Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76151) Inhouse válasza imibogyo (#76113) üzenetére


Inhouse
őstag

Gratulálok!
Amikor lesz akciós puska, vegyél, leolajozva kibírja azt a pár évet. Az én lányom most 16, áldott jó gyerek volt kiskorában. Most is az, csak kifejlődött...én meg csak nézek, hogy most mi lesz?! A fiam 4 múlt, kicsiként is kitesz már magáért, ő majd remélem tinédzserként okoz kevesebb fejfájást... :)

Üdv Inhouse

(#76152) Spec


Spec
őstag

Szerintetek összekarcolódott tablet kijelzőjét mivel lenne érdemes megpróbálni felpolírozni? Asszony sikeresen mély árkokat karistolt bele, mert a bőröndben egymás mellé rakta egy csatos kis szütyővel, ami az utazás alatt szépen el is intézte. Autós polír pasztával próbáltam eltüntetni. Cseszkődtem vele vagy 1,5-2 órán át, valamennyire sikerült is lepolírozni, de nem hozott tökéletes eredményt. Inkább csak eltompította a karcolásokat, de még jól láthatóan ott vannak, sajnos elég mélyek. Érdekelne, hogy van-e valakinek erre valami jó házi barkács megoldása, vagy valami csodaszere, ami könnyen beszerezhető, és már bevált.

Ugyanitt karcos CD/DVD lemez felújítása, polírozása is érdekel megoldásként, ha már ezt a témát felhoztam, mert ilyenből is akad jó néhány otthon sajnos. Minden megoldás érdekel, ami tényleg jó, és működik. A fogkrémes, és hasonló megoldásokat már próbáltam, de azok nem hoznak tökéletes eredményt. CD/DVD polírozó gépet se akarok venni 1500 dolcsiért. Valami egyszerű, olcsó, és hatékony megoldás érdekelne. Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76153) pjen válasza Spec (#76152) üzenetére


pjen
félisten

Én a lapost elvinném egy szélvédő javítóhoz.
Karcos lemezt írd át HDD re, másik lemezre amíg lehet

(#76154) Spec válasza pjen (#76153) üzenetére


Spec
őstag

A karcos CD/DVD esetében nem feltétlenül csak az adatmentés lenne a fő szempont, hanem mivel eredeti, szívemhez közelálló korongokról van szó, tehát magát a lemezt szeretném megmenteni, és lehetőség szerint újszerű állapotra hozni őket.
Jellemzően retro PC-s, konzolos játék lemezekről van szó amúgy. Maguk a játékok simán le is tölthetőek, vagy valamelyik szolgáltatónál (pl. Steam, GOG, stb.) elektronikus formában hozzá férhető, nem is ez a probléma. Magukat a lemezeket szeretném szép állapotra hozni, és az utókornak megőrizni.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76155) ferensz válasza Spec (#76152) üzenetére


ferensz
senior tag

En az Oculus Quest 2 karcos lencsejet Polywatch polirozoval hoztam rendbe 2-3k korulbelul, asszem Conradnal lehet kapni itthon.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#76156) PROTRON válasza ferensz (#76155) üzenetére


PROTRON
addikt

Kössz a tippet, órámhoz meg napszemüveghez kipróbálom. Röpizés közben megsérült a kedvenc szemes, aztán zavaró hogy a bal szeme másképp akar zoomolni mert érzékelem a sérülést.
Amúgy ha AIO gépet arcára fektetve SSD mélytelepítés alatt(alaplapig szét kellett bontani) sikerült kicsit kb 3 mm hosszú papír vékonyságban megkarcolni a kijelző előtti átlátszó réteget, annak a csökkentésére ki mit ajánl?
Ez a polywatch vajon elég mélyre belemegy?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76157) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Az elmúlt egy hétben is barkácsoltam egy kicsit. Csináltam az asszonynak egy kaspó szerű dolgot. Kiesett "hulladék" lambériából, meg egy kis deszkából.
Képek: [kép], [kép], [kép], [kép]
Sarok elem is kimaradt hulladékból lett mérete vágva.

https://ingatlan.com/33821564

(#76158) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#76157) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Full gyári. Szerintem a lábakat be kéne tekerni egy kis ződsárgával. :DDD

(#76159) PROTRON válasza Stylewars_kp (#76158) üzenetére


PROTRON
addikt

Persze, hisze nem jó rá a 1000V-os munkásvédelmi lábbeli, szal másképp kell megoldani a biztonságos munkavégzést.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76160) Stylewars_kp válasza PROTRON (#76159) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Meg egy alu sisak: [link]

(#76161) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Akkor már én is tolok pár képet a múlt hét / hétvége alkotásából.
Maradt 2db 250-es palám a garázs tető javításból, meg volt egy sarok a kazánház mellett ami úgy könyörgött a befedésért. :DDD



Faterral hétvégén beáldoztunk egy régi postás oszlopot, meg némi csavar hozzáadásával ez lett belőle. :D
Nem túl szép, de legalább kátrány szagú. :K

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76162) inf3rno válasza Sándor -P20- (#76161) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A célnak tökéletesen megfelel.

