jelenség, mert nyertünk egy macskát, (a pocakban néhány kiscicával) és jó lenne oda elszállásolni.
Tehát jó lenne valahogy füstmentessé tenni a felmelegedési időszakot.
A segítséget és az ötleteket előre is köszi!

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76642) emre válasza Sándor -P20- (#76641) üzenetére


emre
veterán

Egy kép kellene, meg infó hogy kábé milyen vastagságú tömítőanyagot lehet használni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#76643) PROTRON


PROTRON
addikt

Ezúttal én is okoskodni jöttem.
Szeretném valahogy gazdaságosabbá tenni a hűtő-fűtő klímám üzemeltetését azáltal, hogy az ablak nyitós szellőztetést valamilyen ventilátoros, "hőmegtartós" rendszerrel váltanám ki.
A bolti hővisszanyerős rendszerek eleve drágák, meg legtöbb valamilyen fűtőszállal működik ami állandó jelleggel növeli a fogyasztást.

1 embernek elvileg óránként kb 300 m3 levegő cserére van szüksége hogy ne aludjon el homeofficeban. Én megelégednék 100-al is, szeretek a gép előtt bóbiskolva írogatni. :D
Ekkora levegő cserét még egy jobb 14 cm-es Noctua vagy Be Quiet PC ventilátor is meg tud mozgatni.

Maga a "légcsatorna" kialakítási ötletekre lennék kíváncsi, mert hogy fűtőszálat nem szeretnék alkalmazni. Ugyanakkor a megemelkedett árak miatt túl hosszú csövet sem használhatok mondjuk rozsdamentes-ből, mert a gatyám rá megy.

Amúgy is tervben van a helyiség hátsó tűzfalának (aminek a másik oldaláról elbontották a korábbi épületet, jelenleg magán terület udvar van) belülről történő szigetelése (társasházi lakás, nincs nagyon lehetőségem kívülről), így arra gondoltam hogy az 1x 14 cm átmérőt szétszedném sok vékony csőre beleszámolva hogy a falnál lecsökken a sebesség, tehát összesítve nagyobb átmérő kell. Majd ezeket a csöveket szépen végig vezetném a szigetelés és az eredeti fal között így mire a levegő végig vonul a csöveken addigra átveszi a szoba hőjét.
Vagy nagyon tévúton járok?
Ti hogyan oldanátok meg?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76644) zhali1 válasza PROTRON (#76643) üzenetére


zhali1
csendes tag

Esetleg egy ilyen? link

(#76645) Samus válasza PROTRON (#76643) üzenetére


Samus
addikt

Pont nemrég jött velem szemben a kedvenc videómegosztó protálunkon.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76646) razorbenke92 válasza PROTRON (#76643) üzenetére

Én egy ilyet vettem akkoriban még 99USD volt.

Ekkora levegő cserét még egy jobb 14 cm-es Noctua vagy Be Quiet PC ventilátor is meg tud mozgatni.
Ebbe azonban számold bele, hogy a PC ventik légszállítása nagy, de a nyomáskeltése elég kicsi. Ha légcsatorna rendszeren (esetleg hőcserélőn) akarod keresztülnyomni a levegőt, oda már semmit nem fog érni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#76647) Sándor -P20- válasza emre (#76642) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ezeket a tömítő zsinórokat ismerem, használni is szoktam őket.
Sajnos nincs a beépítésükre kialakított nút sem az ajtóban sem a kazánon.

Az ajtók teljesen passzentosan záródnak, szinte hézag mentesen.
A füst azon a "szinte" részen jön ki. ;]

A középső ajtóban egy pellet égőfej van. A beépítő "keret" egy sima lemez lap.

Belülről passzentosan rásimul az ajtó peremére.

Ahogy a képeket csináltam és agyaltam, arra gondoltam, hogy az égőfejet tartó lemezre arra a részre ahol felfekszik az ajtóra felkenek 1mm vastagon FBS-t, vagy valami hasonló hőálló tömítő anyagot, és ennyi.
Akárcsak a felső ajtóba a záródó perembe.
Ha van valakinek valami jobb ötlet nyitott vagyok mindenre.
Esetleg az FBS-nél valami jobb tömítő anyag?

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76648) PitLee válasza Sándor -P20- (#76641) üzenetére


PitLee
őstag

Ahogy én csinálnám
Drótkorong fúróba és ajtót és ahova csukódik letakarítanám, hogy a gyerektől elkért gyurmába ne ragadjon sok kosz :DDD, gyurmával kimérném hézagokat.
Majd néznék megfelelő magasságú kályhatömítést ami vagy öntapadós vagy ragasztható.
Az Emre linkjén is van öntapadós az utolsó.

Hogy melyik a jobb az öntapadós, vagy a ragasztós azt nem tudom.

Az első képeden az ajtón, belül, körbe az a lapos rész, ideális lehet egy ilyen lapos tömítőnek, így tippre.

Nem ajánlat
itt is van többféle, pl ragasztóból is van rugalmas és keményre száradó fajta.

[ Szerkesztve ]

(#76649) Top cat válasza Sándor -P20- (#76647) üzenetére


Top cat
őstag

Az FBS hőállósága oda szerintem kevés lesz. Meg aztán a nyitogatástól kikopik.

Ahogy PitLee írta, van öntapadós tömítés. Vagy ha vastagabb kell, akkor valami tűzálló ragasztóval beragasztani a megfelelő méretűt.

(#76650) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ha csak egy kicsit használnék egy nagy flakon PUR habból, akkor meg tudom akadályozni, hogy az beszáradjon, használhatatlanná váljon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.