Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76301) hegegabi80 válasza Grave_444 (#76299) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen, ezzel tudsz a legjobban hozzá férni a radiátor alatt.
Nálunk is hasonló volt a probléma. Mikor leraktuk a laminált padlót, hagytunk körbe mindenhol 1-1,5 cm helyet. Előtte napokig ott volt abban a szobában, ahová lerakásra került.
Természetesen utána költöztünk be, és pár hónap után a szoba normál páratartalma miatt kicsit megemelkedett. Nekem is vissza kellett szedni a szegőt, mert nem volt már hely. Így újabb 1-1,5 cm-t vágtam ki belőle egy multifunkciós rezgő vágóval géppel.
Arra azért készülj, hogy annak a kis gépnek enni fogja a korongját a laminált, ahol pedig jobban feszül a falnál, el is fog sokszor törni. A másik gép jobb lenne.

(#76302) inf3rno válasza hegegabi80 (#76301) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja én is erre gondoltam, hogy ráfeszül és eltöri, esetleg a tengely is elferdül, ha a korong erősebb, de sosem volt ilyen gépem.

Buliban hasznos! =]

(#76303) Grave_444 válasza hegegabi80 (#76301) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek a választ, még nincs meg a gép, ismerősöktől próbálok szerezni. :)
Én inkább attól tartok hiába lesz helye, akkor sem fog kisimulni. Persze erre az esetre is kitalálunk valamit.

Írok majd hogyan sikerült és a végén a sztorit is miért is kell nekem szenvedni vele.

[ Szerkesztve ]

(#76304) Pete55555 válasza Grave_444 (#76303) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Egy olyan dremellel lesz*pod magad mire végigvágod.

Neked egy ilyen kell inkább. A kör alakú fejjel. Vágtam már vele parkettát, ezzel sem lesz leányálom, de kb 5x jobb, mint a Dremel.

...Szeretem leracsniztatni...

(#76305) hegegabi80 válasza Grave_444 (#76303) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ha nagyon megázott nem lesz tökéletes, de jobb lesz, mintha nem vágnád ki.
Esetleg gépkölcsönző is mehet, ha van a közelben, nekem is onnan volt.

(#76306) inf3rno válasza Grave_444 (#76303) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teszel rá súlyt pár napra, hétre, aztán egy idő után biztos, hogy kisimul valamennyire.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#76307) Inhouse válasza Grave_444 (#76299) üzenetére


Inhouse
őstag

Mivel pont párhuzamos a fallal, meg kéne nézni, hogy fel tudod-e szedni ezt a szélső sort. Lehet, hogy kiadja a radiátorig, és fel tudod annyira emelni. Utána már vághatod, amid van azzal.

Üdv Inhouse

(#76308) talpas válasza andrás47 (#76256) üzenetére


talpas
aktív tag

Fának és vadhajtásoknál (az újra és újra vadhajtásokat produkáló pld. díszszilva) a karos olló, kézi ágvágó fűrész. Tujákhoz sövényvágó és ha az sok és már 6 méter magas, akkor egy háromtagú létra. Én tízen éve a lidis elektromost használom, sövényhez, sör kell hozzá, meg kenőolaj, meg erő. De vettem egy kiállított, leárazott elektromos nyeles, hosszabbítható ágvágót ami 3 évente kell kb. Ma már a diófát is meg kellett "támadnom" vele, kb. 5-6m magasan álltam a fán a diófa egyik ága a madárdeszkát püfölte a szélben, "adtam" neki. (A termés megint nulla) És én sem gondoltam 20 évvel ezelőtt, hogy több taligányi tűlevelet fogok kimosni tujákból, (nem szellőzik, penész, fertőzés) és ezt egy nagynyomásúval végzem, (legkisebb Bosch) már nem is kapható és az életben nem gondoltam, hogy erre is fogom használni. Orrfűrész mindenre használható, de nem sövényhez, ahol évekig a friss hajtást vágjuk, igazítjuk. De pld. a mogyoró minden évben rengeteg hajtást hoz, azzal nyiszálhatod, vagy a bizonyos cserjék tövének ritkításra és ha úgy nézzük mindenhová ahol fa vágása kell ott használható. A beszerzés nekem sem egyszerre történt, ahogy a tulajdonosra erősödnek a növények, magától rájön mindenki, bizony ott kell a gépesítés.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#76309) Grave_444 válasza Inhouse (#76307) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Felszedni nem fogom, ha macerásabb is inkább így belevágok, vagyis megpróbálom.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :R

hegegabi80 Lassan ígérem a gépet is szerelem és lemérem a távtartót. ;]