Buliban hasznos! =]

(#76163) lemmy71 válasza Sándor -P20- (#76161) üzenetére


lemmy71
őstag

Az örök élet meg egy nap :K
Nekem a hétvégi házam komplett tetőanyaga telefon oszlopból van, mindent szépen kifűrészeltettem. Az öreg asztalos köpködőt is rendesen mert ragadt a kátrányban a fűrészlap és néha elkapott egy egy skúlót is, volt köztük háborús veterán is :DDD
A keresztanyám a matávnál dolgozott, anno egy rekesz sörbe került a faanyag, ráadásul életre szóló gombamentesítést is kaptam :D

(#76164) Sándor -P20- válasza lemmy71 (#76163) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Örök életre ugyan nem számítok, de nem hiszem hogy ez a faanyag mostanában megbetegszik..
Amúgy ismerem az anyagot. fater telefon szerelőként dolgozott.
Én is ott kezdtem, inasként, meg utána amíg a tanulmányi szerződésem tartott én is matáv sorait erősítettem... :DDD
Sajnos már erősen megcsappant az oszlop készletünk, de még akad pár egészséges példány.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76165) Dani_kp válasza Sándor -P20- (#76161) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nagyon jó kivitelezés. :K Én meg 1 hónap alatt nem tudtam 1 napot szánni arra a nyamvadt kinti világításra, pedig most már nagyon fog kelleni. :W :B

https://ingatlan.com/33821564

(#76166) PitLee válasza Spec (#76154) üzenetére


PitLee
őstag

CD/DVD
Szerintem érdemes megnézni profi csiszoló masinákat a YT-n
https://www.youtube.com/results?search_query=jfj+easy+pro+disc+repair+machine
https://www.youtube.com/results?search_query=EcoPro+2
Elolvasni ha van elérhető kezelési kézikönyvük, megnézni a infót, milyen fordulat .ect. megérteni mit, hogy miért csinálnak

Aztán megcsinálni otthon lomokból, fillérekért :DDD
https://youtu.be/kpkhOUs6nFg

(#76167) Barret001 válasza PitLee (#76166) üzenetére


Barret001
addikt

Víz,polírpapír,polírpaszta.Működik! Ja,2 kéz,ez kimaradt :)

(#76168) Spec válasza PitLee (#76166) üzenetére


Spec
őstag

Köszi szépen! Jó megoldások ezek, de én azért nem gondolkodtam ilyen "ipari" módszerben.
Azért annyi karcos lemezem nincs, hogy masinát kelljen hozzá fabrikálni, és ennyi időt, energiát rápazarolni.
Nekem bőven elég egy egyszerű kézi megoldás, és az ahhoz alkalmas polírozó anyag. Ehhez várnék jól működő anyagot.
Az előző posztokban ajánlott Polywatch paszta jónak tűnik, és a Conrad webshopjából be is szerezhető. Annak van műanyagokhoz való verziója is, ami szerintem CD-khez jó lehet.
Ha valakinek van még hasonló javaslata, akár alternatív anyagok, amik erre a célra jók lehet, azt még szívesen fogadom.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#76170) macilaci78 válasza hardcore334 (#76169) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elemből 2 db kell bele, mérd le a helyét, mert így nincs ötlet a típusára.
Ha ez fűtés, akkor tippre spiritusz, vagy fűtőolaj kell bele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76171) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Budapesten egy 30-as övezetben két szemben lévő ház között át lehet húzni egy UTP kábelt? Van erre valami szabályzás? Az utcánkban összevissza mennek a szolgáltatók (T, Digi, stb.) légkábelei, oszlopai, gondoltam egy plusz kábel még elfér ;)

Pár utcával arrébb láttam, hogy valaki áthúzta a webkamerája miatt, de nem gondolnám, hogy ez szabályos, viszont nekem is jól jönne a szülőkhöz átvinni így a netet.