(#76310) Dani_kp válasza Grave_444 (#76309) üzenetére


Dani_kp
őstag

Multigép helyett vagy mellett, szerintem ezzel is ki lehetne vágni: [link]

https://ingatlan.com/33821564

(#76311) Samus válasza Dani_kp (#76310) üzenetére


Samus
addikt

Ilyen nehezen hozzáférhető helyen multigép a nyerő, főleg, mivel fa alapú anyagról van szó. A kisfelx sima koronggal nagyon nem fogja vinni, és hamar fura égett szag lesz a helyiségben is, feketedő vágásnyomokkal.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76312) Gyarmati_ válasza Dani_kp (#76310) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ez gép nem ér semmit, túl gyenge.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#76313) Barret001 válasza Samus (#76311) üzenetére


Barret001
addikt

Szoktam én fát is vágni sarokcsiszolóval :D Füstöl rendesen,de viszi! Nem gyakran,de megesik.

(#76314) hotkar válasza Barret001 (#76313) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én is, de én vettem fa vágókorongot. Az nem éget, viszont nettó életveszély.

(#76315) imibogyo válasza hotkar (#76314) üzenetére


imibogyo
veterán

Így van! Ha valakinek van pár felesleges végtagja, vagy artériája, akkor ez egy nagyon hatékony eszköz... Veszélyes, de haladós vele dolgozni. Én még faragni is szoktam ilyen koronggal... :DDD

(#76316) emre válasza imibogyo (#76315) üzenetére


emre
veterán

Két éve eltörtem a bokámat, akkor feküdt mellettem egy tag aki ilyent használt. A bal kézfejét az életvonal mentén vágta ketté. Összevarrták, de egyedül a hüvelykujj működését tudta garantálni az orvos, a kezének a többi része csak ott volt hogy ne lötyögjön rajt a kesztyű.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#76317) DJGABI válasza imibogyo (#76315) üzenetére


DJGABI
addikt

hú ezt még nézni is rossz volt

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#76318) tvamos válasza imibogyo (#76315) üzenetére


tvamos
nagyúr

En rozsdamenteshez valo vekony korongal szoktam vagni fat, meg muanyagot is. Alkalomszeruen...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#76319) Barret001 válasza emre (#76316) üzenetére


Barret001
addikt

Kés,villa,olló, ........

(#76320) Top cat válasza imibogyo (#76315) üzenetére


Top cat
őstag

Tavaly már volt egy thread, ahol kitárgyaltuk milyen veszélyes cucc a sarokcsiszoló. :)

Van multi korong, ami jó fához, műanyaghoz is, de az ára elég húzós.

(#76321) Inhouse válasza Grave_444 (#76309) üzenetére


Inhouse
őstag

Csak azt a szélső sort gondoltam. Elvileg bontható és újra lerakható...
Ha a helyén vágod, akkor is kéne egy kis emelés alá, valami 5-10mm-es dolog, ami a padlótól ennyire eltartja a vágás idejére.

Üdv Inhouse

(#76322) imibogyo válasza Top cat (#76320) üzenetére


imibogyo
veterán

Emlékszem rá és tartom is magam az ott leírtakhoz.... :K

(#76323) Samus


Samus
addikt

Pont akartam kérdezni, hogy laminált lapokat mivel lehetne hatékonyan vágni (fal melletti gerendát burkolok vele a garázsban, sokat kell vágni), épp akartam kérdezni a felxre favágó korongot, de eszembe jutott, hogy van nekem multigépem félkör alakú fűrésztárcsával is.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76324) macilaci78 válasza Samus (#76323) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha keresztben kell vágni, akkor én a bütüző-gérvágómat venném elő, ha hosszában, akkor a merülőfűrészt. Sok apró vágásra jó a rezgővágó, de nagy hosszűságoknál elunod az életed, csak akkor használják, ha nem férsz oda jobb szerszámmal, vagy nincs más.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76325) Samus válasza macilaci78 (#76324) üzenetére


Samus
addikt

Hosszában kell vágni, de nincs merülőfűrészem, csak kézi körfűrész. Kell gyártani egy sablont hozzá...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76326) imibogyo válasza Samus (#76325) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem nagy mutatvány. Van fenn egyszerűbb és bonyolultabb megoldás is youtube-on százával, de ha nincs komolyabb gépparkod és nem is kell egy túl precíz valami, akkor ennél nincs sokkal egyszerűbb, mert se alumínium profil, sem semmi más nem kell hozzá. Nekem is így volt évekig és tökéletesen működött. Vagyis hát van egyszerűbb, de azok a fajták csak egy irányban, egy oldalról támasszák meg a fűrésztalpat (persze az evidens alulsó megtámasztáson kívül), így még kevésbé pontosak és ha "ráfeszítesz, akkor elmásznak, míg az első linken található mind a két (oldalsó) irányban megvezeti a gépet... :K