[ Szerkesztve ]

(#76172) Samus válasza kzkz (#76171) üzenetére


Samus
addikt

Drágább, de lehet jobban járnál irányított rádiós antennákkal.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76173) F.E.K.. válasza kzkz (#76171) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem, nem szabályos, bármely szolgáltató telepített eszközeihez, műtárgyaihoz (az oszlopok is azok) csak az adott szolgáltató engedélyével lehet nyúlni.

Ha megteszed és lebuksz, a közterület miatt ÉÉÉÉS a jogtalan műtárgy módosítás miatt IS büntetést kapsz.

Vagy kérsz az önkormányzattól engedélyt a nyomvonalra (szerintem nem akarsz te olyat ;)), vagy két antanna ahogy Samus is írta. pl. Ubiquiti eszközök, de ha nem nagy a távolság, lehet egy rendesebb antenna is megteszi.

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#76174) cinemazealot válasza kzkz (#76171) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az utca közterület (illetve ha 30-as övezet, akkor vélhetően önkormányzati tulajdon), légkábel fölötte történő áthúzása (szerintem) jogosult szolgáltatói engedélyhez kötött. Ha mégsem, akkor is figyelnék arra, hogy legalább 5 méter magasan legyen, mert egy magasabb teherautó simán letépheti, akkor viszont a közúti forgalmat veszélyezteted. Ja, és az oszlopok az egyes szolgáltatók tulajdonait képezik (ahogy F.E.K.. kolléga is írja), így azokat felejtsd el!

Én is lehet, hogy inkább rádiós megoldást keresnék. :K

[ Szerkesztve ]

(#76175) Inhouse válasza F.E.K.. (#76173) üzenetére


Inhouse
őstag

Sőt még a másik háztartással megosztott net is az. :)
Ha ez nem szempont, akkor valóban kell 2 AP és 2 irányított antenna, ami látja egymást.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#76176) macilaci78 válasza kzkz (#76171) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, de nem szabad csak úgy.
Wifi router irányított antennával, ha van tiszta rálátás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76177) kzkz


kzkz
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ. Nem a szolgáltató oszlopát használnám, hanem a két majdnem szemben lévő ház tetejét. Innen lenne a kiinduló és a célpont is. Ekkor se szabályos?

A wifit már próbáltam, működik is, csak itt az időjárásállóságot kellene megoldani, mert a Deco M4 router nem kintre való, ehelyett lett volna a kábel.

(#76178) Gyarmati_ válasza kzkz (#76177) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nem szabályos.
Minden ingatlanra, amennyiben lehetséges külön külön kell a közműveket bekötni.
A közterületen csak engedélyel lehet elhelyezni bármit legyen az levegőben, talajszinten vagy alatta és az összes ilyet terveztetni kell stb.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#76179) pjen válasza kzkz (#76177) üzenetére


pjen
félisten

Régebben mikor még divat volt az AM mikró, rengeteg családi között volt átfeszítés, sok helyen most is megvan a kábel, ha az antenna nincs is.Kutya nem foglalkozott vele.Én megpróbálnám, max leszedetik.

(#76180) macilaci78 válasza kzkz (#76177) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kell a routert kívülre rakni, elég az antennát. Abból pedig van kültéri kivitel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76181) kzkz válasza macilaci78 (#76180) üzenetére


kzkz
őstag

Hát a Deco M4-en nincs külön antenna, a műanyag házon belül van.

[ Szerkesztve ]

(#76182) user12 válasza kzkz (#76181) üzenetére


user12
őstag

A Deco M4 beltérre való. Nem időjárásálló.
Pl ilyet vegyél egy párat. Vagy az otthoni hálózat vagy wifis topikban kérj segítséget a választáshoz/beállításhoz.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#76183) kzkz válasza user12 (#76182) üzenetére


kzkz
őstag

Köszi, átmentem a wifis topicba a problémával

(#76184) Zozzant válasza kzkz (#76177) üzenetére


Zozzant
addikt

Ide és oda [cpe210] , ennyi.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#76185) kzkz válasza Zozzant (#76184) üzenetére


kzkz
őstag

Ezeknél szerintem az a gond, hogy a LAN portja 100Mbit-es, és hiába lövi át egymás között 300Mbit-tel, ha a LAN-on tovább már csak 100-zal megy.