(#76327) PROTRON válasza imibogyo (#76315) üzenetére


PROTRON
addikt

Én a kis pörgős aksi parkside miniflexemhez vettem favágó korongot [link], előtte nem gondoltam hogy ilyen álom vele dolgozni. 20 ezres fordulaton, a falhoz rögzítve kitámasztott búrotlapon szinte szobrászkodhattam faragóművészkedhettem volna vele. :D
Persze mivel jól ki volt támasztva nyugodtan mertem pancser módon két kézzel fogni a kis morgóst....aztán persze takaríthattam a forgácsokat a társasházi folyosóról. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76328) Barret001 válasza PROTRON (#76327) üzenetére


Barret001
addikt

Én is szeretek sarokcsiszolóval, favágó tárcsával dolgozni :) Egy álom! Mintha vajat vágnék...

[ Szerkesztve ]

(#76329) PitLee válasza Grave_444 (#76303) üzenetére


PitLee
őstag

Ha szélén sikerül megcsinálnod a dilatációs hézagot és még mindig púpos lesz.
Akkor, bár a tuti megoldást nem tudom, de eszembe jutott egy olyan hülyeség :DDD , hogyha közvetlen a betonra van fektetve laminált parketta és a beton nem poros és a parketta alja is stabil, nem válik le, akkor valami vízbázisú ragasztóval leragasztani, fúrni rá 2mm es lyukat/kat és ott valami fecskendővel benyomni majd lesúlyozni, majd a lyukat valami szín azonos laminált parkteajavítóval betömni.

(#76330) PitLee válasza imibogyo (#76315) üzenetére


PitLee
őstag

Dolgoztam anno sarokcsiszolókkal melohelyen és még ilyen tárcsám is van, de csak egyszer mertem feltelni, mert lelki szemeim előtt a törölközöbe csavart kézzel ülöka sürgöségin jutott eszembe rögtön. :DDD
Amúgy lehet ezt biztonságosabban is csinálni, kell hozzá valami burkolatot csinálni ami, hasonlít a kézi körfűrészére pl. itt egy gyári változat



A tárcsa meg nem árt ha olyan fogazású amin van fogásmélység határoló
pl:

(#76331) pjen válasza PitLee (#76330) üzenetére


pjen
félisten

Ezen a korongon mi határolja a fogás mélységet?

(#76332) Barret001 válasza pjen (#76331) üzenetére


Barret001
addikt

A fog hátulja,amíg el nem kopik.

(#76333) pjen válasza Barret001 (#76332) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt ilyenem és simán mélyebbre tudtam nyomni.Fél centis vágás mélységnek egyébként sincs sok értelme. :)Aztán leköszörültem.Viszont a védő az hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#76335) Sándor -P20- válasza hardcore334 (#76334) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Első körben nézd át a csatlakozó kábeleket. Nem árt párszor kihúz/betolt játszani velük.
Utána átvinni egy másik gépre. Nem kizárt hogy a gépben levő videókártya játszik veled.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76337) imibogyo válasza PitLee (#76330) üzenetére


imibogyo
veterán

Tök jó, hogy vannak ilyen kiegészítők (remélem használják is sokan) és maximálisan pártján vagyok az egyéb biztonsági eszközök, védőfelszerelések használatának is (én is használok sok mindent). Ettől függetlenül szerintem ha az ember stabilan megfog egy sarokcsiszolót két kézzel (!!!), akkor (pláne egy "kisflex") egyszerűen nem ugorhat ki az ember kezéből. Akinek mégis gondot okoz egy ilyen gép megtartása, annak meg egyszerűen nem is ajánlom használni egyáltalán, pláne nem a 180-as, vagy 230-as nagytesókat.

Én általában nem győzöm hangsúlyozni (legutóbb is megtettem), hogy bármilyen gép kapcsán, a maximális figyelem, koncentráció, kipihentség, védőfelszerelések és fizikum megléte KÖTELEZŐ! Ezek nélkül minden gép könnyen halálos lehet. Pláne ha az adott ember nem gyakorlott gépforgató... :K

(#76338) Sándor -P20- válasza hardcore334 (#76336) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Értem.
Akkor service... :U
Ez a 3 másodperces ciklikusság érdekes jelenség. Mintha valami beterhelne neki időszakosan.
Kb mennyi idős a szerkezet? Lehet hogy elérte a betervezett elévülési időszakot? :(
Ez a szervizelés sajnos elég kényes téma, de javítani biztos lehet. Én saját részre csak akkor mennék neki a szervizelésnek, ha nagyon nem lenne más választásom. (pedig lehet hogy csak egy pár filléres valamit kellene cserélni. Pl néhány elkót)
Sajnos nem ismerem a készüléket, :F így más okosságot nem tudok mondani. :(

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#76339) PitLee válasza pjen (#76331) üzenetére


PitLee
őstag

Ahogy Barett001 is írja a fog hátulján az a dudor, hasonló, mint a fűrészláncon ami a fog előtt van.
Hétköznapi nyelven leírva, ezzel szabályozzák, hogy egy fog mekkorát harapjon az anyagba, ott ahol nem tudod jól szabályozni az előtolás sebességét ilyennel védik, a szerszámot a gépet és a felhasználót.

Csak fához, vannak ilyen speed cutter tárcsák is, itt is van fogás mélység határolás.
Elég a 3 fog, mert a kis sarokköszörűnek nagy a fordulatszáma.

(#76340) emre válasza hardcore334 (#76336) üzenetére


emre
veterán

Valószínűleg ki kell cserélni benne az összes elöregedett elektrolit kondenzátort.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#76341) betyarr


betyarr
veterán

üdv ismét!

van egy ilyen fotelem.laminált parkettán használom.időnként szeretném ide-oda tologatni a parkettán (takarítás,szgép elé húznám stb.).valamilyen nagyon egyszerű megoldás kellene a kör alakú cső lábára,ami minél tartósabb és maximálisan kíméli a parkettát :R

[ Szerkesztve ]

(#76342) pjen válasza betyarr (#76341) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél csőhéjat barkácsboltban, pl Bauhaus.

(#76343) macilaci78 válasza betyarr (#76341) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Leukoplast, az a régibarna ragtapasz...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76344) betyarr válasza pjen (#76342) üzenetére


betyarr
veterán

asszem ez a legegyszerűbb és legjobb megoldás :K :R

(#76345) lemmy71 válasza betyarr (#76344) üzenetére


lemmy71
őstag

Szilikon kerék nem olcsó és nem zöld sárga, de viszont ez tuti nem karcolja meg a parkettát.

(#76346) Essejó válasza betyarr (#76341) üzenetére


Essejó
veterán

Vannak bútor lábra rögzíthető filc korongok én rátennék 6-8 db-ot. link
Lehet a csavart cserélni kellene önmetszőre, vagy ha tudsz menetet fúrni a talpba akkor menetesre.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#76347) macilaci78 válasza lemmy71 (#76345) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szilikon kerék nem is, de a szilikonba ragadt apró porszemek igen. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#76348) betyarr válasza lemmy71 (#76345) üzenetére


betyarr
veterán

ebbe nem lehet kerekeket tenni :N

Essejó: nem rossz ötlet ez sem.ha valamiért nem válik be a csőhéj,akkor lehet ez lesz :K

MÁS,mindenkinek:

tegnap volt nálunk egy fűtésszerelő,levetettük vele a radiátorokat,mert mennek festésre.kérdeztem tőle a hőfok szabályzókat (ehhez hasonló kinézetűek vannak [link] ),hogy lehet-e cserélni,mert csúnyán mutatnak majd a fehér radiátorokon (az idő vasfoga).azt mondta,hogy csak ilyen jó rá,ami most is van.tudni kell,hogy 2003-as építésű a ház és valszeg azóta figyelnek fenn a radiátorokon.a radiátorok mezei,ilyesmi kinézetűek: [link]

ez létezik,vagy csak nem ért hozzá?

(#76349) cinemazealot válasza betyarr (#76348) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem vagyok szakmabéli, de erősen kétlem, hogy csak és kizárólag ez a 2003-ban felszerelt és azóta talán már nem is gyártott hőfokszabályzó szelep jó a radiátorodra. :N A működése a lényeg, nem a modellszáma. Vagy ha már ezt nem gyártják, de Neked mégis csak és kizárólag ez lenne a megfelelő modell, akkor inkább add is el a házad? Ne vicceljünk már...

Egyébként ha magával a szeleppel nincs gond, akkor miért akarod kicserélni? Csak azért, mert a fehér műanyag megsárgult kissé? Fesd le!

(#76350) Nikaré válasza cinemazealot (#76349) üzenetére


Nikaré
őstag

Mivel lehet a műanyagot lefesteni?
Apropó, ajtó kilincsről lepattogot a festék mert a kulcsot hozzá szorították (gondolom én) :W
Ezt mivel érdemes újra festeni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.