(#76186) macilaci78 válasza kzkz (#76185) üzenetére


macilaci78
nagyúr

150 mbit-re van előfizetésem és teljesen jól elvagyok vele. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76187) kzkz válasza macilaci78 (#76186) üzenetére


kzkz
őstag

Hát nekem 1000mbit van, de ha anyám megelégszik a 100mbit-tel (meg fog, mert azt se tudja mi az :DDD ), akkor végülis jó lehet.

(#76188) Zozzant válasza kzkz (#76185) üzenetére


Zozzant
addikt

Az igaz, hogy 100-as a portja, de ár/érték arányban elég jó cucc (és adnak hozzá PoE feladót is). Egy sima helyi vezetékes céges hálózat is sokszor csak 100-as még mindig.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#76189) kzkz válasza Zozzant (#76188) üzenetére


kzkz
őstag

Ez tény, ha más nem marad, akkor teszek ezzel egy próbát, mert ez a legkevésbé macerásabb megoldás! :R

(#76190) Barret001 válasza macilaci78 (#76186) üzenetére


Barret001
addikt

50 mbit-em van,bőven sok! Ez olyan,mint a 100 mpx-es telefon kamera.

(#76191) F.E.K.. válasza Barret001 (#76190) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hát, nemtom, azért nem adnám vissza a mostani 1000/600-at... jól jön az (jó, az is igaz, hogy van rajta szerver is otthon)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#76192) imibogyo válasza darvinya (#76009) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak úgy szembejött velem a napokban és eszembe jutottál... Mondjuk most már drágább (1500 Ft), mint amikor én vettem... :K

(#76193) darvinya válasza imibogyo (#76192) üzenetére


darvinya
titán

És ráadás ugyanaz, csak csomagolás más. :)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76195) Sándor -P20- válasza hardcore334 (#76194) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Kellene kicsit több infó.
Jó lenne az adattábláról egy kép. Elég hasznos infó hogy mikori évjárat, gyártmány. Milyen gázzal van, volt töltve eredetileg. Volt-e benne motor (kompresszor) csere, lett e gázzal töltve már?
Milyen az oldala tapintásra? Pl hideg-e? Ha kiveri a pára, az nagyon rossz ómen.
Így első körben ennyi jutott eszembe. :U :DDD

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76196) pjen válasza hardcore334 (#76194) üzenetére


pjen
félisten

Az se mindegy, hogy láda vagy szekrény. A szekrények rosszabb szigetelésűek, többet mennek.

(#76198) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék. Meglévő kerítés alapra kellene oszlopokat varázsolni.
Jelenleg 20x20-as szögvas van benne elrozsdásodva ami arra jó, hogy legyen mit levágni.

Az alap föld felett 10cm magas úgy 13 méteren, a maradék 5 méteren meg 30cm-re ki lett emelve (szinteltolódás meg ki tudja már mi okból).
Szélessége szintén 10 cm. Kaptam egy tippet, hogy használjak betondűbelt.
Azzal csavarozzak rá egy darab laposvasat, arra meg hegesszem rá a zártszelvényt.
Megfúrtuk egy helyen, hogy bírja-e. Bírja, nem porlad, nem repedt szét, belement 25 cm-re a szár. Tehát van beton bőven. Mohás, meg itt-ott keresztbe el van repedve, de nem akarom sitttesíteni. Áll mint a katiban a gyerek.

Trapézlemez kerítés a terv, 9db 40x40-es z.sz. lesz az oszlop, keresztben pedig két sorba 20x40-es z.sz. lenne. A lemez 1,7m magas.
Erre létezik alternatíva, olyan dűbel ami ezt a vitorlát elbírja? Milyen mélyre kell lenyomni?

Vagy a másik megoldás, hogy közvetlen mellé betonozom az oszlolpokat az alapnak.
Próbálnék minél pénztárcabarátabb megoldást találni a mai helyzetben.
Fúráshoz, hegesztéshez pl. mindenképpen hívom kell valakit.
Lakatos szakitól kaptam a dűbel tippet, majd még kikérdezem, de minden ötletet szívesen veszek! Köszönöm!

(#76199) Barret001 válasza Submarine (#76198) üzenetére


Barret001
addikt

Ha ilyen dűbelt használsz,ez nem fog kiszakadni,inkább a beton :D [fémdűbel]

(#76200) Sándor -P20- válasza Barret001 (#76199) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Én erre a célra inkább alap csavart ajánlanék. [link] Bőven elég szerintem a 8-as.
Az oszloptartó lemezen keresztül magmérettel megfúr, beleüt, lecsavaroz.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.